Tre Skåningar o. En Dansk 15-17/6 2012, Helsingborgs SOKfr 2012-06-15 21:03
Preliminär resultatlista Etapp 1, Rååskapad av MT2003 © Stephan Krämer 2006

   Pl tartnr Namn                         År Klubb                               Tid     Total 



H80  (3/3)     Preliminär resultatlista  2 

    1      3 Curt Hjalmarsson             31 Hässleholms OK                    19:47     19:47 
    2      1 Bengt Edvardsson             32 OK Torfinn                        19:57     19:57 
    3      2 Lars-Gunnar Enström          29 OK Tranan                         27:10     27:10 



H75  (15/15)   Preliminär resultatlista  2 

    1     16 Bo Ullman                    36 OK Pan-Kristianstad               15:59     15:59 
    2     15 Peo Bengtsson                33 OK Pan-Kristianstad               16:20     16:20 
    3     12 Jan-Eric Nelking             35 FK Åsen                           16:56     16:56 
    4     17 Klas Tykesson                34 Rävetofta OK                      16:58     16:58 
    5      5 Lars Persson                 35 Väsby OK                          17:23     17:23 
    6     11 Ulf Eskilsson                36 OK Södertörn                      17:57     17:57 
    7      8 Lars-Erik Höök               35 IK Gandvik                        18:09     18:09 
    8      7 Kjell Persson                35 Mariestads FK                     18:29     18:29 
    9     18 Totte Holm                   35 Markbygdens OK                    20:00     20:00 
   10      9 Karl-Erik Jonasson           37 Kalmar OK                         20:58     20:58 
   11     13 Burne Nilsson                37 OK Torfinn                        21:45     21:45 
   12     14 Göran Holmberg               37 Markaryds FK                      22:53     22:53 
   13      6 Kurt Stenberg                34 IK Gandvik                        23:01     23:01 
   14     10 Bengt Olofsson               36 Hjärnarps GH OL                   24:35     24:35 

           4 Torsten Jonsson              36 Markaryds FK                   ej start           



H70  (31/31)   Preliminär resultatlista  2 

    1     20 Bob Kaill                    42 IK Omega                          14:47     14:47 
    2     45 Erland Ling                  40 Jönköpings OK                     15:03     15:03 
    3     30 Göran Andersson              42 Stigmännen Karlshamns OK          15:07     15:07 
    4     35 Hans Carlsson                41 OK Orinto                         15:41     15:41 
    5     44 Bo Wadensjö                  38 FK Finn                           16:13     16:13 
    6     33 Gösta Lindqvist              42 OK Löftan                         16:45     16:45 
    7     24 Ernie Broström               38 Halmstad OK                       17:16     17:16 
    8     28 Olle Hermansson              42 IK Ymer                           17:17     17:17 
    9     22 Bengt Nilsson                42 Alvesta SOK                       17:18     17:18 
   10     21 Bengt Bergqvist              41 Stigmännen Karlshamns OK          17:26     17:26 
   11     43 Ronny Andersson              42 OK Skogshjortarna                 17:31     17:31 
   12     36 Allsing Carlsson             39 OK Skogsvargarna                  17:45     17:45 
   13     40 Karl-Axel Johansson          42 IK Uven                           18:02     18:02 
   14     26 Sven Levin                   39 Andrarums IF                      18:30     18:30 
   15     42 Bo Svensson                  40 Tockarps IK                       18:31     18:31 
   16     41 Gunnar Sandström             40 OK Pan-Kristianstad               18:51     18:51 
   17     37 Raimo Salminen               41 OK Pan-Kristianstad               18:59     18:59 
   18     48 Torgny Jonsson               41 Växjö AIS                         19:10     19:10 
   19     39 Nils Persson                 40 IS Skanne                         20:03     20:03 
   20     47 Sune Hagström                39 Istrums SK                        20:19     20:19 
   21     25 Ingemar Erlandsson           42 Växjö OK                          20:52     20:52 
   22     32 JB Larsson                   38 OK Löftan                         22:13     22:13 
   23     29 Leo Lövdahl                  40 Visby IF Gute Skid-och orient     23:03     23:03 
   24     31 Bjørn Helstrup               41 Fredensborg OK                    23:26     23:26 
   25     38 Gunnar Bylund                38 Rydboholms SK                     23:41     23:41 
   26     49 Ruben Edvardsson             39 Hästveda OK                       24:24     24:24 
   27     27 Curt Tillman                 40 Linköpings OK                     27:53     27:53 
   28     34 Allan Hammar                 40 OK Kompassen                      28:36     28:36 
   29     23 Roland Eriksson              42 Hästveda OK                       31:44     31:44 

          46 Bertil Olofsson              41 Andrarums IF                     Felst.           
         593 Rolf Jakobsson               42 Alfta-Ösa OK                   ej start           



H65  (56/56)   Preliminär resultatlista  2 

    1    102 Stefan G Larsson             45 OK Njudung                        14:32     14:32 
    2    105 Nils Karlsson                45 Växjö AIS                         14:53     14:53 
    3     81 Rune Sandberg                45 Uddevalla OK                      14:59     14:59 
    4     84 Kalle Johansson              44 OK Skogshjortarna                 15:01     15:01 
    5     80 Bo Klamfelt                  47 Tibro OK                          15:05     15:05 
    6     54 Bengt Bergman                44 Lunds OK                          15:06     15:06 
    7     97 Hans-Gösta Bernhard          47 Mariestads FK                     15:16     15:16 
    8     73 Leif Sandgren                47 Frosta OK                         15:34     15:34 
    9     67 Gunnar Enberg                47 Målilla OK                        15:44     15:44 
   10     63 Tommy Olsson                 46 OK Dacke                          15:47     15:47 
   11     66 Bengt-Olof Johansson         45 Stångenäs AIS                     15:50     15:50 
   12     96 Styrbjörn Jansson            45 IF Hagen                          15:59     15:59 
   13     98 Ingemar Lindblom             44 IFK Göteborg                      16:07     16:07 
   14     83 Inge Persson                 43 FK Boken                          16:16     16:16 
   15     88 Waste Byström                43 OK Virdarna                       16:22     16:22 
   16     60 Sven Erik Johansson          47 Mariestads FK                     16:26     16:26 
   17     71 Hans Carlsson                47 IFK Göteborg                      16:33     16:33 
   18     51 Kjell Erlandsson             45 OK Lindena                        16:42     16:42 
   19     58 Anders Berglund              45 OK Skogshjortarna                 16:45     16:45 
   20    103 Lars-Göran Axmalm            46 Sävedalens AIK                    16:48     16:48 
   21     65 Kjell-Åke Isaksson           43 OK Skogshjortarna                 16:53     16:53 
   22     90 Torbjörn Wikström            47 OK Orinto                         16:58     16:58 
   23     89 Eric Tenland                 47 Stigmännen Karlshamns OK          16:59     16:59 
   24    104 Ebbe Malm                    46 Markaryds FK                      17:01     17:01 
   25     59 Per-Arne Johansson           44 Vänersborgs SK                    17:22     17:22 
   26     64 Lars-Åke Sjökvist            47 Värend GN OL                      17:30     17:30 
   27     72 Rune Eliasson                47 Falkenbergs OK                    17:40     17:40 
   28     70 Ingemar Andersson            44 OK Orion                          17:44     17:44 
   28     79 Vidar Löfving                47 Tibro OK                          17:44     17:44 
   30     56 Ingemar Wiklund              43 OK Skogsvargarna                  17:45     17:45 
   31     82 Kent Carlgren                43 OK Skogshjortarna                 17:50     17:50 
   31    101 Sven-Erik Forsell            43 Lunds OK                          17:50     17:50 
   33    100 Bror Palgrim                 45 Vänersborgs SK                    17:59     17:59 
   34     77 Pär-Erik Johansson           44 Markbygdens OK                    18:07     18:07 
   34     75 Anders Nilsson               46 Gotlands Bro OK                   18:07     18:07 
   36     57 Harald Henriksson            45 Lekeryd-Svarttorps SK             18:10     18:10 
   37     91 Bengt Ståhl                  47 Hjärnarps GH OL                   18:13     18:13 
   38     53 Roland Nilsson               44 Falköpings AIK OK                 18:17     18:17 
   39     61 Lars Olsson                  46 FK Boken                          18:32     18:32 
   40     99 Per-Åke Andersson            44 IS Kullen                         19:46     19:46 
   41    106 Kjell Jeppson                47 IF Rigor                          19:55     19:55 
   42     85 Svenerik Johansson           43 Visby IF Gute Skid-och orient     20:01     20:01 
   42     86 Tom Lindberg                 43 Lunds OK                          20:01     20:01 
   44     52 Ronny Ragnarsson             45 OK Skogshjortarna                 20:07     20:07 
   45     87 Christer Nelsén              47 Falkenbergs OK                    20:19     20:19 
   46     95 Christer Westberg            43 IFK Göteborg                      20:24     20:24 
   47     93 Gösta Claesson               46 Rydboholms SK                     20:52     20:52 
   48     68 Thorwald Fransson            46 OK Virdarna                       20:55     20:55 
   49     76 Björn Andersson              45 Gotlands Bro OK                   21:55     21:55 
   50     62 Johnny Malmgren              43 Hjärnarps GH OL                   23:21     23:21 
   51     78 Ewert Nilsson                43 OK Kompassen                      23:34     23:34 
   52     55 Ulf Jönsson                  45 Laholms IF OK                     24:20     24:20 
   53     69 Lars Wester                  43 Stångenäs AIS                     26:27     26:27 

