Tre Skåningar o. En Dansk 15-17/6 2012, Helsingborgs SOKlö 2012-06-16 12:22
Totala resultatskapad av MT2003 © Stephan Krämer 2006

  Pl Namn                Klubb                       E1             E2             E3            E4             Tid 



H80  (3)                                   

   1 Bengt Edvardsson    OK Torfinn               19:57     2    27:27     1                                  47:24 
   2 Lars-Gunnar Enström OK Tranan                27:10     3    34:24     2                                1:01:34 

     Curt Hjalmarsson    Hässleholms OK           19:47     1                                                       



H75  (15)                                  

   1 Peo Bengtsson       OK Pan-Kristianstad      16:20     2    17:57     1                                  34:17 
   2 Bo Ullman           OK Pan-Kristianstad      15:59     1    20:36     3                                  36:35 
   3 Klas Tykesson       Rävetofta OK             16:58     4    20:59     4                                  37:57 
   4 Lars Persson        Väsby OK                 17:23     5    21:31     5                                  38:54 
   5 Kjell Persson       Mariestads FK            18:29     8    20:28     2                                  38:57 
   6 Ulf Eskilsson       OK Södertörn             17:57     6    24:44     7                                  42:41 
   7 Jan-Eric Nelking    FK Åsen                  16:56     3    29:21    11                                  46:17 
   8 Göran Holmberg      Markaryds FK             22:53    12    24:12     6                                  47:05 
   9 Lars-Erik Höök      IK Gandvik               18:09     7    28:59    10                                  47:08 
  10 Burne Nilsson       OK Torfinn               21:45    11    25:27     8                                  47:12 
  11 Karl-Erik Jonasson  Kalmar OK                20:58    10    28:22     9                                  49:20 
  12 Totte Holm          Markbygdens OK           20:00     9    36:02    13                                  56:02 
  13 Kurt Stenberg       IK Gandvik               23:01    13    37:37    14                                1:00:38 

     Bengt Olofsson      Hjärnarps GH OL          24:35    14   Felst.                                              
     Sedney Hugosson     Lunds OK                                32:07    12                                        



H70  (30)                                  

   1 Erland Ling         Jönköpings OK            15:03     2    23:47     2                                  38:50 
   2 Gösta Lindqvist     OK Löftan                16:45     6    22:38     1                                  39:23 
   3 Hans Carlsson       OK Orinto                15:41     4    24:19     3                                  40:00 
   4 Göran Andersson     Stigmännen Karlshamns    15:07     3    26:11     4                                  41:18 
   5 Bengt Bergqvist     Stigmännen Karlshamns    17:26    10    26:41     5                                  44:07 
   6 Ronny Andersson     OK Skogshjortarna        17:31    11    27:56     6                                  45:27 
   7 Allsing Carlsson    OK Skogsvargarna         17:45    12    27:57     7                                  45:42 
   8 Bo Svensson         Tockarps IK              18:31    15    28:07     8                                  46:38 
   9 Raimo Salminen      OK Pan-Kristianstad      18:59    17    28:12     9                                  47:11 
  10 Bo Wadensjö         FK Finn                  16:13     5    31:37    15                                  47:50 
  11 Gunnar Sandström    OK Pan-Kristianstad      18:51    16    29:05    10                                  47:56 
  12 Bengt Nilsson       Alvesta SOK              17:18     9    30:59    12                                  48:17 
  13 Ernie Broström      Halmstad OK              17:16     7    32:05    17                                  49:21 
  14 Olle Hermansson     IK Ymer                  17:17     8    32:18    18                                  49:35 
  15 Bob Kaill           IK Omega                 14:47     1    35:00    20                                  49:47 
  16 Torgny Jonsson      Växjö AIS                19:10    18    31:04    13                                  50:14 
  17 Sune Hagström       Istrums SK               20:19    20    31:54    16                                  52:13 
  18 Karl-Axel Johansson IK Uven                  18:02    13    34:15    19                                  52:17 
  19 Leo Lövdahl         Visby IF Gute Skid-oc    23:03    23    30:18    11                                  53:21 
  20 Nils Persson        IS Skanne                20:03    19    40:22    22                                1:00:25 
  21 Ruben Edvardsson    Hästveda OK              24:24    26    36:33    21                                1:00:57 
  22 Ingemar Erlandsson  Växjö OK                 20:52    21    40:29    23                                1:01:21 
  23 Gunnar Bylund       Rydboholms SK            23:41    25    43:34    25                                1:07:15 
  24 Curt Tillman        Linköpings OK            27:53    27    40:35    24                                1:08:28 
  25 Bjørn Helstrup      Fredensborg OK           23:26    24    48:30    27                                1:11:56 
  26 Allan Hammar        OK Kompassen             28:36    28    48:17    26                                1:16:53 
  27 Roland Eriksson     Hästveda OK              31:44    29    48:43    28                                1:20:27 

     Bertil Olofsson     Andrarums IF            Felst.          31:17    14                                        
     Sven Levin          Andrarums IF             18:30    14                                                       
     JB Larsson          OK Löftan                22:13    22                                                       



H65  (55)                                  

