Tre Skåningar o. En Dansk 15-17/6 2012, Helsingborgs SOKsö 2012-06-17 11:47
Totala resultatskapad av MT2003 © Stephan Krämer 2006

  Pl Namn                Klubb                       E1             E2             E3            E4             Tid 



H80  (3)                                   

   1 Bengt Edvardsson    OK Torfinn               19:57     2    27:27     1    25:16     1                 1:12:40 
   2 Lars-Gunnar Enström OK Tranan                27:10     3    34:24     2    28:56     2                 1:30:30 

     Curt Hjalmarsson    Hässleholms OK           19:47     1                                                       



H75  (15)                                  

   1 Peo Bengtsson       OK Pan-Kristianstad      16:20     2    17:57     1    21:39     1                   55:56 
   2 Bo Ullman           OK Pan-Kristianstad      15:59     1    20:36     3    22:12     2                   58:47 
   3 Klas Tykesson       Rävetofta OK             16:58     4    20:59     4    25:01     3                 1:02:58 
   4 Kjell Persson       Mariestads FK            18:29     8    20:28     2    25:57     4                 1:04:54 
   5 Ulf Eskilsson       OK Södertörn             17:57     6    24:44     7    27:24     7                 1:10:05 
   6 Burne Nilsson       OK Torfinn               21:45    11    25:27     8    26:28     5                 1:13:40 
   7 Göran Holmberg      Markaryds FK             22:53    12    24:12     6    27:20     6                 1:14:25 
   8 Jan-Eric Nelking    FK Åsen                  16:56     3    29:21    11    28:30     8                 1:14:47 
   9 Lars-Erik Höök      IK Gandvik               18:09     7    28:59    10    32:02    10                 1:19:10 
  10 Karl-Erik Jonasson  Kalmar OK                20:58    10    28:22     9    35:19    14                 1:24:39 
  11 Totte Holm          Markbygdens OK           20:00     9    36:02    13    29:36     9                 1:25:38 
  12 Kurt Stenberg       IK Gandvik               23:01    13    37:37    14    33:27    12                 1:34:05 

     Bengt Olofsson      Hjärnarps GH OL          24:35    14   Felst.          32:12    11                         
     Lars Persson        Väsby OK                 17:23     5    21:31     5   Felst.                               
     Sedney Hugosson     Lunds OK                                32:07    12    35:13    13                         



H70  (31)                                  

   1 Erland Ling         Jönköpings OK            15:03     2    23:47     2    21:14     3                 1:00:04 
   2 Göran Andersson     Stigmännen Karlshamns    15:07     3    26:11     4    19:49     1                 1:01:07 
   3 Hans Carlsson       OK Orinto                15:41     4    24:19     3    24:58     7                 1:04:58 
   4 Ronny Andersson     OK Skogshjortarna        17:31    11    27:56     6    23:34     4                 1:09:01 
   5 Allsing Carlsson    OK Skogsvargarna         17:45    12    27:57     7    23:48     5                 1:09:30 
   6 Bob Kaill           IK Omega                 14:47     1    35:00    20    20:34     2                 1:10:21 
   7 Gösta Lindqvist     OK Löftan                16:45     6    22:38     1    31:49    17                 1:11:12 
   8 Bengt Nilsson       Alvesta SOK              17:18     9    30:59    12    24:07     6                 1:12:24 
   9 Gunnar Sandström    OK Pan-Kristianstad      18:51    16    29:05    10    26:09     8                 1:14:05 
  10 Bengt Bergqvist     Stigmännen Karlshamns    17:26    10    26:41     5    30:10    14                 1:14:17 
  11 Olle Hermansson     IK Ymer                  17:17     8    32:18    18    26:19     9                 1:15:54 
  12 Ernie Broström      Halmstad OK              17:16     7    32:05    17    27:02    10                 1:16:23 
  13 Bo Wadensjö         FK Finn                  16:13     5    31:37    15    28:51    12                 1:16:41 
  14 Bo Svensson         Tockarps IK              18:31    15    28:07     8    30:23    15                 1:17:01 
  15 Raimo Salminen      OK Pan-Kristianstad      18:59    17    28:12     9    32:29    20                 1:19:40 
  16 Karl-Axel Johansson IK Uven                  18:02    13    34:15    19    28:18    11                 1:20:35 
  17 Sune Hagström       Istrums SK               20:19    20    31:54    16    29:32    13                 1:21:45 
  18 Torgny Jonsson      Växjö AIS                19:10    18    31:04    13    32:03    19                 1:22:17 
  19 Leo Lövdahl         Visby IF Gute Skid-oc    23:03    23    30:18    11    31:59    18                 1:25:20 
  20 Nils Persson        IS Skanne                20:03    19    40:22    22    31:34    16                 1:31:59 
  21 Curt Tillman        Linköpings OK            27:53    27    40:35    24    41:00    22                 1:49:28 
  22 Gunnar Bylund       Rydboholms SK            23:41    25    43:34    25    44:32    24                 1:51:47 
  23 Bjørn Helstrup      Fredensborg OK           23:26    24    48:30    27    43:48    23                 1:55:44 
  24 Allan Hammar        OK Kompassen             28:36    28    48:17    26    53:08    26                 2:10:01 

     Bertil Olofsson     Andrarums IF            Felst.          31:17    14    32:43    21                         
     Roland Eriksson     Hästveda OK              31:44    29    48:43    28   Felst.                               
     Ruben Edvardsson    Hästveda OK              24:24    26    36:33    21   Felst.                               
     Ingemar Erlandsson  Växjö OK                 20:52    21    40:29    23   Felst.                               
     JB Larsson          OK Löftan                22:13    22                   45:14    25                         
     Sven Levin          Andrarums IF             18:30    14                ej start                               
     Allan Sunnergren    Hjärnarps GH OL                                       Felst.                               



H65  (57)                                  

   1 Stefan G Larsson    OK Njudung               14:32     1    19:40     5    21:30     5                   55:42 
   2 Roland Nilsson      Falköpings AIK OK        18:17    38    16:54     1    20:43     1                   55:54 
   3 Kalle Johansson     OK Skogshjortarna        15:01     4    19:45     6    21:22     4                   56:08 
   4 Rune Sandberg       Uddevalla OK             14:59     3    20:57     9    22:31     9                   58:27 
   5 Tommy Olsson        OK Dacke                 15:47    10    20:02     7    22:47    10                   58:36 
   6 Gunnar Enberg       Målilla OK               15:44     9    18:49     3    24:49    13                   59:22 
   7 Nils Karlsson       Växjö AIS                14:53     2    22:50    17    21:50     6                   59:33 
   8 Bengt Bergman       Lunds OK                 15:06     6    24:19    22    20:55     2                 1:00:20 
   9 Ingemar Lindblom    IFK Göteborg             16:07    13    23:26    18    22:01     7                 1:01:34 
  10 Rune Eliasson       Falkenbergs OK           17:40    27    21:00    10    24:40    12                 1:03:20 
  11 Torbjörn Wikström   OK Orinto                16:58    22    22:17    15    25:31    15                 1:04:46 
  12 Lars-Göran Axmalm   Sävedalens AIK           16:48    20    21:57    12    26:35    20                 1:05:20 
  13 Inge Persson        FK Boken                 16:16    14    27:54    33    21:16     3                 1:05:26 
  14 Hans Carlsson       IFK Göteborg             16:33    17    23:47    19    25:36    16                 1:05:56 
  15 Kjell Erlandsson    OK Lindena               16:42    18    22:23    16    27:05    21                 1:06:10 
  16 Lars Olsson         FK Boken                 18:32    39    22:14    14    25:51    17                 1:06:37 
  17 Styrbjörn Jansson   IF Hagen                 15:59    12    22:00    13    28:54    25                 1:06:53 
  18 Bo Klamfelt         Tibro OK                 15:05     5    28:37    35    26:34    19                 1:10:16 
  19 Ronny Ragnarsson    OK Skogshjortarna        20:07    44    24:00    20    26:22    18                 1:10:29 
  20 Kjell-Åke Isaksson  OK Skogshjortarna        16:53    21    24:54    24    29:01    26                 1:10:48 
  21 Anders Berglund     OK Skogshjortarna        16:45    19    25:52    27    29:21    27                 1:11:58 
  22 Waste Byström       OK Virdarna              16:22    15    33:32    46    24:10    11                 1:14:04 
  23 Sven-Erik Forsell   Lunds OK                 17:50    31    26:05    28    33:30    36                 1:17:25 
  24 Per-Åke Andersson   IS Kullen                19:46    40    30:22    40    28:27    23                 1:18:35 
  25 Bengt Ståhl         Hjärnarps GH OL          18:13    37    27:06    30    34:38    39                 1:19:57 
  26 Ebbe Malm           Markaryds FK             17:01    24    28:51    37    34:29    38                 1:20:21 
  27 Ingemar Andersson   OK Orion                 17:44    28    27:30    31    35:13    40                 1:20:27 
  28 Bror Palgrim        Vänersborgs SK           17:59    33    31:00    41    32:28    31                 1:21:27 
  29 Thorwald Fransson   OK Virdarna              20:55    48    30:11    39    31:02    29                 1:22:08 
  30 Pär-Erik Johansson  Markbygdens OK           18:07    34    28:47    36    35:38    42                 1:22:32 
  31 Christer Westberg   IFK Göteborg             20:24    46    29:27    38    33:02    35                 1:22:53 
  32 Sven Erik Johansson Mariestads FK            16:26    16    36:31    49    30:16    28                 1:23:13 
  33 Christer Nelsén     Falkenbergs OK           20:19    45    27:52    32    35:33    41                 1:23:44 
  34 Per-Arne Johansson  Vänersborgs SK           17:22    25    31:24    42    36:22    43                 1:25:08 
  35 Svenerik Johansson  Visby IF Gute Skid-oc    20:01    42    32:54    45    33:43    37                 1:26:38 
  36 Ewert Nilsson       OK Kompassen             23:34    51    31:37    43    32:35    32                 1:27:46 
  37 Harald Henriksson   Lekeryd-Svarttorps SK    18:10    36    37:00    50    32:57    33                 1:28:07 
  38 Kent Carlgren       OK Skogshjortarna        17:50    31    41:33    51    28:48    24                 1:28:11 
  39 Björn Andersson     Gotlands Bro OK          21:55    49    34:59    48    32:09    30                 1:29:03 
  40 Ulf Jönsson         Laholms IF OK            24:20    52    31:37    43    36:29    44                 1:32:26 

