Tre Skåningar och En Dansk 17-19/6 2005 Helsingborgs SOKsö 2005-06-19 13:24
Totala resultatskapad av MT2003 © Stephan Krämer 2005

   Pl Startnr Namn                   Klubb                           E1            E2            E3            E4           Tid 



H80  (4)                                   

    1     505 Harry Ahlqvist         Växjö OK                     22:18    1    26:46    1    24:06    1    21:15    1  1:34:25 
    2     504 Yngve Olsson           SK Graal                     47:38    4    42:15    2    42:11    2    29:15    2  2:41:19 
    3     502 Nils Lundin            Andrarums IF                 35:12    2    49:30    3    46:21    4    45:32    4  2:56:35 
    4     503 Gustaf Almqvist        OK Älme                      46:40    3  1:09:45    4    45:35    3    38:05    3  3:20:05 



H75  (10)                                  

    1     515 Stig-Allan Jönsson     Halmstad Garnisons IF        21:04    1    23:39    1    26:01    3    22:09    2  1:32:53 
    2     506 Stig Sjöholm           Ringsjö OK                   29:00    9    27:28    3    24:18    1    24:45    7  1:45:31 
    3     513 Sven Granstedt         OK Pan-Kristianstad          28:28    6    27:29    4    27:17    5    23:38    5  1:46:52 
    4     508 Ove Nordahl            Simrishamns OK               26:57    4    31:21    6    29:01    6    23:26    4  1:50:45 
    5     511 Nisse Bohman           OK Kompassen                 28:55    8    31:33    7    26:25    4    28:55    8  1:55:48 

          514 Nils Andersson         OK Kompassen                 28:45    7    28:27    5   Felst.         23:25    3          
          510 Yngve Jönsson          OK Silva                     25:49    3    32:51    8   Felst.         20:26    1          
          507 Arne Nordahl           Örkelljunga FK               27:26    5    24:46    2   Felst.      ej start               
          512 Nils Rågstedt          IS Kullen                    23:52    2                  25:42    2                        
          509 Knut Nilsson           OK Kompassen              ej start      ej start        Felst.         23:38    5          



H70  (17)                                  

    1     525 Kjell Persson          Mariestads FK                18:17    1    19:55    1    27:35    4    17:58    2  1:23:45 
    2     519 Jan-Eric Nelking       FK Åsen                      24:24    7    26:19    6    27:44    5    21:22    5  1:39:49 
    3     524 Arne Andersson         Eslövs FK                    26:35   12    28:23    8    24:22    1    21:10    4  1:40:30 
    4     531 Bror Svensson          Uddevalla IS                 26:12   10    25:23    5    28:33    6    21:55    6  1:42:03 
    5     526 Carl-Henrik Hallberg   IK Uven                      23:49    6    24:16    4    30:14    7    26:27   14  1:44:46 
    6     530 Bengt Edvardsson       OK Torfinn                   24:50    8    29:55   10    27:22    3    24:38   11  1:46:45 
    7     517 Ove Kilborn            Uddevalla IS                 23:15    4    29:54    9    31:06    8    24:06   10  1:48:21 
    8     521 Lars Magnusson         Hässleholms OK               24:52    9    26:30    7    31:08    9    25:53   13  1:48:23 
    9     520 Åke Strand             Örkelljunga FK               35:54   16    31:04   12    26:21    2    22:00    7  1:55:19 
   10     529 Gunnar Larsson         Uddevalla IS                 33:20   15    30:12   11    34:21   13    19:38    3  1:57:31 
   11     518 Erland Olsson          Toarps OK                    26:14   11    36:24   14    31:47   10    23:51    9  1:58:16 
   12     532 Börje Nilsson          Järfälla OK                  28:53   14    32:11   13    32:07   11    26:35   15  1:59:46 
   13     528 Totte Holm             OK Räven                     23:17    5    36:37   15    35:10   14    25:27   12  2:00:31 
   14     527 Jan Jönsson            Falkenbergs OK               26:51   13    50:45   16    32:37   12    32:01   16  2:22:14 

          522 Kurt Johansson         Uddevalla IS                Felst.         23:43    2   Felst.         22:23    8          
          523 Klas Tykesson          Rävetofta OK                 18:30    2    23:44    3 ej start         17:26    1          
          516 Harry Söderberg        FK Friskus Varberg           21:57    3 ej start        Felst.      ej start               



H65  (26)                                  

    1     558 Bo Svensson            Tockarps IK                  20:26    3    23:39    5    23:41    9    16:10    1  1:23:56 
    2     556 Ernie Broström         Halmstads OK                 20:21    2    21:41    3    25:39   13    17:35    3  1:25:16 
    3     553 Ulf Eskilsson          OK Södertörn                 21:56    5    23:23    4    21:27    5    18:31    4  1:25:17 
    4     557 Erland Ling            IK Hakarpspojkarna           19:17    1    27:32   13    20:10    2    18:39    5  1:25:38 
    5     541 Mats-Erik Andersson    Ulricehamns OK               24:31   11    19:47    1    20:56    4    21:47   14  1:27:01 
    6     549 Per Slunggård          Idefjordens SK               21:33    4    29:33   14    19:53    1    19:27    8  1:30:26 
    7     538 Ingvar Josefsson       Rydboholms SK                27:46   20    24:32    6    22:43    7    20:22    9  1:35:23 
    8     534 Rolf Tollesson         OK Alehof                    26:21   15    26:22   10    23:17    8    21:21   11  1:37:21 
    9     552 Bertil Kollén          Malmö OK                     25:30   14    25:56    9    24:32   10    21:50   15  1:37:48 
   10     545 Bo Wadensjö            FK Finn                      22:13    6    30:35   16    27:49   16    17:22    2  1:37:59 
   11     554 Burne Nilsson          OK Torfinn                   24:43   12    26:42   12    26:07   14    21:30   12  1:39:02 
   12     543 Ivan Ernvid            Nitta IF                     22:50    8    38:06   24    21:30    6    19:15    6  1:41:41 
   13     547 Göran Bengtsson        FK Finn                      30:06   23    25:37    7    26:57   15    19:20    7  1:42:00 
   14     539 Lars Lång              OK Klyftamo                  26:24   16    26:37   11    24:54   12    24:27   18  1:42:22 
   15     548 Lennart Nilsson        IK Ymer                      24:04   10    29:35   15    30:05   18    20:39   10  1:44:23 
   16     546 Arne Boge              OK Alehof                    24:00    9    25:52    8    30:52   20    27:02   22  1:47:46 
   17     544 Kennerth Gustafsson    OK Virdarna                  26:59   18    34:22   21    24:51   11    21:44   13  1:47:56 
   18     555 Curt Tillman           Linköpings OK                26:54   17    30:41   17    32:27   22    24:10   17  1:54:12 
   19     540 Sven-Åke Andertoft     Markaryds FK                 29:36   22    30:51   18    29:28   17    26:01   20  1:55:56 
   20     551 Göran Holmberg         Markaryds FK                 27:38   19    41:51   25    30:07   19    29:29   24  2:09:05 
   21     533 Gunnar Bylund          Rydboholms SK                39:02   25    32:58   20    31:43   21    25:25   19  2:09:08 
   22     542 Stig Svensson          OK Virdarna                  34:49   24    35:05   22    33:16   23    26:33   21  2:09:43 
   23     536 Allan Hammar           OK Kompassen                 41:37   26    32:54   19    36:01   25    27:45   23  2:18:17 

          550 Ove Arvidsson          OK Södertörn                 25:21   13   Felst.         34:06   24    22:50   16          
          537 Ingemar Alfredsson     IK Uven                      29:20   21    20:50    2    20:21    3 ej start               
          535 Rune Arvidsson         OK Mark                      22:13    6    37:00   23 ej start      ej start               



H60  (37)                                  

    1     575 Kjell Erlandsson       OK Lindena                   20:20    7    20:27    2    20:57    5    16:02    3  1:17:46 
    2     567 Per-Arne Johansson     OK Gipen                     19:03    3    23:44    9    20:32    4    16:18    4  1:19:37 
    3     571 Bengt Karlsson         Idefjordens SK               20:35    8    22:48    8    21:51    7    16:34    5  1:21:48 
    3     583 Ingemar Wiklund        OK Skogsvargarna             19:58    6    20:24    1    22:55   13    18:31   14  1:21:48 
    5     570 Waste Byström          OK Virdarna                  21:16   10    25:35   15    19:27    2    17:13    7  1:23:31 
    6     576 Göran Andersson        Stigmännen Karlshamns OK     26:05   21    22:20    6    21:51    7    16:37    6  1:26:53 
    7     561 Hans Carlsson          OK Orinto                    22:15   14    22:39    7    24:17   20    17:45   10  1:26:56 
    8     589 John Ohlandersson      Örkelljunga FK               26:59   23    21:14    3    24:05   17    17:20    8  1:29:38 
    9     591 Benkt Anderson         Lunds OK                     18:49    2    30:21   24    22:07    9    18:38   15  1:29:55 
   10     565 Ulf Jönsson            Laholms IF OK                23:05   17    24:59   13    24:57   24    18:19   13  1:31:20 
   11     582 Pär-Erik Johansson     Kinnaströms SK               21:51   13    29:39   22    23:50   15    17:39    9  1:32:59 
   12     559 Lars Henriksson        OK Älme                      21:41   11    27:10   18    24:07   19    20:30   18  1:33:28 
   13     568 Lars Finbom            OK Landehof                  27:57   27    24:23   11    23:44   14    17:49   11  1:33:53 
   14     560 Christer Westberg      IFK Göteborg                 22:34   15    30:45   25    22:36   12    18:43   16  1:34:38 
   15     562 Raimo Salminen         Växjö OK                     27:29   26    24:12   10    23:52   16    21:48   24  1:37:21 
   16     574 Sven-Erik Forsell      Lunds OK                     23:15   18    27:17   19    24:37   22    22:41   26  1:37:50 
   17     587 Jan Falk               Sundbybergs IK               24:09   19    25:03   14    27:56   29    22:18   25  1:39:26 
   18     578 Bengt-Rune Wallström   IK Uven                      29:21   28    25:39   16    26:05   26    20:49   20  1:41:54 
   19     573 Leif Nilsson           Göteborgs SK                 27:05   24    31:41   27    24:26   21    20:56   22  1:44:08 
   20     569 Egil Nilsen            Fredensborg OK               29:47   30    24:34   12    34:32   32    20:58   23  1:49:51 
   21     593 Tom Lindberg           Lunds OK                     29:34   29    31:13   26    35:02   33    19:00   17  1:54:49 
   22     580 Bo Bengtsson           OK Alehof                    27:28   25    29:04   21    38:02   34    23:53   29  1:58:27 
   23     586 Lennart Magnusson      Laholms IF OK                30:03   31    32:18   28    29:21   30    33:01   31  2:04:43 

