Tre Skåningar o. En Dansk 26-28/6 2009 Helsingborgs SOKsö 2009-06-28 11:52
Totala resultatskapad av MT2003 © Stephan Krämer 2006

   Pl Namn                  Klubb                  Land      E1           E2           E3           E4                Tid 



H80  (7)                                   

    1 Stig-Allan Jönsson    Halmstad Garnisons IF  SWE    20:49    1   22:53    1   24:57    1   26:11    1       1:34:50 
    2 Lars Gunnar Enström   OK Tranan              SWE    37:01    3   25:24    2   36:57    4   32:40    4       2:12:02 
    3 Gunnar Karlsson       OK Gynge               SWE    32:38    2   49:46    5   34:41    2   29:15    3       2:26:20 
    4 Nisse Bohman          OK Kompassen           SWE    37:07    4   45:39    4   41:27    5   37:36    6       2:41:49 
    5 Yngve Olsson          SK Graal               SWE    49:32    5   35:41    3   42:03    6   37:07    5       2:44:23 
    6 Yngve Hederström      OK Skogshjortarna      SWE    58:12    6   51:21    6   36:03    3 1:06:39    7       3:32:15 

      Nils Andersson        OK Kompassen           SWE  1:11:48    7   55:53    7  Felst.        27:27    2               



H75  (7)                                   

    1 Harry Söderberg       FK Friskus Varberg     SWE    22:05    2   20:49    1   21:15    2   20:28    2       1:24:37 
    2 Klas Tykesson         Rävetofta OK           SWE    19:07    1   31:03    4   21:08    1   19:20    1       1:30:38 
    3 Nils Rågstedt         IS Kullen              SWE    25:21    3   27:40    3   22:54    3   27:47    5       1:43:42 
    4 Kurt Stenberg         IK Gandvik             SWE    26:04    4   26:34    2   29:20    6   22:03    3       1:44:01 
    5 Jan Jönsson           Falkenbergs OK         SWE    28:07    6   46:50    5   35:33    7   28:39    7       2:19:09 

      Bengt Edvardsson      OK Torfinn             SWE    37:50    7  Felst.        26:23    4   27:56    6               
      Åke Strand            Örkelljunga FK         SWE    26:47    5  Felst.        27:53    5   23:00    4               



H70  (19)                                  

    1 Ernie Broström        Halmstad OK            SWE    16:33    1   19:47    2   26:01    3   19:07    2       1:21:28 
    2 Bo Wadensjö           FK Finn                SWE    21:58    5   23:28    4   25:51    2   18:03    1       1:29:20 
    3 Sune Hagström         IK Gandvik             SWE    19:18    2   25:36    6   25:15    1   19:46    3       1:29:55 
    4 Kjell Persson         Mariestads FK          SWE    19:52    3   22:44    3   27:13    4   21:56    5       1:31:45 
    5 Allsing Carlsson      OK Skogsvargarna       SWE    20:50    4   19:00    1   32:14    9   20:05    4       1:32:09 
    6 Jan-Eric Nelking      FK Åsen                SWE    24:07    8   24:24    5   27:26    5   22:54    7       1:38:51 
    7 Ingvar Josefsson      Rydboholms SK          SWE    22:24    6   27:34   10   30:26    7   22:15    6       1:42:39 
    8 Burne Nilsson         OK Torfinn             SWE    25:38    9   27:02    8   27:46    6   24:56    8       1:45:22 
    9 Göran Holmberg        Markaryds FK           SWE    27:39   10   27:03    9   34:28   11   25:29    9       1:54:39 
   10 Gunnar Bylund         Rydboholms SK          SWE    29:24   13   29:39   11   36:31   12   26:18   10       2:01:52 
   11 Göran Bengtsson       FK Finn                SWE    33:17   16   26:23    7   33:36   10   35:09   16       2:08:25 
   12 Totte Holm            Markbygdens OK         SWE    28:01   11   43:03   15   39:04   13   32:54   14       2:23:02 
   13 Rolf Stenström        Vänersborgs SK         SWE    30:40   14   38:35   13   48:08   15   28:49   13       2:26:12 
   14 Torsten Jonsson       Markaryds FK           SWE    39:57   17   31:41   12   49:20   16   33:14   15       2:34:12 

      Bengt Olofsson        Hjärnarps GH OL        SWE    31:56   15  Felst.        42:44   14   26:28   11               
      Börje Nilsson         Järfälla OK            SWE    29:15   12   42:54   14  Felst.        38:24   17               
      Bertil Carlson        OK Skogshjortarna      SWE    45:14   18   51:36   16  Felst.        42:35   18               
      JB Larsson            OK Löftan              SWE                              31:19    8   26:40   12               
      Hans Gunnarsson       Kramfors-Alliansen     SWE    23:42    7                                                      



H65  (42)                                  

    1 Roland Nilsson        Falköpings AIK OK      SWE    17:54    3   19:09    3   18:19    1   16:08    1       1:11:30 
    2 Kalle Johansson       OK Skogshjortarna      SWE    16:46    1   18:03    2   22:45    9   18:38    4       1:16:12 
    3 Inge Persson          FK Boken               SWE    17:47    2   18:01    1   22:23    8   18:36    3       1:16:47 
    4 Bob Kaill             IK Omega               SWE    19:02    4   21:46   10   22:11    7   17:11    2       1:20:10 
    5 Erland Ling           Jönköpings OK          SWE    19:12    5   20:15    6   21:54    4   20:36    6       1:21:57 
    6 Ronny Andersson       OK Skogshjortarna      SWE    19:13    6   22:05   11   23:29   13   21:28   11       1:26:15 
    7 Waste Byström         OK Virdarna            SWE    21:46   16   21:21    9   21:41    3   21:45   14       1:26:33 
    8 Per-Arne Johansson    Vänersborgs SK         SWE    22:09   18   22:58   13   22:00    6   19:52    5       1:26:59 
    9 Lars Olof Lannfelt    OK Skogshjortarna      SWE    19:30    7   20:28    7   24:41   16   22:30   16       1:27:09 
   10 Gösta Lindqvist       OK Löftan              SWE    21:40   15   22:06   12   23:22   12   20:36    6       1:27:44 
   11 Bertil Olofsson       Andrarums IF           SWE    23:08   22   20:33    8   25:42   21   20:57    8       1:30:20 
   12 Kjell-Åke Isaksson    OK Skogshjortarna      SWE    21:31   12   20:05    5   25:45   22   23:19   18       1:30:40 
   13 Christer Westberg     IFK Göteborg           SWE    21:54   17   23:38   16   23:53   15   21:36   13       1:31:01 
   14 Hans Karlsson         OK Orinto              SWE    20:29    9   28:17   27   23:52   14   21:48   15       1:34:26 
   15 Raimo Salminen        Växjö OK               SWE    22:34   19   23:36   15   24:55   18   24:31   22       1:35:36 
   16 Ingemar Wiklund       OK Skogsvargarna       SWE    20:12    8   24:50   18   21:55    5   28:51   29       1:35:48 
   17 Kjell Månsson         Ronneby OK             SWE    21:01   11   35:30   36   19:33    2   21:28   11       1:37:32 
   18 Bengt Andersson       Tidaholm SOK Sisu      SWE    20:50   10   26:09   23   30:05   29   21:04    9       1:38:08 
   19 Karl-Axel Johansson   IK Uven                SWE    24:55   26   19:51    4   25:17   19   29:04   30       1:39:07 
   20 Sven-Erik Forsell     Lunds OK               SWE    26:30   28   25:14   19   24:41   16   23:32   19       1:39:57 
   21 Kent Carlgren         OK Skogshjortarna      SWE    21:31   12   31:04   31   26:04   23   21:22   10       1:40:01 
   22 Rolf Jakobsson        Alfta-Ösa OK           SWE    23:44   24   31:31   32   22:51   10   23:56   20       1:42:02 
   23 Tom Lindberg          Lunds OK               SWE    23:10   23   26:11   24   28:44   27   26:20   24       1:44:25 
   24 Sven Falkman          Örkelljunga FK         SWE    25:40   27   25:36   20   27:04   25   26:34   26       1:44:54 
   25 Mårten Svensson       Stångenäs AIS          SWE    22:39   20   26:27   25   28:28   26   29:21   32       1:46:55 
   26 Allan Sunnergren      Hjärnarps GH OL        SWE    28:03   33   23:24   14   33:35   32   24:54   23       1:49:56 
   27 John-Erik Bergstrand  Värend GN OL           SWE    26:46   29   24:24   17   31:24   30   28:07   28       1:50:41 
   28 Roland Eriksson       Hästveda OK            SWE    27:43   32   29:22   29   25:19   20   34:24   36       1:56:48 
   29 Curt Tillman          Linköpings OK          SWE    31:16   36   30:40   30   32:06   31   32:16   34       2:06:18 
   30 Toivo Voudinmäki      Mullsjö SOK            SWE    27:26   30   31:33   33   48:18   38   29:20   31       2:16:37 
   31 Allan Hammar          OK Kompassen           SWE    31:58   37   35:22   35   37:17   36   33:11   35       2:17:48 
   32 Lars Wester           Stångenäs AIS          SWE    39:26   38   33:54   34   35:37   35   31:24   33       2:20:21 