     Hans-Gösta Bernhard Mariestads FK            15:16     7    19:06     4   Felst.                               
     Gösta Claesson      Rydboholms SK            20:52    47    33:37    47   Felst.                               
     Kjell Jeppson       IF Rigor                 19:55    41    28:11    34   Felst.                               
     Ingemar Wiklund     OK Skogsvargarna         17:45    30    26:31    29   Felst.                               
     Leif Sandgren       Frosta OK                15:34     8    20:22     8   Felst.                               
     Anders Nilsson      Gotlands Bro OK          18:07    34    21:37    11   Felst.                               
     Lars Wester         Stångenäs AIS            26:27    53   Felst.          38:22    45                         
     Bengt-Olof Johansso Stångenäs AIS            15:50    11    24:32    23   Felst.                               
     Vidar Löfving       Tibro OK                 17:44    28    25:16    25   Felst.                               
     Eric Tenland        Stigmännen Karlshamns    16:59    23    24:00    20   Felst.                               
     Rolf Skoglund       Hellas Orientering      Felst.          18:48     2    22:30     8                         
     Tom Lindberg        Lunds OK                 20:01    42 ej start          32:58    34                         
     Kjell Lindau        OK Kompassen          ej start       ej start          27:24    22                         
     Johnny Malmgren     Hjärnarps GH OL          23:21    50                                                       
     Lars-Åke Sjökvist   Värend GN OL             17:30    26                                                       
     Göran Bengtsson     Tockarps IK                                            25:18    14                         
     Arne Grøndahl       Søllerød OK                             25:24    26                                        



H60  (39)                                  

   1 Agne Bengtsson      OK Kompassen             13:51     3    19:38     2    18:53     1                   52:22 
   2 Björn Jägerström    IK Uven                  13:50     2    20:25     3    22:53     5                   57:08 
   3 Lars Hogedal        Vänersborgs SK           14:58     7    20:47     4    21:32     3                   57:17 
   4 Carl-Henry Andersso OK Orinto                14:23     5    19:07     1    24:03    11                   57:33 
   5 Owe Nilsson         Stigmännen Karlshamns    15:09     9    21:54     8    22:48     4                   59:51 
   6 Ove Thorsson        IK Trenne Ullared        15:29    14    21:30     7    23:24     6                 1:00:23 
   7 Kent Kardell        Ljungskile FK            13:35     1    26:19    15    21:25     2                 1:01:19 
   8 Kalle Lindqvist     Växjö OK                 15:26    13    22:46    11    24:48    15                 1:03:00 
   9 Kenth Sundgren      Skåneslättens OL         16:39    22    22:40    10    23:50     9                 1:03:09 
  10 Sven-Olof Larsson   Växjö AIS                16:26    21    22:36     9    25:11    17                 1:04:13 
  11 Stig Johansson      Bredaryds SOK            15:43    17    24:29    13    24:12    12                 1:04:24 
  12 Rainer Scholz       IK Vista                 15:38    16    26:49    16    23:31     7                 1:05:58 
  13 Olle Bohman         Hjärnarps GH OL          15:22    11    20:54     5    31:01    24                 1:07:17 
  14 Åke Persson         Hjärnarps GH OL          16:15    20    24:23    12    26:40    19                 1:07:18 
  15 Ronald McGrail      Hjärnarps GH OL          15:35    15    28:23    18    23:40     8                 1:07:38 
  16 Bill Schölin        Tockarps IK              18:40    31    24:56    14    24:37    14                 1:08:13 
  17 Per Lindskog        Gotlands Bro OK          15:58    18    30:20    24    23:57    10                 1:10:15 
  18 Sten Blomström      IK Stern                 14:08     4    32:16    28    26:27    18                 1:12:51 
  19 Christer Håkansson  Falkenbergs OK           14:47     6    30:01    22    28:12    20                 1:13:00 
  20 Mats Svensson       OK Pan-Kristianstad      16:09    19    32:40    29    24:23    13                 1:13:12 
  21 Lennart Smedenmark  Ronneby OK               19:44    36    28:45    20    24:51    16                 1:13:20 
  22 Håkan Lööf          Mariestads FK            19:39    34    27:14    17    30:08    23                 1:17:01 
  23 Bengt Hansson       Andrarums IF             18:20    29    30:11    23    28:41    21                 1:17:12 
  24 Göran Liljequist    OK Älme                  20:14    38    30:21    25    28:49    22                 1:19:24 
  25 Lars-Olof Rönnqvist OK Löftan                17:25    25    28:35    19    35:18    28                 1:21:18 
  26 Sven-Olof Fransson  SOK Aneby                20:01    37    32:01    27    34:11    26                 1:26:13 
  27 Sven Olle Söderberg OK Skogsfalken           17:35    26    29:00    21    40:59    30                 1:27:34 
  28 Bo Sandahl          Gotlands Bro OK          19:25    33    37:20    33    34:21    27                 1:31:06 
  29 Leif Malm           Markaryds FK             19:40    35    34:27    30    41:28    31                 1:35:35 
  30 Gunnar Eriksson     Gotlands Bro OK          18:59    32    36:05    31    45:21    33                 1:40:25 

     Lars Johansson      OK Nackhe                17:40    27   Felst.          36:15    29                         
     Stig Johansson      Falköpings AIK OK        15:24    12    21:09     6   Felst.                               
     Hasse Adolfsson     OK Gisle                 16:49    23    39:22    34   Felst.                               
     Gunnar Bejbom       Uddevalla OK             15:06     8    31:53    26   Felst.                               
     Karl Uno Andersson  Falkenbergs OK           15:09     9   Felst.          44:07    32                         
     Lars Persson        OK Kompassen             17:20    24    36:25    32 ej start                               
     Gert Olsson         Skåneslättens OL         18:20    29                  Felst.                               
     Bengt Aspvall       Ronneby OK                                             32:45    25                         
     Hans Åke Djurbäck   Kinnaströms SK           17:53    28 ej start       ej start                               



H55  (33)                                  