          577 Roland Eriksson        Hästveda OK                 Felst.         30:09   23    25:02   25    23:43   27          
          572 Karl-Axel Johansson    IK Uven                     Felst.         27:59   20    24:05   17    20:53   21          
          584 Yngve Johansson        Kristinehamns OK             19:09    4    21:45    4    21:42    6   Felst.               
          585 Lennart Nilsson        Malmö OK                     26:22   22   Felst.         26:22   27    23:45   28          
          563 Rune Spetz             Nitta IF                     25:49   20   Felst.         24:48   23   Felst.               
          564 Kjell-Åke Isaksson     OK Skogshjortarna            21:46   12    22:16    5    20:01    3   Felst.               
          592 Kalle Johansson        OK Skogshjortarna            17:02    1   Felst.         18:03    1    13:37    1          
          588 Torbjörn Blomqvist     OK Berget                    21:06    9    25:57   17   Felst.         15:45    2          
          590 Bengt Olsson           SK Graal                     42:21   33    40:49   29   Felst.         36:04   32          
          581 Lars-Olof Karlsson     Växjö OK                     30:27   32   Felst.         32:25   31   Felst.               
         1121 Rolf Jakobsson         Alfta-Ösa OK                 22:51   16   Felst.         22:24   11    20:39   19          
          594 John-Erik Bergstrand   Värend GN OL              ej start                       26:22   27    25:17   30          
          595 Göran Bengtsson        IK Trenne Ullared         ej start                       22:21   10    17:57   12          
          566 Styrbjörn Jansson      IF Hagen                     19:55    5 ej start      ej start      ej start               



H55  (23)                                  

    1     611 Lasse Hogedal          Vänersborgs SK               19:27    1    23:31   10    19:23    1    16:03    1  1:18:24 
    2     618 Håkan Nilsson          Malmö OK                     20:22    4    20:53    5    21:22    2    16:56    2  1:19:33 
    3     604 Kenth Sundgren         OK Silva                     20:47    5    20:48    4    23:07    9    17:54    4  1:22:36 
    4     613 Owe Nilsson            Stigmännen Karlshamns OK     21:21    8    21:36    7    21:46    3    18:00    5  1:22:43 
    5     601 Bill Schölin           Örkelljunga FK               19:53    2    19:25    1    22:00    4    21:45   11  1:23:03 
    6     608 Paul Norén             OK Södertörn                 21:34   10    22:07    8    23:44   12    18:33    7  1:25:58 
    7     597 Conny Jidetoft         Stångenäs AIS                20:11    3    21:11    6    22:44    6    21:56   12  1:26:02 
    8     605 Lars Gunnar Bengtsson  Stigmännen Karlshamns OK     24:49   17    20:35    2    23:04    8    20:39    9  1:29:07 
    9     606 Agne Bengtsson         OK Kompassen                 23:47   15    26:26   17    22:41    5    17:10    3  1:30:04 
   10     602 Torbjörn Wikström      OK Nackhe                    22:30   13    24:12   12    23:33   11    20:02    8  1:30:17 
   11     619 Anders Widén           Olg Säuliamt                 21:01    7    26:03   14    23:52   13    21:21   10  1:32:17 
   12     617 Lars Persson           OK Kompassen                 21:30    9    22:18    9    22:53    7    27:26   18  1:34:07 
   13     612 Hans Carlsson          IFK Göteborg                 21:38   11    30:51   20    24:22   14    18:02    6  1:34:53 
   14     607 Lars-Åke Sjökvist      Värend GN OL                 22:55   14    23:45   11    29:17   17    22:46   13  1:38:43 
   15     598 Hans Clarin            OK Berget                    22:00   12    32:15   21    26:48   15    23:43   14  1:44:46 
   16     610 Bengt Ståhl            Hjärnarps GH OL              24:29   16    26:20   15    29:32   19    25:56   16  1:46:17 
   17     614 Nils-Gustaf Färg       Annebergs GIF                27:57   21    27:29   18    30:14   20    23:57   15  1:49:37 
   18     609 Leif Malm              Markaryds FK                 27:53   20    26:22   16    29:21   18    27:35   19  1:51:11 
   19     616 Lennart Henriksson     Eksjö SOK                    27:19   18    29:43   19    28:16   16    27:11   17  1:52:29 

          599 Göran Larsson I        OK Kompassen                 27:27   19    25:36   13   Felst.        Felst.               
          615 Ulf Jogbratt           OK Tranan                    20:59    6    20:46    3    23:28   10   Felst.               
          600 Sven-Olof Fransson     SOK Aneby                    30:26   22    34:24   22   Felst.         28:21   20          
          596 Sven-Erik Johansson    Mariestads FK                32:51   23 ej start      ej start      ej start               



H50  (45)                                  

    1     652 Bengt-Göran Månsson    OK Pan-Kristianstad          17:28    1    19:55    4    20:00    1    18:15    2  1:15:38 
    2     632 Göran Olsson           Idefjordens SK               18:52    3    19:19    2    20:36    3    17:03    1  1:15:50 
    3     626 Lars Grehn             Mullsjö SOK                  19:35    5    19:47    3    21:15    5    18:37    4  1:19:14 
    4     651 Christer Folkesson     Eksjö SOK                    18:18    2    18:09    1    23:27   11    20:12    9  1:20:06 
    5     623 Inge Josefsson         Stångenäs AIS                20:42    9    22:22   12    20:09    2    20:44   11  1:23:57 
    6     665 Mats Strandhagen       Göteborg-Majorna OK          20:13    7    21:24    9    23:19    9    19:47    7  1:24:43 
    7     637 Torgny Ottosson        OK Torfinn                   21:07   10    22:15   10    20:59    4    22:23   23  1:26:44 
    8     654 Arne Andersson         OK Torfinn                   21:51   14    22:15   10    23:53   13    20:07    8  1:28:06 
    9     628 Sune Sisell            OK Södertörn                 23:15   20    20:52    6    23:26   10    21:58   19  1:29:31 
   10     638 Sören Karlsson         Mullsjö SOK                  21:10   12    22:42   13    26:26   18    21:12   13  1:31:30 
   11     647 Johan Ryberg           Stigmännen Karlshamns OK     20:27    8    25:13   20    24:34   14    21:17   14  1:31:31 
   12     641 Lars Ekberg            Trollhättans SOK             25:44   27    21:04    7    26:09   16    19:04    5  1:32:01 
   13     657 Christer Ljungdahl     Hjärnarps GH OL              21:08   11    23:15   14    26:34   19    22:36   25  1:33:33 
   14     635 Bo Månsson             OK Löftan                    23:33   22    24:03   18    26:21   17    21:11   12  1:35:08 
   15     631 Conny Sahlin           Vänersborgs SK               21:53   15    23:17   15    24:52   15    26:21   31  1:36:23 
   16     661 Hans Ekberg            Trollhättans SOK             21:14   13    25:13   20    29:52   27    20:41   10  1:37:00 
   17     644 Bertil Månsson         Örkelljunga FK               20:06    6    33:56   34    23:47   12    19:44    6  1:37:33 
   18     633 Göran Larsson          Vänersborgs SK               23:54   24    27:51   27    27:21   21    21:42   16  1:40:48 
   19     658 Håkan Lööf             Mariestads FK                24:27   25    32:30   30    29:20   23    22:39   26  1:48:56 
   20     660 Lars Göran Killander   Hästveda OK                  25:31   26    27:34   26    29:24   24    27:58   35  1:50:27 
   21     659 Roland Dahlman         Malmö OK                     27:45   30    26:41   23    35:57   34    21:18   15  1:51:41 
   22     640 Jan Axelsson           IK Uven                      26:23   28    34:41   36    29:52   27    21:48   17  1:52:44 
   23     636 Johan Wedlin           Sävedalens AIK               29:07   32    29:12   28    29:41   26    26:30   32  1:54:30 
   24     645 Agne Karlsson          Simlångsdalens IF            27:06   29    32:39   31    32:23   30    25:28   30  1:57:36 
   25     663 Lennart Borgkvist      IS Kullen                    37:41   39    25:52   22    33:30   31    22:54   27  1:59:57 
   26     648 Bengt Hansson          Andrarums IF                 28:09   31    32:42   32    29:54   29    29:18   36  2:00:03 
   27     649 Per-Eric Ericson       Toarps OK                    30:44   35    33:14   33    36:50   36    27:56   34  2:08:44 
   28     650 Åke Andersson          Falkenbergs OK               29:15   33    37:56   39    35:24   33    30:17   37  2:12:52 
   29     646 Anders Isaksson        Fjärås AIK                   33:51   37    35:03   38    37:06   37    34:02   39  2:20:02 
   30     629 Erland Berg            IK Uven                      29:44   34    34:44   37    39:53   38    37:30   41  2:21:51 
   31     627 Bengt Lindblom         Stigmännen Karlshamns OK     37:17   38    38:27   40    41:27   40    35:07   40  2:32:18 
   32     625 Jörgen Johansson       Hylte OK                     32:04   36    44:02   42    40:20   39    39:09   42  2:35:35 

