Tre Skåningar o. En Dansk 29/6-1/7 2007 Helsingborgs SOKsö 2007-07-01 11:26
Totala resultatskapad av MT2003 © Stephan Krämer 2006

   Pl artnr Namn                  Klubb                  Land      E1           E2           E3           E4           Tid 



H80  (4)                                   

    1  1004 Harry Ahlqvist        Växjö OK               SWE    24:20    1   31:23    1   33:00    1   24:35    1  1:53:18 
    2  1002 Gunnar Carlsson       OK Gynge               SWE    30:49    2   47:00    3   40:55    2   29:18    2  2:28:02 
    3  1003 Nils Carlsson         FK Snapphanarna        SWE    32:58    4   48:46    4   54:26    4   40:57    3  2:57:07 

       1001 Yngve Olsson          SK Graal               SWE    32:57    3   41:24    2   44:19    3  Felst.               



H75  (6)                                   

    1  1005 Stig-Allan Jönsson    Halmstad Garnisons IF  SWE    21:49    2   23:57    1   24:14    1   20:27    1  1:30:27 
    2  1007 Bengt Edvardsson      OK Torfinn             SWE    24:59    4   35:40    2   37:19    4   22:52    3  2:00:50 

       1006 Jan Jönsson           Falkenbergs OK         SWE    29:37    6   45:34    3  Felst.        25:44    4          
       1010 Lars Magnusson        Hässleholms OK         SWE    24:36    3  Felst.        30:16    3   28:27    5          
       1008 Nils Andersson        OK Kompassen           SWE    28:09    5  Felst.        50:14    5   31:47    6          
       1009 Nils Rågstedt         IS Kullen              SWE    21:03    1 j start        25:26    2   21:20    2          



H70  (16)                                  

    1  1015 Ingemar Alfredsson    IK Uven                SWE    14:06    1   24:48    3   17:56    1   17:24    1  1:14:14 
    2  1018 Torild Bornetun       Skillingaryds FK       SWE    20:11    6   23:19    2   21:49    2   19:01    2  1:24:20 
    3  1012 Ingvar Josefsson      Rydboholms SK          SWE    17:20    2   26:09    6   23:17    4   19:51    4  1:26:37 
    4  1013 Klas Tykesson         Rävetofta OK           SWE    19:18    4   26:01    5   22:04    3   19:34    3  1:26:57 
    5  1017 Kjell Persson         Mariestads FK          SWE    20:05    5   26:25    7   27:11    8   22:39    8  1:36:20 
    6  1021 Burne Nilsson         OK Torfinn             SWE    23:50    8   28:07    8   25:02    6   21:44    7  1:38:43 
    7  1023 Jan-Eric Nelking      FK Åsen                SWE    24:43   10   28:14   10   25:03    7   21:04    5  1:39:04 
    8  1022 Totte Holm            Markbygdens OK         SWE    24:08    9   31:35   12   38:04   12   26:14   11  2:00:01 
    9  1014 Göran Holmberg        Markaryds FK           SWE    21:12    7   28:52   11   50:02   15   23:54   10  2:04:00 
   10  1024 Börje Nilsson         Järfälla OK            SWE    27:33   13   38:55   13   33:52   11   29:56   12  2:10:16 
   11  1016 Stig Svensson         OK Virdarna            SWE    30:15   14   42:51   14   38:26   13   32:46   14  2:24:18 

       1020 Bengt Olofsson        Hjärnarps GH OL        SWE   Felst.        25:34    4   29:58    9   23:20    9          
       1011 Harry Söderberg       FK Friskus Varberg     SWE    17:49    3   21:39    1   24:22    5 j start               
       1025 Lennart Nilsson       IK Ymer                SWE    24:45   11 j start        31:54   10   32:25   13          
       1019 Åke Strand            Örkelljunga FK         SWE    26:12   12   28:10    9   40:25   14 j start               
       1026 Bertil Kollén         Malmö OK               SWE                                           21:36    6          



H65  (26)                                  

    1  1034 Roland Offrell        Frosta OK              SWE    16:12    2   19:46    1   17:54    2   16:36    1  1:10:28 
    2  1049 Bertil Olofsson       Andrarums IF           SWE    15:57    1   20:27    3   18:42    4   18:13    5  1:13:19 
    3  1031 Bengt Bergqvist       Stigmännen Karlshamns  SWE    17:50    4   20:45    4   19:14    7   19:08    7  1:16:57 
    4  1030 Bo Wadensjö           FK Finn                SWE    18:44    5   22:32    6   19:01    5   18:10    4  1:18:27 
    5  1038 Hagbert Persson       Växjö OK               SWE    20:34    7   24:38    9   19:08    6   17:15    3  1:21:35 
    6  1051 Raimo Salminen        Växjö OK               SWE    19:18    6   25:59   14   21:20   11   19:50   10  1:26:27 
    7  1044 Krister Sandblad      Växjö OK               SWE    21:11   10   24:50   10   21:14    9   19:43    9  1:26:58 
    8  1033 Ivan Ernvid           Nitta IF               SWE    24:00   15   25:31   12   21:35   12   21:12   11  1:32:18 
    9  1047 Sven-Åke Andertoft    Markaryds FK           SWE    21:01    9   24:06    8   27:07   20   21:38   12  1:33:52 
   10  1037 Mats-Erik Andersson   Ulricehamns OK         SWE    22:13   14   26:15   15   24:49   18   21:43   15  1:35:00 
   11  1036 Lennart Nilsson       Malmö OK               SWE    26:08   17   27:33   17   22:29   15   21:39   13  1:37:49 
   12  1027 Hans Carlsson         OK Orinto              SWE    28:15   19   31:10   21   21:36   13   18:21    6  1:39:22 
   13  1032 Göran Bengtsson       FK Finn                SWE    26:14   18   29:51   20   24:33   17   22:32   18  1:43:10 
   14  1043 Stig Nilsson          Hultsfreds OK          SWE    37:31   26   27:16   16   21:14    9   19:36    8  1:45:37 
   15  1040 Kennerth Gustafsson   OK Virdarna            SWE    30:51   23   32:36   22   22:05   14   23:10   19  1:48:42 
   16  1029 Curt Tillman          Linköpings OK          SWE    24:21   16   35:40   23   26:00   19   25:00   20  1:51:01 
   17  1039 Rolf Tollesson        OK Alehof              SWE    35:32   24   29:07   19   28:45   22   21:48   16  1:55:12 
   18  1046 Gunnar Bylund         Rydboholms SK          SWE    30:12   21   37:11   24   27:56   21   26:22   21  2:01:41 
   19  1050 Bengt Olsson          SK Graal               SWE    36:12   25   38:47   25   37:47   23   35:50   22  2:28:36 

       1041 Ernie Broström        Halmstad OK            SWE    30:18   22  Felst.        18:37    3   16:39    2          
       1028 Bob Kaill             IK Omega               SWE    21:48   12   21:39    5   16:49    1  Felst.               
       1035 Ivan Andersson        Markbygdens OK         SWE    22:09   13   19:52    2   19:28    8  Felst.               
       1048 Rune Spetz            Nitta IF               SWE    20:50    8   23:02    7  Felst.        21:40   14          
       1042 Kjell Nilsson         OK Gynge               SWE    28:16   20   25:33   13   23:07   16  Felst.               
       1052 Bo Svensson           Tockarps IK            SWE    16:47    3   25:26   11  Felst.       Felst.               
       1045 Hans Falk             Värend GN OL           SWE    21:25   11   28:22   18  Felst.        21:49   17          



H60  (29)                                  

    1  1077 Kalle Johansson       OK Skogshjortarna      SWE    16:55    4   16:40    1   17:59    1   14:29    1  1:06:03 
    2  1065 Kjell Erlandsson      OK Lindena             SWE    17:38    5   17:28    3   20:01    5   15:52    5  1:10:59 
    3  1066 Styrbjörn Jansson     IF Hagen               SWE    18:03    8   18:55    7   19:59    4   15:53    6  1:12:50 
    4  1064 Roland Bohman         Ulricehamns OK         SWE    21:01   16   18:24    5   19:24    2   14:57    2  1:13:46 
    5  1079 Oskar Johansson       Stångenäs AIS          SWE    20:36   14   17:59    4   19:36    3   15:42    3  1:13:53 
    6  1074 Waste Byström         OK Virdarna            SWE    16:36    3   21:16   10   20:37    6   16:03    7  1:14:32 
    7  1067 Lars-Åke Sjökvist     Värend GN OL           SWE    20:49   15   19:42    8   22:07   10   15:47    4  1:18:25 
    8  1058 Harald Henriksson     Lekeryd-Svarttorps SK  SWE    17:40    6   22:19   12   21:43    9   17:01    9  1:18:43 
    9  1062 Ingemar Wiklund       OK Skogsvargarna       SWE    23:17   21   19:57    9   21:00    8   16:07    8  1:20:21 
   10  1076 Claes-Göran Green     Lunds OK               SWE    21:19   18   22:46   14   24:05   17   17:06   10  1:25:16 
   11  1068 Bengt Ståhl           Hjärnarps GH OL        SWE    18:18    9   22:56   15   24:53   19   19:30   15  1:25:37 
   12  1073 Sven-Erik Forsell     Lunds OK               SWE    19:08   11   22:35   13   23:25   16   21:10   18  1:26:18 
   13  1056 Pär-Erik Johansson    Markbygdens OK         SWE    19:51   12   23:42   17   23:10   14   19:41   17  1:26:24 
   14  1055 Ulf Jönsson           Laholms IF OK          SWE    21:42   19   21:24   11   25:19   21   19:30   15  1:27:55 
   15  1078 Ulf Waldenfjord       Linköpings OK          SWE    24:11   24   25:12   20   22:50   13   18:08   11  1:30:21 
   16  1063 Leif Nilsson          Göteborgs Skidklubb    SWE    22:05   20   31:16   23   24:11   18   19:02   14  1:36:34 
   17  1081 Christer Westberg     IFK Göteborg           SWE    29:08   26   26:56   22   24:56   20   18:34   13  1:39:34 
   18  1054 Toivo Voudinmäki      Mullsjö SOK            SWE    23:30   22   44:28   28   25:30   23   18:25   12  1:51:53 
   19  1071 Christer Nelsén       Falkenbergs OK         SWE    33:00   28   33:12   26   28:10   27   24:35   19  1:58:57 
   20  1070 Lennart Magnusson     Laholms IF OK          SWE    30:31   27   32:43   24   31:53   28   32:42   21  2:07:49 
   21  1069 Lars-Olof Karlsson    Växjö OK               SWE    45:25   29   32:51   25   27:47   26   26:39   20  2:12:42 

