Tre Skåningar o. En Dansk 18-20/6 2010 Helsingborgs SOKsö 2010-06-20 11:36
Resultat Etapp 4, Barnens Skogskapad av MT2003 © Stephan Krämer 2006

   Pl Startnr Namn                       Klubb                               Tid 







H75  (12)               1.9 km   11 K               



    1       3 Jan-Eric Nelking           FK Åsen                           18:09 

    2       6 Torild Bornetun            Skillingaryds FK                  18:11 

    3       5 Klas Tykesson              Rävetofta OK                      19:29 

    4       8 Kjell Persson              Mariestads FK                     19:31 

    5       2 Bengt Edvardsson           OK Torfinn                        21:01 

    6       4 Harry Söderberg            FK Friskus Varberg                22:55 

    7      11 Åke Strand                 Örkelljunga FK                    23:15 

    8      10 Carl-Henrik Hallberg       IK Uven                           24:14 

    9       9 Ingvar Lennerstedt         Lunds OK                          24:54 

   10      12 Kurt Stenberg              IK Gandvik                        30:45 

   11       1 Börje Nilsson              Järfälla OK                       39:48 



            7 Totte Holm                 Markbygdens Orienteringsklubb    Felst. 







H70  (19)               2.0 km   11 K               



    1      31 Ernie Broström             Halmstad OK                       16:06 

    2      18 Bo Wadensjö                FK Finn                           16:57 

    3      30 Peo Bengtsson              OK Pan-Kristianstad               17:03 

    4      15 Bo Svensson                Tockarps IK                       17:20 

    5      24 Rune Arvidsson             Markbygdens Orienteringsklubb     17:21 

    6     609 Allan Sunnergren           Hjärnarps GH OL                   17:43 

    7      14 Sven Göran Artur Bengtsson FK Finn                           18:25 

    8      16 Sune Hagström              IK Gandvik                        19:04 

    9      25 Leo Lövdahl                Visby IF Gute Skid-och orient     23:31 

   10      28 Burne Nilsson              OK Torfinn                        24:12 

   11      23 Curt Tillman               Linköpings OK                     24:31 

   12      19 Kennerth Gustafsson        OK Virdarna                       24:57 

   13      21 Gert Emanuelsson           Frölunda OL                       25:01 

   14      22 Gunnar Bylund              Rydboholms SK                     25:05 

   15      17 Ingvar Josefsson           Rydboholms SK                     25:37 

   16      13 Allan Hammar               OK Kompassen                      31:34 

   17      26 Stig Svensson              OK Virdarna                       32:48 

   18      20 Bengt Olofsson             Hjärnarps GH OL                   33:54 



           27 Ingemar Alfredsson         IK Uven                          Felst. 







H65  (41)               2.4 km   12 K               



    1      56 Inge Persson               FK Boken                          15:56 

    2      64 Karl Johansson             OK Skogshjortarna                 16:03 

    2      67 Roland Nilsson             Falköpings AIK OK                 16:03 

    4      34 Göran Andersson            Stigmännen Karlshamns OK          16:17 

    5      41 Gösta Lindqvist            OK Löftan                         16:56 

    6      35 Hans Karlsson              OK Orinto                         16:59 

    7      72 Lars Finbom                OK Landehof                       17:45 

    8      40 Göran Bengtsson            Tockarps IK                       17:56 

    9      59 Bo-Göran Gunnarsson        Markbygdens Orienteringsklubb     18:10 

   10      53 Bertil Olofsson            Andrarums IF                      18:49 

   11      58 Morgan Ljung               Vaggeryds SOK                     19:02 

   12      68 Kjell Erlandsson           OK Lindena                        19:08 

   13      70 Benkt Anderson             Lunds OK                          19:23 

   14      51 Tom Lindberg               Lunds OK                          19:34 

   15      71 Bengt Bergqvist            Stigmännen Karlshamns OK          19:47 

   16      55 Kent Carlgren              OK Skogshjortarna                 20:00 

   17      57 Ingemar Andersson          OK Orion                          20:06 

   18      37 Ingemar Wiklund            OK Skogsvargarna                  20:07 

   19      63 Per-Åke Andersson          IS Kullen                         20:46 

   20      39 Nils Karlsson              Växjö Allmänna IS                 20:47 

   21      54 Waste Byström              OK Virdarna                       20:53 

   22      44 Lars-Olof Lannfelt         OK Skogshjortarna                 21:23 

   23      60 Ronny Andersson            OK Skogshjortarna                 21:28 

   24      47 Raimo Salminen             Växjö OK                          21:46 

   25      43 Kjell Månsson              Ronneby OK                        21:56 

   26      46 Karl-Axel Johansson        IK Uven                           22:04 

   27      42 Ronny Ragnarsson           OK Skogshjortarna                 22:22 

   28      52 Anders Berglund            OK Skogshjortarna                 23:10 

   29      33 Sven-Erik Forsell          Lunds OK                          23:11 

   30      45 Mårten Svensson            Stångenäs AIS                     23:45 

   31      32 Johnny Malmgren            Hjärnarps GH OL                   24:12 

   32      48 Egil Nielsen               Fredensborg OK                    24:24 

   33      49 Lars Wester                Stångenäs AIS                     24:29 

   34      61 Göran Karlsson             Lessebo OK                        25:59 

   35      66 Gerth Sällström            Lessebo OK                        26:26 

   36      50 Christer Westberg          IFK Göteborg                      26:34 

   37      62 Kjell-Åke Isaksson         OK Skogshjortarna                 27:11 

   38      69 Göran Holst                Bottnaryds IF                     30:22 



           65 Alf Kjellberg              Bredareds IF                   ej start 

           38 Ulf Jönsson                Laholms IF OK                  ej start 

           36 Per-Arne Johansson         Vänersborgs SK                 ej start 







H60  (38)               2.5 km   13 K               



