Tre Skåningar o. En Dansk 15-17/6 2012, Helsingborgs SOKsö 2012-06-17 11:49
Totala resultatskapad av MT2003 © Stephan Krämer 2006

  Pl Namn                Klubb                       E1             E2             E3            E4             Tid 



H80  (3)                                   

   1 Bengt Edvardsson    OK Torfinn               19:57     2    27:27     1    25:16     1   23:18     1   1:35:58 
   2 Lars-Gunnar Enström OK Tranan                27:10     3    34:24     2    28:56     2   32:31     2   2:03:01 

     Curt Hjalmarsson    Hässleholms OK           19:47     1                                                       



H75  (15)                                  

   1 Peo Bengtsson       OK Pan-Kristianstad      16:20     2    17:57     1    21:39     1   20:18     3   1:16:14 
   2 Bo Ullman           OK Pan-Kristianstad      15:59     1    20:36     3    22:12     2   21:26     4   1:20:13 
   3 Klas Tykesson       Rävetofta OK             16:58     4    20:59     4    25:01     3   22:12     5   1:25:10 
   4 Kjell Persson       Mariestads FK            18:29     8    20:28     2    25:57     4   22:14     6   1:27:08 
   5 Ulf Eskilsson       OK Södertörn             17:57     6    24:44     7    27:24     7   20:16     2   1:30:21 
   6 Jan-Eric Nelking    FK Åsen                  16:56     3    29:21    11    28:30     8   23:18     7   1:38:05 
   7 Göran Holmberg      Markaryds FK             22:53    12    24:12     6    27:20     6   24:43     8   1:39:08 
   8 Burne Nilsson       OK Torfinn               21:45    11    25:27     8    26:28     5   25:31     9   1:39:11 
   9 Totte Holm          Markbygdens OK           20:00     9    36:02    13    29:36     9   27:23    11   1:53:01 
  10 Lars-Erik Höök      IK Gandvik               18:09     7    28:59    10    32:02    10   38:43    12   1:57:53 
  11 Karl-Erik Jonasson  Kalmar OK                20:58    10    28:22     9    35:19    14   43:29    14   2:08:08 
  12 Kurt Stenberg       IK Gandvik               23:01    13    37:37    14    33:27    12   39:34    13   2:13:39 

     Bengt Olofsson      Hjärnarps GH OL          24:35    14   Felst.          32:12    11   26:45    10           
     Lars Persson        Väsby OK                 17:23     5    21:31     5   Felst.         20:14     1           
     Sedney Hugosson     Lunds OK                                32:07    12    35:13    13                         



H70  (31)                                  

   1 Erland Ling         Jönköpings OK            15:03     2    23:47     2    21:14     3   18:19     2   1:18:23 
   2 Göran Andersson     Stigmännen Karlshamns    15:07     3    26:11     4    19:49     1   17:22     1   1:18:29 
   3 Hans Carlsson       OK Orinto                15:41     4    24:19     3    24:58     7   21:18    11   1:26:16 
   4 Ronny Andersson     OK Skogshjortarna        17:31    11    27:56     6    23:34     4   19:57     4   1:28:58 
   5 Allsing Carlsson    OK Skogsvargarna         17:45    12    27:57     7    23:48     5   20:10     6   1:29:40 
   6 Bengt Nilsson       Alvesta SOK              17:18     9    30:59    12    24:07     6   21:08    10   1:33:32 
   7 Bengt Bergqvist     Stigmännen Karlshamns    17:26    10    26:41     5    30:10    14   20:47     9   1:35:04 
   8 Olle Hermansson     IK Ymer                  17:17     8    32:18    18    26:19     9   19:30     3   1:35:24 
   9 Ernie Broström      Halmstad OK              17:16     7    32:05    17    27:02    10   20:14     7   1:36:37 
  10 Gösta Lindqvist     OK Löftan                16:45     6    22:38     1    31:49    17   25:35    18   1:36:47 
  11 Bo Svensson         Tockarps IK              18:31    15    28:07     8    30:23    15   19:58     5   1:36:59 
  12 Bo Wadensjö         FK Finn                  16:13     5    31:37    15    28:51    12   20:34     8   1:37:15 
  13 Gunnar Sandström    OK Pan-Kristianstad      18:51    16    29:05    10    26:09     8   23:19    15   1:37:24 
  14 Karl-Axel Johansson IK Uven                  18:02    13    34:15    19    28:18    11   22:06    13   1:42:41 
  15 Raimo Salminen      OK Pan-Kristianstad      18:59    17    28:12     9    32:29    20   25:12    16   1:44:52 
  16 Sune Hagström       Istrums SK               20:19    20    31:54    16    29:32    13   25:51    19   1:47:36 
  17 Torgny Jonsson      Växjö AIS                19:10    18    31:04    13    32:03    19   30:13    22   1:52:30 
  18 Nils Persson        IS Skanne                20:03    19    40:22    22    31:34    16   21:51    12   1:53:50 
  19 Curt Tillman        Linköpings OK            27:53    27    40:35    24    41:00    22   29:50    21   2:19:18 
  20 Gunnar Bylund       Rydboholms SK            23:41    25    43:34    25    44:32    24   32:07    24   2:23:54 
  21 Bjørn Helstrup      Fredensborg OK           23:26    24    48:30    27    43:48    23   31:10    23   2:26:54 
  22 Allan Hammar        OK Kompassen             28:36    28    48:17    26    53:08    26   43:32    26   2:53:33 

     Bertil Olofsson     Andrarums IF            Felst.          31:17    14    32:43    21   22:50    14           
     Leo Lövdahl         Visby IF Gute Skid-oc    23:03    23    30:18    11    31:59    18  Felst.                 
     Roland Eriksson     Hästveda OK              31:44    29    48:43    28   Felst.         25:22    17           
     Ruben Edvardsson    Hästveda OK              24:24    26    36:33    21   Felst.         27:11    20           
     Bob Kaill           IK Omega                 14:47     1    35:00    20    20:34     2 j start                 
     Ingemar Erlandsson  Växjö OK                 20:52    21    40:29    23   Felst.       j start                 
     JB Larsson          OK Löftan                22:13    22                   45:14    25   37:11    25           
     Allan Sunnergren    Hjärnarps GH OL                                       Felst.        Felst.                 
     Sven Levin          Andrarums IF             18:30    14                ej start       j start                 



H65  (58)                                  

   1 Stefan G Larsson    OK Njudung               14:32     1    19:40     5    21:30     5   15:52     1   1:11:34 
   2 Roland Nilsson      Falköpings AIK OK        18:17    38    16:54     1    20:43     1   16:23     3   1:12:17 
   3 Kalle Johansson     OK Skogshjortarna        15:01     4    19:45     6    21:22     4   16:44     4   1:12:52 
   4 Rune Sandberg       Uddevalla OK             14:59     3    20:57     9    22:31     9   16:52     5   1:15:19 
   5 Gunnar Enberg       Målilla OK               15:44     9    18:49     3    24:49    13   18:19     9   1:17:41 
   6 Tommy Olsson        OK Dacke                 15:47    10    20:02     7    22:47    10   19:18    16   1:17:54 
   7 Nils Karlsson       Växjö AIS                14:53     2    22:50    17    21:50     6   18:40    12   1:18:13 
   8 Bengt Bergman       Lunds OK                 15:06     6    24:19    22    20:55     2   18:23    10   1:18:43 
   9 Ingemar Lindblom    IFK Göteborg             16:07    13    23:26    18    22:01     7   17:22     6   1:18:56 
  10 Rune Eliasson       Falkenbergs OK           17:40    27    21:00    10    24:40    12   19:10    13   1:22:30 
  11 Inge Persson        FK Boken                 16:16    14    27:54    33    21:16     3   18:36    11   1:24:02 
  12 Hans Carlsson       IFK Göteborg             16:33    17    23:47    19    25:36    16   19:13    15   1:25:09 
  13 Lars-Göran Axmalm   Sävedalens AIK           16:48    20    21:57    12    26:35    20   20:42    22   1:26:02 
  14 Kjell Erlandsson    OK Lindena               16:42    18    22:23    16    27:05    21   19:56    19   1:26:06 
  15 Styrbjörn Jansson   IF Hagen                 15:59    12    22:00    13    28:54    25   19:40    17   1:26:33 
  16 Torbjörn Wikström   OK Orinto                16:58    22    22:17    15    25:31    15   22:58    36   1:27:44 
  17 Lars Olsson         FK Boken                 18:32    39    22:14    14    25:51    17   21:08    25   1:27:45 
  18 Ronny Ragnarsson    OK Skogshjortarna        20:07    44    24:00    20    26:22    18   20:52    23   1:31:21 
  19 Kjell-Åke Isaksson  OK Skogshjortarna        16:53    21    24:54    24    29:01    26   21:09    26   1:31:57 
  20 Anders Berglund     OK Skogshjortarna        16:45    19    25:52    27    29:21    27   20:17    20   1:32:15 
  21 Waste Byström       OK Virdarna              16:22    15    33:32    46    24:10    11   19:46    18   1:33:50 
  22 Bengt Ståhl         Hjärnarps GH OL          18:13    37    27:06    30    34:38    39   21:35    30   1:41:32 
  23 Per-Åke Andersson   IS Kullen                19:46    40    30:22    40    28:27    23   24:00    39   1:42:35 
  24 Ebbe Malm           Markaryds FK             17:01    24    28:51    37    34:29    38   22:37    33   1:42:58 
  25 Ingemar Andersson   OK Orion                 17:44    28    27:30    31    35:13    40   22:39    34   1:43:06 
  26 Bror Palgrim        Vänersborgs SK           17:59    33    31:00    41    32:28    31   22:20    32   1:43:47 
  27 Pär-Erik Johansson  Markbygdens OK           18:07    34    28:47    36    35:38    42   24:10    41   1:46:42 
  28 Sven Erik Johansson Mariestads FK            16:26    16    36:31    49    30:16    28   24:10    41   1:47:23 
  29 Christer Westberg   IFK Göteborg             20:24    46    29:27    38    33:02    35   24:40    45   1:47:33 
  30 Per-Arne Johansson  Vänersborgs SK           17:22    25    31:24    42    36:22    43   22:55    35   1:48:03 
  31 Sven-Erik Forsell   Lunds OK                 17:50    31    26:05    28    33:30    36   31:29    51   1:48:54 
  32 Kent Carlgren       OK Skogshjortarna        17:50    31    41:33    51    28:48    24   21:25    29   1:49:36 
  33 Thorwald Fransson   OK Virdarna              20:55    48    30:11    39    31:02    29   28:24    49   1:50:32 
  34 Svenerik Johansson  Visby IF Gute Skid-oc    20:01    42    32:54    45    33:43    37   24:11    43   1:50:49 
  35 Harald Henriksson   Lekeryd-Svarttorps SK    18:10    36    37:00    50    32:57    33   24:18    44   1:52:25 
  36 Björn Andersson     Gotlands Bro OK          21:55    49    34:59    48    32:09    30   27:05    48   1:56:08 
  37 Ewert Nilsson       OK Kompassen             23:34    51    31:37    43    32:35    32   31:29    51   1:59:15 
  38 Ulf Jönsson         Laholms IF OK            24:20    52    31:37    43    36:29    44   32:28    53   2:04:54 