       1060 Sven-Erik Johansson   Mariestads FK          SWE    17:56    7   24:59   19   22:40   12  Felst.               
       1059 Vidar Löfving         Tibro OK               SWE    15:16    1   16:45    2   20:44    7  Felst.               
       1057 Egil Nielsen          Fredensborg OK         DK     20:21   13   24:30   18   22:11   11  Felst.               
       1072 Bertil Qvick          Kungälvs OK            SWE    25:43   25   33:19   27   26:58   25 j start               
       1053 Kent Carlgren         OK Skogshjortarna      SWE    23:39   23   26:40   21   25:21   22 j start               
       1080 Lars-Göran Axmalm     Sävedalens AIK         SWE    21:08   17   23:34   16   25:59   24 j start               
       1075 John Ohlandersson     Örkelljunga FK         SWE    19:00   10   18:39    6   23:13   15 j start               
       1061 Eric Tenland          Stigmännen Karlshamns  SWE    16:30    2                                                 



H55  (21)                                  

    1  1092 Kent Granqvist        Västerviks OK          SWE    16:50    2   19:42    2   17:57    1   14:47    1  1:09:16 
    2  1100 Roland Hulander       Ulricehamns OK         SWE    18:26    5   19:55    4   20:21    4   14:55    2  1:13:37 
    3  1084 Bertil Månsson        Örkelljunga FK         SWE    16:48    1   20:13    5   20:56    6   15:56    4  1:13:53 
    4  1083 Per Ivarsson          Trollhättans SOK       SWE    19:20    8   18:24    1   20:12    2   16:23    6  1:14:19 
    5  1099 Kalle Lindqvist       Växjö OK               SWE    19:22    9   19:42    2   20:49    5   15:20    3  1:15:13 
    6  1093 Lasse Hogedal         Vänersborgs SK         SWE    19:55   10   21:52    8   21:16    9   16:18    5  1:19:21 
    7  1102 Kenth Sundgren        OK Silva               SWE    19:11    7   20:20    6   22:00   11   18:32   11  1:20:03 
    8  1097 Christer Ljungdahl    Hjärnarps GH OL        SWE    18:36    6   24:07   12   21:13    8   16:26    7  1:20:22 
    9  1098 Lars Grehn            Mullsjö SOK            SWE    17:40    3   22:51    9   21:46   10   19:51   14  1:22:08 
   10  1096 Hans-Åke Djurbäck     Kinnaströms SK         SWE    22:29   14   24:03   11   22:51   13   18:40   12  1:28:03 
   11  1086 Göran Liljequist      OK Älme                SWE    22:02   13   23:59   10   24:38   14   17:43   10  1:28:22 
   12  1085 Bengt Hansson         Andrarums IF           SWE    23:05   15   31:05   17   24:55   15   19:36   13  1:38:41 
   13  1095 Nils-Gustaf Färg      Annebergs GIF          SWE    32:49   19   25:51   14   26:16   16   19:54   15  1:44:50 
   14  1082 Hans Clarin           Jönköpings OK          SWE    23:10   16   49:07   21   22:27   12   21:39   16  1:56:23 
   15  1089 Leif Malm             Markaryds FK           SWE    26:37   18   37:50   19   31:22   18   23:20   18  1:59:09 
   16  1101 Sven-Olof Fransson    SOK Aneby              SWE    36:01   20   42:35   20   30:20   17   22:31   17  2:11:27 
   17  1087 Bengt Lindblom        Stigmännen Karlshamns  SWE    38:55   21   35:34   18   34:14   19   26:00   19  2:14:43 

       1094 Karl-Uno Andersson    Falkenbergs OK         SWE    26:05   17   30:18   16  Felst.        16:59    8          
       1090 Kent Ivarsson         OK Skogshjortarna      SWE    20:13   11   25:38   13  Felst.        17:10    9          
       1091 Åke Arvidsson         Hultsfreds OK          SWE    17:54    4   20:25    7   21:00    7  Felst.               
       1088 Göran Larsson         Vänersborgs SK         SWE    21:05   12   26:50   15   20:16    3 j start               



H50  (39)                                  

    1  1125 Mikael Johansson      OK Gisle               SWE    17:37    1   18:35    2   18:44    6   16:03    4  1:10:59 
    2  1108 Karl-Gunnar Olsson    Lunds OK               SWE    18:39    2   18:39    3   18:03    3   16:13    5  1:11:34 
    3  1116 Ulf Palmér            Ulricehamns OK         SWE    20:52   13   17:37    1   18:18    4   15:10    1  1:11:57 
    4  1114 Lars Gunnarsson       Ringsjö OK             SWE    19:01    3   20:00    7   17:55    2   15:57    3  1:12:53 
    5  1127 Karl Mollén           OK Denseln             SWE    19:01    3   19:44    5   18:31    5   17:09    8  1:14:25 
    6  1103 Kennet Sandström      OK Stigen              SWE    19:33    6   22:05   12   17:26    1   15:27    2  1:14:31 
    7  1110 Christer Folkesson    Eksjö SOK              SWE    20:07    9   20:08    8   19:08    7   18:14   15  1:17:37 
    7  1123 Jan-Åke Sörliklev     Trollhättans SOK       SWE    22:01   19   19:21    4   19:19    8   16:56    6  1:17:37 
    9  1115 Kenth Edin            Boxholm-Mjölby OL      SWE    19:20    5   21:46   11   20:31   12   17:01    7  1:18:38 
   10  1113 Arne Bogren           OK Vivill              SWE    20:12   10   21:01    9   20:29   10   17:52   11  1:19:34 
   11  1137 Henrik Carlsson       IK Uven                SWE    19:37    7   22:24   14   21:13   15   18:51   19  1:22:05 
   12  1105 Hans Ekberg           Trollhättans SOK       SWE    19:55    8   23:03   16   22:28   23   17:56   12  1:23:22 
   13  1133 Leif Johansson        Kexholms SK            SWE    27:14   33   19:55    6   19:32    9   17:49    9  1:24:30 
   14  1122 Sven-Åke Emanuelsson  IFK Lidingös Skid o OK SWE    21:38   17   22:07   13   22:17   19   19:12   22  1:25:14 
   15  1119 Bertil Axbom          OK Landehof            SWE    21:37   16   23:50   20   21:09   14   18:46   18  1:25:22 
   16  1117 Thomas Nilsson        FK Göingarna           SWE    21:28   14   24:44   26   21:04   13   18:13   14  1:25:29 
   17  1130 Lars-Göran Nyberg     FK Åsen                SWE    22:15   20   24:28   25   20:30   11   18:18   16  1:25:31 
   18  1139 Conny Sahlin          Vänersborgs SK         SWE    22:38   23   23:28   19   21:22   16   18:57   20  1:26:25 
   19  1118 Lars-Göran Pettersson SOK 68                 SWE    20:33   11   24:04   23   24:03   28   20:03   28  1:28:43 
   20  1138 Mikael Svensson       OK Pan-Kristianstad    SWE    22:23   22   24:15   24   22:29   24   20:02   27  1:29:09 
   21  1107 Sören Karlsson        Mullsjö SOK            SWE    21:57   18   24:02   22   23:13   26   20:04   29  1:29:16 
   22  1132 Agne Karlsson         Simlångsdalens IF      SWE    25:01   27   23:27   18   22:03   18   19:41   24  1:30:12 
   23  1126 Johan Ryberg          Stigmännen Karlshamns  SWE    20:35   12   25:22   28   23:09   25   21:44   30  1:30:50 
   24  1106 Thomas Almqvist       Västerviks OK          SWE    25:37   28   23:26   17   22:26   22   19:48   25  1:31:17 
   25  1109 Arne Svärm            OK Gisle               SWE    26:28   31   27:27   32   22:21   20   19:59   26  1:36:15 
   26  1121 Roland Dahlman        Malmö OK               SWE    25:48   29   25:22   28   27:50   36   18:26   17  1:37:26 
   27  1134 Morgan Svensson       OK Tisaren             SWE    24:43   26   23:53   21   23:59   27   25:53   35  1:38:28 
   28  1140 Bo Månsson            OK Löftan              SWE    26:01   30   27:51   33   25:04   30   23:10   34  1:42:06 
   29  1124 Göran Samuelsson      OK 64 Torpa            SWE    28:07   34   26:30   31   25:36   33   22:15   33  1:42:28 
   30  1129 Robert Govik          Stångenäs AIS          SWE    31:02   38   28:07   34   25:17   32   19:39   23  1:44:05 
   31  1131 Göran Håkansson       IK Uven                SWE    29:08   35   29:04   35   25:15   31   21:52   31  1:45:19 
   32  1112 Johan Wedlin          Sävedalens AIK         SWE    26:36   32   30:41   36   26:13   34   21:57   32  1:45:27 
   33  1135 Torgny Ottosson       OK Torfinn             SWE    22:17   21   26:15   30   22:25   21   37:22   36  1:48:19 
   34  1128 Lennart Svernestam    Linköpings OK          SWE    29:46   36   41:03   38   21:51   17   18:57   20  1:51:37 

       1104 Jan Axelsson          IK Uven                SWE    30:27   37   38:11   37   26:42   35  Felst.               
       1111 Lars Ekberg           Trollhättans SOK       SWE    21:36   15   21:33   10   24:07   29  Felst.               
       1120 Henrik Wiberg         Politiet's IF Köpenham DK     23:11   24   22:33   15 j start        18:03   13          
       1136 Gunnar Swärd          Hässleholms OK         SWE    24:05   25   25:15   27 j start      j start               
       1141 Sten Segerslätt       Rävetofta OK           SWE                            j start        17:51   10          



H45  (29)                                  