          620 Stefan Nilsson         Andrarums IF                 21:56   16   Felst.         22:32    8    18:19    3          
          655 Sten Blomström         IK Stern                    Felst.         34:36   35    29:35   25    22:13   21          
          662 Lennart Svernestam     Linköpings OK               Felst.         23:39   17    27:14   20    23:02   28          
          621 Evert Larsson          OK Skogshjortarna            22:00   17    21:20    8    21:38    6   Felst.               
          656 Kennet Sandström       OK Stigen                   Felst.         24:51   19    21:48    7    22:00   20          
          624 Arne Bogren            OK Vivill                    23:23   21    27:30   24   Felst.         24:10   29          
          622 LarsOwe Ström          Täby OK                     Felst.         31:28   29    36:02   35    27:29   33          
          634 Roland Hulander        Ulricehamns OK               19:07    4    20:41    5   Felst.         22:26   24          
          642 Kalle Lindqvist        Växjö OK                     23:48   23    23:17   15   Felst.         21:57   18          
          630 Max Prang              Fredensborg OK               22:41   18   Felst.         33:47   32    31:13   38          
          664 Per Pettersson         OK Djerf                     22:44   19    27:30   24    28:13   22 ej start               
          653 Hans Weimann           IK Uven                      38:18   40    45:25   43 ej start      ej start               
          639 Bengt Aspvall          Ronneby OK                ej start         41:27   41                  22:22   22          



H45  (34)                                  

    1     679 Stefan Kollberg        Eksjö SOK                    16:54    1    20:23    2    19:33    1    17:25    2  1:14:15 
    2     695 Mats Brorsson          Tockarps IK                  18:33    2    21:28    5    20:37    2    17:34    3  1:18:12 
    3     682 Kurt Svensson          IK Hakarpspojkarna           19:14    3    20:31    3    22:47    4    20:18    7  1:22:50 
    4     667 Sven-Åke Emanuelsson   IFK Lidingös Skid o OK       21:04    5    22:51   10    25:27    9    20:30    8  1:29:52 
    5     687 Laus Sieir Hansen      Helsingörs SOK               22:47   13    22:25    8    24:50    8    20:37    9  1:30:39 
    6     690 Lars Edenbrandt        Lunds OK                     22:25    9    24:25   15    26:53   10    19:51    6  1:33:34 
    7     684 Lars Elfving           OK Gipen                     24:10   20    22:55   11    28:17   14    19:05    4  1:34:27 
    8     666 Mikael Svensson        OK Pan-Kristianstad          22:11    8    28:32   20    23:37    5    22:18   11  1:36:38 
    9     689 Åke Kappel             Gotlands Bro OK              22:54   14    24:17   14    29:45   17    21:19   10  1:38:15 
   10     670 Göran Siebers          IK Hakarpspojkarna           22:29   10    20:18    1    24:40    6    30:56   28  1:38:23 
   11     693 Nils-Olof Larsson      Vänersborgs SK               24:07   19    26:24   19    27:21   11    22:27   12  1:40:19 
   12     692 Henrik Carlsson        IK Uven                      22:36   12    25:53   17    28:01   12    25:26   22  1:41:56 
   13     668 Henrik Wiberg          PI Köpenhamn                 23:37   17    24:41   16    32:29   22    23:55   16  1:44:42 
   14     675 Gunnar Svanberg        Järfälla OK                  24:28   21    26:09   18    30:27   18    25:12   20  1:46:16 
   15     698 Örjan Christensson     OK Skogsfalken               40:40   32    24:12   13    24:43    7    23:06   13  1:52:41 
   16     669 Göran Håkansson        IK Uven                      26:03   24    28:33   21    33:10   23    27:36   25  1:55:22 
   17     699 Peter Larsson          OK Gipen                     28:34   28    29:21   22    30:56   20    26:41   24  1:55:32 
   18     688 Lars Brodin            OK Kontinent                 26:54   25    31:17   23    34:09   27    25:58   23  1:58:18 
   19     696 Kenth Edin             Boxholm-Mjölby OL            23:09   15    40:59   30    29:26   16    25:16   21  1:58:50 
   20     673 Bertil Axbom           OK Landehof                  25:35   22    32:30   25    33:32   25    28:37   26  2:00:14 
   21     697 Staffan Edström        OK Gisle                     28:12   27    35:13   27    33:27   24    24:24   17  2:01:16 
   22     674 Per Erlandsson         Stigmännen Karlshamns OK     30:51   30    35:43   28    31:49   21    25:10   19  2:03:33 
   23     683 Robert Govik           Stångenäs AIS                27:35   26    38:17   29    34:37   28    23:53   15  2:04:22 
   24     671 Bosse Petersson        Lessebo OK                   25:45   23    33:23   26    39:17   29    33:52   29  2:12:17 
   25     677 Reino Örn              Markaryds FK                 31:53   31    51:52   32    30:34   19    23:31   14  2:17:50 
   26     685 Lennart Stensson       IS Kullen                    46:44   33    42:06   31    54:08   30    47:11   30  3:10:09 

          672 Thomas Davidsson       OK Stigen                    29:04   29   Felst.         33:33   26    29:24   27          
          691 Lars Gunnarsson        Ringsjö OK                  Felst.         21:51    6    21:52    3    16:54    1          
          678 Dick Nyman             Uddevalla IS                 23:34   16    23:08   12   Felst.         25:09   18          
          694 Smén Nilsson           Andrarums IF                 22:32   11    22:42    9    28:18   15 ej start               
          676 Carl-Axel Davallius    Uddevalla OK                 21:13    6    21:56    7    28:03   13 ej start               
          686 Ulf Palmér             Ulricehamns OK               24:04   18   Felst.        Felst.      ej start               
          680 Sten Segerslätt        Rävetofta OK                 21:53    7    32:28   24 ej start         19:12    5          
          681 Ralph Johansson        Stångenäs AIS                20:10    4    20:59    4 ej start      ej start               



H40  (30)                                  

    1     715 Lasse Karlsson         Gudhems IF                   19:54    3    20:17    1    20:29    1    18:56    6  1:19:36 
    2     710 Magnus Ihreskog        Gotlands Bro OK              18:58    1    21:19    2    21:50    2    17:45    1  1:19:52 
    3     708 Per-Olof Andersson     OK Tyringe                   21:22    6    22:31    3    22:42    5    18:42    5  1:25:17 
    4     714 Jonas Persson          Skillingaryds FK             21:05    4    24:51    5    22:12    3    19:31    7  1:27:39 
    5     717 Conny Bruhn            Boxholm-Mjölby OL            21:55    9    24:13    4    24:46    6    21:38    9  1:32:32 
    6     726 Sven Giselsson         Ronneby OK                   21:21    5    30:39   16    22:12    3    18:25    2  1:32:37 
    7     705 Pontus Larsson         OK Skogsfalken               21:51    7    24:51    5    26:53   11    22:33   12  1:36:08 
    8     711 Kent Hansson           Idefjordens SK               22:20   11    30:13   14    25:10    8    18:37    4  1:36:20 
    9     706 Christer Bech          Idefjordens SK               21:53    8    26:51    8    25:45    9    23:40   14  1:38:09 
   10     703 Lars Ohlsson           FK Göingarna                 24:03   16    27:41    9    26:14   10    22:46   13  1:40:44 
   11     700 Bengt-Åke Jonasson     FK Finn                      22:00   10    28:45   12    24:52    7    26:34   18  1:42:11 
   12     723 Anders Berg            IS Kullen                    23:21   13    28:41   10    28:23   13    21:52   10  1:42:17 
   13     718 Bengt Marthinsson      Hylte OK                     22:52   12    31:49   18    28:57   15    20:24    8  1:44:02 
   14     721 Pål Bengtsson          IS Kullen                    23:50   15    30:57   17    31:17   17    29:49   22  1:55:53 
   15     716 Anders Persson         Tockarps IK                  24:57   17    30:11   13    27:19   12    36:08   27  1:58:35 
   16     724 Sune Andersson         Idefjordens SK               27:01   20    33:53   20    28:45   14    31:38   23  2:01:17 
   17     722 Jan-Bertil Lundblad    OK Nackhe                    27:41   21    33:33   19    34:12   19    26:13   17  2:01:39 
   18     720 Lars Johansson         OK Nackhe                    28:23   22    34:46   21    33:28   18    28:55   20  2:05:32 
   19     712 Anders Andersson       Hylte OK                     28:37   24    35:15   22    39:14   21    29:23   21  2:12:29 
   20     719 Pär Stenberg           OK Skogshjortarna            28:31   23    49:11   26    30:17   16    32:19   24  2:20:18 
   21     727 Torbjörn Salomonsson   Vänersborgs SK               29:02   25    35:41   23    43:51   23    37:27   28  2:26:01 
   22     713 Anders Lindblom        Vänersborgs SK               33:16   27    43:08   24    35:57   20    34:09   26  2:26:30 
   23     701 Jan Gradin             Andrarums IF                 31:43   26    49:08   25    43:42   22    41:38   29  2:46:11 

          702 Mikael Johansson       OK Nackhe                    25:01   18    30:38   15   Felst.         23:47   15          
          704 Björn Nilsson          OK Nackhe                    26:04   19 ej start        Felst.         33:17   25          
          707 Jan Thuresson          Burseryds IF              ej start        Felst.      ej start         25:40   16          
          709 Rune Centerwall        FK Finn                      23:40   14    26:26    7 ej start      ej start               
          729 Jan Åke Johansson      Simrishamns OK            ej start         28:43   11                  21:54   11          
          725 Stefan Pålsson         Tockarps IK                  19:31    2                                18:32    3          
          728 Håkan Nordahl          Simrishamns OK            ej start                                     26:54   19          



H35  (18)                                  