   1 Stefan G Larsson    OK Njudung               14:32     1    19:40     5                                  34:12 
   2 Hans-Gösta Bernhard Mariestads FK            15:16     7    19:06     4                                  34:22 
   3 Gunnar Enberg       Målilla OK               15:44     9    18:49     3                                  34:33 
   4 Kalle Johansson     OK Skogshjortarna        15:01     4    19:45     6                                  34:46 
   5 Roland Nilsson      Falköpings AIK OK        18:17    38    16:54     1                                  35:11 
   6 Tommy Olsson        OK Dacke                 15:47    10    20:02     7                                  35:49 
   7 Leif Sandgren       Frosta OK                15:34     8    20:22     8                                  35:56 
   7 Rune Sandberg       Uddevalla OK             14:59     3    20:57     9                                  35:56 
   9 Nils Karlsson       Växjö AIS                14:53     2    22:50    17                                  37:43 
  10 Styrbjörn Jansson   IF Hagen                 15:59    12    22:00    13                                  37:59 
  11 Rune Eliasson       Falkenbergs OK           17:40    27    21:00    10                                  38:40 
  12 Lars-Göran Axmalm   Sävedalens AIK           16:48    20    21:57    12                                  38:45 
  13 Kjell Erlandsson    OK Lindena               16:42    18    22:23    16                                  39:05 
  14 Torbjörn Wikström   OK Orinto                16:58    22    22:17    15                                  39:15 
  15 Bengt Bergman       Lunds OK                 15:06     6    24:19    22                                  39:25 
  16 Ingemar Lindblom    IFK Göteborg             16:07    13    23:26    18                                  39:33 
  17 Anders Nilsson      Gotlands Bro OK          18:07    34    21:37    11                                  39:44 
  18 Hans Carlsson       IFK Göteborg             16:33    17    23:47    19                                  40:20 
  19 Bengt-Olof Johansso Stångenäs AIS            15:50    11    24:32    23                                  40:22 
  20 Lars Olsson         FK Boken                 18:32    39    22:14    14                                  40:46 
  21 Eric Tenland        Stigmännen Karlshamns    16:59    23    24:00    20                                  40:59 
  22 Kjell-Åke Isaksson  OK Skogshjortarna        16:53    21    24:54    24                                  41:47 
  23 Anders Berglund     OK Skogshjortarna        16:45    19    25:52    27                                  42:37 
  24 Vidar Löfving       Tibro OK                 17:44    28    25:16    25                                  43:00 
  25 Bo Klamfelt         Tibro OK                 15:05     5    28:37    35                                  43:42 
  26 Sven-Erik Forsell   Lunds OK                 17:50    31    26:05    28                                  43:55 
  27 Ronny Ragnarsson    OK Skogshjortarna        20:07    44    24:00    20                                  44:07 
  28 Inge Persson        FK Boken                 16:16    14    27:54    33                                  44:10 
  29 Ingemar Wiklund     OK Skogsvargarna         17:45    30    26:31    29                                  44:16 
  30 Ingemar Andersson   OK Orion                 17:44    28    27:30    31                                  45:14 
  31 Bengt Ståhl         Hjärnarps GH OL          18:13    37    27:06    30                                  45:19 
  32 Ebbe Malm           Markaryds FK             17:01    24    28:51    37                                  45:52 
  33 Pär-Erik Johansson  Markbygdens OK           18:07    34    28:47    36                                  46:54 
  34 Kjell Jeppson       IF Rigor                 19:55    41    28:11    34                                  48:06 
  35 Christer Nelsén     Falkenbergs OK           20:19    45    27:52    32                                  48:11 
  36 Per-Arne Johansson  Vänersborgs SK           17:22    25    31:24    42                                  48:46 
  37 Bror Palgrim        Vänersborgs SK           17:59    33    31:00    41                                  48:59 
  38 Christer Westberg   IFK Göteborg             20:24    46    29:27    38                                  49:51 
  39 Waste Byström       OK Virdarna              16:22    15    33:32    46                                  49:54 
  40 Per-Åke Andersson   IS Kullen                19:46    40    30:22    40                                  50:08 
  41 Thorwald Fransson   OK Virdarna              20:55    48    30:11    39                                  51:06 
  42 Svenerik Johansson  Visby IF Gute Skid-oc    20:01    42    32:54    45                                  52:55 
  43 Sven Erik Johansson Mariestads FK            16:26    16    36:31    49                                  52:57 
  44 Gösta Claesson      Rydboholms SK            20:52    47    33:37    47                                  54:29 
  45 Harald Henriksson   Lekeryd-Svarttorps SK    18:10    36    37:00    50                                  55:10 
  46 Ewert Nilsson       OK Kompassen             23:34    51    31:37    43                                  55:11 
  47 Ulf Jönsson         Laholms IF OK            24:20    52    31:37    43                                  55:57 
  48 Björn Andersson     Gotlands Bro OK          21:55    49    34:59    48                                  56:54 
  49 Kent Carlgren       OK Skogshjortarna        17:50    31    41:33    51                                  59:23 

     Lars Wester         Stångenäs AIS            26:27    53   Felst.                                              
     Rolf Skoglund       Hellas Orientering      Felst.          18:48     2                                        
     Johnny Malmgren     Hjärnarps GH OL          23:21    50                                                       
     Lars-Åke Sjökvist   Värend GN OL             17:30    26                                                       
     Arne Grøndahl       Søllerød OK                             25:24    26                                        
     Tom Lindberg        Lunds OK                 20:01    42 ej start                                              



H60  (38)                                  

   1 Agne Bengtsson      OK Kompassen             13:51     3    19:38     2                                  33:29 
   2 Carl-Henry Andersso OK Orinto                14:23     5    19:07     1                                  33:30 
   3 Björn Jägerström    IK Uven                  13:50     2    20:25     3                                  34:15 
   4 Lars Hogedal        Vänersborgs SK           14:58     7    20:47     4                                  35:45 
   5 Olle Bohman         Hjärnarps GH OL          15:22    11    20:54     5                                  36:16 
   6 Stig Johansson      Falköpings AIK OK        15:24    12    21:09     6                                  36:33 
   7 Ove Thorsson        IK Trenne Ullared        15:29    14    21:30     7                                  36:59 
   8 Owe Nilsson         Stigmännen Karlshamns    15:09     9    21:54     8                                  37:03 
   9 Kalle Lindqvist     Växjö OK                 15:26    13    22:46    11                                  38:12 
  10 Sven-Olof Larsson   Växjö AIS                16:26    21    22:36     9                                  39:02 
  11 Kenth Sundgren      Skåneslättens OL         16:39    22    22:40    10                                  39:19 
  12 Kent Kardell        Ljungskile FK            13:35     1    26:19    15                                  39:54 
  13 Stig Johansson      Bredaryds SOK            15:43    17    24:29    13                                  40:12 
  14 Åke Persson         Hjärnarps GH OL          16:15    20    24:23    12                                  40:38 
  15 Rainer Scholz       IK Vista                 15:38    16    26:49    16                                  42:27 
  16 Bill Schölin        Tockarps IK              18:40    31    24:56    14                                  43:36 
  17 Ronald McGrail      Hjärnarps GH OL          15:35    15    28:23    18                                  43:58 
  18 Christer Håkansson  Falkenbergs OK           14:47     6    30:01    22                                  44:48 
  19 Lars-Olof Rönnqvist OK Löftan                17:25    25    28:35    19                                  46:00 
  20 Per Lindskog        Gotlands Bro OK          15:58    18    30:20    24                                  46:18 
  21 Sten Blomström      IK Stern                 14:08     4    32:16    28                                  46:24 
  22 Sven Olle Söderberg OK Skogsfalken           17:35    26    29:00    21                                  46:35 
  23 Håkan Lööf          Mariestads FK            19:39    34    27:14    17                                  46:53 
  24 Gunnar Bejbom       Uddevalla OK             15:06     8    31:53    26                                  46:59 
  25 Lennart Smedenmark  Ronneby OK               19:44    36    28:45    20                                  48:29 
  26 Bengt Hansson       Andrarums IF             18:20    29    30:11    23                                  48:31 
  27 Mats Svensson       OK Pan-Kristianstad      16:09    19    32:40    29                                  48:49 
  28 Göran Liljequist    OK Älme                  20:14    38    30:21    25                                  50:35 
  29 Sven-Olof Fransson  SOK Aneby                20:01    37    32:01    27                                  52:02 
  30 Lars Persson        OK Kompassen             17:20    24    36:25    32                                  53:45 
  31 Leif Malm           Markaryds FK             19:40    35    34:27    30                                  54:07 
  32 Gunnar Eriksson     Gotlands Bro OK          18:59    32    36:05    31                                  55:04 
  33 Hasse Adolfsson     OK Gisle                 16:49    23    39:22    34                                  56:11 
  34 Bo Sandahl          Gotlands Bro OK          19:25    33    37:20    33                                  56:45 

     Lars Johansson      OK Nackhe                17:40    27   Felst.                                              
     Karl Uno Andersson  Falkenbergs OK           15:09     9   Felst.                                              
     Gert Olsson         Skåneslättens OL         18:20    29                                                       
     Hans Åke Djurbäck   Kinnaströms SK           17:53    28 ej start                                              