    1  1144 Mats Brorsson         Tockarps IK            SWE    16:13    1   18:17    1   18:41    3   16:40    3  1:09:51 
    2  1161 Mats Windstedt        Södertälje-Nykvarn OF  SWE    16:46    3   19:16    3   18:09    1   16:38    1  1:10:49 
    3  1153 Ralph Johansson       Stångenäs AIS          SWE    16:15    2   20:00    4   18:57    5   16:38    1  1:11:50 
    4  1158 Magnus Ihreskog       Gotlands Bro OK        SWE    19:22    7   19:12    2   19:02    6   17:17    4  1:14:53 
    5  1142 Sven Giselsson        Ronneby OK             SWE    18:05    5   20:12    5   20:21    7   19:18    7  1:17:56 
    6  1156 Inge Josefsson        Stångenäs AIS          SWE    18:14    6   20:46    8   21:03    8   19:59    9  1:20:02 
    7  1166 Lars-Gunnar Nilsson   Eksjö SOK              SWE    23:39   18   20:14    6   18:12    2   18:19    5  1:20:24 
    8  1152 Lars Elfving          OK Gipen               SWE    19:48    8   22:10   10   22:54   14   20:33   11  1:25:25 
    9  1149 Anders Berg           IS Kullen              SWE    20:29   11   25:23   19   21:54    9   19:42    8  1:27:28 
   10  1157 Bengt-Åke Jonasson    FK Finn                SWE    20:31   12   23:52   14   24:40   20   18:28    6  1:27:31 
   11  1154 Tomas Nilsson         OK Gipen               SWE    20:20   10   24:07   15   23:01   15   21:12   13  1:28:40 
   12  1164 Anders Persson        Tockarps IK            SWE    22:22   16   23:12   12   24:57   21   20:59   12  1:31:30 
   13  1143 Hans Almgren          OK Stigen              SWE    23:52   20   24:56   18   24:36   18   21:40   15  1:35:04 
   14  1148 Bengt Klasson         Ulricehamns OK         SWE    25:23   22   24:51   16   22:50   13   22:04   16  1:35:08 
   15  1151 Gunnar Svanberg       Järfälla OK            SWE    22:21   15   25:40   20   24:33   17   23:37   20  1:36:11 
   16  1160 Leif Moberg           Vänersborgs SK         SWE    26:07   23   23:20   13   24:37   19   22:16   17  1:36:20 
   17  1145 Pål Bengtsson         IS Kullen              SWE    23:41   19   31:39   25   22:00   10   21:18   14  1:38:38 
   18  1163 Pär Stenberg          OK Skogshjortarna      SWE    23:02   17   32:10   26   24:57   21   24:29   21  1:44:38 
   19  1165 Dag Svensson          Hylte OK               SWE    29:15   25   26:33   22   27:33   24   22:32   18  1:45:53 
   20  1146 Peter Larsson         OK Gipen               SWE    24:47   21   28:30   24   29:54   25   25:20   22  1:48:31 
   21  1155 Jens Arborelius       IS Kullen              SWE    29:52   26   33:07   27   23:58   16   23:06   19  1:50:03 
   22  1167 Håkan Carlbom         OK Gipen               SWE    32:40   27   26:24   21   25:26   23   25:34   23  1:50:04 
   23  1162 Per Erlandsson        OK Skogsfalken         SWE    26:20   24   36:22   28   29:57   26   28:08   24  2:00:47 

       1147 Tommy Berger          Gävle OK               SWE    17:50    4   20:14    6   18:43    4  Felst.               
       1159 Bengt Marthinsson     Hylte OK               SWE    20:35   13   22:21   11   22:11   12  Felst.               
       1608 Smén Nilsson          Andrarums IF           SWE    19:58    9   24:54   17   22:05   11  Felst.               
       1610 Mats Hugoson          Kvillebyns SK          SWE   Felst.        45:59   29   35:43   27   30:19   25          
       1150 Per Sandlund          OK Njudung             SWE    21:45   14   26:45   23 j start        20:32   10          
       1168 Jan Åke Johansson     Simrishamns OK         SWE                 20:57    9                                    



H40  (38)                                  

    1  1197 Jan Granstedt         Idefjordens SK         SWE    18:46    3   18:35    1   18:27    2   16:34    1  1:12:22 
    2  1170 Bo Granstedt          IK Hakarpspojkarna     SWE    18:37    2   19:30    2   18:12    1   16:57    2  1:13:16 
    3  1200 Tim Falck Weber       Tisvilde Hegn OK       DK     18:36    1   19:39    3   18:43    3   17:36    4  1:14:34 
    4  1188 Magnus Svensson       Nässjö OK              SWE    19:16    4   20:51    4   18:51    4   17:06    3  1:16:04 
    5  1204 Tommy Johansson       Stångenäs AIS          SWE    21:24    8   22:47    7   19:13    5   17:58    5  1:21:22 
    6  1191 Per-Åke Nilsson       Härlövs IF             SWE    20:13    5   21:27    5   20:06    6   21:17   15  1:23:03 
    7  1201 Magnus Porle          Växjö OK               SWE    20:50    7   23:01    8   20:14    7   19:10    8  1:23:15 
    8  1187 Jonas Bornetun        Skillingaryds FK       SWE    20:18    6   24:29   11   21:02   10   18:50    6  1:24:39 
    9  1190 Harald Persson        Andrarums IF           SWE    25:20   16   22:07    6   20:51    9   19:33    9  1:27:51 
   10  1179 Jan Thuresson         Burseryds IF           SWE    21:42    9   23:32    9   22:14   11   20:27   11  1:27:55 
   11  1178 Kent Skärberg         Vänersborgs SK         SWE    25:30   17   24:58   12   20:42    8   18:57    7  1:30:07 
   12  1192 Conny Bruhn           Boxholm-Mjölby OL      SWE    22:35   11   25:05   13   22:26   13   20:40   13  1:30:46 
   13  1199 Håkan Flingmark       Uddevalla OK           SWE    26:16   20   24:14   10   23:03   15   20:27   11  1:34:00 
   14  1185 Peter Domby           OK Stigen              SWE    22:27   10   29:20   21   23:04   16   20:25   10  1:35:16 
   15  1172 Per Andersson         OK Gynge               SWE    24:18   13   26:46   15   25:16   24   22:24   21  1:38:44 
   16  1174 Lars Ohlsson          FK Göingarna           SWE    25:14   14   28:22   18   24:23   19   21:30   16  1:39:29 
   17  1173 Stefan Spetz          Ulricehamns OK         SWE    23:48   12   27:15   16   25:10   23   23:54   24  1:40:07 
   18  1194 Ola Andertoft         Markaryds FK           SWE    28:10   22   29:07   20   22:15   12   21:33   17  1:41:05 
   19  1202 Krister Karlsson      OK Nackhe              SWE    25:51   18   32:02   23   24:38   20   21:49   18  1:44:20 
   20  1196 Mikael Johansson      OK Nackhe              SWE    31:36   27   27:27   17   25:03   21   21:49   18  1:45:55 
   21  1181 Stefan Edvardsson     OK Torfinn             SWE    26:13   19   28:52   19   26:45   27   25:28   29  1:47:18 
   22  1186 Palle Schrewelius     FK Snapphanarna        SWE    25:14   14   40:16   30   22:44   14   22:21   20  1:50:35 
   23  1177 Hans-Inge Reimers     Hästveda OK            SWE    29:44   24   34:25   26   26:35   26   24:19   25  1:55:03 
   24  1175 Mikael Blockgren      Falkenbergs OK         SWE    32:09   29   32:11   24   27:21   30   26:48   33  1:58:29 
   25  1198 Lars Göran Killander  Hästveda OK            SWE    29:37   23   34:19   25   28:49   34   26:21   31  1:59:06 
   26  1193 Torbjörn Saetre       OK Orinto              SWE    34:35   32   36:19   27   25:28   25   23:00   22  1:59:22 
   27  1184 Max Prang             Fredensborg OK         DK     30:01   25   38:45   29   26:54   28   24:39   27  2:00:19 
   28  1183 Ingemar Blom          IK Uven                SWE    32:05   28   38:06   28   24:07   18   26:24   32  2:00:42 
   29  1182 Morgan Bjelk          Hästveda OK            SWE    27:08   21   47:17   36   23:16   17   25:23   28  2:03:04 
   30  1180 Jan-Bertil Lundblad   OK Nackhe              SWE    34:51   33   40:36   31   27:16   29   25:37   30  2:08:20 
   31  1189 Anders Andersson      Hylte OK               SWE    33:13   31   45:32   35   27:35   32   24:35   26  2:10:55 
   32  1171 Kent Jönsson          FK Boken               SWE    36:36   34   42:13   33   28:34   33   27:21   34  2:14:44 
   33  1195 Conny Thoresson       Andrarums IF           SWE    33:08   30   44:50   34   37:47   35   36:48   35  2:32:33 

       1203 Anders Forsander      SoIK Hellas            SWE   Felst.        26:06   14   27:27   31   20:40   13          
       1205 Lars Johansson        OK Nackhe              SWE    39:23   35   40:37   32  Felst.      j start               
       1176 Magnus Wändel         Lunds OK               SWE    31:11   26  Felst.      j start      j start               
       1206 Håkan Nordahl         Simrishamns OK         SWE                 30:38   22                23:26   23          
       1207 Tomas Nilsson         Hässleholms OK         SWE                              25:09   22                       



H35  (8)                                   

    1  1214 Dennis Persson        Växjö OK               SWE    19:35    1   21:59    2   21:27    1   20:03    1  1:23:04 
    2  1208 Jan-Ove Wiking        Istrums SK             SWE    20:26    2   21:45    1   22:27    2   20:31    2  1:25:09 
    3  1209 Magnus Steén          OK Alehof              SWE    20:59    3   23:55    3   24:56    3   22:00    3  1:31:50 
    4  1216 Anders Svensson       Laholms IF OK          SWE    23:44    5   24:36    4   25:26    5   22:30    5  1:36:16 
    5  1213 Håkan Persson         Laholms IF OK          SWE    23:09    4   26:55    5   25:10    4   22:25    4  1:37:39 
    6  1212 Peter Johansson       Simlångsdalens IF      SWE    29:15    6   30:18    6   30:55    6   27:17    7  1:57:45 
    7  1215 Mirzet Cirkin         Örkelljunga FK         SWE    42:53    8   33:25    7   35:05    8   27:05    6  2:18:28 

       1210 Anders Vegelius       Kungälvs OK            SWE    38:28    7   39:24    8   31:34    7 j start               



H21  (61)                                  