      Rune Spetz            Nitta IF               SWE    24:09   25  Felst.        29:49   28   27:41   27               
      Ivan Ernvid           Nitta IF               SWE   Felst.        28:05   26   23:17   11   24:10   21               
      Lars Sönsteröd        SOK 68                 SWE    27:38   31  Felst.        34:02   33  Felst.                    
      Bengt Bergqvist       Stigmännen Karlshamns  SWE    21:33   14   25:56   21  Felst.        22:57   17               
      Rogert Hägg           Svaide-Roma SOK        SWE    31:11   35   29:10   28   34:14   34  Felst.                    
      Sven-Olof Karlsson    Växjö AIS              SWE    43:26   39   44:17   38   49:43   39  Felst.                    
      Lennart Magnusson     Laholms IF OK          SWE    28:29   34   36:01   37 j start        44:00   37               
      Sture Karlsson        OK Skogshjortarna      SWE  1:07:47   40 1:00:21   39 j start        54:49   38               
      John Olandersson      Örkelljunga FK         SWE    22:51   21   25:56   21   26:46   24 j start                    
      Johnny Malmgren       Hjärnarps GH OL        SWE                              39:59   37   26:26   25               



H60  (30)                                  

    1 Conny Jidetoft        Stångenäs AIS          SWE    17:39    3   18:26    5   19:13    1   18:23    2       1:13:41 
    2 Lennart Hermansson    Stenungsunds OK        SWE    17:56    6   18:14    4   20:41    4   18:10    1       1:15:01 
    3 Stig Johansson        Bredaryds SOK          SWE    16:45    2   17:35    2   22:33   10   18:59    3       1:15:52 
    4 Kjell Erlandsson      OK Lindena             SWE    18:49    8   19:03    6   19:38    2   20:34    8       1:18:04 
    5 Vidar Löfving         Tibro OK               SWE    17:52    5   16:19    1   24:37   17   20:28    7       1:19:16 
    6 Anders Nilsson        Gotlands Bro OK        SWE    19:43   14   19:16    7   21:36    7   19:35    5       1:20:10 
    7 Gert Olsson           Skåneslättens OL       SWE    19:37   12   20:14   11   20:17    3   20:10    6       1:20:18 
    8 Kenth Sundgren        Skåneslättens OL       SWE    19:04   10   19:53    9   20:41    4   22:47   14       1:22:25 
    9 Styrbjörn Jansson     IF Hagen               SWE    19:40   13   20:03   10   22:35   12   22:38   13       1:24:56 
   10 Lars Olsson           FK Boken               SWE    20:15   16   21:25   14   22:51   14   22:09   11       1:26:40 
   11 Lars-Olov Dahlberg    OK Landehof            SWE    21:32   18   20:55   13   22:33   10   22:19   12       1:27:19 
   12 Sven Erik Johansson   Mariestads FK          SWE    21:55   20   24:21   22   22:58   15   22:52   15       1:32:06 
   13 Lars-Göran Axmalm     Sävedalens AIK         SWE    21:06   17   21:52   15   25:04   18   24:25   19       1:32:27 
   14 Anders Berglund       OK Skogshjortarna      SWE    18:37    7   32:19   27   22:35   12   20:50    9       1:34:21 
   15 Lars Persson          OK Kompassen           SWE    20:04   15   23:51   18   21:09    6   30:29   25       1:35:33 
   16 Lars-Gunnar Bengtsson Stigmännen Karlshamns  SWE    18:51    9   23:59   19   31:38   24   23:07   16       1:37:35 
   17 Allan Wikström        Stångenäs AIS          SWE    25:11   24   24:28   23   27:48   20   24:16   18       1:41:43 
   18 Lars-Olof Rönnqvist   OK Löftan              SWE    21:45   19   21:52   15   36:34   27   24:10   17       1:44:21 
   19 Bengt Ståhl           Hjärnarps GH OL        SWE    23:21   23   30:02   25   25:05   19   26:41   21       1:45:09 
   20 Roger Andersson       OK Skogshjortarna      SWE    22:02   22   24:20   21   24:04   16   35:47   28       1:46:13 
   21 Egil Nielsen          Fredensborg OK         DK     30:49   26   24:12   20   29:22   21   25:19   20       1:49:42 
   22 Kent Svensson         OK Skogsfalken         SWE    31:11   27   38:20   28   22:25    8   28:06   23       2:00:02 
   23 Sven-Olof Fransson    SOK Aneby              SWE    28:20   25   39:42   29   30:24   23   29:38   24       2:08:04 

      Karl Uno Andersson    Falkenbergs OK         SWE   Felst.        29:22   24   22:26    9   19:07    4               
      Bo Sandahl            Gotlands Bro OK        SWE    21:56   21  Felst.        30:16   22   28:04   22               
      Ove Thorsson          IK Trenne Ullared      SWE    16:43    1   17:58    3  Felst.        21:57   10               
      Kjell Andersson       OK Skogshjortarna      SWE   Felst.        31:46   26   35:09   25   34:30   27               
      Agne Bengtsson        OK Kompassen           SWE    17:45    4   20:50   12   36:29   26 j start                    
      Ulf Jönsson           Laholms IF OK          SWE   Felst.        23:19   17                32:13   26               
      Lars-Åke Sjökvist     Värend GN OL           SWE    19:07   11   19:27    8                                         



H55  (32)                                  

    1 Kent Granqvist        Västerviks OK          SWE    18:26    1   17:00    1   20:17    2   18:14    2       1:13:57 
    2 Kenneth Sandström     OK Stigen              SWE    21:06   12   20:39    8   20:12    1   17:54    1       1:19:51 
    3 Lars Lindborg         Tormestorps IF         SWE    18:41    2   17:44    2   23:51    6   20:14    7       1:20:30 
    4 Johan Ryberg          Stigmännen Karlshamns  SWE    21:19   14   19:24    6   24:18    8   19:50    6       1:24:51 
    5 Roland Hulander       Ulricehamns OK         SWE    20:02    6   21:27   11   24:01    7   19:38    5       1:25:08 
    6 Lars Hogedal          Vänersborgs SK         SWE    18:55    3   23:15   14   24:18    8   19:08    3       1:25:36 
    7 Hans Ekberg           Trollhättans SOK       SWE    20:01    5   23:47   16   21:59    4   21:18    8       1:27:05 
    8 Sören Karlsson        Mullsjö SOK            SWE    20:59   11   21:03    9   24:48   11   22:08   11       1:28:58 
    9 Kalle Lindqvist       Växjö OK               SWE    20:29    8   19:20    5   26:45   12   22:47   15       1:29:21 
   10 Lars Grehn            Mullsjö SOK            SWE    20:48   10   18:10    3   21:20    3   29:14   26       1:29:32 
   11 Anders Bertil Månsson Örkelljunga FK         SWE    21:58   18   23:35   15   27:21   13   19:10    4       1:32:04 
   12 Anders Wiberg         OK Skogsfalken         SWE    20:11    7   25:56   19   24:29   10   22:15   12       1:32:51 
   13 Göran Larsson         Vänersborgs SK         SWE    20:47    9   25:24   18   23:26    5   23:17   18       1:32:54 
   14 Arne Svärm            OK Gisle               SWE    21:57   17   22:00   13   27:36   14   22:42   14       1:34:15 
   15 Nils-Olof Bodin       Almby IK               SWE    21:16   13   18:11    4   32:43   23   22:27   13       1:34:37 
   16 Göran Liljequist      OK Älme                SWE    23:22   20   21:55   12   27:51   16   21:54   10       1:35:02 
   17 Åke Johansson         Rydboholms SK          SWE    19:48    4   24:27   17   30:08   19   21:38    9       1:36:01 
   18 Kjell Olof Ehrencrona IFK Göteborg           SWE    21:49   16   26:49   21   28:29   18   25:41   24       1:42:48 
   19 Lennart Borgqvist     IS Kullen              SWE    25:07   22   27:46   25   27:45   15   29:34   27       1:50:12 
   20 Bengt Hansson         Andrarums IF           SWE    25:44   24   26:05   20   32:14   22   27:11   25       1:51:14 
   21 Lars Johansson        OK Nackhe              SWE    26:15   26   26:57   22   33:56   24   24:36   21       1:51:44 
   22 Sven Olle Söderberg   OK Skogsfalken         SWE    26:14   25   27:31   24   34:43   25   24:14   19       1:52:42 
   23 Hans-Åke Djurbäck     Kinnaströms SK         SWE    24:34   21   30:39   27   38:38   26   24:23   20       1:58:14 
   24 Jan Erickson          Ulricehamns OK         SWE    29:30   28   28:20   26   42:15   27   25:25   23       2:05:30 
   25 Kenneth Palmqvist     Halmstad OK            SWE    28:02   27   27:17   23   46:48   28   25:10   22       2:07:17 
   26 Kjell Ryberg          IFK Göteborg           SWE    32:43   29   33:18   28   58:41   30   38:20   28       2:43:02 
   27 Bernhard Grenabo      Hjobygdens OK          SWE    35:36   31   33:39   29   57:43   29   42:01   29       2:48:59 

      Leif Johansson        Kexholms SK            SWE    25:22   23   21:24   10   30:16   20  Felst.                    
      Lars Ekberg           Trollhättans SOK       SWE    22:09   19   20:38    7   32:10   21  Felst.                    
      Ulf Skogman           Markbygdens OK         SWE    34:14   30  Felst.      j start      j start                    
      Anders Eriksson       IF Hagen               SWE    21:42   15                             22:55   16               
      Bo Månsson            OK Löftan              SWE                              28:19   17   23:04   17               



H50  (35)                                  

