Tre Skåningar o. En Dansk 27-29/6 2008 Helsingborgs SOKsö 2008-06-29 13:58
Totala resultatskapad av MT2003 © Stephan Krämer 2006

   Pl artnr Namn                  Klubb                  Land      E1           E2           E3           E4           Tid 



H80  (5)                                   

    1   203 Stig-Allan Jönsson    Halmstad Garnisons IF  SWE    17:58    1   20:34    1   24:01    1   29:04    1  1:31:37 
    2   202 Gunnar Carlsson       OK Gynge               SWE    26:17    4   27:46    3   29:24    3   34:24    2  1:57:51 
    3   204 Harry Ahlqvist        Växjö OK               SWE    23:42    3   22:07    2   27:56    2   57:32    4  2:11:17 
    4   201 Yngve Olsson          SK Graal               SWE    50:43    5   29:32    4   29:56    4   35:21    3  2:25:32 
    5   205 Yngve Hederström      OK Skogshjortarna      SWE    22:57    2   41:53    5   43:46    5   57:35    5  2:46:11 



H75  (6)                                   

    1   206 Jan Jönsson           Falkenbergs OK         SWE    20:40    1   21:47    1   24:57    3   27:35    3  1:34:59 
    2   208 Arvid Johansson       OK Nackhe              SWE    21:56    2   31:47    5   24:18    1   26:53    2  1:44:54 
    3   207 Bengt Edvardsson      OK Torfinn             SWE    30:05    4   24:57    3   24:25    2   27:49    4  1:47:16 
    4   209 Nils Andersson        OK Kompassen           SWE    47:43    5   26:12    4   27:43    5   43:49    5  2:25:27 

        210 Åke Strand            Örkelljunga FK         SWE   Felst.        23:55    2   25:27    4   25:45    1          
        211 Gösta Hansson         Bromma-Vällingby SOK   SWE    22:51    3                                                 



H70  (15)                                  

    1   216 Ingemar Alfredsson    IK Uven                SWE    19:40    1   16:52    1   18:19    1   30:16    5  1:25:07 
    2   225 Harry Söderberg       FK Friskus Varberg     SWE    19:57    4   21:23    3   21:25    2   25:00    2  1:27:45 
    3   220 Bo Wadensjö           FK Finn                SWE    19:44    2   27:52    9   23:00    4   24:32    1  1:35:08 
    4   218 Karl-Erik Jonasson    Kalmar OK              SWE    22:10    8   23:18    5   22:44    3   27:27    4  1:35:39 
    5   215 Jan-Eric Nelking      FK Åsen                SWE    22:35    9   23:45    6   23:36    6   25:49    3  1:35:45 
    6   212 Sören Bråhn           Jönköpings OK          SWE    19:50    3   20:29    2   23:34    5   33:24   10  1:37:17 
    7   223 Klas Tykesson         Rävetofta OK           SWE    21:51    7   21:30    4   24:56    8   31:41    7  1:39:58 
    8   217 Lennart Östanbäck     Markbygdens OK         SWE    21:19    5   27:48    8   23:37    7   31:49    8  1:44:33 
    9   224 Burne Nilsson         OK Torfinn             SWE    21:39    6   30:09   11   28:33   11   32:10    9  1:52:31 
   10   219 Göran Holmberg        Markaryds FK           SWE    34:15   14   25:45    7   28:10   10   31:11    6  1:59:21 
   11   213 Torsten Jonsson       Markaryds FK           SWE    30:09   13   28:35   10   36:01   13   35:30   12  2:10:15 
   12   214 Kurt Stenberg         IK Gandvik             SWE    25:48   12   30:24   12   27:39    9   52:28   14  2:16:19 
   13   222 Totte Holm            Markbygdens OK         SWE    23:01   10   33:07   13   30:21   12   52:10   13  2:18:39 

        226 Bertil Kollén         Malmö OK               SWE                                           35:11   11          
        221 Hans Gunnarsson       Kramfors-Alliansen     SWE    24:37   11                                                 



H65  (30)                                  

    1   241 Lars Finbom           OK Landehof            SWE    19:18    1   17:39    1   17:43    1   19:02    2  1:13:42 
    2   238 Erland Ling           Jönköpings OK          SWE    20:49    2   24:54    8   20:12    3   19:51    3  1:25:46 
    3   244 Christer Westberg     IFK Göteborg           SWE    23:37    7   22:25    3   21:20    6   20:54    4  1:28:16 
    4   230 Kjell-Åke Isaksson    OK Skogshjortarna      SWE    25:11   14   27:46   14   18:25    2   18:19    1  1:29:41 
    5   240 Arne Joelsson         Matteus SI             SWE    22:19    4   22:38    4   21:33    7   23:49   10  1:30:19 
    6   227 Raimo Salminen        Växjö OK               SWE    24:30   11   23:18    6   23:01    9   22:50    9  1:33:39 
    7   235 Kent Carlgren         OK Skogshjortarna      SWE    23:11    5   28:14   17   21:05    5   22:16    7  1:34:46 
    8   237 Ronny Andersson       OK Skogshjortarna      SWE    22:00    3   23:35    7   22:23    8   28:12   17  1:36:10 
    9   251 Ingemar Wiklund       OK Skogsvargarna       SWE    25:07   12   30:00   23   20:21    4   21:22    5  1:36:50 
   10   239 Bertil Ingemarsson    Hestra IF              SWE    26:27   19   21:39    2   29:18   25   22:00    6  1:39:24 
   11   236 Allsing Carlsson      OK Skogsvargarna       SWE    23:33    6   25:46   10   26:17   17   24:16   11  1:39:52 
   12   228 Ivan Ernvid           Nitta IF               SWE    25:11   14   27:59   15   28:48   24   22:18    8  1:44:16 
   13   255 Bo Svensson           Tockarps IK            SWE    23:48    8   25:30    9   24:03   11   32:05   21  1:45:26 
   14   252 Sune Hagström         IK Gandvik             SWE    25:09   13   27:27   12   25:21   14   27:47   16  1:45:44 
   15   243 Rune Spetz            Nitta IF               SWE    26:43   20   28:51   19   27:22   20   25:24   12  1:48:20 
   16   234 Lars-Åke Larsson      OK Tranan              SWE    28:51   26   26:58   11   27:44   22   25:30   13  1:49:03 
   17   246 Sven Falkman          Örkelljunga FK         SWE    25:52   17   29:25   21   25:48   15   28:43   18  1:49:48 
   18   232 Ulf Waldenfjord       Linköpings OK          SWE    23:51    9   29:19   20   32:13   27   26:00   14  1:51:23 
   19   247 Leif Nilsson          Göteborgs Skidklubb    SWE    26:26   18   28:16   18   27:37   21   29:08   20  1:51:27 
   20   250 Kjell Nilsson         OK Gynge               SWE    27:42   24   28:00   16   26:46   19   29:01   19  1:51:29 
   21   231 Sven-Erik Forsell     Lunds OK               SWE    24:15   10   41:51   26   24:19   12   33:42   23  2:04:07 
   22   253 Curt Tillman          Linköpings OK          SWE    36:21   27   30:47   24   28:31   23   37:04   24  2:12:43 
   23   242 Allan Hammar          OK Kompassen           SWE    41:13   29   42:15   27   38:41   28   38:37   25  2:40:46 
   24   249 Bengt Olsson          SK Graal               SWE    38:05   28   38:50   25   45:16   29   46:00   26  2:48:11 

        254 Göran Bengtsson       FK Finn                SWE    25:12   16   44:08   28   31:06   26  Felst.               
        245 Gerth Sällström       Lessebo OK             SWE    26:57   22   23:03    5   23:33   10  Felst.               
        229 Arne Karlsen          Stavanger OK           NO     26:56   21   29:56   22   26:12   16  Felst.               
        248 Bengt Andersson       Matteus SI             SWE    27:57   25  fullf.        26:28   18   32:37   22          
        233 Tom Lindberg          Lunds OK               SWE    27:31   23   27:40   13  Felst.      j start               
        256 Johnny Malmgren       Hjärnarps GH OL        SWE                              25:18   13   26:19   15          



H60  (26)                                  

    1   278 Agne Bengtsson        OK Kompassen           SWE    16:53    1   17:20    2   23:02    6   17:44    1  1:14:59 
    2   277 Bill Schölin          Tockarps IK            SWE    17:59    2   19:47    7   22:16    3   21:55    9  1:21:57 
    3   272 Roger Danielsson      Linköpings OK          SWE    21:08    8   17:57    3   21:48    1   21:07    7  1:22:00 
    4   257 Kalle Johansson       OK Skogshjortarna      SWE    19:24    3   18:11    4   25:29    9   21:00    5  1:24:04 
    5   269 Vidar Löfving         Tibro OK               SWE    21:52    9   20:00    8   22:03    2   20:19    2  1:24:14 
    6   267 Ove Thorsson          IK Trenne Ullared      SWE    20:11    5   21:10   12   23:58    7   20:44    4  1:26:03 
    7   260 Stig Johansson        Bredaryds SOK          SWE    20:25    6   17:09    1   24:25    8   24:46   10  1:26:45 
    8   281 Anders Berglund       OK Skogshjortarna      SWE    20:10    4   19:11    5   23:00    5   24:47   11  1:27:08 
    9   259 Kjell Erlandsson      OK Lindena             SWE    25:38   14   21:04   10   22:35    4   20:36    3  1:29:53 
   10   271 Lars Olsson           FK Boken               SWE    21:00    7   19:34    6   31:46   22   21:35    8  1:33:55 
   11   270 Lars Persson          OK Kompassen           SWE    24:09   11   27:06   20   25:38   10   21:00    5  1:37:53 
   12   282 Benkt Anderson        Lunds OK               SWE    22:22   10   21:04   10   30:37   18   28:25   20  1:42:28 
   13   268 Oskar Johansson       Stångenäs AIS          SWE    27:38   18   20:56    9   27:12   11   26:58   16  1:42:44 
   14   279 Allan Wikström        Stångenäs AIS          SWE    25:45   15   24:29   16   29:06   14   25:32   14  1:44:52 
   15   273 Bengt Ståhl           Hjärnarps GH OL        SWE    25:26   13   25:23   18   31:14   20   27:59   19  1:50:02 
   16   280 John Ohlandersson     Örkelljunga FK         SWE    24:20   12   31:49   22   29:37   15   25:15   12  1:51:01 
   17   276 Lars-Olov Dahlberg    OK Landehof            SWE    32:10   23   23:30   14   28:58   13   27:16   18  1:51:54 
   18   266 Ulf Jönsson           Laholms IF OK          SWE    29:50   20   24:52   17   31:49   23   25:26   13  1:51:57 
   19   263 Sven-Erik Johansson   Mariestads FK          SWE    30:03   21   23:50   15   31:18   21   27:13   17  1:52:24 
   20   258 Mårten Svensson       Stångenäs AIS          SWE    33:39   24   26:56   19   30:46   19   31:15   21  2:02:36 
   21   264 Christer Nelsén       Falkenbergs OK         SWE    29:18   19   34:50   24   42:03   25   31:42   22  2:17:53 
   22   275 Lennart Magnusson     Laholms IF OK          SWE    32:05   22   34:04   23   36:59   24   41:13   23  2:24:21 
   23   262 Kjell Andersson       OK Skogshjortarna      SWE    43:28   26   35:57   25 1:09:40   26   45:57   24  3:15:02 

        274 Bo Andersson          Matteus SI             SWE    25:52   16   23:27   13   28:30   12  Felst.               
        265 Ronny Ragnarsson      OK Skogshjortarna      SWE    27:07   17  Felst.        29:47   16   26:48   15          
        261 Leif Olofsson         OK Kompassen           SWE    34:36   25   31:47   21   30:31   17  Felst.               



