Tre Skåningar och En Dansk 18-20/6 2004 Helsingborgs SOKsö 2004-06-20 13:57
Totala resultatskapad av MT2003 © Stephan Krämer 2003

   Pl Startnr Namn                   Klubb                           E1            E2            E3            E4           Tid 



H80  (4)                                   

    1    1001 Gunnar Carlsson        OK Gynge                     19:16    1    27:41    1    17:07    1    16:29    1  1:20:33 
    2    1004 Yngve Hederström       OK Skogshjortarna            25:37    2    29:52    2    20:52    2    20:20    2  1:36:41 
    3    1003 Nils Carlsson          FK Snapphanarna              31:19    3    47:02    4    22:18    3    23:16    4  2:03:55 
    4    1002 Gustaf Almqvist        OK Älme                      36:14    4    46:04    3    27:47    4    22:47    3  2:12:52 



H75  (10)                                  

    1    1011 Stig-Allan Jönsson     Halmstad Garnisons IF        14:40    1    22:13    4    14:51    1    13:16    1  1:05:00 
    2    1008 Stig Sjöholm           Ringsjö OK                   16:39    2    20:28    1    16:17    3    14:11    2  1:07:35 
    3    1009 Sven Granstedt         Pan-Kristianstad             17:01    3    21:36    3    16:43    5    21:02    8  1:16:22 
    4    1012 Harry Ahlqvist         Växjö OK                     18:25    4    31:26    7    19:52    7    16:21    3  1:26:04 
    5    1007 Yngve Olsson           SK Graal                     20:41    5    32:47    8    21:02    8    18:11    4  1:32:41 
    6    1006 Ove Nordahl            Simrishamns OK               26:02    6    23:31    6    24:54   10    19:14    6  1:33:41 
    7    1013 Lars-Gunnar Enström    OK Tranan                    28:23    8    22:40    5    15:47    2    28:38    9  1:35:28 
    8    1005 Stig Engström          OK Skogshjortarna            27:19    7    34:51    9    19:45    6    20:45    7  1:42:40 

         1010 Nils Andersson         OK Kompassen                 36:21    9   Felst.         22:27    9    18:13    5          
         1014 Carl-Åke Hansson       Laholms IF                  Felst.         20:33    2    16:27    4 ej start               



H70  (6)                                   

    1    1019 Peo Bengtsson          Pan-Kristianstad             14:51    1    17:47    1    13:07    1    15:30    2  1:01:15 
    2    1016 Harry Söderberg        FK Friskus Varberg           15:26    2    19:58    2    14:47    2    16:46    3  1:06:57 
    3    1018 Åke Strand             Örkelljunga FK               17:14    4    21:11    3    15:03    3    16:46    3  1:10:14 
    4    1015 Jan Jönsson            Falkenbergs OK               18:56    5    51:56    5    18:05    5    18:17    5  1:47:14 

         1017 Carl-Henrik Hallberg   IK Uven                      20:28    6 ej start         16:53    4    19:15    6          
         1020 Klas Tykesson          Rävetofta OK                 17:07    3    22:03    4 ej start         15:09    1          



H65  (17)                                  

    1    1023 Stig Nilsson           Hultsfreds OK                18:17    5    20:43    2    17:17    2    19:07    2  1:15:24 
    2    1033 Ingemar Alfredsson     IK Uven                      17:57    3    20:09    1    16:39    1    21:03    5  1:15:48 
    3    1038 Ulf Eskilsson          OK Södertörn                 18:25    6    22:52    6    18:02    5    19:49    3  1:19:08 
    4    1029 Ernie Broström         Halmstads OK                 19:41    7    21:52    4    17:51    4    19:51    4  1:19:15 
    5    1024 Kjell Persson          Mariestads FK                17:45    2    25:10   10    18:41    8    21:45    8  1:23:21 
    6    1030 Burne Nilsson          OK Torfinn                   20:28    8    23:59    7    20:30   11    22:14   10  1:27:11 
    7    1027 Lennart Nilsson        IK Ymer                      24:09   13    22:45    5    21:15   12    21:13    7  1:29:22 
    8    1022 Mats-Erik Andersson    Ulricehamns OK               17:13    1    34:37   15    18:37    6    19:05    1  1:29:32 
    9    1026 Ingvar Josefsson       Rydboholms SK                25:48   14    24:39    9    18:40    7    22:01    9  1:31:08 
   10    1037 Erik Nordström         Björklinge SOK               22:51   10    25:16   11    20:05   10    24:44   12  1:32:56 
   11    1025 Sven-Åke Andertoft     Markaryds FK                 27:47   17    24:02    8    22:09   13    23:14   11  1:37:12 
   12    1034 Rolf Tollesson         OK Alehof                    20:55    9    37:09   16    19:36    9    21:10    6  1:38:50 
   13    1036 Arne Boge              OK Alehof                    23:41   11    31:42   13    26:09   16    25:23   13  1:46:55 
   14    1031 Erland Olsson          Toarps OK                    25:48   14    32:02   14    25:48   15    25:28   14  1:49:06 
   15    1032 Gunnar Bylund          Rydboholms SK                23:43   12    29:15   12    31:19   17    29:26   15  1:53:43 

         1035 Kyösti Turtiainen      Eksjö SOK                    18:06    4    20:48    3    17:49    3   Felst.               
         1021 Totte Holm             OK Räven                     26:01   16   Felst.         25:05   14 ej start               



H60  (31)                                  

    1    1040 Kalle Johansson        OK Skogshjortarna            13:43    1    16:51    1    14:38    1    14:40    1    59:52 
    2    1047 Waste Byström          OK Virdarna                  15:04    2    21:05    8    15:29    2    17:27    3  1:09:05 
    3    1043 Göran Andersson        Stigmännen Karlshamns OK     15:27    3    18:56    2    17:20    9    17:43    4  1:09:26 
    4    1054 Yngve Johansson        Kristinehamns OK             15:34    4    21:14   10    15:47    3    17:59    6  1:10:34 
    5    1069 Bo Svensson            Tockarps IK                  16:51   11    20:25    5    15:55    4    18:13    7  1:11:24 
    6    1067 Lars Finbom            OK Landehof                  15:40    5    19:36    3    16:18    5    20:04   11  1:11:38 
    7    1064 Erland Ling            IK Hakarpspojkarna           16:32    8    20:46    6    16:59    7    17:45    5  1:12:02 
    8    1068 Gerth Sällström        Lessebo OK                   16:32    8    20:48    7    17:23   10    18:59    8  1:13:42 
    9    1048 Bob Kaill              IK Omega                     16:09    6    23:57   17    18:50   14    16:43    2  1:15:39 
   10    1053 Christer Westberg      IFK Göteborg                 17:25   14    21:12    9    20:20   18    18:59    8  1:17:56 
   11    1051 Hans Carlsson          OK Orinto                    19:21   21    22:31   12    17:10    8    20:49   15  1:19:51 
   12    1050 Rune Spetz             Nitta IF                     17:41   16    23:26   15    18:36   13    20:12   13  1:19:55 
   13    1041 Lars Henriksson        OK Älme                      17:14   12    22:55   13    19:56   17    20:07   12  1:20:12 
   14    1058 Leif Nilsson           Göteborgs SK                 17:49   17    23:20   14    17:31   11    21:51   16  1:20:31 
   15    1060 Karl-Axel Johansson    IK Uven                      18:51   20    20:16    4    23:08   21    20:31   14  1:22:46 
   16    1063 John Ohlandersson      Örkelljunga FK               21:59   23    22:22   11    16:35    6    24:07   19  1:25:03 
   17    1059 Ivan Ernvid            Nitta IF                     16:50   10    27:35   21    19:20   16    23:38   18  1:27:23 
   18    1045 Pär-Erik Johansson     Kinnaströms SK               17:37   15    31:59   26    19:04   15    19:00   10  1:27:40 
   19    1057 Ingemar Erlandsson     Växjö OK                     19:23   22    25:23   20    21:41   19    21:56   17  1:28:23 
   20    1039 Sven-Erik Forsell      Lunds OK                     25:02   26    24:24   19    26:43   26    24:38   20  1:40:47 
   21    1044 Lennart Nilsson        Malmö OK                     22:04   24    30:24   24    23:13   22    26:26   22  1:42:07 
   22    1061 Roland Eriksson        Hästveda OK                  26:30   29    27:56   22    23:52   23    24:59   21  1:43:17 
   23    1062 Curt Tillman           Linköpings OK                25:51   27    34:37   27    26:20   25    27:49   23  1:54:37 
   24    1056 Lennart Magnusson      Laholms IF                   26:25   28    42:26   30    24:27   24    28:51   24  2:02:09 
   25    1042 Roland Nilsson         Falköpings AIK               22:48   25    29:06   23    40:21   28    36:08   27  2:08:23 
   26    1066 Allan Hammar           OK Kompassen                 28:38   31    39:11   29    28:38   27    36:12   28  2:12:39 
   27    1065 Bengt Olsson           SK Graal                     26:41   30    36:11   28    43:00   29    31:59   26  2:17:51 