    1 Mats Brorsson         Tockarps IK            SWE    18:05    1   16:31    1   18:54    1   18:49    1       1:12:19 
    2 Karl-Gunnar Olsson    Lunds OK               SWE    19:13    2   19:49    7   20:05    3   21:20    4       1:20:27 
    3 Mikael Johansson      OK Gisle               SWE    22:57   12   19:38    5   20:43    4   20:29    2       1:23:47 
    4 Lars Elfving          OK Gipen               SWE    22:14    8   18:45    2   21:53    5   22:38    6       1:25:30 
    5 Tommy Berger          Gävle OK               SWE    20:11    3   24:59   26   19:21    2   21:19    3       1:25:50 
    6 Mats Farbrot          Göteborg-Majorna OK    SWE    22:32   11   18:48    3   23:12    9   21:51    5       1:26:23 
    7 Inge Josefsson        Stångenäs AIS          SWE    22:59   13   19:44    6   22:04    7   23:35    9       1:28:22 
    8 Henrik Carlsson       IK Uven                SWE    21:05    5   19:11    4   25:32   20   22:40    7       1:28:28 
    9 Christer Bergagård    Tolered-Utby Ol-klubb  SWE    21:45    7   22:26   17   22:32    8   23:04    8       1:29:47 
   10 Karl Mollén           OK Denseln             SWE    22:31    9   21:58   14   24:04   10   24:03   12       1:32:36 
   11 Sven-Åke Emanuelsson  IFK Lidingös Skid o OK SWE    23:59   14   20:51    9   24:09   11   25:05   17       1:34:04 
   12 Kenth Edin            Boxholm-Mjölby OL      SWE    22:31    9   22:35   18   25:19   18   23:51   10       1:34:16 
   13 Lars Göran Nyberg     FK Åsen                SWE    24:15   17   21:43   13   25:29   19   24:59   15       1:36:26 
   14 Owe Törnroth          Hjobygdens OK          SWE    27:13   24   21:03   10   24:20   12   23:55   11       1:36:31 
   15 Gunnar Swärd          Hässleholms OK         SWE    24:01   15   21:32   12   27:17   23   25:03   16       1:37:53 
   16 Conny Sahlin          Vänersborgs SK         SWE    24:04   16   22:18   16   24:34   13   27:48   18       1:38:44 
   17 Tomas Nilsson         OK Gipen               SWE    21:40    6   27:25   29   21:53    5   28:00   19       1:38:58 
   18 Smén Nilsson          Andrarums IF           SWE    31:04   32   20:44    8   25:02   16   24:27   13       1:41:17 
   19 Gunnar Svanberg       Järfälla OK            SWE    26:19   21   22:12   15   24:48   14   28:07   21       1:41:26 
   20 Bertil Axbom          OK Landehof            SWE    27:14   25   23:05   21   25:11   17   28:08   22       1:43:38 
   21 Peter Larsson         Trollhättans SOK       SWE    26:41   23   22:41   20   27:40   24   28:12   23       1:45:14 
   22 Max Prang             Fredensborg OK         DK     24:37   19   23:06   22   27:00   22   33:09   33       1:47:52 
   23 Mikael Svensson       OK Pan-Kristianstad    SWE    24:21   18   24:59   26   28:24   26   30:13   27       1:47:57 
   24 Göran Håkansson       IK Uven                SWE    26:39   22   24:51   25   29:06   27   28:37   25       1:49:13 
   25 Bengt Lingegård       OK Gipen               SWE    28:46   29   23:50   23   26:03   21   31:01   30       1:49:40 
   26 Johan Wedlin          Sävedalens AIK         SWE    28:19   27   24:04   24   29:35   30   28:25   24       1:50:23 
   27 Matts Andersson       Hässleholms OK         SWE    25:19   20   29:38   31   28:07   25   28:02   20       1:51:06 
   28 Robert Govik          Stångenäs AIS          SWE    27:29   26   29:22   30   29:16   29   30:27   28       1:56:34 
   29 Börje Sundberg        OK Gipen               SWE    30:16   31   26:54   28   32:19   31   30:08   26       1:59:37 
   30 Håkan Carlbom         OK Gipen               SWE    28:24   28   29:49   33   36:03   33   31:08   31       2:05:24 
   31 Jan Arvidsson         OK Skogshjortarna      SWE    32:26   33   29:42   32   35:35   32   30:56   29       2:08:39 
   32 Jörgen Frisk          Markbygdens OK         SWE    37:17   34   31:04   34   29:09   28   32:19   32       2:09:49 

      Ingvar Braaten        Modum OL               NO     29:12   30   21:28   11   24:52   15 j start                    
      Lars Edenbrandt       Lunds OK               SWE    20:56    4   22:36   19 j start      j start                    
      Sten Segerslätt       Skåneslättens OL       SWE  j start      j start        40:39   34   24:40   14               



H45  (38)                                  

    1 Ulf Jungstrand        OK Skogsfalken         SWE    17:15    1   17:58    3   19:47    1   17:23    1       1:12:23 
    2 Gert Jonsson          IK Hakarpspojkarna     SWE    20:28    8   17:44    2   24:02    5   19:00    5       1:21:14 
    3 Lars Karlsson         Istrums SK             SWE    20:48   10   17:34    1   24:58    7   18:20    2       1:21:40 
    4 Andres Laas           OK Skogshjortarna      SWE    19:42    4   22:18   16   22:15    2   18:46    4       1:23:01 
    5 Ralph Johansson       Stångenäs AIS          SWE    19:48    5   21:10   10   24:05    6   19:22    6       1:24:25 
    6 Staffan Käll          OK Älme                SWE    20:13    6   20:24    7   25:07    8   21:43   11       1:27:27 
    7 Stefan Pålsson        Skåneslättens OL       SWE    18:28    2   22:04   13   29:33   18   18:29    3       1:28:34 
    8 Per Andersson         Ulricehamns OK         SWE    20:31    9   21:53   12   23:34    4   23:11   22       1:29:09 
    9 Magnus Porle          Växjö OK               SWE    20:15    7   22:04   13   26:45   12   20:12    8       1:29:16 
   10 Nils-Olof Larsson     Vänersborgs SK         SWE    21:57   12   22:09   15   25:41    9   22:10   15       1:31:57 
   11 Anders Levin          Svaide-Roma SOK        SWE    22:04   13   20:39    8   28:00   13   22:08   14       1:32:51 
   12 Conny Bruhn           Boxholm-Mjölby OL      SWE    21:48   11   18:54    4   31:29   23   21:12    9       1:33:23 
   13 Christer Mannfolk     Ulricehamns OK         SWE    22:56   16   21:16   11   29:05   16   21:58   13       1:35:15 
   14 Tomas Nilsson         Hässleholms OK         SWE    23:42   19   20:44    9   29:18   17   22:48   19       1:36:32 
   15 Bengt-Åke Jonasson    FK Finn                SWE    22:30   15   23:47   18   32:35   26   22:14   16       1:41:06 
   16 Lars Ohlsson          FK Göingarna           SWE    23:48   20   24:08   20   31:00   22   22:31   17       1:41:27 
   17 Åke Kappel            Gotlands Bro OK        SWE    24:08   21   20:18    6   31:33   24   25:33   27       1:41:32 
   18 Jörgen Göransson      FK Göingarna           SWE    24:49   23   24:28   23   25:48   10   28:09   31       1:43:14 
   19 Anders Berg           IS Kullen              SWE    23:01   17   28:22   31   28:35   14   23:54   23       1:43:52 
   20 Torbjörn Salomonsson  Vänersborgs SK         SWE    24:57   24   26:04   25   29:51   20   24:39   25       1:45:31 
   21 Göran Fischerström    Annebergs GIF          SWE    26:45   28   23:49   19   29:45   19   25:16   26       1:45:35 
   22 Anders Claesson       Burseryds IF           SWE    24:41   22   24:21   21   35:31   27   21:12    9       1:45:45 
   23 Pär Stenberg          OK Skogshjortarna      SWE    25:44   25   24:21   21   30:52   21   26:03   28       1:47:00 
   24 Per Sandlund          OK Njudung             SWE    23:15   18   28:09   30   36:54   29   21:45   12       1:50:03 
   25 Mikael Svensson       Annebergs GIF          SWE    27:26   30   31:05   34   29:02   15   22:56   20       1:50:29 
   26 Jan Andersson         OK Gisle               SWE    27:59   31   25:14   24   37:20   30   26:39   30       1:57:12 
   27 Krister Schultz       OK Gisle               SWE    32:25   33   29:21   32   25:58   11   32:38   36       2:00:22 
   28 Anders Persson        Tockarps IK            SWE    26:08   27   31:31   35   39:40   31   24:12   24       2:01:31 
   29 Reino Örn             Markaryds FK           SWE    33:13   36   29:59   33   35:40   28   28:44   33       2:07:36 
   30 Anders Pettersson     Västerviks OK          SWE    30:42   32   35:42   36   40:16   32   28:42   32       2:15:22 
   31 Jonas Olsson          Örkelljunga FK         SWE    32:35   34   27:30   28   50:47   34   32:36   35       2:23:28 
   32 Jonas Ledelius        IK Uven                SWE    34:26   37   44:58   37   46:32   33   32:04   34       2:38:00 

      Lars Olsson           IF Hagen               SWE    22:08   14   19:31    5  Felst.        23:08   21               
      Peter Wiberg          Mullsjö SOK            SWE    25:56   26   27:56   29  Felst.        26:08   29               
      Martin Axelsson       OK Skogshjortarna      SWE    32:41   35   26:12   26  Felst.        22:37   18               
      Bengt Olsson          Eslövs FK              SWE    19:03    3 j start        23:16    3   19:44    7               
      Sven Giselsson        Ronneby OK             SWE    34:46   38   22:25   17   32:29   25 j start                    
      Anders Forsander      SoIK Hellas            SWE    26:47   29   27:19   27  Felst.      j start                    



