Tre Skåningar och En Dansk 16-18/6 2006 Helsingborgs SOKsö 2006-06-18 14:03
Totala resultatskapad av MT2003 © Stephan Krämer 2006

   Pl Startnr Namn                   Klubb                           E1            E2            E3            E4           Tid 



H80  (5)                                   

    1    1002 Arne Nordahl           Örkelljunga FK               17:41    1    22:00    1    18:50    1    22:32    3  1:21:03 
    2    1001 Harry Ahlqvist         Växjö OK                     19:14    2    25:47    2    22:21    2    17:05    1  1:24:27 
    3    1005 Sven Granstedt         OK Pan-Kristianstad          22:16    3    34:26    3    23:42    3    18:29    2  1:38:53 
    4    1004 Nils Carlsson          FK Snapphanarna              28:04    4    54:43    5    33:55    4    24:36    4  2:21:18 

         1003 Yngve Olsson           SK Graal                     38:53    5    43:26    4 ej start      ej start               



H75  (10)                                  

    1    1007 Stig-Allan Jönsson     Halmstad Garnisons IF        29:31    8    23:14    2    18:16    1    16:24    1  1:27:25 
    2    1008 Jan Jönsson            Falkenbergs OK               23:38    4    22:45    1    28:01    5    21:44    3  1:36:08 
    3    1010 Nisse Bohman           OK Kompassen                 27:09    6    26:51    4    21:26    2    21:34    2  1:37:00 
    4    1011 Ove Kilborn            Uddevalla IS                 19:15    1    36:09    7    24:33    3    24:13    6  1:44:10 
    5    1006 Ragnar Hallsten        OK Roto                      24:08    5    28:57    5    31:44    7    23:34    5  1:48:23 
    6    1009 Ove Nordahl            Simrishamns OK               28:04    7    29:42    6    26:41    4    28:47    7  1:53:14 

         1012 Lars Gunnar Enström    OK Tranan                    33:38    9    26:47    3   Felst.         30:37    8          
         1015 Nils Andersson         OK Kompassen                 34:50   10                                22:19    4          
         1016 Nils Rågstedt          IS Kullen                    20:25    3                  31:33    6                        
         1014 Stig Sjöholm           Ringsjö OK                   19:48    2 ej start      ej start      ej start               



H70  (10)                                  

    1    1018 Klas Tykesson          Rävetofta OK                 16:01    1    21:15    2    17:44    1    15:41    1  1:10:41 
    2    1020 Kjell Persson          Mariestads FK                19:21    3    19:26    1    19:03    2    16:37    2  1:14:27 
    3    1021 Jan-Eric Nelking       FK Åsen                      18:51    2    23:01    4    19:36    3    17:04    4  1:18:32 
    4    1019 Erland Olsson          Toarps OK                    20:05    5    25:11    6    22:02    4    21:34   10  1:28:52 
    5    1022 Åke Strand             Örkelljunga FK               22:25    6    22:39    3    29:39    7    16:37    2  1:31:20 
    6    1026 Gunnar Larsson         Uddevalla IS                 25:17    8    24:25    5    25:23    6    18:38    8  1:33:43 
    7    1017 Bengt Olofsson         Hjärnarps GH OL              19:21    3    28:19    7    31:22    8    18:19    7  1:37:21 
    8    1024 Bror Svensson          Uddevalla IS                 27:15    9    38:17    9    24:52    5    19:07    9  1:49:31 
    9    1025 Totte Holm             Markbygden                   24:19    7    54:08   10    33:10    9    17:58    6  2:09:35 

         1023 Bengt Edvardsson       OK Torfinn                   28:11   10    31:53    8   Felst.         17:52    5          



H65  (20)                                  

    1    1038 Erland Ling            IK Hakarpspojkarna           15:51    1    19:41    2    18:42    5    13:40    1  1:07:54 
    2    1029 Yngve Johansson        Kristinehamns OK             17:33    4    19:00    1    17:18    1    15:44    5  1:09:35 
    3    1045 Bo Wadensjö            FK Finn                      15:57    2    21:40    6    18:11    4    14:50    2  1:10:38 
    4    1039 Hans Carlsson          OK Orinto                    16:47    3    21:24    5    17:26    2    15:48    7  1:11:25 
    5    1043 Ingemar Holmberg       IF Hagen                     18:30    9    23:27    8    18:09    3    15:47    6  1:15:53 
    6    1034 Bo Svensson            Tockarps IK                  19:06   10    20:53    3    21:16   10    15:33    4  1:16:48 
    7    1041 Rune Arvidsson         Markbygden                   17:48    5    23:14    7    19:53    8    16:04    8  1:16:59 
    8    1028 Ingvar Josefsson       Rydboholms SK                18:24    7    28:07   15    19:29    7    18:12   10  1:24:12 
    9    1036 Raimo Salminen         Växjö OK                     22:24   14    23:27    8    21:41   11    17:41    9  1:25:13 
   10    1035 Ernie Broström         Halmstads OK                 18:01    6    31:22   17    22:49   14    15:29    3  1:27:41 
   11    1032 Kennerth Gustafsson    OK Virdarna                  21:45   13    26:22   12    20:54    9    19:34   12  1:28:35 
   12    1044 Burne Nilsson          OK Torfinn                   24:28   15    24:54   11    22:25   13    19:16   11  1:31:03 
   13    1027 Rolf Tollesson         OK Alehof                    24:39   16    30:27   16    24:54   15    23:39   15  1:43:39 
   14    1037 Sven-Åke Andertoft     Markaryds FK                 19:27   11    27:54   13    30:34   18    27:24   18  1:45:19 
   15    1030 Gunnar Bylund          Rydboholms SK                30:34   20    27:56   14    26:14   16    23:51   16  1:48:35 
   16    1048 Bengt Andersson        Matteus SI                   24:46   17    31:50   18    32:33   20    20:49   13  1:49:58 
   17    1047 Curt Tillman           Linköpings OK                28:11   19    38:36   19    29:13   17    22:09   14  1:58:09 
   18    1046 Allan Hammar           OK Kompassen                 26:31   18    39:44   20    30:50   19    25:22   17  2:02:27 

         1040 Göran Bengtsson        FK Finn                      18:27    8    24:21   10    21:51   12   Felst.               
         1031 Bengt Bergkvist        Stigmännen Karlshamns OK     20:18   12    21:11    4    18:49    6   Felst.               



H60  (39)                                  

    1    1081 Kalle Johansson        OK Skogshjortarna            16:04    1    16:23    1    19:21    1    15:35    1  1:07:23 
    2    1075 Lars Finbom            OK Landehof                  16:54    2    18:13    6    20:46    2    17:45   13  1:13:38 
    3    1058 Torbjörn Blomqvist     OK Berget                    17:30    7    18:25    9    22:20    6    16:08    4  1:14:23 
    4    1077 Göran Andersson        Stigmännen Karlshamns OK     18:06   10    18:41   11    20:53    3    17:13    9  1:14:53 
    5    1066 Kjell Erlandsson       OK Lindena                   18:11   11    18:19    8    22:31    7    15:56    3  1:14:57 
    6    2003 Roland Offrell         Eksjö SOK                    17:32    8    18:07    5    22:58   10    17:10    8  1:15:47 
    7    1069 Waste Byström          OK Virdarna                  18:21   12    19:10   12    22:53    8    16:14    6  1:16:38 
    8    1065 Roland Sandahl         Annebergs GIF                19:14   17    17:47    3    22:13    5    17:33   11  1:16:47 
    9    1080 Gösta Lindqvist        OK Löftan                    17:02    3    19:35   13    25:03   18    15:53    2  1:17:33 
   10    1072 Ingemar Wiklund        OK Skogsvargarna             17:45    9    18:01    4    23:41   12    20:07   22  1:19:34 
   11    1067 Börje Råberg           OK Tyr                       18:24   13    18:37   10    25:32   19    17:33   11  1:20:06 
   12    1049 Ronny Andersson        OK Skogshjortarna            19:17   18    21:01   18    22:02    4    17:54   15  1:20:14 
   13    1052 Sven-Olof Pettersson   Mullsjö SOK                  19:27   19    19:52   15    24:47   17    16:50    7  1:20:56 
   14    1055 Roland Nilsson         Falköpings AIK               17:28    6    17:38    2    29:18   26    17:14   10  1:21:38 
   15    1078 Kjell-Åke Isaksson     OK Skogshjortarna            17:19    5    22:27   21    24:04   14    18:51   19  1:22:41 
   16    1068 Styrbjörn Jansson      IF Hagen                     19:42   20    18:15    7    25:54   21    18:54   20  1:22:45 
   17    1053 Benkt Anderson         Lunds OK                     18:32   14    19:49   14    23:34   11    20:56   26  1:22:51 
   18    1050 Bob Kaill              IK Omega                     17:13    4    25:38   29    24:42   16    16:08    4  1:23:41 
   19    1062 Kent Carlgren          OK Skogshjortarna            19:08   16    24:56   28    22:56    9    18:40   18  1:25:40 
   20    1054 Ulf Jönsson            Laholms IF OK                19:57   21    20:43   16    25:56   22    20:44   24  1:27:20 
   21    1060 Pär-Erik Johansson     Markbygden                   21:17   24    21:04   19    27:15   24    18:11   16  1:27:47 
   22    1076 Lars Lindén            OK Gynge                     23:58   30    20:43   16    25:41   20    20:50   25  1:31:12 
   23    1064 Arne Joelsson          Matteus SI                   23:18   29    24:43   25    26:44   23    17:47   14  1:32:32 
   24    1051 Tom Lindberg           Lunds OK                     21:21   25    23:59   23    30:58   29    20:03   21  1:36:21 
   25    1071 Harald Henriksson      Lekeryd-Svarttorps SK        21:47   27    22:25   20    32:32   32    21:59   28  1:38:43 
   26    1083 Bengt-Rune Wallström   IK Uven                      22:22   28    24:36   24    30:14   28    27:20   30  1:44:32 
   27    1070 Toivo Voudinmäki       Mullsjö SOK                  25:27   31    32:44   30    31:27   30    25:51   29  1:55:29 
   28    1056 Roland Eriksson        Hästveda OK                  21:39   26    40:24   33    33:06   33    21:56   27  1:57:05 
   29    1061 Lennart Magnusson      Laholms IF OK                35:58   35    34:25   31    36:43   34    40:10   33  2:27:16 
   30    1079 Lars-Olof Karlsson     Växjö OK                     32:21   34    39:58   32    43:46   35    33:23   31  2:29:28 
   31    1059 Kjell Nilsson          OK Gynge                     26:03   32    44:49   35    46:05   37    34:26   32  2:31:23 

