Tre Skåningar o. En Dansk 18-20/6 2010 Helsingborgs SOKlö 2010-06-19 12:03
Resultat Etapp 2, Hammermölleskapad av MT2003 © Stephan Krämer 2006

   Pl Startnr Namn                       Klubb                               Tid 







H75  (12)               1.8 km   8 K                



    1       5 Klas Tykesson              Rävetofta OK                      21:23 

    2       8 Kjell Persson              Mariestads FK                     21:30 

    3       4 Harry Söderberg            FK Friskus Varberg                22:23 

    3       3 Jan-Eric Nelking           FK Åsen                           22:23 

    5      10 Carl-Henrik Hallberg       IK Uven                           22:52 

    6      12 Kurt Stenberg              IK Gandvik                        25:06 

    7       2 Bengt Edvardsson           OK Torfinn                        26:28 

    8      11 Åke Strand                 Örkelljunga FK                    27:32 

    9       7 Totte Holm                 Markbygdens Orienteringsklubb     34:42 

   10       1 Börje Nilsson              Järfälla OK                       39:45 



            6 Torild Bornetun            Skillingaryds FK                 Felst. 

            9 Ingvar Lennerstedt         Lunds OK                       ej start 







H70  (19)               2.0 km   9 K                



    1      24 Rune Arvidsson             Markbygdens Orienteringsklubb     17:28 

    2      31 Ernie Broström             Halmstad OK                       19:22 

    3      18 Bo Wadensjö                FK Finn                           20:06 

    4      30 Peo Bengtsson              OK Pan-Kristianstad               20:16 

    5      27 Ingemar Alfredsson         IK Uven                           21:09 

    6      17 Ingvar Josefsson           Rydboholms SK                     21:10 

    7      14 Sven Göran Artur Bengtsson FK Finn                           21:16 

    8      25 Leo Lövdahl                Visby IF Gute Skid-och orient     22:06 

    8      15 Bo Svensson                Tockarps IK                       22:06 

   10      16 Sune Hagström              IK Gandvik                        22:10 

   11      21 Gert Emanuelsson           Frölunda OL                       25:44 

   12      28 Burne Nilsson              OK Torfinn                        26:51 

   13      23 Curt Tillman               Linköpings OK                     26:57 

   14      19 Kennerth Gustafsson        OK Virdarna                       29:00 

   15      29 Ingemar Turesson           Malmö OK                          29:04 

   16      22 Gunnar Bylund              Rydboholms SK                     30:49 

   17      20 Bengt Olofsson             Hjärnarps GH OL                   36:05 

   18      26 Stig Svensson              OK Virdarna                       37:18 

   19      13 Allan Hammar               OK Kompassen                      39:21 







H65  (39)               2.4 km   11 K               



    1      56 Inge Persson               FK Boken                          17:39 

    2      39 Nils Karlsson              Växjö Allmänna IS                 19:56 

    3      70 Benkt Anderson             Lunds OK                          20:10 

    4      72 Lars Finbom                OK Landehof                       20:32 

    5      68 Kjell Erlandsson           OK Lindena                        20:40 

    6      58 Morgan Ljung               Vaggeryds SOK                     20:47 

    7      41 Gösta Lindqvist            OK Löftan                         21:04 

    8      57 Ingemar Andersson          OK Orion                          21:06 

    9      64 Karl Johansson             OK Skogshjortarna                 21:17 

   10      67 Roland Nilsson             Falköpings AIK OK                 21:25 

   11      59 Bo-Göran Gunnarsson        Markbygdens Orienteringsklubb     22:04 

   12      52 Anders Berglund            OK Skogshjortarna                 23:02 

   13      60 Ronny Andersson            OK Skogshjortarna                 23:03 

   14      54 Waste Byström              OK Virdarna                       23:05 

   15      53 Bertil Olofsson            Andrarums IF                      23:07 

   16      46 Karl-Axel Johansson        IK Uven                           23:32 

   17      35 Hans Karlsson              OK Orinto                         23:38 

   18      37 Ingemar Wiklund            OK Skogsvargarna                  24:09 

   19      42 Ronny Ragnarsson           OK Skogshjortarna                 24:10 

   20      44 Lars-Olof Lannfelt         OK Skogshjortarna                 24:16 

   21      71 Bengt Bergqvist            Stigmännen Karlshamns OK          25:10 

   22      43 Kjell Månsson              Ronneby OK                        25:17 

   23      66 Gerth Sällström            Lessebo OK                        25:35 

   24      34 Göran Andersson            Stigmännen Karlshamns OK          26:20 

   25      47 Raimo Salminen             Växjö OK                          26:51 

   26      63 Per-Åke Andersson          IS Kullen                         26:54 

   27      55 Kent Carlgren              OK Skogshjortarna                 26:55 

   28      50 Christer Westberg          IFK Göteborg                      27:53 

   29      61 Göran Karlsson             Lessebo OK                        28:55 

   30      62 Kjell-Åke Isaksson         OK Skogshjortarna                 29:16 

   31      69 Göran Holst                Bottnaryds IF                     29:18 

   32      51 Tom Lindberg               Lunds OK                          29:30 

   33      49 Lars Wester                Stångenäs AIS                     31:08 

   34      33 Sven-Erik Forsell          Lunds OK                          32:17 

   35      38 Ulf Jönsson                Laholms IF OK                     34:35 

   36      48 Egil Nielsen               Fredensborg OK                    35:59 



           45 Mårten Svensson            Stångenäs AIS                    Felst. 

           65 Alf Kjellberg              Bredareds IF                   ej start 

           36 Per-Arne Johansson         Vänersborgs SK                 ej start 







H60  (38)               2.4 km   9 K                



    1     111 Gunnar Drue-Sörensen       Tisvilde Hegn OK                  16:59 

    2      75 Håkan Winnberg             IK Trenne Ullared                 17:29 