H40  (34)                                  

    1 Tim Falck Weber       Tisvilde Hegn OK       DK     19:37    3   19:46    1   22:06    1   18:21    1       1:19:50 
    2 Dennis Persson        Växjö OK               SWE    19:18    2   20:29    3   22:09    2   19:18    5       1:21:14 
    3 Niklas Nilsson        Härlövs IF             SWE    19:45    4   20:33    4   22:36    3   18:29    2       1:21:23 
    4 Matti Envall          IK Hakarpspojkarna     SWE    20:36    7   19:57    2   22:51    4   21:31   10       1:24:55 
    5 Tommy Johansson       Stångenäs AIS          SWE    20:30    6   23:12   10   24:20    7   19:01    4       1:27:03 
    6 Håkan Mattsson        Gotlands Bro OK        SWE    19:13    1   24:10   12   25:34    9   18:53    3       1:27:50 
    7 Magnus Larsen         FK Boken               SWE    21:05    8   24:55   14   23:01    5   19:30    6       1:28:31 
    8 Per-Olof Andersson    OK Tyringe             SWE    20:17    5   22:03    6   27:52   15   19:30    6       1:29:42 
    9 Henrik B Hansen       FIF Hilleröd OK        DK     24:17   12   22:17    8   27:42   13   20:48    8       1:35:04 
   10 Magnus Steén          OK Alehof              SWE    26:36   18   22:38    9   24:49    8   21:53   11       1:35:56 
   11 Håkan Karlsson        FK Finn                SWE    25:15   15   23:52   11   26:13   10   21:26    9       1:36:46 
   12 Jan Thuresson         Burseryds IF           SWE    22:39    9   24:35   13   27:31   12   22:02   12       1:36:47 
   13 Peter Larsson         FK Boken               SWE    23:52   11   22:16    7   27:44   14   23:07   15       1:36:59 
   14 Joakim Berntsson      Stångenäs AIS          SWE    24:19   13   27:04   16   27:28   11   22:22   13       1:41:13 
   15 Jan-I Nygren          FK Boken               SWE    24:40   14   32:50   23   29:35   16   22:42   14       1:49:47 
   16 Leif-Åke Andersson    FK Boken               SWE    26:25   17   29:53   19   30:45   18   24:51   20       1:51:54 
   17 Ola Hansson           FK Boken               SWE    26:07   16   28:08   18   32:47   22   25:35   23       1:52:37 
   18 Stefan Spetz          Ulricehamns OK         SWE    27:08   20   27:18   17   32:44   21   26:20   25       1:53:30 
   19 Stefan Edvardsson     OK Torfinn             SWE    27:27   21   30:11   20   31:55   20   25:06   22       1:54:39 
   20 Peder Nilsson         OK Torfinn             SWE    28:45   23   33:17   24   31:47   19   26:38   26       2:00:27 
   21 Morgan Bjelk          Hästveda OK            SWE    32:26   29   24:58   15   40:04   31   24:19   16       2:01:47 
   22 Hans-Inge Reimers     Hästveda OK            SWE    27:04   19   33:57   25   37:06   28   24:29   17       2:02:36 
   23 Ingemar Blom          IK Uven                SWE    27:48   22   37:51   28   34:21   24   24:39   18       2:04:39 
   24 Jesper Rundbäck       Eksjö SOK              SWE    29:11   24   34:23   26   39:10   29   26:52   27       2:09:36 
   25 Stig Dahl             Visborgs OK            SWE    35:43   32   30:14   21   39:57   30   24:45   19       2:10:39 
   26 Lars-Göran Killander  Hästveda OK            SWE    31:10   26   32:31   22   37:03   27   31:22   30       2:12:06 
   27 Mirzet Cirkin         Örkelljunga FK         SWE    31:40   28   36:22   27   36:24   26   28:54   29       2:13:20 
   28 Kent Jönsson          FK Boken               SWE    34:49   31   40:20   29   36:08   25   31:37   31       2:22:54 

      Sören Andersson       FK Boken               SWE    31:38   27  Felst.        33:00   23   27:42   28               
      Mats Dahlrot          IK Uven                SWE    29:15   25   49:00   30  Felst.        32:11   32               
      Mats Johansson        FK Boken               SWE    34:28   30  Felst.      j start        26:03   24               
      Håkan Persson         Laholms IF OK          SWE  j start      j start        29:59   17   24:58   21               
      Lars Harrie           Lunds OK               SWE    23:18   10   20:45    5                                         
      Niklas Edvardsson     Hästveda OK            SWE                              24:14    6                            



H35  (7)                                   

    1 Ola Söderberg         OK Skogsfalken         SWE    22:35    1   22:03    2   26:51    2   21:02    1       1:32:31 
    2 Fabian Ljungquist     Lunds OK               SWE    23:23    2   25:07    3   25:08    1   21:53    3       1:35:31 
    3 Göran Kimell          Gotlands Bro OK        SWE    25:37    3   22:00    1   27:10    3   21:09    2       1:35:56 
    4 Mikael Carlsvärd      IS Kullen              SWE    30:25    6   36:03    5   34:38    4   25:59    4       2:07:05 

      Martin Andersson      OK Skogsfalken         SWE    41:11    7  Felst.        37:56    6   26:21    5               
      Ola Andertoft         Markaryds FK           SWE    26:46    4   25:41    4   35:29    5 j start                    
      Emil Bendroth         Rävetofta OK           SWE    28:59    5 j start       Felst.      j start                    



H21  (73)                                  

    1 Peter Jacobsson       IK Hakarpspojkarna     SWE    19:11    1   18:48    1   22:06    2   19:16    3       1:19:21 
    2 Erik Liljequist       OK Älme                SWE    20:24    3   22:26    8   21:21    1   17:33    1       1:21:44 
    3 Michael Sörensen      OK Pan-Kristianstad    SWE    20:39    4   19:44    3   22:56    3   19:14    2       1:22:33 
    4 Oscar Carlsson        Eksjö SOK              SWE    21:22    6   23:06   13   24:58    7   19:27    4       1:28:53 
    5 Markus Svensson       OK Pan-Kristianstad    SWE    20:50    5   20:50    4   25:58   15   22:00   13       1:29:38 
    6 Andreas Eriksson      Lunds OK               SWE    22:54   12   21:19    6   24:48    6   21:08    9       1:30:09 
    7 Per-Åke Bligård       Göteborg-Majorna OK    SWE    22:42   11   23:01   12   25:13   10   20:29    6       1:31:25 
    8 Rasmus Grönlund       Lunds OK               SWE    24:15   24   23:10   14   24:40    5   22:45   18       1:34:50 
    9 Richard Johansson     OK Pan-Kristianstad    SWE    22:55   13   25:01   24   25:03    8   22:36   16       1:35:35 
   10 Jesper Håkansson      FK Göingarna           SWE    21:31    8   28:27   40   25:10    9   20:50    7       1:35:58 
   11 Magnus Larsson        FK Göingarna           SWE    24:03   21   26:11   31   25:28   12   20:53    8       1:36:35 
   12 Johan Svensson        OK Vilse 87            SWE    24:50   25   22:24    7   28:06   26   21:32   10       1:36:52 
   13 Per-Åke Nilsson       FK Göingarna           SWE    23:26   17   21:07    5   27:55   25   24:49   32       1:37:17 
   14 Anton Hemlin          IK Uven                SWE    24:05   22   25:33   25   25:48   14   22:19   14       1:37:45 
   15 Kalle Ingvarsson      OK Vilse 87            SWE    23:19   16   25:40   28   26:25   16   22:29   15       1:37:53 
   16 Mattias Killander     Hästveda OK            SWE    25:23   28   22:28    9   26:58   19   23:43   25       1:38:32 
   17 Andreas Liljegren     Gotlands Bro OK        SWE    26:36   34   24:49   23   25:33   13   21:45   12       1:38:43 
   18 Tobias Thorsson       IK Trenne Ullared      SWE    23:48   19   24:43   20   29:14   30   21:32   10       1:39:17 
   19 Henrik Erickson       Ulricehamns OK         SWE    25:08   26   22:40   10   27:48   24   23:59   26       1:39:35 
   20 Victor Axbom          OK Landehof            SWE    23:49   20   24:45   22   28:25   29   23:14   21       1:40:13 
   21 Patrik Johansson      Kexholms SK            SWE    25:17   27   24:11   17   26:54   18   24:31   30       1:40:53 
   22 Filip Reimers         Hästveda OK            SWE    26:29   33   23:34   15   28:14   27   23:16   22       1:41:33 
   23 Roine Schölin         Laholms IF OK          SWE    22:35   10   26:12   32   30:00   34   23:17   23       1:42:04 
   24 Andreas Persson       Göteborg-Majorna OK    SWE    28:22   40   24:43   20   27:36   22   22:58   19       1:43:39 
   25 Mads K Larsen         Spring Cup OK          DK     26:22   32   25:39   27   29:56   33   22:39   17       1:44:36 
   26 Linus Svärm           OK Gisle               SWE    26:53   37   26:51   34   27:44   23   24:36   31       1:46:04 
   27 Johan Ericsson        Hammarby IF OF         SWE    27:15   38   24:11   17   29:36   31   26:01   38       1:47:03 
   28 Magnus Fransson       SOK Aneby              SWE    25:54   29   29:13   42   27:29   21   24:54   33       1:47:30 
   29 Andreas Blomqvist     FK Boken               SWE    27:23   39   28:27   40   28:15   28   24:16   29       1:48:21 
   30 Henrik Svensson       OK Vilse 87            SWE    26:08   31   37:21   57   25:17   11   20:16    5       1:49:02 
   31 Martin Kriblad        Hjärnarps GH OL        SWE    28:24   41   26:58   35   30:37   37   23:59   26       1:49:58 
   32 Marcus Färg           Annebergs GIF          SWE    28:36   42   24:05   16   31:16   39   26:11   39       1:50:08 
   33 Simon Månsson         Örkelljunga FK         SWE    28:39   43   27:58   37   30:58   38   25:39   35       1:53:14 
   34 Ola Eriksson          Hästveda OK            SWE    26:05   30   27:52   36   34:14   48   26:39   41       1:54:50 
   35 Ludvig Uppström       Mariestads FK          SWE    30:56   53   28:24   39   32:30   43   26:37   40       1:58:27 
   36 Anton Pettersson      Mariestads FK          SWE    30:39   52   29:49   43   31:23   40   27:00   42       1:58:51 
   37 Johan Leijgård        Gudhems IF             SWE    31:19   54   30:46   49   34:32   51   24:08   28       2:00:45 
   38 Tobias Persson        OK Kompassen           SWE    30:25   49   30:03   45   33:14   44   27:37   43       2:01:19 
   39 Andreas Skymberg      Sävedalens AIK         SWE    30:35   51   30:13   46   34:11   47   28:31   45       2:03:30 
   40 Håkan Eriksson        Hästveda OK            SWE    30:13   47   31:13   50   34:02   46   30:51   50       2:06:19 
   41 Viktor Govik          Stångenäs AIS          SWE    31:56   55   37:30   58   31:58   41   25:55   37       2:07:19 
   42 Henrik Johansson      OK Pan-Kristianstad    SWE    29:39   44   39:45   60   33:24   45   25:09   34       2:07:57 
   43 Per Christensson      Malmö OK               SWE    32:35   56   31:34   51   34:22   49   29:50   48       2:08:21 
   44 Klas Johansson        Växjö OK               SWE    34:17   57   29:53   44   41:29   61   29:10   47       2:14:49 
   45 John D Söderberg      OK Skogsfalken         SWE    30:22   48   37:33   59   36:58   55   31:04   51       2:15:57 
   46 Niklas Eklund         FK Friskus Varberg     SWE    30:07   45   39:54   61   37:02   56   38:08   55       2:25:11 
   47 Urban Bjufström       SOK 68                 SWE    38:02   61   41:07   63   35:52   54   30:46   49       2:25:47 
   48 Emil Bruhn            Boxholm-Mjölby OL      SWE    38:35   63   37:00   56   39:09   57   35:31   52       2:30:15 
   49 Christian Lindblom    Stigmännen Karlshamns  SWE    36:59   60   36:17   55   41:08   60   37:35   54       2:31:59 
   50 Markus Johansson      IFK Göteborg           SWE    22:23    9   25:45   29   57:29   65   51:51   61       2:37:28 
   51 Carl Gullberg         Hästveda OK            SWE    35:16   59 1:00:23   68   35:37   53   28:39   46       2:39:55 
   52 Lennart Bjufström     SOK 68                 SWE    38:26   62   40:38   62   46:07   63   36:16   53       2:41:27 
   53 Petter Jönsson        -                             43:22   66   50:56   66   41:48   62   40:55   56       2:57:01 
   54 Henrik Rooth          -                             53:57   68 1:09:40   69 1:03:41   66   49:57   60       3:57:15 