    1     742 Jan Lager              Halmstads OK                 20:46    1    25:29    5    22:05    1    18:44    1  1:27:04 
    2     744 Mats Granstedt         IK Hakarpspojkarna           21:44    2    23:19    2    23:10    3    19:55    2  1:28:08 
    3     736 Leif E. Larsen         Tisvilde Hegn OK             22:14    4    24:03    3    28:18   11    20:43    3  1:35:18 
    4     730 Fabian Ljungqvist      FK Boken                     23:59   10    25:32    6    25:06    4    21:53    6  1:36:30 
    5     732 Jens Andertoft         Västerås SOK                 22:27    7    26:44    8    27:40    9    21:30    4  1:38:21 
    6     737 0tto Pile              KFUK-KFUM IA Göteborg        25:47   12    26:36    7    26:26    7    21:47    5  1:40:36 
    7     739 Johan Byström          KFUK-KFUM IA Göteborg        23:57    9    25:19    4    28:00   10    23:50    7  1:41:06 
    8     735 Magnus Carlsson        OK Stigen                    23:56    8    27:26   10    26:43    8    24:30    8  1:42:35 
    9     731 Magnus Steén           OK Alehof                    27:36   14    28:13   11    30:58   12    26:20    9  1:53:07 
   10     746 Jonas Johansson        OK Skogsfalken               25:08   11    28:58   13    31:04   13    28:33   10  1:53:43 
   11     743 Cristian Olivestam     Eksjö SOK                    22:24    6    27:21    9    35:39   17    29:03   11  1:54:27 
   12     738 Håkan Persson          Laholms IF OK                27:07   13    28:30   12    31:56   16    31:59   14  1:59:32 
   13     741 Patrik Wåhlin          OK Skogsfalken               28:55   16    34:12   15    26:02    5    32:16   15  2:01:25 
   14     745 Thomas Blomqvist       KFUK-KFUM IA Göteborg        31:48   17    29:29   14    31:46   14    29:05   12  2:02:08 
   15     747 Harald Persson         Andrarums IF                 28:26   15    34:21   16    31:55   15    29:08   13  2:03:50 
   16     740 Rikard Streijffert     Malmö OK                   1:01:07   18  1:03:05   17  1:07:34   18  1:09:45   16  4:21:31 

          734 Dennis Persson         Växjö OK                     22:22    5    22:23    1    26:16    6 ej start               
          733 Bo Hallberg            Falköpings AIK               22:09    3                  23:07    2                        



H21  (43)                                  

    1     408 Jacob Hansen           FIF Hilleröd                 20:20    2    20:38    1    21:49    1    21:59    1  1:24:46 
    2     432 Johannes Nyberg        FK Åsen                      22:03    4    25:12    4    26:37    5    24:37    7  1:38:29 
    3     439 Jonathan Gunnarsson    Ringsjö OK                   20:10    1    22:06    2    29:56    9    27:22   14  1:39:34 
    4     426 Roine Schölin          Örkelljunga FK               22:46    5    29:55   20    26:05    4    23:06    4  1:41:52 
    5     402 Mattias Killander      Hästveda OK                  24:30   14    25:03    3    29:39    8    22:50    3  1:42:02 
    6     423 Martin Wendt           FK Boken                     24:41   17    27:28   10    29:04    7    24:14    5  1:45:27 
    7     418 Victor Axbom           OK Landehof                  23:40    8    26:07    6    26:39    6    29:38   17  1:46:04 
    8     421 Mads K. Larsen         FIF Hilleröd                 23:15    7    25:56    5    31:21   14    27:06   13  1:47:38 
    9     427 Mikael Pihl            OK Dacke                     24:38   15    28:26   16    31:18   13    25:35   10  1:49:57 
   10     437 Marcus Färg            Eksjö SOK                    24:07   11    27:22    8    32:18   16    26:23   11  1:50:10 
   11     417 Felix Alnervik         IS Kullen                    24:18   13    29:00   18    31:31   15    26:51   12  1:51:40 
   12     435 Magnus Fransson        SOK Aneby                    24:13   12    27:22    8    32:47   19    28:10   15  1:52:32 
   13     410 Claes Andersson        Falkenbergs OK               25:08   18    27:56   12    30:45   11    29:48   18  1:53:37 
   14     434 Martin Kriblad         Hjärnarps GH OL              25:59   21    27:29   11    32:44   17    30:48   24  1:57:00 
   15     404 Tobias Killander       Hästveda OK                  23:42    9    28:25   15    36:22   26    28:58   16  1:57:27 
   16     405 Andreas Blomqvist      FK Boken                     26:44   22    35:11   31    30:37   10    25:26    9  1:57:58 
   17     403 Magnus Nilsson         Andrarums IF                 27:11   25    30:45   22    35:06   23    30:51   25  2:03:53 
   18     433 Håkan Eriksson         Hästveda OK                  23:50   10    27:59   13    42:25   34    29:55   19  2:04:09 
   19     442 Per Henriksson         Eksjö SOK                    25:53   20    36:28   32    35:38   25    29:55   19  2:07:54 
   20     428 Andreas Nyberg         FK Åsen                      30:56   31    33:45   29    33:33   21    30:39   23  2:08:53 
   21     416 Daniel Halvardsson     Nässjö OK                    28:13   28    31:57   23    35:15   24    34:13   27  2:09:38 
   22     422 Filip Reimers          Hästveda OK                  32:01   33    33:52   30    37:13   28    31:19   26  2:14:25 
   23     438 Tobias Nyberg          FK Åsen                      27:53   27    39:45   33    32:45   18    34:18   28  2:14:41 
   24     436 Niklas Isaksson        OK Löftan                    28:55   29    32:56   26    42:33   35    35:32   31  2:19:56 
   25     430 Peo Bengtsson          OK Pan-Kristianstad          31:50   32    32:54   25    39:01   29    36:39   32  2:20:24 
   26     420 Christofer Nyberg      FK Åsen                      27:08   23    49:40   36    41:58   33    35:02   30  2:33:48 
   27     431 Tobias Bjelk           Hästveda OK                  25:52   19    32:46   24    47:04   36    50:20   37  2:36:02 
   28     409 Christian Lindblom     Stigmännen Karlshamns OK     34:24   35    44:38   35    39:27   30    40:12   35  2:38:41 
   29     419 Simon Lennermo         Nässjö OK                    34:49   37    33:37   28    57:37   39    34:31   29  2:40:34 
   30     429 Morgan Bjelk           Hästveda OK                  33:38   34    52:17   38    41:46   32    39:14   34  2:46:55 
   31     407 Alexander Lindblom     Stigmännen Karlshamns OK     34:46   36    43:27   34    47:55   37    46:11   36  2:52:19 
   32     412 Björn Lövdahl          Hässleholms OK               42:11   38    51:21   37    52:40   38    51:04   38  3:17:16 

          406 Ronnie Andersson       Falkenbergs OK               24:40   16    28:51   17    33:29   20   Felst.               
          424 Peter Gustavsson       Hylte OK                     27:29   26    33:24   27   Felst.         30:28   22          
          415 Hans-Inge Reimers      Hästveda OK                 Felst.         55:35   40    36:22   26    37:10   33          
          414 Fredrik Svensson       IK Hakarpspojkarna          Felst.         26:41    7    23:43    2    24:14    5          
          411 Måns Lennermo          Nässjö OK                    21:18    3    29:05   19   Felst.         25:25    8          
          444 Andreas Enfors         Tockarps IK                  29:12   30    52:37   39   Felst.         58:22   39          
          401 Jonatan Andersson      Falkenbergs OK              Felst.         28:00   14    34:31   22    29:58   21          
          443 Henrik Erickson        Ulricehamns OK               23:02    6    30:22   21    40:29   31 ej start               
          413 Fredrik Flodmark       Tullinge SK                  27:08   23   Felst.      ej start      ej start               
          440 Jonas Bengtsson        Härlövs IF                ej start                       23:55    3    22:23    2          
          441 Pär Fridsell           Eslövs FK                 ej start                       31:01   12                        



H18  (11)                                  

    1     794 Håkan Pettersson       OK Djerf                     19:29    1    21:26    2    22:44    3    17:54    2  1:21:33 
    2     795 Daniel Larsson         Vänersborgs SK               20:16    3    21:20    1    23:28    6    20:03    4  1:25:07 
    3     801 Mattias Knutsson       Lessebo OK                   20:06    2    22:21    3    24:35    8    19:13    3  1:26:15 
    4     799 Mathias Lang           Nybro OK                     21:22    4    26:20    5    23:35    7    22:02    7  1:33:19 
    5     802 Karl-Oskar Jogbratt    OK Tranan                    21:39    5    31:13    9    22:31    2    20:14    6  1:35:37 
    6     792 Anton Hemlin           IK Uven                      23:23    7    29:41    8    22:49    4    20:04    5  1:35:57 
    7     800 Arvid Jogbratt         OK Tranan                    23:43    8    26:59    6    23:25    5    23:00    8  1:37:07 
    8     791 Marcus Davidsson       OK Stigen                    21:42    6    28:32    7    27:58   10    28:08   10  1:46:20 
    9     793 Simon Månsson          Örkelljunga FK               26:03   10    33:25   10    30:48   11    28:20   11  1:58:36 
   10     803 Tobias Govik           Stångenäs AIS                23:55    9    47:15   11    24:36    9    25:54    9  2:01:40 

          798 Rasmus Leo             OK Stigen                   Felst.         25:06    4    21:28    1    17:45    1          



H16  (15)                                  

    1     807 Daniel Örn             Markaryds FK                 18:02    2    19:40    3    18:13    1    17:41    4  1:13:36 
    2     812 Calle Stenberg         OK Skogshjortarna            17:50    1    21:13    5    19:34    3    15:13    1  1:13:50 
    3     816 David Boman            Stångenäs AIS                19:20    4    19:38    2    20:20    5    17:29    2  1:16:47 
    4     806 David Siebers          IK Hakarpspojkarna           18:59    3    19:56    4    21:20    7    19:24    7  1:19:39 
    5     804 Arvid Wedlin           Sävedalens AIK               21:30    8    21:25    6    19:39    4    18:55    6  1:21:29 
    6     817 Jonas Ledel            Falkenbergs OK               19:21    5    22:04    8    20:27    6    20:48    8  1:22:40 
    7     809 Björn Öhrstrand        Ystads OK                    20:22    6    25:16   10    19:25    2    18:23    5  1:23:26 
    8     818 Jonas Hemlin           IK Uven                      23:36   10    22:24    9    23:39    8    17:38    3  1:27:17 
    9     808 Patrik Andersson       Hylte OK                     24:48   11    29:08   11    26:53   11    25:48   12  1:46:37 
   10     805 Anders Nanneson        Simlångsdalens IF            23:09    9    40:20   14    26:12   10    21:46   10  1:51:27 
   11     814 Emil Bruhn             Boxholm-Mjölby OL            39:05   14    34:13   13    34:35   12    42:39   13  2:30:32 