         1057 Gösta Claesson         Rydboholms SK                20:38   22    24:52   27    29:06   25   Felst.               
         1063 Bengt Olsson           SK Graal                     30:06   33    43:06   34    45:04   36   Felst.               
         2002 Rolf Jakobsson         Alfta-Ösa OK                 18:56   15    24:46   26    24:31   15   Felst.               
         1082 Bengt Karlsson         Idefjordens SK               21:16   23    23:26   22    31:29   31 ej start               
         1073 Kenneth Werlin         Simlångsdalens IF         ej start        Felst.        Felst.      ej start               
         1084 John-Erik Bergstrand   Värend GN OL                                             30:10   27    20:16   23          
         1074 Thorleif Gjennestad    Grane                       Felst.      ej start        Felst.      ej start               
         2001 Göran Bengtsson        IK Trenne Ullared                                        24:01   13    18:14   17          



H55  (25)                                  

    1    1092 Carl-Henry Andersson   OK Orinto                    18:06    4    19:41    1    20:01    1    14:48    1  1:12:36 
    2    1105 Jörgen Nilsson         Ronneby OK                   16:52    1    20:28    3    21:33    2    16:37    4  1:15:30 
    3    1094 Kenth Sundgren         OK Silva                     21:50   15    20:27    2    22:55    3    17:38    6  1:22:50 
    4    1106 Bill Schölin           Örkelljunga FK               17:18    2    20:34    4    24:56    6    20:46   15  1:23:34 
    5    1085 Conny Jidetoft         Stångenäs AIS                19:33    5    23:05    9    25:12    7    15:58    2  1:23:48 
    6    1098 Roland Hulander        Ulricehamns OK               17:45    3    24:15   10    25:14    8    16:36    3  1:23:50 
    7    1108 Björn Johansson        Hjortens SK                  20:01    7    20:54    5    26:23   10    16:59    5  1:24:17 
    8    1088 Eric Tenland           Andrarums IF                 19:52    6    20:59    6    25:50    9    17:47    8  1:24:28 
    9    1096 Christer Ljungdahl     Hjärnarps GH OL              20:25    9    24:44   12    24:14    4    18:52    9  1:28:15 
   10    1090 Leif Axelsson          Hjortens SK                  21:00   12    21:02    7    29:35   14    19:29   10  1:31:06 
   11    1086 Torbjörn Wikström      OK Nackhe                    24:23   19    22:24    8    24:27    5    20:19   13  1:31:33 
   12    1093 Hans-Åke Djurbäck      Kinnaströms SK               21:01   13    25:59   13    27:03   13    17:46    7  1:31:49 
   13    1107 Lars-Åke Sjökvist      Värend GN OL                 21:02   14    28:17   18    31:04   16    19:30   11  1:39:53 
   14    1095 Hans Clarin            OK Berget                    24:00   17    27:05   16    33:19   18    20:33   14  1:44:57 
   15    1097 Nils-Gustaf Färg       Annebergs GIF                25:32   21    26:09   14    31:15   17    22:15   16  1:45:11 
   16    1102 Bengt Ståhl            Hjärnarps GH OL              22:34   16    28:57   19    33:23   20    23:31   17  1:48:25 
   17    1100 Egil Nielsen           Fredensborgs OK              24:18   18    26:48   15    33:19   18    26:58   20  1:51:23 
   18    1099 Leif Malm              Markaryds FK                 24:38   20    27:42   17    35:25   23    25:04   18  1:52:49 
   19    1091 Per-Olof Nanneson      Simlångsdalens IF            25:38   22    32:50   22    30:42   15    25:19   19  1:54:29 

         1087 Anders Isaksson        Fjärås AIK                   30:08   23   Felst.         35:24   22    32:11   21          
         1104 Gunnar Joelsson        Matteus SI                   20:08    8    24:31   11    26:59   12   Felst.               
         1109 Leif Olofsson          OK Kompassen                 20:31   10    29:31   20    26:33   11   Felst.               
         1103 Lars Persson           OK Kompassen                 20:35   11   Felst.         34:57   21    19:51   12          
         1089 Göran Larsson I        OK Kompassen                Felst.         31:23   21 ej start      ej start               
         1101 Ulf Jogbratt           OK Tranan                   Felst.        Felst.      ej start      ej start               



H50  (39)                                  

    1    1145 Ulf Palmér             Ulricehamns OK               18:00    1    16:44    2    18:59    3    16:23    6  1:10:06 
    2    1115 Inge Josefsson         Stångenäs AIS                19:31    3    17:43    4    19:03    4    15:31    1  1:11:48 
    3    2009 Rolf Lund              Helsingsörs SOK              25:48   25    15:27    1    16:54    1    15:36    3  1:13:45 
    4    1119 Bengt-Göran Månsson    OK Pan-Kristianstad          22:17   14    17:39    3    18:33    2    15:39    4  1:14:08 
    5    1140 Karl-Gunnar Olsson     Lunds OK                     20:18    5    19:58    9    19:54    5    15:33    2  1:15:43 
    6    1113 Evert Larsson          OK Skogshjortarna            20:04    4    19:07    5    20:50   11    16:00    5  1:16:01 
    7    1146 Christer Folkesson     Eksjö SOK                    20:36    6    21:18   13    20:37   10    16:31    7  1:19:02 
    8    1124 Henrik Wiberg          Politiet Köpenhavn           21:43   11    19:33    7    21:22   13    16:53    9  1:19:31 
    9    1144 Peter Lincoln          FK Snapphanarna              21:06    7    20:52   11    20:29    8    17:37   11  1:20:04 
   10    1139 Torgny Ottosson        OK Torfinn                   22:35   18    20:11   10    21:14   12    18:15   16  1:22:15 
   11    1133 Lennart Svernestam     Linköpings OK                21:23    9    21:43   16    21:23   14    18:30   17  1:22:59 
   12    1112 Lars Grehn             Mullsjö SOK                  21:13    8    21:10   12    23:03   19    17:37   11  1:23:03 
   13    1138 Bertil Månsson         Örkelljunga FK               22:34   16    19:33    7    23:00   18    19:07   20  1:24:14 
   14    1131 Stefan Arbin           Annebergs GIF                23:17   19    21:58   17    22:34   16    18:12   14  1:26:01 
   15    1137 Anders Eriksson        IF Hagen                     22:04   12    21:34   15    24:42   23    19:43   22  1:28:03 
   16    1130 Arne Bogren            OK Vivill                    22:11   13    27:15   32    20:32    9    18:13   15  1:28:11 
   17    1141 Johan Ryberg           Stigmännen Karlshamns OK     23:38   21    22:43   19    24:02   21    18:06   13  1:28:29 
   18    1132 Sören Karlsson         Mullsjö SOK                  21:37   10    22:07   18    27:41   31    18:43   18  1:30:08 
   19    1117 Lars Eklund            Växjö OK                     22:31   15    24:45   25    23:44   20    19:20   21  1:30:20 
   20    1127 Arne Svärm             OK Gisle                     22:34   16    22:47   20    22:55   17    25:56   34  1:34:12 
   21    1123 Bo Månsson             OK Löftan                    26:11   26    24:05   22    24:34   22    20:57   26  1:35:47 
   22    1118 Max Prang              Fredensborgs OK              27:53   30    24:18   23    24:45   24    20:51   25  1:37:47 
   23    1142 Peter Larsson          OK Gipen                     24:21   22    24:37   24    25:05   26    24:51   33  1:38:54 
   24    1148 Lennart Borgkvist      IS Kullen                    26:28   27    26:20   29    26:06   28    22:45   30  1:41:39 
   25    1121 Johan Wedlin           Sävedalens AIK               30:09   33    23:58   21    28:03   32    20:20   24  1:42:30 
   26    1120 Staffan Edström        OK Gisle                     27:03   29    25:59   28    28:13   33    21:39   28  1:42:54 
   27    1128 Bengt Aspvall          Ronneby OK                   25:16   24    29:03   33    24:52   25    23:44   31  1:42:55 
   28    1114 Conny Sahlin           Vänersborgs SK               32:40   34    25:50   26    25:33   27    19:53   23  1:43:56 
   29    1125 Jan-Bertil Lundblad    OK Nackhe                    28:36   32    25:54   27    29:46   34    26:24   35  1:50:40 
   30    1129 Per-Eric Ericson       Toarps OK                    27:57   31    30:11   34    29:54   35    24:32   32  1:52:34 
   31    1122 Bertil Axbom           OK Landehof                  24:59   23    35:33   35    37:39   37    18:58   19  1:57:09 
   32    1134 Lars Johansson         OK Nackhe                    38:45   36    44:49   38    35:46   36    22:38   29  2:21:58 
   33    1126 Bengt Lindblom         Stigmännen Karlshamns OK     35:13   35    43:16   37    38:00   38    36:23   36  2:32:52 

         1110 Roland Dahlman         Malmö OK                    Felst.         26:29   30    26:16   29    21:28   27          
         1116 Stellan Martinsson     OK Tyringe                   23:19   20   Felst.         20:24    7    17:15   10          
         1135 Hans Ekberg            Trollhättans SOK             19:24    2    21:29   14    20:03    6   Felst.               
         1147 Göran Larsson          Vänersborgs SK               26:51   28    27:09   31    27:00   30   Felst.               
         1136 Kalle Lindqvist        Växjö OK                    Felst.         19:28    6    22:08   15    16:47    8          
         1143 Kurt Svensson          IK Hakarpspojkarna        ej start         35:59   36   Felst.         39:04   37          