    3     107 Agne Bengtsson             OK Kompassen                      17:48 

    3      82 Carl-Henry Andersson       OK Orinto                         17:48 

    5     106 Ronnie McGrail             Hjärnarps GH OL                   18:29 

    6     108 Conny Jidetoft             Stångenäs AIS                     18:58 

    7      92 Björn Jägerström           IK Uven                           19:14 

    8      89 Kenth Sundgren             Skåneslättens OL                  19:56 

    9      76 Lars-Gunnar Bengtsson      Stigmännen Karlshamns OK          20:45 

   10     103 Gert Olsson                Skåneslättens OL                  21:16 

   11      98 Karl Uno Andersson         Falkenbergs OK                    21:47 

   12     110 Lars Persson               OK Kompassen                      21:50 

   13     105 Owe Nilsson                Stigmännen Karlshamns OK          22:08 

   14      97 Anders Nilsson             Gotlands Bro Orienteringsklub     22:14 

   15      85 Lars-Olov Dahlberg         OK Landehof                       23:32 

   16      77 Göran Larsson              OK Kompassen                      24:52 

   17      93 Eric Tenland               Stigmännen Karlshamns OK          25:16 

   18      78 Hans Morgan Carlsson       IFK Göteborg                      25:17 

   19      81 Bill Schölin               Tockarps IK                       25:50 

   20     101 Anders Widén               OLG Säuliamt                      26:13 

   21     102 Bo Sandahl                 Gotlands Bro Orienteringsklub     27:17 

   22      74 Hans Åke Djurbäck          Kinnaströms SK                    27:27 

   23      83 Lars-Göran Axmalm          Sävedalens AIK                    27:37 

   24     104 Lars Olsson                FK Boken                          28:37 

   25      80 Kjell Ryberg               IFK Göteborg                      28:39 

   26      91 Björn Andersson            Gotlands Bro Orienteringsklub     29:30 

   27      79 Lars-Olof Rönnqvist        OK Löftan                         29:31 

   28      73 Allan Wikström             Stångenäs AIS                     29:56 

   29      90 Per-Åke Hull               Almby IK                          29:57 

   30      88 Svenerik Johansson         Visby IF Gute Skid-och orient     30:59 

   31      96 Claes-Göran Green          Lunds OK                          32:19 

   32      87 Christer Nelsén            Falkenbergs OK                    33:09 

   33      84 Sven Olle Söderberg        OK Skogsfalken                    33:52 

   34      99 Kjell Andersson            OK Skogshjortarna                 34:43 

   35      94 Sven-Olof Fransson         SOK Aneby                         37:49 

   36      86 Thorwald Fransson          OK Virdarna                       39:59 



          100 Christer Håkansson         Falkenbergs OK                 ej start 

           95 Lars Hogedal               Vänersborgs SK                 ej start 







H55  (44)               2.7 km   10 K               



    1     147 Göran Olsson               Idefjordens SK                    17:39 

    2     121 Karl-Gunnar Olsson         Lunds OK                          18:50 

    3     115 Inge Josefsson             Stångenäs AIS                     19:13 

    4     153 Urban Larsson              IF Hagen                          20:30 

    5     124 Roger Thörn                OK Vilse 87                       20:45 

    6     145 Thomas Johansson           Almby IK                          21:24 

    7     114 Kent Granqvist             Västerviks OK                     21:46 

    8     126 Pierre Karlsson            OK Alehof                         21:58 

    9     136 Kalle Lindqvist            Växjö OK                          22:15 

   10     129 Bengt Aspvall              Ronneby OK                        22:52 

   10     131 Bertil Månsson             Örkelljunga FK                    22:52 

   12     113 Johan Ryberg               Stigmännen Karlshamns OK          23:05 

   13     141 Nils-Olof Bodin            Almby IK                          23:10 

   14     146 Roland Hulander            Ulricehamns OK                    23:19 

   15     127 Lars Strand                OK Älme                           23:28 

   16     112 Kenneth Fager              FK Vittus                         24:12 

   17     155 Karl Mollén                OK Denseln                        24:52 

   18     143 Lennart Svernestam         Linköpings OK                     25:05 

   19     118 Arne Bogren                OK Vivill                         25:13 

   20     116 Göran Liljequist           OK Älme                           25:15 

   21     154 Göran Larsson              Vänersborgs SK                    25:33 

   22     125 Per Lindskog               Gotlands Bro Orienteringsklub     25:35 

   23     117 Börje Sundberg             OK Gipen                          25:49 

   24     138 Lennart Smedenmark         Ronneby OK                        25:59 

   25     142 Kjell Wilhelmsson          Andrarums IF                      26:31 

   26     133 Max Prang                  Fredensborg OK                    26:34 

   27     149 Bo Månsson                 OK Löftan                         26:53 

   28     122 Kjell Ehrencrona           IFK Göteborg                      27:09 

   29     128 Håkan Carlbom              OK Gipen                          27:17 

   30     120 Gunnar Bejbom              Uddevalla OK                      27:58 

   31     123 Hans Ekberg                Trollhättans SOK                  29:31 

   32     144 Odd Ohlsson                Uddevalla OK                      30:10 

   33     152 Bengt Hansson              Andrarums IF                      30:34 

   33     140 Per-Olof Nanneson          Simlångsdalens IF                 30:34 

   35     139 Roland Dahlman             Malmö OK                          30:38 

   36     130 Johan Wedlin               Sävedalens AIK                    32:42 

   37     132 Hans Andersson             IK Gandvik                        33:41 

   38     137 Lars Johansson             OK Nackhe                         34:03 

   39     134 LarsOwe Ström              Täby OK                           35:12 

   40     119 Bengt Lindblom             Stigmännen Karlshamns OK          37:05 



          135 Per Nilsson                Stigmännen Karlshamns OK         Felst. 