      Mats Gustafsson       FK Friskus Varberg     SWE    34:52   58   30:32   47   39:34   58  Felst.                    
      Joel Nilsson          Hässleholms OK         SWE    42:49   65   41:08   64   39:49   59  Felst.                    
      David Nilsson         Hästveda OK            SWE    45:54   67   56:14   67  Felst.        44:13   58               
      Martin Wendt          Lunds OK               SWE    24:08   23   22:58   11   26:47   17  Felst.                    
      Tobias Govik          Stångenäs AIS          SWE   Felst.        33:05   52   30:04   35   23:42   24               
      Greger Westerlund     Svaide-Roma SOK        SWE    30:11   46   30:33   48   34:58   52  Felst.                    
      Gert Olsson           Tockarps IK            SWE   Felst.        35:38   54   52:02   64   42:26   57               
      Christian Johansson   -                             26:48   36   28:15   38   34:28   50  Felst.                    
      Fredrik Hansen        FK Boken               SWE    30:34   50   34:26   53  Felst.      j start                    
      Mikael Pihl           Lunds OK               SWE    23:45   18   25:34   26   29:44   32 j start                    
      Mikael Axelsson       OK Skogshjortarna      SWE  j start        26:36   33   32:16   42   28:05   44               
      Thomas Johannesson    Ronneby OK             SWE    21:28    7   19:21    2   24:25    4 j start                    
      Pontus Johansson      Växjö OK               SWE    26:42   35 j start        27:22   20   25:53   36               
      Björn Karlsson        Svaide-Roma SOK        SWE    40:17   64 j start      j start        47:04   59               
      Jonas Wallin          Vänersborgs SK         SWE    20:19    2   41:41   65 j start      j start                    
      Pär Fridsell          OK Pan-Kristianstad    SWE                              30:16   36   23:09   20               
      Jakob Bengtsson       Stigmännen Karlshamns  SWE    23:10   15   24:18   19                                         
      Jacob Hansen          Spring Cup OK          DK     23:01   14   26:08   30                                         
      Gabriel Bengtsson     Stigmännen Karlshamns  SWE   Felst.      j start                                              



H20  (9)                                   

    1 Calle Stenberg        OK Skogshjortarna      SWE    19:52    3   18:01    2   21:52    2   17:59    3       1:17:44 
    2 Pär Josefsson         IK Hakarpspojkarna     SWE    19:55    4   19:55    4   20:36    1   17:25    1       1:17:51 
    3 Johan Törnroth        Hjobygdens OK          SWE    19:25    1   17:45    1   23:49    4   19:25    7       1:20:24 
    4 Mattias Johansson     FK Boken               SWE    20:47    7   19:16    3   22:57    3   17:58    2       1:20:58 
    5 Erik Hansson          Bredareds IF           SWE    19:48    2   22:09    6   24:47    6   18:23    5       1:25:07 
    6 Jonas Hemlin          IK Uven                SWE    20:02    5   21:44    5   24:54    7   18:43    6       1:25:23 
    7 David Boman           Stångenäs AIS          SWE    23:10    8   23:19    7   24:28    5   20:45    8       1:31:42 
    8 Niclas Ståhl          FK Herkules            SWE    20:33    6   29:34    9   28:08    8   18:13    4       1:36:28 
    9 Birger Andersson      IK Uven                SWE    24:46    9   26:53    8   29:43    9   22:24    9       1:43:46 



H18  (19)                                  

    1 Gustav Stenberg       OK Skogshjortarna      SWE    16:25    1   16:25    3   20:54    3   16:59    1       1:10:43 
    2 Hugo Mattsson         Skåneslättens OL       SWE    17:14    3   15:50    1   21:36    5   16:59    1       1:11:39 
    3 Tobias Nilsson        OK Skogsfalken         SWE    17:09    2   17:27    5   22:28    6   17:09    3       1:14:13 
    4 Albin Andersson       Markbygdens OK         SWE    21:50   12   16:05    2   20:55    4   19:10    7       1:18:00 
    5 Nils Spetz            Ulricehamns OK         SWE    18:01    4   21:44    9   20:29    1   18:08    4       1:18:22 
    6 Anton Wiberg          OK Skogsfalken         SWE    20:05    7   17:18    4   24:37    9   18:51    5       1:20:51 
    7 Martin Bengtsson      IS Kullen              SWE    20:15    8   20:37    6   23:59    8   19:07    6       1:23:58 
    8 Mattias Engström      Hjärnarps GH OL        SWE    20:30   10   22:22   10   20:40    2   20:59   13       1:24:31 
    9 David Johansson       Rydboholms SK          SWE    19:00    5   25:58   15   23:57    7   19:37    8       1:28:32 
   10 Oscar Törnroth        Hjobygdens OK          SWE    22:27   16   20:54    7   27:25   12   20:54   12       1:31:40 
   11 Samuel Örn            Markaryds FK           SWE    23:09   17   23:27   11   28:09   13   20:14    9       1:34:59 
   12 Felix Palmgren        Eksjö SOK              SWE    23:14   18   23:58   12   29:06   14   20:24   10       1:36:42 
   13 Tobias Edström        OK Gisle               SWE    21:22   11   30:12   16   26:02   10   21:06   14       1:38:42 
   14 Martin Frisk          Markbygdens OK         SWE    23:46   19   24:04   13   30:44   17   22:05   15       1:40:39 
   15 Arvid Lindqvist-Käll  OK Älme                SWE    21:53   13   25:16   14   37:22   18   20:39   11       1:45:10 
   16 Carl-Johan Bergman    OK Älme                SWE    22:20   15   30:41   17   29:36   15   23:59   17       1:46:36 
   17 Anton Ledelius        IK Uven                SWE    22:10   14   34:53   18   29:48   16   22:06   16       1:48:57 

      Jakob Segerslätt      Skåneslättens OL       SWE    20:18    9   21:27    8   27:17   11  Felst.                    
      Johan Salomonsson     Vänersborgs SK         SWE    19:21    6   41:50   19 j start      j start                    



H16  (17)                                  

