Tre Skåningar o. En Dansk 18-20/6 2010 Helsingborgs SOKlö 2010-06-19 12:04
Resultat Etapp 2, Hammermölleskapad av MT2003 © Stephan Krämer 2006

   Pl Startnr Namn                       Klubb                               Tid 







Öppen 1  (22)           1.6 km   8 K                



    1         Bernard Mattsson           Skåneslättens OL                   9:04 

    2         Malthe Poulsen             Helsingörs SOK                     9:30 

    3         Lukas Mattsson             Gotlands Bro Orienteringsklub     10:09 

    4         Joel Nilsson               Stigmännen Karlshamns OK          13:20 

    5         William Boehm              Ulricehamns OK                    15:22 

    6         Frida Jönsson              FK Boken                          15:37 

    7         Ida Eriksson               OK Landehof                       16:42 

    8         Jakob Nilsson              Stigmännen Karlshamns OK          17:46 

    9         Irmalinn Nilsson           Härlövs IF                        17:50 

   10         Melvin Nilsson             Härlövs IF                        17:54 

   11         MariAnne Månsson           Ronneby OK                        18:17 

   12         Eva Westerholm             OK Skogshjortarna                 18:28 

   13         Liv Mattsson               Gotlands Bro Orienteringsklub     18:42 

   14         Monica Axman                                                 20:52 

   15         Lena Torstensson           Emmaboda Verda OK                 21:02 

   16         Karin Svensson             Skåneslättens OL                  26:17 

   17         Viktor Gunnarsson          IK Hakarpspojkarna                27:21 

   18         Lisa Eriksson              OK Landehof                       33:27 

   19         Ellen Rundbäck             Eksjö SOK                         35:00 

   20         Emmy Granstedt             IK Hakarpspojkarna                35:54 

   21         Anna Ellmark                                                 50:42 



              Joel Johansson             SOK 68                           Felst. 







Öppen 5  (28)           2.7 km   13 K               



    1         Jimmy Granqvist            Västerviks OK                     23:19 

    2         Peter Ellmark                                                26:36 

    3         Jörgen Frisk               Markbygdens Orienteringsklubb     27:14 

    4         Katarina Johansson         Stångenäs AIS                     33:11 

    5         Arne Berggren              Växjö Allmänna IS                 34:02 

    6         Kristian Kriblad           Hjärnarps GH OL                   34:52 

    7         Marita Salomonsson         Vänersborgs SK                    36:16 

    8         Niklas Svensson            IK Hakarpspojkarna                36:30 

    9         Gert Berggren              Växjö Allmänna IS                 37:11 

   10         Birgitta Eklund            Tidaholm SOK Sisu                 38:00 

   11         Christina Blomqvist        Tidaholm SOK Sisu                 38:43 

   12         Helen Nilsson              Härlövs IF                        39:51 

   13         Fredrik Davidsson                                            40:12 

   14         Bengt Göran Johansson      Örkelljunga FK                    42:09 

   15         Harry Ahlqvist             Växjö OK                          42:57 

   16         Monika Lindblom            Laholms IF OK                     43:24 

   17         Åke Eriksson               Hylte OK                          44:28 

   18         Jan Norrby                 Gotlands Bro Orienteringsklub     45:33 

   19         Åse Sambergs               IS Kullen                         45:39 

   20         Helene Arborelius          IS Kullen                         46:24 

   21         Morgan Johansson           SOK 68                            48:00 

   22         Bo Jägerström              IF Elfsborg                       48:04 

   23         Pia Andersson              Falkenbergs OK                    52:06 

   24         Sedney Hugosson            Lunds OK                          54:17 

   25         Mia Häll                                                   1:03:00 

   26         Christer Sjöström          Tolered-Utby Ol-klubb           1:03:16 

   27         Marie Pettersson           Västerviks OK                   1:05:30 

   28         S-O Karlsson               IK Ymer                         1:20:44 







Öppen 9  (22)           3.4 km   14 K               



    1         Linus Bohman               Hjärnarps GH OL                   23:41 

    2         Rasmus Schurmann           Hylte OK                          23:57 

    3         Johan Sander               Skåneslättens OL                  24:00 

    4         Fredrik Salomonsson        Skåneslättens OL                  24:21 

    5         Peter Stenbeck             Halmstad OK                       26:04 

    6         Annie Larsson              Tolered-Utby Ol-klubb             26:50 

    7         Håkan Flingmark            Uddevalla OK                      27:57 

    8         Emelie Karlsson Landén     Istrums SK                        28:13 

    9         Jan Lagerblad                                                29:56 

   10         Lars Edenbrandt            Lunds OK                          31:55 

   11         Angelika Larsson           Helsingborgs SOK                  32:55 

   12         Niels Raagaard             Sölleröds OK                      33:10 

   13         Henrik Poulsen             Helsingörs SOK                    36:40 

   14         Torben Bagger              Helsingörs SOK                    37:26 

   15         Staffan Edström            OK Gisle                          37:58 

   16         Roy Owesson                Helsingborgs SOK                  40:06 

   17         Peter Johansson            Simlångsdalens IF                 41:06 

   18         Per Rudqvist               Helsingborgs SOK                  45:05 

   19         Gun-Britt Kriblad          Hjärnarps GH OL                   50:33 

   20         Olle Söderberg             Halmstad OK                       57:19 

   21         Bengt-Åke Sjöström         Tolered-Utby Ol-klubb           1:26:20 



              Fredrik Hjort              Helsingborgs SOK                 Felst.