H55  (33)                                  

   1 Rolf Lund           HSOK.dk                  11:53     1    15:41     1                                  27:34 
   2 Roger Thörn         OK Vilse 87              14:34     7    19:07     2                                  33:41 
   3 Torbjörn Löfving    Tibro OK                 14:34     7    19:54     5                                  34:28 
   4 Ulf Svensson        OK Njudung               13:57     4    21:39    11                                  35:36 
   5 Hans Ekberg         Trollhättans SOK         15:56    12    19:48     4                                  35:44 
   6 Göran Carnander     IK Hakarpspojkarna       14:22     6    21:26    10                                  35:48 
   7 Karl Mollén         OK Denseln               15:32    10    20:47     6                                  36:19 
   8 Björn Karlsson      Halmstad OK              15:46    11    21:19     7                                  37:05 
   9 Sten Gustafsson     Eds SK                   18:20    27    19:11     3                                  37:31 
  10 Lars Hanghöj Peters Ballerup OK              14:16     5    23:23    13                                  37:39 
  11 Mikael Johansson    OK Gisle                 16:40    17    21:21     8                                  38:01 
  12 Tommy Roos          Falköpings AIK OK        16:30    15    21:56    12                                  38:26 
  13 Lars Ekberg         Trollhättans SOK         19:44    31    21:23     9                                  41:07 
  14 Jan Wahlström       Snättringe SK            18:00    23    24:06    14                                  42:06 
  15 Ulf Palmér          Ulricehamns OK           13:29     3    28:40    24                                  42:09 
  16 Conny Sahlin        Vänersborgs SK           16:19    13    26:03    16                                  42:22 
  17 Bo Andersson        Falköpings AIK OK        16:22    14    26:21    19                                  42:43 
  18 Arne Svärm          OK Gisle                 18:25    29    24:55    15                                  43:20 
  19 Thomas Almqvist     Västerviks OK            17:16    19    26:12    17                                  43:28 
  20 Lennart Svernestam  Linköpings OK            18:17    25    26:14    18                                  44:31 
  21 Sven-Åke Andersson  IF Rigor                 17:24    20    27:37    20                                  45:01 
  22 Johan Wedlin        Sävedalens AIK           18:16    24    27:39    21                                  45:55 
  23 Lars Strand         Skåneslättens OL         18:18    26    27:50    22                                  46:08 
  24 Mats Ingvarsson     OK Vilse 87              18:23    28    27:58    23                                  46:21 
  25 Lars Göran Killande Hästveda OK              20:06    33    31:01    25                                  51:07 
  26 Max Prang           Fredensborg OK           19:17    30    32:03    26                                  51:20 
  27 Ingemar Johansson   OK Gisle                 17:36    22    34:32    27                                  52:08 
  28 Tor Udd             Markbygdens OK           17:27    21    35:52    28                                  53:19 
  29 Peter Henriksson    Ronneby OK               19:52    32    38:04    29                                  57:56 

     Thomas Hjert        Falköpings AIK OK        15:10     9   Felst.                                              
     Bertil Axbom        OK Landehof              16:36    16   Felst.                                              
     Keld Johnsen        Tisvilde Hegn OK         12:57     2                                                       
     Ole Jensen          Tisvilde Hegn OK         16:57    18                                                       



H50  (17)                                  

   1 Mats Brorsson       Tockarps IK              15:49     3    16:52     1                                  32:41 
   2 Arto Blomdahl       IK Hakarpspojkarna       17:00     5    18:18     3                                  35:18 
   3 Christer Mannfolk   Ulricehamns OK           16:21     4    19:08     5                                  35:29 
   4 Stefan Olofsson     OK Gisle                 19:09    13    17:23     2                                  36:32 
   5 Ulf Jungstrand      Malmö OK                 14:54     2    22:58    10                                  37:52 
   6 Björn Alpberg       Almby IK                 17:15     6    21:16     8                                  38:31 
   7 Gert Jonsson        IK Hakarpspojkarna       17:59     7    20:47     7                                  38:46 
   8 Göran Månsson       OK Dacke                 18:36    10    20:39     6                                  39:15 
   9 Thomas Attfors      Sävedalens AIK           18:04     8    21:41     9                                  39:45 
  10 Christer Bergagård  Tolered-Utby Ol-klubb    18:36    10    25:06    12                                  43:42 
  11 Bengt Marthinsson   Hylte OK                 19:41    14    24:26    11                                  44:07 
  12 Krister Karlsson    OK Nackhe                18:48    12    27:11    13                                  45:59 
  13 Per Bernersson      Södertälje-Nykvarn OF    20:20    15    29:53    14                                  50:13 
  14 Anders Persson      Tockarps IK              20:49    16    30:09    15                                  50:58 

     Nils-Olof Larsson   Vänersborgs SK           18:15     9   Felst.                                              
     Tore Tjernlund      OK Vilse 87           ej start          18:20     4                                        
     Henrik Albahn       CopenhagenO              14:31     1                                                       



H45  (29)                                  

   1 Niklas Edvardsson   Hästveda OK              17:07     2    17:53     2                                  35:00 
   2 Bo Granstedt        IK Hakarpspojkarna       18:22    12    17:01     1                                  35:23 
   3 Kent Klasson        Hestra IF                16:36     1    19:04     4                                  35:40 
   4 Harald Persson      Andrarums IF             17:46     4    18:34     3                                  36:20 
   5 Lars Persson        OK Skogsfalken           18:20    11    19:44     6                                  38:04 
   6 Patrik Falk         Göteborg-Majorna OK      18:16     9    19:59     7                                  38:15 
   7 Anders Pettersson   OK Dacke                 18:51    14    19:40     5                                  38:31 
   8 Magnus Svensson     Nässjö OK                18:19    10    20:16     8                                  38:35 
   9 Tommy Johansson     Stångenäs AIS            17:51     7    20:53    11                                  38:44 
  10 Bengt Olsson        Eslövs FK                17:50     6    21:01    12                                  38:51 
  11 Lasse Karlsson      Istrums SK               17:46     4    22:16    15                                  40:02 
  12 Lars Nordgren       Eksjö SOK                20:16    17    20:26     9                                  40:42 
  13 Kjell Einarsson     OK Skogshjortarna        20:42    20    20:40    10                                  41:22 
  14 Magnus Porle        Växjö OK                 18:50    13    22:39    16                                  41:29 
  15 Ulf Linderfalk      Skåneslättens OL         20:23    18    21:10    13                                  41:33 
  16 Mats Andersson      OK Orion                 17:52     8    24:15    17                                  42:07 
  17 Jan Thuresson       Burseryds IF             19:50    16    24:37    19                                  44:27 
  18 Håkan Mattsson      Gotlands Bro OK          18:54    15    25:54    20                                  44:48 
  19 Håkan Karlsson      FK Finn                  21:04    23    24:29    18                                  45:33 
  20 Anders Svalbring    Målilla OK               17:39     3    28:07    23                                  45:46 
  21 Per-Göran Bern      Målilla OK               20:33    19    29:27    26                                  50:00 
  22 Conny Bruhn         Boxholm-Mjölby OL        20:49    21    29:15    24                                  50:04 
  23 Stefan Edvardsson   OK Torfinn               23:49    25    27:57    22                                  51:46 
  24 Lars Ohlsson        FK Göingarna             22:50    24    29:20    25                                  52:10 
  25 Peter Broberg       IF Rigor                 20:59    22    32:19    27                                  53:18 