     Hans-Gösta Bernhard Mariestads FK            15:16     7    19:06     4   Felst.         17:50     8           
     Gösta Claesson      Rydboholms SK            20:52    47    33:37    47   Felst.         23:48    38           
     Ingemar Wiklund     OK Skogsvargarna         17:45    30    26:31    29   Felst.         22:59    37           
     Leif Sandgren       Frosta OK                15:34     8    20:22     8   Felst.         16:11     2           
     Anders Nilsson      Gotlands Bro OK          18:07    34    21:37    11   Felst.         20:17    20           
     Lars Wester         Stångenäs AIS            26:27    53   Felst.          38:22    45   30:05    50           
     Bengt-Olof Johansso Stångenäs AIS            15:50    11    24:32    23   Felst.         17:28     7           
     Bo Klamfelt         Tibro OK                 15:05     5    28:37    35    26:34    19  Felst.                 
     Vidar Löfving       Tibro OK                 17:44    28    25:16    25   Felst.        Felst.                 
     Eric Tenland        Stigmännen Karlshamns    16:59    23    24:00    20   Felst.         21:05    24           
     Rolf Skoglund       Hellas Orientering      Felst.          18:48     2    22:30     8   19:10    13           
     Kjell Jeppson       IF Rigor                 19:55    41    28:11    34   Felst.                               
     Christer Nelsén     Falkenbergs OK           20:19    45    27:52    32    35:33    41 j start                 
     Tom Lindberg        Lunds OK                 20:01    42 ej start          32:58    34   26:48    47           
     Kjell Lindau        OK Kompassen          ej start       ej start          27:24    22   24:05    40           
     Johnny Malmgren     Hjärnarps GH OL          23:21    50                                 25:44    46           
     Lars-Åke Sjökvist   Värend GN OL             17:30    26                                 21:12    27           
     Göran Bengtsson     Tockarps IK                                            25:18    14   22:17    31           
     Arne Grøndahl       Søllerød OK                             25:24    26                                        
     Benkt Anderson      Lunds OK                                                             21:24    28           



H60  (39)                                  

   1 Agne Bengtsson      OK Kompassen             13:51     3    19:38     2    18:53     1   15:12     1   1:07:34 
   2 Björn Jägerström    IK Uven                  13:50     2    20:25     3    22:53     5   15:42     2   1:12:50 
   3 Carl-Henry Andersso OK Orinto                14:23     5    19:07     1    24:03    11   16:13     4   1:13:46 
   4 Lars Hogedal        Vänersborgs SK           14:58     7    20:47     4    21:32     3   18:15    14   1:15:32 
   5 Kent Kardell        Ljungskile FK            13:35     1    26:19    15    21:25     2   16:03     3   1:17:22 
   6 Owe Nilsson         Stigmännen Karlshamns    15:09     9    21:54     8    22:48     4   18:17    15   1:18:08 
   7 Ove Thorsson        IK Trenne Ullared        15:29    14    21:30     7    23:24     6   18:00    12   1:18:23 
   8 Kalle Lindqvist     Växjö OK                 15:26    13    22:46    11    24:48    15   17:34     9   1:20:34 
   9 Kenth Sundgren      Skåneslättens OL         16:39    22    22:40    10    23:50     9   18:43    17   1:21:52 
  10 Stig Johansson      Bredaryds SOK            15:43    17    24:29    13    24:12    12   17:53    11   1:22:17 
  11 Rainer Scholz       IK Vista                 15:38    16    26:49    16    23:31     7   17:34     9   1:23:32 
  12 Sven-Olof Larsson   Växjö AIS                16:26    21    22:36     9    25:11    17   20:11    22   1:24:24 
  13 Olle Bohman         Hjärnarps GH OL          15:22    11    20:54     5    31:01    24   17:13     6   1:24:30 
  14 Ronald McGrail      Hjärnarps GH OL          15:35    15    28:23    18    23:40     8   17:19     7   1:24:57 
  15 Åke Persson         Hjärnarps GH OL          16:15    20    24:23    12    26:40    19   19:33    20   1:26:51 
  16 Bill Schölin        Tockarps IK              18:40    31    24:56    14    24:37    14   20:10    21   1:28:23 
  17 Per Lindskog        Gotlands Bro OK          15:58    18    30:20    24    23:57    10   18:50    18   1:29:05 
  18 Sten Blomström      IK Stern                 14:08     4    32:16    28    26:27    18   17:20     8   1:30:11 
  19 Mats Svensson       OK Pan-Kristianstad      16:09    19    32:40    29    24:23    13   18:03    13   1:31:15 
  20 Christer Håkansson  Falkenbergs OK           14:47     6    30:01    22    28:12    20   20:57    25   1:33:57 
  21 Lennart Smedenmark  Ronneby OK               19:44    36    28:45    20    24:51    16   23:43    31   1:37:03 
  22 Bengt Hansson       Andrarums IF             18:20    29    30:11    23    28:41    21   22:58    30   1:40:10 
  23 Håkan Lööf          Mariestads FK            19:39    34    27:14    17    30:08    23   28:14    34   1:45:15 
  24 Lars-Olof Rönnqvist OK Löftan                17:25    25    28:35    19    35:18    28   26:44    33   1:48:02 
  25 Sven-Olof Fransson  SOK Aneby                20:01    37    32:01    27    34:11    26   22:52    29   1:49:05 
  26 Sven Olle Söderberg OK Skogsfalken           17:35    26    29:00    21    40:59    30   21:43    27   1:49:17 
  27 Bo Sandahl          Gotlands Bro OK          19:25    33    37:20    33    34:21    27   23:43    31   1:54:49 
  28 Gunnar Eriksson     Gotlands Bro OK          18:59    32    36:05    31    45:21    33   22:22    28   2:02:47 

     Lars Johansson      OK Nackhe                17:40    27   Felst.          36:15    29   31:04    35           
     Stig Johansson      Falköpings AIK OK        15:24    12    21:09     6   Felst.         18:57    19           
     Hasse Adolfsson     OK Gisle                 16:49    23    39:22    34   Felst.         20:41    24           
     Gunnar Bejbom       Uddevalla OK             15:06     8    31:53    26   Felst.         18:39    16           
     Karl Uno Andersson  Falkenbergs OK           15:09     9   Felst.          44:07    32   20:32    23           
     Leif Malm           Markaryds FK             19:40    35    34:27    30    41:28    31 j start                 
     Gert Olsson         Skåneslättens OL         18:20    29                  Felst.         21:37    26           
     Göran Liljequist    OK Älme                  20:14    38    30:21    25    28:49    22 j start                 
     Lars Persson        OK Kompassen             17:20    24    36:25    32 ej start       j start                 
     Bengt Aspvall       Ronneby OK                                             32:45    25   16:51     5           
     Hans Åke Djurbäck   Kinnaströms SK           17:53    28 ej start       ej start       j start                 



H55  (33)                                  