         1049 Raimo Salminen         Växjö OK                     18:05   18    24:00   18   Felst.         31:05   25          
         1046 Rune Arvidsson         OK Mark                      16:19    7    23:29   16    22:36   20 ej start               
         1052 Kennerth Gustafsson    OK Virdarna                  18:30   19    30:58   25    18:32   12 ej start               
         1055 Benkt Anderson         Lunds OK                     17:19   13                                                    



H55  (33)                                  

    1    1081 Torgny Pettersson      Kinnaströms SK               16:48    1    18:03    2    17:34    1    21:36    1  1:14:01 
    2    1071 Stefan Larsson         OK Njudung                   18:48    9    17:57    1    20:09    5    24:57    2  1:21:51 
    3    1088 Olle Adolfsson         Lerums SOK                   18:03    5    21:35    6    18:40    2    25:44    3  1:24:02 
    4    1095 Ove Thorsson           IK Trenne Ullared            17:52    3    19:39    3    23:08    9    25:55    4  1:26:34 
    5    1096 Bill Schölin           Örkelljunga FK               17:57    4    21:34    5    20:19    6    28:07    9  1:27:57 
    6    1079 Eric Tenland           Andrarums IF                 18:34    8    22:36   10    19:56    3    27:28    7  1:28:34 
    7    1102 Owe Nilsson            Stigmännen Karlshamns OK     17:49    2    23:05   13    22:17    8    25:59    5  1:29:10 
    8    1073 Håkan C Nilsson        Malmö OK                     19:04   10    21:43    7    19:56    3    28:59   12  1:29:42 
    9    1093 Stig Hjortvall         Bredareds IF                 20:47   13    24:29   15    20:39    7    27:13    6  1:33:08 
   10    1074 Torbjörn Wikström      OK Nackhe                    20:23   12    21:43    7    23:26   12    29:42   14  1:35:14 
   11    1090 Paul Norén             OK Södertörn                 18:04    6    25:04   18    23:41   15    30:09   15  1:36:58 
   12    1077 Kjell Erlandsson       OK Lindena                   21:49   18    21:51    9    26:38   21    28:03    8  1:38:21 
   13    1075 Mats Kågeson           Lerums SOK                   21:30   17    23:31   14    24:16   16    31:05   17  1:40:22 
   14    1103 Tage Sandberg          Bromma-Vällingby SOK         18:32    7    28:59   24    23:39   14    29:21   13  1:40:31 
   15    1094 Torbjörn Blomqvist     OK Berget                    24:59   25    25:07   19    23:26   12    28:15   10  1:41:47 
   16    1072 Styrbjörn Jansson      IF Hagen                     21:04   15    22:47   11    23:08    9    35:05   22  1:42:04 
   17    1089 Göran Karlsson         Lessebo OK                   23:26   23    24:39   16    27:46   22    31:30   18  1:47:21 
   18    1086 Hans Clarin            OK Berget                    23:56   24    22:54   12    24:34   18    37:06   23  1:48:30 
   19    1087 Roger Andersson        OK Skogshjortarna            21:00   14    28:56   23    24:16   16    34:57   21  1:49:09 
   20    1100 Nils Karlsson          Växjö Allmänna IS            23:22   22    25:59   21    26:04   20    34:17   19  1:49:42 
   21    1076 Nils-Gustaf Färg       Annebergs GIF                22:32   19    24:51   17    28:33   23    34:45   20  1:50:41 
   22    1070 Magnus Bergh           Heleneholms IF               23:02   21    26:18   22    25:49   19    39:01   25  1:54:10 
   23    1098 Leif Malm              Markaryds FK                 22:46   20    35:04   27    29:53   24    38:12   24  2:05:55 
   24    1097 Ingolf Bengtsson       Halmstads OK                 29:27   27    30:45   25    30:32   25    46:54   28  2:17:38 
   25    1080 Sven-Olof Fransson     SOK Aneby                    29:35   28    46:55   29    31:33   26    44:02   27  2:32:05 
   26    1082 Kenneth Werlin         Simlångsdalens IF            33:34   29    31:56   26    36:03   28    51:31   29  2:33:04 
   27    1084 Anders Palmer          Sol Tranås                   33:49   30    47:47   30    48:24   30    40:04   26  2:50:04 

         1099 Peter Nyström          Mariestads FK                21:15   16   Felst.         32:03   27    30:39   16          
         1101 Kenth Sundgren         OK Silva                    Felst.         20:57    4    23:11   11    28:24   11          
         1085 Göran Svahn            Borås GIF                    25:11   26    42:16   28    37:16   29 ej start               
         1104 Lennart Thelandersson  Eslövs FK                    50:07   31   Felst.      ej start      ej start               
         1078 Ulf Kristensson        Halmstads OK              ej start         25:36   20 ej start      ej start               
         1092 Jan-Åke Axelsson       Hestra IF                    19:08   11 ej start      ej start      ej start               



H50  (30)                                  

    1    1106 Kalle Lindqvist        Växjö OK                     17:39    2    21:32    1    19:35    2    25:44    3  1:24:30 
    2    1121 Roland Hulander        Ulricehamns OK               17:47    3    22:14    2    19:02    1    26:31    4  1:25:34 
    3    1108 Lars Grehn             Mullsjö SOK                  19:59   10    23:34    6    19:58    3    25:03    2  1:28:34 
    4    1135 Kjell Nero             Ronneby OK                   16:32    1    26:44   12    20:41    4    24:38    1  1:28:35 
    5    1119 Kent Granqvist         Västerviks OK                17:47    3    24:02    8    21:21    6    27:11    6  1:30:21 
    6    1126 Lasse Hogedal          Vänersborgs SK               18:09    5    22:49    5    24:28   14    29:03   13  1:34:29 
    7    1117 Johan Ryberg           Stigmännen Karlshamns OK     20:14   11    23:54    7    21:51    7    29:01   12  1:35:00 
    8    1109 Ingemar Gunnarsson     Lerums SOK                   20:45   13    25:07   10    22:41    9    27:47    7  1:36:20 
    9    1118 Lars Ekberg            Trollhättans SOK             18:54    7    30:30   19    21:19    5    26:46    5  1:37:29 
   10    1110 Stefan Nilsson         Andrarums IF                 18:33    6    24:48    9    25:54   16    28:38   11  1:37:53 
   11    1129 Agne Karlsson          Simlångsdalens IF            22:15   18    27:16   14    22:33    8    28:29   10  1:40:33 
   12    1116 Hans Ekberg            Trollhättans SOK             19:41    8    22:14    2    23:58   13    34:55   21  1:40:48 
   13    1132 Bertil Månsson         Örkelljunga FK               19:44    9    31:34   23    23:09   10    28:09    9  1:42:36 
   14    1130 Hans-Åke Djurbäck      Kinnaströms SK               21:12   15    26:12   11    27:00   18    29:52   15  1:44:16 
   15    1125 Sören Karlsson         Mullsjö SOK                  22:05   17    28:18   16    27:21   20    29:42   14  1:47:26 
   16    1134 Lennart Borgkvist      IS Kullen                    22:02   16    31:21   22    23:44   12    31:04   17  1:48:11 
   17    1111 Bo Månsson             OK Löftan                    23:01   21    30:42   21    23:19   11    33:04   18  1:50:06 
   18    1114 Lasse Burman           Kvillebyns SK                24:14   27    30:23   18    25:32   15    30:31   16  1:50:40 
   19    1115 Gert Olsson            Tockarps IK                  24:02   26    27:13   13    29:08   23    34:51   20  1:55:14 
   20    1133 Bengt Hansson          Andrarums IF                 23:16   22    29:52   17    28:28   22    36:25   24  1:58:01 
   21    1113 Bo Josefsson           Markaryds FK                 22:45   20    27:46   15    25:55   17    42:31   28  1:58:57 
   22    1120 Lars-Göran Killander   Hästveda OK                  23:37   25    30:41   20    32:40   25    35:54   22  2:02:52 
   23    1131 Jan-Erik Nilsson       Ystads OK                    22:30   19    32:19   24    31:10   24    38:33   26  2:04:32 
   24    1127 Per-Eric Ericson       Toarps OK                    27:41   28    40:20   26    35:39   26    47:48   30  2:31:28 
   25    1122 Lars-Göran Bengtsson   Simlångsdalens IF            29:57   29    55:33   27    36:33   27    43:54   29  2:45:57 

         1112 Lennart Svernestam     Linköpings OK                21:05   14   Felst.         27:47   21    37:21   25          
         1123 Arne Bogren            OK Vivill                    20:22   12    22:22    4   Felst.         27:47    7          
         1105 Olle Enfors            Tockarps IK                  23:28   24    32:26   25   Felst.         33:07   19          
         1136 Bengt Aspvall          Ronneby OK                                               27:12   19    35:56   23          
         1124 Egil Nielsen           Fredensborgs OK              23:26   23 ej start                       40:08   27          