H55  (29)                                  

    1   290 Kent Granqvist        Västerviks OK          SWE    17:50    1   22:22    6   21:20    1   18:03    3  1:19:35 
    2   309 Roland Hulander       Ulricehamns OK         SWE    20:25    7   20:10    2   23:16    3   18:48    5  1:22:39 
    3   292 Lasse Hogedal         Vänersborgs SK         SWE    20:01    4   20:14    3   23:30    4   18:57    6  1:22:42 
    4   301 Åke Johansson         Rydboholms SK          SWE    19:52    3   19:55    1   25:25   10   19:08    7  1:24:20 
    5   308 Hans Ekberg           Trollhättans SOK       SWE    20:19    6   22:39    7   23:43    5   17:49    2  1:24:30 
    6   296 Lars Grehn            Mullsjö SOK            SWE    21:57   10   20:33    4   25:03    8   18:41    4  1:26:14 
    7   311 Conny Jidetoft        Stångenäs AIS          SWE    19:28    2   23:25   10   24:40    7   19:18    8  1:26:51 
    8   299 Anders Eriksson       IF Hagen               SWE    20:34    8   22:59    8   25:14    9   20:29   11  1:29:16 
    9   283 Göran Larsson         Vänersborgs SK         SWE    22:20   11   28:45   17   22:27    2   17:45    1  1:31:17 
   10   289 Jörgen Nilsson        Ronneby OK             SWE    21:26    9   24:53   14   24:06    6   21:19   15  1:31:44 
   11   284 Bertil Månsson        Örkelljunga FK         SWE    20:02    5   23:40   11   27:54   16   23:32   16  1:35:08 
   12   304 Christer Ljungdahl    Hjärnarps GH OL        SWE    25:22   19   25:10   15   26:48   13   19:26    9  1:36:46 
   13   286 Bengt Aspvall         Ronneby OK             SWE    22:20   11   24:21   13   29:43   18   20:44   12  1:37:08 
   14   302 Björn Johansson       Hjortens SK            SWE    24:07   17   23:53   12   27:39   15   25:56   18  1:41:35 
   15   291 Thomas Johansson      Almby IK               SWE    24:04   16   29:11   18   28:23   17   19:59   10  1:41:37 
   16   300 Karl-Uno Andersson    Falkenbergs OK         SWE    26:01   20   32:19   24   25:30   11   21:08   14  1:44:58 
   17   310 Kalle Lindqvist       Växjö OK               SWE    22:21   13   29:25   20   34:37   23   28:07   23  1:54:30 
   18   307 Per Pilerot           IK Stern               SWE    30:33   26   30:40   22   32:45   21   26:19   20  2:00:17 
   19   294 Håkan Lööf            Mariestads FK          SWE    27:18   22   29:19   19   35:07   24   28:57   24  2:00:41 
   20   288 Gunnar Joelsson       Matteus SI             SWE    29:55   25   34:41   25   31:27   20   25:57   19  2:02:00 
   21   305 Anders Isaksson       Fjärås AIK             SWE    26:53   21   30:43   23   38:23   25   27:05   22  2:03:04 
   22   295 Sven-Olof Fransson    SOK Aneby              SWE    28:43   24   35:33   26   39:52   26   38:20   25  2:22:28 

        287 Leif Johansson        Kexholms SK            SWE    23:31   14  Felst.        26:45   12  Felst.               
        306 Sören Karlsson        Mullsjö SOK            SWE    28:26   23  Felst.        27:24   14   21:05   13          
        303 Agne Karlsson         Simlångsdalens IF      SWE   Felst.        23:03    9   30:48   19   23:36   17          
        312 Lars Ekberg           Trollhättans SOK       SWE   Felst.        21:33    5  Felst.       Felst.               
        285 Roland Dahlman        Malmö OK               SWE    24:22   18   26:17   16 j start        26:31   21          
        297 Bo Månsson            OK Löftan              SWE    24:02   15   29:41   21   34:33   22 j start               
        293 Ingemar Andersson     Stångenäs AIS          SWE    30:39   27   55:18   27  Felst.      j start               



H50  (40)                                  

    1   330 Ulf Palmér            Ulricehamns OK         SWE    16:35    2   22:14   13   23:59    5   19:24    5  1:22:12 
    2   348 Håkan Forsman         Ronneby OK             SWE    18:39    7   21:04    7   24:02    6   19:48    7  1:23:33 
    3   324 Tommy Berger          Gävle OK               SWE    17:26    3   26:05   25   22:48    1   18:31    2  1:24:50 
    4   315 Sten Segerslätt       Skåneslättens OL       SWE    18:45    8   24:34   20   23:09    2   19:57    8  1:26:25 
    5   332 Roger Thörn           OK Vilse 87            SWE    20:16   17   19:55    3   25:00    9   21:34   15  1:26:45 
    6   349 Lars Elfving          OK Gipen               SWE    20:08   16   24:38   21   25:14   11   18:31    2  1:28:31 
    7   337 Lars Edenbrandt       Lunds OK               SWE    18:52    9   21:59   10   26:53   19   21:41   16  1:29:25 
    8   322 Peter Henriksson      Ronneby OK             SWE    19:09   10   22:00   11   23:30    4   25:31   28  1:30:10 
    9   338 Tommy Patriksson      Matteus SI             SWE    16:26    1   26:18   26   28:42   22   20:13    9  1:31:39 
   10   352 Torgny Ottosson       OK Torfinn             SWE    20:31   19   21:04    7   28:52   23   21:24   13  1:31:51 
   11   345 Nils-Olof Bodin       Almby IK               SWE    20:24   18   22:26   14   25:51   14   23:34   19  1:32:15 
   12   347 Per Nilsson           Stigmännen Karlshamns  SWE    20:54   21   21:36    9   26:28   17   24:38   25  1:33:36 
   13   340 Inge Josefsson        Stångenäs AIS          SWE    18:37    6   23:53   19   24:35    8   27:06   30  1:34:11 
   14   329 Johan Ryberg          Stigmännen Karlshamns  SWE    19:47   14   28:34   32   25:01   10   21:22   12  1:34:44 
   15   350 Mats Strandhagen      Göteborg-Majorna OK    SWE    19:28   12   22:26   14   25:39   13   28:00   34  1:35:33 
   16   316 Bertil Axbom          OK Landehof            SWE    20:34   20   23:43   18   29:44   25   24:16   21  1:38:17 
   17   331 Lars-Göran Nyberg     FK Åsen                SWE    21:35   24   26:18   26   30:50   28   21:33   14  1:40:16 
   18   318 Bengt Klasson         Ulricehamns OK         SWE    22:45   30   22:38   16   32:12   31   24:12   20  1:41:47 
   19   336 Conny Sahlin          Vänersborgs SK         SWE    22:11   26   26:24   28   27:22   20   28:59   35  1:44:56 
   20   325 Owe Törnroth          Hjobygdens OK          SWE    22:32   29   34:20   37   25:23   12   24:46   26  1:47:01 
   21   344 Kenth Edin            Boxholm-Mjölby OL      SWE    20:03   15   25:02   23   23:18    3   39:23   38  1:47:46 
   22   343 Göran Håkansson       IK Uven                SWE    21:33   23   33:03   35   28:39   21   25:21   27  1:48:36 
   23   320 Peter Larsson         OK Gipen               SWE    22:23   27   34:05   36   30:30   26   24:30   23  1:51:28 
   24   328 Johan Wedlin          Sävedalens AIK         SWE    24:53   34   28:30   31   32:11   30   27:46   32  1:53:20 
   25   339 Lars Eklund           Växjö OK               SWE    26:49   37   32:39   34   30:31   27   24:27   22  1:54:26 
   26   333 Jan-Bertil Lundblad   OK Nackhe              SWE    24:14   32   30:00   33   38:37   34   27:46   32  2:00:37 
   27   317 Jan Axelsson          IK Uven                SWE    25:01   35   27:47   30   33:08   32   35:35   37  2:01:31 
   28   321 Lennart Borgkvist     IS Kullen              SWE    22:51   31   43:53   38   33:54   33   24:33   24  2:05:11 

        323 Urban Larsson         IF Hagen               SWE   Felst.        25:45   24   26:09   16   23:18   18          
        319 Henrik Carlsson       IK Uven                SWE    21:17   22  Felst.        24:20    7   23:07   17          
        341 Mikael Svensson       OK Pan-Kristianstad    SWE    22:26   28   23:31   17   29:04   24  Felst.               
        314 Karl Mollén           OK Denseln             SWE    19:09   10   19:57    4  Felst.        19:29    6          
        327 Kennet Sandström      OK Stigen              SWE    19:30   13   19:59    5  Felst.        18:53    4          
        326 Tore Tjernlund        OK Vilse 87            SWE    18:15    5   17:28    1  Felst.        18:01    1          
        335 Göran Liljequist      OK Älme                SWE    25:08   36   25:00   22  Felst.        27:09   31          
        313 Lars Strand           OK Älme                SWE   Felst.        20:37    6   25:53   15   20:26   10          
        334 Robert Govik          Stångenäs AIS          SWE    21:54   25  Felst.        31:54   29   29:52   36          
        351 Christer Bergagård    Tolered-Utby Ol-klubb  SWE   Felst.        22:03   12   26:49   18   20:31   11          
        342 Per Svenningsson      Lunds OK               SWE    24:45   33   26:55   29 j start        26:41   29          
        346 Lars Gunnarsson       Skåneslättens OL       SWE    17:34    4   19:42    2 j start      j start               



H45  (30)                                  