    1      82 Carl-Henry Andersson       OK Orinto                         14:53 

    2      75 Håkan Winnberg             IK Trenne Ullared                 15:45 

    3     108 Conny Jidetoft             Stångenäs AIS                     16:18 

    4     107 Agne Bengtsson             OK Kompassen                      17:10 

    5     101 Anders Widén               OLG Säuliamt                      17:12 

    6     105 Owe Nilsson                Stigmännen Karlshamns OK          18:31 

    7      93 Eric Tenland               Stigmännen Karlshamns OK          18:43 

    8     106 Ronnie McGrail             Hjärnarps GH OL                   18:45 

    9      92 Björn Jägerström           IK Uven                           18:54 

   10      89 Kenth Sundgren             Skåneslättens OL                  19:36 

   11      97 Anders Nilsson             Gotlands Bro Orienteringsklub     20:00 

   12      74 Hans Åke Djurbäck          Kinnaströms SK                    20:18 

   13      96 Claes-Göran Green          Lunds OK                          20:19 

   14      83 Lars-Göran Axmalm          Sävedalens AIK                    20:25 

   15     103 Gert Olsson                Skåneslättens OL                  20:34 

   16      73 Allan Wikström             Stångenäs AIS                     20:37 

   17      81 Bill Schölin               Tockarps IK                       20:41 

   18      84 Sven Olle Söderberg        OK Skogsfalken                    21:01 

   19      98 Karl Uno Andersson         Falkenbergs OK                    21:16 

   20      90 Per-Åke Hull               Almby IK                          21:24 

   21      76 Lars-Gunnar Bengtsson      Stigmännen Karlshamns OK          22:14 

   22      77 Göran Larsson              OK Kompassen                      22:24 

   23      79 Lars-Olof Rönnqvist        OK Löftan                         22:37 

   24     109 Bengt Ståhl                Hjärnarps GH OL                   22:45 

   25      78 Hans Morgan Carlsson       IFK Göteborg                      22:53 

   26      85 Lars-Olov Dahlberg         OK Landehof                       23:34 

   27      94 Sven-Olof Fransson         SOK Aneby                         26:19 

   28      87 Christer Nelsén            Falkenbergs OK                    27:16 

   29     104 Lars Olsson                FK Boken                          28:31 

   30      80 Kjell Ryberg               IFK Göteborg                      28:32 

   31      88 Svenerik Johansson         Visby IF Gute Skid-och orient     30:27 

   32      99 Kjell Andersson            OK Skogshjortarna                 31:03 



          102 Bo Sandahl                 Gotlands Bro Orienteringsklub    Felst. 

           91 Björn Andersson            Gotlands Bro Orienteringsklub    Felst. 

           86 Thorwald Fransson          OK Virdarna                      Felst. 

          110 Lars Persson               OK Kompassen                     Felst. 

          100 Christer Håkansson         Falkenbergs OK                 ej start 

           95 Lars Hogedal               Vänersborgs SK                 ej start 







H55  (44)               2.8 km   13 K               



    1     147 Göran Olsson               Idefjordens SK                    15:19 

    2     114 Kent Granqvist             Västerviks OK                     16:09 

    3     121 Karl-Gunnar Olsson         Lunds OK                          16:45 

    4     153 Urban Larsson              IF Hagen                          16:46 

    5     115 Inge Josefsson             Stångenäs AIS                     16:48 

    6     146 Roland Hulander            Ulricehamns OK                    17:02 

    7     155 Karl Mollén                OK Denseln                        17:29 

    8     120 Gunnar Bejbom              Uddevalla OK                      17:42 

    9     129 Bengt Aspvall              Ronneby OK                        17:51 

   10     141 Nils-Olof Bodin            Almby IK                          18:13 

   11     123 Hans Ekberg                Trollhättans SOK                  18:15 

   12     113 Johan Ryberg               Stigmännen Karlshamns OK          18:22 

   13     127 Lars Strand                OK Älme                           18:23 

   14     124 Roger Thörn                OK Vilse 87                       18:25 

   15     131 Bertil Månsson             Örkelljunga FK                    18:50 

   16     126 Pierre Karlsson            OK Alehof                         18:57 

   17     135 Per Nilsson                Stigmännen Karlshamns OK          19:05 

   18     133 Max Prang                  Fredensborg OK                    19:06 

   19     143 Lennart Svernestam         Linköpings OK                     19:15 

   20     122 Kjell Ehrencrona           IFK Göteborg                      19:24 

   21     136 Kalle Lindqvist            Växjö OK                          19:26 

   22     138 Lennart Smedenmark         Ronneby OK                        19:42 

   23     116 Göran Liljequist           OK Älme                           19:48 

   24     142 Kjell Wilhelmsson          Andrarums IF                      20:10 

   25     125 Per Lindskog               Gotlands Bro Orienteringsklub     20:22 

   26     112 Kenneth Fager              FK Vittus                         20:30 

   27     152 Bengt Hansson              Andrarums IF                      21:52 

   28     144 Odd Ohlsson                Uddevalla OK                      22:12 

   29     130 Johan Wedlin               Sävedalens AIK                    22:42 

   30     149 Bo Månsson                 OK Löftan                         22:48 

   31     117 Börje Sundberg             OK Gipen                          22:56 

   32     139 Roland Dahlman             Malmö OK                          23:29 

   33     134 LarsOwe Ström              Täby OK                           23:30 

   34     140 Per-Olof Nanneson          Simlångsdalens IF                 23:38 

   35     132 Hans Andersson             IK Gandvik                        24:31 

   36     118 Arne Bogren                OK Vivill                         26:07 

   37     119 Bengt Lindblom             Stigmännen Karlshamns OK          29:08 

   38     137 Lars Johansson             OK Nackhe                         29:27 

   39     151 Conny Sahlin               Vänersborgs SK                    30:36 

   40     128 Håkan Carlbom              OK Gipen                          31:11 