   1 Torbjörn Löfving    Tibro OK                 14:34     7    19:54     5    18:15     1                   52:43 
   2 Roger Thörn         OK Vilse 87              14:34     7    19:07     2    21:43     8                   55:24 
   3 Göran Carnander     IK Hakarpspojkarna       14:22     6    21:26    10    20:07     4                   55:55 
   4 Hans Ekberg         Trollhättans SOK         15:56    12    19:48     4    20:35     6                   56:19 
   5 Sten Gustafsson     Eds SK                   18:20    27    19:11     3    19:40     2                   57:11 
   6 Mikael Johansson    OK Gisle                 16:40    17    21:21     8    20:31     5                   58:32 
   7 Ulf Palmér          Ulricehamns OK           13:29     3    28:40    24    19:50     3                 1:01:59 
   8 Björn Karlsson      Halmstad OK              15:46    11    21:19     7    25:16    15                 1:02:21 
   9 Karl Mollén         OK Denseln               15:32    10    20:47     6    26:24    21                 1:02:43 
  10 Ulf Svensson        OK Njudung               13:57     4    21:39    11    27:17    22                 1:02:53 
  11 Tommy Roos          Falköpings AIK OK        16:30    15    21:56    12    24:52    14                 1:03:18 
  12 Jan Wahlström       Snättringe SK            18:00    23    24:06    14    24:16    12                 1:06:22 
  13 Conny Sahlin        Vänersborgs SK           16:19    13    26:03    16    25:57    19                 1:08:19 
  14 Sven-Åke Andersson  IF Rigor                 17:24    20    27:37    20    24:06    11                 1:09:07 
  15 Lars Strand         Skåneslättens OL         18:18    26    27:50    22    23:37    10                 1:09:45 
  16 Arne Svärm          OK Gisle                 18:25    29    24:55    15    27:29    23                 1:10:49 
  17 Lennart Svernestam  Linköpings OK            18:17    25    26:14    18    26:21    20                 1:10:52 
  18 Mats Ingvarsson     OK Vilse 87              18:23    28    27:58    23    25:32    16                 1:11:53 
  19 Max Prang           Fredensborg OK           19:17    30    32:03    26    24:48    13                 1:16:08 
  20 Johan Wedlin        Sävedalens AIK           18:16    24    27:39    21    30:38    24                 1:16:33 
  21 Ingemar Johansson   OK Gisle                 17:36    22    34:32    27    25:45    17                 1:17:53 
  22 Tor Udd             Markbygdens OK           17:27    21    35:52    28    25:51    18                 1:19:10 
  23 Thomas Almqvist     Västerviks OK            17:16    19    26:12    17    37:03    27                 1:20:31 
  24 Lars Göran Killande Hästveda OK              20:06    33    31:01    25    32:47    26                 1:23:54 
  25 Peter Henriksson    Ronneby OK               19:52    32    38:04    29    32:25    25                 1:30:21 

     Bo Andersson        Falköpings AIK OK        16:22    14    26:21    19   Felst.                               
     Thomas Hjert        Falköpings AIK OK        15:10     9   Felst.          21:08     7                         
     Bertil Axbom        OK Landehof              16:36    16   Felst.          22:13     9                         
     Lars Hanghöj Peters Ballerup OK              14:16     5    23:23    13                                        
     Lars Ekberg         Trollhättans SOK         19:44    31    21:23     9 ej start                               
     Rolf Lund           HSOK.dk                  11:53     1    15:41     1                                        
     Keld Johnsen        Tisvilde Hegn OK         12:57     2                                                       
     Ole Jensen          Tisvilde Hegn OK         16:57    18                                                       



H50  (19)                                  

   1 Mats Brorsson       Tockarps IK              15:49     3    16:52     1    21:23     4                   54:04 
   2 Stefan Olofsson     OK Gisle                 19:09    13    17:23     2    20:39     1                   57:11 
   3 Arto Blomdahl       IK Hakarpspojkarna       17:00     5    18:18     3    23:15     7                   58:33 
   4 Ulf Jungstrand      Malmö OK                 14:54     2    22:58    10    21:31     5                   59:23 
   5 Göran Månsson       OK Dacke                 18:36    10    20:39     6    21:08     3                 1:00:23 
   6 Christer Mannfolk   Ulricehamns OK           16:21     4    19:08     5    31:06    13                 1:06:35 
   7 Gert Jonsson        IK Hakarpspojkarna       17:59     7    20:47     7    27:54     9                 1:06:40 
   8 Thomas Attfors      Sävedalens AIK           18:04     8    21:41     9    28:40    10                 1:08:25 
   9 Björn Alpberg       Almby IK                 17:15     6    21:16     8    34:37    16                 1:13:08 
  10 Bengt Marthinsson   Hylte OK                 19:41    14    24:26    11    30:21    11                 1:14:28 
  11 Krister Karlsson    OK Nackhe                18:48    12    27:11    13    31:45    14                 1:17:44 
  12 Anders Persson      Tockarps IK              20:49    16    30:09    15    32:45    15                 1:23:43 
  13 Per Bernersson      Södertälje-Nykvarn OF    20:20    15    29:53    14    38:05    17                 1:28:18 

     Christer Bergagård  Tolered-Utby Ol-klubb    18:36    10    25:06    12   Felst.                               
     Nils-Olof Larsson   Vänersborgs SK           18:15     9   Felst.          30:39    12                         
     Tore Tjernlund      OK Vilse 87           ej start          18:20     4    22:01     6                         
     Arne Karlsson       Tumba-Mälarhöjden OK                                   21:01     2                         
     Magnus Joelsson     SOK 68                                                 23:39     8                         
     Henrik Albahn       CopenhagenO              14:31     1                                                       



H45  (30)                                  

   1 Bo Granstedt        IK Hakarpspojkarna       18:22    12    17:01     1    20:06     1                   55:29 
   2 Niklas Edvardsson   Hästveda OK              17:07     2    17:53     2    20:56     3                   55:56 
   3 Kent Klasson        Hestra IF                16:36     1    19:04     4    22:00     6                   57:40 
   4 Magnus Svensson     Nässjö OK                18:19    10    20:16     8    20:39     2                   59:14 
   5 Tommy Johansson     Stångenäs AIS            17:51     7    20:53    11    21:26     4                 1:00:10 
   6 Lars Persson        OK Skogsfalken           18:20    11    19:44     6    22:35     7                 1:00:39 
   7 Lasse Karlsson      Istrums SK               17:46     4    22:16    15    21:52     5                 1:01:54 
   8 Patrik Falk         Göteborg-Majorna OK      18:16     9    19:59     7    24:45    11                 1:03:00 
   9 Harald Persson      Andrarums IF             17:46     4    18:34     3    28:36    17                 1:04:56 
  10 Lars Nordgren       Eksjö SOK                20:16    17    20:26     9    25:05    12                 1:05:47 
  11 Magnus Porle        Växjö OK                 18:50    13    22:39    16    24:22    10                 1:05:51 
  12 Håkan Mattsson      Gotlands Bro OK          18:54    15    25:54    20    22:45     8                 1:07:33 
  13 Jan Thuresson       Burseryds IF             19:50    16    24:37    19    23:53     9                 1:08:20 
  14 Ulf Linderfalk      Skåneslättens OL         20:23    18    21:10    13    26:57    16                 1:08:30 
  15 Bengt Olsson        Eslövs FK                17:50     6    21:01    12    31:09    20                 1:10:00 
  16 Anders Pettersson   OK Dacke                 18:51    14    19:40     5    32:03    22                 1:10:34 
  17 Håkan Karlsson      FK Finn                  21:04    23    24:29    18    25:28    13                 1:11:01 
  18 Anders Svalbring    Målilla OK               17:39     3    28:07    23    25:46    14                 1:11:32 
  19 Kjell Einarsson     OK Skogshjortarna        20:42    20    20:40    10    31:49    21                 1:13:11 
  20 Stefan Edvardsson   OK Torfinn               23:49    25    27:57    22    28:53    18                 1:20:39 
  21 Per-Göran Bern      Målilla OK               20:33    19    29:27    26    34:26    24                 1:24:26 
  22 Lars Ohlsson        FK Göingarna             22:50    24    29:20    25    34:37    25                 1:26:47 
  23 Peter Broberg       IF Rigor                 20:59    22    32:19    27    45:09    26                 1:38:27 