   1 Torbjörn Löfving    Tibro OK                 14:34     7    19:54     5    18:15     1   17:39     3   1:10:22 
   2 Roger Thörn         OK Vilse 87              14:34     7    19:07     2    21:43     8   17:45     4   1:13:09 
   3 Göran Carnander     IK Hakarpspojkarna       14:22     6    21:26    10    20:07     4   17:26     2   1:13:21 
   4 Sten Gustafsson     Eds SK                   18:20    27    19:11     3    19:40     2   17:54     5   1:15:05 
   5 Mikael Johansson    OK Gisle                 16:40    17    21:21     8    20:31     5   18:05     6   1:16:37 
   6 Ulf Palmér          Ulricehamns OK           13:29     3    28:40    24    19:50     3   15:22     1   1:17:21 
   7 Hans Ekberg         Trollhättans SOK         15:56    12    19:48     4    20:35     6   23:01    18   1:19:20 
   8 Björn Karlsson      Halmstad OK              15:46    11    21:19     7    25:16    15   18:05     6   1:20:26 
   9 Karl Mollén         OK Denseln               15:32    10    20:47     6    26:24    21   18:48     9   1:21:31 
  10 Tommy Roos          Falköpings AIK OK        16:30    15    21:56    12    24:52    14   18:53    10   1:22:11 
  11 Ulf Svensson        OK Njudung               13:57     4    21:39    11    27:17    22   20:46    12   1:23:39 
  12 Jan Wahlström       Snättringe SK            18:00    23    24:06    14    24:16    12   24:02    23   1:30:24 
  13 Lennart Svernestam  Linköpings OK            18:17    25    26:14    18    26:21    20   21:16    13   1:32:08 
  14 Arne Svärm          OK Gisle                 18:25    29    24:55    15    27:29    23   21:20    14   1:32:09 
  15 Lars Strand         Skåneslättens OL         18:18    26    27:50    22    23:37    10   23:33    21   1:33:18 
  16 Mats Ingvarsson     OK Vilse 87              18:23    28    27:58    23    25:32    16   21:55    15   1:33:48 
  17 Conny Sahlin        Vänersborgs SK           16:19    13    26:03    16    25:57    19   25:38    25   1:33:57 
  18 Sven-Åke Andersson  IF Rigor                 17:24    20    27:37    20    24:06    11   28:33    27   1:37:40 
  19 Max Prang           Fredensborg OK           19:17    30    32:03    26    24:48    13   22:20    17   1:38:28 
  20 Johan Wedlin        Sävedalens AIK           18:16    24    27:39    21    30:38    24   24:42    24   1:41:15 
  21 Ingemar Johansson   OK Gisle                 17:36    22    34:32    27    25:45    17   23:29    20   1:41:22 
  22 Thomas Almqvist     Västerviks OK            17:16    19    26:12    17    37:03    27   22:15    16   1:42:46 
  23 Tor Udd             Markbygdens OK           17:27    21    35:52    28    25:51    18   23:43    22   1:42:53 
  24 Peter Henriksson    Ronneby OK               19:52    32    38:04    29    32:25    25   23:09    19   1:53:30 

     Bo Andersson        Falköpings AIK OK        16:22    14    26:21    19   Felst.         20:37    11           
     Thomas Hjert        Falköpings AIK OK        15:10     9   Felst.          21:08     7   18:09     8           
     Bertil Axbom        OK Landehof              16:36    16   Felst.          22:13     9   25:47    26           
     Lars Göran Killande Hästveda OK              20:06    33    31:01    25    32:47    26 j start                 
     Lars Hanghöj Peters Ballerup OK              14:16     5    23:23    13                                        
     Lars Ekberg         Trollhättans SOK         19:44    31    21:23     9 ej start       j start                 
     Rolf Lund           HSOK.dk                  11:53     1    15:41     1                                        
     Keld Johnsen        Tisvilde Hegn OK         12:57     2                                                       
     Ole Jensen          Tisvilde Hegn OK         16:57    18                                                       



H50  (19)                                  

   1 Mats Brorsson       Tockarps IK              15:49     3    16:52     1    21:23     4   15:52     1   1:09:56 
   2 Stefan Olofsson     OK Gisle                 19:09    13    17:23     2    20:39     1   17:32     4   1:14:43 
   3 Ulf Jungstrand      Malmö OK                 14:54     2    22:58    10    21:31     5   15:54     2   1:15:17 
   4 Arto Blomdahl       IK Hakarpspojkarna       17:00     5    18:18     3    23:15     7   17:51     5   1:16:24 
   5 Göran Månsson       OK Dacke                 18:36    10    20:39     6    21:08     3   17:16     3   1:17:39 
   6 Christer Mannfolk   Ulricehamns OK           16:21     4    19:08     5    31:06    13   19:04     7   1:25:39 
   7 Gert Jonsson        IK Hakarpspojkarna       17:59     7    20:47     7    27:54     9   19:04     7   1:25:44 
   8 Thomas Attfors      Sävedalens AIK           18:04     8    21:41     9    28:40    10   21:11    12   1:29:36 
   9 Björn Alpberg       Almby IK                 17:15     6    21:16     8    34:37    16   19:17     9   1:32:25 
  10 Bengt Marthinsson   Hylte OK                 19:41    14    24:26    11    30:21    11   21:43    14   1:36:11 
  11 Krister Karlsson    OK Nackhe                18:48    12    27:11    13    31:45    14   20:51    11   1:38:35 
  12 Anders Persson      Tockarps IK              20:49    16    30:09    15    32:45    15   26:05    16   1:49:48 
  13 Per Bernersson      Södertälje-Nykvarn OF    20:20    15    29:53    14    38:05    17   23:32    15   1:51:50 

     Christer Bergagård  Tolered-Utby Ol-klubb    18:36    10    25:06    12   Felst.         20:07    10           
     Nils-Olof Larsson   Vänersborgs SK           18:15     9   Felst.          30:39    12   21:16    13           
     Tore Tjernlund      OK Vilse 87           ej start          18:20     4    22:01     6   18:16     6           
     Arne Karlsson       Tumba-Mälarhöjden OK                                   21:01     2                         
     Magnus Joelsson     SOK 68                                                 23:39     8                         
     Henrik Albahn       CopenhagenO              14:31     1                                                       



H45  (30)                                  

   1 Bo Granstedt        IK Hakarpspojkarna       18:22    12    17:01     1    20:06     1   16:22     1   1:11:51 
   2 Niklas Edvardsson   Hästveda OK              17:07     2    17:53     2    20:56     3   18:08     9   1:14:04 
   3 Kent Klasson        Hestra IF                16:36     1    19:04     4    22:00     6   17:28     5   1:15:08 
   4 Magnus Svensson     Nässjö OK                18:19    10    20:16     8    20:39     2   17:09     3   1:16:23 
   5 Tommy Johansson     Stångenäs AIS            17:51     7    20:53    11    21:26     4   17:02     2   1:17:12 
   6 Lasse Karlsson      Istrums SK               17:46     4    22:16    15    21:52     5   17:57     7   1:19:51 
   7 Lars Persson        OK Skogsfalken           18:20    11    19:44     6    22:35     7   19:21    15   1:20:00 
   8 Patrik Falk         Göteborg-Majorna OK      18:16     9    19:59     7    24:45    11   18:21    11   1:21:21 
   9 Harald Persson      Andrarums IF             17:46     4    18:34     3    28:36    17   17:43     6   1:22:39 
  10 Magnus Porle        Växjö OK                 18:50    13    22:39    16    24:22    10   19:05    13   1:24:56 
  11 Lars Nordgren       Eksjö SOK                20:16    17    20:26     9    25:05    12   19:29    17   1:25:16 
  12 Håkan Mattsson      Gotlands Bro OK          18:54    15    25:54    20    22:45     8   18:03     8   1:25:36 
  13 Bengt Olsson        Eslövs FK                17:50     6    21:01    12    31:09    20   18:19    10   1:28:19 
  14 Jan Thuresson       Burseryds IF             19:50    16    24:37    19    23:53     9   20:27    20   1:28:47 
  15 Ulf Linderfalk      Skåneslättens OL         20:23    18    21:10    13    26:57    16   20:24    19   1:28:54 
  16 Anders Pettersson   OK Dacke                 18:51    14    19:40     5    32:03    22   19:21    15   1:29:55 
  17 Kjell Einarsson     OK Skogshjortarna        20:42    20    20:40    10    31:49    21   18:43    12   1:31:54 
  18 Håkan Karlsson      FK Finn                  21:04    23    24:29    18    25:28    13   22:33    22   1:33:34 
  19 Anders Svalbring    Målilla OK               17:39     3    28:07    23    25:46    14   23:50    23   1:35:22 
  20 Stefan Edvardsson   OK Torfinn               23:49    25    27:57    22    28:53    18   23:59    25   1:44:38 
  21 Per-Göran Bern      Målilla OK               20:33    19    29:27    26    34:26    24   21:23    21   1:45:49 
  22 Lars Ohlsson        FK Göingarna             22:50    24    29:20    25    34:37    25   23:55    24   1:50:42 
  23 Peter Broberg       IF Rigor                 20:59    22    32:19    27    45:09    26   24:07    26   2:02:34 