          92 Rolf Skoglund                44 Hellas Orientering               Felst.           
          94 Kjell Lindau                 43 OK Kompassen                   ej start           
          74 Christer Sandh               46 OK Roxen                       ej start           



H60  (39/39)   Preliminär resultatlista  2 

    1    139 Kent Kardell                 50 Ljungskile FK                     13:35     13:35 
    2    131 Björn Jägerström             50 IK Uven                           13:50     13:50 
    3    140 Agne Bengtsson               48 OK Kompassen                      13:51     13:51 
    4    112 Sten Blomström               51 IK Stern                          14:08     14:08 
    5    127 Carl-Henry Andersson         48 OK Orinto                         14:23     14:23 
    6    135 Christer Håkansson           50 Falkenbergs OK                    14:47     14:47 
    7    147 Lars Hogedal                 50 Vänersborgs SK                    14:58     14:58 
    8    111 Gunnar Bejbom                52 Uddevalla OK                      15:06     15:06 
    9    117 Owe Nilsson                  49 Stigmännen Karlshamns OK          15:09     15:09 
    9    137 Karl Uno Andersson           49 Falkenbergs OK                    15:09     15:09 
   11    116 Olle Bohman                  52 Hjärnarps GH OL                   15:22     15:22 
   12    124 Stig Johansson               48 Falköpings AIK OK                 15:24     15:24 
   13    132 Kalle Lindqvist              52 Växjö OK                          15:26     15:26 
   14    145 Ove Thorsson                 48 IK Trenne Ullared                 15:29     15:29 
   15    143 Ronald McGrail               48 Hjärnarps GH OL                   15:35     15:35 
   16    134 Rainer Scholz                52 IK Vista                          15:38     15:38 
   17    113 Stig Johansson               48 Bredaryds SOK                     15:43     15:43 
   18    136 Per Lindskog                 51 Gotlands Bro OK                   15:58     15:58 
   19    594 Mats Svensson                49 OK Pan-Kristianstad               16:09     16:09 
   20    110 Åke Persson                  48 Hjärnarps GH OL                   16:15     16:15 
   21    115 Sven-Olof Larsson            49 Växjö AIS                         16:26     16:26 
   22    118 Kenth Sundgren               49 Skåneslättens OL                  16:39     16:39 
   23    144 Hasse Adolfsson              52 OK Gisle                          16:49     16:49 
   24    121 Lars Persson                 48 OK Kompassen                      17:20     17:20 
   25    119 Lars-Olof Rönnqvist          48 OK Löftan                         17:25     17:25 
   26    114 Sven Olle Söderberg          50 OK Skogsfalken                    17:35     17:35 
   27    129 Lars Johansson               52 OK Nackhe                         17:40     17:40 
   28    138 Hans Åke Djurbäck            50 Kinnaströms SK                    17:53     17:53 
   29    125 Bengt Hansson                51 Andrarums IF                      18:20     18:20 
   29    123 Gert Olsson                  48 Skåneslättens OL                  18:20     18:20 
   31    142 Bill Schölin                 48 Tockarps IK                       18:40     18:40 
   32    128 Gunnar Eriksson              48 Gotlands Bro OK                   18:59     18:59 
   33    120 Bo Sandahl                   48 Gotlands Bro OK                   19:25     19:25 
   34    122 Håkan Lööf                   51 Mariestads FK                     19:39     19:39 
   35    146 Leif Malm                    48 Markaryds FK                      19:40     19:40 
   36    133 Lennart Smedenmark           52 Ronneby OK                        19:44     19:44 
   37    141 Sven-Olof Fransson           49 SOK Aneby                         20:01     20:01 
   38    130 Göran Liljequist             52 OK Älme                           20:14     20:14 

         126 Roger Andersson              49 OK Skogshjortarna              ej start           



H55  (33/33)   Preliminär resultatlista  2 

    1    602 Rolf Lund                       HSOK.dk                           11:53     11:53 
    2    600 Keld Johnsen                 50 Tisvilde Hegn OK                  12:57     12:57 
    3    173 Ulf Palmér                   56 Ulricehamns OK                    13:29     13:29 
    4    159 Ulf Svensson                 53 OK Njudung                        13:57     13:57 
    5    149 Lars Hanghöj Petersen        55 Ballerup OK                       14:16     14:16 
    6    150 Göran Carnander              53 IK Hakarpspojkarna                14:22     14:22 
    7    155 Roger Thörn                  55 OK Vilse 87                       14:34     14:34 
    7    160 Torbjörn Löfving             57 Tibro OK                          14:34     14:34 
    9    157 Thomas Hjert                 56 Falköpings AIK OK                 15:10     15:10 
   10    171 Karl Mollén                  55 OK Denseln                        15:32     15:32 
   11    154 Björn Karlsson               55 Halmstad OK                       15:46     15:46 
   12    156 Hans Ekberg                  53 Trollhättans SOK                  15:56     15:56 
   13    161 Conny Sahlin                 55 Vänersborgs SK                    16:19     16:19 
   14    163 Bo Andersson                 53 Falköpings AIK OK                 16:22     16:22 
   15    151 Tommy Roos                   56 Falköpings AIK OK                 16:30     16:30 
   16    176 Bertil Axbom                 56 OK Landehof                       16:36     16:36 
   17    174 Mikael Johansson             57 OK Gisle                          16:40     16:40 
   18    601 Ole Jensen                   55 Tisvilde Hegn OK                  16:57     16:57 
   19    168 Thomas Almqvist              56 Västerviks OK                     17:16     17:16 
   20    178 Sven-Åke Andersson           56 IF Rigor                          17:24     17:24 
   21    175 Tor Udd                      56 Markbygdens OK                    17:27     17:27 
   22    167 Ingemar Johansson            54 OK Gisle                          17:36     17:36 
   23    162 Jan Wahlström                55 Snättringe SK                     18:00     18:00 
   24    152 Johan Wedlin                 55 Sävedalens AIK                    18:16     18:16 
   25    165 Lennart Svernestam           53 Linköpings OK                     18:17     18:17 
   26    166 Lars Strand                  55 Skåneslättens OL                  18:18     18:18 
   27    170 Sten Gustafsson              57 Eds SK                            18:20     18:20 
   28    172 Mats Ingvarsson              53 OK Vilse 87                       18:23     18:23 
   29    164 Arne Svärm                   54 OK Gisle                          18:25     18:25 
   30    169 Max Prang                    55 Fredensborg OK                    19:17     19:17 
   31    158 Lars Ekberg                  53 Trollhättans SOK                  19:44     19:44 
   32    177 Peter Henriksson             57 Ronneby OK                        19:52     19:52 
   33    153 Lars Göran Killander         53 Hästveda OK                       20:06     20:06 