     Pi Persson          OK Orion                              1:09:30    28                                        
     Arne Thell          Eslövs FK                               26:03    21                                        
     Håkan Eriksson      Hästveda OK                             21:23    14                                        
     Henrik Poulsen      FIF Hillerød             28:07    26 ej start                                              



H40  (16)                                  

   1 Magnus Steen        OK Alehof                18:43     3    21:59     1                                  40:42 
   2 Anders Ling         Jönköpings OK            19:13     6    22:16     2                                  41:29 
   3 Göran Kimell        Gotlands Bro OK          18:38     2    23:36     6                                  42:14 
   4 Fredrik Ask         Markbygdens OK           19:56    10    22:19     3                                  42:15 
   5 Fabian Ljungquist   Lunds OK                 19:12     5    23:21     5                                  42:33 
   6 Stefan Agmarken     Halmstad OK              18:45     4    24:59     8                                  43:44 
   7 Magnus Larsen       FK Boken                 19:54     9    24:14     7                                  44:08 
   8 Martin Andersson    OK Skogsfalken           19:18     7    26:47     9                                  46:05 
   9 Tomas Vensryd       Eslövs FK                18:33     1    28:31    11                                  47:04 
  10 Håkan Persson       Laholms IF OK            23:39    13    27:58    10                                  51:37 
  11 Thomas Westerlund   Herrljunga SK Skid o     21:50    11    29:51    12                                  51:41 
  12 Roland Natanaelsson Skåneslättens OL         22:19    12    32:40    13                                  54:59 
  13 Ola Nilsson         Alvesta SOK              24:48    15    34:05    14                                  58:53 
  14 Jesper Rundbäck     Vaggeryds SOK            24:00    14    46:07    15                                1:10:07 

     Thomas Nilsson      Eslövs FK                               22:58     4                                        
     Matti Envall        IK Hakarpspojkarna       19:29     8                                                       



H35  (4)                                   

   1 Ola Söderberg       OK Skogsfalken           20:56     2    25:05     1                                  46:01 
   2 Ola Andertoft       Markaryds FK             25:17     3    27:59     2                                  53:16 

     Mads K. Larsen      CopenhagenO              18:11     1                                                       
     Henrik Albahn       CopenhagenO                             27:59     2                                        



H21  (38)                                  

   1 Calle Stenberg      OK Skogshjortarna        18:48     4    19:23     1                                  38:11 
   2 Jörgen Olsson       FK Göingarna             18:37     3    19:43     2                                  38:20 
   3 Jesper Nelsén       Falkenbergs OK           18:19     2    20:06     4                                  38:25 
   4 Thomas Johannesson  Ronneby OK               19:12     6    21:07     5                                  40:19 
   5 Linus Bohman        Hjärnarps GH OL          19:40    10    21:13     6                                  40:53 
   6 Henrik Bengtsson    Falkenbergs OK           19:31     9    21:42     7                                  41:13 
   7 Simon Larsson       Markbygdens OK           18:51     5    22:29    13                                  41:20 
   8 Daniel Gustavsson   FK Friskus-Varberg       19:15     7    22:14    10                                  41:29 
   9 Mattias Killander   Hästveda OK              19:51    11    21:54     9                                  41:45 
  10 Emil Svalbring      Målilla OK               21:42    17    20:05     3                                  41:47 
  11 Mikael Pihl         Lunds OK                 20:05    12    22:37    14                                  42:42 
  12 Henrik Erickson     Ulricehamns OK           20:44    14    22:25    12                                  43:09 
  13 Mikael Andersson    IF Rigor                 18:16     1    24:55    18                                  43:11 
  14 Daniel Örn          IK Hakarpspojkarna       21:09    16    22:17    11                                  43:26 
  15 Klas Johansson      Växjö OK                 20:40    13    24:07    16                                  44:47 
  16 Victor Axbom        OK Landehof              21:56    21    23:58    15                                  45:54 
  17 Sebastian Hasselblo FK Friskus-Varberg       21:54    20    24:45    17                                  46:39 
  18 Rasmus Schurmann    Hylte OK                 21:47    18    26:15    21                                  48:02 
  19 Martin Kriblad      Hjärnarps GH OL          21:53    19    26:30    23                                  48:23 
  20 Viktor Govik        Stångenäs AIS            22:27    24    26:12    20                                  48:39 
  21 Sebastian Wahlström Snättringe SK            21:58    22    28:15    27                                  50:13 
  22 Magnus Fransson     SOK Aneby                22:18    23    28:33    29                                  50:51 
  23 Patrik Andersson    Hylte OK                 23:26    26    27:30    25                                  50:56 
  24 Tobias Persson      OK Kompassen             23:43    27    28:11    26                                  51:54 
  25 Måns Faxén          Växjö OK                 24:14    29    28:25    28                                  52:39 
  26 Johan Hagström      Falkenbergs OK           22:42    25    30:21    32                                  53:03 
  27 Fredrik Olsson      Eslövs FK                25:01    30    28:40    30                                  53:41 
  28 Magnus Norén        Västvärmlands OK         25:40    31    30:19    31                                  55:59 
  29 Karl Utterback      Malmö OK                 24:00    28    32:20    33                                  56:20 
  30 Rasmus Blockgren    Falkenbergs OK           20:59    15    51:04    36                                1:12:03 
  31 Emil Bruhn          Boxholm-Mjölby OL        29:42    33    46:04    35                                1:15:46 
  32 Timo Kononen        OK Gisle                 27:01    32    52:46    37                                1:19:47 
  33 Lennart Bjufström   SOK 68                   43:43    34    44:28    34                                1:28:11 

     Jakob Segerslätt    Skåneslättens OL        Felst.          25:55    19                                        
     Tobias Govik        Stångenäs AIS           Felst.          26:23    22                                        
     Philip Persson      OK Orion                                21:52     8                                        
     Michal Besta        FK Göingarna             19:16     8                                                       
     Claes Andersson     Falkenbergs OK                          27:06    24                                        



H20  (6)                                   

   1 Joel Udd            Markbygdens OK           20:23     4    23:14     1                                  43:37 
   2 Tobias Edström      OK Gisle                 19:36     2    24:10     3                                  43:46 
   3 Martin Frisk        Markbygdens OK           20:33     5    23:44     2                                  44:17 
   4 Niklas Frisk        Markbygdens OK           19:06     1    27:12     4                                  46:18 
   5 Filip Andersson     Markbygdens OK           21:08     6    27:35     5                                  48:43 
   6 Erik Persson        Markbygdens OK           20:14     3    31:20     6                                  51:34 



H18  (7)                                   