   41     154 Göran Larsson              Vänersborgs SK                    32:36 



          145 Thomas Johansson           Almby IK                         Felst. 

          148 Rolf Ohrlander             OK Pan-Kristianstad            ej start 

          150 Bo Jansson                 Stigmännen Karlshamns OK       ej start 







H50  (25)               2.8 km   14 K               



    1     173 Mats Brorsson              Tockarps IK                       13:18 

    2     163 Ralph Johansson            Stångenäs AIS                     14:23 

    3     158 Tommy Berger               Gävle OK                          15:18 

    4     175 Kurt Svensson              IK Hakarpspojkarna                15:30 

    5     172 Arto Blomdahl              IK Hakarpspojkarna                15:41 

    6     165 Lars Elfving               OK Gipen                          16:00 

    6     169 Christer Mannfolk          Ulricehamns OK                    16:00 

    8     179 Ulf Palmér                 Ulricehamns OK                    16:18 

    9     156 Christer Bergagård         Tolered-Utby Ol-klubb             16:45 

   10     161 Staffan Käll               OK Älme                           17:06 

   11     157 Tomas Nilsson              OK Gipen                          17:53 

   12     176 Gunnar Svanberg            Järfälla OK                       18:07 

   13     162 Sten Segerslätt            Skåneslättens OL                  18:16 

   13     180 Lars Eklund                Växjö OK                          18:16 

   15     168 Kenth Edin                 Boxholm-Mjölby OL                 19:14 

   16     160 Bernt O. Myrvold           Sarpsborg OL                      19:27 

   17     167 Henrik Carlsson            IK Uven                           19:29 

   18     174 Anders Pettersson          Mariestads FK                     20:08 

   19     178 Ulf Björkdahl              Herrestads AIF                    20:49 

   20     166 Peter Larsson              Trollhättans SOK                  21:47 

   21     159 Jonas Ledelius             IK Uven                           22:21 

   22     170 Mikael Svensson            OK Pan-Kristianstad               22:29 

   23     177 Jan-Olof Lindby            Gotlands Bro Orienteringsklub     23:18 

   24     171 Göran Håkansson            IK Uven                           23:39 



          164 Sten Gustafsson            Eds SK                           Felst. 







H45  (41)               3.1 km   15 K               



    1     211 Stefan Pålsson             Skåneslättens OL                  15:46 

    2     182 Magnus Ihreskog            Gotlands Bro Orienteringsklub     15:49 

    3     198 Bo Granstedt               IK Hakarpspojkarna                16:19 

    4     220 Lasse Karlsson             Istrums SK                        16:47 

    5     191 Jonas Bornetun             Skillingaryds FK                  17:19 

    6     200 Andres Laas                OK Skogshjortarna                 17:45 

    7     219 Anders Pettersson          OK Dacke                          18:11 

    8     203 Magnus Porle               Växjö OK                          18:13 

    9     193 Stefan Olovsson            OK Gisle                          18:43 

   10     213 Ola Andertoft              Markaryds FK                      19:00 

   11     190 Jan Thuresson              Burseryds IF                      19:03 

   12     214 Bengt Olsson               Eslövs FK                         19:12 

   13     217 Jörgen Göransson           FK Göingarna                      19:48 

   14     185 Per Skoog                  Katrineholms OK                   19:53 

   15     204 Torbjörn Salomonsson       Vänersborgs SK                    19:56 

   16     221 Peter Larsson              FK Boken                          20:02 

   17     201 Conny Bruhn                Boxholm-Mjölby OL                 20:04 

   18     195 Bengt Marthinsson          Hylte OK                          20:15 

   19     205 Per Andersson              Ulricehamns OK                    20:49 

   20     196 Per-Göran Bern             Målilla OK                        21:07 

   21     189 Bengt-Åke Jonasson         FK Finn                           21:20 

   22     216 Anders Levin               Svaide-Roma SOK                   21:57 

   23     188 Stefan Spetz               Ulricehamns OK                    22:08 

   24     184 Jan-I Nygren               FK Boken                          22:27 

   25     183 Gunnar Swärd               Hässleholms OK                    22:28 

   26     187 Bengt Holmén               Hylte OK                          22:32 

   27     209 Ulf Linderfalk             Skåneslättens OL                  23:03 

   28     212 Kent Jönsson               FK Boken                          23:33 

   29     202 Ola Hansson                FK Boken                          23:36 

   30     215 Anders Persson             Tockarps IK                       24:05 

   31     192 Anders Claesson            Burseryds IF                      24:41 

   32     194 Leif-Åke Andersson         FK Boken                          26:03 

   33     199 Peter Broberg              IF Rigor                          27:22 

   34     181 Anders Pettersson          Västerviks OK                     27:23 

   35     197 Christer Svensson          Ronneby OK                        28:15 

   36     210 Mats Johansson             FK Boken                          28:42 

   37     186 Anders Nilsson             Hässleholms OK                    28:43 

   38     206 Pi Persson                 OK Orion                          29:06 



          208 Stefan Edvardsson          OK Torfinn                       Felst. 

          207 Mikael Svensson            Annebergs GIF                    Felst. 

          218 Tomas Nilsson              Hässleholms OK                 ej start 







H40  (19)               3.4 km   12 K               



    1     229 Håkan Mattsson             Gotlands Bro Orienteringsklub     16:22 

    2     235 Mats Granstedt             IK Hakarpspojkarna                16:24 

    3     227 Tommy Johansson            Stångenäs AIS                     16:40 

    4     238 Jan-Ove Wiking             Istrums SK                        17:19 

    5     228 Lennart Söderberg          IK Hakarpspojkarna                17:20 

    6     232 Magnus Larsen              FK Boken                          17:29 