          815 Viktor Stensson        IS Kullen                    20:43    7    21:43    7   Felst.         23:19   11          
          813 Johan Philipsson       Markaryds FK                 26:44   13    30:13   12    45:14   13   Felst.               
          811 Marcus Karlsson        Simlångsdalens IF            26:34   12   Felst.         23:49    9    21:34    9          
          810 Christopher Wiberg     PI Köpenhamn              ej start         17:59    1   Felst.      ej start               



H14  (25)                                  

    1     835 Oskar Carlsson         OK Stigen                    13:57    1    14:12    3    13:38    1    14:40    2    56:27 
    2     834 Pontus Petersson       Lessebo OK                   14:56    3    14:08    2    15:47    3    14:23    1    59:14 
    3     839 Felix Larsson          OK Skogsfalken               16:08    6    15:09    4    16:28    5    14:48    3  1:02:33 
    4     836 Linus Ljungdahl        Hjärnarps GH OL              16:07    5    18:14   10    15:10    2    15:01    4  1:04:32 
    5     821 Axel Karlsson          Simlångsdalens IF            16:45    8    15:26    5    17:12    6    15:25    6  1:04:48 
    6     828 Petrus Elgsten         Eksjö SOK                    16:39    7    16:56    7    18:13    8    15:12    5  1:07:00 
    7     820 Johan Salomonsson      Vänersborgs SK               19:54   15    17:41    8    21:50   12    19:25    8  1:18:50 
    8     826 Alfred Carlsson        OK Stigen                    18:52   11    21:14   14    19:34    9    24:44   15  1:24:24 
    9     837 Jonathan Möller        IS Kullen                    20:01   16    18:18   12    26:27   15    20:28   13  1:25:14 
   10     825 Gustav Marthinsson     Hylte OK                     17:45    9    26:05   20    17:28    7    24:27   14  1:25:45 
   11     831 Jesper Ståhl           IS Kullen                    20:18   17    22:48   16    24:25   14    19:57   10  1:27:28 
   12     840 Tobias Edström         OK Gisle                     27:36   22    22:08   15    28:18   17    19:34    9  1:37:36 
   13     830 Benjamin Ericsson      Toarps OK                    21:14   18    23:16   17    23:28   13    30:39   18  1:38:37 
   14     829 Dennis Johansson       Stångenäs AIS                30:48   23    31:33   22    28:02   16    27:05   16  1:57:28 

          824 Andreas Bengtsson      Falkenbergs OK               18:56   12    18:03    9    21:29   11   Felst.               
          819 Erik Siebers           IK Hakarpspojkarna           14:48    2    14:03    1   Felst.         20:25   12          
          842 Carl-Johan Bergman     OK Älme                      25:22   21    23:58   18   Felst.         32:25   19          
          827 Jakob Segerslätt       Rävetofta OK                 18:29   10    18:15   11   Felst.        Felst.               
          832 Samuel Örn             Markaryds FK                 19:41   14    16:22    6    20:14   10   Felst.               
          841 Hugo Mattsson          Rävetofta OK                 19:00   13   Felst.         16:12    4    18:06    7          
          833 Martin Bengtsson       IS Kullen                    21:50   19    29:47   21    28:24   18 ej start               
          822 Olof Christensson      OK Skogsfalken               43:00   24    33:24   23 ej start      ej start               
          823 Niklas Olsson          Rävetofta OK                 16:05    4    20:14   13 ej start      ej start               
          843 Viktor Johansson       Simrishamns OK            ej start         24:09   19                  27:59   17          
          838 Andreas Pålsson        Tockarps IK                  21:55   20                                19:58   11          



H12  (19)                                  

    1     853 Aapo Aaltio            Rajamäen Rykmentti           11:42    1    10:55    1    13:50    1    16:59   12    53:26 
    2     846 Simon Skogman          Kinnaströms SK               12:45    2    11:32    2    17:38    3    13:51    1    55:46 
    3     847 Johannes Bergman       OK Älme                      12:53    3    13:46    8    20:03    6    14:31    3  1:01:13 
    4     850 Adam Granstedt         IK Hakarpspojkarna           13:38    4    13:34    6    22:19   10    14:18    2  1:03:49 
    5     856 Hampus Andersson       OK Tyringe                   14:55    5    14:55   11    18:37    5    16:35    9  1:05:02 
    6     851 Anton Philipsson       Markaryds FK                 17:55   13    12:18    3    20:49    7    14:37    4  1:05:39 
    7     849 Oscar Björck           OK Älme                      17:12   11    13:17    5    16:03    2    19:13   13  1:05:45 
    8     855 Johan Sandlund         OK Njudung                   17:15   12    14:17    9    18:05    4    16:48   11  1:06:25 
    9     861 Erik Bengtsson         IS Kullen                    16:33    9    14:25   10    22:23   11    15:47    6  1:09:08 
   10     860 Gabriel Andersson      Ulricehamns OK               15:06    8    13:08    4    21:01    8    21:10   15  1:10:25 
   11     852 Patrik Brorsson        Tockarps IK                  14:56    6    13:45    7    26:14   15    16:42   10  1:11:37 
   12     859 Robin Kirkhoff         Halmstads OK                 16:51   10    17:03   15    24:25   13    15:24    5  1:13:43 
   13     858 Erik Lindblom          Vänersborgs SK               19:56   17    17:05   16    21:24    9    23:13   17  1:21:38 
   14     857 Linus Welander         Örkelljunga FK               19:37   15    16:51   14    36:07   16    19:15   14  1:31:50 
   15     845 Peter Andersson        Hylte OK                     22:04   19    15:26   12    39:54   17    22:28   16  1:39:52 

          854 Joakim Svensson        IK Hakarpspojkarna           14:58    7   Felst.         24:11   12    16:00    8          
          848 Jonas Johansson        Stångenäs AIS                21:53   18    19:57   17    25:34   14 ej start               
         1123 Fredrik Wennermark     OK Skogsfalken               19:46   16    16:14   13   Felst.      ej start               
          844 Philip Pålsson         Tockarps IK                  18:50   14                                15:47    6          



H10  (10)                                  

    1     862 Simon Kappel           Gotlands Bro OK              10:38    1    10:05    2     9:58    1    11:09    1    41:50 
    2     864 Anton Månsson          Örkelljunga FK               12:18    2     9:16    1    10:42    2    11:58    2    44:14 
    3     865 Oskar Jonasson         FK Finn                      13:59    3    13:20    7    11:42    4    13:19    4    52:20 
    4     867 Emil Robertsson        Örkelljunga FK               21:24    8    11:27    3    14:51    5    14:50    5  1:02:32 
    5     863 William Lindblom       Stigmännen Karlshamns OK     19:21    4    14:49    9    16:29    6    17:55    9  1:08:34 
    6     866 Oskar Stenberg         OK Skogshjortarna            19:58    7    12:11    4    20:34    9    16:07    6  1:08:50 
    7     868 August Kollberg        Eksjö SOK                    23:56    9    14:23    8    19:13    8    16:17    7  1:13:49 

          869 Gustav Centerwall      FK Finn                      19:43    5    47:53   10   Felst.         17:21    8          
          796 Karl-Martin Bech       Idefjordens SK            ej start         12:15    5    11:10    3    12:13    3          
         1124 Johan Wennermark       OK Skogsfalken               19:48    6    13:16    6    17:14    7 ej start               



D75  (5)                                   

    1     870 Marianne Ericsson      Tockarps IK                  23:01    2    27:41    1    28:07    2    22:55    2  1:41:44 
    2     871 Inga-Lisa Hedström     OK Pan-Kristianstad          21:15    1    34:44    3    29:25    3    21:51    1  1:47:15 
    3     874 Signe Nyman            Uddevalla IS                 29:41    3    28:49    2    27:34    1    25:28    3  1:51:32 
    4     872 Ingrid Brorsson        Tockarps IK                  42:47    4    45:54    4    55:40    4    51:19    5  3:15:40 

          873 Aster Olsson           SK Graal                     50:57    5  1:00:27    5   Felst.         36:20    4          



D70  (6)                                   

    1     875 Kerstin Granstedt      OK Pan-Kristianstad          26:22    4    23:27    1    24:56    1    21:50    1  1:36:35 
    2     878 Gunvor Göransson       Laholms IF OK                20:59    1    27:38    2    27:26    3    26:53    4  1:42:56 
    3     880 Gun Hansson            Andrarums IF                 23:12    2    27:46    3    25:40    2    28:52    6  1:45:30 
    4     879 Gullan Almqvist        OK Älme                      26:14    3    30:19    4    30:15    4    22:51    2  1:49:39 
    5     876 Gunnel Nilsson         Linköpings AIK               28:58    6    32:32    5    31:14    5    26:03    3  1:58:47 
    6     877 Karin Jönsson          Falkenbergs OK               28:07    5    33:17    6    32:03    6    28:07    5  2:01:34 



D65  (8)                                   

    1     888 Birgit Lång            OK Klyftamo                  23:53    1    26:07    2    20:28    1    20:20    1  1:30:48 
    2     886 Vivi-Anne Bylund       Rydboholms SK                26:22    3    25:35    1    30:27    3    22:40    2  1:45:04 
    3     881 Gudrun Olofsson        Hjärnarps GH OL              30:47    6    28:13    5    26:31    2    25:19    3  1:50:50 
    4     887 Inger Hallberg         IK Uven                      27:34    4    26:48    3    38:01    7    30:02    5  2:02:25 
    5     883 Anne-Catrine Persson   Mariestads FK                24:10    2    26:49    4    41:19    8    30:15    6  2:02:33 
    6     882 Inga Andersson         Eslövs FK                    33:14    7    40:06    6    37:45    6    29:52    4  2:20:57 
    7     884 Anita Nilsson          OK Torfinn                   35:58    8    41:42    7    32:57    4    36:08    8  2:26:45 
    8     885 Britt Mari Johansson   Tormestorps IF               30:18    5    52:13    8    35:43    5    30:21    7  2:28:35 



D60  (25)                                  