H50  (19/19)   Preliminär resultatlista  2 

    1    185 Henrik Albahn                60 CopenhagenO                       14:31     14:31 
    2    189 Ulf Jungstrand               60 Malmö OK                          14:54     14:54 
    3    188 Mats Brorsson                59 Tockarps IK                       15:49     15:49 
    4    196 Christer Mannfolk            60 Ulricehamns OK                    16:21     16:21 
    5    184 Arto Blomdahl                60 IK Hakarpspojkarna                17:00     17:00 
    6    192 Björn Alpberg                61 Almby IK                          17:15     17:15 
    7    190 Gert Jonsson                 62 IK Hakarpspojkarna                17:59     17:59 
    8    180 Thomas Attfors               61 Sävedalens AIK                    18:04     18:04 
    9    197 Nils-Olof Larsson            60 Vänersborgs SK                    18:15     18:15 
   10    194 Christer Bergagård           58 Tolered-Utby Ol-klubb             18:36     18:36 
   10    195 Göran Månsson                61 OK Dacke                          18:36     18:36 
   12    186 Krister Karlsson             59 OK Nackhe                         18:48     18:48 
   13    182 Stefan Olofsson              62 OK Gisle                          19:09     19:09 
   14    193 Bengt Marthinsson            61 Hylte OK                          19:41     19:41 
   15    198 Per Bernersson               59 Södertälje-Nykvarn OF             20:20     20:20 
   16    191 Anders Persson               61 Tockarps IK                       20:49     20:49 

         187 Tore Tjernlund               58 OK Vilse 87                    ej start           
         183 Christer Svensson            62 Ronneby OK                     ej start           
         181 Ralph Johansson              60 Stångenäs AIS                  ej start           



H45  (26/26)   Preliminär resultatlista  2 

    1    204 Kent Klasson                 63 Hestra IF                         16:36     16:36 
    2    218 Niklas Edvardsson            67 Hästveda OK                       17:07     17:07 
    3    226 Anders Svalbring             64 Målilla OK                        17:39     17:39 
    4    208 Harald Persson               67 Andrarums IF                      17:46     17:46 
    4    207 Lasse Karlsson               63 Istrums SK                        17:46     17:46 
    6    214 Bengt Olsson                 63 Eslövs FK                         17:50     17:50 
    7    209 Tommy Johansson              67 Stångenäs AIS                     17:51     17:51 
    8    219 Mats Andersson               64 OK Orion                          17:52     17:52 
    9    215 Patrik Falk                  66 Göteborg-Majorna OK               18:16     18:16 
   10    221 Magnus Svensson              66 Nässjö OK                         18:19     18:19 
   11    223 Lars Persson                 64 OK Skogsfalken                    18:20     18:20 
   12    211 Bo Granstedt                 63 IK Hakarpspojkarna                18:22     18:22 
   13    213 Magnus Porle                 64 Växjö OK                          18:50     18:50 
   14    225 Anders Pettersson            65 OK Dacke                          18:51     18:51 
   15    203 Håkan Mattsson               66 Gotlands Bro OK                   18:54     18:54 
   16    220 Jan Thuresson                65 Burseryds IF                      19:50     19:50 
   17    212 Lars Nordgren                67 Eksjö SOK                         20:16     20:16 
   18    210 Ulf Linderfalk               64 Skåneslättens OL                  20:23     20:23 
   19    217 Per-Göran Bern               65 Målilla OK                        20:33     20:33 
   20    216 Kjell Einarsson              64 OK Skogshjortarna                 20:42     20:42 
   21    202 Conny Bruhn                  63 Boxholm-Mjölby OL                 20:49     20:49 
   22    201 Peter Broberg                65 IF Rigor                          20:59     20:59 
   23    224 Håkan Karlsson               67 FK Finn                           21:04     21:04 
   24    222 Lars Ohlsson                 63 FK Göingarna                      22:50     22:50 
   25    206 Stefan Edvardsson            64 OK Torfinn                        23:49     23:49 
   26    205 Henrik Poulsen               66 FIF Hillerød                      28:07     28:07 



H40  (15/15)   Preliminär resultatlista  2 

    1    232 Tomas Vensryd                70 Eslövs FK                         18:33     18:33 
    2    243 Göran Kimell                 71 Gotlands Bro OK                   18:38     18:38 
    3    240 Magnus Steen                 68 OK Alehof                         18:43     18:43 
    4    242 Stefan Agmarken              69 Halmstad OK                       18:45     18:45 
    5    244 Fabian Ljungquist            70 Lunds OK                          19:12     19:12 
    6    241 Anders Ling                  70 Jönköpings OK                     19:13     19:13 
    7    235 Martin Andersson             70 OK Skogsfalken                    19:18     19:18 
    8    597 Matti Envall                 68 IK Hakarpspojkarna                19:29     19:29 
    9    239 Magnus Larsen                68 FK Boken                          19:54     19:54 
   10    245 Fredrik Ask                  69 Markbygdens OK                    19:56     19:56 
   11    236 Thomas Westerlund            71 Herrljunga SK Skid o OL           21:50     21:50 
   12    237 Roland Natanaelsson          72 Skåneslättens OL                  22:19     22:19 
   13    238 Håkan Persson                69 Laholms IF OK                     23:39     23:39 
   14    233 Jesper Rundbäck              69 Vaggeryds SOK                     24:00     24:00 
   15    234 Ola Nilsson                  69 Alvesta SOK                       24:48     24:48 



H35  (3/3)     Preliminär resultatlista  2 

    1    248 Mads K. Larsen               76 CopenhagenO                       18:11     18:11 
    2    249 Ola Söderberg                73 OK Skogsfalken                    20:56     20:56 
    3    247 Ola Andertoft                65 Markaryds FK                      25:17     25:17 