    7     233 Dennis Persson             Växjö OK                          17:33 

    8     225 Jonas Roth                 Linköpings OK                     17:59 

    9     224 Fabian Ljungquist          Lunds OK                          18:18 

   10     236 Magnus Månsson             Växjö OK                          18:21 

   11     234 Jörgen Larsson             Ulricehamns OK                    18:50 

   12     237 David Gabrielsson          Sävedalens AIK                    20:35 

   13     239 Mikael Martinsson          Falkenbergs OK                    21:27 

   14     230 Håkan Andersson            OK Dacke                          22:31 

   15     226 Håkan Persson              Laholms IF OK                     22:56 

   16     222 Martin Andersson           OK Skogsfalken                    25:07 

   17     231 Mats Dahlrot               IK Uven                           27:24 

   18     242 Lars Harrie                Lunds OK                          33:53 



          223 Jesper Rundbäck            Eksjö SOK                      ej start 







H21  (46)               3.9 km   16 K               



    1     610 Erik Liljequist            OK Älme                           16:27 

    2     250 Johan Salomonsson          Vänersborgs SK                    17:33 

    3     286 Christer Backman           Tullinge SK                       17:46 

    4     271 Jakob Bengtsson            Stigmännen Karlshamns OK          18:17 

    5     273 Jonathan Gunnarsson        OK Pan-Kristianstad               18:19 

    6     276 Emil Svalbring             Målilla OK                        18:40 

    7     287 Magnus Larsson             FK Göingarna                      18:46 

    8     288 Thomas Johannesson         Ronneby OK                        18:53 

    9     252 Nils Spetz                 Ulricehamns OK                    18:57 

   10     275 Christoffer Ohlsson        Uddevalla OK                      19:03 

   11     251 Jesper Nelsén              Falkenbergs OK                    19:18 

   12     255 Anton Hemlin               IK Uven                           19:44 

   13     247 Peter Hedberg              Lunds OK                          19:50 

   14     282 Andreas Liljegren          Gotlands Bro Orienteringsklub     20:17 

   14     257 Emil Andreasson            Emmaboda Verda OK                 20:17 

   16     264 Ted Gustavsson             Ronneby OK                        20:18 

   17     285 Martin Kriblad             Hjärnarps GH OL                   20:35 

   18     260 Simon Månsson              Örkelljunga FK                    20:48 

   19     243 Måns Faxén                 Växjö OK                          21:04 

   20     253 Björn Karlsson             Svaide-Roma SOK                   21:07 

   21     272 Roine Schölin              Laholms IF OK                     21:17 

   22     277 Emil Alexandersson         Hylte OK                          21:42 

   23     284 Tobias Edström             OK Gisle                          21:43 

   24     248 David Boman                Stångenäs AIS                     21:58 

   25     254 Oskar Lyding               Hylte OK                          22:04 

   26     267 Andreas Blomqvist          FK Boken                          22:11 

   27     261 Filip Jansson              Sävedalens AIK                    22:23 

   28     283 Magnus Fransson            SOK Aneby                         22:57 

   29     270 Patrik Andersson           Hylte OK                          23:43 

   30     281 Tobias Persson             OK Kompassen                      24:10 

   31     266 Per Henriksson             Eksjö SOK                         25:03 

   32     256 Anders Nanneson            Simlångsdalens IF                 25:34 

   33     269 Klas Johansson             Växjö OK                          25:49 

   34     245 Petter Andersson           Växjö OK                          26:12 

   35     279 Arvid Wedlin               Sävedalens AIK                    26:24 

   36     262 Peter Josefsson            Stångenäs AIS                     27:04 

   37     249 Gert Olsson                Tockarps IK                       27:13 

   38     265 Björn Andersson            FK Boken                          29:24 

   39     274 Emil Bruhn                 Boxholm-Mjölby OL                 31:54 

   40     258 Christian Lindblom         Stigmännen Karlshamns OK          34:48 

   41     246 Petter Jönsson             Hjärnarps GH OL                   34:58 

   42     278 Henrik Roth                Hjärnarps GH OL                   37:36 

   43     263 Anders Andersson           FK Boken                          48:57 



          244 Arvid Sundkvist            Katrineholms OK                ej start 

          268 Klas Petersson             IF Marin Väst                  ej start 

          259 Anders Jonsson             IF Marin Väst                  ej start 







H20  (11)               3.4 km   12 K               



    1     293 Niclas Ståhl               FK Herkules                       16:08 

    2     297 Jonas Hemlin               IK Uven                           16:20 

    3     300 Gustav Stenberg            OK Skogshjortarna                 16:43 

    4     299 Adam Fredén                Falköpings AIK OK                 16:47 

    5     294 Albin Andersson            Markbygdens Orienteringsklubb     17:51 

    6     290 Mattias Johansson          FK Boken                          18:03 

    7     295 Sebastian Mannfolk         Ulricehamns OK                    19:40 

    8     296 Martin Frisk               Markbygdens Orienteringsklubb     19:57 

    9     298 Johan Philipsson           Markaryds FK                      20:31 

   10     291 Joel Udd                   Markbygdens Orienteringsklubb     22:18 

   11     292 Fredrik Olsson             Eslövs FK                         25:15 







H18  (14)               3.1 km   15 K               



    1     314 Anton Philipsson           Markaryds FK                      16:31 

    2     310 Gustav Hagström            Falköpings AIK OK                 16:32 

    3     304 Mattias Engström           Skåneslättens OL                  17:01 

    4     305 Anders Ohlsson             Uddevalla OK                      18:16 

    5     307 David Arborelius           IS Kullen                         18:34 

    6     302 Axel Karlsson              Simlångsdalens IF                 18:45 