   1 Oscar Stenberg      OK Skogshjortarna        16:42     4    18:47     1                                  35:29 
   2 Pontus Karlsson     Markbygdens OK           16:13     2    19:23     3                                  35:36 
   3 Johan Sandlund      OK Njudung               16:00     1    20:04     4                                  36:04 
   4 Joel Kristiansson   Hässleholms OK           17:32     5    18:54     2                                  36:26 
   5 Josef Svalbring     Målilla OK               19:12     7    25:08     5                                  44:20 
   6 Felix Persson       OK Skogsfalken           17:59     6    30:51     6                                  48:50 

     Mattias Johansson   Stångenäs AIS            16:23     3 ej start                                              



H16  (4)                                   

   1 Loke Agmarken       Halmstad OK              13:21     1    27:12     1                                  40:33 
   2 Adam Broberg        IF Rigor                 14:28     2    28:36     3                                  43:04 
   3 Erik Kristiansson   Hässleholms OK           17:17     4    27:28     2                                  44:45 
   4 Björn Samuelsson    IK Trenne Ullared        15:35     3    32:34     4                                  48:09 



H14  (8)                                   

   1 Henrik Johannesson  Ronneby OK                9:41     2    13:18     1                                  22:59 
   2 August Mollén       OK Denseln                8:59     1    19:16     2                                  28:15 
   3 Oscar Johansson     OK Dacke                 10:29     3    21:10     3                                  31:39 
   4 Emil Pettersson     OK Dacke                 12:01     6    23:24     5                                  35:25 
   5 Adam Segerslätt     Skåneslättens OL         10:30     4    25:00     6                                  35:30 
   6 Emil Alpberg        Almby IK                 17:04     8    21:22     4                                  38:26 

     Andreas Jonsson     OK Orion                 11:10     5 ej start                                              
     Erik Jönsson        Lunds OK                 12:47     7                                                       



H12  (15)                                  

   1 Simon Harden        FK Boken                  9:59     1    12:10     1                                  22:09 
   2 Allan Hedberg       Lunds OK                 10:02     2    14:23     3                                  24:25 
   3 Johan Alpberg       Almby IK                 11:16     3    17:31     6                                  28:47 
   4 Lukas Mattsson      Gotlands Bro OK          11:59     4    17:07     4                                  29:06 
   5 Melker Andersson    FK Göingarna             12:44     6    20:04     8                                  32:48 
   6 Povel Hedberg       Lunds OK                 16:25    10    19:56     7                                  36:21 
   7 Måns Persson        Andrarums IF             15:32     8    24:03    10                                  39:35 
   8 Oscar Nilsson       Alvesta SOK              16:19     9    23:36     9                                  39:55 
   9 Joel Severinsson    Skåneslättens OL         18:16    11    36:40    12                                  54:56 

     Albin Brink         Markaryds FK            Felst.          30:58    11                                        
     Malthe Poulsen      FIF Hillerød            Felst.          12:22     2                                        
     Julius Puke         Ystads OK                21:41    12                                                       
     Felix Falk          Göteborg-Majorna OK      12:29     5 ej start                                              
     Noel Agmarken       Halmstad OK              14:38     7                                                       
     Ludvig Hallabro     Hässleholms OK        ej start          17:29     5                                        



H10  (6)                                   

   1 Max Persson         OK Skogsfalken           11:10     1     9:14     1                                  20:24 
   2 Ivar Helmersson     Hässleholms OK           13:44     2    10:49     2                                  24:33 
   3 Gustav Andersson    FK Göingarna             14:51     3    14:33     4                                  29:24 
   4 Erik Ling           Jönköpings OK            20:04     4    11:40     3                                  31:44 

     Elis Severinsson    Skåneslättens OL         21:54     5   Felst.                                              
     Klas Ljungqvist     Lunds OK                Felst.          14:48     5                                        



D75  (6)                                   

   1 Kerstin Granstedt   OK Pan-Kristianstad      21:30     3    24:58     1                                  46:28 
   2 Gunvor Göransson    Laholms IF OK            20:41     2    26:24     2                                  47:05 
   3 Gun Hansson         Andrarums IF             19:11     1    29:54     3                                  49:05 
   4 Barbro Hugosson     Lunds OK                 26:18     5    34:40     4                                1:00:58 
   5 Karin Lexell        OK Torfinn               28:30     6    35:04     5                                1:03:34 
   6 Gunnel Nilsson      Linköpings AIK           23:12     4    41:51     6                                1:05:03 



D70  (10)                                  

   1 Birgitta Stenström  Vänersborgs SK           16:30     1    18:36     1                                  35:06 
   2 Elisabeth Kimell    Gotlands Bro OK          18:28     3    19:42     2                                  38:10 
   3 Inga-Lill Wikingsso Stigmännen Karlshamns    18:20     2    20:58     3                                  39:18 
   4 Laila Persson       IS Skanne                21:34     4    26:09     4                                  47:43 
   5 Gunvor Granath      Nynäshamns OK            21:55     5    27:24     5                                  49:19 
   6 Vivi-Anne Bylund    Rydboholms SK            23:01     8    28:22     6                                  51:23 
   7 Anne-Catrine Persso Mariestads FK            22:34     6    29:13     7                                  51:47 
   8 Kerstin Hagström    Istrums SK               23:00     7    43:04     9                                1:06:04 
   9 Mona Carlson        OK Skogshjortarna        24:43     9    41:24     8                                1:06:07 

     Ing-Mari Larsson    OK Löftan                25:57    10                                                       



D65  (23)                                  

   1 Britt Forsell Piroz Lunds OK                 15:46     1    22:08     1                                  37:54 
   2 Margareta Larsson   OK Njudung               16:54     2    23:58     2                                  40:52 
   3 Gun Larsson         OK Lindena               17:19     5    27:46     8                                  45:05 
   4 Ingrid Hermansson   IK Ymer                  18:09     7    27:26     5                                  45:35 
   5 Linnéa Claesson     Rydboholms SK            19:35    10    26:38     3                                  46:13 
   6 Bibbi Appelgren     Mariestads FK            18:40     9    28:42     9                                  47:22 
   7 Birgitta Carlsson   OK Orinto                16:58     3    32:25    12                                  49:23 
   8 Gunnel Karlsson     SOK 68                   23:24    18    27:17     4                                  50:41 
   9 Gunnel Palgrim      Vänersborgs SK           23:13    17    27:42     6                                  50:55 
  10 Karin Bengtsson     OK Kompassen             17:45     6    33:41    15                                  51:26 
  11 Gull Svensson       Tockarps IK              20:31    11    31:03    10                                  51:34 
  12 Eva Isaksson        OK Skogshjortarna        18:29     8    34:12    16                                  52:41 
  13 Rosa Johansson      IK Uven                  21:21    12    31:45    11                                  53:06 
  14 Ulla Ling           Jönköpings OK            26:29    20    27:44     7                                  54:13 
  15 Hjördis Erlandsson  OK Lindena               22:20    15    33:31    13                                  55:51 
  16 Kaarina Voudinmäki  Mullsjö SOK              17:14     4    38:44    18                                  55:58 
  17 Ulla Bergqvist      Stigmännen Karlshamns    23:12    16    37:25    17                                1:00:37 
  18 Barbro Andersson    OK Skogshjortarna        22:17    14    39:24    19                                1:01:41 
  19 Kristina Skoglund   Hellas Orientering       21:22    13    43:10    22                                1:04:32 
  20 Kristina Johansson  Vänersborgs SK           27:06    21    39:30    20                                1:06:36 
  21 Gunilla Holst       Bottnaryds IF            25:51    19    44:54    23                                1:10:45 