H45  (29)                                  

    1    1164 Jan Granstedt          Idefjordens SK               17:01    2    17:15    1    19:51    3    15:38    1  1:09:45 
    2    1165 Johan Sandström        Mullsjö SOK                  16:47    1    19:00    4    19:04    2    16:23    3  1:11:14 
    3    1156 Stefan Kollberg        Eksjö SOK                    21:41   13    18:11    2    18:16    1    15:48    2  1:13:56 
    4    1168 Mats Brorsson          Tockarps IK                  17:39    3    18:56    3    22:55    9    18:15   10  1:17:45 
    5    1175 Mikael Johansson       OK Gisle                     19:39    6    19:42    5    21:15    5    17:17    6  1:17:53 
    6    1176 Lars-Gunnar Nilsson    Eksjö SOK                    19:01    4    20:34    6    21:31    7    16:58    5  1:18:04 
    7    1173 Ralph Johansson        Stångenäs AIS                19:28    5    23:35   12    20:08    4    16:24    4  1:19:35 
    8    1161 Rune Kristiansen       Idefjordens SK               23:17   19    21:51    9    21:16    6    18:57   12  1:25:21 
    9    1149 Peter Henriksson       Ronneby OK                   20:38    9    21:42    7    25:13   13    17:51    9  1:25:24 
   10    1170 Sten Segerslätt        Rävetofta OK                 20:11    7    23:26   11    23:20   10    18:41   11  1:25:38 
   11    1171 Kenth Edin             Boxholm-Mjölby OL            24:23   21    21:46    8    23:54   11    19:09   13  1:29:12 
   12    1163 Henrik Carlsson        IK Uven                      20:52   11    23:49   14    26:07   16    19:33   14  1:30:21 
   13    1172 Lars Elfving           OK Gipen                     20:42   10    27:06   18    24:56   12    17:42    8  1:30:26 
   14    1160 Bengt Marthinsson      Hylte OK                     20:17    8    27:16   19    26:06   15    19:45   15  1:33:24 
   15    1159 Lars Edenbrandt        Lunds OK                     21:32   12    26:40   17    25:55   14    19:57   16  1:34:04 
   16    1166 Anders Persson         Tockarps IK                  23:03   17    25:18   15    28:20   19    20:31   18  1:37:12 
   17    1162 Mikael Svensson        OK Pan-Kristianstad          25:29   22    23:42   13    26:26   18    22:31   23  1:38:08 
   18    1157 Tommy Törndahl         Matteus SI                   24:10   20    31:26   26    21:56    8    20:59   19  1:38:31 
   19    1167 Göran Siebers          IK Hakarpspojkarna           29:33   26    23:19   10    30:59   21    17:34    7  1:41:25 
   20    1177 Nils-Olof Larsson      Vänersborgs SK               23:06   18    28:22   21    30:06   20    21:01   20  1:42:35 
   21    1158 Bengt Klasson          Ulricehamns OK               28:36   25    29:14   22    26:07   16    20:12   17  1:44:09 
   22    1178 Bo Petersson           Lessebo OK                   22:20   14    26:14   16    34:31   24    21:47   21  1:44:52 
   23    1169 Torbjörn Salomonsson   Vänersborgs SK               28:24   24    27:35   20    31:16   22    22:21   22  1:49:36 
   24    1153 Per Erlandsson         OK Skogsfalken               27:32   23    30:31   24    34:48   25    27:48   26  2:00:39 
   25    1152 Göran Håkansson        IK Uven                      29:39   27    30:54   25    42:41   27    25:26   25  2:08:40 
   26    1150 Rune Sandin            Idefjordens SK               29:46   28    32:07   27    32:51   23    36:05   27  2:10:49 

         1155 Reino Örn              Markaryds FK                 22:55   16   Felst.         39:48   26    24:58   24          
         1154 Jan Åke Johansson      Simrishamns OK               22:38   15    30:26   23                                      
         1174 Per-Olaf Keitsch       IK Hakarpspojkarna           31:32   29 ej start      ej start      ej start               



H40  (31)                                  

    1    1202 Magnus Svensson        Nässjö OK                    19:59    1    19:45    1    20:20    1    16:00    3  1:16:04 
    2    1191 Magnus Ihreskog        Gotlands Bro OK              21:08    4    22:36    5    22:49    6    15:26    1  1:21:59 
    3    1201 Mats Bredfelt          Lunds OK                     21:12    5    22:07    4    22:07    4    16:34    5  1:22:00 
    4    1203 Anders Joelsson        Matteus SI                   20:19    2    22:54    6    22:08    5    17:12    6  1:22:33 
    5    1186 Sven Giselsson         Ronneby OK                   22:59    8    20:42    2    21:54    3    17:40    8  1:23:15 
    6    1207 Kent Hansson           Idefjordens SK               20:31    3    23:05    7    24:28    8    16:16    4  1:24:20 
    7    1193 Håkan Flingmark        Uddevalla OK                 22:58    7    26:32   14    24:25    7    19:00   12  1:32:55 
    8    1194 Conny Bruhn            Boxholm-Mjölby OL            25:21   10    25:31   11    25:35   10    17:29    7  1:33:56 
    9    1188 Christer Bech          Idefjordens SK               26:04   12    23:57    8    26:29   11    18:29   10  1:34:59 
   10    1182 Peter Berggren         Matteus SI                   26:17   13    24:22    9    27:59   15    18:44   11  1:37:22 
   11    1179 Bengt-Åke Jonasson     FK Finn                      25:57   11    25:07   10    24:40    9    22:59   24  1:38:43 
   12    1195 Anders Forsander       SoIK Hellas                  27:27   15    27:35   17    26:49   12    19:12   14  1:41:03 
   13    1180 Lars Ohlsson           FK Göingarna                 28:02   17    27:05   15    27:57   14    19:41   15  1:42:45 
   14    1189 Pål Bengtsson          IS Kullen                    28:32   20    28:03   20    28:33   17    19:03   13  1:44:11 
   15    1192 Stefan Edvardsson      OK Torfinn                   28:23   19    25:32   12    28:47   18    21:58   20  1:44:40 
   16    1197 Anders Berg            IS Kullen                    26:22   14    31:05   26    30:12   21    18:18    9  1:45:57 
   17    1204 Jörgen Göransson       FK Göingarna                 28:49   21    27:43   19    30:16   22    20:25   16  1:47:13 
   18    1190 Mikael Johansson       OK Nackhe                    30:17   23    27:42   18    28:53   19    21:03   19  1:47:55 
   19    1184 Stefan Spetz           Ulricehamns OK               30:43   24    29:39   21    28:27   16    22:39   22  1:51:28 
   20    1198 Peder Nilsson          OK Torfinn                   28:18   18    29:58   23    32:14   24    22:52   23  1:53:22 
   21    1185 Hans-Inge Reimers      Hästveda OK                  32:56   26    29:47   22    29:40   20    24:01   25  1:56:24 
   22    1199 Per Andersson          OK Gynge                     29:33   22    31:43   27    36:28   26    20:58   18  1:58:42 
   23    2005 Pär Stenberg           OK Skogshjortarna            30:46   25    32:13   28    33:33   25    22:15   21  1:58:47 
   24    1196 Lars Göran Killander   Hästveda OK                  33:12   27    30:05   25    31:31   23    25:24   26  2:00:12 

         1206 Lasse Karlsson         Gudhems IF                  Felst.         21:22    3    21:20    2    15:43    2          
         1205 Sune Andersson         Idefjordens SK               27:49   16    29:59   24    27:55   13   Felst.               
         1200 Morgan Bjelk           Hästveda OK                  33:33   28    35:18   29   Felst.      ej start               
         1183 Håkan Nordahl          Simrishamns OK              Felst.         27:27   16                  20:41   17          
         1187 Anders Pettersson      OK Dacke                     23:49    9 ej start      ej start      ej start               
         1208 Erik Lundkvist         HJS-Vansbro OK                             25:35   13                                      
         2008 Kennet Horvath         Halmstads OK                 21:42    6 ej start      ej start      ej start               



H35  (18)                                  

    1    1211 Bo Granstedt           IK Hakarpspojkarna           21:18    2    19:20    1    23:26    4    15:53    1  1:19:57 
    2    1213 Mats Granstedt         IK Hakarpspojkarna           22:54    4    19:29    2    22:10    2    17:35    3  1:22:08 
    3    1221 Dennis Persson         Växjö OK                     22:47    3    21:22    3    21:42    1    17:35    3  1:23:26 
    4    1214 Magnus Larsen          FK Boken                     21:10    1    22:08    6    27:41   12    17:36    5  1:28:35 
    5    1212 Fabian Ljungqvist      FK Boken                     25:25    5    21:47    5    25:34    5    17:54    6  1:30:40 
    6    1215 Håkan Persson          Laholms IF OK                28:58    8    24:57    7    26:05    7    18:52    9  1:38:52 
    7    1210 Stefan Tisell          IK Stern                     26:44    6    28:02   10    27:04    9    20:20   13  1:42:10 
    8    2007 Magnus Steén           OK Alehof                    30:53   11    25:18    8    28:39   13    20:11   11  1:45:01 
    9    1223 Peter Gustavsson       Hylte OK                     33:06   13    27:51    9    27:06   10    20:15   12  1:48:18 
   10    1217 Lars Björck            OK Älme                      30:18    9    28:13   11    27:28   11    24:11   16  1:50:10 
   11    1216 Lars Nielsen           Stångenäs AIS                30:32   10    30:13   13    34:38   15    19:51   10  1:55:14 
   12    1225 Peter Johansson        Simlångsdalens IF            31:25   12    29:15   12    30:58   14    26:22   17  1:58:00 
   13    1222 Jonas K Johansson      OK Skogsfalken               35:05   14    37:07   15    36:39   16    21:45   14  2:10:36 
   14    1218 Ingemar Blom           IK Uven                      38:22   15    32:31   14    41:58   17    22:03   15  2:14:54 
   15    1224 Mirzet Cirkin          Örkelljunga FK               50:33   16    38:25   16    49:03   18    35:04   18  2:53:05 