H21  (36/36)   Preliminär resultatlista  2 

    1    253 Mikael Andersson             91 IF Rigor                          18:16     18:16 
    2    256 Jesper Nelsén                88 Falkenbergs OK                    18:19     18:19 
    3    274 Jörgen Olsson                71 FK Göingarna                      18:37     18:37 
    4    285 Calle Stenberg               89 OK Skogshjortarna                 18:48     18:48 
    5    272 Simon Larsson                87 Markbygdens OK                    18:51     18:51 
    6    279 Thomas Johannesson           67 Ronneby OK                        19:12     19:12 
    7    258 Daniel Gustavsson            94 FK Friskus-Varberg                19:15     19:15 
    8    283 Michal Besta                 76 FK Göingarna                      19:16     19:16 
    9    277 Henrik Bengtsson             78 Falkenbergs OK                    19:31     19:31 
   10    254 Linus Bohman                 88 Hjärnarps GH OL                   19:40     19:40 
   11    252 Mattias Killander            87 Hästveda OK                       19:51     19:51 
   12    273 Mikael Pihl                  73 Lunds OK                          20:05     20:05 
   13    257 Klas Johansson               85 Växjö OK                          20:40     20:40 
   14    282 Henrik Erickson              76 Ulricehamns OK                    20:44     20:44 
   15    251 Rasmus Blockgren             93 Falkenbergs OK                    20:59     20:59 
   16    266 Daniel Örn                   89 IK Hakarpspojkarna                21:09     21:09 
   17    259 Emil Svalbring               90 Målilla OK                        21:42     21:42 
   18    598 Rasmus Schurmann             91 Hylte OK                          21:47     21:47 
   19    275 Martin Kriblad               77 Hjärnarps GH OL                   21:53     21:53 
   20    284 Sebastian Hasselblom         86 FK Friskus-Varberg                21:54     21:54 
   21    281 Victor Axbom                 86 OK Landehof                       21:56     21:56 
   22    260 Sebastian Wahlström          90 Snättringe SK                     21:58     21:58 
   23    271 Magnus Fransson              77 SOK Aneby                         22:18     22:18 
   24    267 Viktor Govik                 81 Stångenäs AIS                     22:27     22:27 
   25    261 Johan Hagström               92 Falkenbergs OK                    22:42     22:42 
   26    264 Patrik Andersson             90 Hylte OK                          23:26     23:26 
   27    268 Tobias Persson               85 OK Kompassen                      23:43     23:43 
   28    269 Karl Utterback               82 Malmö OK                          24:00     24:00 
   29    278 Måns Faxén                   76 Växjö OK                          24:14     24:14 
   30    280 Fredrik Olsson               90 Eslövs FK                         25:01     25:01 
   31    262 Magnus Norén                 79 Västvärmlands OK                  25:40     25:40 
   32    263 Timo Kononen                 83 OK Gisle                          27:01     27:01 
   33    265 Emil Bruhn                   89 Boxholm-Mjölby OL                 29:42     29:42 
   34    276 Lennart Bjufström            78 SOK 68                            43:43     43:43 

         270 Jakob Segerslätt             91 Skåneslättens OL                 Felst.           
         255 Tobias Govik                 87 Stångenäs AIS                    Felst.           



H20  (6/6)     Preliminär resultatlista  2 

    1    290 Niklas Frisk                 95 Markbygdens OK                    19:06     19:06 
    2    295 Tobias Edström               92 OK Gisle                          19:36     19:36 
    3    293 Erik Persson                 95 Markbygdens OK                    20:14     20:14 
    4    291 Joel Udd                     92 Markbygdens OK                    20:23     20:23 
    5    292 Martin Frisk                 92 Markbygdens OK                    20:33     20:33 
    6    294 Filip Andersson              93 Markbygdens OK                    21:08     21:08 



H18  (7/7)     Preliminär resultatlista  2 

    1    296 Johan Sandlund               94 OK Njudung                        16:00     16:00 
    2    302 Pontus Karlsson              94 Markbygdens OK                    16:13     16:13 
    3    300 Mattias Johansson            96 Stångenäs AIS                     16:23     16:23 
    4    298 Oscar Stenberg               95 OK Skogshjortarna                 16:42     16:42 
    5    297 Joel Kristiansson            94 Hässleholms OK                    17:32     17:32 
    6    299 Felix Persson                95 OK Skogsfalken                    17:59     17:59 
    7    301 Josef Svalbring              94 Målilla OK                        19:12     19:12 



H16  (4/4)     Preliminär resultatlista  2 

    1    306 Loke Agmarken                97 Halmstad OK                       13:21     13:21 
    2    305 Adam Broberg                 98 IF Rigor                          14:28     14:28 
    3    304 Björn Samuelsson             97 IK Trenne Ullared                 15:35     15:35 
    4    303 Erik Kristiansson            96 Hässleholms OK                    17:17     17:17 



H14  (9/9)     Preliminär resultatlista  2 

    1    308 August Mollén                99 OK Denseln                         8:59      8:59 
    2    311 Henrik Johannesson           98 Ronneby OK                         9:41      9:41 
    3    315 Oscar Johansson              99 OK Dacke                          10:29     10:29 
    4    310 Adam Segerslätt              98 Skåneslättens OL                  10:30     10:30 
    5    313 Andreas Jonsson              99 OK Orion                          11:10     11:10 
    6    312 Emil Pettersson              99 OK Dacke                          12:01     12:01 
    7    307 Erik Jönsson                 99 Lunds OK                          12:47     12:47 
    8    309 Emil Alpberg                 99 Almby IK                          17:04     17:04 

         314 Dennis Persson               98 Andrarums IF                   ej start           



H12  (15/15)   Preliminär resultatlista  2 

    1    316 Simon Harden                 00 FK Boken                           9:59      9:59 
    2    328 Allan Hedberg                01 Lunds OK                          10:02     10:02 
    3    321 Johan Alpberg                01 Almby IK                          11:16     11:16 
    4    318 Lukas Mattsson               00 Gotlands Bro OK                   11:59     11:59 
    5    329 Felix Falk                   00 Göteborg-Majorna OK               12:29     12:29 
    6    317 Melker Andersson             02 FK Göingarna                      12:44     12:44 
    7    325 Noel Agmarken                00 Halmstad OK                       14:38     14:38 
    8    324 Måns Persson                 01 Andrarums IF                      15:32     15:32 
    9    320 Oscar Nilsson                00 Alvesta SOK                       16:19     16:19 
   10    326 Povel Hedberg                01 Lunds OK                          16:25     16:25 
   11    323 Joel Severinsson             01 Skåneslättens OL                  18:16     18:16 
   12    327 Julius Puke                  00 Ystads OK                         21:41     21:41 

         319 Albin Brink                  01 Markaryds FK                     Felst.           
         322 Malthe Poulsen               00 FIF Hillerød                     Felst.           
         599 Ludvig Hallabro              00 Hässleholms OK                 ej start           



H10  (7/7)     Preliminär resultatlista  2 

    1    336 Max Persson                  03 OK Skogsfalken                    11:10     11:10 
    2    334 Ivar Helmersson              03 Hässleholms OK                    13:44     13:44 
    3    333 Gustav Andersson             04 FK Göingarna                      14:51     14:51 
    4    332 Erik Ling                    03 Jönköpings OK                     20:04     20:04 
    5    335 Elis Severinsson             04 Skåneslättens OL                  21:54     21:54 

         331 Klas Ljungqvist              03 Lunds OK                         Felst.           
         330 Loke Hedberg                 03 Lunds OK                       ej start           



D75  (6/6)     Preliminär resultatlista  2 

    1    340 Gun Hansson                  35 Andrarums IF                      19:11     19:11 
    2    338 Gunvor Göransson             33 Laholms IF OK                     20:41     20:41 
    3    343 Kerstin Granstedt            35 OK Pan-Kristianstad               21:30     21:30 
    4    342 Gunnel Nilsson               34 Linköpings AIK                    23:12     23:12 
    5    341 Barbro Hugosson              37 Lunds OK                          26:18     26:18 
    6    339 Karin Lexell                 37 OK Torfinn                        28:30     28:30 