     Margareta Wikström  Växjö AIS               Felst.          42:31    21                                        
     Berit Byström       OK Virdarna             Felst.          33:38    14                                        



D60  (28)                                  

   1 Ingela Nelsén       Falkenbergs OK           13:44     1    17:32     1                                  31:16 
   2 Gunnel Månsson      OK Vilse 87              14:24     2    19:46     2                                  34:10 
   3 Maj-Britt Byström   Rävetofta OK             16:03     6    22:00     4                                  38:03 
   4 Lena Söderberg      OK Skogsfalken           14:51     3    23:26     6                                  38:17 
   5 Birgit Henriksson   Eksjö SOK                15:46     5    24:19     7                                  40:05 
   6 Anita Andersson     OK Skogshjortarna        18:34    13    22:07     5                                  40:41 
   7 Gudrun Wester       Stångenäs AIS            17:32     9    25:41     8                                  43:13 
   8 Lisbeth Damsgaard   Hjärnarps GH OL          21:40    24    21:50     3                                  43:30 
   9 Åsa Ståhl           Hjärnarps GH OL          18:05    11    26:30     9                                  44:35 
  10 Maud Andersson      Gotlands Bro OK          17:55    10    27:32    11                                  45:27 
  11 Britt-Marie Magnuss Laholms IF OK            16:06     7    30:24    14                                  46:30 
  12 Lena Jönsson        Laholms IF OK            19:53    19    26:48    10                                  46:41 
  13 Ingalill Nilsson    Stigmännen Karlshamns    19:52    18    28:10    12                                  48:02 
  14 Karin Larsson       OK Kompassen             20:13    20    28:29    13                                  48:42 
  15 Gisela Löfving      Tibro OK                 18:10    12    31:57    16                                  50:07 
  16 Margareta Sjöberg   Lunds OK                 19:21    16    30:58    15                                  50:19 
  17 Birgitta Wiklund    OK Skogsvargarna         20:50    23    36:13    18                                  57:03 
  18 Sonja Hammar        OK Kompassen             25:30    27    32:07    17                                  57:37 
  19 Eva Blomström       IK Stern                 16:51     8    45:11    20                                1:02:02 
  20 Kristin Johansson   OK Dacke                 19:16    15    45:13    21                                1:04:29 
  21 Kristina Fransson   OK Virdarna              28:15    28    38:18    19                                1:06:33 
  22 Karin Lindqvist     Växjö OK                 22:54    25    45:53    23                                1:08:47 
  23 Inger Alice Eismark IFK Göteborg             24:12    26    45:23    22                                1:09:35 
  24 Ingrid Norén        Boxholm-Mjölby OL        20:16    21    57:04    24                                1:17:20 

     Monica Lööf         Mariestads FK            18:45    14   Felst.                                              
     Inger Glans         OK Torfinn               15:05     4   Felst.                                              
     Lena Weiming Nyberg Kinnaströms SK           20:32    22 ej start                                              
     Karin Persson       OK Tyringe               19:24    17                                                       



D55  (29)                                  

   1 Eva Tykesson        Rävetofta OK             14:19     1    23:14     1                                  37:33 
   2 Pia Svensson        Falköpings AIK OK        16:06     5    25:11     3                                  41:17 
   3 Ulla Engelby        OK Pan-Kristianstad      15:09     2    26:17     5                                  41:26 
   4 Anne Kaill          IK Omega                 16:07     6    25:36     4                                  41:43 
   5 Gunilla Hogedal     Vänersborgs SK           18:15    12    24:39     2                                  42:54 
   6 Ann Svärm           OK Gisle                 15:45     3    28:29     7                                  44:14 
   7 Gun Henriksson      Eksjö SOK                18:02    11    27:11     6                                  45:13 
   8 Katarina Östling    OK Skogshjortarna        18:15    12    29:19     8                                  47:34 
   9 Pia Adolfsson       OK Gisle                 17:38     8    29:57     9                                  47:35 
  10 Arja Ingvarsson     OK Vilse 87              18:42    15    29:59    10                                  48:41 
  11 Annika Eriksson     Gotlands Bro OK          17:42     9    31:23    11                                  49:05 
  12 Ing-Marie Hjert     Falköpings AIK OK        18:20    14    32:47    14                                  51:07 
  13 Monica Wass         Falkenbergs OK           19:15    16    32:35    13                                  51:50 
  14 Berit Klamfelt      Tibro OK                 17:11     7    36:03    17                                  53:14 
  15 Marianne Thorsson   IK Trenne Ullared        23:15    24    31:40    12                                  54:55 
  16 Johanne Lind        Ballerup OK              21:24    20    35:32    15                                  56:56 
  17 Marita Larsson      Markbygdens OK           21:08    19    35:50    16                                  56:58 
  18 Inger Johansson     OK Nackhe                20:32    17    39:11    18                                  59:43 
  19 Ann-Sofi Lindskog   Gotlands Bro OK          21:33    22    40:19    20                                1:01:52 
  20 Evamarie Lundahl    IF Hagen                 20:56    18    45:47    21                                1:06:43 
  21 Marie Svernestam    Linköpings OK            29:21    27    39:52    19                                1:09:13 
  22 Ulla Ragnarsson     OK Skogshjortarna        21:48    23    50:56    22                                1:12:44 
  23 Siv Larsson         Växjö AIS                21:24    20    58:43    24                                1:20:07 
  24 Vanja Jinnemo       Hjärnarps GH OL          29:46    28    57:11    23                                1:26:57 

     Elise Johansson     Falköpings AIK OK        17:48    10   Felst.                                              
     Margareta Schölin   Tockarps IK              26:00    26   Felst.                                              
     Birgitta Olsson     OK Skogsfalken           16:02     4                                                       
     Jane Johansson      Istrums SK               24:41    25 ej start                                              
     Barbro Liljequist   OK Älme                 Felst.       ej start                                              



D50  (23)                                  