         1209 Mats Ranbro            Malmö OK                     27:01    7   Felst.         26:47    8    18:48    8          
         1220 Magnus Carlsson        OK Stigen                   Felst.         21:26    4    26:00    6    17:29    2          
         1226 Robert Bylander        OK Kåre                                                  22:24    3    18:19    7          



H21  (54)                                  

    1     525 Jonathan Gunnarsson    Ringsjö OK                   18:31    1    21:11    5    20:54    1    16:56    2  1:17:32 
    2     518 Jacob Hansen           Spring Cup OK                19:19    3    19:53    2    22:44    2    17:33    3  1:19:29 
    3     544 Thomas Johannesson     Ronneby OK                   18:54    2    20:29    3    22:47    3    18:08    4  1:20:18 
    4     551 Magnus Larsson         FK Göingarna                 20:30    5    19:36    1    23:37    4    16:53    1  1:20:36 
    5     549 Roine Schölin          Örkelljunga FK               21:05    8    20:38    4    25:07   11    18:33    5  1:25:23 
    6     532 Marcus Andersson       Matteus SI                   20:10    4    21:57    7    25:37   15    20:27   15  1:28:11 
    7     546 Daniel Hjortvall       Hestra IF                    21:04    7    22:51   10    24:53   10    20:42   17  1:29:30 
    8     531 Henrik Bengtsson       Falkenbergs OK               20:43    6    22:21    9    24:38    8    21:55   25  1:29:37 
    9     533 Martin Wendt           FK Boken                     22:27   13    23:11   14    24:51    9    19:18   10  1:29:47 
   10     534 Måns Lennermo          Nässjö OK                    21:13    9    26:19   28    24:03    5    18:36    6  1:30:11 
   11     522 Erik Alnervik          IS Kullen                    22:11   12    23:13   15    24:27    6    20:57   18  1:30:48 
   12     523 Fredrik Ståhl          Hjärnarps GH OL              23:26   21    23:10   13    25:27   13    19:04    7  1:31:07 
   13     515 Albin Andersson        Falkenbergs OK               22:35   15    26:53   29    24:32    7    19:49   13  1:33:49 
   14     527 Mikael Pihl            OK Dacke                     23:11   18    22:08    8    28:36   22    20:11   14  1:34:06 
   15     547 Henrik Skoglund        IFK Södertälje               21:38   11    24:34   21    29:15   25    19:48   11  1:35:15 
   16     524 Mads K. Larsen         Spring Cup OK                22:28   14    24:22   19    28:53   24    19:48   11  1:35:31 
   17     512 Magnus Fransson        SOK Aneby                    25:33   31    22:58   11    25:16   12    22:12   26  1:35:59 
   18     519 Mattias Killander      Hästveda OK                  23:00   16    21:46    6    30:09   29    22:16   28  1:37:11 
   19     543 Per Henriksson         Eksjö SOK                    23:15   19    24:33   20    28:28   21    21:46   24  1:38:02 
   20     520 Felix Alnervik         IS Kullen                    23:55   24    25:13   24    28:24   20    20:40   16  1:38:12 
   21     542 Filip Reimers          Hästveda OK                  25:54   32    25:33   26    25:42   16    22:17   29  1:39:26 
   22     537 Olle Joelsson          Matteus SI                   23:27   22    31:46   44    25:52   17    19:15    9  1:40:20 
   23     535 Victor Axbom           OK Landehof                  23:08   17    23:47   16    32:56   37    21:20   21  1:41:11 
   24     511 Johannes Nyberg        OK Pan-Kristianstad          26:30   33    24:40   22    27:48   19    22:30   30  1:41:28 
   25     506 Håkan Eriksson         Hästveda OK                  25:26   29    23:59   17    30:22   30    23:02   33  1:42:49 
   26     538 Mikael Axelsson        OK Skogshjortarna            24:59   26    26:00   27    31:17   34    21:19   20  1:43:35 
   27     539 Tobias Killander       Hästveda OK                  25:00   27    27:24   33    30:55   32    22:56   32  1:46:15 
   28     541 Petter Andersson       Växjö OK                     28:26   37    28:03   35    29:25   26    21:08   19  1:47:02 
   29     513 Ola Eriksson           Hästveda OK                  25:26   29    27:08   31    32:05   35    22:52   31  1:47:31 
   30     503 Claes Andersson        Falkenbergs OK               25:19   28    27:14   32    30:03   28    26:42   42  1:49:18 
   31     536 Daniel Halvardsson     Nässjö OK                    28:13   36    25:17   25    35:35   42    21:45   23  1:50:50 
   32     509 Stefan Månsson         OK Löftan                    27:13   34    28:20   36    31:14   33    24:33   38  1:51:20 
   33     529 Tobias Nyberg          FK Åsen                      30:20   42    27:31   34    34:22   39    24:14   36  1:56:27 
   34     548 Christofer Nyberg      FK Åsen                      28:39   38    33:04   46    30:00   27    25:15   39  1:56:58 
   35     530 Simon Månsson          Örkelljunga FK               28:00   35    32:37   45    33:01   38    23:44   34  1:57:22 
   36     528 Robert Johansson       Matteus SI                   31:20   44    29:28   39    34:27   40    24:00   35  1:59:15 
   37     514 Peo Bengtsson          OK Pan-Kristianstad          30:21   43    29:23   38    36:40   45    25:17   41  2:01:41 
   38     526 Mikael Carlsvärd       IS Kullen                    29:36   39    30:34   41    37:11   46    24:30   37  2:01:51 
   39     504 Andreas Nyberg         FK Åsen                      31:43   45    31:23   43    32:53   36    27:58   44  2:03:57 
   40     502 Fredrik Evertsson      Lessebo OK                   33:04   46    30:49   42    36:00   44    25:15   39  2:05:08 
   41     545 Alexander Lindblom     Stigmännen Karlshamns OK     30:08   41    34:48   48    35:47   43    28:16   45  2:08:59 
   42     517 Christian Lindblom     Stigmännen Karlshamns OK     37:15   47    33:23   47    38:18   47    27:46   43  2:16:42 
   43     550 Björn Lövdahl          Hässleholms OK               59:17   48    46:38   49    55:51   48    35:26   47  3:17:12 

          501 Martin Kriblad         Hjärnarps GH OL             Felst.         30:03   40    28:44   23    22:12   26          
          508 Marcus Färg            Eksjö SOK                    23:27   22    24:00   18    26:18   18 ej start               
          507 Jon Andersson          OK Orion                     24:31   25 ej start         25:33   14    19:08    8          
          516 Tobias Bjelk           Hästveda OK                  30:03   40    27:07   30 ej start      ej start               
          505 Lars Gunnarsson        Ringsjö OK                ej start      ej start         34:50   41    21:28   22          
          552 Joakim Gunnarsson      Ringsjö OK                              ej start        Felst.        Felst.               
          521 Andreas Blomqvist      FK Boken                     23:25   20    25:12   23                                      
          553 Robin Gunnarsson       OK Vilse 87                                29:05   37    30:51   31                        
          554 Patrik Gunnarsson      Västerås SOK                               23:01   12   Felst.                             
          510 Gert Olsson            Tockarps IK               ej start      ej start      ej start         30:24   46          
          555 Kalle Johansson        Halmstads OK                 21:29   10 ej start      ej start      ej start               



H18  (15)                                  

    1    1288 Pär Josefsson          Kalmar OK                    21:25    3    21:22    1    24:16    5    15:27    1  1:22:30 
    2    1294 David Boman            Stångenäs AIS                20:30    2    23:20    4    23:09    2    16:49    4  1:23:48 
    3    1291 Niclas Sahlin          Vänersborgs SK               22:10    4    24:09    6    23:47    3    15:46    2  1:25:52 
    4    1293 Daniel Örn             IK Hakarpspojkarna           22:12    5    23:29    5    22:56    1    17:47    6  1:26:24 
    5    1297 Karl-Oskar Jogbratt    OK Tranan                    25:10    9    21:48    2    24:57    7    16:13    3  1:28:08 
    6    1284 Anton Hemlin           IK Uven                      23:34    7    28:05   10    24:18    6    17:56    7  1:33:53 
    7    1282 Joakim Rosén           Stångenäs AIS                28:13   12    27:19    8    26:33    9    18:36    8  1:40:41 
    8    1296 Anders Nanneson        Simlångsdalens IF            29:39   13    31:41   11    33:37   12    20:53    9  1:55:50 
    9    1283 Calle Stenberg         OK Skogshjortarna            28:06   11    27:45    9    29:01   11    31:29   12  1:56:21 
   10    1286 Karl Henriksson        Boxholm-Mjölby OL            36:06   14    38:54   12    34:03   13    26:35   11  2:15:38 
   11    1290 Emil Bruhn             Boxholm-Mjölby OL            43:15   15    45:42   13    34:29   14    22:44   10  2:26:10 

         1287 Henrik Hansson         Idefjordens SK               27:42   10   Felst.         27:46   10    17:33    5          
         1285 Arvid Jogbratt         OK Tranan                    24:28    8    25:44    7    25:15    8 ej start               
         1292 Christopher Wiberg     FIF-Hilleröd                 23:28    6    23:13    3    24:14    4 ej start               
         1295 Tobias Keitsch         IK Hakarpspojkarna           19:32    1 ej start      ej start      ej start               



H16  (19)                                  