    1   697 Erik Liljequist       OK Älme                SWE    18:29    6   18:32    1   18:45    1   18:05    1  1:13:51 
    2   681 Joakim Gunnarsson     Tumba-Mälarhöjden OK   SWE    17:57    2   21:46    5   19:57    3   19:21    3  1:19:01 
    3   695 Dariusz Sokalski      Härlövs IF             SWE    17:28    1   23:13   17   19:29    2   19:05    2  1:19:15 
    4   628 Jesper Håkansson      FK Göingarna           SWE    18:26    5   21:55    9   20:21    4   19:21    3  1:20:03 
    5   661 Jonathan Gunnarsson   OK Pan-Kristianstad    SWE    18:09    3   21:56   10   21:20   11   19:23    5  1:20:48 
    6   647 Ingemar Ericsson      Ronneby OK             SWE    18:19    4   21:46    5   21:06    9   19:39    6  1:20:50 
    7   653 Daniel Erlandsson     OK Skogsfalken         SWE    19:46   10   19:57    2   20:44    8   20:28   11  1:20:55 
    8   657 Martin Wendt          FK Boken               SWE    20:16   15   21:23    4   20:40    7   20:12    8  1:22:31 
    9   648 Måns Lennermo         Nässjö OK              SWE    18:39    7   22:12   11   22:47   23   20:25   10  1:24:03 
   10   627 Jonas Hogedal         Vänersborgs SK         SWE    19:48   11   21:48    7   21:32   12   21:00   15  1:24:08 
   11   670 Rasmus Leo            Bredaryds SOK          SWE    19:06    8   21:53    8   20:31    5   22:45   30  1:24:15 
   12   668 Henrik Svensson       OK Vilse 87            SWE    19:28    9   22:25   12   22:04   16   20:20    9  1:24:17 
   13   691 Mikael Löfving        IF Hagen               SWE    21:18   23   22:42   15   20:38    6   20:07    7  1:24:45 
   14   690 Henrik Bengtsson      Falkenbergs OK         SWE    19:49   12   23:21   18   21:43   13   20:57   13  1:25:50 
   15   643 Andreas Lundblad      OK Nackhe              SWE    20:18   16   23:59   21   21:19   10   21:27   21  1:27:03 
   16   683 Niklas Nilsson        Härlövs IF             SWE    21:35   26   22:26   13   21:49   15   21:16   19  1:27:06 
   17   646 Andreas Svensson      Falköpings AIK OK      SWE    20:15   14   22:54   16   23:12   31   21:24   20  1:27:45 
   18   687 Jacob Hansen          Spring Cup OK          DK     20:43   21   24:27   26   21:47   14   21:10   18  1:28:07 
   19   666 Mattias Killander     Hästveda OK            SWE    19:58   13   24:04   23   23:11   30   21:56   25  1:29:09 
   20   641 Simon Lennermo        Nässjö OK              SWE    22:36   32   23:53   20   22:08   18   20:35   12  1:29:12 
   21   678 Richard Johansson     OK Pan-Kristianstad    SWE    20:57   22   24:29   28   22:46   22   21:05   17  1:29:17 
   22   649 Victor Axbom          OK Landehof            SWE    22:33   31   22:27   14   22:45   21   21:55   24  1:29:40 
   23   699 Daniel Hjortvall      Hestra IF              SWE    20:39   19   25:34   33   22:07   17   21:51   22  1:30:11 
   24   671 Mads K. Larsen        Spring Cup OK          DK     22:05   30   24:14   24   23:03   28   20:58   14  1:30:20 
   25   656 Niclas Sahlin         Vänersborgs SK         SWE    21:19   24   23:45   19   23:37   34   22:05   26  1:30:46 
   26   663 Mikael Pihl           Lunds OK               SWE    21:27   25   23:59   21   22:54   24   22:33   29  1:30:53 
   27   669 Magnus Fransson       SOK Aneby              SWE    20:22   17   24:59   31   22:56   26   22:56   32  1:31:13 
   28   665 Anton Hemlin          IK Uven                SWE    21:45   27   24:34   29   22:54   24   22:46   31  1:31:59 
   29   650 Henrik Johansson      Falköpings AIK OK      SWE    22:59   34   24:27   26   22:32   20   22:07   27  1:32:05 
   30   693 P-O Derebrant         SOK Aneby              SWE    22:49   33   24:26   25   23:24   32   21:53   23  1:32:32 
   31   692 Robert Westman        OK Alehof              SWE    20:42   20   27:59   40   23:01   27   22:18   28  1:34:00 
   32   682 Emil Lundstedt        Växjö OK               SWE    25:39   44   25:14   32   22:09   19   21:00   15  1:34:02 
   33   679 Filip Reimers         Hästveda OK            SWE    20:36   18   27:39   38   23:07   29   23:52   36  1:35:14 
   34   664 Roine Schölin         Örkelljunga FK         SWE    22:02   29   27:32   37   24:45   37   23:10   33  1:37:29 
   35   688 Martin Kriblad        Hjärnarps GH OL        SWE    23:27   37   27:40   39   24:07   36   23:17   34  1:38:31 
   36   658 Felix Alnervik        IS Kullen              SWE    21:58   28   29:41   44   23:52   35   24:08   39  1:39:39 
   37   652 Claes Andersson       Falkenbergs OK         SWE    25:24   43   26:00   34   26:44   44   24:57   41  1:43:05 
   38   660 Torbjörn Persson      Nässjö OK              SWE    23:48   38   29:14   41   26:19   41   25:16   43  1:44:37 
   39   626 Daniel Nilsson        Andrarums IF           SWE    23:24   36   26:16   35   26:39   43   28:25   48  1:44:44 
   40   676 Petter Andersson      Växjö OK               SWE    25:10   41   30:48   45   25:12   38   24:26   40  1:45:36 
   41   684 Daniel Halvardsson    Nässjö OK              SWE    25:50   45   29:34   43   27:26   47   24:02   38  1:46:52 
   42   685 Stefan Månsson        OK Löftan              SWE    24:47   40   29:16   42   27:24   46   26:17   44  1:47:44 
   43   696 Tobias Killander      Hästveda OK            SWE    23:06   35   33:41   47   26:55   45   25:00   42  1:48:42 
   44   644 Simon Månsson         Örkelljunga FK         SWE    23:53   39   36:35   51   25:30   40   23:50   35  1:49:48 
   45   639 Tobias Håkansson      IK Uven                SWE    25:19   42   36:13   50   26:20   42   26:56   45  1:54:48 
   46   629 Alexander Lindblom    Stigmännen Karlshamns  SWE    28:41   47   31:13   46   30:56   49   29:12   49  2:00:02 
   47   672 Mikael Carlsvärd      IS Kullen              SWE    27:29   46   36:52   52   29:37   48   27:51   46  2:01:49 
   48   640 Fredrik Svensson      OK Torfinn             SWE    30:03   48   34:22   48   34:40   55   30:48   50  2:09:53 
   49   677 Christian Lindblom    Stigmännen Karlshamns  SWE    32:35   51   35:00   49   33:26   54   31:00   52  2:12:01 
   50   659 Tobias Bjelk          Hästveda OK            SWE    32:22   50   40:31   54   32:49   51   28:18   47  2:14:00 
   51   667 Gert Olsson           Tockarps IK            SWE    36:58   53   41:50   57   33:08   53   31:40   53  2:23:36 
   52   674 Lennart Andersson     SOK 68                 SWE    36:24   52   41:30   55   37:04   56   33:38   55  2:28:36 
   53   662 Rikard Carlsson       Tenhults SOK           SWE    37:38   54   48:28   59   38:54   57   30:59   51  2:35:59 
   54   680 Vincent Lingehed      Falköpings AIK OK      SWE  1:07:15   57   39:48   53   31:15   50   32:19   54  2:50:37 
   55   673 Björn Lövdahl         Hässleholms OK         SWE    45:17   55   57:33   60   49:34   58   45:32   56  3:17:56 

        675 Albin Andersson       Falkenbergs OK         SWE   Felst.        45:02   58  Felst.       Felst.               
        651 Johan Ericsson        Hammarby IF OF         SWE   Felst.        26:37   36   25:15   39   23:52   36          
        689 Klas Johansson        Växjö OK               SWE    31:24   49   41:47   56   33:01   52  Felst.               
        698 Marcus Färg           Eksjö SOK              SWE   Felst.        24:51   30   23:35   33 j start               
        694 Andreas Enfors        Tockarps IK            SWE    56:49   56                                                 
        700 Richard Sjöholm       OK Pan-Kristianstad    SWE                 21:17    3                                    



H20  (3)                                   

    1  1282 Patrik Johansson      Kexholms SK            SWE    25:26    2   22:52    1   22:04    1   18:45    1  1:29:07 
    2  1280 Erik Lissel           OK Tisaren             SWE    22:45    1   23:13    2   22:55    2   20:51    3  1:29:44 
    3  1281 Tobias Govik          Stångenäs AIS          SWE    27:20    3   34:28    3   25:47    3   19:46    2  1:47:21 



H18  (17)                                  

    1  1293 Pär Josefsson         Kalmar OK              SWE    20:14    5   20:02    1   18:00    1   16:27    1  1:14:43 
    2  1291 Lukas Brodin          Hylte OK               SWE    17:41    1   23:56    7   20:05    4   16:36    2  1:18:18 
    3  1283 Johan Samuelsson      Halmstad OK            SWE    19:25    4   23:22    4   19:18    2   17:07    4  1:19:12 
    4  1290 David Boman           Stångenäs AIS          SWE    18:40    3   21:33    2   23:16   12   17:04    3  1:20:33 
    5  1289 Calle Stenberg        OK Skogshjortarna      SWE    18:09    2   23:55    6   19:55    3   18:44    7  1:20:43 
    6  1297 Mattias Johansson     FK Boken               SWE    20:48    7   22:13    3   20:20    5   19:02    8  1:22:23 
    7  1288 Rasmus Persson        Falköpings AIK OK      SWE    21:16    9   23:31    5   20:39    6   17:56    5  1:23:22 
    8  1287 Pontus Johansson      Kexholms SK            SWE    20:53    8   24:01    8   21:29    8   20:17   10  1:26:40 
    9  1296 Jonas Hemlin          IK Uven                SWE    20:30    6   25:25   11   21:51    9   19:31    9  1:27:17 
   10  1294 Oskar Lyding          Hylte OK               SWE    27:01   15   24:14    9   21:18    7   18:31    6  1:31:04 
   11  1284 Joakim Rosén          Stångenäs AIS          SWE    23:10   11   28:05   13   25:49   14   20:18   11  1:37:22 
   12  1285 Patrik Andersson      Hylte OK               SWE    25:15   13   28:13   14   23:07   11   21:04   14  1:37:39 
   13  1298 Birger Andersson      IK Uven                SWE    23:15   12   31:40   15   22:40   10   20:29   13  1:38:04 
   14  1295 Tobias Johansson      Laholms IF OK          SWE    26:24   14   26:37   12   25:33   13   20:19   12  1:38:53 
   15  1286 Marcus Karlsson       Simlångsdalens IF      SWE    36:33   17   38:31   16   27:49   15   23:13   16  2:06:06 
   16  1292 Emil Bruhn            Boxholm-Mjölby OL      SWE    35:06   16   41:32   17   33:50   16   24:53   17  2:15:21 