    7     303 Carl-Johan Bergman         OK Älme                           20:52 

    8     308 Arvid Käll                 OK Älme                           22:21 

    9     306 Anton Ledelius             IK Uven                           22:24 

   10     311 Nils Ewald                 IS Kullen                         22:54 

   11     301 Fredrik Sambergs           IS Kullen                         23:51 

   12     312 Henrik Dahlrot             IK Uven                           24:28 

   13     313 Sebastian Ståhl            IS Kullen                         26:30 



          309 Martin Bengtsson           IS Kullen                        Felst. 







H16  (16)               2.8 km   13 K               



    1     315 Adam Granstedt             IK Hakarpspojkarna                14:11 

    2     328 Victor Flingmark           Uddevalla OK                      14:38 

    3     326 Fredrik Wennermark         OK Skogsfalken                    15:35 

    4     325 Philip Persson             OK Orion                          15:50 

    5     330 Simon Engel                Hässleholms OK                    16:13 

    6     324 Robin Larsson              FK Göingarna                      16:22 

    7     329 Henrik Pettersson          Västerviks OK                     16:24 

    8     321 Per Samuelsson             IK Trenne Ullared                 16:26 

    9     318 Anton Månsson              Örkelljunga FK                    17:03 

   10     320 Marcus Nilsson/Kempff      Hässleholms OK                    18:10 

   11     316 Joel Kristiansson          Hässleholms OK                    18:28 

   12     327 Alexander Björsvik         FK Göingarna                      26:38 

   13     323 Martin Nilsson             Stigmännen Karlshamns OK          26:53 

   14     317 William Lindblom           Stigmännen Karlshamns OK          29:07 

   15     319 Erik Bengtsson             IS Kullen                         41:38 



          322 Johan Sandlund             OK Njudung                       Felst. 







H14  (15)               2.3 km   11 K               



    1     331 Mattias Johansson          Stångenäs AIS                     13:00 

    2     340 Fredrik Levin              Svaide-Roma SOK                   13:22 

    3     335 Johan Wennermark           OK Skogsfalken                    13:50 

    4     345 John Gabrielsson           Sävedalens AIK                    15:15 

    5     344 Oskar Jonasson             FK Finn                           17:22 

    6     341 Daniel Nilsson Kempff      Hässleholms OK                    17:54 

    7     342 Frej Hegg                  Svaide-Roma SOK                   17:55 

    8     332 Amadeus Hansson            Gotlands Bro Orienteringsklub     18:16 

    9     333 Erik Kristiansson          Hässleholms OK                    18:19 

   10     334 David Gunnarsson           IK Hakarpspojkarna                19:22 

   11     339 Oscar Philipsson           Markaryds FK                      19:24 

   12     338 Hampus Larsson             FK Göingarna                      22:50 

   13     337 Jonas Eriksson             Hylte OK                          23:26 



          336 Johan Eklund               Växjö OK                         Felst. 

          343 Martin Karlsson            Växjö OK                         Felst. 







H12  (10)               2.0 km   13 K               



    1     347 Henrik Johannesson         Ronneby OK                        10:32 

    2     354 Albin Månsson              Växjö OK                          14:14 

    3     350 August Mollén              OK Denseln                        14:24 

    4     353 Adam Segerslätt            Skåneslättens OL                  14:26 

    5     355 Emil Pettersson            OK Dacke                          15:00 

    6     349 Adam Broberg               IF Rigor                          16:35 

    7     346 Andreas Gustafsson         IK Hakarpspojkarna                17:39 

    8     352 David Levin                Svaide-Roma SOK                   24:22 



          351 Niklas Jonson              Ronneby OK                       Felst. 

          348 Erik Jönsson               FK Boken                         Felst. 







H10  (7)                1.5 km   10 K               



    1     359 Lukas Granstedt            IK Hakarpspojkarna                 8:34 

    2     357 Povel Hedberg              Lunds OK                           9:40 

    3     356 Elias Torstensson          Emmaboda Verda OK                 10:45 

    4     358 Mattias Levin              Svaide-Roma SOK                   11:47 

    5     362 Hilding Anger Axelsson     Almby IK                          12:12 

    6     360 Ludvig Pettersson          Mariestads FK                     14:35 



          361 Allan Hedberg              Lunds OK                       ej start 







D75  (6)                1.9 km   11 K               



    1     364 Gunnel Nilsson             Linköpings AIK                    19:59 

    2     365 Gunvor Göransson           Laholms IF OK                     22:06 

    3     363 Gun Hansson                Andrarums IF                      23:17 

    4     366 Bernice Antonsson          FK Friskus Varberg                27:44 

    5     367 Marianne Eriksson          Tockarps IK                       49:13 



          368 Gerd Boman                 Gotlands Bro Orienteringsklub  ej start 







D70  (10)               1.9 km   11 K               



    1     372 Kerstin Hagström           IK Gandvik                        21:46 

    2     378 Gunnel Börjesson           IK Uven                           23:02 

    3     375 Barbro Hugosson            Lunds OK                          24:01 

    4     369 Karin Lexell               OK Torfinn                        24:13 

    5     371 Vivi-Anne Bylund           Rydboholms SK                     26:13 

    6     374 Inger Hallberg             IK Uven                           27:12 

    7     373 Mildred Josefsson          Rydboholms SK                     27:16 

    8     376 Britt Mari Johansson       Tormestorps IF                    27:34 

    9     377 Anita Nilsson              OK Torfinn                        29:01 



          370 Anne-Catrine Persson       Mariestads FK                    Felst. 







D65  (21)               2.0 km   11 K               



    1     396 Gull Svensson              Tockarps IK                       18:09 