    1    1316 Mattias Johansson      FK Boken                     18:07    3    19:39    3    19:02    1    15:12    1  1:12:00 
    2    1301 Samuel Örn             Markaryds FK                 18:11    4    19:33    1    26:35    8    16:21    2  1:20:40 
    3    1311 Jonas Hemlin           IK Uven                      18:37    5    23:44    8    23:21    4    17:14    3  1:22:56 
    4    1305 David Siebers          IK Hakarpspojkarna           17:42    2    21:23    4    23:49    5    20:07   10  1:23:01 
    5    1310 Daniel Johansson       FK Åsen                      25:55   15    22:02    5    20:21    3    17:42    4  1:26:00 
    6    1303 Nils Spetz             Ulricehamns OK               20:20    8    24:13    9    24:54    7    19:10    7  1:28:37 
    7    1302 Rasmus Schurmann       Hylte OK                     19:51    7    23:40    7    26:40    9    19:47    9  1:29:58 
    8    1309 Albin Remäng           Mullsjö SOK                  19:44    6    23:31    6    29:27   12    18:32    6  1:31:14 
    9    1318 Jesper Ståhl           IS Kullen                    24:08   12    24:52   11    24:06    6    22:31   14  1:35:37 
   10    1314 Stefan Nanneson        Simlångsdalens IF            34:48   17    35:42   14    36:35   15    26:59   15  2:14:04 
   11    1306 Mikael Hansson         Idefjordens SK               32:59   16    42:21   15    44:59   17    28:45   16  2:29:04 

         1304 Patrik Andersson       Hylte OK                     23:14   11   Felst.         30:19   13    19:31    8          
         1299 Johan Philipsson       Markaryds FK                 22:01   10   Felst.         30:28   14    20:36   12          
         1300 Anders Pettersson      Mullsjö SOK                  20:25    9   Felst.         27:11   10    18:00    5          
         1307 Robert Wetterlöf       OK Tyringe                   25:48   14    26:10   12   Felst.         22:05   13          
         1298 Dennis Johansson       Stångenäs AIS                24:52   13    30:36   13    38:19   16   Felst.               
         1317 Oscar Carlsson         OK Stigen                    16:39    1    19:38    2    19:24    2 ej start               
         1312 Jon Nilsson            Ronneby OK                   37:31   18    24:41   10    27:16   11 ej start               
         1308 Ola Johansson          OK Gisle                  ej start      ej start      ej start         20:17   11          



H14  (26)                                  

    1    1340 Johan Salomonsson      Vänersborgs SK               12:23    1    16:15    4    12:17    2    12:59    1    53:54 
    2    1332 Erik Siebers           IK Hakarpspojkarna           12:26    2    13:59    2    13:24    4    14:41    4    54:30 
    3    1324 Pontus Petersson       Lessebo OK                   13:45    3    13:14    1    11:44    1    16:16    8    54:59 
    4    1321 Gustav Marthinsson     Hylte OK                     15:03    6    15:03    3    12:56    3    13:00    2    56:02 
    5    1343 Johannes Bergman       OK Älme                      15:57    9    17:37    6    15:06    7    18:02   11  1:06:42 
    6    1319 Alfred Carlsson        OK Stigen                    18:10   17    16:46    5    13:54    5    18:16   13  1:07:06 
    6    1336 Olof Hedberg           Ronneby OK                   17:24   13    18:03    8    15:14    8    16:25    9  1:07:06 
    8    1333 Oscar Björck           OK Älme                      17:14   12    17:40    7    15:22    9    18:04   12  1:08:20 
    9    1323 Oskar Andersson        OK Gynge                     18:20   18    18:24   12    16:36   14    15:36    6  1:08:56 
   10    1334 Björn Edvinsson        Ronneby OK                   19:30   19    18:11    9    16:02   12    16:12    7  1:09:55 
   11    2011 Aapo Aaltio            Rajamäen Rykmentti           15:25    7    18:12   11    15:03    6    21:28   20  1:10:08 
   12    1331 Tobias Edström         OK Gisle                     14:09    4    18:56   13    22:22   21    15:29    5  1:10:56 
   13    1342 Jonathan Möller        IS Kullen                    17:05   11    20:35   17    16:02   12    19:27   14  1:13:09 
   14    1326 Fredrik Henriksson     Ronneby OK                   17:33   14    25:03   24    17:03   16    13:45    3  1:13:24 
   15    1325 Anton Philipsson       Markaryds FK                 19:41   20    22:15   19    15:44   10    17:49   10  1:15:29 
   16    1335 Gabriel Andersson      Ulricehamns OK               18:03   16    23:21   21    17:03   16    20:34   17  1:19:01 
   17    1329 Benjamin Ericsson      Toarps OK                    16:08   10    24:17   22    18:36   19    20:09   16  1:19:10 
   18    1327 Joakim Svensson        IK Hakarpspojkarna           17:34   15    19:34   15    23:46   23    19:41   15  1:20:35 
   19    1320 David Arborelius       IS Kullen                    22:36   23    20:44   18    18:22   18    20:41   19  1:22:23 
   20    1339 Mattias Engström       Hjärnarps GH OL              19:59   21    19:32   14    22:36   22    20:38   18  1:22:45 
   21    1328 Johan Lövdahl          Hässleholms OK               37:17   26    28:54   25    21:55   20    26:18   23  1:54:24 

         1330 Ludvig Berglin         Lessebo OK                   15:01    5    24:25   23   Felst.         22:24   21          
         1338 Arvid Svensson         Ronneby OK                   28:40   25   Felst.        Felst.         24:58   22          
         1337 Martin Bengtsson       IS Kullen                    15:50    8    18:11    9    16:00   11 ej start               
         1322 Carl-Johan Bergman     OK Älme                      24:11   24    23:16   20    16:46   15 ej start               
         1341 Viktor Johansson       Simrishamns OK               20:32   22    20:00   16                                      



H12  (22)                                  

    1    1363 Adam Granstedt         IK Hakarpspojkarna           12:21    3    11:28    1    10:26    1    10:18    1    44:33 
    2    1346 Viktor Flingmark       Uddevalla OK                 11:22    1    12:00    2    12:07    4    10:35    3    46:04 
    3    1362 Johan Sandlund         OK Njudung                   11:44    2    13:39    9    11:26    2    10:23    2    47:12 
    4    1356 Per Edvinsson          Ronneby OK                   14:49    6    12:18    4    11:50    3    11:30    6    50:27 
    5    1355 Oskar Stenberg         OK Skogshjortarna            15:46   10    12:19    5    13:15    8    11:03    4    52:23 
    6    1364 Robin Larsson          FK Göingarna                 14:55    7    13:47   11    12:25    6    12:13    9    53:20 
    7    1359 Anton Månsson          Örkelljunga FK               15:01    8    13:38    8    14:20    9    12:28   10    55:27 
    8    1350 Fredrik Wennermark     OK Skogsfalken               18:43   16    12:03    3    14:49   10    11:29    5    57:04 
    9    1354 Niklas Schrewelius     FK Snapphanarna              14:48    5    15:31   13    15:29   13    11:32    7    57:20 
   10    1361 Jonas Johansson        Stångenäs AIS                17:02   13    12:47    6    14:58   12    13:56   14    58:43 
   11    1358 Anton Blom             IK Uven                      15:24    9    16:57   16    14:51   11    13:13   12  1:00:25 
   12    1347 Gabriel Andersson      Idefjordens SK               20:45   19    13:43   10    13:10    7    13:51   13  1:01:29 
   13    1357 Anton Berglin          Lessebo OK                   17:04   14    16:49   15    16:22   15    14:39   15  1:04:54 
   14    1351 Jacob Nilsson          Ronneby OK                   18:09   15    14:52   12    16:19   14    15:35   16  1:04:55 
   15    1344 Emil Robertsson        Örkelljunga FK               16:26   11    16:14   14    19:53   16    18:20   18  1:10:53 
   16    1352 Alexander Björsvik     FK Göingarna                 16:49   12    18:20   17    27:47   19    12:35   11  1:15:31 
   17    1349 William Lindblom       Stigmännen Karlshamns OK     22:35   20    20:41   20    20:16   17    17:45   17  1:21:17 
   18    1348 Karl-Martin Bech       Ringerike O-lag              42:44   21    29:27   21    20:53   18    20:19   19  1:53:23 

         1345 Erik Bengtsson         IS Kullen                    12:35    4    18:57   18    12:24    5   Felst.               
         1353 Patrik Brorsson        Tockarps IK                  20:19   18    12:53    7   Felst.         12:02    8          
         1360 Filip Nordahl          Simrishamns OK               44:01   22    19:01   19                  23:07   20          
         2010 Anton Persson          Markaryds FK                 20:04   17                                                    



H10  (13)                                  

    1    1374 Hampus Larsson         FK Göingarna                 11:22    1    10:46    1    11:25    2    10:24    2    43:57 
    2    1371 Johan Wennermark       OK Skogsfalken               12:22    3    10:58    2    11:06    1    10:48    3    45:14 
    3    1365 Joel Einarsson         OK Torfinn                   16:10   10    11:20    4    11:59    3     9:43    1    49:12 
    4    1370 Henrik Eklund          Växjö OK                     11:50    2    13:13    7    13:13    7    11:23    4    49:39 
    5    1367 August Kollberg        Eksjö SOK                    13:41    5    11:07    3    12:26    5    13:07    7    50:21 
    6    1373 Oskar Jonasson         FK Finn                      13:13    4    13:10    6    12:32    6    12:49    6    51:44 
    7    1372 Oscar Philipsson       Markaryds FK                 14:20    8    12:33    5    13:31    8    12:03    5    52:27 
    8    1377 Albin Evertsson        Lessebo OK                   14:19    7    13:21    8    12:19    4    14:45    9    54:44 
    9    1368 Johan Eklund           Växjö OK                     13:53    6    13:47   10    14:33   10    13:41    8    55:54 
   10    1366 Hampus Schrewelius     FK Snapphanarna              15:03    9    15:36   11    18:24   11    16:16   11  1:05:19 
   11    1375 Erik Berglin           Lessebo OK                   30:12   12    13:38    9    14:12    9    15:15   10  1:13:17 
   12    1369 Sondre Björsvik        FK Göingarna                 25:33   11    47:24   13    28:49   13    18:18   12  2:00:04 
   13    1376 Adam Segerslätt        Rävetofta OK                 47:35   13    42:07   12    27:47   12    18:42   13  2:16:11 



D75  (4)                                   

    1    1381 Inga-Lisa Hedström     OK Pan-Kristianstad          18:47    1    25:33    1    18:57    2    18:22    1  1:21:39 
    2    1379 Aster Olsson           SK Graal                     48:06    4    45:47    3    29:19    3    30:08    3  2:33:20 