    1   379 Magnus Ihreskog       Gotlands Bro OK        SWE    21:24    3   26:47   12   20:11    1   19:57    1  1:28:19 
    2   361 Conny Bruhn           Boxholm-Mjölby OL      SWE    21:15    2   22:40    6   24:17    6   25:54   11  1:34:06 
    3   381 Jörgen Göransson      FK Göingarna           SWE    25:03   15   26:06   11   25:17   10   22:07    2  1:38:33 
    4   384 Thommy Bergman        Stigmännen Karlshamns  SWE    22:51    6   24:45   10   28:09   15   23:37    3  1:39:22 
    5   366 Peter Larsson         FK Boken               SWE    23:44   10   26:53   13   25:54   12   24:15    6  1:40:46 
    6   382 Nils-Olof Larsson     Vänersborgs SK         SWE    29:27   22   22:08    4   24:15    5   25:37    9  1:41:27 
    7   373 Ingemar Månsson       Ronneby OK             SWE    22:58    8   28:36   14   25:08    9   24:49    8  1:41:31 
    8   362 Anders Berg           IS Kullen              SWE    24:08   12   31:13   20   25:05    7   25:39   10  1:46:05 
    9   370 Lars Ohlsson          FK Göingarna           SWE    23:45   11   34:46   22   25:07    8   23:54    5  1:47:32 
   10   376 Bengt Marthinsson     Hylte OK               SWE    23:01    9   24:11    8   37:29   24   24:29    7  1:49:10 
   11   355 Bengt-Åke Jonasson    FK Finn                SWE    25:04   16   22:21    5   34:43   21   27:48   13  1:49:56 
   12   377 Pål Bengtsson         IS Kullen              SWE    26:27   19   29:01   15   25:52   11   28:55   17  1:50:15 
   13   363 Torbjörn Salomonsson  Vänersborgs SK         SWE    25:50   17   30:25   19   29:19   16   27:57   14  1:53:31 
   14   358 Smén Nilsson          Andrarums IF           SWE    25:02   14   35:41   23   26:54   13   26:54   12  1:54:31 
   15   365 Håkan Eriksson        OK Räven               SWE    27:14   21   30:04   18   29:58   17   28:54   16  1:56:10 
   16   364 Krister Karlsson      OK Nackhe              SWE    26:30   20   29:42   16   32:29   19   35:01   20  2:03:42 
   17   356 Christer Johansson    Halmstad OK            SWE    26:03   18   34:36   21   38:08   25   28:46   15  2:07:33 
   18   353 Pär Stenberg          OK Skogshjortarna      SWE    30:39   23   36:26   24   30:07   18   31:42   18  2:08:54 
   19   367 Per Erlandsson        OK Skogsfalken         SWE    31:39   25   30:00   17   39:22   26   34:22   19  2:15:23 
   20   378 Dag Svensson          Hylte OK               SWE    31:48   26   37:40   25   33:28   20   38:26   23  2:21:22 
   21   354 Per-Ivar Persson      OK Orion               SWE    31:22   24   43:46   26   36:59   22   37:16   22  2:29:23 
   22   371 Jonas Ledelius        IK Uven                SWE    48:02   28   48:28   27   37:19   23   35:50   21  2:49:39 
   23   383 Jonas Olsson          Örkelljunga FK         SWE    42:40   27   52:17   28   40:28   27   43:27   24  2:58:52 

        380 Bo Granstedt          IK Hakarpspojkarna     SWE    21:37    4   20:52    1   22:40    3  Felst.               
        357 Andres Laas           OK Skogshjortarna      SWE    22:16    5   22:59    7   22:06    2  Felst.               
        372 Jonas Bornetun        Skillingaryds FK       SWE    19:51    1   21:09    3   23:38    4  Felst.               
        359 Leif Moberg           Vänersborgs SK         SWE    24:30   13   24:34    9   27:51   14  Felst.               
        369 Bengt Olsson          Eslövs FK              SWE  j start        20:59    2 j start        23:51    4          
        360 Per Sandlund          OK Njudung             SWE    22:55    7 j start      j start      j start               
        375 Sven Giselsson        Ronneby OK             SWE   fullf.      j start      j start      j start               



H40  (36)                                  

    1   392 Magnus Svensson       Nässjö OK              SWE    20:42    2   18:44    1   20:26    1   21:52    2  1:21:44 
    2   419 Mats Granstedt        IK Hakarpspojkarna     SWE    20:54    3   20:04    3   21:15    2   20:37    1  1:22:50 
    3   415 Stefan Pålsson        Tockarps IK            SWE    21:03    4   20:16    4   21:24    3   22:26    4  1:25:09 
    4   402 Magnus Månsson        Växjö OK               SWE    22:58   10   19:33    2   21:28    4   22:18    3  1:26:17 
    5   396 Tommy Johansson       Stångenäs AIS          SWE    20:38    1   23:25    9   21:56    6   23:32    6  1:29:31 
    6   400 Bo Hallberg           Falköpings AIK OK      SWE    21:51    5   23:21    8   21:45    5   23:26    5  1:30:23 
    7   416 Kjell Einarsson       OK Skogshjortarna      SWE    22:37    8   22:49    6   22:09    7   26:15   10  1:33:50 
    8   404 Jan Thuresson         Burseryds IF           SWE    22:29    7   22:48    5   23:53   12   28:29   16  1:37:39 
    9   397 Håkan Karlsson        FK Finn                SWE    22:38    9   23:14    7   23:43   11   29:08   18  1:38:43 
   10   413 Peter Berggren        Matteus SI             SWE    25:47   14   24:14   12   23:08    8   25:54    8  1:39:03 
   10   399 Lars Danielson        Matteus SI             SWE    24:49   13   24:53   14   24:04   13   25:17    7  1:39:03 
   12   394 Joakim Berntsson      Stångenäs AIS          SWE    23:24   11   23:56   11   26:55   20   26:44   11  1:40:59 
   13   401 Anders Pettersson     OK Dacke               SWE    26:27   17   24:56   15   23:32   10   26:07    9  1:41:02 
   14   407 Magnus Larsen         FK Boken               SWE    22:25    6   27:48   18   24:04   13   27:18   12  1:41:35 
   15   395 Ingmar Wahlström      Hylte OK               SWE    25:54   15   26:14   16   23:11    9   29:34   19  1:44:53 
   16   398 Magnus Porle          Växjö OK               SWE    28:52   23   23:44   10   25:57   16   27:45   14  1:46:18 
   17   406 Anders Claesson       Burseryds IF           SWE    23:30   12   29:12   20   27:04   22   27:19   13  1:47:05 
   18   412 Stefan Spetz          Ulricehamns OK         SWE    27:17   20   26:36   17   26:19   18   31:27   23  1:51:39 
   19   864 Håkan Flingmark       Uddevalla OK           SWE    26:31   18   32:06   24   25:55   15   28:03   15  1:52:35 
   20   388 Tomas Nilsson         Hässleholms OK         SWE    27:07   19   30:12   21   28:26   23   28:58   17  1:54:43 
   21   385 Hans-Inge Reimers     Hästveda OK            SWE    30:07   25   28:37   19   31:01   26   31:19   22  2:01:04 
   22   411 Håkan Andersson       OK Dacke               SWE    28:07   21   31:36   22   27:02   21   35:15   28  2:02:00 
   23   389 Stefan Edvardsson     OK Torfinn             SWE    30:46   29   31:48   23   31:20   27   33:46   27  2:07:40 
   24   417 Lars Göran Killander  Hästveda OK            SWE    31:10   30   32:48   26   30:23   25   33:34   26  2:07:55 
   25   391 Anders Andersson      Hylte OK               SWE    30:01   24   44:20   35   29:00   24   30:44   21  2:14:05 
   26   408 Ingemar Blom          IK Uven                SWE    31:16   31   37:23   31   26:05   17   41:00   32  2:15:44 
   27   414 Stefan Magnusson      Malmö OK               SWE    30:33   28   39:10   33   35:14   30   31:36   24  2:16:33 
   28   390 Morgan Bjelk          Hästveda OK            SWE    34:28   34   33:51   28   32:55   28   37:11   30  2:18:25 
   28   386 Sven Eriksson         OK Landehof            SWE    33:05   33   38:34   32   33:26   29   33:20   25  2:18:25 
   30   410 Roland Eriksson       Hästveda OK            SWE    40:58   36   33:40   27   36:55   32   39:01   31  2:30:34 
   31   418 Jonas Palmkvist       Lunds OK               SWE    31:43   32   35:03   29   51:13   34   35:20   29  2:33:19 
   32   409 Kent Jönsson          FK Boken               SWE    30:32   27   50:07   36   55:25   35   30:39   20  2:46:43 

        393 Max Prang             Fredensborg OK         DK     28:22   22   36:16   30   35:40   31  Felst.               
        387 Tomas Jonasson        Malmö OK               SWE    37:37   35   42:01   34   40:25   33 j start               
        403 Ulf Linderfalk        Skåneslättens OL       SWE    30:08   26   24:45   13   26:21   19 j start               
        405 Ola Andertoft         Markaryds FK           SWE    26:06   16   32:28   25 j start      j start               



H35  (16)                                  

    1   421 Dennis Persson        Växjö OK               SWE    20:56    1   20:03    1   25:14    1   25:09    1  1:31:22 
    2   423 Ola Söderberg         OK Skogsfalken         SWE    22:34    2   21:17    2   26:15    2   26:12    2  1:36:18 
    3   428 Fabian Ljungqvist     Lunds OK               SWE    23:05    5   23:05    8   26:16    3   26:15    3  1:38:41 
    4   432 Jan-Ove Wiking        Istrums SK             SWE    22:59    4   22:42    6   27:13    6   26:15    3  1:39:09 
    5   436 Torgny Lundh          Hästveda OK            SWE    22:35    3   22:23    5   26:47    4   27:36    5  1:39:21 
    6   430 Göran Kimell          Gotlands Bro OK        SWE    23:18    6   22:47    7   27:20    7   28:14    6  1:41:39 
    7   427 Ola Eriksson          Hästveda OK            SWE    23:44    8   21:29    4   27:41    8   29:23    8  1:42:17 
    8   425 Håkan Eriksson        Hästveda OK            SWE    23:42    7   27:07   11   28:26   10   28:14    6  1:47:29 
    9   434 Mattias Ossiansson    IK Hakarpspojkarna     SWE    29:39   13   21:24    3   26:48    5   34:52   12  1:52:43 
   10   435 Anders Svensson       Laholms IF OK          SWE    26:24   11   24:28    9   30:03   12   33:48   11  1:54:43 
   11   424 Håkan Persson         Laholms IF OK          SWE    26:45   12   26:35   10   31:44   13   31:44   10  1:56:48 
   12   429 Emil Bendroth         Rävetofta OK           SWE    25:51   10   29:20   12   29:16   11   39:15   14  2:03:42 
   13   431 Peter Johansson       Simlångsdalens IF      SWE    32:44   14   34:48   13   35:32   14   35:52   13  2:18:56 
   14   433 Frode Benedikt Nielse OK 73                  DK     55:02   15 1:26:28   14   53:48   15 1:05:41   15  4:20:59 

        426 Jens Sörvik           Lunds OK               SWE    24:51    9 j start      j start        29:59    9          
        437 Björn Nilsson         Härlövs IF             SWE                              28:08    9                       



H21  (60)                                  