H45  (28)                                  

    1    1141 Ulf Palmér             Ulricehamns OK               18:31    1    21:49    1    18:47    3    23:29    1  1:22:36 
    2    1163 Karl-Gunnar Olsson     Lunds OK                     19:01    4    22:01    2    20:05    4    23:44    2  1:24:51 
    3    1150 Ingemar Petersson      Halmstads OK                 18:55    3    22:58    3    18:04    1    25:02    4  1:24:59 
    4    1144 Lars Gunnarsson        Ringsjö OK                   18:52    2    24:46    5    18:36    2    24:49    3  1:27:03 
    5    1155 Björn Karlsson         Halmstads OK                 19:47    7    24:02    4    21:21    5    26:55    5  1:32:05 
    6    1157 Sten Segerslätt        Rävetofta OK                 19:55    8    26:24   11    22:58   10    29:49   11  1:39:06 
    7    1145 Mats Strandhagen       Göteborg-Majorna OK          20:57   14    26:00    8    23:15   11    28:59    9  1:39:11 
    8    1159 Lars Edenbrandt        Lunds OK                     19:22    6    25:47    7    27:19   21    26:55    5  1:39:23 
    9    1154 Örjan Christensson     OK Skogsfalken               20:55   12    26:09    9    22:57    9    29:55   12  1:39:56 
   10    1153 Kenneth Öhman          Vallentuna/Össeby OL         20:25    9    25:07    6    23:26   13    31:27   14  1:40:25 
   11    1146 Lars Elfving           OK Gipen                     19:11    5    26:54   12    21:42    6    34:54   21  1:42:41 
   12    1156 Henrik Carlsson        IK Uven                      21:16   15    29:23   17    24:38   15    29:11   10  1:44:28 
   13    1147 Bengt Klasson          Ulricehamns OK               24:22   21    31:05   20    22:32    8    27:23    7  1:45:22 
   14    1152 Henrik Wiberg          PI Köbenhavn                 20:55   12    27:33   13    25:16   16    32:47   19  1:46:31 
   15    1149 Conny Sahlin           OK Skogsvargarna             21:42   17    29:45   18    23:34   14    32:09   16  1:47:10 
   16    1140 Peter Larsson          OK Gipen                     23:47   19    26:17   10    26:44   20    30:58   13  1:47:46 
   17    1161 Kenth Edin             Boxholm-Mjölby OL            25:06   22    30:22   19    22:07    7    32:12   17  1:49:47 
   18    1158 Göran Siebers          IK Hakarpspojkarna           20:42   11    35:29   22    25:51   17    28:12    8  1:50:14 
   19    1142 Göran Håkansson        IK Uven                      23:58   20    28:59   15    26:10   19    35:24   22  1:54:31 
   20    1139 Staffan Edström        OK Gisle                     26:46   24    28:59   15    23:22   12    36:59   24  1:56:06 
   21    1138 Johan Wedlin           Sävedalens AIK               27:17   25    32:12   21    29:47   23    36:46   23  2:06:02 
   22    1162 Per Erlandsson         Stigmännen Karlshamns OK     25:30   23    36:18   23    29:43   22    34:36   20  2:06:07 
   23    1151 Thomas Davidsson       OK Stigen                    28:40   26    45:58   25    25:59   18    32:18   18  2:12:55 
   24    1148 Claes Lindqvist        Mullsjö SOK                  28:43   27    42:46   24    41:56   25    37:21   25  2:30:46 
   25    1143 Jan Fonselius          IF Marin Väst                30:51   28  1:00:00   26    32:07   24    39:42   26  2:42:40 

         1160 Smén Nilsson           Andrarums IF                 21:20   16    28:08   14   Felst.         31:58   15          
         1137 Alf Westesson          OK Kontinent                 22:04   18                                                    
              Mats Brorsson          Tockarps IK                  20:32   10                                                    



H40  (21)                                  

    1    1175 Lasse Karlsson         Gudhems IF                   18:00    1    19:03    1    20:28    2    26:14    1  1:23:45 
    2    1182 Jonas Persson          Skillingaryds FK             18:36    2    20:33    2    19:51    1    29:13    2  1:28:13 
    3    1170 Conny Bruhn            Boxholm-Mjölby OL            20:03    3    24:37    3    23:20    4    32:44    5  1:40:44 
    4    1181 Nils-Olof Larsson      Vänersborgs SK               21:59    6    25:22    4    23:29    5    31:35    4  1:42:25 
    5    1178 Tommy Johnsson         OK Nackhe                    21:52    5    28:31    8    22:38    3    30:47    3  1:43:48 
    6    1180 Bengt Marthinsson      Hylte OK                     21:24    4    26:35    6    26:58    8    33:04    6  1:48:01 
    7    1179 Lars Ohlsson           FK Göingarna                 23:19    8    25:31    5    24:50    6    37:33   10  1:51:13 
    8    1176 Anders Persson         Tockarps IK                  22:53    7    31:23   10    25:46    7    36:14    8  1:56:16 
    9    1184 Anders Berg            IS Kullen                    25:26   12    28:13    7    27:34    9    40:22   11  2:01:35 
   10    1171 Pål Bengtsson          IS Kullen                    25:03   11    34:03   13    28:14   10    35:08    7  2:02:28 
   11    1172 Mikael Johansson       OK Nackhe                    24:38   10    36:16   15    31:00   14    37:01    9  2:08:55 
   12    1173 Pär Stenberg           OK Skogshjortarna            26:03   13    33:16   12    29:05   11    41:49   12  2:10:13 
   13    1164 Torbjörn Salomonsson   Vänersborgs SK               30:19   16    36:12   14    33:20   15    54:33   16  2:34:24 
   14    1183 Thomas Almgren         Borås GIF                    33:40   19    39:25   16    34:45   16    48:53   13  2:36:43 
   15    1168 Reino Örn              Markaryds FK                 27:32   14    51:50   18    29:50   13    54:30   15  2:43:42 
   16    1169 Kjell Persson          Mullsjö SOK                  35:08   20    45:25   17    50:19   17    53:17   14  3:04:09 

         1174 Lars Johansson         OK Nackhe                    30:37   17    33:06   11    29:30   12   Felst.               
         1166 Anders Lindblom        Vänersborgs SK               33:27   18   Felst.        Felst.        Felst.               
         1167 John Rehn              OK Skogsfalken               36:26   21   Felst.      ej start      ej start               
         1185 Håkan Nordahl          Simrishamns OK               28:52   15   Felst.                                           
         1177 Jan-Åke Johansson      Simrishamns OK               24:15    9    30:32    9                                      



H35  (9)                                   

    1    1191 Magnus Carlsson        OK Stigen                    19:01    1    22:26    1    21:58    1    36:50    2  1:40:15 
    2    1188 Ulf Karlsson           OK Alehof                    20:20    2    26:47    4    29:48    7    32:38    1  1:49:33 
    3    1194 Håkan Persson          Laholms IF                   21:47    3    25:46    3    32:14    9    36:55    3  1:56:42 
    4    1186 Per-Göran Bern         OK Hjorten                   25:07    4    26:53    5    24:40    2    41:13    6  1:57:53 
    5    1189 Niklas Henriksson      Mullsjö SOK                  25:35    5    36:20    7    26:55    4    37:30    4  2:06:20 
    6    1192 Johan Wettergren       IK Uven                      26:22    6    31:32    6    31:15    8    44:26    7  2:13:35 
    7    1193 Peder Nilsson          OK Torfinn                   26:34    7    51:35    9    27:18    6    39:31    5  2:24:58 
    8    1190 Stefan Magnusson       Malmö OK                     31:00    8    50:29    8    27:09    5    45:55    8  2:34:33 

         1195 Per-Olof Andersson     OK Tyringe                                 24:21    2    26:23    3                        



H21  (34)                                  