    1     892 Gun Larsson            OK Lindena                   20:02    1    26:00    7    20:45    1    20:16    4  1:27:03 
    2     896 Birgitta Tollesson     OK Alehof                    20:48    4    24:15    2    21:10    2    22:44   11  1:28:57 
    3     889 Kerstin Ernvid         Nitta IF                     20:53    6    24:43    3    24:07   11    20:15    3  1:29:58 
    4     907 Britt Forsell Pirozzi  Lunds OK                     21:38    9    27:32   10    22:17    3    19:34    2  1:31:01 
    5     911 Helen Andertoft        Markaryds FK                 20:28    3    23:18    1    23:00    6    24:53   17  1:31:39 
    6     903 Bibbi Appelgren        Mariestads FK                22:32   10    25:04    4    22:30    4    22:53   12  1:32:59 
    7     897 Torill Svendsen        Lunds OK                     20:23    2    30:06   16    23:01    7    22:11    8  1:35:41 
    8     910 Ingalill Wikingsson    Stigmännen Karlshamns OK     21:15    7    32:37   20    23:07    8    19:19    1  1:36:18 
    9     905 Gull Svensson          Tockarps IK                  22:49   11    25:30    6    22:40    5    25:54   18  1:36:53 
   10     908 Birgitta Carlsson      OK Orinto                    24:07   14    30:01   15    24:54   13    21:07    5  1:40:09 
   11     901 Anna-Lena Nyth         OK Nackhe                    27:07   20    26:42    8    23:47    9    22:40   10  1:40:16 
   12     912 Marita Pusa            FK Boken                     26:51   19    28:55   12    24:00   10    21:50    6  1:41:36 
   13     895 Britt Rangert          Växjö Allmänna IS            21:29    8    29:56   14    26:08   16    24:15   16  1:41:48 
   14     906 Kerstin Spetz          Nitta IF                     26:06   17    27:59   11    24:09   12    23:45   15  1:41:59 
   15     899 Solbritt Gustafsson    OK Virdarna                  25:22   15    25:05    5    29:11   17    22:58   13  1:42:36 
   16     902 Rose-Marie Johansson   FK Friskus Varberg           23:52   13    33:29   21    25:30   15    22:31    9  1:45:22 
   16     898 Gunnel Karlsson        SOK 68                       20:50    5    30:34   17    30:29   18    23:29   14  1:45:22 
   18     900 Ulla Ling              IK Hakarpspojkarna           29:56   21    31:48   18    25:21   14    25:55   19  1:53:00 
   19     909 Birgitta Parkner       OK Landehof                  25:24   16    33:38   22    32:06   20    34:50   24  2:05:58 
   20     904 Britt Olsson           SK Graal                     37:49   23    32:32   19    32:51   21    31:20   22  2:14:32 
   21     891 Gunnel Nilsson         Malmö OK                     32:54   22    38:49   23    34:21   22    30:55   21  2:16:59 
   22     893 Doris Nilsson          Göteborgs SK                 46:23   24    46:18   24    35:20   23    32:05   23  2:40:06 

          894 Berit Byström          OK Virdarna                  23:01   12    29:05   13   Felst.         22:09    7          
          890 Elisabeth Ramhult      FK Friskus Varberg           26:45   18    27:24    9   Felst.      ej start               
          913 Eva Bergstrand         Värend GN OL              ej start                       31:14   19    29:00   20          



D55  (18)                                  

    1     926 Inger Glans            OK Torfinn                   19:51    1    26:59    2    21:55    1    18:37    1  1:27:22 
    2     914 Bigge Bengtsson        Stigmännen Karlshamns OK     23:52    3    24:30    1    25:30    3    22:32    4  1:36:24 
    3     918 Britt-Marie Magnusson  Laholms IF OK                21:01    2    30:17    6    24:24    2    29:42   16  1:45:24 
    4     915 Åsa Ståhl              Hjärnarps GH OL              25:44    4    28:09    4    26:57    4    24:50    9  1:45:40 
    5     931 Ingalill Nilsson       Stigmännen Karlshamns OK     28:03   10    27:48    3    27:01    5    24:12    6  1:47:04 
    6     919 Sonja Hammar           OK Kompassen                 27:02    8    31:32    9    29:15    6    24:46    8  1:52:35 
    7     922 Ingrid Rex Wallström   IK Uven                      25:45    5    30:21    7    29:59    8    28:00   15  1:54:05 
    8     923 Kristina Landgren      Malmö OK                     26:18    6    31:41   10    32:53   11    25:35   11  1:56:27 
    9     917 Margareta Sjöberg      Lunds OK                     26:28    7    34:10   12    32:55   12    23:17    5  1:56:50 
   10     929 Eva Blomström          IK Stern                     31:06   16    29:32    5    42:53   14    20:42    2  2:04:13 
   11     920 Lena Jönsson           Laholms IF OK                28:20   11    44:59   15    29:51    7    26:52   13  2:10:02 
   12     925 Marita Johansson       Kinnaströms SK               30:07   14    49:53   17    32:30   10    25:20   10  2:17:50 
   13     921 Ylva Jansson           IF Hagen                     31:04   15    31:43   11    33:18   13    47:08   18  2:23:13 
   14     930 Hjördis Erlandsson     OK Lindena                   29:10   12    40:11   14    48:46   16    26:39   12  2:24:46 

          924 Rosa Johansson         IK Uven                      31:08   17    36:08   13   Felst.         22:31    3          
          928 Kristin Lindberg       Lunds OK                     29:27   13   Felst.         32:24    9    24:30    7          
          927 Karin Larsson          OK Kompassen                 27:22    9    31:02    8   Felst.         27:33   14          
          916 Karin Bengtsson        OK Kompassen              ej start         45:08   16    43:40   15    35:50   17          



D50  (29)                                  

    1     945 Christine Edenbrandt   Lunds OK                     20:42    2    24:11    1    21:11    1    19:10    3  1:25:14 
    2    1122 Gabriella Axelsson     Idefjordens SK               22:52    6    25:47    4    22:17    2    20:45    7  1:31:41 
    3     955 Lena Norrman           IS Kullen                    23:13    7    24:41    2    25:46    6    18:28    2  1:32:08 
    4     950 Gun Henriksson         Eksjö SOK                    21:47    4    28:05    6    26:01   10    18:20    1  1:34:13 
    5     940 Ulla Engelby           OK Pan-Kristianstad          20:12    1    27:51    5    25:44    5    21:09    9  1:34:56 
    6     951 Gunnel Månsson         OK Vilse 87                  23:13    7    28:28    8    24:13    4    22:09   10  1:38:03 
    7     932 Åsa Svensson           OK Pan-Kristianstad          22:38    5    30:17    9    27:05   11    20:58    8  1:40:58 
    8     941 Birgit Henriksson      Eksjö SOK                    26:38   10    28:23    7    25:49    7    20:34    5  1:41:24 
    9     943 Monica Lööf            Mariestads FK                28:08   14    33:04   14    24:02    3    24:24   16  1:49:38 
   10     935 Ingrid E Ström         Täby OK                      25:44    9    34:55   15    29:33   14    20:12    4  1:50:24 
   11     954 Marie Svernestam       Linköpings OK                26:51   11    32:43   13    25:54    8    25:08   17  1:50:36 
   12     934 Karin Axelsson         IK Uven                      28:12   15    31:01   11    29:17   13    23:35   12  1:52:05 
   13     953 Eva Bergman            IK Uven                      28:19   16    31:39   12    28:11   12    24:07   14  1:52:16 
   14     957 Inger Schwartz         OK Södertörn                 28:48   17    36:21   16    25:54    8    22:32   11  1:53:35 
   15     942 Mona Enfors            Tockarps IK                  33:04   20    37:31   17    36:28   19    23:41   13  2:10:44 
   16     933 Monica Alverslid       OK Stigen                    35:16   21    39:59   19    29:39   15    27:11   19  2:12:05 
   17     938 Britt-Marie Johansson  Hylte OK                     44:02   25    44:05   24    32:16   17    24:13   15  2:24:36 
   18     947 Margareta Schölin      Örkelljunga FK               39:16   22    40:28   20    36:18   18    29:28   21  2:25:30 
   19     959 Britt-Marie Andersson  Falkenbergs OK               40:25   24    43:30   23    38:55   20    35:42   27  2:38:32 
   20     958 Inger Johansson        OK Nackhe                    32:58   19    42:27   21    48:34   25    34:46   26  2:38:45 
   21     936 Rose-Marie Jidetoft    Stångenäs AIS                47:02   26    39:18   18    39:01   21    38:47   28  2:44:08 
   22     949 Ewa Arvidsson          OK Södertörn                 47:31   27    42:40   22    47:05   24    31:05   23  2:48:21 
   23     939 Mirjam Norén           IK Uven                      39:45   23    54:01   26    50:36   27    30:48   22  2:55:10 

          952 Linda Ljungdahl        Hjärnarps GH OL              27:25   12   Felst.        Felst.         25:57   18          
          948 Berith Pettersson      Vänersborgs SK               27:30   13    30:17    9    39:05   22   Felst.               
          944 Gunilla Hogedal        Vänersborgs SK               21:32    3    25:33    3   Felst.         20:38    6          
          956 Karin Lindqvist        Växjö OK                     30:32   18   Felst.         31:30   16    27:54   20          
          946 Marie Berg             IK Uven                   ej start         46:32   25    49:58   26    33:55   25          
          960 Lena Svensson          IK Trenne Ullared         ej start                       41:31   23    31:26   24          



D45  (20)                                  