    1    47 Thomas Johannesson    Ronneby OK             SWE    20:58    2   18:26    1   22:31    2   22:31    1  1:24:26 
    2    16 Jesper Håkansson      FK Göingarna           SWE    23:13   12   19:09    4   23:09    3   24:00    3  1:29:31 
    3    46 Daniel Erlandsson     OK Skogsfalken         SWE    20:52    1   19:19    5   23:12    4   26:33   15  1:29:56 
    4    19 Markus Johansson      IFK Göteborg           SWE    22:16    4   18:57    2   25:16   15   24:09    4  1:30:38 
    5     6 Joakim Gunnarsson     Tumba-Mälarhöjden OK   SWE    22:52    9   19:34    7   23:59    7   24:57    7  1:31:22 
    6    38 Måns Sandgren         OK Orion               SWE    24:22   22   19:04    3   24:51   12   23:50    2  1:32:07 
    7    41 Magnus Larsson        FK Göingarna           SWE    25:03   29   20:37   15   23:43    5   24:48    6  1:34:11 
    8     8 Henrik Larsson        FK Göingarna           SWE    23:39   14   21:05   21   24:52   13   25:34    9  1:35:10 
    9    22 Henrik Svensson       OK Vilse 87            SWE    22:27    6   20:01   10   25:20   16   27:25   19  1:35:13 
   10    31 Måns Lennermo         Nässjö OK              SWE    23:40   15   22:42   29   24:26   10   25:07    8  1:35:55 
   11    32 Patrik Johansson      Kexholms SK            SWE    22:45    8   20:48   17   24:56   14   27:38   21  1:36:07 
   12    45 Johan Palmér          Ulricehamns OK         SWE    26:17   35   19:56    8   25:39   17   24:24    5  1:36:16 
   13    52 Stefan Dahl           OK Alehof              SWE    24:35   25   20:50   18   24:10    8   27:00   18  1:36:35 
   14    39 Andreas Eriksson      Lunds OK               SWE    25:48   34   20:14   12   24:38   11   26:17   12  1:36:57 
   15    43 Mattias Killander     Hästveda OK            SWE    24:08   18   20:07   11   26:36   21   27:43   22  1:38:34 
   16    55 Tobias Thorsson       IK Trenne Ullared      SWE    21:04    3   21:08   22   28:01   33   28:34   28  1:38:47 
   17    15 Simon Lennermo        Nässjö OK              SWE    24:00   16   22:06   25   26:11   20   26:57   17  1:39:14 
   18    17 Niklas Nilsson        Härlövs IF             SWE    26:47   38   20:45   16   25:39   17   26:32   14  1:39:43 
   19    14 Mads K Larsen         Spring Cup OK          DK     24:20   20   23:09   31   23:49    6   28:26   27  1:39:44 
   20    51 Marcus Andersson      Matteus SI             SWE    24:41   26   20:55   20   26:38   23   28:14   24  1:40:28 
   21    44 P-O Derebrant         SOK Aneby              SWE    24:46   27   22:10   26   27:42   30   25:55   10  1:40:33 
   22    48 Jacob Hansen          Spring Cup OK          DK     25:34   32   19:58    9   28:52   39   26:22   13  1:40:46 
   23    21 Thomas Josarp         FK Friskus Varberg     SWE    23:18   13   23:41   36   27:47   31   26:42   16  1:41:28 
   24    11 Per-Åke Nilsson       FK Göingarna           SWE    22:34    7   20:25   14   26:55   25   32:24   37  1:42:18 
   25     3 Martin Andersson      FK Finn                SWE    25:40   33   24:16   39   26:37   22   26:06   11  1:42:39 
   26    50 Robert Westman        OK Alehof              SWE    25:11   31   23:12   32   24:12    9   30:35   33  1:43:10 
   27    35 Roine Schölin         Örkelljunga FK         SWE    24:20   20   21:29   24   26:45   24   31:07   35  1:43:41 
   28    60 Mattias Eriksson      Lunds OK               SWE    24:13   19   22:26   28   27:25   28   29:49   31  1:43:53 
   29     4 Victor Axbom          OK Landehof            SWE    24:34   23   22:19   27   30:14   43   27:28   20  1:44:35 
   30     2 Richard Johansson     OK Pan-Kristianstad    SWE    24:04   17   21:13   23   31:57   47   28:09   23  1:45:23 
   31     9 Henrik Johansson      Falköpings AIK OK      SWE    24:34   23   22:44   30   27:14   27   31:04   34  1:45:36 
   32     7 Martin Kriblad        Hjärnarps GH OL        SWE    26:42   37   24:06   38   27:04   26   28:15   25  1:46:07 
   33    53 Filip Holm            Hjobygdens OK          SWE    23:05   10   23:25   34   31:46   45   28:19   26  1:46:35 
   34    24 Simon Månsson         Örkelljunga FK         SWE    27:59   45   23:31   35   28:39   37   29:05   29  1:49:14 
   35     1 Andreas Blomqvist     FK Boken               SWE    27:48   44   23:42   37   29:13   41   29:32   30  1:50:15 
   36    23 Daniel Evaldsson      SK Graal               SWE    27:28   42   20:52   19   29:22   42   32:51   39  1:50:33 
   37    10 Fredrik Ståhl         Hjärnarps GH OL        SWE    26:36   36   23:15   33   28:15   35   32:28   38  1:50:34 
   38    27 Magnus Fransson       SOK Aneby              SWE    27:46   43   25:25   42   27:40   29   31:57   36  1:52:48 
   39    36 Johan Ericsson        Hammarby IF OF         SWE    27:15   39   26:40   46   29:01   40   33:20   40  1:56:16 
   40    33 Tobias Govik          Stångenäs AIS          SWE    29:45   48   24:16   39   27:48   32   35:16   44  1:57:05 
   41    49 Andreas Skymberg      Sävedalens AIK         SWE    27:15   39   26:11   43   32:31   48   33:50   41  1:59:47 
   42    34 Lars Kullman          OK Alehof              SWE    32:03   52   27:14   47   28:12   34   35:01   43  2:02:30 
   43    26 Daniel Halvardsson    Växjö OK               SWE    28:47   47   26:32   44   28:42   38   38:51   49  2:02:52 
   44    25 Filip Reimers         Hästveda OK            SWE    27:25   41   31:16   53   34:19   49   30:15   32  2:03:15 
   45    12 Tobias Killander      Hästveda OK            SWE    28:46   46   29:03   49   31:46   45   37:47   48  2:07:22 
   46     5 Henrik Johansson      OK Pan-Kristianstad    SWE    30:48   49   30:44   51   30:41   44   35:50   46  2:08:03 
   47    56 Tobias Persson        OK Kompassen           SWE    30:51   50   42:36   56   35:28   53   37:02   47  2:25:57 
   48    28 Andreas Lundblad      OK Nackhe              SWE    25:06   30   39:08   55   34:39   52   48:17   53  2:27:10 
   49    13 Gert Olsson           Tockarps IK            SWE    32:00   51   29:29   50   41:23   55   50:43   54  2:33:35 
   50    20 Vincent Lingehed      Falköpings AIK OK      SWE    44:54   55   32:03   54   35:31   54   57:56   55  2:50:24 
   51    40 Christer Svensson     Ronneby OK             SWE    59:35   56   51:12   57 1:06:14   56   48:08   52  3:45:09 

         37 Emil Alexandersson    Hylte OK               SWE    39:28   54  Felst.        34:34   51   34:50   42          
         54 Mikael Persson        Härlövs IF             SWE    23:12   11   24:18   41   25:59   19  Felst.               
         42 Pontus Johansson      Kexholms SK            SWE    24:56   28  Felst.        28:15   35  Felst.               
         18 Klas Johansson        Växjö OK               SWE    36:47   53   30:58   52  Felst.        40:03   51          
         29 Tobias Noborn         IFK Göteborg           SWE  1:03:07   57   19:22    6   22:10    1 j start               
         30 Mikael Pihl           Lunds OK               SWE    22:16    4   20:23   13 j start      j start               
         57 Martin Lennartsson    Nässjö OK              SWE                              34:26   50   38:51   49          
         58 Christopher Wiberg    PI-Köpenhamn           DK                  26:36   45               Felst.               
         59 Henrik Wiberg         PI-Köpenhamn           DK                  28:44   48                35:16   44          



H20  (12)                                  

    1   504 Patrik Lindeberg      Skåneslättens OL       SWE    19:19    2   18:37    1   22:14    6   23:09    2  1:23:19 
    2   499 Calle Stenberg        OK Skogshjortarna      SWE    20:33    5   19:19    2   20:49    2   24:03    3  1:24:44 
    3   503 Johan Törnroth        Hjobygdens OK          SWE    19:18    1   22:05    6   21:03    3   22:49    1  1:25:15 
    4   509 Pär Josefsson         Kalmar OK              SWE    20:05    3   21:35    4   19:41    1   24:38    4  1:25:59 
    5   502 Anton Hemlin          IK Uven                SWE    20:21    4   21:23    3   23:01    7   25:18    5  1:30:03 
    6   498 David Boman           Stångenäs AIS          SWE    21:34    6   21:49    5   21:41    5   30:12    7  1:35:16 
    7   507 Oskar Lyding          Hylte OK               SWE    22:54    7   32:08   10   21:40    4   31:54    8  1:48:36 
    8   508 Sven Norén            Boxholm-Mjölby OL      SWE    23:38    8   29:39    8   24:25    8   33:00   10  1:50:42 
    9   500 Anton Pettersson      Mariestads FK          SWE    30:28   11   31:29    9   25:36   10   25:53    6  1:53:26 
   10   497 Emil Bruhn            Boxholm-Mjölby OL      SWE    28:32   10   26:19    7   33:23   11   32:08    9  2:00:22 
   11   505 Ludvig Uppström       Mariestads FK          SWE    27:28    9   34:43   11   25:19    9   38:21   11  2:05:51 
   12   501 Björn Lövdahl         Hässleholms OK         SWE    42:09   12   56:05   12   45:39   12   56:33   12  3:20:26 



H18  (19)                                  

    1   511 Niklas Olsson         Skåneslättens OL       SWE    17:38    1   19:03    3   19:53    1   19:03    5  1:15:37 
    2   520 Martin Lindeberg      Skåneslättens OL       SWE    19:42    8   20:46    5   21:16    2   17:53    2  1:19:37 
    3   513 Mattias Johansson     FK Boken               SWE    18:18    3   22:06    9   22:41    7   17:37    1  1:20:42 
    4   512 Lukas Brodin          Hylte OK               SWE    19:32    7   20:46    5   22:02    5   18:54    4  1:21:14 
    5   528 Johan Kristensson     Skåneslättens OL       SWE    20:10   10   18:16    1   22:30    6   21:59   11  1:22:55 
    6   525 Jonas Hemlin          IK Uven                SWE    18:38    4   22:58   11   21:19    3   21:26    8  1:24:21 
    7   527 Daniel Nilsson        Andrarums IF           SWE    21:12   12   20:19    4   23:27   11   19:40    7  1:24:38 
    8   519 Nils Spetz            Ulricehamns OK         SWE    20:51   11   22:35   10   23:18   10   18:27    3  1:25:11 
    9   518 Gustav Stenberg       OK Skogshjortarna      SWE    19:56    9   20:49    7   23:48   12   21:37    9  1:26:10 
   10   524 Patrik Andersson      Hylte OK               SWE    22:18   13   23:25   13   28:59   18   21:48   10  1:36:30 
   11   515 Tobias Johansson      Laholms IF OK          SWE    23:02   16   23:05   12   26:41   15   23:51   12  1:36:39 
   12   517 Adam Fredén           Falköpings AIK OK      SWE    22:39   15   30:46   17   25:23   13   19:29    6  1:38:17 
   13   521 Birger Andersson      IK Uven                SWE    28:12   18   28:12   15   25:58   14   24:19   13  1:46:41 
   14   523 Jakob Segerslätt      Skåneslättens OL       SWE    28:20   19   26:07   14   27:39   17   35:18   14  1:57:24 

        510 Niclas Ståhl          FK Herkules            SWE    19:04    5   20:59    8   22:48    9  Felst.               
        526 Carl O Johansson      Halmstad OK            SWE    24:56   17   31:21   18   27:18   16  Felst.               
        514 Gustav Åhrén          Motala AIF OL          SWE    17:44    2   18:43    2   21:27    4  Felst.               
        529 Daniel Samuelsson     IK Trenne Ullared      SWE    19:18    6   30:06   16   22:42    8 j start               
        522 Rasmus Schurmann      Hylte OK               SWE    22:22   14   36:00   19 j start      j start               



H16  (19)                                  