   1 Britta Sahlin       Vänersborgs SK           14:08     1    22:07     3                                  36:15 
   2 Anne Udd            Markbygdens OK           16:00     5    22:06     2                                  38:06 
   3 Anneli Berggren     OK Denseln               14:47     2    23:23     5                                  38:10 
   4 Lena Henriksson-Ågr Ronneby OK               16:25     8    21:57     1                                  38:22 
   5 Kerstin Tjernlund   OK Vilse 87              16:36    11    22:31     4                                  39:07 
   6 Eva Folkesson Lööf  OK Pan-Kristianstad      15:44     4    23:36     6                                  39:20 
   7 Lotta Lidman Almqvi Västerviks OK            16:13     6    26:13     8                                  42:26 
   8 Tina Hagård         Rävetofta OK             16:34    10    26:32    10                                  43:06 
   9 Monica Henriksson   Eksjö SOK                16:31     9    27:24    11                                  43:55 
  10 Britt Thörn         OK Vilse 87              17:41    16    26:17     9                                  43:58 
  11 Nina Bejbom         Uddevalla OK             19:09    19    25:14     7                                  44:23 
  12 Lisbeth Bergagård   Tolered-Utby Ol-klubb    16:45    12    29:16    12                                  46:01 
  13 Ing-Marie Samuelsso IK Trenne Ullared        16:46    13    32:31    13                                  49:17 
  14 Eva Wildmark        Andrarums IF             17:18    15    33:51    16                                  51:09 
  15 Kati Németh         Stigmännen Karlshamns    18:11    18    34:20    17                                  52:31 
  16 Annette Bonde       Ballerup OK              16:23     7    37:19    18                                  53:42 
  17 Märit Gustafsson    Eds SK                   21:38    20    33:37    14                                  55:15 
  18 Lisa Larsson        Sjövalla FK              21:51    21    33:38    15                                  55:29 
  19 Gunilla Sandström   OK Stigen                17:17    14    43:10    21                                1:00:27 
  20 Ingrid Andersson    IF Rigor                 25:24    22    40:23    20                                1:05:47 
  21 Annika Marthinsson  Hylte OK                 30:44    23    39:15    19                                1:09:59 

     Karin Andersson     Skåneslättens OL         18:08    17   Felst.                                              
     Annette Falck-Larss Vänersborgs SK           15:43     3   Felst.                                              



D45  (26)                                  

   1 Liselotte Falk      Göteborg-Majorna OK      16:21     3    21:41     1                                  38:02 
   2 Marie Olsson        Örkelljunga FK           16:16     2    22:18     2                                  38:34 
   3 Åsa Wadensjö Leo    Bredaryds SOK            15:15     1    24:09     5                                  39:24 
   4 Anne Johansson      OK Dacke                 17:16     5    22:27     3                                  39:43 
   5 Eva Pettersson      OK Dacke                 16:59     4    24:19     6                                  41:18 
   6 Suzy Larsson        OK Skogshjortarna        17:41     8    24:05     4                                  41:46 
   7 Ingrid Johansson    Laholms IF OK            18:01     9    25:16     8                                  43:17 
   8 Ingela Andersson    Lunds OK                 18:14    10    25:04     7                                  43:18 
   9 Maritha Henriksson  Eksjö SOK                17:36     7    25:43     9                                  43:19 
  10 Carina Bergander    Eksjö SOK                18:21    11    27:58    11                                  46:19 
  11 Susanne Johannesson Ronneby OK               19:50    17    27:11    10                                  47:01 
  12 Anneli Carlsson     FK Finn                  17:32     6    29:30    12                                  47:02 
  13 Christina Sterner   OK Njudung               18:40    12    30:08    13                                  48:48 
  14 Annica Tholén       OK Skogshjortarna        18:43    13    33:18    16                                  52:01 
  15 Lena Thuresson      Burseryds IF             22:07    22    30:11    14                                  52:18 
  16 Marie Svalbring     Målilla OK               20:39    18    32:08    15                                  52:47 
  17 Åsa Flink-Svensson  Nässjö OK                21:31    19    33:23    17                                  54:54 
  18 Karin Olsson        Sjövalla FK              19:38    16    35:19    18                                  54:57 
  19 Helena Johansson    OK Gisle                 21:37    20    37:06    20                                  58:43 
  20 Carina Stenberg     OK Skogshjortarna        18:44    14    41:13    21                                  59:57 
  21 Monica Laage        Falköpings AIK OK        24:52    24    36:48    19                                1:01:40 
  22 Sussi Jonson        Ronneby OK               19:05    15    42:52    24                                1:01:57 
  23 Frida Mannfolk      Ulricehamns OK           28:09    25    41:45    22                                1:09:54 
  24 Helena Buchkovska   Målilla OK               22:42    23    55:00    25                                1:17:42 

     Gunilla Gustavsson  OK Orion                                42:30    23                                        
     Kerstin Olsson      Eslövs FK                22:06    21                                                       



D40  (9)                                   

   1 Anna Ljungqvist     Lunds OK                 19:03     6    20:44     1                                  39:47 
   2 Sara Elfving        Ronneby OK               17:31     1    23:54     5                                  41:25 
   3 Cecilia Rönnfjärd   OK Skogsfalken           18:58     4    22:29     2                                  41:27 
   4 Josefine Albinsson  OK Skogsfalken           18:56     3    23:38     3                                  42:34 
   5 Helena Kristiansson Hässleholms OK           19:00     5    23:39     4                                  42:39 
   6 Jeanette Sigenstam  Markbygdens OK           18:28     2    25:04     6                                  43:32 
   7 Ann-Sofie Brink     Markaryds FK             20:56     7    26:07     8                                  47:03 
   8 Carina Lindelöw     Härlövs IF               29:56     9    25:53     7                                  55:49 
   9 Mona Rosberg        Växjö OK                 26:48     8    34:34     9                                1:01:22 



D35  (4)                                   

   1 Karolina Erikers    Rävetofta OK             24:43     2    29:19     1                                  54:02 
   2 Maria Helmersson    Hässleholms OK           23:34     1    33:50     2                                  57:24 
   3 Anna Karlsson       SOK 68                   30:19     3    36:27     3                                1:06:46 

     Catarina Harden     FK Boken                Felst.          42:50     4                                        



D21  (39)                                  

   1 Anna Envall         IK Hakarpspojkarna       19:28     1    23:46     1                                  43:14 
   2 Amanda Leo          Bredaryds SOK            19:42     2    27:09     4                                  46:51 
   3 Britta Norén        Boxholm-Mjölby OL        21:45     5    26:43     3                                  48:28 
   4 Emelie Svalin       Vänersborgs SK           21:58     7    26:38     2                                  48:36 
   5 Frida Andersson     Falkenbergs OK           20:32     4    28:40     9                                  49:12 
   6 Märta Mollén        Sävedalens AIK           20:09     3    29:38    12                                  49:47 
   7 Moa Svensson        Nässjö OK                21:59     8    28:03     6                                  50:02 
   8 Jannie Hagård       Rävetofta OK             21:54     6    28:13     7                                  50:07 
   9 Jessica Nilsson     OK Torfinn               22:54    10    27:35     5                                  50:29 
  10 Madelene Bougas Löö Mariestads FK            23:19    11    28:37     8                                  51:56 
  11 Sofia Killander     Hästveda OK              23:53    16    29:04    11                                  52:57 
  12 Anna Schmitterlöw   Hjobygdens OK            23:42    13    29:49    13                                  53:31 
  13 Ulrika Toftered     IF Rigor                 25:21    20    28:53    10                                  54:14 
  14 Maria Klamfelt      Tibro OK                 24:29    18    30:55    15                                  55:24 
  15 Anna Lööf           OK Pan-Kristianstad      22:29     9    34:11    18                                  56:40 
  16 Emma Faxén          Växjö OK                 23:46    15    33:32    16                                  57:18 
  17 Lina Sandström      OK Stigen                24:02    17    34:31    20                                  58:33 
  18 Emilia Svärm        OK Gisle                 25:21    20    33:44    17                                  59:05 
  19 Madeleine Attfors   Sävedalens AIK           24:59    19    35:17    22                                1:00:16 
  20 Anna Torstensson    Hylte OK                 30:45    33    30:08    14                                1:00:53 
  21 Anna Nilsson        FK Snapphanarna          27:03    27    34:17    19                                1:01:20 
  22 Birgitta Wingqvist  Skåneslättens OL         27:12    28    34:58    21                                1:02:10 
  23 Evi Jüni            Eksjö SOK                25:47    23    37:08    24                                1:02:55 
  24 Klara Pålsson       Kungälvs OK              26:06    24    37:24    26                                1:03:30 
  25 Ida Swärdh          Eksjö SOK                27:16    29    36:15    23                                1:03:31 
  26 Angelica Jörnling   Eksjö SOK                26:25    25    37:11    25                                1:03:36 
  27 Åsa Bogmark         Eksjö SOK                23:44    14    43:02    31                                1:06:46 
  28 Marie Jinnemo       Hjärnarps GH OL          28:58    30    39:14    28                                1:08:12 
  29 Emma Kriblad        Hjärnarps GH OL          29:37    32    38:58    27                                1:08:35 
  30 Agnes Leo           Bredaryds SOK            38:25    36    41:30    30                                1:19:55 
  31 Frida Rönnqvist     OK Löftan                33:16    34    49:04    33                                1:22:20 
  32 Lina Larsson        Vänersborgs SK           44:00    39    40:23    29                                1:24:23 
  33 Jenny Rönnqvist     OK Löftan                36:52    35    48:30    32                                1:25:22 
  34 Wiviann Ottosson    Malmö OK                 40:16    37    51:27    34                                1:31:43 