    1 Philip Pålsson        Skåneslättens OL       SWE    15:49    1   16:51    2   16:56    1   15:18    2       1:04:54 
    2 Johan Sandlund        OK Njudung             SWE    16:45    3   18:35    3   18:59    2   15:46    3       1:10:05 
    3 Simon Skogman         Markbygdens OK         SWE    17:07    5   16:05    1   22:59    9   14:42    1       1:10:53 
    4 Viktor Blomqvist      OK Skogsfalken         SWE    15:55    2   19:09    4   21:33    5   18:25    5       1:15:02 
    5 Gabriel Andersson     Ulricehamns OK         SWE    16:55    4   19:56    7   20:06    4   19:04    7       1:16:01 
    6 Fredrik Sambergs      IS Kullen              SWE    18:06    6   19:51    6   22:06    8   18:40    6       1:18:43 
    7 Emil Vejlens          Visborgs OK            SWE    18:58    8   19:12    5   19:56    3   23:30   13       1:21:36 
    8 Marcus Boman          Stångenäs AIS          SWE    19:02    9   25:22   12   21:40    6   20:16    9       1:26:20 
    9 Ludvig Mellberg       Svaide-Roma SOK        SWE    19:11   10   24:21   10   25:03   15   18:24    4       1:26:59 
   10 Joel Kristiansson     Hässleholms OK         SWE    20:32   13   23:21    9   24:54   14   20:36   10       1:29:23 
   11 Anton Blom            IK Uven                SWE    19:16   12   27:02   14   24:15   13   21:01   11       1:31:34 
   12 David Porle           Växjö OK               SWE    21:15   15   23:00    8   23:56   12   25:02   16       1:33:13 
   13 Anton Philipsson      Markaryds FK           SWE    20:42   14   25:49   13   23:08   11   23:41   14       1:33:20 
   14 Linus Cedervärn       Ulricehamns OK         SWE    18:34    7   35:11   16   23:07   10   24:14   15       1:41:06 
   15 Nils Ewald            IS Kullen              SWE    27:21   17   35:03   15   31:59   16   26:27   17       2:00:50 

      Henrik Dahlrot        IK Uven                SWE    26:26   16   25:06   11  Felst.        21:33   12               
      Lucas Wändel          Lunds OK               SWE    19:15   11 j start        21:47    7   19:09    8               



H14  (21)                                  

    1 Gustav Boquist        IK Uven                SWE    13:26    2   14:50    1   21:41    1   18:30    4       1:08:27 
    2 Mattias Johansson     Stångenäs AIS          SWE    12:18    1   15:16    2   25:39    7   16:26    1       1:09:39 
    3 Per Samuelsson        IK Trenne Ullared      SWE    14:13    3   18:53    8   23:31    3   17:17    3       1:13:54 
    4 Fredrik Levin         Svaide-Roma SOK        SWE    14:39    5   17:19    6   26:31    9   18:51    5       1:17:20 
    5 Robin Larsson         FK Göingarna           SWE    15:39    6   16:46    4   25:36    6   19:32    7       1:17:33 
    6 Oskar Stenberg        OK Skogshjortarna      SWE    14:33    4   19:32    9   25:40    8   19:15    6       1:19:00 
    7 Anton Månsson         Örkelljunga FK         SWE    16:06    8   17:04    5   26:45   10   21:13   12       1:21:08 
    8 Emil Robertsson       Örkelljunga FK         SWE    19:43   13   20:28   12   23:59    4   22:05   14       1:26:15 
    9 Henrik Jörnling       Eksjö SOK              SWE    23:32   18   19:53   11   22:42    2   23:45   17       1:29:52 
   10 Mikael Gardelin       Visborgs OK            SWE    19:22   12   20:41   13   28:56   11   21:34   13       1:30:33 
   11 Niklas Frisk          Markbygdens OK         SWE    15:59    7   18:08    7   31:09   13   27:42   19       1:32:58 
   12 Oskar Jonasson        FK Finn                SWE    20:10   14   22:34   17   29:43   12   22:34   15       1:35:01 
   13 Alexander Björsvik    FK Göingarna           SWE    23:23   17   20:41   13   33:01   15   20:19    9       1:37:24 
   14 Erik Kristiansson     Hässleholms OK         SWE    18:09   10   21:51   15   37:13   17   23:37   16       1:40:50 
   15 Albert Askengren      Visborgs OK            SWE    16:32    9   19:52   10   45:55   20   20:50   11       1:43:09 
   16 William Gahm          Svaide-Roma SOK        SWE    21:32   15   24:04   19   41:03   18   19:33    8       1:46:12 
   17 Axel Lindberg         Svaide-Roma SOK        SWE    24:42   20   22:00   16   32:29   14   27:53   20       1:47:04 
   18 Frej Hegg             Svaide-Roma SOK        SWE    21:55   16   24:12   20   35:29   16   25:58   18       1:47:34 
   19 William Lindblom      Stigmännen Karlshamns  SWE    23:59   19   23:47   18   41:43   19   28:43   21       1:58:12 

      Simon Kappel          Gotlands Bro OK        SWE   Felst.        16:24    3   24:07    5   17:15    2               
      Rickard Lundstedt     Mullsjö SOK            SWE    18:15   11   28:38   21  Felst.        20:43   10               



H12  (14)                                  

    1 Henrik Johannesson    Ronneby OK             SWE    11:41    1   12:20    3    9:09    1   11:56    1         45:06 
    2 Elias Bengtsson       IS Kullen              SWE    17:00    3   11:16    1   10:04    3   14:21    3         52:41 
    3 Jonatan Porle         Växjö OK               SWE    15:49    2   13:01    5   13:21   10   18:26    9       1:00:37 
    4 Viktor Wassén         Vänersborgs SK         SWE    18:54    6   15:05    8   12:23    7   14:22    4       1:00:44 
    5 Viktor Sambergs       IS Kullen              SWE    17:24    4   15:33   10   11:19    4   16:56    6       1:01:12 
    6 Adam Segerslätt       Skåneslättens OL       SWE    20:55    8   14:04    7   11:30    5   17:53    7       1:04:22 
    7 Adam Broberg          IF Rigor               SWE    20:07    7   15:16    9   12:55    9   18:11    8       1:06:29 
    8 Björn Samuelsson      IK Trenne Ullared      SWE    26:03   10   12:48    4   12:39    8   23:21   10       1:14:51 
    9 Tobias Berntsson      Stångenäs AIS          SWE    32:34   11   13:35    6   16:40   11   16:55    5       1:19:44 
   10 Sondre Björsvik       FK Göingarna           SWE    25:02    9   18:55   11   17:31   12   26:22   12       1:27:50 
   11 David Levin           Svaide-Roma SOK        SWE    43:00   13   25:06   12   17:56   13   23:28   11       1:49:30 
   12 Samuel Giselsson      Ronneby OK             SWE    37:32   12 1:02:50   14   50:02   14 1:11:33   13       3:41:57 

      Hampus Larsson        FK Göingarna           SWE   Felst.        28:01   13   11:50    6   14:13    2               
      Amadeus Hansson       Gotlands Bro OK        SWE    18:32    5   12:09    2    9:29    2  Felst.                    



H10  (6)                                   

    1 August Mollén         OK Denseln             SWE    10:23    1    7:15    1    8:17    1    8:11    1         34:06 
    2 Lasse Falck Weber     Tisvilde Hegn OK       DK     12:42    3    9:19    3    9:28    3   10:34    2         42:03 
    3 Simon Giselsson       Ronneby OK             SWE    29:35    5   15:34    4   18:08    5   23:02    3       1:26:19 
    4 Carl Larsson          Trollhättans SOK       SWE    32:37    6   17:11    5   17:07    4   27:03    4       1:33:58 
    5 Melker Andersson      Härlövs IF             SWE    26:57    4   17:39    6   22:09    6   33:25    5       1:40:10 

      Erik Jönsson          FK Boken               SWE    11:40    2    9:18    2    9:23    2  Felst.                    



D75  (6)                                   

    1 Clarie Ek             OK Pan-Kristianstad    SWE    25:39    2   31:00    1   27:58    3   25:32    2       1:50:09 
    2 Gunvor Göransson      Laholms IF OK          SWE    23:21    1   45:07    5   25:50    1   23:42    1       1:58:00 
    3 Bernice Antonsson     FK Friskus Varberg     SWE    28:51    4   33:06    2   30:05    4   32:15    3       2:04:17 
    4 Gunnel Nilsson        Linköpings AIK         SWE    26:37    3   36:24    3   30:56    5   40:09    6       2:14:06 
    5 Karin Jönsson         Falkenbergs OK         SWE    40:00    5   38:19    4   32:25    6   35:55    5       2:26:39 

      Lisa Hedström         OK Pan-Kristianstad    SWE   Felst.       Felst.        26:58    2   35:13    4               



D70  (7)                                   

    1 Kerstin Granstedt     OK Pan-Kristianstad    SWE    23:29    1   24:49    1   24:08    1   24:33    3       1:36:59 
    2 Anne-Catrine Persson  Mariestads FK          SWE    23:45    2   38:58    4   27:40    4   23:03    2       1:53:26 
    3 Barbro Hugosson       Lunds OK               SWE    30:13    6   39:53    5   25:46    2   23:02    1       1:58:54 
    4 Mildred Josefsson     Rydboholms SK          SWE    27:50    3   30:26    2   39:41    6   29:04    4       2:07:01 
    5 Anita Nilsson         OK Torfinn             SWE    30:03    5   50:01    6   28:34    5   35:17    7       2:23:55 

