Tre Skåningar o. En Dansk 18-20/6 2010 Helsingborgs SOKsö 2010-06-20 11:37
Resultat Etapp 4, Barnens Skogskapad av MT2003 © Stephan Krämer 2006

   Pl Startnr Namn                       Klubb                               Tid 







Öppen 1  (27)           1.4 km   9 K                



    1     619 Joel Johansson             SOK 68                            11:20 

    2         Astrid Ericsson            Lunds OK                          11:25 

    3         Ida Eriksson               OK Landehof                       12:46 

    4         Frida Jönsson              FK Boken                          12:49 

    5         Helena Jönsson             FK Boken                          13:40 

    6         Joel Nilsson               Stigmännen Karlshamns OK          13:56 

    7         Lukas Mattsson             Gotlands Bro Orienteringsklub     14:53 

    8         Irmalinn Nilsson           Härlövs IF                        15:10 

    9         Julia Benke                                                  15:12 

   10         Monica Axman                                                 15:53 

   11         Lena Torstensson           Emmaboda Verda OK                 17:43 

   12         Jakob Nilsson              Stigmännen Karlshamns OK          17:50 

   13         Emil Wiberg                Helsingborgs SOK                  19:03 

   14         Anette Bohman              Hjärnarps GH OL                   19:48 

   15         Felix Darwén               OK Torfinn                        20:13 

   16         Wilma Friberg              Eksjö SOK                         20:28 

   17         Anna Ellmark                                                 20:31 

   18         Emmy Granstedt             IK Hakarpspojkarna                20:44 

   19         Ulla Olsson                FK Boken                          23:11 

   20         Johan Spetz                Ulricehamns OK                    23:30 

   21         Gudrun Olofsson            Hjärnarps GH OL                   24:06 

   22         Lena Bohman                OK Kompassen                      25:21 

   23         Hanna Roth                 Linköpings OK                     26:26 

   24         Elsa Ericsson              Lunds OK                          27:12 

   25         August Sunnergren          IK Hakarpspojkarna                29:25 

   26         Isak Bogmark               Eksjö SOK                         31:24 



              Angelica Högberg           Tullinge SK                      Felst. 







Öppen 5  (47)           2.5 km   13 K               



    1         Ingemar Petersson          Markaryds FK                      15:42 

    2     617 Jimmy Granqvist            Västerviks OK                     15:43 

    3         Emelie Karlsson Landén     Istrums SK                        18:13 

    4         Olle Bohman                Hjärnarps GH OL                   19:06 

    5         Niclas Delin               Härlövs IF                        19:29 

    6         Magnus Rydberg             Eskilsminne IF                    19:32 

    7         Lars Strömberg             OK Skogshjortarna                 20:14 

    8         Gösta Svensson             Rävetofta OK                      20:47 

    9         Peter Ellmark                                                21:47 

   10     620 Morgan Johansson           SOK 68                            22:25 

   11         Jörgen Frisk               Markbygdens Orienteringsklubb     22:44 

   12         Nils Persson               IS Skanne                         22:50 

   13         Lena Strand                Markaryds FK                      23:07 

   14         Emil Robertsson            Örkelljunga FK                    23:09 

   15         Ann-Marie Hansson          IS Kullen                         24:41 

   16         Annette Larsson            Örkelljunga FK                    25:21 

   17         Katarina Johansson         Stångenäs AIS                     25:54 

   18         Karin Linderfalk           Rävetofta OK                      26:46 

   19         Helen Nilsson              Härlövs IF                        26:51 

   20         Sven-Åke Andertoft         Markaryds FK                      27:10 

   21         Birgitta Eklund            Tidaholm SOK Sisu                 27:17 

   22         Christina Blomqvist        Tidaholm SOK Sisu                 27:23 

   23         Monika Lindblom            Laholms IF OK                     28:45 

   23         Marita Salomonsson         Vänersborgs SK                    28:45 

   25         Leif Johannesson           Markaryds FK                      29:00 

   26         Conny Johansson            Laholms IF OK                     29:27 

   27         Fredrik Davidsson                                            29:49 

   28         Harry Ahlqvist             Växjö OK                          29:56 

   29         Helen Nilsson              Stigmännen Karlshamns OK          30:21 

   30         Ann-Brith Strömberg        OK Skogshjortarna                 30:29 

   31         Marie Pettersson           Västerviks OK                     31:31 

   32         Ingolf Bengtsson           Halmstad OK                       31:49 

   33         Camilla Nilsson            OK Torfinn                        32:30 

   34         Elinor Delin               Härlövs IF                        32:50 

   35         Åke Eriksson               Hylte OK                          33:05 

   36         Maria Holmqvist                                              33:09 

   37         Karin Malmgren             Hjärnarps GH OL                   34:56 

   38         Katarina Bengtsson         Halmstad OK                       35:17 

   39         Lennart Månsson            Ringsjö OK                        35:36 

   40         Rosita Karlsson            Växjö Allmänna IS                 37:31 

   41         Gunnel Nilsson             Malmö OK                          39:08 

   42         Jan Norrby                 Gotlands Bro Orienteringsklub     39:14 

   43         Kristian Kriblad           Hjärnarps GH OL                   39:31 

   44         Helene Arborelius          IS Kullen                         40:06 

   45         Eva Westerholm             OK Skogshjortarna                 43:02 

   46         MariAnne Månsson           Ronneby OK                        48:07 

   47         Mia Häll                                                     55:06 







Öppen 9  (32)           3.5 km   17 K               



    1         Rasmus Shurmann            Hylte OK                          18:06 

    2         Mathias Persson                                              18:12 

    3         Leif E. Larsen             Tisvilde Hegn OK                  19:38 

    4         Martin Delin               Härlövs IF                        19:57 

    5         Camilla Brorsson           Tockarps IK                       20:14 

    6         Johan Johansson            Rävetofta OK                      21:21 

    7         Flemming Wendelboe         Helsingörs SOK                    21:47 

    8         Stellan Martinsson         OK Tyringe                        21:59 

    9         Agne Karlsson              Simlångsdalens IF                 22:08 

   10         Anna Åhlin                 Helsingborgs SOK                  22:33 

   11         Pål Bengtsson              IS Kullen                         22:45 

   12         Robin Bogmark              Eksjö SOK                         22:52 

   13         Anders Berg                IS Kullen                         22:55 

   14     614 Stefan Månsson             OK Löftan                         24:25 

   14         Johan Nohave               OK Orion                          24:25 

   16         Lars Ohlsson               FK Göingarna                      24:27 

   17         Lars Edenbrandt            Lunds OK                          24:32 

   18         Peder Nilsson              OK Torfinn                        25:22 

   19         Holger Sigbo               OK Kompassen                      25:54 

   20         Peter Johansson            Simlångsdalens IF                 26:49 

   21     616 Stefan Dahl                IS Kullen                         27:15 

   22     615 Eva-Karin Dahl             IS Kullen                         27:25 

   23         Staffan Edström            OK Gisle                          28:18 

   24         Gun-Britt Kriblad          Hjärnarps GH OL                   29:39 

   25         Mirzet Cirkin              Örkelljunga FK                    29:50 

   26         Anneli Lönnebacke          Malmö OK                          30:25 

   27         Anna Svensson              FK Boken                          30:48 

   28     618 Jonas Olsson               Örkelljunga FK                    31:46 

   29         Malin Persson                                                32:06 

   30         Lennart Nilsson            Malmö OK                          32:16 

   31         Jan Nilsson                FK Snapphanarna                   33:48 

   32         Kjersti Sunnergren         IK Hakarpspojkarna                41:28