       1299 Christopher Wiberg    Politiet's IF Köpenham DK     22:37   10   24:36   10 j start        22:12   15          



H16  (16)                                  

    1  1303 Christoffer Ohlsson   Uddevalla OK           SWE    16:06    2   17:10    1   17:25    3   13:57    3  1:04:38 
    2  1309 Petter Samuelsson     OK 64 Torpa            SWE    14:56    1   19:34    3   17:16    2   14:02    4  1:05:48 
    3  1308 Gustav Stenberg       OK Skogshjortarna      SWE    16:13    3   18:27    2   17:27    4   15:07    7  1:07:14 
    4  1311 Gustav Marthinsson    Hylte OK               SWE    17:20    7   24:13    9   18:55    6   14:05    5  1:14:33 
    5  1301 Rasmus Schurmann      Hylte OK               SWE    18:12    8   23:56    8   18:16    5   14:10    6  1:14:34 
    5  1304 Nils Spetz            Ulricehamns OK         SWE    18:30    9   20:22    4   19:59    8   15:43   12  1:14:34 
    7  1305 Robert Wetterlöf      OK Tyringe             SWE    16:55    5   21:24    5   23:32   10   16:02   13  1:17:53 
    8  1307 Anton Österblad       FK Boken               SWE    20:24   12   24:25   10   19:01    7   15:08    8  1:18:58 
    9  1310 Martin Lissel         OK Tisaren             SWE    18:38   10   28:22   12   22:25    9   15:30    9  1:24:55 
   10  1306 Dennis Johansson      Stångenäs AIS          SWE    26:53   13   23:15    7   26:21   13   17:17   14  1:33:46 
   11  1300 Tobias Edström        OK Gisle               SWE    20:13   11   39:36   14   25:55   11   15:30    9  1:41:14 
   12  1313 Johan Lövdahl         Hässleholms OK         SWE    31:49   14   35:38   13   36:07   14   24:35   16  2:08:09 

       1302 Mattias Engström      Hjärnarps GH OL        SWE    17:11    6   24:25   10  Felst.        15:42   11          
       1312 Daniel Samuelsson     IK Trenne Ullared      SWE    16:28    4   22:08    6  Felst.        13:22    1          
       1315 Gustav Åhrén          Motala AIF OL          SWE                              16:58    1   13:26    2          
       1316 Oskar Åhrén           Motala AIF OL          SWE                              25:59   12   18:24   15          



H14  (26)                                  

    1  1329 Anton Johansson       OK Orion               SWE    12:31    2   16:44    1   14:42    1   13:31    1    57:28 
    2  1338 Lucas Wändel          Lunds OK               SWE    12:24    1   17:32    3   15:48    2   14:00    2    59:44 
    3  1336 Johan Sandlund        OK Njudung             SWE    13:40    5   18:24    4   16:04    3   15:13    5  1:03:21 
    4  1323 Oskar Andersson       OK Gynge               SWE    13:07    3   17:05    2   17:47    7   15:49    9  1:03:48 
    5  1339 David Arborelius      IS Kullen              SWE    15:18    9   20:54    8   17:13    6   14:24    3  1:07:49 
    6  1332 Viktor Flingmark      Uddevalla OK           SWE    13:20    4   23:15   11   16:33    5   16:13   10  1:09:21 
    7  1321 Rasmus Blockgren      Falkenbergs OK         SWE    15:14    8   20:36    6   19:04   10   15:22    6  1:10:16 
    8  1330 David Porle           Växjö OK               SWE    14:19    7   20:13    5   21:44   17   15:28    7  1:11:44 
    9  1335 Peter Andersson       Hylte OK               SWE    21:22   21   20:48    7   16:05    4   14:56    4  1:13:11 
   10  1326 Erik Lindblom         Vänersborgs SK         SWE    18:16   17   21:21   10   22:38   20   15:42    8  1:17:57 
   11  1333 Fredrik Sambergs      IS Kullen              SWE    21:17   20   21:08    9   19:04   10   17:10   12  1:18:39 
   12  1331 Per Moberg            Vänersborgs SK         SWE    16:04   11   23:55   13   23:27   21   20:39   20  1:24:05 
   13  1334 Niklas Schrewelius    FK Snapphanarna        SWE    20:21   19   25:38   14   18:59    8   19:18   18  1:24:16 
   14  1327 Joel Kristiansson     Markaryds FK           SWE    17:32   16   27:43   16   21:10   16   18:55   16  1:25:20 
   15  1322 Jonas Johansson       Stångenäs AIS          SWE    18:56   18   30:52   17   19:59   15   17:22   15  1:27:09 
   16  1324 Erik Skärberg         Vänersborgs SK         SWE    21:57   22   27:15   15   19:00    9   24:41   21  1:32:53 
   17  1319 Marcus Boman          Stångenäs AIS          SWE    15:27   10   41:27   21   19:14   12   16:52   11  1:33:00 
   18  1317 Anton Blom            IK Uven                SWE    17:26   15   33:51   19   22:18   19   19:40   19  1:33:15 

       1318 Jonathan Schurmann    Hylte OK               SWE    24:31   23   37:22   20   26:39   22  Felst.               
       1325 Patrik Brorsson       Tockarps IK            SWE    16:48   13   23:23   12  Felst.       Felst.               
       1337 Sebastian Ståhl       IS Kullen              SWE    17:16   14 j start        19:26   14   19:02   17          
       1328 Erik Bengtsson        IS Kullen              SWE    16:17   12   31:45   18  Felst.      j start               
       1340 Jens Åkerman          Gävle OK               SWE                              19:20   13   17:20   14          
       1341 Karl Åhrén            Motala AIF OL          SWE                              27:46   23   17:13   13          
       1342 Simon Engel           Hässleholms OK         SWE                              21:52   18                       
       1320 Jonas Falck Weber     Tisvilde Hegn OK       DK     14:00    6                                                 



H12  (15)                                  

    1  1345 Albin Schurmann       Hylte OK               SWE    14:42    2   12:44    2   15:35    3   13:02    6    56:03 
    2  1343 Oskar Stenberg        OK Skogshjortarna      SWE    13:28    1   17:24    9   14:52    2   11:01    1    56:45 
    3  1344 Mattias Johansson     Stångenäs AIS          SWE    15:42    4   13:00    3   16:22    5   12:24    2    57:28 
    4  1355 Per Samuelsson        IK Trenne Ullared      SWE    16:18    7   16:17    6   14:26    1   13:03    7  1:00:04 
    5  1356 Joel Einarsson        OK Torfinn             SWE    16:03    6   17:03    8   18:51    7   13:00    4  1:04:57 
    6  1351 Pontus Blockgren      Falkenbergs OK         SWE    20:17   12   12:39    1   18:39    6   13:30    9  1:05:05 
    7  1346 Oskar Jonasson        FK Finn                SWE    22:06   13   14:53    4   16:03    4   13:01    5  1:06:03 
    8  1354 Erik Kristiansson     Markaryds FK           SWE    18:07    9   15:33    5   22:11   10   15:06   12  1:10:57 
    9  1350 Anton Domby           OK Stigen              SWE    16:02    5   20:26   12   20:04    8   14:29   11  1:11:01 
   10  1352 Johan Brink           Markaryds FK           SWE    20:06   11   18:33   10   20:09    9   12:36    3  1:11:24 
   11  1353 Filip Almgren         OK Stigen              SWE    19:29   10   21:41   13   23:46   11   16:59   13  1:21:55 
   12  1348 William Lindblom      Stigmännen Karlshamns  SWE    22:07   14   20:25   11   24:36   12   19:38   14  1:26:46 

       1347 Anton Månsson         Örkelljunga FK         SWE    15:07    3   16:19    7 j start        13:22    8          
       1349 Emil Robertsson       Örkelljunga FK         SWE    17:06    8   32:56   14 j start        13:52   10          
       1357 Filip Nordahl         Simrishamns OK         SWE                 42:08   15                23:18   15          



H10  (7)                                   

    1  1359 Jonatan Porle         Växjö OK               SWE    15:20    1   13:03    1   13:57    2   11:11    2    53:31 
    2  1358 August Mollén         OK Denseln             SWE    18:19    3   13:30    4   12:58    1   13:08    4    57:55 
    3  1360 Björn Samuelsson      IK Trenne Ullared      SWE    16:20    2   13:14    2   19:29    4   10:09    1    59:12 
    4  1361 Hampus Schrewelius    FK Snapphanarna        SWE    18:25    4   13:22    3   16:02    3   11:40    3    59:29 
    5  1609 Aron Hugoson          Kvillebyns SK          SWE    24:14    5   18:20    5   29:23    5   19:17    6  1:31:14 

       1362 Samuel Giselsson      Ronneby OK             SWE   Felst.        34:01    6   41:31    6   14:58    5          
       1363 Adam Segerslätt       Rävetofta OK           SWE                            j start        27:51    7          



D75  (7)                                   

    1  1604 Clarie Ek             OK Pan-Kristianstad    SWE    21:39    1   26:50    1   28:37    3   23:52    2  1:40:58 
    2  1366 Inga-Lisa Hedström    OK Pan-Kristianstad    SWE    29:05    2   34:52    2   28:58    4   22:39    1  1:55:34 
    3  1367 Marianne Ericsson     Tockarps IK            SWE    36:58    4   43:30    5   27:45    2   24:16    3  2:12:29 
    4  1369 Gunborg Carlsson      OK Gynge               SWE    36:42    3   40:08    4   35:17    5   32:14    4  2:24:21 

       1368 Karin Jönsson         Falkenbergs OK         SWE   Felst.        38:03    3   27:13    1  Felst.               
       1364 Aster Olsson          SK Graal               SWE    37:13    5  fullf.        54:33    6   38:03    5          
       1365 Ingrid Brorsson       Tockarps IK            SWE    58:41    6                             42:57    6          



D70  (6)                                   

    1  1375 Gunvor Göransson      Laholms IF OK          SWE    22:44    1   28:08    2   24:17    2   20:32    1  1:35:41 
    2  1372 Gun Hansson           Andrarums IF           SWE    24:22    2   24:16    1   23:31    1   23:48    3  1:35:57 
    3  1370 Ruth Gustavsson       IK Trenne Ullared      SWE    24:39    3   30:48    3   29:53    4   24:56    4  1:50:16 
    4  1373 Barbro Hugosson       Lunds OK               SWE    28:32    4   34:39    4   25:20    3   22:52    2  1:51:23 
    5  1371 Maj Carlsson          FK Snapphanarna        SWE    28:33    5   36:54    5   31:12    5   29:22    5  2:06:01 
    6  1374 Barbro Jonsson        OK Roslagen            SWE  1:05:39    6   42:56    6   37:20    6   38:06    6  3:04:01 