     Mats Andersson      OK Orion                 17:52     8    24:15    17   Felst.         17:11     4           
     Conny Bruhn         Boxholm-Mjölby OL        20:49    21    29:15    24   Felst.         20:11    18           
     Pi Persson          OK Orion                              1:09:30    28    32:32    23   29:47    28           
     Håkan Eriksson      Hästveda OK                             21:23    14    25:57    15   19:08    14           
     Anders Gustavsson   FK Friskus-Varberg                                     29:54    19   26:13    27           
     Arne Thell          Eslövs FK                               26:03    21   Felst.                               
     Henrik Poulsen      FIF Hillerød             28:07    26 ej start       ej start       j start                 



H40  (16)                                  

   1 Magnus Steen        OK Alehof                18:43     3    21:59     1    23:57     5   19:13     3   1:23:52 
   2 Fabian Ljungquist   Lunds OK                 19:12     5    23:21     5    22:38     3   19:29     5   1:24:40 
   3 Göran Kimell        Gotlands Bro OK          18:38     2    23:36     6    24:44     6   19:11     2   1:26:09 
   3 Stefan Agmarken     Halmstad OK              18:45     4    24:59     8    23:36     4   18:49     1   1:26:09 
   5 Anders Ling         Jönköpings OK            19:13     6    22:16     2    25:12     7   20:09     8   1:26:50 
   6 Tomas Vensryd       Eslövs FK                18:33     1    28:31    11    22:11     1   21:51    10   1:31:06 
   7 Martin Andersson    OK Skogsfalken           19:18     7    26:47     9    27:06     8   19:30     6   1:32:41 
   8 Fredrik Ask         Markbygdens OK           19:56    10    22:19     3    31:27    11   23:14    12   1:36:56 
   9 Roland Natanaelsson Skåneslättens OL         22:19    12    32:40    13    28:44     9   21:46     9   1:45:29 
  10 Håkan Persson       Laholms IF OK            23:39    13    27:58    10    31:40    12   24:43    13   1:48:00 
  11 Thomas Westerlund   Herrljunga SK Skid o     21:50    11    29:51    12    39:41    13   22:46    11   1:54:08 
  12 Jesper Rundbäck     Vaggeryds SOK            24:00    14    46:07    15    31:19    10   29:09    15   2:10:35 
  13 Ola Nilsson         Alvesta SOK              24:48    15    34:05    14    44:10    14   28:24    14   2:11:27 

     Magnus Larsen       FK Boken                 19:54     9    24:14     7   Felst.         19:20     4           
     Thomas Nilsson      Eslövs FK                               22:58     4    22:29     2                         
     Matti Envall        IK Hakarpspojkarna       19:29     8                                 19:44     7           



H35  (4)                                   

   1 Ola Söderberg       OK Skogsfalken           20:56     2    25:05     1    27:07     1   22:18     2   1:35:26 
   2 Ola Andertoft       Markaryds FK             25:17     3    27:59     2    36:05     2   25:59     4   1:55:20 

     Mads K. Larsen      CopenhagenO              18:11     1                                 23:25     3           
     Henrik Albahn       CopenhagenO                             27:59     2                  21:06     1           



H21  (40)                                  

   1 Calle Stenberg      OK Skogshjortarna        18:48     4    19:23     1    25:40     1   20:22     7   1:24:13 
   2 Jörgen Olsson       FK Göingarna             18:37     3    19:43     2    27:43     5   18:51     1   1:24:54 
   3 Thomas Johannesson  Ronneby OK               19:12     6    21:07     5    27:44     6   20:19     6   1:28:22 
   4 Mattias Killander   Hästveda OK              19:51    11    21:54     9    26:37     2   20:09     4   1:28:31 
   5 Simon Larsson       Markbygdens OK           18:51     5    22:29    13    27:00     4   20:15     5   1:28:35 
   6 Daniel Gustavsson   FK Friskus-Varberg       19:15     7    22:14    10    29:41     7   19:32     2   1:30:42 
   7 Henrik Bengtsson    Falkenbergs OK           19:31     9    21:42     7    29:48     8   20:22     7   1:31:23 
   8 Mikael Pihl         Lunds OK                 20:05    12    22:37    14    30:48    10   20:26    10   1:33:56 
   9 Emil Svalbring      Målilla OK               21:42    17    20:05     3    32:48    16   23:10    18   1:37:45 
  10 Mikael Andersson    IF Rigor                 18:16     1    24:55    18    36:01    24   20:25     9   1:39:37 
  11 Henrik Erickson     Ulricehamns OK           20:44    14    22:25    12    32:46    15   24:00    26   1:39:55 
  12 Daniel Örn          IK Hakarpspojkarna       21:09    16    22:17    11    32:53    17   23:51    23   1:40:10 
  13 Klas Johansson      Växjö OK                 20:40    13    24:07    16    33:43    19   22:30    14   1:41:00 
  14 Victor Axbom        OK Landehof              21:56    21    23:58    15    34:47    22   22:12    13   1:42:53 
  15 Martin Kriblad      Hjärnarps GH OL          21:53    19    26:30    23    31:41    12   23:53    24   1:43:57 
  16 Patrik Andersson    Hylte OK                 23:26    26    27:30    25    30:33     9   23:10    18   1:44:39 
  17 Jesper Nelsén       Falkenbergs OK           18:19     2    20:06     4    42:40    30   24:09    27   1:45:14 
  18 Rasmus Schurmann    Hylte OK                 21:47    18    26:15    21    32:42    14   24:40    29   1:45:24 
  19 Sebastian Hasselblo FK Friskus-Varberg       21:54    20    24:45    17    38:02    25   22:58    16   1:47:39 
  20 Magnus Fransson     SOK Aneby                22:18    23    28:33    29    33:54    20   23:38    21   1:48:23 
  21 Johan Hagström      Falkenbergs OK           22:42    25    30:21    32    33:16    18   23:49    22   1:50:08 
  22 Tobias Persson      OK Kompassen             23:43    27    28:11    26    34:37    21   24:47    30   1:51:18 
  23 Sebastian Wahlström Snättringe SK            21:58    22    28:15    27    41:28    28   24:21    28   1:56:02 
  24 Viktor Govik        Stångenäs AIS            22:27    24    26:12    20    44:25    33   23:57    25   1:57:01 
  25 Fredrik Olsson      Eslövs FK                25:01    30    28:40    30    43:20    31   27:58    32   2:04:59 
  26 Rasmus Blockgren    Falkenbergs OK           20:59    15    51:04    36    31:36    11   22:06    11   2:05:45 
  27 Karl Utterback      Malmö OK                 24:00    28    32:20    33    43:48    32   27:26    31   2:07:34 
  28 Magnus Norén        Västvärmlands OK         25:40    31    30:19    31    50:01    34   31:28    33   2:17:28 
  29 Måns Faxén          Växjö OK                 24:14    29    28:25    28    42:27    29   52:24    37   2:27:30 
  30 Emil Bruhn          Boxholm-Mjölby OL        29:42    33    46:04    35    53:43    35   33:42    34   2:43:11 
  31 Lennart Bjufström   SOK 68                   43:43    34    44:28    34    58:16    36   38:19    35   3:04:46 

     Jakob Segerslätt    Skåneslättens OL        Felst.          25:55    19    40:58    27   22:06    11           
     Tobias Govik        Stångenäs AIS           Felst.          26:23    22    40:07    26   22:45    15           
     Timo Kononen        OK Gisle                 27:01    32    52:46    37   Felst.         46:12    36           
     Philip Persson      OK Orion                                21:52     8    26:56     3   23:03    17           
     Linus Bohman        Hjärnarps GH OL          19:40    10    21:13     6    31:54    13 j start                 
     Claes Andersson     Falkenbergs OK                          27:06    24   Felst.         23:31    20           
     Mattias Johansson   IFK Moras OK                                           34:54    23   20:02     3           
     Henrik Roth         Hjärnarps GH OL                                      1:29:28    37  Felst.                 
     Michal Besta        FK Göingarna             19:16     8                                                       



H20  (6)                                   

   1 Niklas Frisk        Markbygdens OK           19:06     1    27:12     4    21:35     1   19:15     1   1:27:08 
   2 Martin Frisk        Markbygdens OK           20:33     5    23:44     2    25:20     2   22:49     5   1:32:26 
   3 Erik Persson        Markbygdens OK           20:14     3    31:20     6    28:16     3   20:44     2   1:40:34 
   4 Tobias Edström      OK Gisle                 19:36     2    24:10     3    35:27     5   21:53     3   1:41:06 
   5 Filip Andersson     Markbygdens OK           21:08     6    27:35     5    29:49     4   22:37     4   1:41:09 

     Joel Udd            Markbygdens OK           20:23     4    23:14     1    45:25     6 j start                 



H18  (7)                                   