    1     528 Claus Bloch            OK Pan Århus                 15:36    1    17:50    1    20:21    2    24:03    1  1:17:50 
    2     531 Markus Svensson        Pan-Kristianstad             16:17    2    26:32   14    19:33    1    25:17    2  1:27:39 
    3     506 Henrik Bengtsson       Falkenbergs OK               17:59    5    21:29    2    20:51    3    29:03    5  1:29:22 
    4     502 Peter Hedberg          Lunds OK                     18:06    6    23:22    7    20:57    4    27:54    3  1:30:19 
    5     519 Magnus Ericsson        Växjö OK                     18:51    8    22:02    3    21:41    7    31:19    9  1:33:53 
    6     513 Bengt-Göran Månsson    Pan-Kristianstad             19:25   12    23:15    6    22:59    8    29:57    6  1:35:36 
    7     524 Roine Schölin          Örkelljunga FK               18:12    7    29:15   24    21:03    5    28:41    4  1:37:11 
    8     517 Torgny Lundh           Hästveda OK                  19:01    9    22:59    5    24:06   12    33:28   16  1:39:34 
    9     501 Mikael Olsson          OK Dacke                     20:01   15    25:35   12    23:52   10    30:54    7  1:40:22 
   10     512 Håkan Eriksson         Hästveda OK                  19:39   13    27:06   16    23:02    9    32:57   14  1:42:44 
   11     514 Magnus Fransson        SOK Aneby                    19:58   14    27:07   17    24:09   14    31:38   10  1:42:52 
   12     530 Johannes Nyberg        FK Åsen                      19:02   10    28:16   22    25:03   15    32:37   13  1:44:58 
   13     511 Mads K. Larsen         FIF Hilleröd                 19:13   11    28:10   21    28:30   24    31:08    8  1:47:01 
   14     516 Marcus Färg            Eksjö SOK                    20:32   17    26:21   13    26:21   20    34:02   17  1:47:16 
   15     521 Martin Kriblad         Hjärnarps GH OL              21:18   19    27:44   18    26:04   18    32:31   12  1:47:37 
   16     515 Tobias Killander       Hästveda OK                  22:59   21    25:23   11    24:08   13    35:20   21  1:47:50 
   17     504 Mikael Svensson        Pan-Kristianstad             20:31   16    27:51   19    26:37   21    35:03   19  1:50:02 
   18     522 Claes Andersson        Falkenbergs OK               20:52   18    28:21   23    25:29   16    35:39   22  1:50:21 
   19     523 Martin Nilsson         Frosta OK                    23:43   24    27:51   19    26:19   19    34:47   18  1:52:40 
   20     518 Fredrik Lundquist      Frosta OK                    22:12   20    31:33   27    25:51   17    38:10   24  1:57:46 
   21     527 Lars-Göran Nyberg      FK Åsen                      23:32   23    32:39   28    27:58   23    37:44   23  2:01:53 
   22     507 Peter Johansson        Simlångsdalens IF            25:28   27    30:29   26    31:51   29    43:44   27  2:11:32 
   23     503 Johan Johansson        Rävetofta OK                 25:47   28    35:56   30    30:17   26    41:26   26  2:13:26 
   24     525 Andreas Nyberg         FK Åsen                      25:27   26    34:31   29    30:51   27    44:01   28  2:14:50 
   25     508 Morgan Bjelk           Hästveda OK                  25:24   25    37:00   32    32:32   30    50:47   30  2:25:43 
   26     509 Christofer Nyberg      FK Åsen                      28:09   29    43:42   33    31:49   28    46:43   29  2:30:23 

          520 Ronnie Andersson       Falkenbergs OK              Felst.         26:55   15    21:38    6    31:45   11          
          505 Daniel Evaldsson       SK Graal                    Felst.         24:58   10    23:54   11    33:25   15          
          510 Ola Eriksson           Hästveda OK                  23:20   22    29:29   25 ej start         35:10   20          
          526 Henrik Nordholm        Sävedalens AIK               17:44    4    23:23    8 ej start         52:13   31          
          529 Emil Bendroth          Rävetofta OK              ej start      ej start         27:44   22    38:33   25          
          533 Hans-Inge Reimers      Hästveda OK                                36:12   31    29:19   25                        
          532 Marcus Prolinger       TWA                          17:03    3    22:44    4                                      
          534 Audun Bakk             Wing OK                                    23:45    9                                      



H20  (3)                                   

    1    1231 Karl Karlsson          Halmstads OK                 18:38    1    28:23    3    20:11    1    31:03    1  1:38:15 
    2    1230 Klas Johansson         Växjö OK                     23:41    3    27:36    2    24:08    3    38:52    2  1:54:17 

         1232 Niclas Nilsson         OK Gipen                     22:25    2    25:59    1    21:35    2   Felst.               



H18  (14)                                  

    1    1242 Robin Westesson        OK Kontinent                 18:11    2    18:44    1    21:06    4    27:10    1  1:25:11 
    2    1243 Daniel Erlandsson      Stigmännen Karlshamns OK     17:24    1    22:05    3    19:02    2    27:38    2  1:26:09 
    3    1235 Daniel Hjortvall       Hestra IF                    18:47    3    23:48    5    17:46    1    28:24    4  1:28:45 
    4    1239 Patrik Carlsson        OK Kontinent                 20:16    4    21:48    2    19:20    3    34:01    6  1:35:25 
    5    1233 Victor Axbom           OK Landehof                  20:37    5    23:13    4    26:05   11    28:18    3  1:38:13 
    6    1240 Marcus Davidsson       OK Stigen                    21:02    6    31:53   13    25:09    9    32:34    5  1:50:38 
    7    1241 Fredrik Nilsson        OK Torfinn                   24:16   10    26:02    8    23:30    7    37:41   10  1:51:29 
    8    1247 Sven Axelsson          Falkenbergs OK               27:33   12    25:03    7    21:42    5    38:10   11  1:52:28 
    9    1236 Björn Öhrstrand        Ystads OK                    22:49    7    31:50   12    23:01    6    35:18    7  1:52:58 
   10    1244 Jonas Öhman            Vallentuna/Össeby OL         23:30    9    24:41    6    28:27   13    36:35    9  1:53:13 
   11    1234 Joakim Nelsén          Falkenbergs OK               25:08   11    28:06    9    25:37   10    35:33    8  1:54:24 
   12    1246 Daniel Nilsson         Andrarums IF                 23:28    8    29:15   10    23:43    8    42:27   13  1:58:53 
   13    1237 Johan Glantz           Andrarums IF                 28:20   13    32:51   14    28:50   14    40:27   12  2:10:28 
   14    1238 Kalle Wendel           Ystads OK                    33:22   14    31:23   11    27:13   12    48:37   14  2:20:35 



H16  (19)                                  

    1    1258 Daniel Larsson         Vänersborgs SK               16:52    3    17:03    1    18:03    3    21:04    6  1:13:02 
    2    1248 Erik Holmberg          Uddevalla OK                 17:16    5    20:22    6    17:34    1    19:06    1  1:14:18 
    3    1260 Niclas Sahlin          Vänersborgs SK               17:17    6    17:53    3    19:13    7    20:14    4  1:14:37 
    4    1262 Calle Stenberg         OK Skogshjortarna            17:23    7    17:26    2    20:19   11    21:39    9  1:16:47 
    5    1265 Pär Josefsson          Kalmar OK                    18:34   11    19:00    4    19:57    9    19:48    2  1:17:19 
    6    1266 Johan Samuelsson       Fagereds IF                  17:56   10    19:18    5    20:32   12    20:18    5  1:18:04 
    7    1257 Jonatan Andersson      Falkenbergs OK               16:25    2    20:37    7    17:45    2    24:15   13  1:19:02 
    8    1255 Mikael Andersson       OK Skogshjortarna            16:24    1    23:10    9    19:01    5    22:35   11  1:21:10 
    9    1254 Jesper Nelsén          Falkenbergs OK               17:43    9    20:41    8    19:10    6    24:26   14  1:22:00 
   10    1249 Jonas Wallin           OK Roto                      17:23    7    25:50   10    19:40    8    19:50    3  1:22:43 
   11    1261 Anton Hemlin           IK Uven                      18:51   13    25:58   11    22:24   14    22:33   10  1:29:46 
   12    1263 Carl Edin              Boxholm-Mjölby OL            18:34   11    36:36   15    23:11   15    21:38    8  1:39:59 
   13    1252 Anders Nanneson        Simlångsdalens IF            23:43   15    29:29   12    20:02   10    27:09   15  1:40:23 
   14    1251 Emil Bruhn             Boxholm-Mjölby OL            28:28   16    35:22   14    31:15   16    32:43   17  2:07:48 
   15    1250 Björn Lövdahl          Hässleholms OK               37:25   18  1:00:12   16    39:55   18    45:30   18  3:03:02 

         1253 Christoffer Erlandsson Stigmännen Karlshamns OK     21:39   14   Felst.         18:55    4    22:36   12          
         1259 Marcus Karlsson        Simlångsdalens IF            29:16   17    33:16   13    35:18   17   Felst.               
         1264 Christopher Wiberg     FIF Hilleröd                 17:09    4   Felst.         20:35   13    21:26    7          
         1256 Anton Marmelid         IS Kullen                   Felst.      ej start      ej start         31:26   16          



H14  (18)                                  