    2     393 Eva Isaksson               OK Skogshjortarna                 19:26 

    3     398 Britt Forsell Pirozzi      Lunds OK                          19:51 

    4     387 Kerstin Johansson          Markbygdens Orienteringsklubb     20:03 

    5     391 Birgitta Stenström         Vänersborgs SK                    20:34 

    6     395 Gun Larsson                OK Lindena                        20:59 

    7     388 Inga-Lill Wikingsson       Stigmännen Karlshamns OK          21:17 

    8     385 Birgitta Carlsson          OK Orinto                         21:28 

    9     379 Bibbi Appelgren            Mariestads FK                     21:31 

   10     392 Britt Rangert              IK Ymer                           22:01 

   11     382 Rose-Marie Johansson       FK Friskus Varberg                22:58 

   12     381 Berit Boberg               IF Rigor                          23:05 

   13     380 Torill Svendsen            Lunds OK                          23:48 

   14     384 Ulla Bergqvist             Stigmännen Karlshamns OK          24:38 

   15     394 Elisabeth Kimell           Gotlands Bro Orienteringsklub     24:39 

   16     399 Berit Byström              OK Virdarna                       24:57 

   17     389 Margareta Emanuelsson      Frölunda OL                       25:21 

   18     386 Birgitta Parkner           OK Landehof                       28:23 

   19     383 Birgit Ljung               OK Gipen                          55:18 



          397 Solbritt Gustafsson        OK Virdarna                      Felst. 

          390 Mariann Kjellberg          Bredareds IF                   ej start 







D60  (24)               2.0 km   11 K               



    1     401 Ann-Marie Holmström        IK Gandvik                        15:15 

    2     407 Inger Glans                OK Torfinn                        16:09 

    3     400 Maj-Britt Byström          Rävetofta OK                      16:44 

    4     413 Bigge Bengtsson            Stigmännen Karlshamns OK          16:45 

    5     418 Gudrun Wester              Stångenäs AIS                     16:49 

    6     411 Anita Andersson            OK Skogshjortarna                 17:05 

    7     419 Viveka Backman             Tullinge SK                       17:41 

    8     412 Karin Bengtsson            OK Kompassen                      17:50 

    9     414 Kajsa Toftén               Hjobygdens OK                     18:32 

   10     424 Åsa Ståhl                  Hjärnarps GH OL                   18:58 

   11     403 Lisbeth Damsgaard          Hjärnarps GH OL                   19:52 

   12     416 Lena Jönsson               Laholms IF OK                     20:16 

   13     417 Ingalill Nilsson           Stigmännen Karlshamns OK          20:19 

   14     421 Karin Larsson              OK Kompassen                      20:39 

   15     409 Sonja Hammar               OK Kompassen                      21:01 

   16     406 Margareta Sjöberg          Lunds OK                          21:53 

   17     415 Ingrid Tengeland           IK Gandvik                        22:05 

   18     404 Lena Weiming Nyberg        Kinnaströms SK                    22:15 

   19     422 Kristin Lindberg           Lunds OK                          22:19 

   20     420 Eva Alsin                  IK Ymer                           22:41 

   21     423 Gunilla Holst              Bottnaryds IF                     26:34 

   22     408 Kristina Fransson          OK Virdarna                       29:11 



          410 Rosa Johansson             IK Uven                          Felst. 

          402 Kristina Johansson         Vänersborgs SK                 ej start 







D55  (27)               2.4 km   12 K               



    1     449 Eva Tykesson               Rävetofta OK                      17:22 

    2     433 Ina Lindeberg              Skåneslättens OL                  17:53 

    3     435 Lena Söderberg             OK Skogsfalken                    18:02 

    4     445 Ingela Nelsén              Falkenbergs OK                    18:31 

    5     451 Christine Edenbrandt       Lunds OK                          18:58 

    6     444 Ulla Engelby               OK Pan-Kristianstad               19:43 

    7     437 Barbro Liljequist          OK Älme                           19:59 

    8     434 Berith Pettersson          Vänersborgs SK                    20:04 

    9     426 Gun Henriksson             Eksjö SOK                         20:47 

   10     450 Karin Axelsson             IK Uven                           22:24 

   11     425 Lisbeth Lindqvist          OK Löftan                         22:44 

   12     441 Åsa Svensson               OK Pan-Kristianstad               23:01 

   13     438 Kerstin Karlsson           Tidaholm SOK Sisu                 23:36 

   14     429 Ingrid E Ström             Täby OK                           23:39 

   15     432 Eva Svanström              Västerviks OK                     24:16 

   16     448 Ann-Sofi Lindskog          Gotlands Bro Orienteringsklub     24:34 

   17     452 Mona Hull                  Almby IK                          24:56 

   18     427 Marie Svernestam           Linköpings OK                     25:49 

   19     447 Birgit Henriksson          Eksjö SOK                         27:21 

   20     430 Ann-Britt Winnberg         IK Trenne Ullared                 27:57 

   21     446 Eva Lingegård              OK Gipen                          28:49 

   22     439 Kerstin Ramström           OK Gipen                          29:02 

   23     443 Birgitta Wiklund           OK Skogsvargarna                  29:36 

   24     440 Berit Holmgren             Spårvägens OK                     31:45 

   25     442 Inger Johansson            OK Nackhe                         36:00 

   26     431 Rose-Marie Jidetoft        Stångenäs AIS                     45:52 



          428 Gunilla Hogedal            Vänersborgs SK                 ej start 







D50  (18)               2.5 km   13 K               



    1     470 Jane Johansson             Istrums SK                        18:54 

    2     466 Yvonne Jonsson             Växjö OK                          19:18 

    3     461 Monica Henriksson          Eksjö SOK                         19:34 

    4     467 Britt Thörn                OK Vilse 87                       20:27 

    5     455 Ann Laas                   OK Skogshjortarna                 21:26 