     Mats Andersson      OK Orion                 17:52     8    24:15    17   Felst.                               
     Conny Bruhn         Boxholm-Mjölby OL        20:49    21    29:15    24   Felst.                               
     Pi Persson          OK Orion                              1:09:30    28    32:32    23                         
     Arne Thell          Eslövs FK                               26:03    21   Felst.                               
     Håkan Eriksson      Hästveda OK                             21:23    14    25:57    15                         
     Anders Gustavsson   FK Friskus-Varberg                                     29:54    19                         
     Henrik Poulsen      FIF Hillerød             28:07    26 ej start       ej start                               



H40  (16)                                  

   1 Magnus Steen        OK Alehof                18:43     3    21:59     1    23:57     5                 1:04:39 
   2 Fabian Ljungquist   Lunds OK                 19:12     5    23:21     5    22:38     3                 1:05:11 
   3 Anders Ling         Jönköpings OK            19:13     6    22:16     2    25:12     7                 1:06:41 
   4 Göran Kimell        Gotlands Bro OK          18:38     2    23:36     6    24:44     6                 1:06:58 
   5 Stefan Agmarken     Halmstad OK              18:45     4    24:59     8    23:36     4                 1:07:20 
   6 Tomas Vensryd       Eslövs FK                18:33     1    28:31    11    22:11     1                 1:09:15 
   7 Martin Andersson    OK Skogsfalken           19:18     7    26:47     9    27:06     8                 1:13:11 
   8 Fredrik Ask         Markbygdens OK           19:56    10    22:19     3    31:27    11                 1:13:42 
   9 Håkan Persson       Laholms IF OK            23:39    13    27:58    10    31:40    12                 1:23:17 
  10 Roland Natanaelsson Skåneslättens OL         22:19    12    32:40    13    28:44     9                 1:23:43 
  11 Thomas Westerlund   Herrljunga SK Skid o     21:50    11    29:51    12    39:41    13                 1:31:22 
  12 Jesper Rundbäck     Vaggeryds SOK            24:00    14    46:07    15    31:19    10                 1:41:26 
  13 Ola Nilsson         Alvesta SOK              24:48    15    34:05    14    44:10    14                 1:43:03 

     Magnus Larsen       FK Boken                 19:54     9    24:14     7   Felst.                               
     Thomas Nilsson      Eslövs FK                               22:58     4    22:29     2                         
     Matti Envall        IK Hakarpspojkarna       19:29     8                                                       



H35  (4)                                   

   1 Ola Söderberg       OK Skogsfalken           20:56     2    25:05     1    27:07     1                 1:13:08 
   2 Ola Andertoft       Markaryds FK             25:17     3    27:59     2    36:05     2                 1:29:21 

     Mads K. Larsen      CopenhagenO              18:11     1                                                       
     Henrik Albahn       CopenhagenO                             27:59     2                                        



H21  (40)                                  

   1 Calle Stenberg      OK Skogshjortarna        18:48     4    19:23     1    25:40     1                 1:03:51 
   2 Jörgen Olsson       FK Göingarna             18:37     3    19:43     2    27:43     5                 1:06:03 
   3 Thomas Johannesson  Ronneby OK               19:12     6    21:07     5    27:44     6                 1:08:03 
   4 Simon Larsson       Markbygdens OK           18:51     5    22:29    13    27:00     4                 1:08:20 
   5 Mattias Killander   Hästveda OK              19:51    11    21:54     9    26:37     2                 1:08:22 
   6 Henrik Bengtsson    Falkenbergs OK           19:31     9    21:42     7    29:48     8                 1:11:01 
   7 Daniel Gustavsson   FK Friskus-Varberg       19:15     7    22:14    10    29:41     7                 1:11:10 
   8 Linus Bohman        Hjärnarps GH OL          19:40    10    21:13     6    31:54    13                 1:12:47 
   9 Mikael Pihl         Lunds OK                 20:05    12    22:37    14    30:48    10                 1:13:30 
  10 Emil Svalbring      Målilla OK               21:42    17    20:05     3    32:48    16                 1:14:35 
  11 Henrik Erickson     Ulricehamns OK           20:44    14    22:25    12    32:46    15                 1:15:55 
  12 Daniel Örn          IK Hakarpspojkarna       21:09    16    22:17    11    32:53    17                 1:16:19 
  13 Klas Johansson      Växjö OK                 20:40    13    24:07    16    33:43    19                 1:18:30 
  14 Mikael Andersson    IF Rigor                 18:16     1    24:55    18    36:01    24                 1:19:12 
  15 Martin Kriblad      Hjärnarps GH OL          21:53    19    26:30    23    31:41    12                 1:20:04 
  16 Victor Axbom        OK Landehof              21:56    21    23:58    15    34:47    22                 1:20:41 
  17 Rasmus Schurmann    Hylte OK                 21:47    18    26:15    21    32:42    14                 1:20:44 
  18 Jesper Nelsén       Falkenbergs OK           18:19     2    20:06     4    42:40    30                 1:21:05 
  19 Patrik Andersson    Hylte OK                 23:26    26    27:30    25    30:33     9                 1:21:29 
  20 Sebastian Hasselblo FK Friskus-Varberg       21:54    20    24:45    17    38:02    25                 1:24:41 
  21 Magnus Fransson     SOK Aneby                22:18    23    28:33    29    33:54    20                 1:24:45 
  22 Johan Hagström      Falkenbergs OK           22:42    25    30:21    32    33:16    18                 1:26:19 
  23 Tobias Persson      OK Kompassen             23:43    27    28:11    26    34:37    21                 1:26:31 
  24 Sebastian Wahlström Snättringe SK            21:58    22    28:15    27    41:28    28                 1:31:41 
  25 Viktor Govik        Stångenäs AIS            22:27    24    26:12    20    44:25    33                 1:33:04 
  26 Måns Faxén          Växjö OK                 24:14    29    28:25    28    42:27    29                 1:35:06 
  27 Fredrik Olsson      Eslövs FK                25:01    30    28:40    30    43:20    31                 1:37:01 
  28 Karl Utterback      Malmö OK                 24:00    28    32:20    33    43:48    32                 1:40:08 
  29 Rasmus Blockgren    Falkenbergs OK           20:59    15    51:04    36    31:36    11                 1:43:39 
  30 Magnus Norén        Västvärmlands OK         25:40    31    30:19    31    50:01    34                 1:46:00 
  31 Emil Bruhn          Boxholm-Mjölby OL        29:42    33    46:04    35    53:43    35                 2:09:29 
  32 Lennart Bjufström   SOK 68                   43:43    34    44:28    34    58:16    36                 2:26:27 

     Jakob Segerslätt    Skåneslättens OL        Felst.          25:55    19    40:58    27                         
     Tobias Govik        Stångenäs AIS           Felst.          26:23    22    40:07    26                         
     Timo Kononen        OK Gisle                 27:01    32    52:46    37   Felst.                               
     Philip Persson      OK Orion                                21:52     8    26:56     3                         
     Claes Andersson     Falkenbergs OK                          27:06    24   Felst.                               
     Mattias Johansson   IFK Moras OK                                           34:54    23                         
     Henrik Roth         Hjärnarps GH OL                                      1:29:28    37                         
     Michal Besta        FK Göingarna             19:16     8                                                       



H20  (6)                                   

   1 Niklas Frisk        Markbygdens OK           19:06     1    27:12     4    21:35     1                 1:07:53 
   2 Martin Frisk        Markbygdens OK           20:33     5    23:44     2    25:20     2                 1:09:37 
   3 Filip Andersson     Markbygdens OK           21:08     6    27:35     5    29:49     4                 1:18:32 
   4 Tobias Edström      OK Gisle                 19:36     2    24:10     3    35:27     5                 1:19:13 
   5 Erik Persson        Markbygdens OK           20:14     3    31:20     6    28:16     3                 1:19:50 
   6 Joel Udd            Markbygdens OK           20:23     4    23:14     1    45:25     6                 1:29:02 



H18  (7)                                   