     Hanna Steiner       Örkelljunga FK           25:46    22   Felst.                                              
     Johanna Rönnqvist   OK Löftan                26:53    26   Felst.                                              
     Elin Svensson       Nässjö OK                42:29    38 ej start                                              
     Christina Olsson    Skåneslättens OL         29:32    31                                                       
     Lina Hidås          OK Kontinent             23:22    12                                                       



D20  (5)                                   

   1 Jenny Olsson        Örkelljunga FK           21:15     1    29:05     1                                  50:20 
   2 Johanna Skogum      Markbygdens OK           23:29     2    32:14     2                                  55:43 
   3 Anne Hansson        Markbygdens OK           24:24     3    32:28     3                                  56:52 
   4 Anna Johansson      Laholms IF OK            33:50     5    54:57     4                                1:28:47 

     Emilia Johansson    OK Gisle                 31:46     4   Felst.                                              



D18  (6)                                   

   1 Lisa Johansson      FK Friskus-Varberg       17:15     2    29:51     1                                  47:06 
   2 Sara Bainbridge     Laholms IF OK            18:45     4    31:44     2                                  50:29 
   3 Caroline Lindelöw   Härlövs IF               17:08     1    34:11     4                                  51:19 
   4 Elinor Lindelöw     Härlövs IF               18:54     5    32:45     3                                  51:39 
   5 Lisa Larsson        FK Friskus-Varberg       18:24     3    36:18     5                                  54:42 
   6 Julia Smedenmark    Ronneby OK               22:32     6    39:51     6                                1:02:23 



D16  (6)                                   

   1 Amanda Johansson    OK Dacke                 12:56     2    19:25     1                                  32:21 
   2 Sara Josarp         FK Friskus-Varberg       13:02     3    19:25     1                                  32:27 
   3 Moa Pettersson      OK Dacke                 12:42     1    25:49     4                                  38:31 
   4 Clara Mannfolk      Ulricehamns OK           16:03     5    25:22     3                                  41:25 

     Åse Dannbring       Skåneslättens OL         14:50     4                                                       
     Frida Jönsson       Lunds OK                Felst.                                                             



D14  (14)                                  

   1 Vilma Persson       OK Skogsfalken           11:21     2    17:12     1                                  28:33 
   2 Gabriella Bergander Eksjö SOK                12:02     5    17:57     3                                  29:59 
   3 Sanna Fasth         Boxholm-Mjölby OL        10:59     1    19:06     4                                  30:05 
   4 Nikoline Holm Split FIF Hillerød             12:45     8    17:44     2                                  30:29 
   5 Fanny Sundblad      Eksjö SOK                11:55     3    19:18     5                                  31:13 
   6 Elin Granstedt      IK Hakarpspojkarna       11:59     4    19:51     6                                  31:50 
   7 Sofie Persson       Härlövs IF               13:20    11    19:57     7                                  33:17 
   8 Ebba Envall         IK Hakarpspojkarna       12:43     7    20:44     9                                  33:27 
   9 Camilla Larsen      FIF Hillerød             12:27     6    21:19    11                                  33:46 
  10 Klara Ask           Markbygdens OK           12:47     9    21:10    10                                  33:57 
  11 Klara Andersson     FK Göingarna             16:54    14    19:58     8                                  36:52 
  12 Emmy Helmersson     Hässleholms OK           13:01    10    33:02    13                                  46:03 
  13 Hilda Svensson      Nässjö OK                16:21    13    30:24    12                                  46:45 
  14 Rebecka Brorsson    Tockarps IK              14:18    12    39:00    14                                  53:18 



D12  (11)                                  

   1 Isa Envall          IK Hakarpspojkarna        9:59     1    12:39     1                                  22:38 
   2 Hanna Johannesson   Ronneby OK               10:46     2    14:11     3                                  24:57 
   3 Kajsa Andersson     OK Orion                 11:18     3    14:09     2                                  25:27 
   4 Annika Simonsen     FIF Hillerød             11:23     4    14:39     4                                  26:02 
   5 Julia Thuresson     Burseryds IF             12:09     5    18:58     6                                  31:07 
   6 Wilma Bergander     Eksjö SOK                15:05    11    17:01     5                                  32:06 
   7 Towa Pettersson     OK Denseln               13:29     7    20:36     7                                  34:05 
   8 Frida Björk         Örkelljunga FK           13:47     8    20:50     8                                  34:37 
   9 Tina Ljungqvist     Lunds OK                 14:17    10    21:28     9                                  35:45 
  10 Lovisa Johansson    OK Dacke                 12:19     6    25:58    10                                  38:17 
  11 Emma Nilsson        Alvesta SOK              14:06     9    33:59    11                                  48:05 



D10  (5)                                   

   1 Emma Ling           Jönköpings OK             9:52     1     9:42     1                                  19:34 
   2 Ella Söderberg      OK Skogsfalken           11:24     4    15:10     2                                  26:34 
   3 Rebecca Harden      FK Boken                 11:22     3    16:22     3                                  27:44 
   4 Emmy Granstedt      IK Hakarpspojkarna       15:27     5    19:16     4                                  34:43 

     Lisa Falk           Göteborg-Majorna OK      10:13     2 j fullf.                                              



D80  (3)                                   

   1 Lisa Hedström       Göteborg-Majorna OK      20:26     1    32:59     2                                  53:25 
   2 Clarie Ek           OK Pan-Kristianstad      22:00     2    32:20     1                                  54:20 

     Bernice Antonsson   FK Friskus-Varberg      Felst.         Felst.