    6     471 Lena Olsson                Skåneslättens OL                  21:36 

    7     457 Stella Käll                OK Älme                           21:46 

    8     460 Lisbeth Bergagård          Tolered-Utby Ol-klubb             22:29 

    9     456 Anne-Marie Karlsson        Svaide-Roma SOK                   22:48 

   10     454 Birgitta Nilsson           Stigmännen Karlshamns OK          23:27 

   11     465 Elisabet Månsson           OK Löftan                         24:04 

   12     464 Lena Håkansson             IK Uven                           24:06 

   13     469 Elisabet Hemlin            IK Uven                           24:23 

   14     468 Barbro Fyrman              Växjö OK                          25:04 

   15     458 Gunilla Holmberg           Herrestads AIF                    30:07 

   16     459 Ulla Ragnarsson            OK Skogshjortarna                 30:56 

   17     463 Carina Reichenberg         Idefjordens SK                    31:03 

   18     462 Vanja Jinnemo              Hjärnarps GH OL                   36:14 







D45  (25)               2.7 km   13 K               



    1     492 Anne Bodin                 Almby IK                          17:48 

    2     488 Åsa Wadensjö-Leo           Bredaryds SOK                     17:51 

    3     490 Ingrid Johansson           Laholms IF OK                     18:17 

    4     478 Lotta Gyllensten           Skåneslättens OL                  18:33 

    5     494 Annette Falck-Larsson      Vänersborgs SK                    19:23 

    6     489 Eva Eklund                 Växjö OK                          19:30 

    7     485 Nina Bejbom                Uddevalla OK                      19:58 

    8     479 Eva Svanberg               Järfälla OK                       20:07 

    9     486 Britta Sahlin              Vänersborgs SK                    20:14 

   10     482 Kati Németh                Stigmännen Karlshamns OK          20:33 

   11     491 Marita Philipsson          Markaryds FK                      20:35 

   12     473 Gunilla Gustavsson         OK Orion                          21:24 

   13     477 Ing-Marie Samuelsson       IK Trenne Ullared                 21:42 

   14     484 Lena Arnoldsson            Tidaholm SOK Sisu                 21:47 

   15     493 Tina Hagård                Rävetofta OK                      22:12 

   16     495 Gunilla Djuffelt-Martinsso Falkenbergs OK                    22:34 

   17     483 Sussi Jonson               Ronneby OK                        23:32 

   18     476 Ingrid Holmén              Hylte OK                          23:34 

   19     472 Annika Marthinsson         Hylte OK                          24:06 

   20     475 Ann-Kristin Spetz          Ulricehamns OK                    24:30 

   21     496 Kerstin Olsson             Eslövs FK                         25:20 

   22     487 Tina Ledelius              IK Uven                           26:20 

   23     480 Frida Mannfolk             Ulricehamns OK                    30:38 

   24     481 Monica Larsson             OK Gipen                          37:19 



          474 Maritha Henriksson         Eksjö SOK                      ej start 







D40  (20)               2.8 km   14 K               



    1     508 Anette Granstedt           IK Hakarpspojkarna                16:44 

    2     513 Anna Eriksson              OK Landehof                       18:16 

    3     505 Eva Pettersson             OK Dacke                          18:17 

    4     510 Helena Kristiansson        Hässleholms OK                    19:20 

    5     499 Marie Olsson               Örkelljunga FK                    20:49 

    6     515 Annika Engel               Hässleholms OK                    20:50 

    7     506 Ulrika Gustafsson          IK Vista                          21:34 

    8     514 Anneli Carlsson            FK Finn                           22:10 

    9     497 Susanne Johannesson        Ronneby OK                        22:38 

   10     503 Jeanette Andersson         OK Dacke                          23:07 

   11     511 Lena Thuresson             Burseryds IF                      24:12 

   12     500 Marie Anebreid             Tidaholm SOK Sisu                 24:14 

   13     507 Susanne Burström           FK Boken                          24:30 

   14     498 Liselott Roth              Linköpings OK                     24:42 

   15     516 Maria Harrie               Lunds OK                          27:32 

   16     509 Carina Lindelöw            Härlövs IF                        27:47 

   17     502 Carina Svensson            Annebergs GIF                     27:50 

   18     501 Ulrika Andersson           Hylte OK                          28:54 

   19     512 Mona Rosberg               Växjö OK                          31:32 

   20     504 Åsa Larsson                Ulricehamns OK                    37:53 







D35  (3)                3.4 km   12 K               



    1     519 Anna Ljungqvist            Lunds OK                          21:57 

    2     517 Christina Olsson           Skåneslättens OL                  22:14 

    3     518 Cecilia Rönnfjärd          OK Skogsfalken                    22:27 







D21  (29)               3.5 km   16 K               



    1     531 Anna Persson               FK Göingarna                      18:55 

    2     522 Lisa Pettersson            OK Dacke                          19:07 

    3     526 Anna Edenbrandt            Lunds OK                          20:27 

    4     527 Sofia Salomonsson          Vänersborgs SK                    20:38 

    5     525 Agneta Nordholm            Sävedalens AIK                    21:39 

    6     538 Malin Settergren           Oskarströms OK                    22:15 

    7     530 Anneli Berggren            OK Denseln                        22:22 

    8     524 Kristin Skaar              Ryda SK                           22:30 

    9     534 Lina Larsson               Vänersborgs SK                    22:45 

   10     545 Pernilla Olsson            Skåneslättens OL                  22:50 

   11     542 Sara Andersson             Växjö OK                          23:20 

   12     537 Jannie Hagård              Rävetofta OK                      23:34 

   13     546 Camilla Sigbo              FK Boken                          23:50 

   14     543 Camilla Moris              Katrineholms OK                   24:22 