   1 Johan Sandlund      OK Njudung               16:00     1    20:04     4    20:43     1                   56:47 
   2 Joel Kristiansson   Hässleholms OK           17:32     5    18:54     2    21:59     3                   58:25 
   3 Oscar Stenberg      OK Skogshjortarna        16:42     4    18:47     1    26:07     4                 1:01:36 
   4 Josef Svalbring     Målilla OK               19:12     7    25:08     5    27:10     5                 1:11:30 
   5 Felix Persson       OK Skogsfalken           17:59     6    30:51     6    27:19     6                 1:16:09 

     Pontus Karlsson     Markbygdens OK           16:13     2    19:23     3   Felst.                               
     Mattias Johansson   Stångenäs AIS            16:23     3 ej start          21:11     2                         



H16  (4)                                   

   1 Loke Agmarken       Halmstad OK              13:21     1    27:12     1    21:16     1                 1:01:49 
   2 Adam Broberg        IF Rigor                 14:28     2    28:36     3    27:22     2                 1:10:26 
   3 Erik Kristiansson   Hässleholms OK           17:17     4    27:28     2    28:31     3                 1:13:16 
   4 Björn Samuelsson    IK Trenne Ullared        15:35     3    32:34     4    32:26     4                 1:20:35 



H14  (8)                                   

   1 Henrik Johannesson  Ronneby OK                9:41     2    13:18     1    15:55     1                   38:54 
   2 Emil Pettersson     OK Dacke                 12:01     6    23:24     5    17:07     2                   52:32 
   3 Adam Segerslätt     Skåneslättens OL         10:30     4    25:00     6    19:40     4                   55:10 
   4 Emil Alpberg        Almby IK                 17:04     8    21:22     4    24:31     5                 1:02:57 
   5 August Mollén       OK Denseln                8:59     1    19:16     2    36:32     6                 1:04:47 

     Andreas Jonsson     OK Orion                 11:10     5 ej start          17:38     3                         
     Oscar Johansson     OK Dacke                 10:29     3    21:10     3 ej start                               
     Erik Jönsson        Lunds OK                 12:47     7                                                       



H12  (15)                                  

   1 Simon Harden        FK Boken                  9:59     1    12:10     1    14:51     3                   37:00 
   2 Allan Hedberg       Lunds OK                 10:02     2    14:23     3    14:52     4                   39:17 
   3 Johan Alpberg       Almby IK                 11:16     3    17:31     6    14:13     2                   43:00 
   4 Lukas Mattsson      Gotlands Bro OK          11:59     4    17:07     4    16:25     5                   45:31 
   5 Melker Andersson    FK Göingarna             12:44     6    20:04     8    21:26     8                   54:14 
   6 Povel Hedberg       Lunds OK                 16:25    10    19:56     7    20:53     6                   57:14 
   7 Oscar Nilsson       Alvesta SOK              16:19     9    23:36     9    20:53     6                 1:00:48 
   8 Joel Severinsson    Skåneslättens OL         18:16    11    36:40    12    35:37    11                 1:30:33 

     Albin Brink         Markaryds FK            Felst.          30:58    11    31:27    10                         
     Måns Persson        Andrarums IF             15:32     8    24:03    10   Felst.                               
     Malthe Poulsen      FIF Hillerød            Felst.          12:22     2    14:04     1                         
     Julius Puke         Ystads OK                21:41    12                   30:53     9                         
     Felix Falk          Göteborg-Majorna OK      12:29     5 ej start       ej start                               
     Noel Agmarken       Halmstad OK              14:38     7                                                       
     Ludvig Hallabro     Hässleholms OK        ej start          17:29     5 ej start                               



H10  (8)                                   

   1 Max Persson         OK Skogsfalken           11:10     1     9:14     1    11:40     2                   32:04 
   2 Ivar Helmersson     Hässleholms OK           13:44     2    10:49     2    12:09     3                   36:42 
   3 Erik Ling           Jönköpings OK            20:04     4    11:40     3    12:29     4                   44:13 
   4 Gustav Andersson    FK Göingarna             14:51     3    14:33     4    24:00     8                   53:24 

     Elis Severinsson    Skåneslättens OL         21:54     5   Felst.          16:42     7                         
     Klas Ljungqvist     Lunds OK                Felst.          14:48     5    12:46     6                         
     Melvin Nilsson      Härlövs IF                                             12:41     5                         
     Loke Hedberg        Lunds OK              ej start       ej start          10:21     1                         



D75  (6)                                   

   1 Kerstin Granstedt   OK Pan-Kristianstad      21:30     3    24:58     1    28:09     3                 1:14:37 
   2 Gunvor Göransson    Laholms IF OK            20:41     2    26:24     2    27:37     2                 1:14:42 
   3 Gun Hansson         Andrarums IF             19:11     1    29:54     3    31:57     5                 1:21:02 
   4 Karin Lexell        OK Torfinn               28:30     6    35:04     5    26:01     1                 1:29:35 
   5 Barbro Hugosson     Lunds OK                 26:18     5    34:40     4    33:07     6                 1:34:05 
   6 Gunnel Nilsson      Linköpings AIK           23:12     4    41:51     6    29:35     4                 1:34:38 



D70  (10)                                  

   1 Birgitta Stenström  Vänersborgs SK           16:30     1    18:36     1    22:08     2                   57:14 
   2 Inga-Lill Wikingsso Stigmännen Karlshamns    18:20     2    20:58     3    20:58     1                 1:00:16 
   3 Elisabeth Kimell    Gotlands Bro OK          18:28     3    19:42     2    23:31     3                 1:01:41 
   4 Gunvor Granath      Nynäshamns OK            21:55     5    27:24     5    30:00     5                 1:19:19 
   5 Laila Persson       IS Skanne                21:34     4    26:09     4    31:43     7                 1:19:26 
   6 Anne-Catrine Persso Mariestads FK            22:34     6    29:13     7    31:23     6                 1:23:10 
   7 Vivi-Anne Bylund    Rydboholms SK            23:01     8    28:22     6    32:14     9                 1:23:37 
   8 Mona Carlson        OK Skogshjortarna        24:43     9    41:24     8    26:51     4                 1:32:58 
   9 Kerstin Hagström    Istrums SK               23:00     7    43:04     9    31:56     8                 1:38:00 

     Ing-Mari Larsson    OK Löftan                25:57    10                   37:30    10                         



D65  (23)                                  

   1 Margareta Larsson   OK Njudung               16:54     2    23:58     2    25:37     4                 1:06:29 
   2 Gun Larsson         OK Lindena               17:19     5    27:46     8    26:38     6                 1:11:43 
   3 Linnéa Claesson     Rydboholms SK            19:35    10    26:38     3    27:41     8                 1:13:54 
   4 Ingrid Hermansson   IK Ymer                  18:09     7    27:26     5    29:03    10                 1:14:38 
   5 Bibbi Appelgren     Mariestads FK            18:40     9    28:42     9    28:07     9                 1:15:29 
   6 Birgitta Carlsson   OK Orinto                16:58     3    32:25    12    26:21     5                 1:15:44 
   6 Gull Svensson       Tockarps IK              20:31    11    31:03    10    24:10     2                 1:15:44 
   8 Gunnel Karlsson     SOK 68                   23:24    18    27:17     4    25:20     3                 1:16:01 
   9 Kaarina Voudinmäki  Mullsjö SOK              17:14     4    38:44    18    23:02     1                 1:19:00 
  10 Gunnel Palgrim      Vänersborgs SK           23:13    17    27:42     6    30:07    11                 1:21:02 
  11 Rosa Johansson      IK Uven                  21:21    12    31:45    11    30:48    13                 1:23:54 
  12 Karin Bengtsson     OK Kompassen             17:45     6    33:41    15    32:38    17                 1:24:04 
  13 Eva Isaksson        OK Skogshjortarna        18:29     8    34:12    16    31:41    15                 1:24:22 
  14 Ulla Ling           Jönköpings OK            26:29    20    27:44     7    30:17    12                 1:24:30 
  15 Hjördis Erlandsson  OK Lindena               22:20    15    33:31    13    34:19    18                 1:30:10 
  16 Ulla Bergqvist      Stigmännen Karlshamns    23:12    16    37:25    17    35:08    20                 1:35:45 
  17 Kristina Skoglund   Hellas Orientering       21:22    13    43:10    22    31:37    14                 1:36:09 
  18 Barbro Andersson    OK Skogshjortarna        22:17    14    39:24    19    35:36    21                 1:37:17 
  19 Gunilla Holst       Bottnaryds IF            25:51    19    44:54    23    31:54    16                 1:42:39 
  20 Kristina Johansson  Vänersborgs SK           27:06    21    39:30    20    37:13    22                 1:43:49 

     Margareta Wikström  Växjö AIS               Felst.          42:31    21    34:45    19                         
     Berit Byström       OK Virdarna             Felst.          33:38    14    27:18     7                         
     Britt Forsell Piroz Lunds OK                 15:46     1    22:08     1   Felst.                               