          151 Conny Sahlin               Vänersborgs SK                   Felst. 

          148 Rolf Ohrlander             OK Pan-Kristianstad            ej start 

          150 Bo Jansson                 Stigmännen Karlshamns OK       ej start 







H50  (25)               2.9 km   11 K               



    1     173 Mats Brorsson              Tockarps IK                       17:01 

    2     179 Ulf Palmér                 Ulricehamns OK                    17:40 

    3     163 Ralph Johansson            Stångenäs AIS                     18:01 

    4     175 Kurt Svensson              IK Hakarpspojkarna                18:16 

    5     158 Tommy Berger               Gävle OK                          19:23 

    6     172 Arto Blomdahl              IK Hakarpspojkarna                20:26 

    7     169 Christer Mannfolk          Ulricehamns OK                    21:10 

    8     164 Sten Gustafsson            Eds SK                            21:21 

    9     161 Staffan Käll               OK Älme                           21:29 

   10     156 Christer Bergagård         Tolered-Utby Ol-klubb             22:15 

   11     178 Ulf Björkdahl              Herrestads AIF                    22:45 

   12     180 Lars Eklund                Växjö OK                          23:37 

   13     167 Henrik Carlsson            IK Uven                           24:03 

   14     168 Kenth Edin                 Boxholm-Mjölby OL                 24:28 

   15     160 Bernt O. Myrvold           Sarpsborg OL                      24:44 

   16     165 Lars Elfving               OK Gipen                          25:36 

   17     174 Anders Pettersson          Mariestads FK                     25:49 

   17     157 Tomas Nilsson              OK Gipen                          25:49 

   19     176 Gunnar Svanberg            Järfälla OK                       25:56 

   20     171 Göran Håkansson            IK Uven                           26:00 

   21     170 Mikael Svensson            OK Pan-Kristianstad               28:25 

   22     177 Jan-Olof Lindby            Gotlands Bro Orienteringsklub     29:15 

   23     166 Peter Larsson              Trollhättans SOK                  30:36 

   24     159 Jonas Ledelius             IK Uven                           42:15 



          162 Sten Segerslätt            Skåneslättens OL                 Felst. 







H45  (41)               2.9 km   11 K               



    1     198 Bo Granstedt               IK Hakarpspojkarna                18:33 

    2     214 Bengt Olsson               Eslövs FK                         18:49 

    3     213 Ola Andertoft              Markaryds FK                      19:22 

    4     200 Andres Laas                OK Skogshjortarna                 19:58 

    5     182 Magnus Ihreskog            Gotlands Bro Orienteringsklub     20:23 

    6     211 Stefan Pålsson             Skåneslättens OL                  20:56 

    7     220 Lasse Karlsson             Istrums SK                        21:04 

    8     191 Jonas Bornetun             Skillingaryds FK                  21:24 

    9     221 Peter Larsson              FK Boken                          22:12 

   10     193 Stefan Olovsson            OK Gisle                          22:32 

   11     190 Jan Thuresson              Burseryds IF                      22:36 

   12     219 Anders Pettersson          OK Dacke                          22:40 

   13     203 Magnus Porle               Växjö OK                          23:30 

   14     196 Per-Göran Bern             Målilla OK                        23:40 

   15     195 Bengt Marthinsson          Hylte OK                          23:56 

   16     192 Anders Claesson            Burseryds IF                      24:39 

   17     187 Bengt Holmén               Hylte OK                          25:00 

   18     209 Ulf Linderfalk             Skåneslättens OL                  25:22 

   19     184 Jan-I Nygren               FK Boken                          25:28 

   20     215 Anders Persson             Tockarps IK                       25:32 

   21     205 Per Andersson              Ulricehamns OK                    25:54 

   22     202 Ola Hansson                FK Boken                          26:17 

   22     188 Stefan Spetz               Ulricehamns OK                    26:17 

   24     183 Gunnar Swärd               Hässleholms OK                    26:23 

   25     216 Anders Levin               Svaide-Roma SOK                   26:35 

   26     208 Stefan Edvardsson          OK Torfinn                        26:40 

   27     204 Torbjörn Salomonsson       Vänersborgs SK                    27:19 

   28     189 Bengt-Åke Jonasson         FK Finn                           27:57 

   29     201 Conny Bruhn                Boxholm-Mjölby OL                 28:03 

   30     186 Anders Nilsson             Hässleholms OK                    28:14 

   31     212 Kent Jönsson               FK Boken                          28:49 

   32     207 Mikael Svensson            Annebergs GIF                     29:01 

   33     181 Anders Pettersson          Västerviks OK                     30:32 

   34     185 Per Skoog                  Katrineholms OK                   32:21 

   35     217 Jörgen Göransson           FK Göingarna                      32:53 

   36     206 Pi Persson                 OK Orion                          33:01 

   37     194 Leif-Åke Andersson         FK Boken                          38:32 

   38     210 Mats Johansson             FK Boken                          42:20 

   39     197 Christer Svensson          Ronneby OK                        43:27 

   40     199 Peter Broberg              IF Rigor                          52:28 



          218 Tomas Nilsson              Hässleholms OK                 ej start 







H40  (19)               3.3 km   10 K               



    1     229 Håkan Mattsson             Gotlands Bro Orienteringsklub     18:34 

    2     235 Mats Granstedt             IK Hakarpspojkarna                19:09 

    3     227 Tommy Johansson            Stångenäs AIS                     19:33 

    4     238 Jan-Ove Wiking             Istrums SK                        20:11 

    5     233 Dennis Persson             Växjö OK                          20:29 

    6     232 Magnus Larsen              FK Boken                          21:00 

    6     224 Fabian Ljungquist          Lunds OK                          21:00 