   1 Johan Sandlund      OK Njudung               16:00     1    20:04     4    20:43     1   16:32     2   1:13:19 
   2 Joel Kristiansson   Hässleholms OK           17:32     5    18:54     2    21:59     3   16:43     3   1:15:08 
   3 Oscar Stenberg      OK Skogshjortarna        16:42     4    18:47     1    26:07     4   19:10     5   1:20:46 
   4 Felix Persson       OK Skogsfalken           17:59     6    30:51     6    27:19     6   19:41     6   1:35:50 

     Pontus Karlsson     Markbygdens OK           16:13     2    19:23     3   Felst.         17:05     4           
     Josef Svalbring     Målilla OK               19:12     7    25:08     5    27:10     5 j start                 
     Mattias Johansson   Stångenäs AIS            16:23     3 ej start          21:11     2   16:00     1           



H16  (4)                                   

   1 Loke Agmarken       Halmstad OK              13:21     1    27:12     1    21:16     1   15:43     1   1:17:32 
   2 Adam Broberg        IF Rigor                 14:28     2    28:36     3    27:22     2   18:08     3   1:28:34 
   3 Erik Kristiansson   Hässleholms OK           17:17     4    27:28     2    28:31     3   23:55     4   1:37:11 
   4 Björn Samuelsson    IK Trenne Ullared        15:35     3    32:34     4    32:26     4   18:04     2   1:38:39 



H14  (8)                                   

   1 Henrik Johannesson  Ronneby OK                9:41     2    13:18     1    15:55     1   12:09     1     51:03 
   2 Adam Segerslätt     Skåneslättens OL         10:30     4    25:00     6    19:40     4   13:43     4   1:08:53 
   3 Emil Pettersson     OK Dacke                 12:01     6    23:24     5    17:07     2   18:24     6   1:10:56 
   4 August Mollén       OK Denseln                8:59     1    19:16     2    36:32     6   12:14     2   1:17:01 
   5 Emil Alpberg        Almby IK                 17:04     8    21:22     4    24:31     5   19:55     7   1:22:52 

     Andreas Jonsson     OK Orion                 11:10     5 ej start          17:38     3   13:31     3           
     Oscar Johansson     OK Dacke                 10:29     3    21:10     3 ej start         14:24     5           
     Erik Jönsson        Lunds OK                 12:47     7                                                       



H12  (15)                                  

   1 Simon Harden        FK Boken                  9:59     1    12:10     1    14:51     3   10:38     3     47:38 
   2 Allan Hedberg       Lunds OK                 10:02     2    14:23     3    14:52     4   10:06     1     49:23 
   3 Johan Alpberg       Almby IK                 11:16     3    17:31     6    14:13     2   13:29     6     56:29 
   4 Lukas Mattsson      Gotlands Bro OK          11:59     4    17:07     4    16:25     5   13:11     5     58:42 
   5 Melker Andersson    FK Göingarna             12:44     6    20:04     8    21:26     8   11:19     4   1:05:33 
   6 Povel Hedberg       Lunds OK                 16:25    10    19:56     7    20:53     6   20:48    11   1:18:02 
   7 Oscar Nilsson       Alvesta SOK              16:19     9    23:36     9    20:53     6   19:35     9   1:20:23 
   8 Joel Severinsson    Skåneslättens OL         18:16    11    36:40    12    35:37    11   18:13     8   1:48:46 

     Albin Brink         Markaryds FK            Felst.          30:58    11    31:27    10   20:19    10           
     Måns Persson        Andrarums IF             15:32     8    24:03    10   Felst.         14:42     7           
     Malthe Poulsen      FIF Hillerød            Felst.          12:22     2    14:04     1   10:32     2           
     Julius Puke         Ystads OK                21:41    12                   30:53     9   29:15    12           
     Felix Falk          Göteborg-Majorna OK      12:29     5 ej start       ej start       j start                 
     Noel Agmarken       Halmstad OK              14:38     7                                                       
     Ludvig Hallabro     Hässleholms OK        ej start          17:29     5 ej start       j start                 



H10  (8)                                   

   1 Max Persson         OK Skogsfalken           11:10     1     9:14     1    11:40     2   10:42     1     42:46 
   2 Ivar Helmersson     Hässleholms OK           13:44     2    10:49     2    12:09     3   11:31     4     48:13 
   3 Erik Ling           Jönköpings OK            20:04     4    11:40     3    12:29     4   11:36     5     55:49 
   4 Gustav Andersson    FK Göingarna             14:51     3    14:33     4    24:00     8   11:25     3   1:04:49 

     Elis Severinsson    Skåneslättens OL         21:54     5   Felst.          16:42     7   25:36     7           
     Klas Ljungqvist     Lunds OK                Felst.          14:48     5    12:46     6   11:37     6           
     Melvin Nilsson      Härlövs IF                                             12:41     5   10:49     2           
     Loke Hedberg        Lunds OK              ej start       ej start          10:21     1 j start                 



D75  (6)                                   

   1 Kerstin Granstedt   OK Pan-Kristianstad      21:30     3    24:58     1    28:09     3   23:32     1   1:38:09 
   2 Gunvor Göransson    Laholms IF OK            20:41     2    26:24     2    27:37     2   25:56     2   1:40:38 
   3 Gun Hansson         Andrarums IF             19:11     1    29:54     3    31:57     5   30:15     4   1:51:17 
   4 Karin Lexell        OK Torfinn               28:30     6    35:04     5    26:01     1   29:59     3   1:59:34 
   5 Gunnel Nilsson      Linköpings AIK           23:12     4    41:51     6    29:35     4   36:09     5   2:10:47 

     Barbro Hugosson     Lunds OK                 26:18     5    34:40     4    33:07     6 j start                 



D70  (10)                                  

   1 Elisabeth Kimell    Gotlands Bro OK          18:28     3    19:42     2    23:31     3   24:26     2   1:26:07 
   2 Inga-Lill Wikingsso Stigmännen Karlshamns    18:20     2    20:58     3    20:58     1   26:44     4   1:27:00 
   3 Birgitta Stenström  Vänersborgs SK           16:30     1    18:36     1    22:08     2   30:10     6   1:27:24 
   4 Laila Persson       IS Skanne                21:34     4    26:09     4    31:43     7   24:20     1   1:43:46 
   5 Gunvor Granath      Nynäshamns OK            21:55     5    27:24     5    30:00     5   30:43     7   1:50:02 
   6 Anne-Catrine Persso Mariestads FK            22:34     6    29:13     7    31:23     6   27:40     5   1:50:50 
   7 Vivi-Anne Bylund    Rydboholms SK            23:01     8    28:22     6    32:14     9   31:28     9   1:55:05 
   8 Mona Carlson        OK Skogshjortarna        24:43     9    41:24     8    26:51     4   26:22     3   1:59:20 
   9 Kerstin Hagström    Istrums SK               23:00     7    43:04     9    31:56     8   32:27    10   2:10:27 

     Ing-Mari Larsson    OK Löftan                25:57    10                   37:30    10   31:01     8           



D65  (23)                                  

   1 Margareta Larsson   OK Njudung               16:54     2    23:58     2    25:37     4   22:06     4   1:28:35 
   2 Gun Larsson         OK Lindena               17:19     5    27:46     8    26:38     6   21:12     2   1:32:55 
   3 Birgitta Carlsson   OK Orinto                16:58     3    32:25    12    26:21     5   18:42     1   1:34:26 
   4 Linnéa Claesson     Rydboholms SK            19:35    10    26:38     3    27:41     8   23:22     8   1:37:16 
   5 Gull Svensson       Tockarps IK              20:31    11    31:03    10    24:10     2   22:09     5   1:37:53 
   6 Ingrid Hermansson   IK Ymer                  18:09     7    27:26     5    29:03    10   23:30     9   1:38:08 
   7 Bibbi Appelgren     Mariestads FK            18:40     9    28:42     9    28:07     9   26:49    16   1:42:18 
   8 Gunnel Karlsson     SOK 68                   23:24    18    27:17     4    25:20     3   26:45    15   1:42:46 
   9 Gunnel Palgrim      Vänersborgs SK           23:13    17    27:42     6    30:07    11   22:36     7   1:43:38 
  10 Kaarina Voudinmäki  Mullsjö SOK              17:14     4    38:44    18    23:02     1   25:24    14   1:44:24 
  11 Eva Isaksson        OK Skogshjortarna        18:29     8    34:12    16    31:41    15   22:03     3   1:46:25 
  12 Rosa Johansson      IK Uven                  21:21    12    31:45    11    30:48    13   25:14    12   1:49:08 
  13 Karin Bengtsson     OK Kompassen             17:45     6    33:41    15    32:38    17   25:13    10   1:49:17 
  14 Ulla Ling           Jönköpings OK            26:29    20    27:44     7    30:17    12   25:19    13   1:49:49 
  15 Kristina Skoglund   Hellas Orientering       21:22    13    43:10    22    31:37    14   28:40    18   2:04:49 
  16 Barbro Andersson    OK Skogshjortarna        22:17    14    39:24    19    35:36    21   28:53    19   2:06:10 
  17 Ulla Bergqvist      Stigmännen Karlshamns    23:12    16    37:25    17    35:08    20   32:13    21   2:07:58 
  18 Gunilla Holst       Bottnaryds IF            25:51    19    44:54    23    31:54    16   28:09    17   2:10:48 
  19 Kristina Johansson  Vänersborgs SK           27:06    21    39:30    20    37:13    22   29:41    20   2:13:30 