D60  (29)                                  

   1 Ingela Nelsén       Falkenbergs OK           13:44     1    17:32     1    22:53     4                   54:09 
   2 Gunnel Månsson      OK Vilse 87              14:24     2    19:46     2    20:22     1                   54:32 
   3 Lena Söderberg      OK Skogsfalken           14:51     3    23:26     6    20:35     2                   58:52 
   4 Maj-Britt Byström   Rävetofta OK             16:03     6    22:00     4    21:29     3                   59:32 
   5 Birgit Henriksson   Eksjö SOK                15:46     5    24:19     7    23:57     5                 1:04:02 
   6 Åsa Ståhl           Hjärnarps GH OL          18:05    11    26:30     9    28:53     8                 1:13:28 
   7 Britt-Marie Magnuss Laholms IF OK            16:06     7    30:24    14    27:07     6                 1:13:37 
   8 Lisbeth Damsgaard   Hjärnarps GH OL          21:40    24    21:50     3    30:45    11                 1:14:15 
   9 Gudrun Wester       Stångenäs AIS            17:32     9    25:41     8    34:04    13                 1:17:17 
  10 Anita Andersson     OK Skogshjortarna        18:34    13    22:07     5    38:48    15                 1:19:29 
  11 Ingalill Nilsson    Stigmännen Karlshamns    19:52    18    28:10    12    32:47    12                 1:20:49 
  12 Maud Andersson      Gotlands Bro OK          17:55    10    27:32    11    36:49    14                 1:22:16 
  13 Eva Blomström       IK Stern                 16:51     8    45:11    21    27:44     7                 1:29:46 
  14 Margareta Sjöberg   Lunds OK                 19:21    16    30:58    16    39:33    16                 1:29:52 
  15 Kristin Johansson   OK Dacke                 19:16    15    45:13    22    28:56     9                 1:33:25 
  16 Gisela Löfving      Tibro OK                 18:10    12    31:57    17    43:55    18                 1:34:02 
  17 Sonja Hammar        OK Kompassen             25:30    27    32:07    18    43:52    17                 1:41:29 
  18 Kristina Fransson   OK Virdarna              28:15    28    38:18    20    49:31    20                 1:56:04 
  19 Inger Alice Eismark IFK Göteborg             24:12    26    45:23    23    47:42    19                 1:57:17 

     Karin Larsson       OK Kompassen             20:13    20    28:29    13   Felst.                               
     Monica Lööf         Mariestads FK            18:45    14   Felst.         Felst.                               
     Lena Jönsson        Laholms IF OK            19:53    19    26:48    10   Felst.                               
     Birgitta Wiklund    OK Skogsvargarna         20:50    23    36:13    19   Felst.                               
     Ingrid Norén        Boxholm-Mjölby OL        20:16    21    57:04    25   Felst.                               
     Karin Lindqvist     Växjö OK                 22:54    25    45:53    24   Felst.                               
     Inger Glans         OK Torfinn               15:05     4   Felst.          30:20    10                         
     Ylva Jansson        IF Hagen                                30:49    15                                        
     Lena Weiming Nyberg Kinnaströms SK           20:32    22 ej start       ej start                               
     Karin Persson       OK Tyringe               19:24    17                                                       



D55  (29)                                  

   1 Eva Tykesson        Rävetofta OK             14:19     1    23:14     1    20:05     1                   57:38 
   2 Ulla Engelby        OK Pan-Kristianstad      15:09     2    26:17     5    21:55     2                 1:03:21 
   3 Pia Svensson        Falköpings AIK OK        16:06     5    25:11     3    23:08     4                 1:04:25 
   4 Anne Kaill          IK Omega                 16:07     6    25:36     4    23:51     5                 1:05:34 
   5 Ann Svärm           OK Gisle                 15:45     3    28:29     7    22:03     3                 1:06:17 
   6 Gun Henriksson      Eksjö SOK                18:02    11    27:11     6    27:21    10                 1:12:34 
   7 Arja Ingvarsson     OK Vilse 87              18:42    15    29:59    10    24:50     6                 1:13:31 
   8 Gunilla Hogedal     Vänersborgs SK           18:15    12    24:39     2    31:51    16                 1:14:45 
   9 Ing-Marie Hjert     Falköpings AIK OK        18:20    14    32:47    14    25:04     7                 1:16:11 
  10 Pia Adolfsson       OK Gisle                 17:38     8    29:57     9    28:52    12                 1:16:27 
  11 Berit Klamfelt      Tibro OK                 17:11     7    36:03    17    26:39     9                 1:19:53 
  12 Monica Wass         Falkenbergs OK           19:15    16    32:35    13    29:01    13                 1:20:51 
  13 Katarina Östling    OK Skogshjortarna        18:15    12    29:19     8    37:41    20                 1:25:15 
  14 Marita Larsson      Markbygdens OK           21:08    19    35:50    16    29:11    14                 1:26:09 
  15 Inger Johansson     OK Nackhe                20:32    17    39:11    18    34:13    18                 1:33:56 
  16 Annika Eriksson     Gotlands Bro OK          17:42     9    31:23    11    46:15    25                 1:35:20 
  17 Evamarie Lundahl    IF Hagen                 20:56    18    45:47    21    31:10    15                 1:37:53 
  18 Ann-Sofi Lindskog   Gotlands Bro OK          21:33    22    40:19    20    36:44    19                 1:38:36 
  19 Marie Svernestam    Linköpings OK            29:21    27    39:52    19    31:57    17                 1:41:10 
  20 Ulla Ragnarsson     OK Skogshjortarna        21:48    23    50:56    22    41:17    21                 1:54:01 
  21 Siv Larsson         Växjö AIS                21:24    20    58:43    24    41:20    22                 2:01:27 
  22 Vanja Jinnemo       Hjärnarps GH OL          29:46    28    57:11    23    44:07    24                 2:11:04 

     Elise Johansson     Falköpings AIK OK        17:48    10   Felst.          25:52     8                         
     Marianne Thorsson   IK Trenne Ullared        23:15    24    31:40    12   Felst.                               
     Margareta Schölin   Tockarps IK              26:00    26   Felst.          43:59    23                         
     Johanne Lind        Ballerup OK              21:24    20    35:32    15                                        
     Barbro Liljequist   OK Älme                 Felst.       ej start          28:41    11                         
     Birgitta Olsson     OK Skogsfalken           16:02     4                                                       
     Jane Johansson      Istrums SK               24:41    25 ej start       ej start                               



D50  (23)                                  

   1 Britta Sahlin       Vänersborgs SK           14:08     1    22:07     3    21:50     2                   58:05 
   2 Lena Henriksson-Ågr Ronneby OK               16:25     8    21:57     1    22:11     3                 1:00:33 
   3 Anne Udd            Markbygdens OK           16:00     5    22:06     2    24:23     5                 1:02:29 
   4 Eva Folkesson Lööf  OK Pan-Kristianstad      15:44     4    23:36     6    23:12     4                 1:02:32 
   5 Anneli Berggren     OK Denseln               14:47     2    23:23     5    25:14     7                 1:03:24 
   6 Kerstin Tjernlund   OK Vilse 87              16:36    11    22:31     4    26:05     8                 1:05:12 
   7 Lotta Lidman Almqvi Västerviks OK            16:13     6    26:13     8    24:39     6                 1:07:05 
   8 Nina Bejbom         Uddevalla OK             19:09    19    25:14     7    26:24     9                 1:10:47 
   9 Tina Hagård         Rävetofta OK             16:34    10    26:32    10    27:44    10                 1:10:50 
  10 Britt Thörn         OK Vilse 87              17:41    16    26:17     9    32:08    13                 1:16:06 
  11 Eva Wildmark        Andrarums IF             17:18    15    33:51    16    28:44    11                 1:19:53 
  12 Kati Németh         Stigmännen Karlshamns    18:11    18    34:20    17    29:00    12                 1:21:31 
  13 Ing-Marie Samuelsso IK Trenne Ullared        16:46    13    32:31    13    33:40    15                 1:22:57 
  14 Lisbeth Bergagård   Tolered-Utby Ol-klubb    16:45    12    29:16    12    38:37    19                 1:24:38 
  15 Märit Gustafsson    Eds SK                   21:38    20    33:37    14    35:14    16                 1:30:29 
  16 Lisa Larsson        Sjövalla FK              21:51    21    33:38    15    35:35    17                 1:31:04 
  17 Gunilla Sandström   OK Stigen                17:17    14    43:10    21    32:40    14                 1:33:07 
  18 Annika Marthinsson  Hylte OK                 30:44    23    39:15    19    37:43    18                 1:47:42 
  19 Ingrid Andersson    IF Rigor                 25:24    22    40:23    20    45:19    20                 1:51:06 