      Gunnel Börjesson      IK Uven                SWE   Felst.        31:23    3  Felst.        34:14    6               
      Vivi-Anne Bylund      Rydboholms SK          SWE    29:15    4  Felst.        26:52    3   31:37    5               



D65  (24)                                  

    1 Gun Larsson           OK Lindena             SWE    21:26    8   22:36    2   27:06    6   21:37    2       1:32:45 
    2 Kaarina Voudinmäki    Mullsjö SOK            SWE    20:31    4   24:29    6   26:51    5   22:48    6       1:34:39 
    3 Elisabeth Kimell      Gotlands Bro OK        SWE    20:49    6   23:44    3   26:40    3   23:43    8       1:34:56 
    4 Kerstin Ernvid        Nitta IF               SWE    20:48    5   24:18    4   28:30    9   22:16    5       1:35:52 
    5 Gull Svensson         Tockarps IK            SWE    19:44    2   28:56   12   25:13    2   22:06    4       1:35:59 
    6 Birgitta Stenström    Vänersborgs SK         SWE    18:47    1   22:34    1   33:04   16   21:57    3       1:36:22 
    7 Annelise Hansen       FIF Hilleröd OK        DK     21:13    7   27:16    9   26:45    4   21:14    1       1:36:28 
    8 Birgitta Carlsson     OK Orinto              SWE    22:07    9   27:38   10   25:02    1   24:04    9       1:38:51 
    9 Eva Isaksson          OK Skogshjortarna      SWE    23:59   13   24:40    7   29:29   10   23:09    7       1:41:17 
   10 Britt Rangert         Växjö AIS              SWE    20:25    3   31:18   15   27:50    7   24:23   10       1:43:56 
   11 Bibbi Appelgren       Mariestads FK          SWE    27:03   19   24:24    5   30:01   11   24:34   12       1:46:02 
   12 Rose-Marie Johansson  FK Friskus Varberg     SWE    23:44   11   28:44   11   30:53   12   25:01   14       1:48:22 
   13 Kerstin Spetz         Nitta IF               SWE    23:50   12   30:47   13   28:24    8   25:52   15       1:48:53 
   14 Ulla Sönsteröd        SOK 68                 SWE    24:04   14   31:02   14   32:20   14   29:32   18       1:56:58 
   15 Ulla Bergqvist        Stigmännen Karlshamns  SWE    29:23   22   35:15   17   31:50   13   27:22   16       2:03:50 
   16 Kerstin Hagström      IK Gandvik             SWE    25:59   17   41:18   19   33:47   18   24:41   13       2:05:45 
   17 Berit Byström         OK Virdarna            SWE    25:05   15   31:33   16   39:56   19   30:21   19       2:06:55 
   18 Eva Bergstrand        Värend GN OL           SWE    29:12   21   39:36   18   33:25   17   29:03   17       2:11:16 
   19 Britt Mari Johansson  Tormestorps IF         SWE    26:11   18   46:24   20   46:13   21   34:00   20       2:32:48 

      Gudrun Olofsson       Hjärnarps GH OL        SWE    25:07   16  Felst.        32:49   15   34:25   21               
      Ulla-Britt Karlsson   OK Skogshjortarna      SWE    33:36   23  Felst.        48:56   22   41:11   23               
      Mona Carlson          OK Skogshjortarna      SWE    22:39   10   26:57    8  Felst.        24:27   11               
      Ing-Mari Larsson      OK Löftan              SWE                              45:21   20   34:41   22               
      Birgit Gunnarsson     Kramfors-Alliansen     SWE    27:17   20                                                      



D60  (21)                                  

    1 Inger Glans           OK Torfinn             SWE    17:25    1   21:08    2   22:03    2   20:40    3       1:21:16 
    2 Bigge Bengtsson       Stigmännen Karlshamns  SWE    23:50    9   18:55    1   23:12    3   20:06    2       1:26:03 
    3 Anita Andersson       OK Skogshjortarna      SWE    20:31    4   28:12    9   21:41    1   23:00    4       1:33:24 
    4 Gudrun Wester         Stångenäs AIS          SWE    20:34    5   23:14    5   27:50    7   23:25    6       1:35:03 
    5 Gunnel Karlsson       SOK 68                 SWE    20:28    3   23:02    3   30:56   10   24:52    9       1:39:18 
    6 Ulla Ling             Jönköpings OK          SWE    24:47   10   23:21    6   32:42   13   25:52   10       1:46:42 
    7 Barbro Andersson      OK Skogshjortarna      SWE    25:05   11   24:42    7   31:37   11   27:42   12       1:49:06 
    8 Sonja Hammar          OK Kompassen           SWE    23:31    8   32:54   12   28:21    8   28:00   14       1:52:46 
    9 Karin Bengtsson       OK Kompassen           SWE    25:56   12   37:34   16   28:51    9   28:15   15       2:00:36 
   10 Maja-Lisa Hansson     OK Lindena             SWE    30:00   15   34:04   13   31:51   12   27:44   13       2:03:39 
   11 Kristin Lindberg      Lunds OK               SWE    27:21   13   34:47   15   40:40   14   24:42    8       2:07:30 
   12 Kristina Johansson    Vänersborgs SK         SWE    30:17   16   38:05   17   41:45   16   27:04   11       2:17:11 
   13 Ylva Jansson          IF Hagen               SWE    30:49   17   34:18   14   40:42   15   32:32   17       2:18:21 
   14 Birgit Ljung          OK Gipen               SWE    34:24   18   45:02   18   48:40   17   31:46   16       2:39:52 

      Ann-Britt Johansson   IK Stern               SWE    22:11    7   28:29   10  Felst.        23:22    5               
      Rosa Johansson        IK Uven                SWE   Felst.        28:07    8   27:46    6  Felst.                    
      Britt Forsell Pirozzi Lunds OK               SWE    21:20    6  Felst.        24:27    4   19:50    1               
      Lisbeth Nilsson       Falköpings AIK OK      SWE    50:06   20  Felst.       Felst.      j start                    
      Maj-Britt Byström     Rävetofta OK           SWE    19:19    2   23:07    4   25:40    5 j start                    
      Lena Jönsson          Laholms IF OK          SWE    27:37   14   28:34   11                24:41    7               
      MariAnne Månsson      Ronneby OK             SWE    41:51   19 j start      j start        40:25   18               



D55  (26)                                  

    1 Anne Kaill            IK Omega               SWE    20:41    1   20:57    1   22:05    2   20:41    1       1:24:24 
    2 Christine Edenbrandt  Lunds OK               SWE    21:09    5   21:12    3   21:35    1   23:02    7       1:26:58 
    3 Ingela Nelsén         Falkenbergs OK         SWE    21:25    7   22:38    4   26:57    5   21:18    2       1:32:18 
    4 Gunilla Hogedal       Vänersborgs SK         SWE    23:35    8   21:08    2   27:06    6   22:49    5       1:34:38 
    5 Lena Söderberg        OK Skogsfalken         SWE    20:50    2   25:35    8   25:15    4   24:33   11       1:36:13 
    6 Lena Jansson          Järla                  SWE    20:59    3   24:18    6   31:39   12   22:54    6       1:39:50 
    7 Barbro Liljequist     OK Älme                SWE    21:17    6   32:39   15   24:36    3   22:23    4       1:40:55 
    8 Karin Axelsson        IK Uven                SWE    24:13    9   29:36   12   29:06    8   24:31   10       1:47:26 
    9 Lisbeth Lindqvist     OK Löftan              SWE    27:15   12   27:36   11   28:59    7   27:35   15       1:51:25 
   10 Åsa Ståhl             Hjärnarps GH OL        SWE    27:43   15   26:38   10   34:32   13   25:47   12       1:54:40 
   11 Kerstin Karlsson      Tidaholm SOK Sisu      SWE    28:00   16   26:24    9   37:01   15   25:50   13       1:57:15 
   12 Anita Lovén-Andersson OK Skogshjortarna      SWE    27:22   13   30:19   13   38:46   17   27:26   14       2:03:53 
   13 Britt-Marie Larsson   SOK 68                 SWE    25:07   10   39:13   19   43:01   20   24:22    9       2:11:43 
   14 Gisela Löfving        Tibro OK               SWE    26:34   11   41:31   20   31:34   11   32:05   17       2:11:44 
   15 Pia Andersson         Falkenbergs OK         SWE    30:30   18   36:57   18   38:48   18   29:42   16       2:15:57 
   16 Karin Lindqvist       Växjö OK               SWE    30:15   17   33:21   17   37:56   16   35:40   19       2:17:12 
   17 Lena Weiming Nyberg   Kinnaströms SK         SWE    30:41   19   31:34   14   36:07   14   39:34   22       2:17:56 
   18 Rose-Marie Jidetoft   Stångenäs AIS          SWE    41:25   22   32:43   16   45:00   22   38:17   21       2:37:25 
   19 Kerstin Ramström      OK Gipen               SWE    42:39   23   42:57   22   39:58   19   38:02   20       2:43:36 
   20 Marie-Louise Häll     Växjö OK               SWE    47:03   25   43:56   23   43:50   21   49:10   23       3:03:59 
   21 Ditti Arvidsson       OK Skogshjortarna      SWE    45:34   24 1:22:39   24   45:49   23   52:54   24       3:46:56 