     Margareta Wikström  Växjö AIS               Felst.          42:31    21    34:45    19   34:06    22           
     Berit Byström       OK Virdarna             Felst.          33:38    14    27:18     7   25:13    10           
     Britt Forsell Piroz Lunds OK                 15:46     1    22:08     1   Felst.         22:25     6           
     Hjördis Erlandsson  OK Lindena               22:20    15    33:31    13    34:19    18                         



D60  (29)                                  

   1 Ingela Nelsén       Falkenbergs OK           13:44     1    17:32     1    22:53     4   15:30     1   1:09:39 
   2 Gunnel Månsson      OK Vilse 87              14:24     2    19:46     2    20:22     1   18:23     3   1:12:55 
   3 Lena Söderberg      OK Skogsfalken           14:51     3    23:26     6    20:35     2   17:00     2   1:15:52 
   4 Maj-Britt Byström   Rävetofta OK             16:03     6    22:00     4    21:29     3   21:35    11   1:21:07 
   5 Birgit Henriksson   Eksjö SOK                15:46     5    24:19     7    23:57     5   21:26    10   1:25:28 
   6 Britt-Marie Magnuss Laholms IF OK            16:06     7    30:24    14    27:07     6   18:35     4   1:32:12 
   7 Åsa Ståhl           Hjärnarps GH OL          18:05    11    26:30     9    28:53     8   21:10     9   1:34:38 
   8 Lisbeth Damsgaard   Hjärnarps GH OL          21:40    24    21:50     3    30:45    11   20:52     8   1:35:07 
   9 Maud Andersson      Gotlands Bro OK          17:55    10    27:32    11    36:49    14   21:50    12   1:44:06 
  10 Gudrun Wester       Stångenäs AIS            17:32     9    25:41     8    34:04    13   27:32    18   1:44:49 
  11 Anita Andersson     OK Skogshjortarna        18:34    13    22:07     5    38:48    15   27:12    17   1:46:41 
  12 Eva Blomström       IK Stern                 16:51     8    45:11    21    27:44     7   20:32     7   1:50:18 
  13 Gisela Löfving      Tibro OK                 18:10    12    31:57    17    43:55    18   26:00    15   2:00:02 
  14 Kristin Johansson   OK Dacke                 19:16    15    45:13    22    28:56     9   36:35    23   2:10:00 
  15 Sonja Hammar        OK Kompassen             25:30    27    32:07    18    43:52    17   32:07    22   2:13:36 
  16 Kristina Fransson   OK Virdarna              28:15    28    38:18    20    49:31    20   27:51    19   2:23:55 
  17 Inger Alice Eismark IFK Göteborg             24:12    26    45:23    23    47:42    19   31:04    21   2:28:21 

     Karin Larsson       OK Kompassen             20:13    20    28:29    13   Felst.         26:14    16           
     Monica Lööf         Mariestads FK            18:45    14   Felst.         Felst.         18:37     5           
     Lena Jönsson        Laholms IF OK            19:53    19    26:48    10   Felst.         22:04    13           
     Birgitta Wiklund    OK Skogsvargarna         20:50    23    36:13    19   Felst.         28:40    20           
     Ingrid Norén        Boxholm-Mjölby OL        20:16    21    57:04    25   Felst.         23:47    14           
     Ingalill Nilsson    Stigmännen Karlshamns    19:52    18    28:10    12    32:47    12  Felst.                 
     Karin Lindqvist     Växjö OK                 22:54    25    45:53    24   Felst.         48:29    24           
     Inger Glans         OK Torfinn               15:05     4   Felst.          30:20    10   18:47     6           
     Margareta Sjöberg   Lunds OK                 19:21    16    30:58    16    39:33    16 j start                 
     Ylva Jansson        IF Hagen                                30:49    15                 Felst.                 
     Lena Weiming Nyberg Kinnaströms SK           20:32    22 ej start       ej start       j start                 
     Karin Persson       OK Tyringe               19:24    17                                                       



D55  (29)                                  

   1 Eva Tykesson        Rävetofta OK             14:19     1    23:14     1    20:05     1   17:48     2   1:15:26 
   2 Ulla Engelby        OK Pan-Kristianstad      15:09     2    26:17     5    21:55     2   21:57     7   1:25:18 
   3 Pia Svensson        Falköpings AIK OK        16:06     5    25:11     3    23:08     4   22:33    10   1:26:58 
   4 Ann Svärm           OK Gisle                 15:45     3    28:29     7    22:03     3   21:44     6   1:28:01 
   5 Anne Kaill          IK Omega                 16:07     6    25:36     4    23:51     5   25:09    15   1:30:43 
   6 Gun Henriksson      Eksjö SOK                18:02    11    27:11     6    27:21    10   21:15     4   1:33:49 
   7 Arja Ingvarsson     OK Vilse 87              18:42    15    29:59    10    24:50     6   22:14     8   1:35:45 
   8 Ing-Marie Hjert     Falköpings AIK OK        18:20    14    32:47    14    25:04     7   21:27     5   1:37:38 
   9 Gunilla Hogedal     Vänersborgs SK           18:15    12    24:39     2    31:51    16   24:53    14   1:39:38 
  10 Pia Adolfsson       OK Gisle                 17:38     8    29:57     9    28:52    12   25:13    16   1:41:40 
  11 Berit Klamfelt      Tibro OK                 17:11     7    36:03    17    26:39     9   22:21     9   1:42:14 
  12 Katarina Östling    OK Skogshjortarna        18:15    12    29:19     8    37:41    20   24:39    13   1:49:54 
  13 Marita Larsson      Markbygdens OK           21:08    19    35:50    16    29:11    14   24:25    12   1:50:34 
  14 Monica Wass         Falkenbergs OK           19:15    16    32:35    13    29:01    13   32:29    26   1:53:20 
  15 Annika Eriksson     Gotlands Bro OK          17:42     9    31:23    11    46:15    25   23:10    11   1:58:30 
  16 Inger Johansson     OK Nackhe                20:32    17    39:11    18    34:13    18   30:43    24   2:04:39 
  17 Evamarie Lundahl    IF Hagen                 20:56    18    45:47    21    31:10    15   27:42    19   2:05:35 
  18 Ann-Sofi Lindskog   Gotlands Bro OK          21:33    22    40:19    20    36:44    19   31:04    25   2:09:40 
  19 Marie Svernestam    Linköpings OK            29:21    27    39:52    19    31:57    17   29:13    21   2:10:23 
  20 Siv Larsson         Växjö AIS                21:24    20    58:43    24    41:20    22   30:08    23   2:31:35 
  21 Ulla Ragnarsson     OK Skogshjortarna        21:48    23    50:56    22    41:17    21   38:29    27   2:32:30 
  22 Vanja Jinnemo       Hjärnarps GH OL          29:46    28    57:11    23    44:07    24   41:40    28   2:52:44 

     Elise Johansson     Falköpings AIK OK        17:48    10   Felst.          25:52     8   25:59    17           
     Marianne Thorsson   IK Trenne Ullared        23:15    24    31:40    12   Felst.         28:17    20           
     Margareta Schölin   Tockarps IK              26:00    26   Felst.          43:59    23   29:28    22           
     Barbro Liljequist   OK Älme                 Felst.       ej start          28:41    11   27:19    18           
     Birgitta Olsson     OK Skogsfalken           16:02     4                                 20:22     3           
     Johanne Lind        Ballerup OK              21:24    20    35:32    15                                        
     Jane Johansson      Istrums SK               24:41    25 ej start       ej start         17:22     1           



D50  (23)                                  

   1 Britta Sahlin       Vänersborgs SK           14:08     1    22:07     3    21:50     2   15:47     1   1:13:52 
   2 Lena Henriksson-Ågr Ronneby OK               16:25     8    21:57     1    22:11     3   16:42     4   1:17:15 
   3 Eva Folkesson Lööf  OK Pan-Kristianstad      15:44     4    23:36     6    23:12     4   16:07     2   1:18:39 
   4 Anneli Berggren     OK Denseln               14:47     2    23:23     5    25:14     7   16:08     3   1:19:32 
   5 Anne Udd            Markbygdens OK           16:00     5    22:06     2    24:23     5   18:34     7   1:21:03 
   6 Kerstin Tjernlund   OK Vilse 87              16:36    11    22:31     4    26:05     8   20:46    11   1:25:58 
   7 Lotta Lidman Almqvi Västerviks OK            16:13     6    26:13     8    24:39     6   20:07     9   1:27:12 
   8 Nina Bejbom         Uddevalla OK             19:09    19    25:14     7    26:24     9   18:51     8   1:29:38 
   9 Tina Hagård         Rävetofta OK             16:34    10    26:32    10    27:44    10   21:12    12   1:32:02 
  10 Britt Thörn         OK Vilse 87              17:41    16    26:17     9    32:08    13   20:23    10   1:36:29 
  11 Eva Wildmark        Andrarums IF             17:18    15    33:51    16    28:44    11   21:59    14   1:41:52 
  12 Ing-Marie Samuelsso IK Trenne Ullared        16:46    13    32:31    13    33:40    15   21:49    13   1:44:46 
  13 Kati Németh         Stigmännen Karlshamns    18:11    18    34:20    17    29:00    12   23:25    16   1:44:56 
  14 Lisbeth Bergagård   Tolered-Utby Ol-klubb    16:45    12    29:16    12    38:37    19   25:04    18   1:49:42 
  15 Gunilla Sandström   OK Stigen                17:17    14    43:10    21    32:40    14   23:00    15   1:56:07 
  16 Lisa Larsson        Sjövalla FK              21:51    21    33:38    15    35:35    17   25:23    19   1:56:27 
  17 Märit Gustafsson    Eds SK                   21:38    20    33:37    14    35:14    16   26:15    20   1:56:44 
  18 Annika Marthinsson  Hylte OK                 30:44    23    39:15    19    37:43    18   32:12    21   2:19:54 
  19 Ingrid Andersson    IF Rigor                 25:24    22    40:23    20    45:19    20   41:11    22   2:32:17 