    8     228 Lennart Söderberg          IK Hakarpspojkarna                21:08 

    9     234 Jörgen Larsson             Ulricehamns OK                    22:32 

   10     240 Henrik Nordholm            Sävedalens AIK                    22:39 

   11     236 Magnus Månsson             Växjö OK                          22:48 

   12     225 Jonas Roth                 Linköpings OK                     23:43 

   13     230 Håkan Andersson            OK Dacke                          25:27 

   14     239 Mikael Martinsson          Falkenbergs OK                    25:58 

   15     237 David Gabrielsson          Sävedalens AIK                    27:09 

   16     226 Håkan Persson              Laholms IF OK                     27:37 

   17     231 Mats Dahlrot               IK Uven                           32:08 

   18     223 Jesper Rundbäck            Eksjö SOK                         37:09 



          222 Martin Andersson           OK Skogsfalken                   Felst. 







H21  (47)               3.8 km   13 K               



    1     610 Erik Liljequist            OK Älme                           20:56 

    2     273 Jonathan Gunnarsson        OK Pan-Kristianstad               21:05 

    3     276 Emil Svalbring             Målilla OK                        22:44 

    4     250 Johan Salomonsson          Vänersborgs SK                    22:45 

    5     287 Magnus Larsson             FK Göingarna                      22:59 

    6     286 Christer Backman           Tullinge SK                       23:34 

    7     255 Anton Hemlin               IK Uven                           23:40 

    8     282 Andreas Liljegren          Gotlands Bro Orienteringsklub     23:43 

    9     271 Jakob Bengtsson            Stigmännen Karlshamns OK          24:05 

   10     257 Emil Andreasson            Emmaboda Verda OK                 24:20 

   11     247 Peter Hedberg              Lunds OK                          24:31 

   12     264 Ted Gustavsson             Ronneby OK                        24:33 

   13     275 Christoffer Ohlsson        Uddevalla OK                      24:38 

   14     288 Thomas Johannesson         Ronneby OK                        24:44 

   15     252 Nils Spetz                 Ulricehamns OK                    25:01 

   16     244 Arvid Sundkvist            Katrineholms OK                   26:09 

   17     283 Magnus Fransson            SOK Aneby                         26:49 

   18     251 Jesper Nelsén              Falkenbergs OK                    27:10 

   19     248 David Boman                Stångenäs AIS                     27:50 

   20     272 Roine Schölin              Laholms IF OK                     27:53 

   21     243 Måns Faxén                 Växjö OK                          28:10 

   22     260 Simon Månsson              Örkelljunga FK                    28:12 

   23     267 Andreas Blomqvist          FK Boken                          28:46 

   24     253 Björn Karlsson             Svaide-Roma SOK                   28:56 

   25     285 Martin Kriblad             Hjärnarps GH OL                   29:08 

   26     284 Tobias Edström             OK Gisle                          29:46 

   27     281 Tobias Persson             OK Kompassen                      29:49 

   28     277 Emil Alexandersson         Hylte OK                          29:53 

   29     254 Oskar Lyding               Hylte OK                          30:36 

   29     289 Jörgen Münster-Swendsen    Sölleröds OK                      30:36 

   31     270 Patrik Andersson           Hylte OK                          30:37 

   32     256 Anders Nanneson            Simlångsdalens IF                 31:15 

   33     266 Per Henriksson             Eksjö SOK                         31:21 

   34     268 Klas Petersson             IF Marin Väst                     32:05 

   35     259 Anders Jonsson             IF Marin Väst                     32:34 

   36     262 Peter Josefsson            Stångenäs AIS                     33:48 

   37     245 Petter Andersson           Växjö OK                          34:15 

   38     269 Klas Johansson             Växjö OK                          35:50 

   39     279 Arvid Wedlin               Sävedalens AIK                    36:25 

   40     274 Emil Bruhn                 Boxholm-Mjölby OL                 37:03 

   41     249 Gert Olsson                Tockarps IK                       38:12 

   42     265 Björn Andersson            FK Boken                          39:48 

   43     246 Petter Jönsson             Hjärnarps GH OL                   41:06 

   44     258 Christian Lindblom         Stigmännen Karlshamns OK          47:56 

   45     263 Anders Andersson           FK Boken                          52:13 

   46     278 Henrik Roth                Hjärnarps GH OL                 1:00:35 



          261 Filip Jansson              Sävedalens AIK                   Felst. 







H20  (11)               3.3 km   10 K               



    1     290 Mattias Johansson          FK Boken                          19:04 

    2     300 Gustav Stenberg            OK Skogshjortarna                 19:14 

    3     294 Albin Andersson            Markbygdens Orienteringsklubb     21:21 

    4     299 Adam Fredén                Falköpings AIK OK                 21:50 

    5     297 Jonas Hemlin               IK Uven                           22:20 

    6     293 Niclas Ståhl               FK Herkules                       22:53 

    7     295 Sebastian Mannfolk         Ulricehamns OK                    23:40 

    8     296 Martin Frisk               Markbygdens Orienteringsklubb     24:02 

    9     291 Joel Udd                   Markbygdens Orienteringsklubb     27:30 

   10     298 Johan Philipsson           Markaryds FK                      27:55 

   11     292 Fredrik Olsson             Eslövs FK                         30:34 







H18  (14)               2.9 km   11 K               



    1     310 Gustav Hagström            Falköpings AIK OK                 18:11 

    2     304 Mattias Engström           Skåneslättens OL                  18:51 

    3     302 Axel Karlsson              Simlångsdalens IF                 20:07 

    4     307 David Arborelius           IS Kullen                         20:18 

    5     314 Anton Philipsson           Markaryds FK                      21:00 

