Tre Skåningar o. En Dansk 18-20/6 2010 Helsingborgs SOKlö 2010-06-19 20:41
Resultat Etapp 3, Pålsjö Skogskapad av MT2003 © Stephan Krämer 2006

   Pl Startnr Namn                       Klubb                               Tid 







Öppen 1  (6)            1.5 km   9 K                



    1         Irmalinn Nilsson           Härlövs IF                        15:15 

    2         Jakob Nilsson              Stigmännen Karlshamns OK          20:58 

    3         Edvin Vensryd              Eslövs FK                         21:18 

    4         Emmy Granstedt             IK Hakarpspojkarna                28:41 

    5         Anne Klint                 Markbygdens Orienteringsklubb     30:33 

    6         Joel Nilsson               Stigmännen Karlshamns OK          36:43 







Öppen 5  (26)           2.3 km   15 K               



    1         Emelie Karlsson Landén     Istrums SK                        20:39 

    2         Sandra Andersson           Falkenbergs OK                    21:39 

    3         Zacke Toresson             OK Nackhe                         21:56 

    4         Dennis Johansson           Stångenäs AIS                     23:10 

    5         Lars Strömberg             OK Skogshjortarna                 23:32 

    6         Lena Strand                Markaryds FK                      23:42 

    7         Katarina Johansson         Stångenäs AIS                     25:23 

    8         Bernard Mattsson           Skåneslättens OL                  26:00 

    9         Håkan Junfors              OK Skogshjortarna                 27:17 

   10         Annette Larsson            Örkelljunga FK                    27:42 

   11         Anita Junfors              OK Skogshjortarna                 30:45 

   12         William Boehm              Ulricehamns OK                    31:01 

   13         Ann-Marie Hansson          IS Kullen                         31:52 

   14         Helene Arborelius          IS Kullen                         32:06 

   15         Sven Eriksson              OK Landehof                       32:14 

   16         Birgitta Eklund            Tidaholm SOK Sisu                 32:24 

   17         Christina Blomqvist        Tidaholm SOK Sisu                 32:30 

   18         Ann-Brith Strömberg        OK Skogshjortarna                 32:54 

   19         Conny Johansson            Laholms IF OK                     34:16 

   20         Marita Salomonsson         Vänersborgs SK                    37:24 

   21         Helen Nilsson              Härlövs IF                        40:40 

   22         Rolf Stenström             Vänersborgs SK                    41:24 

   23         Pia Andersson              Falkenbergs OK                    42:18 

   24         Monika Lindblom            Laholms IF OK                     44:28 

   25         Lennart Månsson            Ringsjö OK                        49:48 



              Bo Jägerström              IF Elfsborg                      Felst. 







Öppen 9  (30)           3.3 km   18 K               



    1         Erik Gustafsson            OK Nackhe                         20:52 

    2         Linus Bohman               Hjärnarps GH OL                   21:02 

    3         Mathias Persson                                              21:42 

    4         Rasmus Schurmann           Hylte OK                          22:17 

    5         Jan Lagerblad                                                26:24 

    6         Hanne Fogh                 OK Sorö                           26:47 

    7         Annie Larsson              Tolered-Utby Ol-klubb             27:18 

    8         Helena Gunnarsson          IK Hakarpspojkarna                27:45 

    9         Rickard Hammar             OK Kompassen                      27:47 

   10         Johan Nohave               OK Orion                          28:25 

   11         Tomas Vensryd              Eslövs FK                         29:10 

   12         Per Sandlund               OK Njudung                        29:26 

   13         Emelie Olsson              Örkelljunga FK                    29:56 

   14         Kim Folander               OK Sorö                           30:34 

   15         Peter Johansson            Simlångsdalens IF                 31:13 

   16         Peder Nilsson              OK Torfinn                        32:16 

   17         Peo Karlsson                                                 32:18 

   18         Mirzet Cirkin              Örkelljunga FK                    33:22 

   19         Maria Edenbrandt           Lunds OK                          34:09 

   20         Emil Robertsson            Örkelljunga FK                    34:37 

   21         Anna Isgren                                                  35:02 

   22         Staffan Edström            OK Gisle                          36:15 

   23         Gösta Svensson             Rävetofta OK                      36:21 

   24         Camilla Nilsson            OK Torfinn                        36:34 

   25         Mats Törngren              OK Linné                          42:42 

   26         Anna Karlsson              Växjö OK                          43:01 

   27         Lisa Nilsson               OK Torfinn                        46:51 

   28         William Lundström          OK Torfinn                        47:22 



              Anna Svensson              FK Boken                         Felst. 

              Flemming Wendelboe         Helsingörs SOK                   Felst.