D65  (9)                                   

    1  1377 Anne-Catrine Persson  Mariestads FK          SWE    22:35    2   36:59    5   29:39    1   23:47    1  1:53:00 
    2  1378 Vivi-Anne Bylund      Rydboholms SK          SWE    26:18    5   34:36    1   30:10    2   25:04    2  1:56:08 
    3  1384 Gudrun Olofsson       Hjärnarps GH OL        SWE    23:52    3   34:43    2   34:32    4   26:46    5  1:59:53 
    4  1381 Kaisa Larsson         Halmstad OK            SWE    32:28    8   35:55    4   32:04    3   25:42    4  2:06:09 
    5  1379 Gunvor Nilsson        Hultsfreds OK          SWE    25:23    4   38:45    6   35:13    5   29:13    7  2:08:34 
    6  1382 Mildred Josefsson     Rydboholms SK          SWE    35:35    9   35:33    3   38:06    6   29:17    8  2:18:31 
    7  1383 Britt Mari Johansson  Tormestorps IF         SWE    30:30    6   42:58    7   42:30    7   25:26    3  2:21:24 
    8  1380 Doris Nilsson         Göteborgs Skidklubb    SWE    30:32    7   51:12    8   48:36    8   28:58    6  2:39:18 

       1376 Helen Andertoft       Markaryds FK           SWE    21:42    1  fullf.      j start      j start               



D60  (22)                                  

    1  1394 Kaarina Voudinmäki    Mullsjö SOK            SWE    20:33    3   27:27    6   23:23    3   19:43    2  1:31:06 
    2  1389 Gun Larsson           OK Lindena             SWE    23:18    6   24:36    1   23:25    4   20:22    4  1:31:41 
    3  1388 Ann-Mari Persson      Växjö OK               SWE    21:01    4   27:24    5   23:39    6   20:44    5  1:32:48 
    4  1406 Berit Byström         OK Virdarna            SWE    21:38    5   28:34    8   24:31    7   20:54    6  1:35:37 
    5  1393 Birgitta Carlsson     OK Orinto              SWE    26:56   12   25:17    3   23:29    5   20:59    7  1:36:41 
    6  1391 Kerstin Nilsson       OK Gynge               SWE    18:44    2   29:55    9   27:31    8   21:01    8  1:37:11 
    7  1407 Gull Svensson         Tockarps IK            SWE    24:50    8   25:04    2   30:55   17   18:57    1  1:39:46 
    8  1404 Bibbi Appelgren       Mariestads FK          SWE    24:51    9   28:02    7   27:43    9   23:15   10  1:43:51 
    9  1398 Britt Forsell Pirozzi Lunds OK               SWE    32:04   21   33:39   14   22:13    1   20:02    3  1:47:58 
   10  1396 Gunborg Gustafsson    Borås GIF              SWE    18:33    1   31:16   10   28:33   11   29:39   18  1:48:01 
   11  1405 Kerstin Spetz         Nitta IF               SWE    28:50   15   31:32   11   28:44   12   25:58   15  1:55:04 
   12  1400 Marita Johansson      Markbygdens OK         SWE    25:36   11   32:19   12   30:46   15   27:15   16  1:55:56 
   13  1397 Birgitta Tollesson    OK Alehof              SWE    28:52   16   33:36   13   30:17   13   23:55   12  1:56:40 
   14  1387 Hjördis Erlandsson    OK Lindena             SWE    25:29   10   39:44   21   30:21   14   23:36   11  1:59:10 
   15  1403 Kristina Johansson    Mullsjö SOK            SWE    28:06   13   39:29   20   34:56   20   21:33    9  2:04:04 
   16  1390 Solbritt Gustafsson   OK Virdarna            SWE    28:31   14   38:10   17   33:11   19   24:32   13  2:04:24 
   17  1385 Gunnel Nilsson        Malmö OK               SWE    30:51   20   37:21   16   35:26   21   33:43   19  2:17:21 
   18  1392 Ulla Bergqvist        Stigmännen Karlshamns  SWE    28:56   17   52:42   22   32:22   18   24:42   14  2:18:42 
   19  1402 Britt Olsson          SK Graal               SWE    29:49   18   38:15   18   35:43   22   36:43   20  2:20:30 
   20  1399 Marita Pusa           FK Boken               SWE    49:04   22   39:27   19   30:52   16   27:57   17  2:27:20 

       1401 Gunnel Karlsson       SOK 68                 SWE    24:09    7   26:21    4   22:58    2  Felst.               
       1395 Kerstin Ernvid        Nitta IF               SWE    30:09   19   34:07   15   27:53   10 j start               



D55  (13)                                  

    1  1419 Ingela Nelsén         Falkenbergs OK         SWE    20:01    2   20:19    1   19:53    1   18:28    1  1:18:41 
    2  1410 Britt-Marie Magnusson Laholms IF OK          SWE    20:07    3   24:55    2   21:32    2   19:21    4  1:25:55 
    3  1413 Inger Glans           OK Torfinn             SWE    18:02    1   28:08    4   23:03    3   18:55    2  1:28:08 
    4  1418 Britt-Marie Larsson   SOK 68                 SWE    21:13    4   30:24    7   24:26    5   19:07    3  1:35:10 
    5  1408 Karin Axelsson        IK Uven                SWE    26:13    8   27:39    3   23:49    4   21:32    5  1:39:13 
    6  1409 Åsa Ståhl             Hjärnarps GH OL        SWE    22:52    5   29:44    6   27:15    8   22:59    7  1:42:50 
    7  1412 Lena Jönsson          Laholms IF OK          SWE    24:32    7   28:47    5   25:59    7   23:41    8  1:42:59 
    8  1416 Berith Pettersson     Vänersborgs SK         SWE    23:17    6   43:32   10   27:51   11   23:56    9  1:58:36 
    9  1420 Karin Lindqvist       Växjö OK               SWE    26:57    9   41:03    9   27:29    9   25:11   11  2:00:40 
   10  1411 Gisela Löfving        Tibro OK               SWE    28:11   11   40:20    8   25:52    6   27:46   12  2:02:09 
   11  1417 Monica Ivarsson       OK Skogshjortarna      SWE    36:27   13   46:17   11   27:35   10   24:38   10  2:14:57 
   12  1415 Ylva Jansson          IF Hagen               SWE    31:55   12   50:21   12   28:14   12   28:53   13  2:19:23 

       1414 Birgitta Wiklund      OK Skogsvargarna       SWE    27:43   10 j start        28:29   13   21:58    6          



D50  (14)                                  

    1  1435 Ulla Engelby          OK Pan-Kristianstad    SWE    19:24    2   21:36    1   22:51    1   16:58    1  1:20:49 
    2  1424 Anne Kaill            IK Omega               SWE    20:51    3   24:10    4   23:33    2   18:44    3  1:27:18 
    3  1432 Barbro Liljequist     OK Älme                SWE    18:51    1   24:25    5   25:13    4   19:15    4  1:27:44 
    4  1425 Marianne Klasson      Ulricehamns OK         SWE    22:31    5   22:55    2   25:12    3   19:59    7  1:30:37 
    5  1422 Gunilla Hogedal       Vänersborgs SK         SWE    22:50    6   23:59    3   27:56    8   19:50    6  1:34:35 
    6  1431 Marie Svernestam      Linköpings OK          SWE    20:57    4   26:20    6   28:58    9   21:38    8  1:37:53 
    7  1427 Åsa Svensson          OK Pan-Kristianstad    SWE    25:08    7   33:27    8   29:20   10   19:32    5  1:47:27 
    8  1430 Elisabet Hemlin       IK Uven                SWE    27:05    9   33:43   10   25:57    6   23:53    9  1:50:38 
    9  1434 Ingrid Nyberg         FK Åsen                SWE    25:31    8   37:45   12   32:44   12   24:08   10  2:00:08 
   10  1433 Anna-Lena Govik       Stångenäs AIS          SWE    42:31   12   33:35    9   27:18    7   25:46   11  2:09:10 
   11  1426 Inger Johansson       OK Nackhe              SWE    33:47   10   41:00   13   35:53   13   26:55   12  2:17:35 

       1429 Linda Ljungdahl       Hjärnarps GH OL        SWE   Felst.        28:44    7   25:48    5   18:04    2          
       1423 Vanja Jinnemo         Hjärnarps GH OL        SWE    34:13   11   48:48   14                32:37   13          
       1421 Pia Andersson         Falkenbergs OK         SWE  j start        35:37   11   29:47   11 j start               



D45  (29)                                  

    1  1456 Lisel Arvidsson       Växjö OK               SWE    20:44    1   23:03    3   20:55    1   17:57    1  1:22:39 
    2  1445 Britta Sahlin         Vänersborgs SK         SWE    21:04    2   21:38    1   21:35    2   20:36    5  1:24:53 
    3  1437 Agneta Erfors         OK Torfinn             SWE    21:35    4   22:52    2   23:27    4   20:16    4  1:28:10 
    4  1461 Annette Falck-Larsson Vänersborgs SK         SWE    21:39    5   24:21    5   23:51    6   20:42    7  1:30:33 
    5  1457 Christina Söderblom   Ätrans IF              SWE    21:30    3   25:35    6   24:36    8   20:37    6  1:32:18 
    6  1443 Lena Olsson           Rävetofta OK           SWE    22:56    6   24:12    4   25:39   13   21:18    9  1:34:05 
    7  1449 Eva Svanberg          Järfälla OK            SWE    23:13    7   27:57    8   25:14   10   21:34   10  1:37:58 
    8  1459 Elisabet Månsson      OK Löftan              SWE    23:45    8   32:41   16   23:42    5   20:52    8  1:41:00 
    9  1454 Mariann Johansson     Kexholms SK            SWE    25:41   10   33:18   18   22:55    3   19:44    2  1:41:38 
   10  1448 Tina Hagård           Rävetofta OK           SWE    24:15    9   30:39   11   24:39    9   22:52   14  1:42:25 
   11  1447 Margareta Olsson      OK Tyringe             SWE    27:22   16   30:03    9   26:35   16   22:04   11  1:46:04 
   12  1446 Yvonne Jonsson        Växjö OK               SWE    25:46   12   31:02   12   26:34   15   24:00   16  1:47:22 
   13  1440 Annika Marthinsson    Hylte OK               SWE    26:47   13   31:14   13   28:40   20   22:24   13  1:49:05 
   14  1441 Helen Axelsson        IK Uven                SWE    25:44   11   33:36   19   27:50   19   22:07   12  1:49:17 
   15  1458 Barbro Fyrman         Växjö OK               SWE    26:55   15   32:53   17   26:04   14   24:22   17  1:50:14 
   16  1460 Eva Emanuelsson       IFK Lidingös Skid o OK SWE    28:59   18   30:31   10   27:19   18   25:20   19  1:52:09 
   17  1444 Ing-Marie Samuelsson  IK Trenne Ullared      SWE    27:36   17   31:32   14   27:06   17   25:58   20  1:52:12 
   18  1451 Susanne Olsson        Tidaholm SOK Sisu      SWE    33:53   22   33:43   20   25:20   11   22:59   15  1:55:55 
   19  1439 Yvonne Andersson      Hässleholms OK         SWE    31:59   20   34:35   21   31:04   22   28:08   24  2:05:46 
   20  1453 Eva-Lena Falk         Värend GN OL           SWE    33:14   21   42:04   23   31:32   23   28:49   25  2:15:39 
   21  1607 Gudrun Nilsson        Andrarums IF           SWE    39:14   25   39:19   22   32:44   25   25:12   18  2:16:29 
   22  1436 Lena Håkansson        IK Uven                SWE    38:23   23   44:31   25   30:00   21   26:23   22  2:19:17 
   23  1455 Annika Gustafson      OK Gipen               SWE    39:31   26   42:24   24   31:58   24   27:12   23  2:21:05 