    1   541 David Johansson       Rydboholms SK          SWE    16:58    2   17:32    3   18:15    2   14:15    1  1:07:00 
    2   536 Fredrik Henriksson    Ronneby OK             SWE    16:31    1   16:48    2   18:58    4   15:04    2  1:07:21 
    3   535 Philip Pålsson        Tockarps IK            SWE    17:28    3   18:35    5   18:55    3   18:19    4  1:13:17 
    4   545 Axel Karlsson         Simlångsdalens IF      SWE    18:50    5   18:10    4   21:43    5   20:25    9  1:19:08 
    5   538 Björn Edvinsson       Ronneby OK             SWE    20:44    7   19:22    6   26:18   13   20:13    8  1:26:37 
    6   542 Peter Andersson       Hylte OK               SWE    23:05   12   23:49   10   22:01    6   18:44    5  1:27:39 
    7   540 Tobias Edström        OK Gisle               SWE    21:51   10   22:21    8   24:28   11   19:53    7  1:28:33 
    8   539 Fredrik Sambergs      IS Kullen              SWE    18:49    4   28:41   14   22:28    8   18:49    6  1:28:47 
    9   863 Mattias Engström      Hjärnarps GH OL        SWE    21:41    9   20:43    7   23:21   10   26:55   15  1:32:40 
   10   546 Carl-Johan Bergman    OK Älme                SWE    21:16    8   22:43    9   22:09    7   26:44   14  1:32:52 
   11   534 Henrik Dahlrot        IK Uven                SWE    22:17   11   25:28   12   23:02    9   23:24   12  1:34:11 
   12   544 Oskar Åhrén           Motala AIF OL          SWE    23:27   13   27:54   13   27:44   14   22:20   10  1:41:25 
   13   530 Jens Åkerman          Gävle OK               SWE    26:12   15   33:17   16   40:15   18   22:32   11  2:02:16 
   14   537 Nils Ewald            IS Kullen              SWE    28:33   17   37:25   18   33:53   15   31:30   17  2:11:21 
   15   533 Johan Lövdahl         Hässleholms OK         SWE    27:33   16   54:31   19   34:36   16   28:57   16  2:25:37 

        543 Anton Ledelius        IK Uven                SWE    19:43    6   23:56   11   24:34   12  Felst.               
        532 Johan Salomonsson     Vänersborgs SK         SWE   Felst.        15:31    1   17:17    1   16:25    3          
        531 Jonathan Schurmann    Hylte OK               SWE    29:52   18   37:14   17   40:12   17 j start               
        547 Sebastian Ståhl       IS Kullen              SWE    24:32   14   30:50   15 j start        23:36   13          



H14  (21)                                  

    1   551 Anton Johansson       OK Orion               SWE    13:13    2   11:24    1   13:00    2   17:06    2    54:43 
    2   557 Johan Sandlund        OK Njudung             SWE    13:20    3   12:05    2   11:58    1   19:04    4    56:27 
    3   549 Adam Granstedt        IK Hakarpspojkarna     SWE    13:07    1   13:06    5   15:37    7   16:18    1    58:08 
    4   548 Philip Persson        OK Orion               SWE    14:36    7   13:05    4   13:22    3   19:38    6  1:00:41 
    5   553 Max Berggren          OK Denseln             SWE    16:06   10   12:49    3   14:32    5   18:10    3  1:01:37 
    6   560 Viktor Flingmark      Uddevalla OK           SWE    14:28    6   13:33    6   14:25    4   20:11    7  1:02:37 
    7   563 Erik Bengtsson        IS Kullen              SWE    13:49    4   14:19    7   16:40   10   19:05    5  1:03:53 
    8   567 Simon Engel           Hässleholms OK         SWE    14:13    5   14:31    8   17:14   12   20:39    9  1:06:37 
    9   550 Anton Månsson         Örkelljunga FK         SWE    15:18    8   15:05    9   16:14    9   22:56   13  1:09:33 
   10   555 Oskar Stenberg        OK Skogshjortarna      SWE    15:53    9   15:05    9   15:39    8   25:40   17  1:12:17 
   11   559 Per Edvinsson         Ronneby OK             SWE    17:46   13   19:36   18   15:18    6   20:24    8  1:13:04 
   12   565 Joel Kristiansson     Hässleholms OK         SWE    16:39   11   17:02   14   17:47   13   25:25   16  1:16:53 
   13   558 Per Samuelsson        IK Trenne Ullared      SWE    19:10   14   16:45   13   19:14   16   22:09   11  1:17:18 
   14   556 Robin Larsson         FK Göingarna           SWE    17:27   12   19:08   17   19:41   17   23:33   14  1:19:49 
   15   562 Anton Blom            IK Uven                SWE    21:38   17   17:19   15   18:38   15   22:40   12  1:20:15 
   16   554 Per Moberg            Vänersborgs SK         SWE    23:34   18   18:28   16   17:54   14   24:57   15  1:24:53 
   17   564 Alexander Björsvik    FK Göingarna           SWE    19:35   15   16:40   12   17:05   11   32:54   19  1:26:14 

        561 Jacob Nilsson         Ronneby OK             SWE    21:24   16   16:32   11  Felst.        22:07   10          
        566 Joel Johansson        SOK 68                 SWE    27:15   19   25:45   20  Felst.        47:20   20          
        552 Johan Brink           Markaryds FK           SWE    29:43   20                             30:16   18          
        568 Filip Nordahl         Simrishamns OK         SWE                 22:38   19  Felst.                            



H12  (18)                                  

    1   582 Mattias Johansson     Stångenäs AIS          SWE    13:00    2   10:20    1   12:36    1   19:05    6    55:01 
    2   574 Filip Ossiansson      IK Hakarpspojkarna     SWE    12:16    1   11:55    6   12:55    2   18:52    5    55:58 
    3   572 Oskar Jonasson        FK Finn                SWE    14:57    4   12:44    9   14:07    4   16:53    1    58:41 
    4   577 Henrik Eklund         Växjö OK               SWE    14:57    4   12:17    7   14:48    6   17:20    2    59:22 
    5   580 Hampus Larsson        FK Göingarna           SWE    14:59    6   15:50   13   16:40    9   18:24    4  1:05:53 
    6   581 Henrik Johannesson    Ronneby OK             SWE    16:28    7   11:14    3   12:57    3   26:55   10  1:07:34 
    7   575 Jonatan Porle         Växjö OK               SWE    20:30   11   14:15   11   16:42   10   20:30    8  1:11:57 
    8   573 Viktor Sambergs       IS Kullen              SWE    18:43   10   22:50   16   18:02   11   20:56    9  1:20:31 
    9   576 Björn Samuelsson      IK Trenne Ullared      SWE    33:29   15   13:29   10   18:34   12   20:16    7  1:25:48 
   10   578 Sondre Björsvik       FK Göingarna           SWE    28:44   14   23:24   17   23:26   15   37:15   11  1:52:49 

        584 Anton Larsson         FK Göingarna           SWE   Felst.        11:15    4   14:38    5   17:27    3          
        585 Axel Wahlström        Hylte OK               SWE    24:27   12   15:50   13   23:53   16  Felst.               
        570 Erik Kristiansson     Hässleholms OK         SWE   Felst.        14:31   12   20:11   14  Felst.               
        579 Oscar Philipsson      Markaryds FK           SWE    17:39    9   11:41    5   16:38    8  Felst.               
        569 Joel Einarsson        OK Torfinn             SWE    25:54   13   11:00    2   16:21    7  Felst.               
        571 Johan Eklund          Växjö OK               SWE    17:05    8   12:40    8   19:03   13  Felst.               
        583 Albin Schurmann       Hylte OK               SWE    13:57    3   20:10   15  Felst.      j start               
        586 Hjalmar Held          Rävetofta OK           SWE                                          fullf.               



H10  (12)                                  

    1   591 August Mollén         OK Denseln             SWE    10:28    1    8:41    2    8:09    1   10:02    1    37:20 
    2   594 Melker Larsson        FK Göingarna           SWE    11:07    2    8:40    1    8:18    2   10:47    2    38:52 
    3   589 Emil Pettersson       OK Dacke               SWE    13:54    3    9:58    4   11:01    3   13:50    8    48:43 
    4   588 Olle Josarp           FK Friskus Varberg     SWE    14:51    4   10:26    5   12:38    9   11:31    3    49:26 
    5   598 Albin Månsson         Växjö OK               SWE    19:14    7    9:25    3   11:16    5   12:50    6    52:45 
    6   590 Isac Ericsson         Växjö OK               SWE    17:44    6   12:30    9   12:05    7   12:39    5    54:58 
    7   597 Lukas Granstedt       IK Hakarpspojkarna     SWE    24:21   10   11:14    7   11:07    4   12:20    4    59:02 
    8   592 Viktor Ossiansson     IK Hakarpspojkarna     SWE    22:32    9   12:03    8   12:09    8   17:27   11  1:04:11 
    9   595 Adam Segerslätt       Skåneslättens OL       SWE    29:24   12   10:34    6   11:39    6   12:50    6  1:04:27 
   10   587 Samuel Giselsson      Ronneby OK             SWE    16:00    5   17:33   11   13:28   10   18:00   12  1:05:01 

        593 Tobias Berntsson      Stångenäs AIS          SWE    21:31    8  Felst.        17:06   11   15:23   10          
        596 Axel Svenningsson     Lunds OK               SWE    25:26   11   15:20   10 j start        14:14    9          



D70  (2)                                   

    1   599 Inez Johansson        OK Nackhe              SWE    22:20    1   30:39    1   29:31    1   28:57    1  1:51:27 
    2   600 Karin Jönsson         Falkenbergs OK         SWE    24:25    2   31:57    2   31:14    2   43:35    2  2:11:11 



D65  (13)                                  

    1   601 Gun Larsson           OK Lindena             SWE    19:18    1   22:17    2   21:07    2   25:05    1  1:27:47 
    2   608 Birgitta Stenström    Vänersborgs SK         SWE    22:45    5   21:55    1   20:06    1   27:31    2  1:32:17 
    3   611 Britt Rangert         Växjö AIS              SWE    21:05    3   23:28    3   23:40    4   30:03    3  1:38:16 
    4   607 Elisabeth Kimell      Gotlands Bro OK        SWE    22:16    4   25:28    5   21:57    3   31:46    4  1:41:27 
    5   605 Mona Carlson          OK Skogshjortarna      SWE    27:01    6   25:18    4   25:07    5   37:19    8  1:54:45 
    6   609 Kerstin Hagström      IK Gandvik             SWE    31:47    8   30:19    8   25:20    6   32:18    5  1:59:44 
    7   602 Birgitta Parkner      OK Landehof            SWE    36:42   10   29:36    7   26:18    8   33:10    6  2:05:46 
    8   606 Anita Nilsson         OK Torfinn             SWE    33:40    9   34:56    9   33:43   10   38:46    9  2:21:05 
    9   603 Britt Mari Johansson  Tormestorps IF         SWE    29:01    7   45:51   11   32:37    9   36:22    7  2:23:51 
   10   604 Doris Nilsson         Göteborgs Skidklubb    SWE    38:54   12 1:22:07   12   40:36   11   40:27   10  3:22:04 

        612 Ingalill Joelsson     Matteus SI             SWE   Felst.        38:18   10   25:58    7  Felst.               
        613 Elisabeth Ramhult     FK Friskus Varberg     SWE    20:40    2   28:35    6  Felst.      j start               
        610 Birgit Gunnarsson     Kramfors-Alliansen     SWE    37:06   11                                                 



D60  (27)                                  