    1     970 Agneta Erfors          OK Torfinn                   22:35    1    22:50    1    27:24    1    22:56    3  1:35:45 
    2     978 Marianne Klasson       Ulricehamns OK               26:50    5    24:40    2    27:31    2    23:09    5  1:42:10 
    3     974 Jane Johansson         Gudhems IF                   22:37    2    29:48    8    29:39    6    21:34    1  1:43:38 
    4     966 Elisabet Månsson       OK Löftan                    26:26    4    29:15    7    28:39    4    22:56    3  1:47:16 
    5     976 Hildi Svensson         IK Hakarpspojkarna           27:09    6    26:17    4    31:26    7    24:03    6  1:48:55 
    6    1120 Anna Larsson           Örkelljunga FK               27:30    7    29:08    6    29:03    5    28:08   10  1:53:49 
    7     963 Helen Axelsson         IK Uven                      29:06   10    30:38   11    38:19   12    27:43    9  2:05:46 
    8     964 Eva Emanuelsson        IFK Lidingös Skid o OK       30:34   12    30:27   10    35:17    9    29:47   12  2:06:05 
    9     965 Ingrid Nyberg          FK Åsen                      29:00    9    32:53   13    38:09   11    31:07   13  2:11:09 
   10     973 Lena Håkansson         IK Uven                      28:04    8    31:35   12    35:57   10    36:22   16  2:11:58 
   11     969 Carin Erlandsson       Stigmännen Karlshamns OK     30:08   11    33:30   14    44:17   17    28:28   11  2:16:23 
   12     961 Anna-Lena Govik        Stångenäs AIS                34:46   16    39:30   18    39:40   13    27:28    7  2:21:24 
   13     962 Kerstin Larsson        OK Skogshjortarna            33:22   15    46:51   19    34:15    8    31:22   14  2:25:50 
   14     967 Gunilla Sandström      OK Stigen                    32:28   14    33:30   14    41:46   15    56:14   18  2:43:58 
   15     971 Elisabeth Hemlin       IK Uven                      40:48   17    37:24   17    54:01   18    34:15   15  2:46:28 
   16     968 Vanja Jinnemo          Hjärnarps GH OL              54:56   19    48:50   20    59:56   19    54:34   17  3:38:16 

          972 Monica Henriksson      Eksjö SOK                   Felst.         25:26    3    27:58    3    22:25    2          
          975 Ingrid Borgkvist       IS Kullen                    45:16   18    34:40   16    40:55   14   Felst.               
          977 Christina Segerslätt   Rävetofta OK                 25:20    3    27:46    5 ej start         27:35    8          
          979 Mette Hansen           Helsingörs SOK               31:01   13    30:15    9    42:59   16 ej start               



D40  (22)                                  

    1     999 Åsa Wadensjö Leo       OK Stigen                    19:25    1    22:30    1    22:25    1    19:15    1  1:23:35 
    2     989 Monica Kollberg        Eksjö SOK                    23:01    3    28:00    5    23:56    2    21:48    3  1:36:45 
    3     985 Britta Sahlin          Vänersborgs SK               22:37    2    24:16    2    29:39    6    21:17    2  1:37:49 
    4     995 Ingela Andersson       Lunds OK                     24:15    4    27:33    4    26:33    3    23:34    6  1:41:55 
    5     994 Ingrid Johansson       Laholms IF OK                24:46    5    30:24    7    28:57    5    23:28    5  1:47:35 
    6     991 Pernilla Larsson       OK Skogsfalken               28:02    8    28:49    6    28:15    4    23:21    4  1:48:27 
    7     983 Annette Falck-Larsson  Vänersborgs SK               26:42    6    27:23    3    30:12    8    26:37   10  1:50:54 
    8     982 Anita Davallius        Uddevalla IS                 27:46    7    34:48    9    31:14    9    26:00    8  1:59:48 
    9     988 Britt-Marie Stensson   IS Kullen                    31:01   11    33:23    8    34:47   12    31:12   12  2:10:23 
   10     992 Annika Marthinsson     Hylte OK                     33:51   16    39:45   14    34:30   11    28:16   11  2:16:22 
   11     998 Christina Wallerman    Borås GIF                    33:02   13    36:29   11    37:10   14    32:33   14  2:19:14 
   12    1000 Lena Johansson         OK Nackhe                    36:54   19    37:23   12    36:10   13    35:22   17  2:25:49 
   13     987 Maria Lindblom         Vänersborgs SK               34:52   18    40:41   15    37:32   15    38:27   19  2:31:32 
   14     981 Marita Salomonsson     Vänersborgs SK               33:04   14    44:43   18    44:04   18    31:27   13  2:33:18 
   15     984 Marita Philipsson      Markaryds FK                 37:02   20    38:27   13    43:48   17    34:43   16  2:34:00 
   16     993 Carina Stenberg        OK Skogshjortarna            38:05   21    44:16   17    47:17   20    37:21   18  2:46:59 

          996 Eva Svanberg           Järfälla OK                  29:58   10   Felst.         29:44    7    25:30    7          
          980 Annika Gustafson       OK Gipen                     33:36   15    49:07   19   Felst.         33:49   15          
          997 Monica Larsson         OK Gipen                     34:00   17    41:11   16    33:20   10   Felst.               
          990 Karin Ståhl            IS Kullen                    29:00    9   Felst.        Felst.         26:13    9          
          986 Gudrun Nilsson         Andrarums IF                 32:50   12    35:24   10    38:45   16 ej start               
         1001 Kerstin Fridsell       Eslövs FK                 ej start                       45:16   19                        



D35  (10)                                  

    1    1011 Sara Giselsson         Ronneby OK                   23:53    1    25:47    1    24:33    1    22:16    1  1:36:29 
    2    1007 Marie Adolfsson        Örkelljunga FK               26:04    2    30:26    2    32:10    3    24:01    2  1:52:41 
    3    1006 Ingela Thoresson       Andrarums IF                 27:56    4    32:28    4    28:13    2    26:55    3  1:55:32 
    4    1004 Helena Sandberg        IK Hakarpspojkarna           27:42    3    35:40    5    34:47    4    28:02    4  2:06:11 
    5    1009 Lena Thuresson         Burseryds IF                 34:53    5    32:12    3    36:49    6    33:28    7  2:17:22 
    6    1002 Anna-Karin Petersson   Växjö OK                     37:05    6    42:03    7    34:52    5    31:11    5  2:25:11 
    7    1010 Mona Adolfsson         Växjö OK                     41:00    9    41:40    6    40:57    9    31:15    6  2:34:52 
    8    1008 Eva Kirkhoff           Halmstads OK                 39:17    7    53:02    9    39:32    7    40:11    8  2:52:02 
    9    1005 Ulrika Andersson       Hylte OK                     40:08    8    51:16    8    39:42    8    50:28    9  3:01:34 

         1003 Mollie Nohave          OK Orion                  ej start      ej start      ej start        Felst.               



D21  (27)                                  

    1     472 Frida Andersson        Falkenbergs OK               24:54    4    24:34    2    26:19    1    22:16    2  1:38:03 
    2     471 Danute Månsson         OK Pan-Kristianstad          24:15    2    24:28    1    28:44    5    23:04    5  1:40:31 
    3     479 Emelie Svalin          Vänersborgs SK               23:52    1    25:55    3    27:57    3    22:49    4  1:40:33 
    4     480 Sofia Killander        Hästveda OK                  24:54    4    28:28    5    26:39    2    24:02    6  1:44:03 
    5     474 Åsa Johansson          Tullinge SK                  24:50    3    27:51    4    29:07    7    22:46    3  1:44:34 
    6     478 Lina Palmér            Ulricehamns OK               26:04    6    34:06   15    28:12    4    21:27    1  1:49:49 
    7     485 Camilla Brorsson       Tockarps IK                  27:07    7    31:44   11    29:01    6    26:50    8  1:54:42 
    8     487 Lina Hulander          Ulricehamns OK               28:09    8    29:36    6    31:53    9    26:49    7  1:56:27 
    9     475 Helena Rangert         OK Ravinen                   28:40   10    31:20   10    34:54   16    28:00   10  2:02:54 
   10     482 Annika Bengtsson       OK Alehof                    28:42   12    30:47    7    34:37   15    29:43   17  2:03:49 
   11     462 Ann Nilsson            Markaryds FK                 28:41   11    35:21   18    31:35    8    28:25   13  2:04:02 
   12     476 Carin Emanuelsson      IFK Lidingös Skid o OK       28:58   13    34:43   17    32:00   10    29:32   15  2:05:13 
   13     466 Malin Sörstrand        SOK 68                       30:08   16    35:41   19    32:53   11    28:13   11  2:06:55 
   14     481 Anna Ericsson          Ronneby OK                   32:24   21    31:06    9    35:34   17    28:59   14  2:08:03 
   15     468 Isabell Håkansson      IK Uven                      29:43   14    31:05    8    38:12   22    29:37   16  2:08:37 
   16     465 Anna Nilsson           FK Snapphanarna              30:58   19    34:04   14    34:00   14    30:06   18  2:09:08 
   17     470 Åsa Magnusson          IK Hakarpspojkarna           28:25    9    33:27   12    37:04   20    34:06   21  2:13:02 
   18     483 Maria Persson          OK Kompassen                 29:49   15    44:31   24    33:36   13    27:07    9  2:15:03 
   19     464 Anna Karlsson          Växjö OK                     31:28   20    34:22   16    33:21   12    36:23   23  2:15:34 
   20     473 Jessica Björck         OK Älme                      30:48   17    33:53   13    39:21   23    33:03   20  2:17:05 
   21     484 Charlotte Wedlin       Sävedalens AIK               30:57   18    44:05   23    35:50   18    28:22   12  2:19:14 
   22     461 Anna Karlsson          SOK 68                       34:42   23    40:50   21    39:41   24    31:16   19  2:26:29 
   23     467 Emma Kriblad           Hjärnarps GH OL              35:54   24    38:53   20    37:51   21    35:34   22  2:28:12 
   24     486 Ann-Sofie Andertoft    Västerås SOK                 33:42   22    43:04   22    36:46   19    38:03   24  2:31:35 
   25     477 Louise Pihl            OK Dacke                     37:40   25    46:30   25    40:20   25    39:59   25  2:44:29 

          469 Linda Jinnemo          Hjärnarps GH OL              42:20   26                  49:18   26    48:42   27          
          488 Anna Ekström           OK Kompassen                 45:23   27 ej start       1:12:07   27    43:42   26          



D20  (3)                                   

    1    1042 Carolina Klasson       Ulricehamns OK               27:14    1    32:21    1    30:01    1    31:44    2  2:01:20 
    2    1040 Malin Marthinsson      Hylte OK                     39:19    2    49:19    3    47:32    3    43:22    3  2:59:32 

         1041 Andrea Erfors          OK Torfinn                ej start         44:12    2    39:12    2    26:43    1          



D18  (11)                                  