   15     521 Lisa Weimann               IK Uven                           24:27 

   16     544 Emma Faxén                 Växjö OK                          24:42 

   17     533 Åsa Bogmark                Eksjö SOK                         25:03 

   17     540 Isabell Håkansson          Sävedalens AIK                    25:03 

   19     541 Hanna Weimann              IK Uven                           25:48 

   20     539 Emma Kriblad               Hjärnarps GH OL                   26:16 

   21     613 Mollie Nohave              OK Orion                          26:18 

   22     528 Lisa Reichenberg           Idefjordens SK                    26:33 

   23     529 Malin Nygren               FK Boken                          26:57 

   24     523 Anna Hulander              Ulricehamns OK                    27:37 

   25     612 Josefin Bergagård          Tolered-Utby Ol-klubb             28:10 

   26     536 Marie Jinnemo              Hjärnarps GH OL                   29:26 

   27     535 Sandra Wedlin              Sävedalens AIK                    31:14 

   28     520 Ulrika Nygren              FK Boken                          32:32 

   29     532 Linda Jinnemo              Hjärnarps GH OL                   38:19 







D20  (3)                3.4 km   12 K               



    1     552 Ann-Sofie Larsson          Örkelljunga FK                    21:41 

    2     551 Emma Andersson             Ulricehamns OK                    26:55 

    3     549 Elin Thuresson             Burseryds IF                      27:49 







D18  (20)               2.7 km   13 K               



    1     557 Maja Pettersson            OK Dacke                          14:52 

    2     569 Elin Månsson               OK Löftan                         14:53 

    3     568 Anna Bredfelt              Lunds OK                          15:56 

    4     567 Elida Ottmer               Tormestorps IF                    16:29 

    5     572 Stina Berg                 IS Kullen                         16:55 

    6     560 Julia Dahl                 IS Kullen                         18:28 

    7     553 Jenny Olsson               Örkelljunga FK                    18:34 

    8     564 Frida Ansin                Svaide-Roma SOK                   19:42 

    9     559 Emmy Thuresson             Burseryds IF                      19:58 

   10     566 Anna Jonson                Ronneby OK                        20:20 

   11     565 Maja Andersson             OK Dacke                          20:24 

   12     556 Linnea Östergren           Växjö OK                          20:28 

   13     554 Anna Edin                  Boxholm-Mjölby OL                 21:17 

   14     570 Klara Fredriksson          Falköpings AIK OK                 22:29 

   15     571 Ida Swärdh                 Eksjö SOK                         22:46 

   16     562 Lisa Eriksson              Hylte OK                          22:56 

   17     555 Emma Månsson               Örkelljunga FK                    24:25 

   18     558 Emilia Johansson           OK Gisle                          25:18 

   19     563 Amanda Persson             Tockarps IK                       28:16 



          561 Märta-Stina Käll           OK Älme                          Felst. 







D16  (9)                2.4 km   12 K               



    1     573 Julia Ohlsson              Uddevalla OK                      14:53 

    2     576 Hanna Gunnarsson           IK Hakarpspojkarna                17:37 

    3     577 Moa Olsson                 Örkelljunga FK                    18:49 

    4     580 Frida Strömgård            Rydboholms SK                     19:05 

    5     579 Kajsa Spetz                Ulricehamns OK                    19:07 

    6     574 Jenny Holmén               Hylte OK                          20:33 

    7     575 Elinor Lindelöw            Härlövs IF                        24:16 

    8     581 Julia Smedenmark           Ronneby OK                        27:00 

    9     578 Sara Bainbridge            Laholms IF OK                     32:55 







D14  (5)                2.3 km   11 K               



    1     586 Gabriella Gustafsson       IK Hakarpspojkarna                14:29 

    2     584 Moa Granstedt              IK Hakarpspojkarna                17:15 

    3     585 Matilda Arborelius         IS Kullen                         17:57 

    4     582 Anna Bengtsson             IS Kullen                         18:14 

    5     583 Clara Olsson               Lunds OK                          27:23 







D12  (6)                2.0 km   13 K               



    1     590 Elin Granstedt             IK Hakarpspojkarna                14:16 

    2     592 Jenny Bredfelt             Lunds OK                          15:10 

    3     589 Johanna Hagström           Falköpings AIK OK                 16:14 

    4     588 Matilda Johansson          Stångenäs AIS                     18:22 

    5     591 Lovisa Torstensson         Emmaboda Verda OK                 19:04 

    6     593 Rebecka Brorsson           Tockarps IK                       19:23 







D10  (10)               1.5 km   10 K               



    1     595 Sara Granstedt             IK Hakarpspojkarna                 8:07 

    2     600 Hanna Johannesson          Ronneby OK                         8:59 

    3     597 Linnea Bodin               Almby IK                          10:14 

    4     594 Maja Porle                 Växjö OK                          11:38 

    5     596 Tina Ljungqvist            Lunds OK                          12:35 

    6     611 Frida Björk                Örkelljunga FK                    16:34 

    7     598 Saga Leo                   Bredaryds SOK                     18:02 

    8     599 Moa Asplund                OK Kompassen                      19:24 

    9     602 Towa Pettersson            OK Denseln                        19:35 

   10     601 Elin Asplund               OK Kompassen                      24:44 







H80  (5)                1.9 km   11 K               



    1     604 Stig-Allan Jönsson         Halmstad Garnisons IF             22:06 

    2     603 Nils Andersson             OK Kompassen                      35:59 

    3     605 Nils Bohman                OK Kompassen                      39:46 

    4     606 Lars-Gunnar Enström        OK Tranan                         42:41 



          607 Nils Rågstedt              IS Kullen                      ej start