    6     305 Anders Ohlsson             Uddevalla OK                      21:58 

    7     313 Sebastian Ståhl            IS Kullen                         26:00 

    8     308 Arvid Käll                 OK Älme                           27:11 

    9     306 Anton Ledelius             IK Uven                           27:21 

   10     301 Fredrik Sambergs           IS Kullen                         27:28 

   11     303 Carl-Johan Bergman         OK Älme                           28:04 

   12     311 Nils Ewald                 IS Kullen                         29:29 

   13     312 Henrik Dahlrot             IK Uven                           30:41 



          309 Martin Bengtsson           IS Kullen                      ej start 







H16  (16)               2.7 km   10 K               



    1     326 Fredrik Wennermark         OK Skogsfalken                    16:21 

    2     328 Victor Flingmark           Uddevalla OK                      18:00 

    3     330 Simon Engel                Hässleholms OK                    18:32 

    4     325 Philip Persson             OK Orion                          18:53 

    5     315 Adam Granstedt             IK Hakarpspojkarna                19:24 

    5     316 Joel Kristiansson          Hässleholms OK                    19:24 

    7     324 Robin Larsson              FK Göingarna                      20:21 

    8     318 Anton Månsson              Örkelljunga FK                    22:41 

    9     321 Per Samuelsson             IK Trenne Ullared                 23:54 

   10     329 Henrik Pettersson          Västerviks OK                     23:56 

   11     322 Johan Sandlund             OK Njudung                        24:09 

   12     323 Martin Nilsson             Stigmännen Karlshamns OK          25:07 

   13     319 Erik Bengtsson             IS Kullen                         26:58 

   14     320 Marcus Nilsson/Kempff      Hässleholms OK                    28:56 

   15     327 Alexander Björsvik         FK Göingarna                      30:18 

   16     317 William Lindblom           Stigmännen Karlshamns OK          39:57 







H14  (15)               2.1 km   9 K                



    1     335 Johan Wennermark           OK Skogsfalken                    12:43 

    2     331 Mattias Johansson          Stångenäs AIS                     13:15 

    3     340 Fredrik Levin              Svaide-Roma SOK                   14:40 

    4     332 Amadeus Hansson            Gotlands Bro Orienteringsklub     17:03 

    5     334 David Gunnarsson           IK Hakarpspojkarna                17:46 

    6     341 Daniel Nilsson Kempff      Hässleholms OK                    18:23 

    7     339 Oscar Philipsson           Markaryds FK                      18:40 

    8     333 Erik Kristiansson          Hässleholms OK                    18:42 

    9     336 Johan Eklund               Växjö OK                          20:02 

   10     343 Martin Karlsson            Växjö OK                          20:35 

   11     342 Frej Hegg                  Svaide-Roma SOK                   21:30 

   12     344 Oskar Jonasson             FK Finn                           21:34 

   13     337 Jonas Eriksson             Hylte OK                          24:52 

   14     345 John Gabrielsson           Sävedalens AIK                    27:59 

   15     338 Hampus Larsson             FK Göingarna                      28:19 







H12  (10)               1.9 km   9 K                



    1     350 August Mollén              OK Denseln                         9:14 

    2     347 Henrik Johannesson         Ronneby OK                        10:03 

    3     346 Andreas Gustafsson         IK Hakarpspojkarna                10:17 

    4     354 Albin Månsson              Växjö OK                          11:06 

    5     355 Emil Pettersson            OK Dacke                          11:29 

    6     349 Adam Broberg               IF Rigor                          13:01 

    7     348 Erik Jönsson               FK Boken                          13:07 

    8     353 Adam Segerslätt            Skåneslättens OL                  14:08 

    9     351 Niklas Jonson              Ronneby OK                        14:57 

   10     352 David Levin                Svaide-Roma SOK                   17:26 







H10  (7)                1.6 km   8 K                



    1     359 Lukas Granstedt            IK Hakarpspojkarna                 9:10 

    2     361 Allan Hedberg              Lunds OK                          10:06 

    3     360 Ludvig Pettersson          Mariestads FK                     11:08 

    4     357 Povel Hedberg              Lunds OK                          12:08 

    5     358 Mattias Levin              Svaide-Roma SOK                   12:27 

    6     356 Elias Torstensson          Emmaboda Verda OK                 13:17 

    7     362 Hilding Anger Axelsson     Almby IK                          42:16 







D75  (6)                1.8 km   8 K                



    1     363 Gun Hansson                Andrarums IF                      22:05 

    2     365 Gunvor Göransson           Laholms IF OK                     24:00 

    3     364 Gunnel Nilsson             Linköpings AIK                    26:44 

    4     366 Bernice Antonsson          FK Friskus Varberg                27:57 

    5     367 Marianne Eriksson          Tockarps IK                       39:18 

    6     368 Gerd Boman                 Gotlands Bro Orienteringsklub     42:53 







D70  (10)               1.8 km   8 K                



    1     369 Karin Lexell               OK Torfinn                        24:25 

    2     375 Barbro Hugosson            Lunds OK                          26:07 

    3     374 Inger Hallberg             IK Uven                           27:13 

    4     372 Kerstin Hagström           IK Gandvik                        27:19 

    5     371 Vivi-Anne Bylund           Rydboholms SK                     29:49 

    6     370 Anne-Catrine Persson       Mariestads FK                     30:16 

    7     377 Anita Nilsson              OK Torfinn                        31:31 

    8     376 Britt Mari Johansson       Tormestorps IF                    32:20 

    9     373 Mildred Josefsson          Rydboholms SK                     32:23 

   10     378 Gunnel Börjesson           IK Uven                           40:35 







D65  (21)               2.0 km   9 K                