     Monica Henriksson   Eksjö SOK                16:31     9    27:24    11   Felst.         18:21     6           
     Karin Andersson     Skåneslättens OL         18:08    17   Felst.          47:23    21   24:04    17           
     Annette Falck-Larss Vänersborgs SK           15:43     3   Felst.          21:34     1   18:15     5           
     Annette Bonde       Ballerup OK              16:23     7    37:19    18                                        



D45  (27)                                  

   1 Åsa Wadensjö Leo    Bredaryds SOK            15:15     1    24:09     5    22:04     1   17:48     1   1:19:16 
   2 Liselotte Falk      Göteborg-Majorna OK      16:21     3    21:41     1    23:32     2   19:53     4   1:21:27 
   3 Marie Olsson        Örkelljunga FK           16:16     2    22:18     2    25:17     3   18:37     2   1:22:28 
   4 Anne Johansson      OK Dacke                 17:16     5    22:27     3    26:52     6   20:02     5   1:26:37 
   5 Eva Pettersson      OK Dacke                 16:59     4    24:19     6    26:46     5   19:28     3   1:27:32 
   6 Ingela Andersson    Lunds OK                 18:14    10    25:04     7    26:40     4   21:05     7   1:31:03 
   7 Suzy Larsson        OK Skogshjortarna        17:41     8    24:05     4    29:01     8   21:01     6   1:31:48 
   8 Carina Bergander    Eksjö SOK                18:21    11    27:58    11    27:13     7   23:28    11   1:37:00 
   9 Ingrid Johansson    Laholms IF OK            18:01     9    25:16     8    30:20    12   23:47    12   1:37:24 
  10 Anneli Carlsson     FK Finn                  17:32     6    29:30    12    29:29    10   22:14     8   1:38:45 
  11 Annica Tholén       OK Skogshjortarna        18:43    13    33:18    16    29:26     9   24:01    13   1:45:28 
  12 Christina Sterner   OK Njudung               18:40    12    30:08    13    30:25    13   26:23    20   1:45:36 
  13 Lena Thuresson      Burseryds IF             22:07    22    30:11    14    33:59    16   23:12    10   1:49:29 
  14 Susanne Johannesson Ronneby OK               19:50    17    27:11    10    37:28    18   27:54    21   1:52:23 
  15 Karin Olsson        Sjövalla FK              19:38    16    35:19    18    33:27    15   24:27    16   1:52:51 
  16 Åsa Flink-Svensson  Nässjö OK                21:31    19    33:23    17    35:45    17   24:50    17   1:55:29 
  17 Helena Johansson    OK Gisle                 21:37    20    37:06    20    41:49    20   24:26    15   2:04:58 
  18 Sussi Jonson        Ronneby OK               19:05    15    42:52    24    40:18    19   24:57    18   2:07:12 
  19 Marie Svalbring     Målilla OK               20:39    18    32:08    15    47:15    23   30:36    23   2:10:38 
  20 Monica Laage        Falköpings AIK OK        24:52    24    36:48    19    43:30    21   26:20    19   2:11:30 
  21 Frida Mannfolk      Ulricehamns OK           28:09    25    41:45    22    46:27    22   33:17    25   2:29:38 
  22 Helena Buchkovska   Målilla OK               22:42    23    55:00    25  1:06:45    24   36:30    26   3:00:57 

     Carina Stenberg     OK Skogshjortarna        18:44    14    41:13    21   Felst.         31:46    24           
     Gunilla Gustavsson  OK Orion                                42:30    23   Felst.         23:03     9           
     Maritha Henriksson  Eksjö SOK                17:36     7    25:43     9    29:29    10 j start                 
     Kerstin Olsson      Eslövs FK                22:06    21                  Felst.         29:02    22           
     Carina Andersson    FK Friskus-Varberg                                     32:27    14   24:10    14           



D40  (9)                                   

   1 Cecilia Rönnfjärd   OK Skogsfalken           18:58     4    22:29     2    24:24     2   20:02     1   1:25:53 
   2 Sara Elfving        Ronneby OK               17:31     1    23:54     5    25:04     4   20:11     2   1:26:40 
   3 Anna Ljungqvist     Lunds OK                 19:03     6    20:44     1    24:57     3   23:11     6   1:27:55 
   4 Helena Kristiansson Hässleholms OK           19:00     5    23:39     4    23:59     1   22:17     5   1:28:55 
   5 Josefine Albinsson  OK Skogsfalken           18:56     3    23:38     3    26:13     5   20:54     3   1:29:41 
   6 Jeanette Sigenstam  Markbygdens OK           18:28     2    25:04     6    26:51     6   21:09     4   1:31:32 
   7 Ann-Sofie Brink     Markaryds FK             20:56     7    26:07     8    39:03     8   27:51     7   1:53:57 
   8 Mona Rosberg        Växjö OK                 26:48     8    34:34     9    35:33     7   32:03     8   2:08:58 
   9 Carina Lindelöw     Härlövs IF               29:56     9    25:53     7    40:21     9   34:09     9   2:10:19 



D35  (5)                                   

   1 Karolina Erikers    Rävetofta OK             24:43     2    29:19     1    31:45     1   26:27     2   1:52:14 
   2 Maria Helmersson    Hässleholms OK           23:34     1    33:50     2    34:11     2   26:14     1   1:57:49 
   3 Anna Karlsson       SOK 68                   30:19     3    36:27     3    38:19     3   36:57     4   2:22:02 

     Catarina Harden     FK Boken                Felst.          42:50     4    39:43     4   28:50     3           
     Ayan Ling           Jönköpings OK                                                      1:01:08     5           



D21  (41)                                  

   1 Anna Envall         IK Hakarpspojkarna       19:28     1    23:46     1    23:51     1   20:26     1   1:27:31 
   2 Amanda Leo          Bredaryds SOK            19:42     2    27:09     4    25:28     3   22:05     2   1:34:24 
   3 Emelie Svalin       Vänersborgs SK           21:58     7    26:38     2    25:24     2   25:07     9   1:39:07 
   4 Frida Andersson     Falkenbergs OK           20:32     4    28:40     9    27:46     4   23:23     4   1:40:21 
   5 Jannie Hagård       Rävetofta OK             21:54     6    28:13     7    27:49     5   24:59     8   1:42:55 
   6 Jessica Nilsson     OK Torfinn               22:54    10    27:35     5    31:01    12   24:00     5   1:45:30 
   7 Moa Svensson        Nässjö OK                21:59     8    28:03     6    31:11    13   24:36     6   1:45:49 
   8 Sofia Killander     Hästveda OK              23:53    16    29:04    11    29:58     9   26:51    11   1:49:46 
   9 Britta Norén        Boxholm-Mjölby OL        21:45     5    26:43     3    36:54    25   24:57     7   1:50:19 
  10 Ulrika Toftered     IF Rigor                 25:21    20    28:53    10    29:31     7   28:11    17   1:51:56 
  11 Anna Lööf           OK Pan-Kristianstad      22:29     9    34:11    18    29:13     6   28:21    18   1:54:14 
  12 Anna Schmitterlöw   Hjobygdens OK            23:42    13    29:49    13    33:57    17   26:51    11   1:54:19 
  13 Emma Faxén          Växjö OK                 23:46    15    33:32    16    31:46    14   29:33    22   1:58:37 
  14 Maria Klamfelt      Tibro OK                 24:29    18    30:55    15    33:26    16   31:03    24   1:59:53 
  15 Emilia Svärm        OK Gisle                 25:21    20    33:44    17    34:08    19   28:08    16   2:01:21 
  16 Lina Sandström      OK Stigen                24:02    17    34:31    20    36:46    24   26:53    13   2:02:12 
  17 Madeleine Attfors   Sävedalens AIK           24:59    19    35:17    22    35:09    22   26:56    14   2:02:21 
  18 Madelene Bougas Löö Mariestads FK            23:19    11    28:37     8    41:27    28   29:20    20   2:02:43 
  19 Klara Pålsson       Kungälvs OK              26:06    24    37:24    26    30:54    10   29:25    21   2:03:49 
  20 Ida Swärdh          Eksjö SOK                27:16    29    36:15    23    31:49    15   28:39    19   2:03:59 
  21 Angelica Jörnling   Eksjö SOK                26:25    25    37:11    25    30:56    11   31:30    26   2:06:02 
  22 Anna Torstensson    Hylte OK                 30:45    33    30:08    14    35:17    23   30:37    23   2:06:47 
  23 Åsa Bogmark         Eksjö SOK                23:44    14    43:02    31    34:00    18   27:25    15   2:08:11 
  24 Evi Jüni            Eksjö SOK                25:47    23    37:08    24    34:16    20   31:10    25   2:08:21 
  25 Birgitta Wingqvist  Skåneslättens OL         27:12    28    34:58    21    35:02    21   32:11    27   2:09:23 
  26 Anna Nilsson        FK Snapphanarna          27:03    27    34:17    19    38:27    26   35:19    32   2:15:06 
  27 Agnes Leo           Bredaryds SOK            38:25    36    41:30    30    42:54    29   22:15     3   2:25:04 
  28 Emma Kriblad        Hjärnarps GH OL          29:37    32    38:58    27    45:35    33   34:10    31   2:28:20 
  29 Marie Jinnemo       Hjärnarps GH OL          28:58    30    39:14    28    45:12    32   35:29    33   2:28:53 
  30 Frida Rönnqvist     OK Löftan                33:16    34    49:04    33    43:01    30   38:52    37   2:44:13 
  31 Jenny Rönnqvist     OK Löftan                36:52    35    48:30    32    51:06    35   38:23    36   2:54:51 