    1    1272 Johan Runesson         OK Vivill                    12:59    2    17:07    1    12:37    1    13:02    1    55:45 
    2    1277 Sebastian Månsson      Hagaby GoIF                  12:30    1    17:49    2    12:52    2    15:23    7    58:34 
    3    1282 Niklas Olsson          Rävetofta OK                 13:47    3    26:04    5    15:10    3    13:05    2  1:08:06 
    4    1275 Albin Lagerqvist       Ystads OK                    18:58   11    24:01    4    15:28    4    15:43    8  1:14:10 
    5    1279 Jonas Ledel            Falkenbergs OK               14:27    4    30:12   10    15:42    6    14:26    4  1:14:47 
    6    1276 Filip Reimers          Hästveda OK                  16:25    8    27:39    6    16:36    8    14:15    3  1:14:55 
    7    1273 Gustav Stenberg        OK Skogshjortarna            16:13    7    29:06    8    15:40    5    15:54    9  1:16:53 
    8    1271 Daniel Samuelsson      Fagereds IF                  15:05    5    28:55    7    18:24   11    14:48    5  1:17:12 
    9    1268 Jakob Segerslätt       Rävetofta OK                 17:01   10    29:59    9    17:17   10    23:06   13  1:27:23 
   10    1269 Simon Månsson          Örkelljunga FK               20:57   13    31:40   11    16:56    9    19:51   12  1:29:24 
   11    1278 Tobias Bjelk           Hästveda OK                  22:47   14    34:47   12    21:35   12    18:47   11  1:37:56 
   12    1285 Stefan Nanneson        Simlångsdalens IF            41:13   17    40:42   14    27:33   14    28:32   14  2:18:00 
   13    1284 Marcus Gustafsson      Frosta OK                    36:38   16    57:24   15    34:15   15    35:22   15  2:43:39 

         1281 Jonas Hemlin           IK Uven                      16:49    9   Felst.         16:08    7    15:08    6          
         1274 Jesper Ståhl           IS Kullen                    20:15   12    36:53   13    24:20   13   Felst.               
         1267 Viktor Stensson        IS Kullen                    15:54    6    23:01    3   Felst.         17:18   10          
         1270 Johan Philipsson       Markaryds FK                 34:47   15   Felst.         45:14   16    38:11   16          
         1283 Marcus Rehn            OK Skogsfalken              Felst.        Felst.      ej start      ej start               



H12  (21)                                  

    1    1287 Pontus Petersson       Lessebo OK                   11:12    1    14:24    2     9:59    2    10:46    1    46:21 
    2    1293 Erik Siebers           IK Hakarpspojkarna           12:40    3    12:35    1     9:44    1    11:40    2    46:39 
    3    1294 Gustav Marthinsson     Hylte OK                     15:30    7    14:39    3    13:06    8    15:37    8    58:52 
    4    1295 Axel Karlsson          Simlångsdalens IF            13:26    4    23:28   10    10:19    3    12:46    3    59:59 
    5    1290 Anton Philipsson       Markaryds FK                 14:45    5    18:50    4    11:16    4    15:20    6  1:00:11 
    6    1302 Elias Persson          Stöcksjö IS                  12:29    2    19:41    6    12:48    6    16:29   10  1:01:27 
    7    1288 Johan Salomonsson      Vänersborgs SK               16:28   10    19:12    5    13:01    7    14:06    4  1:02:47 
    8    1299 Aapo Aaltio            Rajamäen Rykmentti           20:24   15    21:41    8    13:06    8    15:21    7  1:10:32 
    9    1297 Carl-Johan Bergman     OK Älme                      17:13   11    23:02    9    13:57   11    16:21    9  1:10:33 
   10    1303 Alfred Carlsson        OK Stigen                    15:30    7    28:06   14    12:26    5    14:44    5  1:10:46 
   11    1301 Johannes Bergman       OK Älme                      19:07   14    26:11   12    15:42   12    18:54   13  1:19:54 
   12    1286 Andreas Nilsson        Markaryds FK                 16:13    9    27:32   13    23:09   16    16:40   11  1:23:34 
   13    1300 Tobias Edström         OK Gisle                     18:12   12    30:22   16    16:24   13    22:44   16  1:27:42 
   14    1292 Jonatan Möller         IS Kullen                    31:19   18    33:49   18    20:02   14    18:29   12  1:43:39 
   15    1304 Benjamin Ericsson      Toarps OK                    25:16   17    32:18   17    24:13   18    22:16   15  1:44:03 

         1296 Anton Rehn             OK Skogsfalken               19:04   13   Felst.         23:22   17    27:11   17          
         1291 Gabriel Andersson      Ulricehamns OK               14:56    6    24:32   11   Felst.         20:01   14          
         1289 Martin Strandhagen     Göteborg-Majorna OK          20:28   16    39:02   19   Felst.      ej start               
         1305 Felix Nordh            OK Tyringe                                 30:00   15    22:21   15                        
         1306 Hampus Andersson       OK Tyringe                                 19:43    7    13:48   10                        
         1298 Henrik Ilmanen-Brynell Malmö OK                  ej start      Ej godk.      ej start      ej start               



H10  (7)                                   

    1    1310 Anton Persson          Markaryds FK                 13:29    4    10:49    1    12:11    2     8:48    2    45:17 
    2    1309 Erik Lindblom          Vänersborgs SK               12:20    3    15:36    4    12:41    4     8:43    1    49:20 
    3    1311 Adam Granstedt         IK Hakarpspojkarna           13:39    5    10:52    2     9:51    1    16:03    6    50:25 
    4    1312 Anton Månsson          Örkelljunga FK               11:53    2    13:16    3    16:02    5    11:46    4    52:57 
    5    1313 Oskar Stenberg         OK Skogshjortarna            13:57    6    18:44    5    12:34    3    14:21    5    59:36 
    6    1307 Johan Brink            Markaryds FK                 16:18    7    23:29    7    21:27    6    16:30    7  1:17:44 

         1308 Erik Bengtsson         IS Kullen                     9:54    1    20:45    6 ej start         10:40    3          



D75  (4)                                   

    1    1314 Elsa Olausson          OK Tuvan                     25:22    1    30:11    1    26:48    3    23:06    2  1:45:27 
    2    1315 Gunborg Carlsson       OK Gynge                     28:40    3    32:18    2    23:55    1    22:37    1  1:47:30 
    3    1317 Aster Olsson           SK Graal                     28:30    2    44:08    3    25:51    2    25:12    3  2:03:41 
    4    1316 Ingrid Brorsson        Tockarps IK                  30:41    4    48:20    4    34:56    4    25:36    4  2:19:33 



D70  (4)                                   

    1    1320 Inga-Lisa Hedström     Pan-Kristianstad             19:47    1    33:59    3    17:12    1    14:32    1  1:25:30 
    2    1318 Marianne Ericsson      Tockarps IK                  21:57    2    26:49    1    20:25    3    18:42    4  1:27:53 
    3    1319 Gullan Almqvist        OK Älme                      23:53    3    34:29    4    20:24    2    15:29    2  1:34:15 

         1321 Karin Jönsson          Falkenbergs OK               25:45    4    30:16    2   Felst.         18:33    3          



D65  (12)                                  

    1    1322 Gunnel Börjesson       IK Uven                      18:56    1    24:52    1    22:38    1    20:13    1  1:26:39 
    2    1325 Anne-Catrine Persson   Mariestads FK                20:53    3    33:21    2    24:34    3    21:02    2  1:39:50 
    3    1326 Vivi-Anne Bylund       Rydboholms SK                22:44    4    35:00    3    31:06    8    22:02    4  1:50:52 
    4    1323 Gunvor Nilsson         Hultsfreds OK                25:45    8    39:13    7    29:43    7    21:22    3  1:56:03 
    5    1330 Anita Nilsson          OK Torfinn                   29:25    9    35:05    4    27:42    5    26:05    8  1:58:17 
    6    1327 Ruth Gustavsson        Fagereds IF                  23:10    5    47:05    9    27:46    6    23:41    5  2:01:42 
    7    1329 Maj Carlsson           FK Snapphanarna              24:24    7    42:34    8    31:31    9    27:36    9  2:06:05 
    8    1331 Mildred Josefsson      Rydboholms SK                35:36   11    37:15    6    32:28   10    25:05    6  2:10:24 
    9    1328 Ann-Marie Nilsson      IK Ymer                      29:41   10  1:04:31   10    36:04   11    28:57   10  2:39:13 

         1332 Kerstin Granstedt      Pan-Kristianstad             19:07    2    37:05    5    25:25    4   Felst.               
         1324 Inger Hallberg         IK Uven                      23:54    6 ej start         24:07    2    25:09    7          
         1333 Ingrid Hansson         Laholms IF                               1:07:34   11 ej start                             



D60  (20)                                  