D70  (10/10)   Preliminär resultatlista  2 

    1    346 Birgitta Stenström           42 Vänersborgs SK                    16:30     16:30 
    2    347 Inga-Lill Wikingsson         41 Stigmännen Karlshamns OK          18:20     18:20 
    3    348 Elisabeth Kimell             42 Gotlands Bro OK                   18:28     18:28 
    4    353 Laila Persson                42 IS Skanne                         21:34     21:34 
    5    352 Gunvor Granath               39 Nynäshamns OK                     21:55     21:55 
    6    350 Anne-Catrine Persson         39 Mariestads FK                     22:34     22:34 
    7    344 Kerstin Hagström             40 Istrums SK                        23:00     23:00 
    8    351 Vivi-Anne Bylund             38 Rydboholms SK                     23:01     23:01 
    9    345 Mona Carlson                 42 OK Skogshjortarna                 24:43     24:43 
   10    349 Ing-Mari Larsson             42 OK Löftan                         25:57     25:57 



D65  (23/23)   Preliminär resultatlista  2 

    1    370 Britt Forsell Pirozzi        45 Lunds OK                          15:46     15:46 
    2    354 Margareta Larsson            45 OK Njudung                        16:54     16:54 
    3    357 Birgitta Carlsson            44 OK Orinto                         16:58     16:58 
    4    368 Kaarina Voudinmäki           44 Mullsjö SOK                       17:14     17:14 
    5    371 Gun Larsson                  43 OK Lindena                        17:19     17:19 
    6    369 Karin Bengtsson              46 OK Kompassen                      17:45     17:45 
    7    367 Ingrid Hermansson            43 IK Ymer                           18:09     18:09 
    8    372 Eva Isaksson                 44 OK Skogshjortarna                 18:29     18:29 
    9    356 Bibbi Appelgren              44 Mariestads FK                     18:40     18:40 
   10    373 Linnéa Claesson              46 Rydboholms SK                     19:35     19:35 
   11    358 Gull Svensson                44 Tockarps IK                       20:31     20:31 
   12    362 Rosa Johansson               47 IK Uven                           21:21     21:21 
   13    366 Kristina Skoglund            44 Hellas Orientering                21:22     21:22 
   14    374 Barbro Andersson             46 OK Skogshjortarna                 22:17     22:17 
   15    363 Hjördis Erlandsson           47 OK Lindena                        22:20     22:20 
   16    365 Ulla Bergqvist               43 Stigmännen Karlshamns OK          23:12     23:12 
   17    360 Gunnel Palgrim               43 Vänersborgs SK                    23:13     23:13 
   18    375 Gunnel Karlsson              45 SOK 68                            23:24     23:24 
   19    359 Gunilla Holst                47 Bottnaryds IF                     25:51     25:51 
   20    361 Ulla Ling                    45 Jönköpings OK                     26:29     26:29 
   21    364 Kristina Johansson           47 Vänersborgs SK                    27:06     27:06 

         376 Margareta Wikström           46 Växjö AIS                        Felst.           
         355 Berit Byström                43 OK Virdarna                      Felst.           



D60  (29/29)   Preliminär resultatlista  2 

    1    397 Ingela Nelsén                52 Falkenbergs OK                    13:44     13:44 
    2    389 Gunnel Månsson               51 OK Vilse 87                       14:24     14:24 
    3    383 Lena Söderberg               51 OK Skogsfalken                    14:51     14:51 
    4    402 Inger Glans                  49 OK Torfinn                        15:05     15:05 
    5    393 Birgit Henriksson            52 Eksjö SOK                         15:46     15:46 
    6    385 Maj-Britt Byström            48 Rävetofta OK                      16:03     16:03 
    7    384 Britt-Marie Magnusson        49 Laholms IF OK                     16:06     16:06 
    8    394 Eva Blomström                50 IK Stern                          16:51     16:51 
    9    387 Gudrun Wester                49 Stångenäs AIS                     17:32     17:32 
   10    401 Maud Andersson               50 Gotlands Bro OK                   17:55     17:55 
   11    403 Åsa Ståhl                    50 Hjärnarps GH OL                   18:05     18:05 
   12    381 Gisela Löfving               51 Tibro OK                          18:10     18:10 
   13    379 Anita Andersson              48 OK Skogshjortarna                 18:34     18:34 
   14    391 Monica Lööf                  52 Mariestads FK                     18:45     18:45 
   15    404 Kristin Johansson            52 OK Dacke                          19:16     19:16 
   16    396 Margareta Sjöberg            48 Lunds OK                          19:21     19:21 
   17    398 Karin Persson                48 OK Tyringe                        19:24     19:24 
   18    382 Ingalill Nilsson             50 Stigmännen Karlshamns OK          19:52     19:52 
   19    378 Lena Jönsson                 48 Laholms IF OK                     19:53     19:53 
   20    395 Karin Larsson                50 OK Kompassen                      20:13     20:13 
   21    390 Ingrid Norén                 52 Boxholm-Mjölby OL                 20:16     20:16 
   22    405 Lena Weiming Nyberg          50 Kinnaströms SK                    20:32     20:32 
   23    380 Birgitta Wiklund             51 OK Skogsvargarna                  20:50     20:50 
   24    400 Lisbeth Damsgaard            50 Hjärnarps GH OL                   21:40     21:40 
   25    392 Karin Lindqvist              51 Växjö OK                          22:54     22:54 
   26    386 Inger Alice Eismark          49 IFK Göteborg                      24:12     24:12 
   27    399 Sonja Hammar                 49 OK Kompassen                      25:30     25:30 
   28    377 Kristina Fransson            48 OK Virdarna                       28:15     28:15 

         388 Anita Lovén-Andersson        50 OK Skogshjortarna              ej start           



D55  (29/29)   Preliminär resultatlista  2 

    1    432 Eva Tykesson                 53 Rävetofta OK                      14:19     14:19 
    2    430 Ulla Engelby                 54 OK Pan-Kristianstad               15:09     15:09 
    3    428 Ann Svärm                    57 OK Gisle                          15:45     15:45 
    4    431 Birgitta Olsson              57 OK Skogsfalken                    16:02     16:02 
    5    418 Pia Svensson                 55 Falköpings AIK OK                 16:06     16:06 
    6    435 Anne Kaill                   54 IK Omega                          16:07     16:07 
    7    433 Berit Klamfelt               53 Tibro OK                          17:11     17:11 
    8    413 Pia Adolfsson                54 OK Gisle                          17:38     17:38 
    9    423 Annika Eriksson              53 Gotlands Bro OK                   17:42     17:42 
   10    426 Elise Johansson              55 Falköpings AIK OK                 17:48     17:48 
   11    421 Gun Henriksson               53 Eksjö SOK                         18:02     18:02 
   12    409 Katarina Östling             57 OK Skogshjortarna                 18:15     18:15 
   12    434 Gunilla Hogedal              53 Vänersborgs SK                    18:15     18:15 
   14    407 Ing-Marie Hjert              54 Falköpings AIK OK                 18:20     18:20 
   15    425 Arja Ingvarsson              56 OK Vilse 87                       18:42     18:42 
   16    415 Monica Wass                  55 Falkenbergs OK                    19:15     19:15 
   17    422 Inger Johansson              53 OK Nackhe                         20:32     20:32 
   18    412 Evamarie Lundahl             53 IF Hagen                          20:56     20:56 
   19    414 Marita Larsson               54 Markbygdens OK                    21:08     21:08 
   20    416 Johanne Lind                 54 Ballerup OK                       21:24     21:24 
   20    417 Siv Larsson                  54 Växjö AIS                         21:24     21:24 
   22    419 Ann-Sofi Lindskog            54 Gotlands Bro OK                   21:33     21:33 
   23    424 Ulla Ragnarsson              57 OK Skogshjortarna                 21:48     21:48 
   24    408 Marianne Thorsson            57 IK Trenne Ullared                 23:15     23:15 
   25    427 Jane Johansson               57 Istrums SK                        24:41     24:41 
   26    420 Margareta Schölin            53 Tockarps IK                       26:00     26:00 
   27    410 Marie Svernestam             54 Linköpings OK                     29:21     29:21 
   28    411 Vanja Jinnemo                56 Hjärnarps GH OL                   29:46     29:46 