     Monica Henriksson   Eksjö SOK                16:31     9    27:24    11   Felst.                               
     Karin Andersson     Skåneslättens OL         18:08    17   Felst.          47:23    21                         
     Annette Falck-Larss Vänersborgs SK           15:43     3   Felst.          21:34     1                         
     Annette Bonde       Ballerup OK              16:23     7    37:19    18                                        



D45  (27)                                  

   1 Åsa Wadensjö Leo    Bredaryds SOK            15:15     1    24:09     5    22:04     1                 1:01:28 
   2 Liselotte Falk      Göteborg-Majorna OK      16:21     3    21:41     1    23:32     2                 1:01:34 
   3 Marie Olsson        Örkelljunga FK           16:16     2    22:18     2    25:17     3                 1:03:51 
   4 Anne Johansson      OK Dacke                 17:16     5    22:27     3    26:52     6                 1:06:35 
   5 Eva Pettersson      OK Dacke                 16:59     4    24:19     6    26:46     5                 1:08:04 
   6 Ingela Andersson    Lunds OK                 18:14    10    25:04     7    26:40     4                 1:09:58 
   7 Suzy Larsson        OK Skogshjortarna        17:41     8    24:05     4    29:01     8                 1:10:47 
   8 Maritha Henriksson  Eksjö SOK                17:36     7    25:43     9    29:29    10                 1:12:48 
   9 Carina Bergander    Eksjö SOK                18:21    11    27:58    11    27:13     7                 1:13:32 
  10 Ingrid Johansson    Laholms IF OK            18:01     9    25:16     8    30:20    12                 1:13:37 
  11 Anneli Carlsson     FK Finn                  17:32     6    29:30    12    29:29    10                 1:16:31 
  12 Christina Sterner   OK Njudung               18:40    12    30:08    13    30:25    13                 1:19:13 
  13 Annica Tholén       OK Skogshjortarna        18:43    13    33:18    16    29:26     9                 1:21:27 
  14 Susanne Johannesson Ronneby OK               19:50    17    27:11    10    37:28    18                 1:24:29 
  15 Lena Thuresson      Burseryds IF             22:07    22    30:11    14    33:59    16                 1:26:17 
  16 Karin Olsson        Sjövalla FK              19:38    16    35:19    18    33:27    15                 1:28:24 
  17 Åsa Flink-Svensson  Nässjö OK                21:31    19    33:23    17    35:45    17                 1:30:39 
  18 Marie Svalbring     Målilla OK               20:39    18    32:08    15    47:15    23                 1:40:02 
  19 Helena Johansson    OK Gisle                 21:37    20    37:06    20    41:49    20                 1:40:32 
  20 Sussi Jonson        Ronneby OK               19:05    15    42:52    24    40:18    19                 1:42:15 
  21 Monica Laage        Falköpings AIK OK        24:52    24    36:48    19    43:30    21                 1:45:10 
  22 Frida Mannfolk      Ulricehamns OK           28:09    25    41:45    22    46:27    22                 1:56:21 
  23 Helena Buchkovska   Målilla OK               22:42    23    55:00    25  1:06:45    24                 2:24:27 

     Carina Stenberg     OK Skogshjortarna        18:44    14    41:13    21   Felst.                               
     Gunilla Gustavsson  OK Orion                                42:30    23   Felst.                               
     Kerstin Olsson      Eslövs FK                22:06    21                  Felst.                               
     Carina Andersson    FK Friskus-Varberg                                     32:27    14                         



D40  (9)                                   

   1 Anna Ljungqvist     Lunds OK                 19:03     6    20:44     1    24:57     3                 1:04:44 
   2 Cecilia Rönnfjärd   OK Skogsfalken           18:58     4    22:29     2    24:24     2                 1:05:51 
   3 Sara Elfving        Ronneby OK               17:31     1    23:54     5    25:04     4                 1:06:29 
   4 Helena Kristiansson Hässleholms OK           19:00     5    23:39     4    23:59     1                 1:06:38 
   5 Josefine Albinsson  OK Skogsfalken           18:56     3    23:38     3    26:13     5                 1:08:47 
   6 Jeanette Sigenstam  Markbygdens OK           18:28     2    25:04     6    26:51     6                 1:10:23 
   7 Ann-Sofie Brink     Markaryds FK             20:56     7    26:07     8    39:03     8                 1:26:06 
   8 Carina Lindelöw     Härlövs IF               29:56     9    25:53     7    40:21     9                 1:36:10 
   9 Mona Rosberg        Växjö OK                 26:48     8    34:34     9    35:33     7                 1:36:55 



D35  (4)                                   

   1 Karolina Erikers    Rävetofta OK             24:43     2    29:19     1    31:45     1                 1:25:47 
   2 Maria Helmersson    Hässleholms OK           23:34     1    33:50     2    34:11     2                 1:31:35 
   3 Anna Karlsson       SOK 68                   30:19     3    36:27     3    38:19     3                 1:45:05 

     Catarina Harden     FK Boken                Felst.          42:50     4    39:43     4                         



D21  (41)                                  

   1 Anna Envall         IK Hakarpspojkarna       19:28     1    23:46     1    23:51     1                 1:07:05 
   2 Amanda Leo          Bredaryds SOK            19:42     2    27:09     4    25:28     3                 1:12:19 
   3 Emelie Svalin       Vänersborgs SK           21:58     7    26:38     2    25:24     2                 1:14:00 
   4 Frida Andersson     Falkenbergs OK           20:32     4    28:40     9    27:46     4                 1:16:58 
   5 Jannie Hagård       Rävetofta OK             21:54     6    28:13     7    27:49     5                 1:17:56 
   6 Moa Svensson        Nässjö OK                21:59     8    28:03     6    31:11    13                 1:21:13 
   7 Jessica Nilsson     OK Torfinn               22:54    10    27:35     5    31:01    12                 1:21:30 
   8 Sofia Killander     Hästveda OK              23:53    16    29:04    11    29:58     9                 1:22:55 
   9 Ulrika Toftered     IF Rigor                 25:21    20    28:53    10    29:31     7                 1:23:45 
  10 Britta Norén        Boxholm-Mjölby OL        21:45     5    26:43     3    36:54    25                 1:25:22 
  11 Anna Lööf           OK Pan-Kristianstad      22:29     9    34:11    18    29:13     6                 1:25:53 
  12 Anna Schmitterlöw   Hjobygdens OK            23:42    13    29:49    13    33:57    17                 1:27:28 
  13 Maria Klamfelt      Tibro OK                 24:29    18    30:55    15    33:26    16                 1:28:50 
  14 Emma Faxén          Växjö OK                 23:46    15    33:32    16    31:46    14                 1:29:04 
  15 Emilia Svärm        OK Gisle                 25:21    20    33:44    17    34:08    19                 1:33:13 
  16 Madelene Bougas Löö Mariestads FK            23:19    11    28:37     8    41:27    28                 1:33:23 
  17 Klara Pålsson       Kungälvs OK              26:06    24    37:24    26    30:54    10                 1:34:24 
  18 Angelica Jörnling   Eksjö SOK                26:25    25    37:11    25    30:56    11                 1:34:32 
  19 Lina Sandström      OK Stigen                24:02    17    34:31    20    36:46    24                 1:35:19 
  20 Ida Swärdh          Eksjö SOK                27:16    29    36:15    23    31:49    15                 1:35:20 
  21 Madeleine Attfors   Sävedalens AIK           24:59    19    35:17    22    35:09    22                 1:35:25 
  22 Anna Torstensson    Hylte OK                 30:45    33    30:08    14    35:17    23                 1:36:10 
  23 Evi Jüni            Eksjö SOK                25:47    23    37:08    24    34:16    20                 1:37:11 
  24 Birgitta Wingqvist  Skåneslättens OL         27:12    28    34:58    21    35:02    21                 1:37:12 
  25 Anna Nilsson        FK Snapphanarna          27:03    27    34:17    19    38:27    26                 1:39:47 
  26 Åsa Bogmark         Eksjö SOK                23:44    14    43:02    31    34:00    18                 1:40:46 
  27 Marie Jinnemo       Hjärnarps GH OL          28:58    30    39:14    28    45:12    32                 1:53:24 
  28 Emma Kriblad        Hjärnarps GH OL          29:37    32    38:58    27    45:35    33                 1:54:10 
  29 Agnes Leo           Bredaryds SOK            38:25    36    41:30    30    42:54    29                 2:02:49 
  30 Frida Rönnqvist     OK Löftan                33:16    34    49:04    33    43:01    30                 2:05:21 
  31 Jenny Rönnqvist     OK Löftan                36:52    35    48:30    32    51:06    35                 2:16:28 