    1    1351 Torill Svendsen        Lunds OK                     18:10    2    27:52    4    21:51    5    16:45    1  1:24:38 
    2    1338 Birgitta Carlsson      OK Orinto                    17:37    1    27:37    2    21:14    2    20:26    4  1:26:54 
    3    1346 Bibbi Appelgren        Mariestads FK                21:21    9    26:12    1    21:49    4    19:12    2  1:28:34 
    4    1336 Helen Andertoft        Markaryds FK                 18:21    3    32:50   10    19:22    1    21:30    6  1:32:03 
    5    1342 Britt Rangert          Växjö Allmänna IS            20:17    7    27:43    3    22:44    6    21:30    6  1:32:14 
    6    1341 Marita Pusa            FK Boken                     21:25   11    29:23    5    23:11    8    21:06    5  1:35:05 
    7    1353 Ingalill Wikingsson    Stigmännen Karlshamns OK     18:23    4    34:16   12    21:33    3    22:41   10  1:36:53 
    8    1340 Berit Byström          OK Virdarna                  24:33   13    33:43   11    22:52    7    19:37    3  1:40:45 
    9    1345 Kerstin Spetz          Nitta IF                     21:31   12    32:44    9    24:55    9    22:11    8  1:41:21 
   10    1335 Berit Boberg           IF Rigor                     21:24   10    30:51    8    27:14   10    22:31    9  1:42:00 
   11    1339 Elisabeth Ramhult      FK Friskus Varberg           21:17    8    29:47    6    30:10   12    22:58   11  1:44:12 
   12    1344 Birgitta Parkner       OK Landehof                  25:30   15    38:28   15    38:27   16    25:56   12  2:08:21 
   13    1337 Kajsa Larsson          Halmstads OK                 28:46   17    42:04   16    31:28   13    26:09   14  2:08:27 
   14    1349 Britt Mari Johansson   Tormestorps IF               26:27   16    38:22   14    45:46   18    25:58   13  2:16:33 
   15    1343 Doris Nilsson          Göteborgs SK                 38:27   20    36:29   13    27:33   11    35:43   17  2:18:12 
   16    1334 Gunnel Nilsson         Malmö OK                     31:41   18    43:58   17    38:42   17    33:33   16  2:27:54 
   17    1350 Britt Olsson           SK Graal                     24:49   14  1:01:34   18    35:54   14    28:09   15  2:30:26 
   18    1348 Barbro Jonsson         OK Roslagen                  35:11   19  1:02:49   19    36:24   15    44:13   18  2:58:37 

         1347 Kerstin Ernvid         Nitta IF                     19:28    6    30:45    7   Felst.      ej start               
         1352 Gull Svensson          Tockarps IK                  18:28    5   Felst.      ej start      ej start               



D55  (21)                                  

    1    1372 Inger Glans            OK Torfinn                   16:26    1    22:30    1    20:10    1    17:16    2  1:16:22 
    2    1369 Britt-Marie Magnusson  Laholms IF                   20:24    6    24:48    2    20:44    2    19:24    6  1:25:20 
    3    1367 Maj-Britt Byström      Rävetofta OK                 19:33    3    27:12    7    21:46    3    16:54    1  1:25:25 
    4    1354 Britt Forsell Pirozzi  Lunds OK                     23:11   11    25:13    4    25:13    6    18:39    3  1:32:16 
    5    1366 Gunnel Karlsson        SOK 68                       21:51    8    27:24    8    22:49    4    20:35    8  1:32:39 
    6    1361 Gunvor Sandberg        Bromma-Vällingby SOK         19:43    4    26:14    5    27:50    7    19:27    7  1:33:14 
    7    1370 Birgitta Tollesson     OK Alehof                    19:15    2    30:36   12    24:12    5    19:13    5  1:33:16 
    8    1356 Margareta Larsson      OK Njudung                   20:13    5    25:05    3    29:55   12    18:45    4  1:33:58 
    9    1373 Lisbeth Carlsson       Vaggeryds SOK                22:41   10    27:07    6    28:30    9    22:18    9  1:40:36 
   10    1374 Solbritt Gustafsson    OK Virdarna                  21:37    7    27:44    9    31:17   14    23:38   12  1:44:16 
   11    1364 Ulla Ling              IK Hakarpspojkarna           22:36    9    27:51   10    30:53   13    22:57   10  1:44:17 
   12    1368 Sonja Hammar           OK Kompassen                 24:07   12    32:33   13    29:44   11    25:41   16  1:52:05 
   13    1358 Marita Johansson       Kinnaströms SK               25:30   13    34:23   15    34:18   17    26:21   17  2:00:32 
   14    1355 Kristina Johansson     Mullsjö SOK                  27:54   15    29:46   11    32:58   16    32:48   18  2:03:26 
   15    1362 Ylva Jansson           IF Hagen                     27:55   16    38:31   16    34:49   18    24:11   13  2:05:26 
   16    1371 Hjördis Erlandsson     OK Lindena                   41:46   20    33:15   14    31:48   15    23:23   11  2:10:12 
   17    1359 Rosa Johansson         IK Uven                      31:26   18    57:19   17    28:45   10    25:16   15  2:22:46 

         1363 Lisbeth Nilsson        Falköpings AIK               34:31   19   Felst.         35:45   19    34:45   20          
         1357 Anna-Lena Nyth         OK Nackhe                    26:13   14   Felst.         28:06    8    25:08   14          
         1365 Rosita Karlsson        Växjö Allmänna IS            58:07   21   Felst.       1:01:25   21    46:09   21          
         1360 Ingrid Werlin          Simlångsdalens IF            30:29   17   Felst.         41:36   20    34:41   19          



D50  (18)                                  

    1    1383 Christine Edenbrandt   Lunds OK                     20:25    1    23:24    2    19:38    2    19:18    1  1:22:45 
    2    1389 Gunilla Hogedal        Vänersborgs SK               22:33    4    21:28    1    23:46    4    21:21    3  1:29:08 
    3    1376 Marie Svernestam       Linköpings OK                23:46    5    25:15    3    22:09    3    22:18    5  1:33:28 
    4    1378 Ulla Engelby           Pan-Kristianstad             22:21    3    26:12    4    28:45    9    22:33    6  1:39:51 
    5    1394 Karin Axelsson         IK Uven                      25:16    6    28:56    6    30:29   11    26:38   11  1:51:19 
    6    1388 Katarina Bengtsson     Halmstads OK                 27:40    7    31:08    7    26:44    7    30:07   14  1:55:39 
    7    1381 Ingalill Nilsson       Stigmännen Karlshamns OK     35:35   13    31:33    8    26:12    6    26:04    8  1:59:24 
    8    1385 Karin Lindqvist        Växjö OK                     30:08   10    35:16   10    27:59    8    26:33    9  1:59:56 
    9    1393 Lizkulla Pettersson    Kinnaströms SK               28:18    8    38:32   12    29:41   10    26:33    9  2:03:04 
   10    1391 Anita Lovén-Andersson  OK Skogshjortarna            29:22    9    37:10   11    31:08   12    29:17   12  2:06:57 
   11    1390 Inger Johansson        OK Nackhe                    33:07   12    40:03   14    36:39   13    31:16   15  2:21:05 
   12    1377 Mia Häll               Växjö OK                   1:22:00   14    46:03   16    56:43   15    39:51   16  3:44:37 

         1387 Kristina Hjelm         Lunds OK                    Felst.         39:40   13    40:07   14    44:02   18          
         1386 Inger Schwartz         OK Södertörn                Felst.         27:14    5    24:12    5    23:50    7          
         1392 Eva Lindahl            Trollhättans SOK             31:28   11    33:17    9   Felst.         29:44   13          
         1382 Margareta Schölin      Örkelljunga FK              Felst.         40:20   15   Felst.         43:55   17          
         1379 Ingela Nelsén          Falkenbergs OK               22:13    2                                22:16    4          
         1375 Eva Tykesson           Rävetofta OK              ej start      ej start         19:11    1    20:45    2          



D45  (20)                                  

    1    1411 Jane Johansson         Gudhems IF                   20:26    1    20:51    1    26:54    6    24:35    1  1:32:46 
    2    1395 Agneta Erfors          OK Torfinn                   22:13    2    22:21    2    25:05    2    27:42    3  1:37:21 
    3    1410 Lena Runesson          OK Vivill                    22:41    4    24:31    4    26:21    3    30:42    5  1:44:15 
    4    1407 Marianne Klasson       Ulricehamns OK               25:05   10    23:50    3    27:40    7    28:47    4  1:45:22 
    5    1397 Ing-Marie Andersson    Ystads OK                    25:01    9    28:51    9    24:51    1    31:18    6  1:50:01 
    6    1401 Åsa Svensson           Pan-Kristianstad             22:47    5    24:51    5    26:30    4    35:55   11  1:50:03 
    7    1408 Anna Larsson           Örkelljunga FK               24:58    8    25:24    6    27:54    9    37:31   13  1:55:47 
    8    1399 Maj Öhrstrand          Ystads OK                    24:56    7    39:11   14    27:45    8    27:28    2  1:59:20 
    9    1402 Ingrid Nyberg          FK Åsen                      25:56   12    27:40    7    28:36   10    37:37   14  1:59:49 
   10    1409 Marianne Thorsson      IK Trenne Ullared            27:30   14    32:01   10    31:29   11    33:27    8  2:04:27 
   11    1404 Lena Håkansson         IK Uven                      29:29   16    32:20   11    34:36   14    34:31    9  2:10:56 
   12    1413 Britt-Marie Bengtsson  Simlångsdalens IF            22:33    3    40:55   15    26:53    5    42:38   17  2:12:59 
   13    1403 Ann-Marie Nilsson      Ystads OK                    27:01   13    42:22   16    32:33   12    31:18    6  2:13:14 
   14    1396 Monica Alverslid       OK Stigen                    25:27   11    37:45   13    36:05   16    36:35   12  2:15:52 
   15    1406 Elisabeth Hemlin       IK Uven                      29:14   15    43:11   17    35:01   15    35:12   10  2:22:38 
   16    1405 Ingrid Borgkvist       IS Kullen                    34:39   17    35:23   12    44:17   17    40:59   15  2:35:18 
   17    1400 Yvonne Edström         OK Gisle                     39:23   20    45:43   18    52:35   19  1:00:53   19  3:18:34 