    1     398 Britt Forsell Pirozzi      Lunds OK                          24:15 

    2     397 Solbritt Gustafsson        OK Virdarna                       25:12 

    3     380 Torill Svendsen            Lunds OK                          25:53 

    4     385 Birgitta Carlsson          OK Orinto                         25:54 

    5     396 Gull Svensson              Tockarps IK                       26:00 

    6     391 Birgitta Stenström         Vänersborgs SK                    26:13 

    7     389 Margareta Emanuelsson      Frölunda OL                       26:58 

    8     395 Gun Larsson                OK Lindena                        27:34 

    9     394 Elisabeth Kimell           Gotlands Bro Orienteringsklub     27:35 

   10     393 Eva Isaksson               OK Skogshjortarna                 27:46 

   11     387 Kerstin Johansson          Markbygdens Orienteringsklubb     28:05 

   12     388 Inga-Lill Wikingsson       Stigmännen Karlshamns OK          28:17 

   13     392 Britt Rangert              IK Ymer                           28:21 

   14     381 Berit Boberg               IF Rigor                          29:02 

   15     386 Birgitta Parkner           OK Landehof                       29:56 

   16     399 Berit Byström              OK Virdarna                       30:03 

   17     382 Rose-Marie Johansson       FK Friskus Varberg                30:28 

   18     379 Bibbi Appelgren            Mariestads FK                     32:01 

   19     384 Ulla Bergqvist             Stigmännen Karlshamns OK          40:58 

   20     383 Birgit Ljung               OK Gipen                          44:21 



          390 Mariann Kjellberg          Bredareds IF                   ej start 







D60  (23)               2.0 km   9 K                



    1     401 Ann-Marie Holmström        IK Gandvik                        17:53 

    2     413 Bigge Bengtsson            Stigmännen Karlshamns OK          20:00 

    3     420 Eva Alsin                  IK Ymer                           21:08 

    4     407 Inger Glans                OK Torfinn                        21:16 

    5     400 Maj-Britt Byström          Rävetofta OK                      21:20 

    6     418 Gudrun Wester              Stångenäs AIS                     22:01 

    7     411 Anita Andersson            OK Skogshjortarna                 22:54 

    8     419 Viveka Backman             Tullinge SK                       23:43 

    9     406 Margareta Sjöberg          Lunds OK                          25:12 

   10     422 Kristin Lindberg           Lunds OK                          25:30 

   11     414 Kajsa Toftén               Hjobygdens OK                     26:35 

   12     416 Lena Jönsson               Laholms IF OK                     27:58 

   13     412 Karin Bengtsson            OK Kompassen                      28:24 

   14     417 Ingalill Nilsson           Stigmännen Karlshamns OK          28:28 

   15     404 Lena Weiming Nyberg        Kinnaströms SK                    28:33 

   16     403 Lisbeth Damsgaard          Hjärnarps GH OL                   28:47 

   17     421 Karin Larsson              OK Kompassen                      29:57 

   18     408 Kristina Fransson          OK Virdarna                       30:09 

   19     423 Gunilla Holst              Bottnaryds IF                     31:52 

   20     409 Sonja Hammar               OK Kompassen                      32:04 

   21     415 Ingrid Tengeland           IK Gandvik                        40:23 

   22     402 Kristina Johansson         Vänersborgs SK                  1:01:42 



          410 Rosa Johansson             IK Uven                          Felst. 







D55  (28)               2.4 km   11 K               



    1     449 Eva Tykesson               Rävetofta OK                      21:15 

    2     433 Ina Lindeberg              Skåneslättens OL                  22:05 

    3     444 Ulla Engelby               OK Pan-Kristianstad               22:47 

    4     435 Lena Söderberg             OK Skogsfalken                    23:19 

    5     445 Ingela Nelsén              Falkenbergs OK                    24:05 

    6     426 Gun Henriksson             Eksjö SOK                         25:02 

    7     427 Marie Svernestam           Linköpings OK                     25:39 

    8     450 Karin Axelsson             IK Uven                           26:24 

    9     429 Ingrid E Ström             Täby OK                           27:01 

   10     434 Berith Pettersson          Vänersborgs SK                    27:22 

   11     438 Kerstin Karlsson           Tidaholm SOK Sisu                 27:29 

   12     451 Christine Edenbrandt       Lunds OK                          27:56 

   13     430 Ann-Britt Winnberg         IK Trenne Ullared                 28:54 

   14     425 Lisbeth Lindqvist          OK Löftan                         29:04 

   15     441 Åsa Svensson               OK Pan-Kristianstad               29:43 

   16     447 Birgit Henriksson          Eksjö SOK                         29:44 

   17     453 Gerda Marie Christiansen   Tisvilde Hegn OK                  30:24 

   18     432 Eva Svanström              Västerviks OK                     31:00 

   19     452 Mona Hull                  Almby IK                          31:09 

   20     448 Ann-Sofi Lindskog          Gotlands Bro Orienteringsklub     34:36 

   21     439 Kerstin Ramström           OK Gipen                          34:40 

   22     437 Barbro Liljequist          OK Älme                           36:36 

   23     446 Eva Lingegård              OK Gipen                          36:48 

   24     442 Inger Johansson            OK Nackhe                         38:08 

   25     431 Rose-Marie Jidetoft        Stångenäs AIS                     42:13 

   26     440 Berit Holmgren             Spårvägens OK                     50:15 



          443 Birgitta Wiklund           OK Skogsvargarna               ej start 

          428 Gunilla Hogedal            Vänersborgs SK                 ej start 







D50  (18)               2.4 km   9 K                



    1     470 Jane Johansson             Istrums SK                        22:59 

    2     466 Yvonne Jonsson             Växjö OK                          24:14 

    3     457 Stella Käll                OK Älme                           26:42 