       1438 Lotta Schurmann       Hylte OK               SWE    26:52   14   26:59    7   25:25   12  Felst.               
       1450 Gunilla Sandström     OK Stigen              SWE   Felst.        31:39   15   24:08    7   26:11   21          
       1452 Gith Swärd            Hässleholms OK         SWE    38:43   24   56:03   26 j start      j start               
       1442 Monica Larsson        OK Gipen               SWE    29:37   19  Felst.      j start      j start               
       1490 Gunilla Mårtensson    Simrishamns OK         SWE                                           35:14   26          
       1462 Christina Segerslätt  Rävetofta OK           SWE                            j start        20:05    3          



D40  (19)                                  

    1  1468 Åsa Wadensjö-Leo      Bredaryds SOK          SWE    20:22    1   22:35    1   20:19    1   19:15    1  1:22:31 
    2  1477 Ingela Andersson      Lunds OK               SWE    23:56    2   23:07    2   23:03    4   20:52    4  1:30:58 
    3  1465 Ingrid Johansson      Laholms IF OK          SWE    24:30    3   24:50    4   22:53    3   21:53    5  1:34:06 
    4  1479 Lotta Gyllensten      Rävetofta OK           SWE    27:28    6   27:01    5   25:22    7   22:59    6  1:42:50 
    5  1474 Eva Almgren           OK Stigen              SWE    25:59    4   28:45    6   24:54    6   26:03   11  1:45:41 
    6  1467 Lena Arnoldsson       Tidaholm SOK Sisu      SWE    27:28    6   29:29    7   25:36    8   24:08    7  1:46:41 
    7  1478 Helena Johansson      OK Gisle               SWE    28:01    8   29:38    8   27:22   10   24:30    9  1:49:31 
    8  1466 Lena Thuresson        Burseryds IF           SWE    26:45    5   31:19    9   29:19   11   24:19    8  1:51:42 
    9  1472 Susanne Domby         OK Stigen              SWE    28:10    9   33:09   10   26:12    9   24:48   10  1:52:19 
   10  1471 Lena Johansson        OK Nackhe              SWE    28:58   10   35:04   11   29:50   13   27:12   14  2:01:04 
   11  1463 Carina Samuelsson     OK Tyringe             SWE    29:22   11   46:10   17   29:28   12   26:22   12  2:11:22 
   12  1470 Annica Andersson      Lunds OK               SWE    31:32   14   41:18   16   33:20   15   26:33   13  2:12:43 
   13  1475 Ann-Kristin Spetz     Ulricehamns OK         SWE    31:29   13   35:18   12   32:46   14   37:20   15  2:16:53 
   14  1464 Anna Karin Skärberg   Vänersborgs SK         SWE    36:11   16   38:59   14   45:40   17   38:17   16  2:39:07 

       1469 Ann-Marie Hansson     IS Kullen              SWE    33:34   15   40:50   15   42:05   16  Felst.               
       1473 Carina Langmoen       Kungälvs OK            SWE    30:07   12   37:31   13 j start       Felst.               
       1480 Agneta Nordholm       Sävedalens AIK         SWE                 23:37    3                19:23    2          
       1481 Anna Åhrén            Motala AIF OL          SWE                              21:40    2   20:43    3          
       1482 Annika Engel          Hässleholms OK         SWE                              23:34    5                       



D35  (7)                                   

    1  1489 Sara Giselsson        Ronneby OK             SWE    22:12    1   24:03    1   21:59    1   19:40    1  1:27:54 
    2  1486 Camilla Brorsson      Tockarps IK            SWE    23:42    2   26:56    2   23:29    2   22:21    2  1:36:28 
    3  1485 Helena Kristiansson   Markaryds FK           SWE    29:18    4   30:03    3   26:59    4   24:51    4  1:51:11 
    4  1483 Marie Anebreid        Tidaholm SOK Sisu      SWE    27:02    3   36:11    5   26:51    3   24:21    3  1:54:25 
    5  1488 Ulrika Andersson      Hylte OK               SWE    32:36    5   39:33    7   31:28    6   27:52    7  2:11:29 
    6  1484 Susanne Burström      FK Boken               SWE    36:41    6   38:20    6   32:21    7   26:14    6  2:13:36 

       1487 Ann-Sofie Brink       Markaryds FK           SWE   Felst.        33:26    4   28:00    5   25:01    5          



D21  (36)                                  

    1   582 Helena Jansson        IF Hagen               SWE    17:40    1   19:25    1   20:00    1   18:01    1  1:15:06 
    2   586 Anna (Humlaröd) Perss FK Göingarna           SWE    18:15    2   22:12    3   20:59    2   19:36    2  1:21:02 
    3   581 Sofie Petersson       OK Pan-Kristianstad    SWE    19:18    3   22:30    4   22:11    3   20:03    3  1:24:02 
    4   561 Frida Andersson       Falkenbergs OK         SWE    21:17    6   21:56    2   22:35    4   20:27    4  1:26:15 
    5   555 Lotta Saetre          OK Orinto              SWE    20:37    4   22:36    5   23:21    5   21:21    6  1:27:55 
    6   587 Sara Gustavsson       Växjö OK               SWE    21:13    5   23:54    7   23:46    6   21:36    7  1:30:29 
    7   583 Marie Svensson        OK Pan-Kristianstad    SWE    24:15   10   25:29    8   25:02    8   21:17    5  1:36:03 
    8   594 Emelie Svalin         Vänersborgs SK         SWE    22:38    8   26:20   12   24:38    7   22:41    9  1:36:17 
    9   556 Charlotta Nilsson     FK Göingarna           SWE    24:15   10   26:02   10   25:29   10   22:13    8  1:37:59 
   10   577 Eva Gustavsson        Falkenbergs OK         SWE    23:16    9   26:19   11   25:43   11   23:07   11  1:38:25 
   11   559 Malin Sörstrand       SOK 68                 SWE    24:55   14   25:49    9   26:58   13   22:49   10  1:40:31 
   12   572 Carin Emanuelsson     IFK Lidingös Skid o OK SWE    26:14   18   27:05   14   25:13    9   23:44   12  1:42:16 
   13   566 Malin Schölin         Örkelljunga FK         SWE    28:29   23   26:44   13   27:08   14   24:33   15  1:46:54 
   14   568 Emelie Andersson      Hässleholms OK         SWE    26:16   19   27:44   16   28:37   17   24:45   17  1:47:22 
   15   591 Eleonore Andersson    Hässleholms OK         SWE    24:48   13   28:41   17   31:20   25   24:21   14  1:49:10 
   16   593 Lina Hulander         Ulricehamns OK         SWE    30:04   27   27:33   15   28:52   18   24:40   16  1:51:09 
   17   590 Anna Karlsson         Växjö OK               SWE    26:04   17   30:22   19   29:00   19   26:06   21  1:51:32 
   18   589 Carolina Klasson      Ulricehamns OK         SWE    27:02   21   30:45   20   29:24   20   25:21   19  1:52:32 
   19   562 Anna Nilsson          FK Snapphanarna        SWE    31:40   30   28:49   18   27:32   15   25:19   18  1:53:20 
   20   592 Sofia Killander       Hästveda OK            SWE    24:46   12   31:28   23   30:28   23   26:44   23  1:53:26 
   21   575 Susanne Sjöö          Eksjö SOK              SWE    24:56   15   37:33   31   27:36   16   23:45   13  1:53:50 
   22   573 Lotta Lidman Almqvist Västerviks OK          SWE    27:19   22   31:17   22   29:35   21   26:10   22  1:54:21 
   23   567 Isabell Håkansson     Sävedalens AIK         SWE    25:15   16   30:47   21   30:22   22   28:13   27  1:54:37 
   24   574 Emma Kriblad          Hjärnarps GH OL        SWE    26:42   20   32:51   27   31:51   26   27:08   24  1:58:32 
   25   564 Emilia Svärm          OK Gisle               SWE    31:01   29   32:29   25   30:28   23   25:40   20  1:59:38 
   26   579 Sandra Wedlin         Sävedalens AIK         SWE    29:23   25   32:43   26   33:00   28   28:39   28  2:03:45 
   27   585 Hanna Weimann         IK Uven                SWE    30:27   28   32:26   24   32:36   27   28:54   29  2:04:23 
   28   565 Emma Alnervik         IS Kullen              SWE    29:09   24   34:15   29   33:55   29   27:31   26  2:04:50 
   29   571 Anna Karlsson         SOK 68                 SWE    29:55   26   33:17   28   35:25   30   32:04   32  2:10:41 
   30   563 Malin Marthinsson     Hylte OK               SWE    40:15   33   39:01   32   39:17   33   30:11   31  2:28:44 
   31   578 Rocio Huerta-Balague  Falköpings AIK OK      SWE    55:37   34   36:45   30   37:57   32   27:10   25  2:37:29 
   32   560 Emma Karlsson         Tenhults SOK           SWE    56:33   35 1:00:14   34   37:50   31   29:39   30  3:04:16 
   33   570 Karin Westberg        IFK Göteborg           SWE  1:02:14   36   56:13   33   46:36   34   41:17   34  3:26:20 