         429 Barbro Liljequist            54 OK Älme                          Felst.           



D50  (23/23)   Preliminär resultatlista  2 

    1    439 Britta Sahlin                61 Vänersborgs SK                    14:08     14:08 
    2    436 Anneli Berggren              60 OK Denseln                        14:47     14:47 
    3    442 Annette Falck-Larsson        61 Vänersborgs SK                    15:43     15:43 
    4    450 Eva Folkesson Lööf           58 OK Pan-Kristianstad               15:44     15:44 
    5    448 Anne Udd                     61 Markbygdens OK                    16:00     16:00 
    6    437 Lotta Lidman Almqvist        61 Västerviks OK                     16:13     16:13 
    7    443 Annette Bonde                62 Ballerup OK                       16:23     16:23 
    8    440 Lena Henriksson-Ågren        60 Ronneby OK                        16:25     16:25 
    9    447 Monica Henriksson            59 Eksjö SOK                         16:31     16:31 
   10    441 Tina Hagård                  60 Rävetofta OK                      16:34     16:34 
   11    444 Kerstin Tjernlund            60 OK Vilse 87                       16:36     16:36 
   12    445 Lisbeth Bergagård            60 Tolered-Utby Ol-klubb             16:45     16:45 
   13    454 Ing-Marie Samuelsson         62 IK Trenne Ullared                 16:46     16:46 
   14    452 Gunilla Sandström            58 OK Stigen                         17:17     17:17 
   15    451 Eva Wildmark                 58 Andrarums IF                      17:18     17:18 
   16    449 Britt Thörn                  58 OK Vilse 87                       17:41     17:41 
   17    455 Karin Andersson              60 Skåneslättens OL                  18:08     18:08 
   18    457 Kati Németh                  61 Stigmännen Karlshamns OK          18:11     18:11 
   19    438 Nina Bejbom                  61 Uddevalla OK                      19:09     19:09 
   20    453 Märit Gustafsson             58 Eds SK                            21:38     21:38 
   21    458 Lisa Larsson                 59 Sjövalla FK                       21:51     21:51 
   22    446 Ingrid Andersson             58 IF Rigor                          25:24     25:24 
   23    456 Annika Marthinsson           62 Hylte OK                          30:44     30:44 



D45  (25/25)   Preliminär resultatlista  2 

    1    465 Åsa Wadensjö Leo             65 Bredaryds SOK                     15:15     15:15 
    2    474 Marie Olsson                 67 Örkelljunga FK                    16:16     16:16 
    3    470 Liselotte Falk               67 Göteborg-Majorna OK               16:21     16:21 
    4    462 Eva Pettersson               66 OK Dacke                          16:59     16:59 
    5    481 Anne Johansson               67 OK Dacke                          17:16     17:16 
    6    471 Anneli Carlsson              66 FK Finn                           17:32     17:32 
    7    466 Maritha Henriksson           63 Eksjö SOK                         17:36     17:36 
    8    467 Suzy Larsson                 66 OK Skogshjortarna                 17:41     17:41 
    9    464 Ingrid Johansson             64 Laholms IF OK                     18:01     18:01 
   10    473 Ingela Andersson             63 Lunds OK                          18:14     18:14 
   11    461 Carina Bergander             67 Eksjö SOK                         18:21     18:21 
   12    475 Christina Sterner            63 OK Njudung                        18:40     18:40 
   13    595 Annica Tholén                66 OK Skogshjortarna                 18:43     18:43 
   14    480 Carina Stenberg              64 OK Skogshjortarna                 18:44     18:44 
   15    460 Sussi Jonson                 63 Ronneby OK                        19:05     19:05 
   16    478 Karin Olsson                 67 Sjövalla FK                       19:38     19:38 
   17    469 Susanne Johannesson          67 Ronneby OK                        19:50     19:50 
   18    477 Marie Svalbring              66 Målilla OK                        20:39     20:39 
   19    476 Åsa Flink-Svensson           66 Nässjö OK                         21:31     21:31 
   20    472 Helena Johansson             63 OK Gisle                          21:37     21:37 
   21    468 Kerstin Olsson               64 Eslövs FK                         22:06     22:06 
   22    459 Lena Thuresson               67 Burseryds IF                      22:07     22:07 
   23    463 Helena Buchkovska            67 Målilla OK                        22:42     22:42 
   24    482 Monica Laage                 63 Falköpings AIK OK                 24:52     24:52 
   25    479 Frida Mannfolk               65 Ulricehamns OK                    28:09     28:09 



D40  (9/9)     Preliminär resultatlista  2 

    1    487 Sara Elfving                 70 Ronneby OK                        17:31     17:31 
    2    490 Jeanette Sigenstam           69 Markbygdens OK                    18:28     18:28 
    3    493 Josefine Albinsson           69 OK Skogsfalken                    18:56     18:56 
    4    486 Cecilia Rönnfjärd            71 OK Skogsfalken                    18:58     18:58 
    5    492 Helena Kristiansson          68 Hässleholms OK                    19:00     19:00 
    6    488 Anna Ljungqvist              71 Lunds OK                          19:03     19:03 
    7    489 Ann-Sofie Brink              68 Markaryds FK                      20:56     20:56 
    8    491 Mona Rosberg                 69 Växjö OK                          26:48     26:48 
    9    485 Carina Lindelöw              69 Härlövs IF                        29:56     29:56 



D35  (4/4)     Preliminär resultatlista  2 

    1    494 Maria Helmersson             74 Hässleholms OK                    23:34     23:34 
    2    496 Karolina Erikers             75 Rävetofta OK                      24:43     24:43 
    3    497 Anna Karlsson                73 SOK 68                            30:19     30:19 