    4     467 Britt Thörn                OK Vilse 87                       26:45 

    5     471 Lena Olsson                Skåneslättens OL                  27:23 

    6     461 Monica Henriksson          Eksjö SOK                         28:32 

    7     460 Lisbeth Bergagård          Tolered-Utby Ol-klubb             28:48 

    8     464 Lena Håkansson             IK Uven                           29:32 

    9     454 Birgitta Nilsson           Stigmännen Karlshamns OK          30:58 

   10     456 Anne-Marie Karlsson        Svaide-Roma SOK                   31:07 

   11     455 Ann Laas                   OK Skogshjortarna                 31:28 

   12     463 Carina Reichenberg         Idefjordens SK                    31:47 

   13     469 Elisabet Hemlin            IK Uven                           32:33 

   13     468 Barbro Fyrman              Växjö OK                          32:33 

   15     465 Elisabet Månsson           OK Löftan                         34:32 

   16     458 Gunilla Holmberg           Herrestads AIF                    39:39 

   17     462 Vanja Jinnemo              Hjärnarps GH OL                   45:19 

   18     459 Ulla Ragnarsson            OK Skogshjortarna                 55:49 







D45  (25)               2.8 km   9 K                



    1     492 Anne Bodin                 Almby IK                          20:40 

    2     488 Åsa Wadensjö-Leo           Bredaryds SOK                     20:46 

    3     486 Britta Sahlin              Vänersborgs SK                    21:01 

    4     474 Maritha Henriksson         Eksjö SOK                         22:14 

    5     490 Ingrid Johansson           Laholms IF OK                     22:59 

    6     489 Eva Eklund                 Växjö OK                          23:09 

    7     485 Nina Bejbom                Uddevalla OK                      23:45 

    8     473 Gunilla Gustavsson         OK Orion                          24:27 

    9     491 Marita Philipsson          Markaryds FK                      25:00 

   10     479 Eva Svanberg               Järfälla OK                       25:11 

   11     484 Lena Arnoldsson            Tidaholm SOK Sisu                 25:30 

   12     482 Kati Németh                Stigmännen Karlshamns OK          26:00 

   13     477 Ing-Marie Samuelsson       IK Trenne Ullared                 26:09 

   14     483 Sussi Jonson               Ronneby OK                        26:18 

   15     494 Annette Falck-Larsson      Vänersborgs SK                    26:41 

   16     493 Tina Hagård                Rävetofta OK                      28:15 

   17     472 Annika Marthinsson         Hylte OK                          28:38 

   18     496 Kerstin Olsson             Eslövs FK                         29:15 

   19     478 Lotta Gyllensten           Skåneslättens OL                  31:25 

   20     480 Frida Mannfolk             Ulricehamns OK                    35:09 

   21     495 Gunilla Djuffelt-Martinsso Falkenbergs OK                    35:30 

   22     487 Tina Ledelius              IK Uven                           35:47 

   23     481 Monica Larsson             OK Gipen                          35:51 

   24     476 Ingrid Holmén              Hylte OK                          36:06 

   25     475 Ann-Kristin Spetz          Ulricehamns OK                    38:13 







D40  (19)               2.9 km   11 K               



    1     508 Anette Granstedt           IK Hakarpspojkarna                21:42 

    2     513 Anna Eriksson              OK Landehof                       24:36 

    3     499 Marie Olsson               Örkelljunga FK                    25:30 

    4     515 Annika Engel               Hässleholms OK                    26:13 

    5     514 Anneli Carlsson            FK Finn                           26:25 

    6     505 Eva Pettersson             OK Dacke                          26:45 

    7     506 Ulrika Gustafsson          IK Vista                          27:06 

    7     510 Helena Kristiansson        Hässleholms OK                    27:06 

    9     497 Susanne Johannesson        Ronneby OK                        27:30 

   10     511 Lena Thuresson             Burseryds IF                      28:21 

   11     503 Jeanette Andersson         OK Dacke                          29:12 

   12     498 Liselott Roth              Linköpings OK                     30:03 

   13     500 Marie Anebreid             Tidaholm SOK Sisu                 31:58 

   14     512 Mona Rosberg               Växjö OK                          35:20 

   15     507 Susanne Burström           FK Boken                          35:40 

   16     501 Ulrika Andersson           Hylte OK                          38:45 

   17     509 Carina Lindelöw            Härlövs IF                        40:18 

   18     502 Carina Svensson            Annebergs GIF                     43:27 

   19     504 Åsa Larsson                Ulricehamns OK                    58:45 







D35  (3)                3.3 km   10 K               



    1     519 Anna Ljungqvist            Lunds OK                          26:01 

    2     518 Cecilia Rönnfjärd          OK Skogsfalken                    26:02 

    3     517 Christina Olsson           Skåneslättens OL                  27:50 







D21  (29)               3.4 km   12 K               



    1     531 Anna Persson               FK Göingarna                      23:08 

    2     522 Lisa Pettersson            OK Dacke                          24:07 

    3     548 Frida Andersson            Falkenbergs OK                    24:37 

    4     537 Jannie Hagård              Rävetofta OK                      25:45 

    5     527 Sofia Salomonsson          Vänersborgs SK                    25:54 

    6     524 Kristin Skaar              Ryda SK                           26:30 

    7     542 Sara Andersson             Växjö OK                          26:35 

    8     526 Anna Edenbrandt            Lunds OK                          26:38 

    9     525 Agneta Nordholm            Sävedalens AIK                    27:28 

   10     530 Anneli Berggren            OK Denseln                        28:04 

   11     545 Pernilla Olsson            Skåneslättens OL                  28:10 

   12     534 Lina Larsson               Vänersborgs SK                    28:22 

   13     538 Malin Settergren           Oskarströms OK                    29:30 