    1   631 Kajsa Toftén          Hjobygdens OK          SWE    19:27    1   19:44    1   20:15    1   24:59    4  1:24:25 
    2   622 Anita Andersson       OK Skogshjortarna      SWE    20:30    3   20:29    4   20:56    2   22:39    2  1:24:34 
    3   636 Maj-Britt Byström     Rävetofta OK           SWE    20:36    4   20:04    2   21:58    4   22:24    1  1:25:02 
    4   632 Gull Svensson         Tockarps IK            SWE    21:12    5   20:07    3   25:14   16   23:44    3  1:30:17 
    5   614 Britt Forsell Pirozzi Lunds OK               SWE    19:29    2   22:32    6   23:11    8   25:49    5  1:31:01 
    6   625 Monica Larsson        OK Tranan              SWE    25:10   15   21:05    5   22:20    6   30:16   14  1:38:51 
    7   615 Eva Isaksson          OK Skogshjortarna      SWE    23:37   10   24:44    8   23:44   10   27:39    9  1:39:44 
    8   618 Gunilla Holst         Bottnaryds IF          SWE    24:19   11   22:34    7   23:21    9   29:42   12  1:39:56 
    9   627 Kaarina Voudinmäki    Mullsjö SOK            SWE    22:43    9   26:16   13   24:11   12   27:17    8  1:40:27 
   10   635 Kerstin Ernvid        Nitta IF               SWE    22:13    7   30:17   16   23:09    7   27:00    7  1:42:39 
   11   630 Maja-Lisa Hansson     OK Lindena             SWE    26:18   18   25:17   10   25:56   17   32:08   17  1:49:39 
   12   640 Lena Jönsson          Laholms IF OK          SWE    24:38   12   26:07   12   24:35   13   34:42   19  1:50:02 
   13   628 Kerstin Nilsson       OK Gynge               SWE    27:19   19   31:25   17   24:41   14   26:59    6  1:50:24 
   14   638 Margareta Sjöberg     Lunds OK               SWE    29:59   22   24:53    9   24:02   11   32:26   18  1:51:20 
   15   617 Lizzie Hansen         OK Landehof            SWE    25:02   13   33:01   19   26:12   19   29:10   11  1:53:25 
   16   637 Kerstin Spetz         Nitta IF               SWE    25:49   17   25:39   11   26:03   18   36:11   21  1:53:42 
   17   626 Barbro Andersson      OK Skogshjortarna      SWE    27:19   19   36:32   23   27:39   21   29:48   13  2:01:18 
   18   633 Marita Pusa           FK Boken               SWE    25:07   14   31:33   18   28:54   22   37:04   23  2:02:38 
   19   621 Kristin Lindberg      Lunds OK               SWE    36:21   25   29:42   15   26:29   20   30:21   15  2:02:53 
   20   624 Karin Bengtsson       OK Kompassen           SWE    32:47   23   33:26   20   24:48   15   42:26   24  2:13:27 
   21   629 Britt Olsson          SK Graal               SWE    27:56   21   43:11   24   39:45   25   36:40   22  2:27:32 
   22   634 Birgit Ljung          OK Gipen               SWE    36:09   24   45:40   25   33:59   24   52:34   25  2:48:22 
   23   619 Reidun Karlsen        Stavanger OK           NO     48:57   27   35:47   22   40:03   26   56:12   26  3:00:59 

        620 Enid Ingemarsson      Hestra IF              SWE    22:33    8   26:49   14   22:07    5  Felst.               
        623 Ulla Ling             Jönköpings OK          SWE    25:30   16   33:35   21  Felst.        28:39   10          
        639 Lis-Britt Johansson   Stångenäs AIS          SWE    39:19   26  Felst.        29:03   23   35:17   20          
        616 Monica Bråhn          Jönköpings OK          SWE    21:51    6 j start        21:37    3   31:26   16          



D55  (20)                                  

    1   650 Ingela Nelsén         Falkenbergs OK         SWE    20:27    2   18:00    1   20:56    1   20:33    3  1:19:56 
    2   646 Eva Tykesson          Rävetofta OK           SWE    20:13    1   20:16    2   21:56    4   20:17    2  1:22:42 
    3   659 Gunnel Månsson        OK Vilse 87            SWE    20:31    3   21:35    3   21:05    2   20:34    4  1:23:45 
    4   652 Gunilla Hogedal       Vänersborgs SK         SWE    22:55    4   28:27   10   21:10    3   20:13    1  1:32:45 
    5   645 Britt-Marie Magnusson Laholms IF OK          SWE    23:16    5   23:30    4   22:15    5   28:09   11  1:37:10 
    6   642 Karin Axelsson        IK Uven                SWE    25:08    8   25:54    5   25:15    8   23:58    6  1:40:15 
    7   655 Berith Pettersson     Vänersborgs SK         SWE    24:14    7   28:29   11   25:05    7   23:22    5  1:41:10 
    8   660 Åsa Ståhl             Hjärnarps GH OL        SWE    27:37   10   27:03    7   26:17    9   25:08    7  1:46:05 
    9   649 Sonja Hammar          OK Kompassen           SWE    30:25   13   26:46    6   29:32   14   27:07    9  1:53:50 
   10   648 Pia Andersson         Falkenbergs OK         SWE    31:20   14   32:17   16   28:13   12   26:50    8  1:58:40 
   11   654 Ingrid Norén          Boxholm-Mjölby OL      SWE    25:09    9   36:07   17   26:45   10   31:26   14  1:59:27 
   12   653 Gisela Löfving        Tibro OK               SWE    32:13   16   28:20    9   28:32   13   32:31   16  2:01:36 
   13   658 Evamarie Lundahl      IF Hagen               SWE    29:20   12   30:37   13   32:54   17   29:35   12  2:02:26 
   14   644 Margareta Schölin     Tockarps IK            SWE    33:40   17   29:17   12   30:51   15   31:27   15  2:05:15 
   15   656 Karin Lindqvist       Växjö OK               SWE    33:48   18   31:47   15   36:57   18   39:03   18  2:21:35 
   16   641 Birgitta Wiklund      OK Skogsvargarna       SWE    32:06   15   46:59   18   27:28   11   35:34   17  2:22:07 
   17   643 Rose-Marie Jidetoft   Stångenäs AIS          SWE    34:44   19   49:52   19   31:13   16   30:45   13  2:26:34 
   18   657 Ulla Olsson           FK Boken               SWE    39:39   20   56:54   20   41:24   19   42:07   19  3:00:04 

        647 Monica Lööf           Mariestads FK          SWE    23:45    6   30:50   14   23:06    6  Felst.               
        651 Inger Andersson       Stångenäs AIS          SWE    28:19   11   28:06    8  Felst.        27:49   10          



D50  (28)                                  

    1   687 Ann-Christin Nero     Ronneby OK             SWE    19:14    1   21:51    4   22:02    1   22:49    2  1:25:56 
    2   661 Birgitta Olsson       OK Skogsfalken         SWE    20:25    3   19:55    2   24:17    3   23:36    4  1:28:13 
    3   675 Christine Edenbrandt  Lunds OK               SWE    22:13    5   21:47    3   24:29    4   22:51    3  1:31:20 
    4   682 Britt Thörn           OK Vilse 87            SWE    23:19    8   22:23    5   28:13    6   25:14    8  1:39:09 
    5   681 Birgitta Nilsson      Stigmännen Karlshamns  SWE    22:45    6   25:33    8   32:09   14   22:03    1  1:42:30 
    6   688 Ylva Gefvert          OK P4                  SWE    24:38   10   23:51    6   24:12    2   34:46   19  1:47:27 
    7   678 Barbro Liljequist     OK Älme                SWE    22:47    7   34:11   14   25:16    5   26:12    9  1:48:26 
    8   677 Åsa Svensson          OK Pan-Kristianstad    SWE    26:47   13   26:42   10   29:26    8   26:54   10  1:49:49 
    9   670 Marie-Louise Karlqvis Svaide-Roma SOK        SWE    26:09   11   28:28   11   30:46   12   28:10   13  1:53:33 
   10   664 Elisabet Månsson      OK Löftan              SWE    24:03    9   38:16   17   28:57    7   28:34   16  1:59:50 
   11   672 Gunilla Sandström     OK Stigen              SWE    26:24   12   36:40   16   30:03    9   27:30   11  2:00:37 
   12   666 Ann Laas              OK Skogshjortarna      SWE    28:32   16   39:34   18   30:45   11   24:47    5  2:03:38 
   13   676 Marianne Thorsson     IK Trenne Ullared      SWE    32:23   19   26:13    9   35:08   18   35:23   20  2:09:07 
   14   669 Lena Håkansson        IK Uven                SWE    28:06   14   43:22   20   30:42   10   27:48   12  2:09:58 
   15   679 Linda Ljungdahl       Hjärnarps GH OL        SWE    52:45   25   29:02   12   33:56   16   29:46   17  2:25:29 
   16   683 Ingrid Nyberg         FK Åsen                SWE    35:47   20   40:01   19   35:07   17   38:36   22  2:29:31 
   17   685 Annika Gustafson      OK Gipen               SWE    36:51   22   44:58   22   33:18   15   37:19   21  2:32:26 
   18   680 Anna-Lena Govik       Stångenäs AIS          SWE    30:22   17   51:26   23   44:20   21   28:18   15  2:34:26 
   19   686 Ingrid Borgkvist      IS Kullen              SWE    45:44   24   43:31   21   39:48   20   28:10   13  2:37:13 
   20   684 Berit Eklöf           Matteus SI             SWE    40:24   23   34:23   15   36:09   19   49:52   25  2:40:48 
   21   668 Marie-Louise Häll     Växjö OK               SWE    54:11   26 1:00:13   24   58:28   24 1:29:09   26  4:22:01 

        671 Helen Axelsson        IK Uven                SWE   Felst.        29:17   13   30:56   13   25:01    6          
        674 Ulla Hallgren         OK Skogshjortarna      SWE    36:41   21  Felst.        49:37   23   42:36   24          
        667 Ina Lindeberg         Skåneslättens OL       SWE    19:45    2   18:59    1  Felst.       Felst.               
        673 Randveig Berg         Göteborg-Majorna OK    SWE    21:13    4   24:43    7 j start        25:07    7          
        689 Elisabet Hemlin       IK Uven                SWE   Felst.       Felst.      j start       Felst.               
        663 Marianne Klasson      Ulricehamns OK         SWE    28:15   15 j start        46:44   22   29:50   18          
        662 Elsie Bengtsson       Rävetofta OK           SWE    30:34   18                             39:05   23          



D45  (26)                                  