         1414 Vanja Jinnemo          Hjärnarps GH OL              38:25   19                  51:55   18    49:28   18          
         1398 Elsie Bengtsson        Rävetofta OK                 36:28   18 ej start         34:08   13    41:15   16          
         1412 Elisabet Månsson       OK Löftan                    24:43    6    28:42    8 ej start      ej start               



D40  (22)                                  

    1    1422 Elisabeth Strandhagen  Göteborg-Majorna OK          22:19    1    24:55    1    23:26    1    28:47    1  1:39:27 
    2    1415 Britta Sahlin          OK Skogsvargarna             22:42    2    25:35    2    23:37    2    29:46    2  1:41:40 
    3    1418 Annette Falck-Larsson  Vänersborgs SK               24:53    8    26:26    4    25:55    3    32:26    6  1:49:40 
    4    1416 Ingrid Johansson       Laholms IF                   24:56    9    26:20    3    27:53    7    31:04    3  1:50:13 
    5    1434 Eva Almgren            OK Stigen                    23:46    4    29:55    8    26:03    4    31:31    5  1:51:15 
    6    1425 Ingela Andersson       Lunds OK                     24:45    7    27:48    6    26:38    6    33:02    8  1:52:13 
    7    1426 Marie Öhman            Vallentuna/Össeby OL         24:24    6    28:59    7    26:11    5    33:45    9  1:53:19 
    8    1421 Lena Olsson            Rävetofta OK                 22:57    3    27:31    5    31:03   12    32:55    7  1:54:26 
    9    1419 Anna Isaksson          Mullsjö SOK                  23:47    5    36:24   12    30:23   10    31:21    4  2:01:55 
   10    1435 Christina Wallerman    Borås GIF                    29:28   14    32:44    9    30:48   11    39:20   12  2:12:20 
   11    1428 Annika Marthinsson     Hylte OK                     27:03   11    35:50   11    31:18   13    38:59   11  2:13:10 
   12    1424 Maria Johnsson         OK Nackhe                    27:52   12    42:40   15    30:12    9    35:26   10  2:16:10 
   13    1431 Kati Németh            Andrarums IF                 26:11   10    38:34   13    28:05    8    46:50   17  2:19:40 
   14    1432 Britt-Marie Stensson   IS Kullen                    28:19   13    43:02   16    34:00   14    39:58   13  2:25:19 
   15    1429 Gudrun Nilsson         Andrarums IF                 29:42   15    49:49   18    42:20   17    40:39   14  2:42:30 
   16    1423 Ing-Marie Samuelsson   Fagereds IF                  30:32   16    45:24   17    45:38   19    45:05   16  2:46:39 
   17    1420 Maria Lindblom         Vänersborgs SK               33:30   19    39:42   14    53:22   20    47:37   19  2:54:11 
   18    1427 Annika Gustafson       OK Gipen                     31:54   17  1:03:55   20    40:13   16    41:13   15  2:57:15 
   19    1417 Monica Larsson         OK Gipen                     36:53   21    56:36   19    43:21   18    53:36   20  3:10:26 

         1433 Catarina Blomberg      Göteborg-Majorna OK          33:21   18   Felst.         38:59   15    47:20   18          
         1430 Carina Stenberg        OK Skogshjortarna            36:07   20   Felst.      ej start      ej start               
         1436 Lotta Hansson          OK Kontinent                               34:03   10 ej start        Felst.               



D35  (9)                                   

    1    1437 Anna Nordmark          Ronneby OK                   22:23    1    25:51    1    23:34    2    33:19    2  1:45:07 
    2    1442 Marie Adolfsson        Örkelljunga FK               24:02    2    33:05    2    23:12    1    32:55    1  1:53:14 
    3    1439 Annika Möller          IS Kullen                    30:01    6    33:29    3    29:50    4    43:26    4  2:16:46 
    4    1438 Lena Thuresson         Burseryds IF                 29:56    5    35:14    5    32:16    6    47:39    7  2:25:05 
    5    1444 Ann-Sofie Brink        Markaryds FK                 28:22    4    38:29    6    36:34    8    42:49    3  2:26:14 
    6    1443 Lena Wikénius          Malmö OK                     30:14    7    35:11    4    33:10    7    48:49    8  2:27:24 
    7    1441 Mona Adolfsson         Växjö OK                     31:40    8    39:48    7    31:30    5    46:02    5  2:29:00 

         1445 Lena Karlsson          OK Alehof                    27:32    3   Felst.      ej start        Felst.               
         1440 Mollie Nohave          OK Orion                  ej start      ej start         29:23    3    46:15    6          



D21  (21)                                  

    1     561 Danute Månsson         Pan-Kristianstad             20:12    2    23:57    1    24:23    3    30:25    1  1:38:57 
    2     555 Agneta Nordholm        Sävedalens AIK               21:26    4    26:08    3    22:44    1    32:16    2  1:42:34 
    3     570 Ann Nilsson            Markaryds FK                 22:03    6    24:23    2    27:04    4    33:36    3  1:47:06 
    4     563 Ylva Sunesson          Haninge SOK                  21:31    5    28:07    6    24:01    2    35:14    4  1:48:53 
    5     556 Maria Svantesson       OK Tyringe                   26:22   10    26:47    5    28:28    6    37:59    5  1:59:36 
    6     562 Malin Sörstrand        SOK 68                       24:40    9    29:32    8    29:20    7    41:35    7  2:05:07 
    7     565 Charlotte Wedlin       Sävedalens AIK               24:26    8    32:39    9    28:11    5    41:08    6  2:06:24 
    8     566 Annika Messenger       Ölmstads IS                  26:47   11    38:11   10    36:45    9    51:41   12  2:33:24 
    9     554 Anna Karlsson          SOK 68                       34:58   16    40:32   11    35:46    8    48:31   10  2:39:47 
   10     571 Emma Kriblad           Hjärnarps GH OL              33:44   15    42:56   12    40:37   11    43:31    8  2:40:48 
   11     568 Christin Linstrå       Ölmstads IS                  32:19   13    53:14   14    36:45    9    49:27   11  2:51:45 
   12     558 Louise Pihl            OK Dacke                     38:30   17    56:49   16    57:13   14    45:07    9  3:17:39 
   13     553 Linda Gustafsson       Frosta OK                    49:16   18    54:12   15    53:50   13  1:10:41   15  3:47:59 

          557 Eva-Lotta Bengtsson    Rävetofta OK              ej start      ej start         48:02   12  1:06:49   14          
          559 Sandra Wedlin          Sävedalens AIK               31:25   12    45:35   13 ej start      ej start               
          560 Annika Nilsson         Växjö OK                    Felst.      ej start      ej start        Felst.               
          569 Linda Jinnemo          Hjärnarps GH OL              32:19   13                              1:00:49   13          
          572 Mike Jäger             GTS                          19:51    1    28:29    7                                      
          564 Ingela Alvmyren        Halmstads OK              ej start         26:08    3 ej start      ej start               
          551 Sara Linse             Lunds OK                     20:43    3                                                    
          552 Marie Fransson         Lunds OK                     24:25    7                                                    



D20  (8)                                   

    1    1475 Anna Runesson          OK Vivill                    23:31    2    25:03    1    20:49    1    30:08    1  1:39:31 
    2    1470 Linda Klasson          Ulricehamns OK               22:02    1    27:41    4    23:03    4    33:02    2  1:45:48 
    3    1472 Lina Hulander          Ulricehamns OK               23:54    4    28:04    5    21:26    2    36:02    3  1:49:26 
    4    1474 Isabell Håkansson      IK Uven                      24:46    5    26:13    2    22:47    3    36:03    4  1:49:49 
    5    1471 Sofia Killander        Hästveda OK                  23:40    3    27:29    3    24:28    5    37:35    5  1:53:12 
    6    1468 Andrea Erfors          OK Torfinn                   26:01    6    30:01    6    34:55    8    39:25    6  2:10:22 
    7    1469 Karin Kaill            IK Omega                     27:45    8    32:40    7    31:02    7    43:06    7  2:14:33 
    8    1473 Anna Wallerman         Borås GIF                    27:36    7    38:51    8    27:09    6    43:47    8  2:17:23 