         495 Catarina Harden              73 FK Boken                         Felst.           



D21  (39/39)   Preliminär resultatlista  2 

    1    521 Anna Envall                  71 IK Hakarpspojkarna                19:28     19:28 
    2    507 Amanda Leo                   92 Bredaryds SOK                     19:42     19:42 
    3    511 Märta Mollén                 87 Sävedalens AIK                    20:09     20:09 
    4    526 Frida Andersson              86 Falkenbergs OK                    20:32     20:32 
    5    519 Britta Norén                 90 Boxholm-Mjölby OL                 21:45     21:45 
    6    536 Jannie Hagård                90 Rävetofta OK                      21:54     21:54 
    7    520 Emelie Svalin                80 Vänersborgs SK                    21:58     21:58 
    8    515 Moa Svensson                 95 Nässjö OK                         21:59     21:59 
    9    516 Anna Lööf                    91 OK Pan-Kristianstad               22:29     22:29 
   10    528 Jessica Nilsson              95 OK Torfinn                        22:54     22:54 
   11    502 Madelene Bougas Lööf         83 Mariestads FK                     23:19     23:19 
   12    514 Lina Hidås                   85 OK Kontinent                      23:22     23:22 
   13    509 Anna Schmitterlöw            89 Hjobygdens OK                     23:42     23:42 
   14    500 Åsa Bogmark                  79 Eksjö SOK                         23:44     23:44 
   15    529 Emma Faxén                   80 Växjö OK                          23:46     23:46 
   16    504 Sofia Killander              85 Hästveda OK                       23:53     23:53 
   17    596 Lina Sandström               89 OK Stigen                         24:02     24:02 
   18    523 Maria Klamfelt               89 Tibro OK                          24:29     24:29 
   19    510 Madeleine Attfors            93 Sävedalens AIK                    24:59     24:59 
   20    505 Ulrika Toftered              95 IF Rigor                          25:21     25:21 
   20    530 Emilia Svärm                 84 OK Gisle                          25:21     25:21 
   22    512 Hanna Steiner                91 Örkelljunga FK                    25:46     25:46 
   23    499 Evi Jüni                     84 Eksjö SOK                         25:47     25:47 
   24    524 Klara Pålsson                95 Kungälvs OK                       26:06     26:06 
   25    527 Angelica Jörnling            93 Eksjö SOK                         26:25     26:25 
   26    503 Johanna Rönnqvist            78 OK Löftan                         26:53     26:53 
   27    518 Anna Nilsson                 86 FK Snapphanarna                   27:03     27:03 
   28    532 Birgitta Wingqvist           81 Skåneslättens OL                  27:12     27:12 
   29    517 Ida Swärdh                   92 Eksjö SOK                         27:16     27:16 
   30    513 Marie Jinnemo                87 Hjärnarps GH OL                   28:58     28:58 
   31    522 Christina Olsson             58 Skåneslättens OL                  29:32     29:32 
   32    534 Emma Kriblad                 80 Hjärnarps GH OL                   29:37     29:37 
   33    508 Anna Torstensson             85 Hylte OK                          30:45     30:45 
   34    531 Frida Rönnqvist              82 OK Löftan                         33:16     33:16 
   35    535 Jenny Rönnqvist              82 OK Löftan                         36:52     36:52 
   36    525 Agnes Leo                    94 Bredaryds SOK                     38:25     38:25 
   37    533 Wiviann Ottosson             84 Malmö OK                          40:16     40:16 
   38    506 Elin Svensson                93 Nässjö OK                         42:29     42:29 
   39    501 Lina Larsson                 90 Vänersborgs SK                    44:00     44:00 



D20  (5/5)     Preliminär resultatlista  2 

    1    542 Jenny Olsson                 93 Örkelljunga FK                    21:15     21:15 
    2    541 Johanna Skogum               94 Markbygdens OK                    23:29     23:29 
    3    539 Anne Hansson                 93 Markbygdens OK                    24:24     24:24 
    4    543 Emilia Johansson             92 OK Gisle                          31:46     31:46 
    5    540 Anna Johansson               92 Laholms IF OK                     33:50     33:50 



D18  (6/6)     Preliminär resultatlista  2 

    1    547 Caroline Lindelöw            95 Härlövs IF                        17:08     17:08 
    2    544 Lisa Johansson               95 FK Friskus-Varberg                17:15     17:15 
    3    549 Lisa Larsson                 94 FK Friskus-Varberg                18:24     18:24 
    4    545 Sara Bainbridge              95 Laholms IF OK                     18:45     18:45 
    5    548 Elinor Lindelöw              94 Härlövs IF                        18:54     18:54 
    6    546 Julia Smedenmark             95 Ronneby OK                        22:32     22:32 



D16  (6/6)     Preliminär resultatlista  2 

    1    554 Moa Pettersson               96 OK Dacke                          12:42     12:42 
    2    550 Amanda Johansson             96 OK Dacke                          12:56     12:56 
    3    555 Sara Josarp                  96 FK Friskus-Varberg                13:02     13:02 
    4    551 Åse Dannbring                96 Skåneslättens OL                  14:50     14:50 
    5    552 Clara Mannfolk               96 Ulricehamns OK                    16:03     16:03 

         553 Frida Jönsson                96 Lunds OK                         Felst.           



D14  (14/14)   Preliminär resultatlista  2 

    1    558 Sanna Fasth                  98 Boxholm-Mjölby OL                 10:59     10:59 
    2    566 Vilma Persson                98 OK Skogsfalken                    11:21     11:21 
    3    568 Fanny Sundblad               99 Eksjö SOK                         11:55     11:55 
    4    565 Elin Granstedt               98 IK Hakarpspojkarna                11:59     11:59 
    5    556 Gabriella Bergander          98 Eksjö SOK                         12:02     12:02 
    6    567 Camilla Larsen               98 FIF Hillerød                      12:27     12:27 
    7    561 Ebba Envall                  98 IK Hakarpspojkarna                12:43     12:43 
    8    562 Nikoline Holm Splittorff     99 FIF Hillerød                      12:45     12:45 
    9    559 Klara Ask                    99 Markbygdens OK                    12:47     12:47 
   10    564 Emmy Helmersson              99 Hässleholms OK                    13:01     13:01 
   11    569 Sofie Persson                99 Härlövs IF                        13:20     13:20 
   12    560 Rebecka Brorsson             98 Tockarps IK                       14:18     14:18 
   13    563 Hilda Svensson               98 Nässjö OK                         16:21     16:21 
   14    557 Klara Andersson              99 FK Göingarna                      16:54     16:54 



D12  (12/12)   Preliminär resultatlista  2 

    1    577 Isa Envall                   00 IK Hakarpspojkarna                 9:59      9:59 
    2    572 Hanna Johannesson            01 Ronneby OK                        10:46     10:46 
    3    570 Kajsa Andersson              00 OK Orion                          11:18     11:18 
    4    580 Annika Simonsen              00 FIF Hillerød                      11:23     11:23 
    5    578 Julia Thuresson              00 Burseryds IF                      12:09     12:09 
    6    579 Lovisa Johansson             01 OK Dacke                          12:19     12:19 
    7    576 Towa Pettersson              01 OK Denseln                        13:29     13:29 
    8    574 Frida Björk                  01 Örkelljunga FK                    13:47     13:47 
    9    575 Emma Nilsson                 01 Alvesta SOK                       14:06     14:06 
   10    571 Tina Ljungqvist              01 Lunds OK                          14:17     14:17 
   11    581 Wilma Bergander              01 Eksjö SOK                         15:05     15:05 

         573 Sara Granstedt               00 IK Hakarpspojkarna             ej start           



D10  (7/7)     Preliminär resultatlista  2 

    1    585 Emma Ling                    02 Jönköpings OK                      9:52      9:52 
    2    584 Lisa Falk                    02 Göteborg-Majorna OK               10:13     10:13 
    3    589 Rebecca Harden               02 FK Boken                          11:22     11:22 
    4    583 Ella Söderberg               03 OK Skogsfalken                    11:24     11:24 
    5    586 Emmy Granstedt               04 IK Hakarpspojkarna                15:27     15:27 

         588 Klara Andersson              02 OK Orion                       ej start           
         587 Linda Jonsson                02 OK Orion                       ej start           



Öppen 1  (14/1 Preliminär resultatlista  2 

    1        Monica Axman                                                      15:03     15:03 
    2        Margela Persson                 Andrarums IF                      15:51     15:51 
    3        Edvin Vensryd                   Eslövs FK                         16:18     16:18 
    4        Jonathan Orrhede             54 OK Silva                          17:22     17:22 
    5        David Gräns Mårtensson                                            18:11     18:11 
    6        Ulla Olsson                  50 FK Boken                          18:58     18:58 
    7        Gustav Nilsson               07 Alvesta SOK                       19:10     19:10 
    8        Ulla-Britt Karlsson          43 OK Skogshjortarna                 19:55     19:55 
    9        Isak Bogmark                    Eksjö SOK                         23:29     23:29 
   10        Liv Mattsson                    Gotlands Bro OK                   23:39     23:39 
   11    603 Sandra Ling                  07 Jönköpings OK                     24:54     24:54 
   12        Emil Ling                    05 Jönköpings OK                     24:58     24:58 
   13        Magnus Olsson                00                                   26:45     26:45 
   14        Sven-Åke Waern                  Målilla OK                        33:42     33:42 