         1382 Marianne Ericsson      Tockarps IK                  25:08    2    29:19    2    18:33    1   Felst.               
         1380 Elsa Olausson          Ringsjö OK                   28:14    3                                25:29    2          



D70  (3)                                   

    1    1384 Gun Hansson            Andrarums IF                 22:56    1    33:02    2    17:02    1    25:10    1  1:38:10 
    2    1383 Maj Carlsson           FK Snapphanarna              25:04    2    29:57    1    22:32    2    25:13    2  1:42:46 
    3    1386 Karin Jönsson          Falkenbergs OK               28:50    3    43:36    3    22:49    3    27:14    3  2:02:29 



D65  (7)                                   

    1    1388 Ingalill Wikingsson    Stigmännen Karlshamns OK     19:56    1    23:27    1    21:55    2    20:44    3  1:26:02 
    2    1391 Anne-Catrine Persson   Mariestads FK                20:45    2    28:38    4    21:42    1    18:47    1  1:29:52 
    3    1390 Gudrun Olofsson        Hjärnarps GH OL              21:31    3    26:17    2    29:53    6    19:11    2  1:36:52 
    4    1389 Vivi-Anne Bylund       Rydboholms SK                22:18    4    26:21    3    28:45    5    24:03    4  1:41:27 
    5    1387 Margareta Holmberg     IF Hagen                     23:40    5    31:42    5    28:37    4    24:06    5  1:48:05 
    6    1393 Anita Nilsson          OK Torfinn                   31:32    6    32:51    6    31:56    7    25:54    7  2:02:13 
    7    1392 Britt Mari Johansson   Tormestorps IF               31:42    7    45:54    7    27:56    3    24:16    6  2:09:48 



D60  (26)                                  

    1    1416 Gull Svensson          Tockarps IK                  17:23    1    24:03    6    18:01    4    14:44    2  1:14:11 
    2    1404 Kaarina Voudinmäki     Mullsjö SOK                  18:46    4    22:18    2    18:38    7    15:33    6  1:15:15 
    3    1394 Birgitta Tollesson     OK Alehof                    21:17   15    21:01    1    18:02    5    15:24    4  1:15:44 
    4    1417 Marie-Louise Lundström OK Löftan                    19:07    6    23:58    5    17:56    3    15:18    3  1:16:19 
    5    1413 Ingrid Rex Wallström   IK Uven                      19:09    7    24:03    6    17:46    2    15:49    7  1:16:47 
    6    1399 Ann-Mari Persson       Växjö OK                     18:44    3    23:08    3    19:31   11    18:19   14  1:19:42 
    7    1414 Torill Svendsen        Lunds OK                     21:23   16    26:21   13    17:39    1    14:28    1  1:19:51 
    8    1407 Eva Isaksson           OK Skogshjortarna            21:11   14    24:51   10    18:55    9    16:49    9  1:21:46 
    9    1403 Britt Rangert          Växjö Allmänna IS            19:36    9    23:46    4    21:39   14    18:06   11  1:23:07 
   10    1419 Helen Andertoft        Markaryds FK                 22:59   18    26:42   16    18:26    6    15:32    5  1:23:39 
   11    1396 Gunborg Gustafsson     Borås GIF                    18:38    2    29:29   20    18:54    8    16:42    8  1:23:43 
   12    1411 Berit Byström          OK Virdarna                  21:29   17    26:23   14    19:18   10    18:08   12  1:25:18 
   13    1412 Linnéa Claesson        Rydboholms SK                23:42   21    24:15    8    20:37   12    18:32   16  1:27:06 
   14    1415 Ulla Ling              IK Hakarpspojkarna           20:49   12    26:41   15    21:41   15    19:06   20  1:28:17 
   15    1395 Solbritt Gustafsson    OK Virdarna                  20:31   11    24:56   11    21:59   17    21:16   21  1:28:42 
   16    1402 Rose-Marie Johansson   FK Friskus Varberg           20:59   13    28:00   17    21:50   16    18:23   15  1:29:12 
   17    1398 Ulla Bergkvist         Stigmännen Karlshamns OK     20:11   10    32:56   23    22:18   18    17:51   10  1:33:16 
   18    1401 Kerstin Nilsson        OK Gynge                     19:29    8    26:11   12    26:30   20    23:58   24  1:36:08 
   19    1410 Marita Pusa            FK Boken                     23:20   20    24:31    9    29:47   22    18:45   18  1:36:23 
   20    1400 Birgitta Parkner       OK Landehof                  23:13   19    36:48   24    25:10   19    18:16   13  1:43:27 
   21    1408 Marita Johansson       Markbygden                   25:27   22    32:26   21    28:28   21    21:24   22  1:47:45 
   22    1418 Anna-Lena Nyth         OK Nackhe                    36:13   25    32:50   22    21:21   13    18:49   19  1:49:13 
   23    1406 Britt Olsson           SK Graal                     27:19   23    28:41   19    30:43   24    27:55   25  1:54:38 

         1405 Lisbeth Nilsson        Falköpings AIK               33:27   24   Felst.         45:05   25    30:39   26          
         1409 Kerstin Granstedt      OK Pan-Kristianstad          18:52    5    28:25   18   Felst.         18:37   17          
         1420 Eva Bergstrand         Värend GN OL                                             30:19   23    23:10   23          



D55  (18)                                  

    1    1433 Lena Norrman           IS Kullen                    18:00    1    26:02    7    18:56    1    15:13    1  1:18:11 
    2    1434 Lisa Kumlin            Växjö OK                     20:16    5    23:58    3    21:26    3    17:09    3  1:22:49 
    3    1425 Bigge Bengtsson        Stigmännen Karlshamns OK     20:07    4    23:56    2    20:33    2    18:20    7  1:22:56 
    4    1436 Britt-Marie Magnusson  Laholms IF OK                19:20    3    25:35    5    22:26    4    17:07    2  1:24:28 
    5    2006 Maj-Britt Byström      Rävetofta OK                 20:30    6    24:35    4    22:45    5    18:03    5  1:25:53 
    6    1426 Inger Glans            OK Torfinn                   19:19    2    25:52    6    23:51    6    17:23    4  1:26:25 
    7    1435 Åsa Ståhl              Hjärnarps GH OL              21:35    7    26:52    8    24:55    8    19:54   11  1:33:16 
    8    1423 Berith Pettersson      Vänersborgs SK               26:06   14    23:41    1    25:20    9    18:16    6  1:33:23 
    9    1427 Karin Axelsson         IK Uven                      24:57   11    27:26    9    24:00    7    19:25    9  1:35:48 
   10    1431 Lena Jönsson           Laholms IF OK                24:17   10    28:01   10    27:03   13    23:19   15  1:42:40 
   11    1428 Karin Larsson          OK Kompassen                 27:33   15    28:24   11    26:09   10    22:18   13  1:44:24 
   12    1430 Karin Lindqvist        Växjö OK                     25:18   12    33:29   15    26:42   11    20:51   12  1:46:20 
   13    1421 Gunilla Holst          Bottnaryds IF                28:41   16    31:10   13    28:14   15    19:47   10  1:47:52 
   14    1429 Margareta Sjöberg      Lunds OK                     25:27   13    37:09   18    26:55   12    18:34    8  1:48:05 
   15    1422 Lena Weiming-Nyberg    Kinnaströms SK               24:02    8    30:25   12    30:31   16    26:34   17  1:51:32 
   16    1438 Sonja Hammar           OK Kompassen                 30:51   17    32:13   14    27:14   14    22:40   14  1:52:58 
   17    1437 Ylva Jansson           IF Hagen                     33:54   18    34:08   16    32:10   17    24:00   16  2:04:12 
   18    1432 Ulla-Britt Karlsson    Växjö OK                     24:11    9    35:23   17    37:17   18    31:02   18  2:07:53 



D50  (23)                                  

    1    1457 Christine Edenbrandt   Lunds OK                     19:10    1    22:28    4    26:36    5    16:33    1  1:24:47 
    2    1446 Anne Kaill             IK Omega                     21:56    3    21:53    2    24:39    2    18:57    5  1:27:25 
    3    1449 Ulla Engelby           OK Pan-Kristianstad          21:06    2    22:05    3    26:29    4    17:54    3  1:27:34 
    4    1443 Gun Henriksson         Eksjö SOK                    22:06    5    23:06    5    25:55    3    21:30    8  1:32:37 
    5    1440 Åsa Svensson           OK Pan-Kristianstad          22:03    4    26:42    8    27:06    6    18:30    4  1:34:21 
    6    1445 Birgit Henriksson      Eksjö SOK                    23:53    8    23:13    6    27:57    7    20:19    7  1:35:22 
    7    1454 Marie Svernestam       Linköpings OK                22:20    6    26:23    7    29:52    8    21:51   10  1:40:26 
    8    1455 Birgitta Hosa          Idefjordens SK               23:39    7    28:17   11    33:39   15    20:10    6  1:45:45 
    9    1458 Gunvor Arbin           Annebergs GIF                25:03    9    30:10   13    30:40   11    21:40    9  1:47:33 
   10    1447 Ingrid Nyberg          FK Åsen                      25:42   13    28:24   12    30:08    9    24:04   12  1:48:18 
   11    1459 Linda Ljungdahl        Hjärnarps GH OL              25:09   10    28:02   10    30:10   10    28:10   17  1:51:31 
   12    1439 Evamarie Lundahl       IF Hagen                     26:19   14    32:41   16    32:50   13    24:00   11  1:55:50 
   13    1450 Anne K. Aspvall        Ronneby OK                   25:27   12    28:00    9    41:57   19    27:46   16  2:03:10 
   14    1452 Inger Johansson        OK Nackhe                    32:32   17    30:43   14    41:08   18    28:31   18  2:12:54 
   15    1442 Margareta Schölin      Örkelljunga FK               28:25   15    36:03   18    44:54   20    25:45   14  2:15:07 
   16    1444 Ingrid Borgkvist       IS Kullen                    41:02   19    31:30   15    36:17   16    36:59   20  2:25:48 
   17    1451 Rose-Marie Jidetoft    Stångenäs AIS                34:04   18    35:29   17    52:52   21    37:07   21  2:39:32 
   18    1448 Mia Häll               Växjö OK                     49:04   20    46:09   19  1:02:16   23    37:13   22  3:14:42 