    1    1043 Erica Ek               Lunds OK                     21:43    1    28:03    3    25:31    1    23:26    2  1:38:43 
    2    1047 Anna Månsson           OK Löftan                    24:17    2    28:03    3    26:13    2    22:11    1  1:40:44 
    3    1051 Malin Riis             Örkelljunga FK               26:43    6    27:30    2    26:30    3    23:59    3  1:44:42 
    4    1044 Kristina Aspvall       Ronneby OK                   26:15    3    32:23    5    29:32    4    24:56    4  1:53:06 
    5    1049 Anna Brodin            OK Kontinent                 26:37    5    26:06    1    34:30    6    27:19    6  1:54:32 
    6    1048 Marie Jinnemo          Hjärnarps GH OL              32:28    8    32:59    6    38:08    7    28:58    8  2:12:33 
    7    1052 Sanna Nyman            Uddevalla IS                 36:49   11  1:04:42    8    48:18    8    54:23   10  3:24:12 

         1050 Amelie Andersson       Falkenbergs OK               33:28    9    41:52    7   Felst.         31:36    9          
         1046 Maria Gunnarsson       Ringsjö OK                   27:32    7   Felst.        Felst.         26:13    5          
         1045 Pernilla Olsson        Rävetofta OK                 26:23    4   Felst.         31:01    5    28:44    7          
         1053 Maria Andersson        Idefjordens SK               34:06   10 ej start      ej start      ej start               



D16  (16)                                  

    1    1064 Sofia Salomonsson      Vänersborgs SK               17:09    2    19:05    1    19:17    2    16:23    2  1:11:54 
    2    1057 Helena Isaksson        OK Löftan                    17:19    3    23:02    4    16:53    1    16:44    3  1:13:58 
    3    1065 Lina Sandström         OK Stigen                    17:04    1    22:26    3    19:50    5    15:57    1  1:15:17 
    4    1066 Linda Nilsson          Andrarums IF                 18:29    4    23:08    5    19:24    3    17:16    4  1:18:17 
    5    1058 Lina Larsson           Vänersborgs SK               18:34    5    21:08    2    20:02    6    19:57    9  1:19:41 
    6    1061 Angelika Larsson       Örkelljunga FK               18:47    6    25:16    8    19:47    4    18:57    6  1:22:47 
    7    1062 Åsa Söderblom          Ätrans IF                    18:59    7    24:58    6    22:56   11    19:45    8  1:26:38 
    8    1060 Johanna Stolt          Vänersborgs SK               21:13    9    26:05    9    20:36    7    19:09    7  1:27:03 
    9    1055 Lisa Weimann           IK Uven                      22:28   12    25:05    7    21:54    8    22:03   11  1:31:30 
   10    1054 Marielle Andersson     Idefjordens SK               20:15    8    27:57   10    25:30   12    23:25   13  1:37:07 
   11    1059 Yvonne Nyman           Uddevalla IS                 24:43   13    33:02   11    22:54   10    20:09   10  1:40:48 
   12    1067 Sofia Hansson          Idefjordens SK               30:58   14    38:22   12    27:36   13    22:42   12  1:59:38 
   13    1069 Emily Persson          Tockarps IK                  52:33   16    39:52   14    35:55   14    30:49   14  2:39:09 

         1068 Maria Davidsson        OK Stigen                    21:53   11    39:07   13    22:53    9   Felst.               
         1056 Emma Marthinsson       Hylte OK                     38:30   15   Felst.      ej start         37:45   15          
         1063 Anna Olsson            OK Tyringe                   21:50   10                                18:03    5          



D14  (20)                                  

    1    1086 Elin Månsson           OK Löftan                    16:57    2    15:30    1    17:28    3    15:22    1  1:05:17 
    2    1079 Amanda Leo             OK Stigen                    17:31    3    16:40    2    18:50    7    15:53    2  1:08:54 
    3    1078 Veronika Aspvall       Ronneby OK                   16:42    1    20:15    7    16:30    1    16:45    3  1:10:12 
    4    1080 Erika Johansson        OK Skogsfalken               19:12    7    17:30    4    18:43    6    17:40    4  1:13:05 
    5    1074 Elin Strandhagen       Göteborg-Majorna OK          19:11    6    17:22    3    18:12    4    18:24    6  1:13:09 
    6    1082 Ann-Sofie Larsson      Örkelljunga FK               19:09    5    19:12    6    17:25    2    17:41    5  1:13:27 
    7    1119 Emma Garmer            IF Marin Väst                18:32    4    20:19    8    18:15    5    20:49    8  1:17:55 
    8    1118 Hanna Westerberg       IF Marin Väst                24:52   13    20:25    9    19:17    9    19:45    7  1:24:19 
    9    1083 Hanna Wåhlin           OK Skogsfalken               22:46   12    20:33   10    21:33   11    21:36    9  1:26:28 
   10    1071 Sofia Bergman          OK Älme                      22:33   11    22:45   12    22:46   12    21:43   10  1:29:47 
   11    1084 Cecilia Emanuelsson    IFK Lidingös Skid o OK       21:55    9    24:36   17    21:30   10    22:23   12  1:30:24 
   12    1077 Elin Thuresson         Burseryds IF                 21:21    8    22:48   14    25:45   19    25:54   17  1:35:48 
   13    1076 Anna Berg              IS Kullen                    25:27   15    23:39   16    23:55   14    23:41   13  1:36:42 
   14    1085 Johanna Johansson      OK Nackhe                    27:22   18    26:11   19    22:50   13    21:50   11  1:38:13 
   15    1070 Emma Månsson           Örkelljunga FK               25:54   16    24:37   18    25:02   17    25:25   15  1:40:58 
   16    1073 Camilla Nilsson        OK Torfinn                   27:26   19    23:20   15    25:44   18    24:41   14  1:41:11 
   17    1075 Kristin Lindblom       Vänersborgs SK               26:16   17    38:21   20    24:35   16    28:16   18  1:57:28 

         1081 Ida Swärdh             Eksjö SOK                    21:57   10    18:52    5    24:29   15   Felst.               
         1072 Lisa Sandström         OK Stigen                    25:11   14    20:45   11    19:07    8   Felst.               
         1087 Lisa Reichenberg       Idefjordens SK            ej start         22:46   13    26:49   20    25:35   16          



D12  (21)                                  

    1    1092 Stina Berg             IS Kullen                    12:43    1    14:04    3    17:51    7    13:32    1    58:10 
    2    1102 Olivia Kollberg        Eksjö SOK                    14:23    4    15:33    9    14:58    1    15:04    4    59:58 
    3    1088 Lisa Nyberg            FK Åsen                      14:35    5    15:20    7    15:27    2    15:17    6  1:00:39 
    4    1104 Johanna Erlandsson     Stigmännen Karlshamns OK     13:52    3    16:22   12    16:49    4    14:26    2  1:01:29 
    5    1097 Margrete Aspvall       Ronneby OK                   14:53    6    15:48   10    15:29    3    15:24    8  1:01:34 
    6    1099 Agnes Leo              OK Stigen                    12:51    2    18:49   17    17:22    6    15:22    7  1:04:24 
    7    1107 Nicole Ljungdahl       Hjärnarps GH OL              19:00   17    13:03    1    17:05    5    16:24    9  1:05:32 
    8    1095 Angelica Jörnling      Eksjö SOK                    16:54   10    13:22    2    20:34   11    14:51    3  1:05:41 
    9    1105 Klara Hemlin           IK Uven                      17:58   14    14:10    4    20:21   10    17:25   11  1:09:54 
   10    1093 Jenny Olsson           Örkelljunga FK               18:13   15    16:23   13    20:58   12    17:05   10  1:12:39 
   11    1106 Tove Ståhl             IS Kullen                    16:56   11    16:01   11    19:30    8    20:17   17  1:12:44 
   12    1094 Matilda Stensson       IS Kullen                    16:23    7    15:19    6    24:35   13    18:55   13  1:15:12 
   13    1089 Julia Dahl             IS Kullen                    17:55   13    15:18    5    26:41   14    20:03   16  1:19:57 
   14    1103 Emmy Thuresson         Burseryds IF                 16:47    9    18:30   16    27:57   16    19:32   15  1:22:46 
   15    1101 Louise Nordahl         Hjärnarps GH OL              25:04   18    15:23    8    27:55   15    15:14    5  1:23:36 
   16    1090 Jessica Bjelk          Hästveda OK                  16:46    8    19:51   18    30:34   17    19:03   14  1:26:14 
   17    1091 Hilma Carlsson         OK Stigen                    18:28   16    17:17   15    20:18    9    30:41   18  1:26:44 
   18    1108 Jenni Robertsson       Örkelljunga FK               43:59   20    34:44   19    38:32   19    33:51   19  2:31:06 
   19    1096 Amanda Persson         Tockarps IK                  39:21   19    52:08   20    38:28   18    37:05   20  2:47:02 

         1100 Gry Granstedt          Idefjordens SK               16:59   12    17:03   14   Felst.         17:42   12          
         1098 Sanna Bornetun         Skillingaryds FK            Felst.        Felst.         51:20   20 ej start               



D10  (9)                                   

    1    1114 Jessica Nilsson        OK Torfinn                   13:11    1    11:45    2    11:12    1    15:07    1    51:15 
    2    1109 Patricia Edgarsson     Andrarums IF                 17:19    3    11:18    1    15:10    5    17:13    5  1:01:00 
    3    1113 Malin Reichenberg      Idefjordens SK               19:05    4    13:25    3    14:24    3    15:45    2  1:02:39 
    4    1110 Pim Hedberg            Lunds OK                     14:54    2    14:13    5    19:56    6    20:34    6  1:09:37 
    5    1111 Moa Wåhlin             OK Skogsfalken               22:23    7    14:58    6    13:38    2    21:36    7  1:12:35 
    6    1112 Isabelle Bornetun      Skillingaryds FK             24:33    8    16:51    7    24:16    8    16:06    3  1:21:46 
    7    1117 Ylva Christensson      OK Skogsfalken               20:07    5    23:55    9    20:50    7    37:15    9  1:42:07 
    8    1116 Anna Bengtsson         IS Kullen                    21:07    6    23:54    8    36:57    9    36:22    8  1:58:20 

         1115 Åse Dannbring          Lunds OK                    Felst.         13:47    4    14:25    4    16:42    4