Tre Skåningar o. En Dansk 18-20/6 2010 Helsingborgs SOKfr 2010-06-18 21:39
Resultat Etapp 1, Jordbodalenskapad av MT2003 © Stephan Krämer 2006

   Pl Startnr Namn                       Klubb                               Tid 







Öppen 1  (19)           1.8 km   8 K                



    1         Lukas Mattsson             Gotlands Bro Orienteringsklub     12:31 

    2         Bernard Mattsson           Skåneslättens OL                  13:13 

    3         Joel Johansson             SOK 68                            17:35 

    4         Joel Sjöström              Hjärnarps GH OL                   18:25 

    5         Joel Nilsson               Stigmännen Karlshamns OK          19:10 

    6         Viktor Sambergs            IS Kullen                         21:22 

    7         Helena Jonsson             FK Boken                          22:56 

    8         Harriette Nordkvist        IS Skanne                         23:22 

    9         Filip Benke                                                  23:55 

   10         Irmalinn Nilsson           Härlövs IF                        25:02 

   11         Melvin Nilsson             Härlövs IF                        25:07 

   12         Lena Torstensson           Emmaboda Verda OK                 27:00 

   13         Eva Westerholm             OK Skogshjortarna                 27:31 

   14         Fredrik Davidsson                                            27:40 

   15         Monica Axman                                                 27:43 

   16         Julia Benke                                                  28:22 

   17         Sofia Stiblert             Tockarps IK                       32:10 

   18         Emmy Granstedt             IK Hakarpspojkarna                33:20 

   19         Hanna Roth                 Linköpings OK                     37:32 







Öppen 5  (55)           2.8 km   14 K               



    1         Rasmus Schurmann           Hylte OK                          21:05 

    2         Lars Edenbrandt            Lunds OK                          22:38 

    3         Arne Andersson             OK Torfinn                        22:51 

    4         Jimmy Granqvist            Västerviks OK                     23:09 

    5         Emelie Karlsson Landén     Istrums SK                        23:55 

    6         Stefan Månsson             OK Löftan                         24:07 

    7         Robin Bogmark              Eksjö SOK                         25:15 

    8         Jan Sjöström               Hjärnarps GH OL                   26:38 

    9         Desireé Segerslätt         Skåneslättens OL                  26:52 

   10         Lena Strand                Markaryds FK                      28:03 

   11         Olle Bohman                Hjärnarps GH OL                   28:53 

   12         Andreas Enfors             Tockarps IK                       29:47 

   13         Emil Robertsson            Örkelljunga FK                    30:06 

   14         Lars Strömberg             OK Skogshjortarna                 30:18 

   15         Jörgen Frisk               Markbygdens Orienteringsklubb     30:34 

   16         Katarina Johansson         Stångenäs AIS                     30:46 

   16         Gösta Svensson             Rävetofta OK                      30:46 

   18         Mirzet Cirkin              Örkelljunga FK                    31:16 

   19         Olle Enfors                Tockarps IK                       31:38 

   20         Håkan Junfors              OK Skogshjortarna                 33:36 

   21         Magnus Rydberg             Eskilsminne IF                    33:37 

   22         Anita Junfors              OK Skogshjortarna                 35:13 

   23         Morgan Johansson           SOK 68                            35:20 

   24         Ann-Brith Strömberg        OK Skogshjortarna                 36:36 

   25         Sven Eriksson              OK Landehof                       36:42 

   26         Helen Nilsson              Härlövs IF                        37:07 

   27         Birgitta Eklund            Tidaholm SOK Sisu                 37:44 

   28         Christina Blomqvist        Tidaholm SOK Sisu                 37:49 

   29         Nils Persson               IS Skanne                         39:19 

   30         John Olandersson           Örkelljunga FK                    40:09 

   31         Mona Enfors                Tockarps IK                       41:10 

   32         Helene Arborelius          IS Kullen                         41:34 

   33         Åse Sambergs               IS Kullen                         41:36 

   34         Karin Malmgren             Hjärnarps GH OL                   42:59 

   35         Conny Johansson            Laholms IF OK                     43:21 

   36         Harry Ahlqvist             Växjö OK                          43:31 

   37         Helen Nilsson              Stigmännen Karlshamns OK          44:19 

   38         Marita Salomonsson         Vänersborgs SK                    46:12 

   39         Filip Enfors               Tockarps IK                       46:14 

   40         Henrik Enfors              Tockarps IK                       46:24 

   41         Jan Norrby                 Gotlands Bro Orienteringsklub     48:12 

   42         Åke Eriksson               Hylte OK                          48:17 

   43         Karin Lindqvist            Växjö OK                          49:16 

   44         Kristian Kriblad           Hjärnarps GH OL                   49:36 

   45         Rolf Stenström             Vänersborgs SK                    51:02 

   46         Monika Lindblom            Hjärnarps GH OL                   56:17 

   47         Marie Pettersson           Västerviks OK                     57:49 

   48         Mia Häll                                                     58:40 

   49         Bo Jägerström              IF Elfsborg                     1:01:09 

   50         Marianne Månsson           Ronneby OK                      1:17:34 

   51         Rosita Karlsson            Växjö Allmänna IS               1:19:34 



              Lennart Alnervik           IS Kullen                        Felst. 

              Bengt Göran Hjal Johansson Örkelljunga FK                   Felst. 

              Göran Mattsson             Skåneslättens OL                 Felst. 

              Gudrun Olofsson            Hjärnarps GH OL                  Felst. 







Öppen 9  (15)           3.9 km   19 K               



    1         Linus Bohman               Hjärnarps GH OL                   28:27 

    2         Magnus Steén               OK Alehof                         30:00 

    3         Håkan Flingmark            Uddevalla OK