         1441 Annika Gustafson       OK Gipen                     25:18   11   Felst.         33:03   14    28:42   19          
         1453 Eva Tykesson           Rävetofta OK              ej start         18:48    1    23:45    1    16:33    1          
         1456 Elsie Bengtsson        Rävetofta OK                 28:57   16                  32:19   12    24:56   13          
         1460 Vanja Jinnemo          Hjärnarps GH OL                                          55:38   22    47:11   23          
         2000 Lena Svensson          IK Trenne Ullared                                        39:36   17    27:34   15          



D45  (20)                                  

    1    1474 Monica Kollberg        Eksjö SOK                    22:02    2    21:42    1    21:44    1    18:51    4  1:24:19 
    2    1471 Ingeborg Lobben Gjenne Grane                        22:24    3    21:55    2    22:43    2    20:17    6  1:27:19 
    3    1476 Jane Johansson         Gudhems IF                   21:39    1    25:49    8    24:52    6    17:53    1  1:30:13 
    4    1481 Britta Sahlin          Vänersborgs SK               24:05    5    22:34    3    26:33   10    18:15    2  1:31:27 
    5    1461 Lena Henriksson        Ronneby OK                   27:16   10    22:36    4    23:23    4    18:19    3  1:31:34 
    6    1463 Birgitta Olsson        OK Skogsfalken               24:23    6    24:04    5    25:38    8    22:04    9  1:36:09 
    7    1475 Agneta Erfors          OK Torfinn                   23:13    4    24:27    6    23:22    3    27:05   16  1:38:07 
    8    1478 Annette Falck-Larsson  Vänersborgs SK               27:48   13    27:23   11    24:48    5    20:09    5  1:40:08 
    9    1480 Marianne Klasson       Ulricehamns OK               26:59    9    24:38    7    28:46   13    22:41   11  1:43:04 
   10    1479 Eva Eklund             Växjö OK                     27:30   11    28:49   14    26:34   11    20:31    7  1:43:24 
   11    1464 Anna Larsson           Örkelljunga FK               27:34   12    28:10   12    28:20   12    21:21    8  1:45:25 
   12    1473 Ann Svärm              OK Gisle                     28:13   14    27:11   10    30:39   14    24:31   13  1:50:34 
   13    1470 Tina Hagård            Rävetofta OK                 28:27   15    28:19   13    35:13   15    23:19   12  1:55:18 
   14    1477 Carin Erlandsson       OK Skogsfalken               28:27   15    31:31   15    36:21   16    25:27   14  2:01:46 
   15    1466 Gunilla Sandström      OK Stigen                    30:07   17    35:56   17    43:13   20    29:30   18  2:18:46 
   16    1469 Kerstin Larsson        OK Skogshjortarna            36:08   19    33:43   16    42:56   19    26:37   15  2:19:24 
   17    1472 Lena Håkansson         IK Uven                      35:56   18    43:46   19    39:56   18    29:27   17  2:29:05 

         1467 Sölvi Björsvik.        FK Göingarna                 45:09   20    39:42   18    37:21   17   Felst.               
         1462 Elisabet Månsson       OK Löftan                    25:33    8   Felst.         24:56    7    22:20   10          
         1468 Christina Segerslätt   Rävetofta OK                 24:48    7    26:07    9    25:57    9   Felst.               



D40  (15)                                  

    1    1492 Åsa Wadensjö Leo       OK Stigen                    18:04    1    19:33    1    22:46    1    16:17    1  1:16:40 
    2    1490 Eva Pettersson         OK Dacke                     22:22    2    22:31    2    24:37    2    20:53    2  1:30:23 
    3    1482 Ingrid Johansson       Laholms IF OK                24:32    4    24:10    3    25:09    3    21:15    3  1:35:06 
    4    1496 Anna Isaksson          Mullsjö SOK                  26:34    6    25:00    5    26:31    4    28:57    9  1:47:02 
    5    1483 Kati Németh            Andrarums IF                 24:32    4    24:35    4    36:24    8    22:43    6  1:48:14 
    6    1495 Helena Johansson       OK Gisle                     27:05    7    29:48    7    29:04    5    22:37    5  1:48:34 
    7    1497 Annika Marthinsson     Hylte OK                     32:37   12    33:19    9    30:50    7    24:49    8  2:01:35 
    8    1491 Carina Andersson       Idefjordens SK               30:55   10    38:01   12    30:23    6    23:37    7  2:02:56 
    9    1494 Lotta Schurmann        Hylte OK                     34:15   13    37:52   11    41:48    9    21:29    4  2:15:24 
   10    1486 Marita Philipsson      Markaryds FK                 38:30   14    48:22   13    47:17   11    36:42   11  2:50:51 

         1487 Ann-Kristin Spetz      Ulricehamns OK               29:46    8    31:00    8    43:05   10   Felst.               
         1484 Carina Stenberg        OK Skogshjortarna           Felst.      ej start        Felst.         30:26   10          
         1485 Britt-Marie Stensson   IS Kullen                    30:05    9    37:22   10 ej start      ej start               
         1489 Ann-Marie Hansson      IS Kullen                    31:58   11   Felst.      ej start      ej start               
         1488 Ingela Andersson       Lunds OK                     22:42    3    27:09    6                                      



D35  (12)                                  

    1    1499 Sara Giselsson         Ronneby OK                   24:28    1    24:58    1    28:56    2    18:19    1  1:36:41 
    2    1509 Marie Adolfsson        Örkelljunga FK               28:28    3    28:25    4    28:26    1    21:54    4  1:47:13 
    3    1506 Jenny Berglin          Lessebo OK                   27:44    2    27:38    3    29:41    3    22:49    5  1:47:52 
    4    1505 Annika Möller          IS Kullen                    28:30    4    28:50    5    31:17    4    21:15    3  1:49:52 
    5    1503 Helena Sandberg        IK Hakarpspojkarna           31:13    6    29:29    6    31:33    5    23:56    6  1:56:11 
    6    1219 Annica Berggren        Matteus SI                   30:58    5    25:51    2    39:26   11    21:04    2  1:57:19 
    7    1507 Mia Andersson          OK Gynge                     32:09    7    31:42    7    34:32    8    26:11    9  2:04:34 
    8    1501 Susanne Johannesson    Ronneby OK                   36:18    8    36:49    9    33:54    7    24:54    8  2:11:55 
    9    1498 Päivi Hansson          Idefjordens SK               39:17    9    36:08    8    36:46   10    24:17    7  2:16:28 
   10    1502 Ulrika Andersson       Hylte OK                     42:53   12    37:06   10    33:16    6    26:22   10  2:19:37 
   11    1508 Anna Karin Peterson    Växjö OK                     42:49   11    39:16   11    35:18    9    30:03   11  2:27:26 
   12    1504 Mona Adolfsson         Växjö OK                     41:18   10    41:55   12    43:12   12    30:52   12  2:37:17 



D21  (22)                                  

    1     618 Anna (Humlaröd) Persso FK Göingarna                 20:04    1    21:19    1    21:13    1    16:41    1  1:19:17 
    2     622 Marie Svensson         OK Pan-Kristianstad          24:45    2    22:38    3    23:53    4    18:32    2  1:29:48 
    3     607 Sara Svensson          OK Pan-Kristianstad          25:01    3    23:07    4    23:45    3    18:55    3  1:30:48 
    4     606 Sofie Strömberg        Matteus SI                   26:10    7    22:00    2    24:19    5    20:14    5  1:32:43 
    5     612 Danute Månsson         OK Pan-Kristianstad          25:15    5    26:47   10    22:53    2    20:29    6  1:35:24 
    6     601 Camilla Brorsson       Tockarps IK                  26:19    8    24:54    6    26:14    7    19:59    4  1:37:26 
    7     608 Agneta Nordholm        Sävedalens AIK               25:11    4    24:49    5    26:42    8    21:40    9  1:38:22 
    8     615 Eva Gustavsson         Falkenbergs OK               26:24    9    25:35    7    27:38    9    20:56    7  1:40:33 
    9     611 Sara Gustavsson        Växjö OK                     27:30   11    27:41   12    25:52    6    20:58    8  1:42:01 
   10     616 Sofia Killander        Hästveda OK                  27:20   10    28:33   13    28:31   10    22:00   11  1:46:24 
   11     621 Lina Hulander          Ulricehamns OK               28:31   13    26:05    8    31:46   15    21:41   10  1:48:03 
   12     605 Malin Riis             Örkelljunga FK               27:35   12    27:15   11    29:03   11    24:43   15  1:48:36 
   13     602 Karin Kaill            IK Omega                     30:31   14    31:53   16    30:32   13    25:22   18  1:58:18 
   14     604 Sandra Wedlin          Sävedalens AIK               34:32   16    30:54   14    30:10   12    25:10   16  2:00:46 
   15     613 Hanna Weimann          IK Uven                      34:33   17    32:06   17    33:52   18    24:37   14  2:05:08 
   16     610 Charlotte Wedlin       Sävedalens AIK               35:37   18    33:45   18    32:56   16    24:14   13  2:06:32 
   17     623 Emma Kriblad           Hjärnarps GH OL              42:06   20    34:54   19    47:30   19    26:08   20  2:30:38 

          617 Ann Nilsson            Markaryds FK                 25:50    6    26:09    9   Felst.        Felst.               
          603 Malin Andersson        Matteus SI                   48:06   21    43:48   21   Felst.         25:52   19          
          619 Louise Pihl            OK Dacke                     38:30   19    35:27   20    33:08   17   Felst.               
          614 Emma Alnervik          IS Kullen                    31:18   15    31:04   15 ej start         23:56   12          
          609 Mollie Nohave          OK Orion                                                 30:46   14    25:17   17          



D20  (7)                                   