    1   693 Anneli Berggren       OK Denseln             SWE    17:47    1   19:38    1   23:50    3   21:45    4  1:23:00 
    2   700 Lena Henriksson       Ronneby OK             SWE    20:02    3   22:45    2   25:17    5   21:44    3  1:29:48 
    3   713 Britta Sahlin         Vänersborgs SK         SWE    21:09    7   23:22    3   24:48    4   20:35    1  1:29:54 
    4   704 Ingela Andersson      Lunds OK               SWE    19:00    2   27:57   14   22:24    1   20:36    2  1:29:57 
    5   701 Kerstin Tjernlund     OK Vilse 87            SWE    21:05    6   25:07    6   28:19   12   23:40    5  1:38:11 
    6   707 Eva Eklund            Växjö OK               SWE    20:05    4   24:20    4   25:21    6   30:15    9  1:40:01 
    7   712 Lena Sandgren Swartz  OK Orion               SWE    21:54    9   25:05    5   26:59    9   33:33   15  1:47:31 
    8   690 Lotta Schurmann       Hylte OK               SWE    21:29    8   25:54    8   27:20   10   33:00   14  1:47:43 
    9   695 Lena Olsson           Skåneslättens OL       SWE    28:17   21   26:10   10   26:44    8   30:27   10  1:51:38 
   10   692 Christina Segerslätt  Skåneslättens OL       SWE    31:46   23   25:57    9   26:00    7   28:42    8  1:52:25 
   11   715 Marita Philipsson     Markaryds FK           SWE    28:07   19   27:38   13   34:32   20   25:59    6  1:56:16 
   12   694 Ing-Marie Samuelsson  IK Trenne Ullared      SWE    27:20   17   29:38   17   27:25   11   32:36   12  1:56:59 
   13   696 Lena Arnoldsson       Tidaholm SOK Sisu      SWE    22:05   10   28:20   15   33:11   19   36:40   18  2:00:16 
   14   714 Tina Hagård           Rävetofta OK           SWE    27:35   18   31:06   18   30:40   16   33:38   16  2:02:59 
   15   702 Sussi Jonson          Ronneby OK             SWE    28:16   20   39:50   22   30:05   15   28:23    7  2:06:34 
   16   699 Annika Marthinsson    Hylte OK               SWE    25:56   15   38:06   20   31:16   17   31:24   11  2:06:42 
   17   697 Lisbeth Bergagård     Tolered-Utby Ol-klubb  SWE    22:36   12   29:10   16   35:38   21   39:47   19  2:07:11 
   18   711 Agneta Johansson      Rydboholms SK          SWE    25:49   14   46:32   23   28:32   13   32:41   13  2:13:34 
   19   691 Annica Andersson      Lunds OK               SWE    27:00   16   38:36   21   32:52   18   35:59   17  2:14:27 
   20   698 Gudrun Nilsson        Andrarums IF           SWE    30:33   22   34:04   19   38:05   22   43:38   20  2:26:20 
   21   705 Maria Johansson-Walli OK Skogshjortarna      SWE    34:43   25   51:37   24   53:49   24 1:01:42   22  3:21:51 

        710 Sölvi Björsvik.       FK Göingarna           SWE    32:10   24  Felst.       Felst.        43:39   21          
        708 Ingrid Schmiterlöw    Hjobygdens OK          SWE    22:08   11   25:32    7   29:27   14  Felst.               
        703 Agneta Erfors         OK Torfinn             SWE    20:09    5   26:50   11   23:46    2  Felst.               
        706 Marita Salomonsson    Vänersborgs SK         SWE    38:02   26  Felst.        43:08   23  Felst.               
        709 Annette Falck-Larsson Vänersborgs SK         SWE    23:14   13   27:00   12  Felst.       Felst.               



D40  (22)                                  

    1   716 Eva Pettersson        OK Dacke               SWE    20:23    3   24:07    2   25:18    4   21:40    1  1:31:28 
    2   728 Agneta Nordholm       Sävedalens AIK         SWE    20:03    2   25:17    4   24:29    1   22:13    2  1:32:02 
    3   733 Marie Olsson          Örkelljunga FK         SWE    19:48    1   23:51    1   27:03    6   23:06    4  1:33:48 
    4   734 Gunilla Karlsson      Växjö OK               SWE    20:29    4   25:25    6   24:52    2   23:21    6  1:34:07 
    5   731 Anna Eriksson         OK Landehof            SWE    20:34    6   26:18    7   25:04    3   22:34    3  1:34:30 
    6   722 Suzy Larsson          OK Skogshjortarna      SWE    20:31    5   25:21    5   26:34    5   23:17    5  1:35:43 
    7   726 Lena Thuresson        Burseryds IF           SWE    23:59   10   29:57   10   28:47    9   28:03    9  1:50:46 
    7   730 Helena Kristiansson   Hässleholms OK         SWE    22:40    9   32:11   12   29:25   10   26:30    7  1:50:46 
    9   736 Ann-Sofie Brink       Markaryds FK           SWE    24:37   11   31:55   11   30:15   11   27:41    8  1:54:28 
   10   727 Ann-Kristin Spetz     Ulricehamns OK         SWE    27:53   17   34:57   14   34:21   14   31:18   11  2:08:29 
   11   724 Susanne Burström      FK Boken               SWE    28:08   18   35:20   16   36:09   16   34:03   13  2:13:40 
   12   732 Gunilla Gustavsson    OK Orion               SWE    26:11   15   45:49   19   31:30   13   30:13   10  2:13:43 
   13   717 Tina Ledelius         IK Uven                SWE    28:51   19   43:33   17   35:15   15   37:19   14  2:24:58 
   14   735 Ulrika Andersson      Hylte OK               SWE    26:00   14   47:22   20   40:25   17   38:37   15  2:32:24 
   15   720 Lisa Nilsson          OK Torfinn             SWE    33:32   20   48:20   21   45:08   19   44:27   17  2:51:27 

        719 Carina Langmoen       Kungälvs OK            SWE    26:48   16   34:32   13  Felst.        32:49   12          
        723 Ingrid Johansson      Laholms IF OK          SWE    21:19    8   28:08    8   27:19    7  Felst.               
        729 Anna Åhrén            Motala AIF OL          SWE    21:10    7   24:32    3   28:33    8  Felst.               
        718 Carina Stenberg       OK Skogshjortarna      SWE    47:14   22   45:06   18  Felst.        41:02   16          
        721 Susanne Johannesson   Ronneby OK             SWE    24:50   13   35:10   15   44:06   18  Felst.               
        725 Anneli Carlsson       FK Finn                SWE    24:38   12   28:16    9   31:06   12 j start               
        737 Birgitta Olsson       Örkelljunga FK         SWE    37:37   21   54:23   22 j start      j start               



D35  (12)                                  

    1   750 Sara Giselsson        Ronneby OK             SWE    23:52    1   24:43    2   24:02    1   29:05    1  1:41:42 
    2   743 Berit Bengtsson       OK Lindena             SWE    26:03    3   24:45    3   27:56    5   31:49    2  1:50:33 
    3   749 Annica Berggren       Matteus SI             SWE    27:24    4   29:54    5   24:56    2   32:35    3  1:54:49 
    4   748 Annika Ericsson       Växjö OK               SWE    28:33    6   27:37    4   26:11    3   32:45    4  1:55:06 
    5   741 Anna Ljungqvist       Lunds OK               SWE    30:18    7   30:49    6   27:27    4   38:24    7  2:06:58 
    6   745 Marie Anebreid        Tidaholm SOK Sisu      SWE    28:16    5   33:21    7   32:01    8   36:07    6  2:09:45 
    7   747 Helena Sandberg       IK Hakarpspojkarna     SWE    34:56    9   38:16    8   30:54    7   35:35    5  2:19:41 
    8   742 Annika Larsson        FK Göingarna           SWE    31:02    8   39:17    9   30:24    6   40:05    8  2:20:48 
    9   738 Mona Adolfsson        Växjö OK               SWE    41:55   11   42:15   10   45:36    9   41:26    9  2:51:12 
   10   746 Susanne Olling Nielse OK 73                  DK     49:25   12   59:35   11   57:20   10   59:42   10  3:46:02 

        740 Pia Larsson           FK Göingarna           SWE    41:49   10  Felst.       Felst.       Felst.               
        739 Karin Noborn          IFK Göteborg           SWE    25:45    2   24:15    1  Felst.      j start               



D21  (35)                                  

    1   132 Rebecka Olsson        OK Skogsfalken         SWE    22:00    1   22:01    1   25:12    1   28:26    2  1:37:39 
    2   108 Lisa Pettersson       OK Dacke               SWE    22:05    2   24:17    5   25:16    2   28:45    4  1:40:23 
    3   106 Sara Svensson         OK Pan-Kristianstad    SWE    23:18    3   23:51    4   27:35    5   29:15    5  1:43:59 
    4   134 Elsa Törnros          Tumba-Mälarhöjden OK   SWE    24:26    5   25:14    6   27:25    4   28:43    3  1:45:48 
    5   116 Maria Ossiansson      IK Hakarpspojkarna     SWE    30:29   22   22:04    2   29:16    7   26:45    1  1:48:34 
    6   129 Anna Olsson           Lunds OK               SWE    24:56    7   26:46    8   28:43    6   29:50    6  1:50:15 
    7   118 Frida Andersson       OK Dacke               SWE    24:47    6   26:35    7   31:21   11   31:06    7  1:53:49 
    8   101 Anna Hellner          Istrums SK             SWE    25:29    8   27:03    9   27:18    3   34:15   13  1:54:05 
    9   109 Lina Hulander         Ulricehamns OK         SWE    26:12   12   27:18   10   30:12    8   32:27    8  1:56:09 
   10   123 Maria Ling            Jönköpings OK          SWE    25:58   11   28:17   13   30:39   10   36:20   17  2:01:14 
   11   125 Madelene Lööf         Mariestads FK          SWE    23:58    4   29:23   15   33:18   15   35:19   15  2:01:58 
   12   103 Isabell Håkansson     Sävedalens AIK         SWE    28:05   16   27:43   12   32:24   14   34:05   12  2:02:17 
   13   130 Sofia Killander       Hästveda OK            SWE    28:03   15   27:42   11   30:38    9   36:42   18  2:03:05 
   14   127 Susanne Sjöö          Tullinge SK            SWE    32:16   25   23:23    3   40:17   26   32:58   10  2:08:54 
   15   117 Karin Kullman         OK Alehof              SWE    27:33   13   30:43   18   31:37   13   40:51   23  2:10:44 
   16   119 Diana Persson         FK Göingarna           SWE    29:26   19   30:23   17   36:46   22   34:52   14  2:11:27 
   17   121 Martina Petersson     Burseryds IF           SWE    29:47   20   32:33   21   36:52   23   33:50   11  2:13:02 
   18   133 Malin Schölin         Örkelljunga FK         SWE    28:07   17   37:15   26   36:08   19   32:47    9  2:14:17 
   19   131 Anna Hulander         Ulricehamns OK         SWE    34:03   29   33:05   22   31:35   12   38:42   21  2:17:25 
   20   102 Emma Kriblad          Hjärnarps GH OL        SWE    33:33   28   31:37   20   35:33   18   36:52   19  2:17:35 
   21   115 Charlotte Wedlin      Sävedalens AIK         SWE    33:13   26   34:41   23   36:32   21   39:27   22  2:23:53 
   22   124 Caroline Lagesson     OK Gisle               SWE    29:19   18   45:19   34   33:40   16   35:36   16  2:23:54 
   23   107 Hanna Weimann         IK Uven                SWE    32:08   24   37:01   25   34:49   17   41:00   24  2:24:58 
   24   105 Kristina Aspvall      Ronneby OK             SWE    30:22   21   36:42   24   49:11   30   42:39   26  2:38:54 
   25   128 Madeleine Gunnarsson  OK Pan-Kristianstad    SWE    31:28   23   47:59   35   36:59   24   44:55   28  2:41:21 
   26   111 Anna Larsson          IF Hagen               SWE    40:34   34   41:58   32   37:04   25   45:23   29  2:44:59 
   27   126 Rocio Huerta-Balague  Falköpings AIK OK      SWE    39:10   33   39:36   30   41:56   28   44:54   27  2:45:36 