        588 Sara Svensson         OK Pan-Kristianstad    SWE    22:01    7   22:50    6   26:19   12  Felst.               
        557 Linda Jinnemo         Hjärnarps GH OL        SWE    40:12   32                             38:40   33          
        569 Charlotte Wedlin      Sävedalens AIK         SWE    33:43   31 j start      j start      j start               



D20  (7)                                   

    1  1534 Pernilla Olsson       Rävetofta OK           SWE    24:40    2   26:15    1   24:55    2   24:09    3  1:39:59 
    2  1532 Anna Månsson          OK Löftan              SWE    23:45    1   28:18    2   25:15    3   23:09    1  1:40:27 
    3  1535 Anna Hulander         Ulricehamns OK         SWE    27:44    5   28:35    3   24:47    1   23:39    2  1:44:45 
    4  1533 Anna Josefsson        Kalmar OK              SWE    28:52    6   32:39    4   28:05    6   24:53    5  1:54:29 
    5  1536 Elin Carlsson         Hylte OK               SWE    25:03    3   39:35    6   26:09    4   24:34    4  1:55:21 
    6  1531 Lisa Kaill            IK Omega               SWE    30:03    7   45:16    7   28:03    5   25:30    6  2:08:52 

       1537 Marie Jinnemo         Hjärnarps GH OL        SWE    27:32    4   34:06    5                27:26    7          



D18  (13)                                  

    1  1539 Lina Sandström        OK Stigen              SWE    18:44    2   22:20    2   19:38    3   19:00    1  1:19:42 
    2  1548 Sofia Salomonsson     Vänersborgs SK         SWE    18:43    1   23:18    4   19:09    2   20:02    3  1:21:12 
    3  1547 Elin Svensson         OK Skogsfalken         SWE    19:46    3   25:57    6   19:07    1   19:16    2  1:24:06 
    4  1542 Lina Larsson          Vänersborgs SK         SWE    21:48    4   22:14    1   21:07    4   20:34    5  1:25:43 
    5  1540 Jannie Hagård         Rävetofta OK           SWE    23:47    7   22:36    3   21:18    5   20:13    4  1:27:54 
    6  1549 Emma Marthinsson      Hylte OK               SWE    23:29    5   24:32    5   24:34    8   21:36    6  1:34:11 
    7  1545 Lisa Borssén          OK Kroppefjäll         SWE    24:37    8   26:35    7   22:11    6   21:39    7  1:35:02 
    8  1550 Carolina Josefsson    Vänersborgs SK         SWE    26:05   10   26:37    8   22:22    7   21:53    8  1:36:57 
    9  1611 Mathilda Johansson    Lunds OK               SWE    23:41    6   28:50   11   26:34   11   22:09    9  1:41:14 
   10  1538 Anna Olsson           OK Tyringe             SWE    26:03    9   28:02    9   26:58   12   24:22   10  1:45:25 
   11  1541 Lisa Weimann          IK Uven                SWE    30:04   12   28:07   10   26:05   10   25:30   12  1:49:46 
   12  1544 Matilda Jonsson       FK Finn                SWE    32:07   13   44:09   13   25:52    9   25:03   11  2:07:11 

       1546 Johanna Falk          Värend GN OL           SWE    26:32   11   30:32   12   30:46   13 j start               



D16  (13)                                  

    1  1557 Amanda Leo            Bredaryds SOK          SWE    17:08    3   18:19    1   16:14    1   15:10    1  1:06:51 
    2  1556 Ann-Sofie Larsson     Örkelljunga FK         SWE    15:20    1   24:48    4   16:20    2   17:10    3  1:13:38 
    3  1561 Sofie Hansen          FK Boken               SWE    17:36    4   21:37    2   18:42    4   16:43    2  1:14:38 
    4  1552 Sofie Söderblom       Ätrans IF              SWE    20:00    6   23:05    3   18:50    5   18:21    5  1:20:16 
    5  1555 Johanna Johansson     OK Nackhe              SWE    16:57    2   26:31    5   17:50    3   18:59    6  1:20:17 
    6  1560 Elin Thuresson        Burseryds IF           SWE    19:39    5   28:29    6   21:55    8   18:19    4  1:28:22 
    7  1559 Frida Domby           OK Stigen              SWE    23:55   10   29:14    7   19:48    6   19:13    8  1:32:10 
    8  1551 Johanna Alfredsson    Vänersborgs SK         SWE    20:36    7   32:53   10   20:47    7   19:09    7  1:33:25 
    9  1562 Anna Almgren          OK Stigen              SWE    20:57    8   33:24   11   21:56    9   20:03    9  1:36:20 
   10  1554 Emma Månsson          Örkelljunga FK         SWE    28:02   11   29:46    9   23:36   11   22:19   10  1:43:43 

       1558 Cecilia Emanuelsson   IFK Lidingös Skid o OK SWE    21:48    9   29:17    8   23:10   10 j start               
       1582 Elin Nordahl          Simrishamns OK         SWE                 46:42   12                22:39   11          
       1553 Hanna Josefsson       Vänersborgs SK         SWE  j start      j start      j start        23:07   12          



D14  (19)                                  

    1  1575 Stina Berg            IS Kullen              SWE    13:16    1   17:33    2   15:39    1   15:04    2  1:01:32 
    2  1581 Gry Granstedt         Idefjordens SK         SWE    14:38    4   17:08    1   16:41    3   14:44    1  1:03:11 
    3  1570 Evelina Johansson     Vänersborgs SK         SWE    14:07    2   20:47    7   16:10    2   15:09    3  1:06:13 
    4  1563 Agnes Leo             Bredaryds SOK          SWE    14:32    3   19:50    6   17:16    4   15:55    5  1:07:33 
    5  1572 Nicole Ljungdahl      Hjärnarps GH OL        SWE    16:12    6   18:29    4   17:36    5   15:51    4  1:08:08 
    6  1577 Julia Dahl            IS Kullen              SWE    17:14    7   17:51    3   18:33    7   16:16    6  1:09:54 
    7  1566 Matilda Stensson      IS Kullen              SWE    15:58    5   19:44    5   18:16    6   17:34    7  1:11:32 
    8  1568 Maja Arborelius       IS Kullen              SWE    20:31    8   23:58    9   20:27    9   18:00   10  1:22:56 
    9  1579 Emmy Thuresson        Burseryds IF           SWE    22:19   11   22:51    8   21:29   10   22:27   15  1:29:06 
   10  1565 Klara Hemlin          IK Uven                SWE    22:37   12   25:11   10   24:23   15   17:35    8  1:29:46 
   11  1564 Emelie Lennartsdotter Hästveda OK            SWE    24:32   14   31:10   16   19:20    8   17:41    9  1:32:43 
   12  1574 Kajsa Schrewelius     FK Snapphanarna        SWE    20:48    9   30:53   15   23:13   12   20:49   13  1:35:43 
   13  1580 Kajsa Spetz           Ulricehamns OK         SWE    23:45   13   29:15   11   24:19   14   18:40   11  1:35:59 
   14  1571 Marika Arvidsson      Växjö OK               SWE    21:19   10   30:08   12   24:09   13   21:59   14  1:37:35 
   15  1578 Jessica Bjelk         Hästveda OK            SWE    26:06   15   30:38   13   24:52   16   26:02   16  1:47:38 
   16  1576 Anna Edin             Boxholm-Mjölby OL      SWE    39:50   17   30:44   14   22:30   11   20:35   12  1:53:39 
   17  1567 Jenni Robertsson      Örkelljunga FK         SWE    38:17   16   52:56   17   37:29   18   30:40   17  2:39:22 
   18  1569 Amanda Persson        Tockarps IK            SWE    45:52   19 1:27:30   18   57:26   19   33:33   18  3:44:21 

       1573 Annette Larsson       Örkelljunga FK         SWE    45:26   18                28:35   17                       



D12  (12)                                  

    1  1583 Jessica Nilsson       OK Torfinn             SWE    13:23    1   13:00    1   16:40    2   12:45    2    55:48 
    2  1590 Tilda Johansson       OK Orion               SWE    15:45    3   13:00    1   16:48    3   11:35    1    57:08 
    3  1592 Moa Svensson          Nässjö OK              SWE    16:17    4   15:18    5   17:39    4   14:24    6  1:03:38 
    4  1594 Minda Langmoen        Kungälvs OK            SWE    23:51    7   16:18    6   15:47    1   12:51    3  1:08:47 
    5  1586 Emma Andersson        OK Gynge               SWE    19:20    5   14:10    3   22:32    6   13:40    4  1:09:42 
    6  1591 Pim Hedberg           Lunds OK               SWE    24:32    8   14:42    4   18:07    5   14:01    5  1:11:22 
    7  1588 Sofia Johansson       OK Nackhe              SWE    20:06    6   25:58    8   26:24    9   18:48    8  1:31:16 
    8  1589 Marica Andersson      Lunds OK               SWE    25:54    9   32:02   10   24:33    7   15:41    7  1:38:10 
    9  1593 Anna Bengtsson        IS Kullen              SWE    26:01   10   26:28    9   25:14    8   22:53    9  1:40:36 
   10  1585 Frida Jönsson         FK Boken               SWE    30:21   11   20:21    7   34:18   10   24:36   10  1:49:36 

       1584 Isabelle Bornetun     Skillingaryds FK       SWE    30:51   12 j start      j start      j start               
       1587 Amanda Falck Weber    Tisvilde Hegn OK       DK     13:25    2                                                 



D10  (8)                                   

    1  1599 Elin Brink            Markaryds FK           SWE    14:16    1   13:19    2   17:13    2    9:32    1    54:20 
    2  1600 Anna Moberg           Vänersborgs SK         SWE    14:18    2   14:05    3   19:36    4   12:30    3  1:00:29 
    3  1597 Elin Granstedt        IK Hakarpspojkarna     SWE    15:34    3   15:54    4   19:23    3   13:34    7  1:04:25 
    4  1595 Gina Granstedt        Idefjordens SK         SWE    34:18    8   12:18    1   15:31    1   10:07    2  1:12:14 
    5  1602 Matilda Arborelius    IS Kullen              SWE    20:34    4   16:42    5   24:31    7   12:31    4  1:14:18 
    6  1598 Elin Skärberg         Vänersborgs SK         SWE    24:33    6   17:02    6   21:17    6   14:35    8  1:17:27 
    7  1596 Emilia Schölin        Örkelljunga FK         SWE    26:35    7   22:59    7   26:26    8   13:32    6  1:29:32 
    8  1601 Clara Olsson          Lunds OK               SWE    22:52    5   42:13    8   20:29    5   12:37    5  1:38:11