   14     543 Camilla Moris              Katrineholms OK                   29:45 

   15     521 Lisa Weimann               IK Uven                           30:35 

   16     540 Isabell Håkansson          Sävedalens AIK                    30:40 

   17     523 Anna Hulander              Ulricehamns OK                    31:50 

   18     535 Sandra Wedlin              Sävedalens AIK                    32:29 

   19     544 Emma Faxén                 Växjö OK                          33:13 

   20     529 Malin Nygren               FK Boken                          34:15 

   21     539 Emma Kriblad               Hjärnarps GH OL                   34:17 

   22     612 Josefin Bergagård          Tolered-Utby Ol-klubb             34:23 

   23     541 Hanna Weimann              IK Uven                           34:26 

   24     528 Lisa Reichenberg           Idefjordens SK                    35:14 

   25     536 Marie Jinnemo              Hjärnarps GH OL                   37:11 

   26     520 Ulrika Nygren              FK Boken                          37:33 

   27     533 Åsa Bogmark                Eksjö SOK                         42:18 

   28     547 Ingrid Söderberg           OK Skogsfalken                    43:18 

   29     532 Linda Jinnemo              Hjärnarps GH OL                   49:26 







D20  (4)                3.3 km   10 K               



    1     552 Ann-Sofie Larsson          Örkelljunga FK                    26:40 

    2     550 Veronika Aspvall           Ronneby OK                        29:05 

    3     551 Emma Andersson             Ulricehamns OK                    34:16 

    4     549 Elin Thuresson             Burseryds IF                      37:37 







D18  (19)               2.8 km   9 K                



    1     572 Stina Berg                 IS Kullen                         18:30 

    2     557 Maja Pettersson            OK Dacke                          19:00 

    2     560 Julia Dahl                 IS Kullen                         19:00 

    4     568 Anna Bredfelt              Lunds OK                          19:19 

    5     567 Elida Ottmer               Tormestorps IF                    20:10 

    6     565 Maja Andersson             OK Dacke                          21:57 

    7     566 Anna Jonson                Ronneby OK                        22:55 

    8     553 Jenny Olsson               Örkelljunga FK                    22:57 

    9     564 Frida Ansin                Svaide-Roma SOK                   25:32 

   10     562 Lisa Eriksson              Hylte OK                          26:18 

   11     571 Ida Swärdh                 Eksjö SOK                         26:36 

   12     570 Klara Fredriksson          Falköpings AIK OK                 27:16 

   13     556 Linnea Östergren           Växjö OK                          28:06 

   14     555 Emma Månsson               Örkelljunga FK                    28:55 

   15     559 Emmy Thuresson             Burseryds IF                      33:41 

   16     558 Emilia Johansson           OK Gisle                          34:13 

   17     554 Anna Edin                  Boxholm-Mjölby OL                 35:28 

   18     563 Amanda Persson             Tockarps IK                       45:49 



          561 Märta-Stina Käll           OK Älme                          Felst. 







D16  (9)                2.4 km   11 K               



    1     580 Frida Strömgård            Rydboholms SK                     22:01 

    2     576 Hanna Gunnarsson           IK Hakarpspojkarna                22:10 

    3     573 Julia Ohlsson              Uddevalla OK                      24:05 

    4     577 Moa Olsson                 Örkelljunga FK                    24:14 

    5     579 Kajsa Spetz                Ulricehamns OK                    24:34 

    6     574 Jenny Holmén               Hylte OK                          28:37 

    7     575 Elinor Lindelöw            Härlövs IF                        37:58 

    8     581 Julia Smedenmark           Ronneby OK                        38:54 

    9     578 Sara Bainbridge            Laholms IF OK                     41:09 







D14  (5)                2.1 km   9 K                



    1     586 Gabriella Gustafsson       IK Hakarpspojkarna                15:42 

    2     585 Matilda Arborelius         IS Kullen                         20:25 

    3     582 Anna Bengtsson             IS Kullen                         21:33 

    4     584 Moa Granstedt              IK Hakarpspojkarna                28:30 

    5     583 Clara Olsson               Lunds OK                          29:18 







D12  (6)                1.9 km   9 K                



    1     589 Johanna Hagström           Falköpings AIK OK                 10:48 

    2     590 Elin Granstedt             IK Hakarpspojkarna                10:58 

    3     592 Jenny Bredfelt             Lunds OK                          11:17 

    4     588 Matilda Johansson          Stångenäs AIS                     14:22 

    5     591 Lovisa Torstensson         Emmaboda Verda OK                 15:41 

    6     593 Rebecka Brorsson           Tockarps IK                       18:18 







D10  (9)                1.6 km   8 K                



    1     595 Sara Granstedt             IK Hakarpspojkarna                 9:33 

    2     600 Hanna Johannesson          Ronneby OK                        10:16 

    3     597 Linnea Bodin               Almby IK                          10:52 

    4     602 Towa Pettersson            OK Denseln                        13:02 

    5     611 Frida Björk                Örkelljunga FK                    13:20 

    6     598 Saga Leo                   Bredaryds SOK                     15:49 

    7     594 Maja Porle                 Växjö OK                          17:02 

    8     599 Moa Asplund                OK Kompassen                      22:23 

    9     601 Elin Asplund               OK Kompassen                      27:25 







H80  (5)                1.8 km   8 K                



    1     604 Stig-Allan Jönsson         Halmstad Garnisons IF             23:37 

    2     606 Lars-Gunnar Enström        OK Tranan                         27:49 

    3     605 Nils Bohman                OK Kompassen                      46:44 

    4     603 Nils Andersson             OK Kompassen                      51:53 



          607 Nils Rågstedt              IS Kullen                      ej start