     Wiviann Ottosson    Malmö OK                 40:16    37    51:27    34   Felst.                               
     Märta Mollén        Sävedalens AIK           20:09     3    29:38    12   Felst.                               
     Lina Larsson        Vänersborgs SK           44:00    39    40:23    29   Felst.                               
     Hanna Steiner       Örkelljunga FK           25:46    22   Felst.         Felst.                               
     Johanna Rönnqvist   OK Löftan                26:53    26   Felst.          44:55    31                         
     Elin Svensson       Nässjö OK                42:29    38 ej start          40:58    27                         
     Christina Olsson    Skåneslättens OL         29:32    31                   50:58    34                         
     Linda Jinnemo       Hjärnarps GH OL                                        51:35    36                         
     Lina Hidås          OK Kontinent             23:22    12                                                       
     Carin Stenberg      Lunds OK                                               29:47     8                         



D20  (5)                                   

   1 Jenny Olsson        Örkelljunga FK           21:15     1    29:05     1    26:07     1                 1:16:27 
   2 Johanna Skogum      Markbygdens OK           23:29     2    32:14     2    26:34     2                 1:22:17 
   3 Anne Hansson        Markbygdens OK           24:24     3    32:28     3    30:42     3                 1:27:34 
   4 Anna Johansson      Laholms IF OK            33:50     5    54:57     4    50:29     5                 2:19:16 

     Emilia Johansson    OK Gisle                 31:46     4   Felst.          45:16     4                         



D18  (6)                                   

   1 Lisa Johansson      FK Friskus-Varberg       17:15     2    29:51     1    30:54     2                 1:18:00 
   2 Caroline Lindelöw   Härlövs IF               17:08     1    34:11     4    29:48     1                 1:21:07 
   3 Sara Bainbridge     Laholms IF OK            18:45     4    31:44     2    38:43     5                 1:29:12 
   4 Lisa Larsson        FK Friskus-Varberg       18:24     3    36:18     5    35:41     4                 1:30:23 
   5 Julia Smedenmark    Ronneby OK               22:32     6    39:51     6    31:41     3                 1:34:04 
   6 Elinor Lindelöw     Härlövs IF               18:54     5    32:45     3    44:22     6                 1:36:01 



D16  (6)                                   

   1 Sara Josarp         FK Friskus-Varberg       13:02     3    19:25     1    19:20     1                   51:47 
   2 Amanda Johansson    OK Dacke                 12:56     2    19:25     1    20:30     2                   52:51 
   3 Clara Mannfolk      Ulricehamns OK           16:03     5    25:22     3    26:05     3                 1:07:30 

     Moa Pettersson      OK Dacke                 12:42     1    25:49     4 ej start                               
     Åse Dannbring       Skåneslättens OL         14:50     4                                                       
     Frida Jönsson       Lunds OK                Felst.                                                             



D14  (14)                                  

   1 Vilma Persson       OK Skogsfalken           11:21     2    17:12     1    17:23     3                   45:56 
   2 Gabriella Bergander Eksjö SOK                12:02     5    17:57     3    18:29     4                   48:28 
   3 Elin Granstedt      IK Hakarpspojkarna       11:59     4    19:51     6    17:22     2                   49:12 
   4 Sanna Fasth         Boxholm-Mjölby OL        10:59     1    19:06     4    19:49     5                   49:54 
   5 Klara Ask           Markbygdens OK           12:47     9    21:10    10    16:39     1                   50:36 
   6 Fanny Sundblad      Eksjö SOK                11:55     3    19:18     5    21:20     8                   52:33 
   7 Camilla Larsen      FIF Hillerød             12:27     6    21:19    11    19:58     6                   53:44 
   8 Sofie Persson       Härlövs IF               13:20    11    19:57     7    20:58     7                   54:15 
   9 Nikoline Holm Split FIF Hillerød             12:45     8    17:44     2    23:56    12                   54:25 
  10 Ebba Envall         IK Hakarpspojkarna       12:43     7    20:44     9    23:03    10                   56:30 
  11 Klara Andersson     FK Göingarna             16:54    14    19:58     8    23:55    11                 1:00:47 
  12 Emmy Helmersson     Hässleholms OK           13:01    10    33:02    13    21:46     9                 1:07:49 
  13 Hilda Svensson      Nässjö OK                16:21    13    30:24    12    26:39    14                 1:13:24 
  14 Rebecka Brorsson    Tockarps IK              14:18    12    39:00    14    24:35    13                 1:17:53 



D12  (12)                                  

   1 Isa Envall          IK Hakarpspojkarna        9:59     1    12:39     1    12:44     1                   35:22 
   2 Hanna Johannesson   Ronneby OK               10:46     2    14:11     3    14:24     3                   39:21 
   3 Annika Simonsen     FIF Hillerød             11:23     4    14:39     4    14:02     2                   40:04 
   4 Kajsa Andersson     OK Orion                 11:18     3    14:09     2    15:33     4                   41:00 
   5 Wilma Bergander     Eksjö SOK                15:05    11    17:01     5    17:15     5                   49:21 
   6 Towa Pettersson     OK Denseln               13:29     7    20:36     7    18:53     6                   52:58 
   7 Tina Ljungqvist     Lunds OK                 14:17    10    21:28     9    19:24     8                   55:09 
   8 Frida Björk         Örkelljunga FK           13:47     8    20:50     8    22:18     9                   56:55 
   9 Emma Nilsson        Alvesta SOK              14:06     9    33:59    11    30:05    10                 1:18:10 

     Lovisa Johansson    OK Dacke                 12:19     6    25:58    10 ej start                               
     Julia Thuresson     Burseryds IF             12:09     5    18:58     6 ej start                               
     Irmalinn Nilsson    Härlövs IF                                             19:18     7                         



D10  (6)                                   

   1 Emma Ling           Jönköpings OK             9:52     1     9:42     1    10:50     2                   30:24 
   2 Ella Söderberg      OK Skogsfalken           11:24     4    15:10     2    11:56     3                   38:30 
   3 Rebecca Harden      FK Boken                 11:22     3    16:22     3    12:25     4                   40:09 
   4 Emmy Granstedt      IK Hakarpspojkarna       15:27     5    19:16     4    12:50     5                   47:33 

     Lisa Falk           Göteborg-Majorna OK      10:13     2 j fullf.       ej start                               
     Linda Jonsson       OK Orion              ej start       ej start           9:48     1                         



D80  (3)                                   

   1 Clarie Ek           OK Pan-Kristianstad      22:00     2    32:20     1    29:50     1                 1:24:10 
   2 Lisa Hedström       Göteborg-Majorna OK      20:26     1    32:59     2    39:14     2                 1:32:39 

     Bernice Antonsson   FK Friskus-Varberg      Felst.         Felst.         Felst.