D18  (13)                                  

    1    1476 Frida Andersson        Falkenbergs OK               20:29    1    24:38    2    19:16    1    23:09    1  1:27:32 
    2    1486 Anna Hulander          Ulricehamns OK               21:22    3    23:04    1    22:54    2    31:56    5  1:39:16 
    3    1480 Carolina Klasson       Ulricehamns OK               20:41    2    28:23    4    22:59    3    27:36    2  1:39:39 
    4    1483 Jennie Andersson       Falkenbergs OK               22:14    4    26:24    3    23:42    4    33:19    7  1:45:39 
    5    1481 Anna Nilsson           FK Snapphanarna              23:50    6    29:06    5    25:46    7    29:09    3  1:47:51 
    6    1485 Lisa Kaill             IK Omega                     23:57    7    30:22    7    25:32    5    36:14    9  1:56:05 
    7    1484 Ylwa Holmqvist         Malmö OK                     25:25    8    31:14    8    29:01    9    31:24    4  1:57:04 
    8    1478 Malin Riis             Örkelljunga FK               25:50    9    34:47    9    25:54    8    32:23    6  1:58:54 
    9    1488 Anna Josefsson         Kalmar OK                    32:13   12    29:31    6    33:25   11    35:00    8  2:10:09 
   10    1477 Malin Marthinsson      Hylte OK                     39:29   13    43:47   11    40:38   13    52:26   12  2:56:20 

         1482 Maria Edenbrandt       Malmö OK                     23:49    5 ej start         25:32    5    36:46   10          
         1487 Maria Gunnarsson       Ringsjö OK                   28:49   10    39:56   10    37:48   12 ej start               
         1479 Marie Jinnemo          Hjärnarps GH OL              30:49   11                  31:27   10    45:27   11          



D16  (10)                                  

    1    1490 Anna Olsson            OK Tyringe                   20:28    1    21:47    1    20:07    1    27:22    4  1:29:44 
    2    1494 Matilda Thorén         Vänersborgs SK               21:48    3    26:50    4    20:24    2    25:09    1  1:34:11 
    3    1493 Emma Marthinsson       Hylte OK                     21:37    2    24:29    3    23:18    7    25:55    2  1:35:19 
    4    1492 Pernilla Olsson        Rävetofta OK                 24:17    6    23:44    2    22:28    5    26:45    3  1:37:14 
    5    1489 Ellinor Larsson        Vänersborgs SK               25:12    7    27:58    5    25:19    8    33:58    6  1:52:27 
    6    1497 Emily Persson          Tockarps IK                  39:35    8    44:58    7    40:17    9  1:04:57    8  3:09:47 

         1495 Annika Blomberg        Göteborg-Majorna OK          23:09    5   Felst.         21:42    3    29:59    5          
         1496 Madeleine Svensson     Hästveda OK                  41:38    9   Felst.         42:48   10    53:11    7          
         1491 Camilla Öhman          Vallentuna/Össeby OL         22:49    4    37:33    6    22:17    4   Felst.               
         1498 Kristina Aspvall       Ronneby OK                                               22:31    6                        



D14  (15)                                  

    1    1510 Therese Lindqvist      Mullsjö SOK                  16:27    2    24:36    1    16:28    2    14:45    1  1:12:16 
    2    1512 Kajsa Isaksson         Mullsjö SOK                  17:49    4    26:13    3    15:22    1    15:41    3  1:15:05 
    3    1501 Elin Strandhagen       Göteborg-Majorna OK          16:58    3    27:36    5    18:30    4    15:45    4  1:18:49 
    4    1500 Ann-Sofie Larsson      Örkelljunga FK               19:32    6    24:58    2    18:42    6    16:36    5  1:19:48 
    5    1508 Johanna Blomberg       Göteborg-Majorna OK          19:56    7    28:20    7    18:26    3    18:42    8  1:25:24 
    6    1502 Elin Henriksson        Mullsjö SOK                  19:19    5    35:54   12    21:02   10    17:28    7  1:33:43 
    7    1505 Ellenor Persson        Stöcksjö IS                  23:01   12    26:57    4    22:20   11    21:55   14  1:34:13 
    8    1499 Maria Davidsson        OK Stigen                    21:07    9    31:01    8    24:01   13    19:42   10  1:35:51 
    9    1506 Elsa Ivarsson          Mullsjö SOK                  20:09    8    36:01   13    20:13    7    19:58   12  1:36:21 
   10    1507 Sandra Andersson       Falkenbergs OK               21:37   10    34:10   11    23:15   12    19:48   11  1:38:50 
   11    1509 Anna Berg              IS Kullen                    23:53   13    33:05   10    20:47    8    22:44   15  1:40:29 
   12    1511 Elin Thuresson         Burseryds IF                 22:54   11    38:19   14    21:01    9    21:06   13  1:43:20 
   13    1504 Sofie Persson          Mullsjö SOK                  28:26   14    32:15    9    26:43   14    18:56    9  1:46:20 

         1503 Ylva Fonselius         IF Marin Väst                16:18    1    28:11    6   Felst.         15:16    2          
         1513 Veronika Aspvall       Ronneby OK                                               18:40    5    17:27    6          



D12  (16)                                  

    1    1520 Elin Månsson           OK Löftan                    15:09    2    16:10    1    12:46    2    13:04    1    57:09 
    2    1525 Anna Almgren           OK Stigen                    14:42    1    16:10    1    16:19    7    14:28    2  1:01:39 
    3    1521 Sofia Bergman          OK Älme                      16:36    5    18:18    3    12:56    3    17:00    5  1:04:50 
    4    1518 Johanna Erlandsson     Stigmännen Karlshamns OK     19:16    9    20:21    5    12:13    1    15:16    4  1:07:06 
    5    1515 Stina Berg             IS Kullen                    16:48    6    25:11    8    16:03    6    14:45    3  1:12:47 
    6    1524 Emma Månsson           Örkelljunga FK               17:59    7    21:47    6    15:29    5    20:16    9  1:15:31 
    7    1522 Tove Ståhl             IS Kullen                    16:34    4    18:35    4    16:46    8    24:07   10  1:16:02 
    8    1517 Matilda Stensson       IS Kullen                    18:02    8    28:27   11    15:04    4    19:32    8  1:21:05 
    9    1523 Camilla Nilsson        OK Torfinn                   15:35    3    23:29    7    25:25   13    17:57    6  1:22:26 
   10    1527 Jenny Olsson           Örkelljunga FK               21:59   10    26:09    9    17:14    9    27:31   13  1:32:53 
   11    1516 Lovisa Åkesson         OK Löftan                    23:13   11    27:45   10    20:54   11    24:53   11  1:36:45 
   12    1519 Ellen Nilsson          OK Gipen                     36:36   13    32:28   12    19:17   10    17:57    6  1:46:18 
   13    1528 Kristin Lindblom       Vänersborgs SK               27:51   12    49:49   14    31:04   14    27:21   12  2:16:05 
   14    1514 Rebecka Svensson       Hästveda OK                  42:20   14    54:10   15    40:03   15    51:46   14  3:08:19 
   15    1526 Amanda Persson         Tockarps IK                1:02:15   15    48:22   13    48:07   16    59:53   15  3:38:37 

         1529 Margrete Aspvall       Ronneby OK                                               21:46   12                        



D10  (11)                                  

    1    1531 Klara Hemlin           IK Uven                      11:40    2    11:50    2    11:14    1     8:34    1    43:18 
    2    1530 Agnes Leo              OK Stigen                    10:39    1    11:48    1    12:48    3    13:00    5    48:15 
    3    1538 Jessica Nilsson        OK Torfinn                   13:25    4    12:34    4    15:16    6    10:29    2    51:44 
    4    1540 Hilma Carlsson         OK Stigen                    11:55    3    15:36    5    11:37    2    13:55    6    53:03 
    5    1535 Lisa Nyberg            FK Åsen                      14:45    6    12:02    3    15:15    5    12:10    4    54:12 
    6    1539 Kajsa Henriksson       Mullsjö SOK                  27:13    8    18:27    6    12:54    4    11:20    3  1:09:54 
    7    1537 Jessica Bjelk          Hästveda OK                  15:26    7    24:11    8    19:14    7    24:29   10  1:23:20 
    8    1536 Katarina Johansson     Örkelljunga FK               52:44    9    25:43    9    30:07    9    20:41    8  2:09:15 

         1534 Pim Hedberg            Lunds OK                     56:38   10    21:04    7    36:41   10 ej start               
         1533 Sara Rehn              OK Skogsfalken             1:14:27   11  1:11:48   10 ej start         22:38    9          
         1532 Isabelle Bornetun      Skillingaryds FK             14:42    5 ej start         29:55    8    14:46    7