        113 Eva Dahl              OK Alehof              SWE    28:01   14   37:31   27  Felst.       Felst.               
        122 Frida Severinson      OK Nackhe              SWE    38:46   32   44:51   33   40:40   27  Felst.               
        104 Andrea Berg           Göteborg-Majorna OK    SWE    38:45   31   40:00   31 j start        42:09   25          
        110 Sandra Wedlin         Sävedalens AIK         SWE    36:49   30   38:10   28   45:42   29 j start               
        135 Anna Josefsson        Kalmar OK              SWE                 31:15   19   36:18   20   37:56   20          
        120 Louise Pihl           Lunds OK               SWE    33:28   27   38:20   29 j start      j start               
        112 Lina Svensson         OK Skogsfalken         SWE    25:31    9   29:56   16 j start      j start               
        114 Linda Klasson         Ulricehamns OK         SWE    25:47   10   28:24   14 j start      j start               



D20  (8)                                   

    1   788 Sofia Salomonsson     Vänersborgs SK         SWE    23:41    2   25:24    1   23:11    1   29:19    1  1:41:35 
    2   786 Emma Marthinsson      Hylte OK               SWE    26:46    7   28:07    3   26:11    3   30:26    2  1:51:30 
    3   791 Lina Sandström        OK Stigen              SWE    23:24    1   27:09    2   25:59    2   36:10    7  1:52:42 
    4   793 Lisa Weimann          IK Uven                SWE    26:28    4   30:12    6   27:14    4   31:15    3  1:55:09 
    5   792 Pernilla Olsson       Skåneslättens OL       SWE    26:42    5   28:21    4   30:01    6   32:20    4  1:57:24 
    6   789 Angelika Larsson      Örkelljunga FK         SWE    25:43    3   28:32    5   31:51    8   34:28    5  2:00:34 
    7   790 Helena Isaksson       OK Löftan              SWE    26:45    6   32:33    7   29:08    5   46:01    8  2:14:27 
    8   787 Susanne de Bourg      Ronneby OK             SWE    30:32    8   42:49    8   30:09    7   35:21    6  2:18:51 



D18  (11)                                  

    1   798 Sanna Linsefors       Lunds OK               SWE    17:43    1   22:03    5   21:26    1   19:23    1  1:20:35 
    2   800 Ann-Sofie Larsson     Örkelljunga FK         SWE    19:25    6   20:32    3   22:35    3   22:41    3  1:25:13 
    3   805 Britta Norén          Boxholm-Mjölby OL      SWE    18:48    4   19:54    1   21:26    1   28:49    8  1:28:57 
    4   802 Elin Strandhagen      Göteborg-Majorna OK    SWE    18:19    2   21:02    4   22:47    4   27:16    6  1:29:24 
    5   795 Sofie Hansen          Skåneslättens OL       SWE    18:22    3   24:50    7   23:53    6   23:23    4  1:30:28 
    6   803 Jannie Hagård         Rävetofta OK           SWE    19:50    7   22:12    6   23:14    5   29:00    9  1:34:16 
    7   797 Emma Bergman          OK Skogsfalken         SWE    18:53    5   25:28    9   28:22    8   21:34    2  1:34:17 
    8   804 Klara Hall            Järla IF OK            SWE    20:09    8   20:31    2   30:00   10   24:28    5  1:35:08 
    9   794 Elin Thuresson        Burseryds IF           SWE    21:45   10   27:01   10   26:13    7   29:29   10  1:44:28 
   10   799 Lisa Borssén          OK Kroppefjäll         SWE    21:14    9   24:58    8   37:03   11   27:21    7  1:50:36 

        801 Cecilia Emanuelsson   IFK Lidingös Skid o OK SWE    23:33   11  Felst.        28:31    9  Felst.               



D16  (13)                                  

    1   815 Josefin Tjernlund     OK Vilse 87            SWE    15:53    1   13:56    1   16:33    3   14:54    1  1:01:16 
    2   808 Ellinor Tjernlund     OK Vilse 87            SWE    16:37    2   14:23    2   15:08    1   15:45    2  1:01:53 
    3   812 Elin Svensson         Nässjö OK              SWE    16:57    3   18:13    5   16:32    2   16:14    3  1:07:56 
    4   807 Maja Pettersson       OK Dacke               SWE    18:35    5   17:26    4   16:50    4   16:18    4  1:09:09 
    5   813 Anna Bredfelt         Lunds OK               SWE    17:11    4   16:21    3   18:34    6   17:29    5  1:09:35 
    6   809 Maja Andersson        OK Dacke               SWE    19:51    8   21:22    6   17:07    5   18:32    7  1:16:52 
    7   811 Jenny Olsson          Örkelljunga FK         SWE    19:25    6   22:18    7   19:54    8   18:24    6  1:20:01 
    8   814 Anna Jonson           Ronneby OK             SWE    19:35    7   23:15    8   18:54    7   19:31    8  1:21:15 
    9   810 Camilla Nilsson       OK Torfinn             SWE    21:56    9   23:47   10   22:51    9   22:52    9  1:31:26 
   10   806 Emmy Thuresson        Burseryds IF           SWE    28:39   11   29:11   13   23:34   10   26:27   10  1:47:51 

        818 Amanda Johansson      Halmstad OK            SWE   Felst.        25:35   11   24:20   11   27:45   11          
        816 Emma Månsson          Örkelljunga FK         SWE    26:17   10   23:30    9   25:45   13  Felst.               
        819 Elin Nordahl          Simrishamns OK         SWE                 27:25   12   24:23   12                       



D14  (19)                                  

    1   820 Sara Hagström         Falköpings AIK OK      SWE    19:16    8   13:19    1   15:40    1   18:20    1  1:06:35 
    2   825 Erica Andersson       Lunds OK               SWE    14:14    1   15:31    4   20:20    9   21:11    2  1:11:16 
    3   823 Karin Bredfelt        Lunds OK               SWE    16:21    4   14:28    2   16:29    2   24:26    7  1:11:44 
    4   826 Lisa Nyberg           FK Åsen                SWE    17:27    7   16:05    5   17:49    5   22:15    4  1:13:36 
    5   824 Moa Svensson          Nässjö OK              SWE    15:58    3   17:54    8   17:54    6   22:23    5  1:14:09 
    6   836 Klara Hemlin          IK Uven                SWE    16:26    5   17:14    7   16:31    3   28:37    9  1:18:48 
    7   830 Emelie Lennartsdotter Hästveda OK            SWE    20:01   10   18:12    9   22:17   12   23:15    6  1:23:45 
    8   838 Moa Olsson            Örkelljunga FK         SWE    20:16   11   16:49    6   21:08   10   30:57   11  1:29:10 
    9   827 Elsa Palmkvist        Lunds OK               SWE    23:16   13   19:37   10   24:59   16   21:39    3  1:29:31 
   10   834 Kajsa Spetz           Ulricehamns OK         SWE    19:19    9   23:16   13   22:11   11   26:03    8  1:30:49 
   11   837 Lisa Johansson        FK Friskus Varberg     SWE    23:44   14   19:57   11   20:08    8   30:14   10  1:34:03 
   12   833 Minda Langmoen        Kungälvs OK            SWE    17:19    6   32:00   18   19:29    7   31:23   12  1:40:11 
   13   832 Jessica Bjelk         Hästveda OK            SWE    24:15   15   24:35   14   24:09   14   32:06   13  1:45:05 
   14   822 Silje Björsvik        FK Göingarna           SWE    33:50   19   31:44   17   27:26   17   51:00   15  2:24:00 
   15   828 Rebecca Ågren         Ronneby OK             SWE    25:32   17   28:06   16   24:04   13 1:09:56   16  2:27:38 

        831 Maja Arborelius       IS Kullen              SWE    23:05   12   22:40   12  Felst.        41:42   14          
        835 Jessica Nilsson       OK Torfinn             SWE    15:23    2   14:47    3   17:14    4  Felst.               
        829 Fanny Wahlström       Hylte OK               SWE    30:18   18   24:51   15   24:57   15  fullf.               
        821 Bothilde Benedikt Nie OK 73                  DK     24:29   16                                                 



D12  (14)                                  

    1   849 Tilda Johansson       OK Orion               SWE    12:06    1   10:47    1   13:34    2   14:39    1    51:06 
    2   839 Moa Pettersson        OK Dacke               SWE    14:24    3   13:59    6   13:06    1   18:23    4    59:52 
    3   840 Pim Hedberg           Lunds OK               SWE    17:45    7   12:03    2   14:57    4   15:17    2  1:00:02 
    4   848 Märta Berggren        OK Kolmården           SWE    14:51    4   13:20    5   15:44    7   17:20    3  1:01:15 
    5   845 Marica Andersson      Lunds OK               SWE    13:16    2   14:08    7   15:23    6   19:10    5  1:01:57 
    6   841 Elin Brink            Markaryds FK           SWE    17:05    6   14:25    8   14:24    3   19:22    6  1:05:16 
    7   842 Sofia Wiell           OK Kolmården           SWE    16:07    5   13:19    4   15:21    5   22:27    9  1:07:14 
    8   844 Matilda Arborelius    IS Kullen              SWE    22:02   10   14:56    9   17:07    8   21:20    8  1:15:25 
    9   852 Anna Bengtsson        IS Kullen              SWE    19:58    8   16:21   11   20:02   10   23:22   10  1:19:43 
   10   851 Sara Josarp           FK Friskus Varberg     SWE    22:01    9   12:17    3   24:42   12   20:54    7  1:19:54 
   11   846 Anna Moberg           Vänersborgs SK         SWE    24:07   12   15:07   10   18:11    9   26:28   13  1:23:53 
   12   847 Frida Jönsson         FK Boken               SWE    29:51   13   20:38   13   29:58   13   41:20   14  2:01:47 

        850 Moa Granstedt         IK Hakarpspojkarna     SWE   Felst.        18:33   12   23:00   11   23:33   11          
        843 Ida Svenningsson      Lunds OK               SWE    23:45   11 j start      j start        25:20   12          



D10  (8)                                   

    1   854 Elin Granstedt        IK Hakarpspojkarna     SWE    13:31    1   10:17    2    9:38    2   11:42    1    45:08 
    2   859 Jenny Bredfelt        Lunds OK               SWE    15:34    4    9:47    1    9:06    1   11:58    2    46:25 
    3   855 Lisa Berggren         OK Kolmården           SWE    14:24    3   12:30    3    9:44    3   13:02    3    49:40 
    4   856 Hilda Svensson        Nässjö OK              SWE    14:20    2   14:19    6   12:01    4   15:48    4    56:28 
    5   857 Emilia Schölin        Örkelljunga FK         SWE    24:06    5   13:50    4   12:05    5   15:53    5  1:05:54 
    6   858 Sara Granstedt        IK Hakarpspojkarna     SWE    24:53    6   14:01    5   13:45    7   19:55    6  1:12:34 
    7   853 Julia Lundh           Hästveda OK            SWE    27:57    7   19:54    7   15:59    8   19:58    7  1:23:48 

        860 Sofie Persson         Härlövs IF             SWE                              12:09    6                       



D80  (2)                                   

    1   861 Gunborg Carlsson      OK Gynge               SWE    29:00    1   34:43    1   34:59    1   50:29    2  2:29:11 
    2   862 Aster Olsson          SK Graal               SWE    40:19    2   40:51    2   37:57    2   48:33    1  2:47:40