    1    1535 Carolina Klasson       Ulricehamns OK               28:31    1    29:59    2    31:45    2    22:51    2  1:53:06 
    2    1534 Desirée Segerslätt     Rävetofta OK                 29:44    2    32:25    3    31:44    1    20:57    1  1:54:50 
    3    1536 Anna Nilsson           FK Snapphanarna              30:40    3    29:58    1    34:39    3    23:07    3  1:58:24 
    4    1537 Malin Marthinsson      Hylte OK                     44:58    5    40:54    5    47:39    5    27:44    6  2:41:15 

         1533 Anna Josefsson         Kalmar OK                    33:42    4    37:02    4   Felst.         24:01    4          
         1539 Marie Jinnemo          Hjärnarps GH OL                                          39:44    4    27:30    5          
         1538 Anna Hulander          Ulricehamns OK              Felst.      ej start      ej start      ej start               



D18  (12)                                  

    1    1546 Sofia Salomonsson      Vänersborgs SK               20:34    1    24:24    3    27:45    6    18:29    1  1:31:12 
    2    1541 Helena Isaksson        OK Löftan                    22:29    3    23:36    1    25:43    2    20:53    3  1:32:41 
    3    1540 Angelika Larsson       Örkelljunga FK               23:25    6    24:08    2    24:45    1    20:29    2  1:32:47 
    4    2004 Rebecka Siebers        IK Hakarpspojkarna           21:37    2    24:29    4    30:25    9    22:00    6  1:38:31 
    5    1543 Anna Månsson           OK Löftan                    23:21    5    24:55    5    29:00    7    22:07    8  1:39:23 
    6    1548 Carolina Josefsson     Vänersborgs SK               25:04    9    30:07    8    26:43    3    20:55    4  1:42:49 
    7    1542 Joanna Eriksson        Mullsjö SOK                  24:46    8    30:27    9    29:23    8    25:17   10  1:49:53 
    8    1550 Kristina Aspvall       Ronneby OK                   23:28    7    33:44   11    33:21   12    21:24    5  1:51:57 
    9    1545 Anna Olsson            OK Tyringe                   27:15   11    35:36   12    27:30    4    22:04    7  1:52:25 
   10    1549 Lina Sandström         OK Stigen                    23:07    4    27:54    6    32:28   11    33:41   11  1:57:10 
   11    1544 Marielle Andersson     Idefjordens SK               29:35   12    33:38   10    31:45   10    22:22    9  1:57:20 

         1547 Pernilla Olsson        Rävetofta OK                 26:54   10    28:41    7    27:37    5 ej start               



D16  (10)                                  

    1    1555 Rebecka Olsson         OK Skogsfalken               14:35    1    18:16    2    20:30    5    12:03    1  1:05:24 
    2    1561 Lina Larsson           Vänersborgs SK               16:35    3    19:35    3    19:57    4    14:12    2  1:10:19 
    3    1557 Lisa Pettersson        OK Dacke                     17:30    5    18:12    1    21:00    6    14:36    4  1:11:18 
    4    1553 Ann-Sofie Larsson      Örkelljunga FK               16:49    4    21:04    4    19:10    2    14:31    3  1:11:34 
    5    1556 Kajsa Isaksson         Mullsjö SOK                  16:10    2    22:22    5    18:28    1    14:41    5  1:11:41 
    6    1559 Jannie Hagård          Rävetofta OK                 19:23    8    25:43    8    19:45    3    17:03    6  1:21:54 
    7    1562 Sofia Hansson          Idefjordens SK               23:04    9    31:27    9    24:41    7    19:33    7  1:38:45 
    8    1554 Hanna Josefsson        Vänersborgs SK               24:36   10    33:33   10    26:22    8    22:49    8  1:47:20 

         1560 Veronika Aspvall       Ronneby OK                   18:21    7    22:53    6   Felst.      ej start               
         1552 Camilla Meyer          OK Roskilde                  17:49    6    25:40    7    29:06    9 ej start               



D14  (22)                                  

    1    1568 Elin Månsson           OK Löftan                    13:24    1    14:15    1    13:12    1    16:12    3    57:03 
    2    1575 Anna Bredfelt          Lunds OK                     15:53    4    16:17    2    14:05    2    15:20    2  1:01:35 
    3    1581 Johanna Erlandsson     OK Skogsfalken               15:06    2    17:07    3    15:00    3    16:41    4  1:03:54 
    4    1582 Stina Berg             IS Kullen                    16:26    5    18:31    6    15:18    4    13:59    1  1:04:14 
    5    1577 Maja Pettersson        OK Dacke                     15:26    3    18:03    5    17:09    7    19:19   10  1:09:57 
    6    1564 Sofia Bergman          OK Älme                      21:46   11    17:23    4    17:16    8    17:07    6  1:13:32 
    7    1571 Margrete Aspvall       Ronneby OK                   21:30   10    18:58    7    20:37   16    18:36    8  1:19:41 
    8    1572 Lisa Reichenberg       Idefjordens SK               23:30   13    21:45   11    19:46   13    16:48    5  1:21:49 
    9    1566 Malin Tedblad          OK Dacke                     17:21    6    21:32    9    19:58   14    23:06   13  1:21:57 
   10    1569 Tove Ståhl             IS Kullen                    22:22   12    24:51   13    17:50    9    20:17   12  1:25:20 
   11    1573 Jenny Olsson           Örkelljunga FK               20:04    9    27:34   16    18:48   10    18:56    9  1:25:22 
   12    1583 Kajsa Schrewelius      FK Snapphanarna              18:57    8    27:51   17    19:21   11    24:21   16  1:30:30 
   13    1578 Emma Månsson           Örkelljunga FK               23:41   14    26:50   15    20:27   15    19:50   11  1:30:48 
   14    1567 Louise Nordahl         Hjärnarps GH OL              24:22   15    25:42   14    19:31   12    24:59   17  1:34:34 
   15    1580 Agnes Olsson           Lunds OK                     26:46   16    30:21   19    24:34   18    23:46   15  1:45:27 
   16    1584 Anna Jonsson           Ronneby OK                   27:06   17    28:23   18    31:43   20    23:37   14  1:50:49 

         1579 Matilda Stensson       IS Kullen                   Felst.         20:17    8    15:34    5    17:23    7          
         1576 Camilla Nilsson        OK Torfinn                   18:06    7    22:52   12    17:08    6 ej start               
         1563 Amanda Persson         Tockarps IK                  47:32   20 ej start       1:14:38   21    45:33   19          
         1565 Fröya Hauan Andersen   Halden SK                   Felst.         21:37   10    22:23   17 ej start               
         1574 Elin Nordahl           Simrishamns OK               27:28   18 ej start                       32:56   18          
         1570 Mari Bech              Ringerike O-lag              33:19   19 ej start         25:07   19 ej start               



D12  (15)                                  

    1    1585 Agnes Leo              OK Stigen                    12:45    3    10:59    1    13:30    4    10:47    3    48:01 
    2    1597 Gry Granstedt          Idefjordens SK               13:02    4    15:04    9    11:22    1    10:24    2    49:52 
    3    1594 Olivia Kollberg        Eksjö SOK                    11:55    1    15:45   10    11:54    2    10:19    1    49:53 
    4    1592 Lisa Nyberg            FK Åsen                      11:59    2    14:11    7    14:21    8    11:00    4    51:31 
    5    1600 Klara Hemlin           IK Uven                      13:27    6    13:00    3    14:01    6    11:59    7    52:27 
    6    1586 Nicole Ljungdahl       Hjärnarps GH OL              14:58    8    11:55    2    15:05    9    11:05    6    53:03 
    7    1596 Karin Bredfelt         Lunds OK                     16:27   10    13:13    4    14:08    7    11:04    5    54:52 
    8    1591 Jessica Nilsson        OK Torfinn                   13:07    5    13:45    5    16:38   10    13:08    9    56:38 
    9    1589 Julia Dahl             IS Kullen                    14:57    7    14:37    8    12:58    3    14:14   10    56:46 
   10    1588 Emelie Lennartsdotter  Hästveda OK                  15:55    9    16:58   11    13:56    5    14:24   11  1:01:13 
   11    1587 Kajsa Spetz            Ulricehamns OK               27:21   11    13:51    6    20:39   13    12:54    8  1:14:45 
   12    1598 Jessica Bjelk          Hästveda OK                  29:25   12    20:40   13    17:05   11    23:53   14  1:31:03 
   13    1595 Jenni Robertsson       Örkelljunga FK               32:25   14    18:55   12    21:17   14    26:50   15  1:39:27 
   14    1590 Rebecca Ågren          Ronneby OK                   37:32   15    23:20   14    25:20   15    23:31   13  1:49:43 

         1599 Silje Björsvik         FK Göingarna                 31:01   13   Felst.         19:13   12    20:05   12          



D10  (11)                                  

    1    1601 Emma Andersson         OK Gynge                     12:06    1    10:55    3    14:50    3    11:39    1    49:30 
    2    1605 Moa Pettersson         OK Dacke                     12:45    2    10:26    1    12:26    1    14:43    3    50:20 
    3    1608 Anna Bengtsson         IS Kullen                    15:10    3    14:59    5    14:39    2    14:41    2    59:29 
    4    1603 Linn Nielsen           Stångenäs AIS                17:43    4    15:23    6    16:43    5    15:10    4  1:04:59 
    5    1602 Gina Granstedt         Idefjordens SK               28:21    8    14:51    4    16:19    4    15:42    5  1:15:13 
    6    1610 Elin Granstedt         IK Hakarpspojkarna           20:40    5    16:02    7    20:51    7    20:01    7  1:17:34 
    7    1607 Emilia Schölin         Örkelljunga FK               25:23    7    28:32   11    17:50    6    25:27    9  1:37:12 
    8    1609 Clara Olsson           Lunds OK                     22:07    6    26:26   10    26:30    8    35:24   10  1:50:27 

         1604 Märta Berggren         OK Kolmården              ej start         19:58    8 ej start         17:44    6          
         1606 Lisa Berggren          OK Kolmården              ej start         20:58    9 ej start         22:04    8          
         1611 Pim Hedberg            Lunds OK                    Felst.         10:48    2