Öppen 5  (41/4 Preliminär resultatlista  2 

    1        Dan Moberg                      Istrums SK                        13:58     13:58 
    2        Elin Brink                   97 Markaryds FK                      14:01     14:01 
    3        Stefan Nilsson               53 Stigmännen Karlshamns OK          14:45     14:45 
    4        Henrik Jacobsson             81 Sävedalens AIK                    15:10     15:10 
    5        Björn Engelbrektsson         99 FK Snapphanarna                   16:15     16:15 
    6        Kent Jönsson                 65 Lunds OK                          17:12     17:12 
    7        Ann-Charlotte Jakobsson      57 Istrums SK                        18:24     18:24 
    8        Stefan Laage                 64 Falköpings AIK OK                 19:24     19:24 
    9        Anna Larsson                 92 Falkenbergs OK                    19:26     19:26 
   10        Annika Fasth                    Boxholm-Mjölby OL                 19:27     19:27 
   11        Lotta Landén                 60 Istrums SK                        20:16     20:16 
   12        Karin Folkesson                 OK Älme                           20:30     20:30 
   13        Gert Berggren                47 Växjö AIS                         21:08     21:08 
   14        Monika Lindblom              61 Laholms IF OK                     21:09     21:09 
   15        Leif Johannesson                Markaryds FK                      21:41     21:41 
   16        Mariella Carnander           56 IK Hakarpspojkarna                22:24     22:24 
   17        Axel Orrheden                   OK Silva                          22:54     22:54 
   18        Jan Nilsson                  46 FK Snapphanarna                   22:55     22:55 
   19        Arne Berggren                42 Växjö AIS                         22:58     22:58 
   20        Bo Jägerström                   Elfsborg SOK                      23:12     23:12 
   21        Amanda Persson               93 Tockarps IK                       23:17     23:17 
   22        Barbro Nilsson               44 Alvesta SOK                       24:15     24:15 
   23        Caroline Ståhl                  Hjärnarps GH OL                   24:33     24:33 
   24        Ayan Ling                    75 Jönköpings OK                     25:39     25:39 
   25        Henrik Enfors                54 Tockarps IK                       25:57     25:57 
   26        Pia Andersson                53 Falkenbergs OK                    26:20     26:20 
   27        Rosita Karlsson              45 Växjö AIS                         26:57     26:57 
   28    673 Elin Wulff                   88 OK Kompassen                      27:07     27:07 
   29        Karin Malmgren               48 Hjärnarps GH OL                   27:12     27:12 
   30        Marita Johansson             46 Markbygdens OK                    28:25     28:25 
   31        Jakob Martiin                                                     28:55     28:55 
   32        Mia Häll                                                          29:36     29:36 
   33        Margareta Killander          55 Hästveda OK                       30:14     30:14 
   34        Lisbeth Nilsson              45 Falköpings AIK OK                 32:39     32:39 
   35        Anders Sellman                  IS Skanne                         32:42     32:42 
   36        Lennart Magnusson               Laholms IF OK                     34:46     34:46 
   37        Jan Norrby                   40 Gotlands Bro OK                   35:34     35:34 
   38        Conny Johansson              64 Laholms IF OK                     35:42     35:42 
   39        Sture Karlsson               43 OK Skogshjortarna                 38:05     38:05 
   40        Bertil Carlson               37 OK Skogshjortarna                 38:07     38:07 

             Perry Lundqvist              47 Sävedalens AIK                   Felst.           



Öppen 7  (24/2 Preliminär resultatlista  2 

    1        Oskar Handmark               91 OK Pan-Kristianstad               16:30     16:30 
    1        Hanna Lindström              97 OK Tranan                         16:30     16:30 
    3        Jonas Hjert                     Falköpings AIK OK                 16:40     16:40 
    4        Mats Johansson               51                                   16:54     16:54 
    5        Emelie K. Landin                Istrums SK                        17:18     17:18 
    6        Bengt-Åke Jonasson           62 FK Finn                           18:26     18:26 
    7        Fanny Brodin                    Istrums SK                        18:53     18:53 
    8        Anders Claesson                 Burseryds IF                      19:47     19:47 
    9        Olle Enfors                  53 Tockarps IK                       20:26     20:26 
   10        Gunnel Svensson              64 OK Tranan                         20:56     20:56 
   11        Jens Fasth                      Boxholm-Mjölby OL                 21:07     21:07 
   12        Ola Hansson                  63 FK Boken                          22:11     22:11 
   13        Charlotte Josefsson          79 OK Vivill                         23:04     23:04 
   14        Lena Strand                     Markaryds FK                      23:40     23:40 
   15        Mona Enfors                  54 Tockarps IK                       23:54     23:54 
   16        Gun-Britt Kriblad            54 Hjärnarps GH OL                   24:29     24:29 
   17        Susanne Ingemansson          46 Ystads OK                         25:00     25:00 
   18        Birgitta Kvennborn              Alvesta SOK                       25:27     25:27 
   19        Ingrid Salomonsson           49 Skåneslättens OL                  26:02     26:02 
   20        Lisa Nilsson                 66 OK Torfinn                        28:19     28:19 
   21        Kristian Kriblad             48 Hjärnarps GH OL                   28:54     28:54 
   22        Ingvar Persson               48 OK Tyringe                        30:40     30:40 
   23        Rolf Stenström               37 Vänersborgs SK                    40:24     40:24 
   24        Kristin Lindberg             48 Lunds OK                          46:52     46:52 



Öppen 9  (18/1 Preliminär resultatlista  2 

    1        Marcus Josefsson             79 OK Vivill                         21:00     21:00 
    2        Linus Svärm                     OK Gisle                          24:23     24:23 
    3        Peter Håkansson                                                   24:43     24:43 
    4        Lars Edenbrandt              57 Lunds OK                          26:00     26:00 
    5        Arne Andersson               54 OK Torfinn                        27:30     27:30 
    6        Staffab Edström                 OK Gisle                          27:38     27:38 
    7        Louise Pihl                  76 Lunds OK                          28:02     28:02 
    8        Håkan Olsson                    Rävetofta OK                      29:10     29:10 
    9        Bengt Salomonsson            48 Skåneslättens OL                  29:12     29:12 
   10        Mirzet Cirkin                   Örkelljunga FK                    29:47     29:47 
   11        Anders Ståhl                 80 Hjärnarps GH OL                   29:57     29:57 
   12        Christine Edenbrandt         54 Lunds OK                          30:03     30:03 
   13        Nils Helmersson              71 Hässleholms OK                    31:00     31:00 
   14        Gösta Svensson               48 Rävetofta OK                      31:48     31:48 
   15        Axel Olsson                  96 Rävetofta OK                      32:16     32:16 
   16        Greger Ingemansson              Ystads OK                         32:59     32:59 
   17        Lena Norrman                    IS Kullen                         35:23     35:23 

             Andreas Enfors               85 Tockarps IK                      Felst.           



D80  (3/3)     Preliminär resultatlista  2 

    1    590 Lisa Hedström                30 Göteborg-Majorna OK               20:26     20:26 
    2    591 Clarie Ek                    32 OK Pan-Kristianstad               22:00     22:00 

         592 Bernice Antonsson            32 FK Friskus-Varberg               Felst.