     Wiviann Ottosson    Malmö OK                 40:16    37    51:27    34   Felst.         36:56    35           
     Märta Mollén        Sävedalens AIK           20:09     3    29:38    12   Felst.         25:31    10           
     Lina Larsson        Vänersborgs SK           44:00    39    40:23    29   Felst.         35:38    34           
     Hanna Steiner       Örkelljunga FK           25:46    22   Felst.         Felst.         46:17    38           
     Johanna Rönnqvist   OK Löftan                26:53    26   Felst.          44:55    31   32:20    28           
     Elin Svensson       Nässjö OK                42:29    38 ej start          40:58    27   32:52    29           
     Christina Olsson    Skåneslättens OL         29:32    31                   50:58    34   33:47    30           
     Linda Jinnemo       Hjärnarps GH OL                                        51:35    36   47:33    39           
     Lina Hidås          OK Kontinent             23:22    12                                                       
     Carin Stenberg      Lunds OK                                               29:47     8                         



D20  (5)                                   

   1 Jenny Olsson        Örkelljunga FK           21:15     1    29:05     1    26:07     1   21:55     1   1:38:22 
   2 Johanna Skogum      Markbygdens OK           23:29     2    32:14     2    26:34     2   23:53     2   1:46:10 
   3 Anne Hansson        Markbygdens OK           24:24     3    32:28     3    30:42     3   27:52     3   1:55:26 
   4 Anna Johansson      Laholms IF OK            33:50     5    54:57     4    50:29     5   40:00     5   2:59:16 

     Emilia Johansson    OK Gisle                 31:46     4   Felst.          45:16     4   39:34     4           



D18  (6)                                   

   1 Caroline Lindelöw   Härlövs IF               17:08     1    34:11     4    29:48     1   20:32     1   1:41:39 
   2 Lisa Johansson      FK Friskus-Varberg       17:15     2    29:51     1    30:54     2   23:47     4   1:41:47 
   3 Lisa Larsson        FK Friskus-Varberg       18:24     3    36:18     5    35:41     4   21:57     2   1:52:20 
   4 Sara Bainbridge     Laholms IF OK            18:45     4    31:44     2    38:43     5   23:16     3   1:52:28 
   5 Julia Smedenmark    Ronneby OK               22:32     6    39:51     6    31:41     3   27:03     5   2:01:07 
   6 Elinor Lindelöw     Härlövs IF               18:54     5    32:45     3    44:22     6   30:41     6   2:06:42 



D16  (6)                                   

   1 Sara Josarp         FK Friskus-Varberg       13:02     3    19:25     1    19:20     1   15:43     2   1:07:30 
   2 Amanda Johansson    OK Dacke                 12:56     2    19:25     1    20:30     2   16:32     3   1:09:23 
   3 Clara Mannfolk      Ulricehamns OK           16:03     5    25:22     3    26:05     3   19:10     4   1:26:40 

     Moa Pettersson      OK Dacke                 12:42     1    25:49     4 ej start         14:29     1           
     Åse Dannbring       Skåneslättens OL         14:50     4                                 32:22     5           
     Frida Jönsson       Lunds OK                Felst.                                                             



D14  (14)                                  

   1 Vilma Persson       OK Skogsfalken           11:21     2    17:12     1    17:23     3   14:58     2   1:00:54 
   2 Gabriella Bergander Eksjö SOK                12:02     5    17:57     3    18:29     4   14:58     2   1:03:26 
   3 Sanna Fasth         Boxholm-Mjölby OL        10:59     1    19:06     4    19:49     5   13:46     1   1:03:40 
   4 Elin Granstedt      IK Hakarpspojkarna       11:59     4    19:51     6    17:22     2   15:48     5   1:05:00 
   5 Klara Ask           Markbygdens OK           12:47     9    21:10    10    16:39     1   15:14     4   1:05:50 
   6 Fanny Sundblad      Eksjö SOK                11:55     3    19:18     5    21:20     8   15:52     6   1:08:25 
   7 Camilla Larsen      FIF Hillerød             12:27     6    21:19    11    19:58     6   16:21     8   1:10:05 
   8 Nikoline Holm Split FIF Hillerød             12:45     8    17:44     2    23:56    12   17:28     9   1:11:53 
   9 Ebba Envall         IK Hakarpspojkarna       12:43     7    20:44     9    23:03    10   16:19     7   1:12:49 
  10 Sofie Persson       Härlövs IF               13:20    11    19:57     7    20:58     7   19:45    11   1:14:00 
  11 Klara Andersson     FK Göingarna             16:54    14    19:58     8    23:55    11   17:52    10   1:18:39 
  12 Emmy Helmersson     Hässleholms OK           13:01    10    33:02    13    21:46     9   20:33    12   1:28:22 
  13 Hilda Svensson      Nässjö OK                16:21    13    30:24    12    26:39    14   23:35    14   1:36:59 
  14 Rebecka Brorsson    Tockarps IK              14:18    12    39:00    14    24:35    13   20:47    13   1:38:40 



D12  (12)                                  

   1 Isa Envall          IK Hakarpspojkarna        9:59     1    12:39     1    12:44     1   10:40     2     46:02 
   2 Hanna Johannesson   Ronneby OK               10:46     2    14:11     3    14:24     3   10:44     3     50:05 
   3 Annika Simonsen     FIF Hillerød             11:23     4    14:39     4    14:02     2   10:35     1     50:39 
   4 Kajsa Andersson     OK Orion                 11:18     3    14:09     2    15:33     4   11:13     4     52:13 
   5 Wilma Bergander     Eksjö SOK                15:05    11    17:01     5    17:15     5   13:07     5   1:02:28 
   6 Towa Pettersson     OK Denseln               13:29     7    20:36     7    18:53     6   13:50     7   1:06:48 
   7 Tina Ljungqvist     Lunds OK                 14:17    10    21:28     9    19:24     8   14:43     9   1:09:52 
   8 Frida Björk         Örkelljunga FK           13:47     8    20:50     8    22:18     9   17:22    12   1:14:17 
   9 Emma Nilsson        Alvesta SOK              14:06     9    33:59    11    30:05    10   14:46    10   1:32:56 

     Lovisa Johansson    OK Dacke                 12:19     6    25:58    10 ej start         13:20     6           
     Julia Thuresson     Burseryds IF             12:09     5    18:58     6 ej start         13:55     8           
     Irmalinn Nilsson    Härlövs IF                                             19:18     7   16:21    11           



D10  (6)                                   

   1 Emma Ling           Jönköpings OK             9:52     1     9:42     1    10:50     2   10:27     2     40:51 
   2 Ella Söderberg      OK Skogsfalken           11:24     4    15:10     2    11:56     3   11:32     4     50:02 
   3 Rebecca Harden      FK Boken                 11:22     3    16:22     3    12:25     4   11:20     3     51:29 
   4 Emmy Granstedt      IK Hakarpspojkarna       15:27     5    19:16     4    12:50     5   12:54     5   1:00:27 

     Linda Jonsson       OK Orion              ej start       ej start           9:48     1    8:30     1           
     Lisa Falk           Göteborg-Majorna OK      10:13     2 j fullf.       ej start       j start                 



D80  (3)                                   

   1 Clarie Ek           OK Pan-Kristianstad      22:00     2    32:20     1    29:50     1   27:44     1   1:51:54 
   2 Lisa Hedström       Göteborg-Majorna OK      20:26     1    32:59     2    39:14     2   31:19     2   2:03:58 

     Bernice Antonsson   FK Friskus-Varberg      Felst.         Felst.         Felst.       j start