      Birgitta Wiklund      OK Skogsvargarna       SWE    34:00   21   42:36   21   31:23   10  Felst.                    
      Berith Pettersson     Vänersborgs SK         SWE   Felst.        24:42    7   29:33    9   23:25    8               
      Britt-Marie Magnusson Laholms IF OK          SWE    21:04    4   22:55    5 j start        22:09    3               
      Evamarie Lundahl      IF Hagen               SWE    27:42   14                             32:10   18               
      Inger Johansson       OK Nackhe              SWE    31:33   20 j start      j start      j start                    



D50  (18)                                  

    1 Jane Johansson        Istrums SK             SWE    19:05    1   19:50    1   19:51    1   19:17    1       1:18:03 
    2 Ann Laas              OK Skogshjortarna      SWE    21:07    2   23:26    3   23:24    3   24:03    3       1:32:00 
    3 Stella Käll           OK Älme                SWE    27:07   11   23:28    4   23:04    2   25:08    5       1:38:47 
    4 Åsa Svensson          OK Pan-Kristianstad    SWE    23:36    6   24:17    5   26:47    5   24:52    4       1:39:32 
    5 Ingrid Schmiterlöw    Hjobygdens OK          SWE    22:05    4   31:54   11   28:02    7   23:55    2       1:45:56 
    6 Lena Håkansson        IK Uven                SWE    26:22    9   27:59    8   29:22    9   34:57   12       1:58:40 
    7 Gunilla Sandström     OK Stigen              SWE    27:53   12   28:33    9   30:28   11   32:03   10       1:58:57 
    8 Marianne Thorsson     IK Trenne Ullared      SWE    25:53    8   29:29   10   35:27   13   30:14    8       2:01:03 
    9 Elisabet Hemlin       IK Uven                SWE    27:03   10   34:08   12   38:25   14   34:07   11       2:13:43 
   10 Ingrid Borgkvist      IS Kullen              SWE    30:46   13   45:38   13   33:37   12   55:30   15       2:45:31 
   11 Gunnel Axelsson       OK Skogshjortarna      SWE    43:05   14   53:12   15   47:41   16   43:26   14       3:07:24 

      Eva Emanuelsson       IFK Lidingös Skid o OK SWE   Felst.        25:31    7   27:47    6   26:40    7               
      Ann Svärm             OK Gisle               SWE    21:24    3   22:27    2   26:21    4  Felst.                    
      Anna-Lena Govik       Stångenäs AIS          SWE    24:42    7  Felst.        29:29   10   56:37   16               
      Anne-Marie Karlsson   Svaide-Roma SOK        SWE    23:07    5   25:17    6  Felst.      j start                    
      Vanja Jinnemo         Hjärnarps GH OL        SWE                 45:39   14   42:42   15   42:25   13               
      Elisabet Månsson      OK Löftan              SWE                              28:25    8   25:10    6               
      Elsie Bengtsson       Rävetofta OK           SWE                                           31:47    9               



D45  (32)                                  

    1 Ann Nilsson           Markaryds FK           SWE    21:10    1   21:29    1   23:59    1   22:15    2       1:28:53 
    2 Anne Farbrot          Göteborg-Majorna OK    SWE    22:39    3   22:17    3   27:39    2   22:26    3       1:35:01 
    3 Britta Sahlin         Vänersborgs SK         SWE    22:57    5   21:31    2   27:54    3   23:00    4       1:35:22 
    4 Anne Bodin            Almby IK               SWE    22:42    4   23:56    7   29:47    5   23:15    5       1:39:40 
    5 Ingrid Johansson      Laholms IF OK          SWE    24:16    7   22:54    4   30:03    7   23:42    7       1:40:55 
    6 Maritha Henriksson    Eksjö SOK              SWE    24:21    8   24:45    9   30:41    9   22:04    1       1:41:51 
    7 Pia Käck-Fritzell     Mullsjö SOK            SWE    26:51   14   23:03    5   29:23    4   24:04    8       1:43:21 
    8 Christina Olsson      Skåneslättens OL       SWE    25:04    9   25:57   12   30:39    8   23:36    6       1:45:16 
    9 Annette Falck-Larsson Vänersborgs SK         SWE    25:44   11   23:52    6   32:34   12   24:16    9       1:46:26 
   10 Christina Segerslätt  Skåneslättens OL       SWE    25:30   10   25:06   10   29:59    6   25:57   15       1:46:32 
   11 Annika Aasa           IK Uven                SWE    26:58   15   26:26   13   33:43   15   25:20   12       1:52:27 
   12 Helena Johansson      OK Gisle               SWE    26:43   13   27:04   14   31:55   10   28:27   17       1:54:09 
   13 Lotta Gyllensten      Skåneslättens OL       SWE    23:40    6   27:52   16   38:34   19   24:17   10       1:54:23 
   14 Eva Svanberg          Järfälla OK            SWE    28:12   17   27:04   14   33:48   16   25:42   14       1:54:46 
   15 Lisbeth Bergagård     Tolered-Utby Ol-klubb  SWE    26:40   12   25:39   11   34:29   17   28:02   16       1:54:50 
   16 Ing-Marie Samuelsson  IK Trenne Ullared      SWE    27:54   16   28:15   17   33:37   14   25:10   11       1:54:56 
   17 Lena Arnoldsson       Tidaholm SOK Sisu      SWE    30:25   18   33:47   22   32:22   11   25:30   13       2:02:04 
   18 Agneta Johansson      Rydboholms SK          SWE    30:50   19   31:38   20   40:03   20   28:54   18       2:11:25 
   19 Yvonne Andersson      Hässleholms OK         SWE    31:33   21   30:05   18   40:49   22   30:52   19       2:13:19 
   20 Gudrun Nilsson        Andrarums IF           SWE    31:05   20   38:31   25   32:53   13   31:05   20       2:13:34 
   21 Annika Gustafsson     OK Gipen               SWE    36:35   23   31:06   19   43:06   23   33:18   23       2:24:05 
   22 Eva Lingegård         OK Gipen               SWE    46:40   29   35:41   23   48:07   24   33:07   22       2:43:35 
   23 Monica Larsson        OK Gipen               SWE    40:54   27   33:24   21   51:50   26   44:18   27       2:50:26 
   24 Ragnhild Schultz      OK Gisle               SWE    39:45   24   44:55   28   48:58   25   42:45   26       2:56:23 
   25 Sölvi Björsvik        FK Göingarna           SWE    40:04   25   41:23   26   55:05   27   42:42   25       2:59:14 
   26 Maria Johansson-Walli OK Skogshjortarna      SWE    40:20   26   51:22   30 1:10:51   29   54:47   29       3:37:20 
   27 Åsa Grenabo           Hjobygdens OK          SWE    49:29   30   49:50   29 1:18:53   30   56:23   30       3:54:35 

      Gith Swärd            Hässleholms OK         SWE    41:44   28   53:00   31  Felst.        46:12   28               
      Carina Stenberg       OK Skogshjortarna      SWE    33:29   22   43:02   27  Felst.        31:26   21               
      Mariann Johansson     Kexholms SK            SWE    22:10    2   24:23    8   37:04   18 j start                    
      Gun Frisk             Markbygdens OK         SWE  j start        36:11   24   40:08   21   33:19   24               
      Kerstin Fridsell      OK Pan-Kristianstad    SWE                            1:04:29   28                            



D40  (19)                                  

    1 Berit Bengtsson       OK Lindena             SWE    21:22    2   20:54    3   22:19    2   23:19    1       1:27:54 
    2 Agneta Nordholm       Sävedalens AIK         SWE    20:29    1   20:11    1   21:59    1   25:26    5       1:28:05 
    3 Eva Pettersson        OK Dacke               SWE    23:51    6   20:34    2   24:34    4   23:24    2       1:32:23 
    4 Marie Olsson          Örkelljunga FK         SWE    22:25    3   21:05    4   26:20    6   23:46    3       1:33:36 
    5 Annica Tholén         OK Skogshjortarna      SWE    23:10    5   21:07    5   25:02    5   25:37    6       1:34:56 
    6 Josefine Albinsson    OK Skogsfalken         SWE    24:54    7   23:41    7   26:48    8   26:41    8       1:42:04 
    7 Anna Eriksson         OK Landehof            SWE    22:58    4   27:01    9   24:25    3   28:18   10       1:42:42 
    8 Annika Engel          Hässleholms OK         SWE    28:17   10   22:50    6   26:45    7   26:04    7       1:43:56 
    9 Helena Kristiansson   Hässleholms OK         SWE    27:03    8   24:51    8   28:20    9   24:11    4       1:44:25 
   10 Anneli Carlsson       FK Finn                SWE    28:07    9   27:08   10   30:40   11   32:06   12       1:58:01 
   11 Susanne Johannesson   Ronneby OK             SWE    29:05   11   33:19   13   30:08   10   27:04    9       1:59:36 
   12 Carina Svensson       Annebergs GIF          SWE    33:22   14   30:32   11   35:16   13   34:35   13       2:13:45 
   13 Lena Thuresson        Burseryds IF           SWE    31:07   12   38:24   18   39:22   15   31:53   11       2:20:46 
   14 Ann-Kristin Spetz     Ulricehamns OK         SWE    36:25   17   31:30   12   33:34   12   42:25   18       2:23:54 
   15 Lisa Nilsson          OK Torfinn             SWE    33:26   15   34:55   15   40:28   16   36:49   15       2:25:38 
   16 Tina Ledelius         IK Uven                SWE    36:18   16   36:35   17   37:46   14   36:48   14       2:27:27 
   17 Susanne Burström      FK Boken               SWE    33:21   13   33:40   14   45:38   18   37:43   16       2:30:22 
   18 Frida Mannfolk        Ulricehamns OK         SWE    37:31   18   35:57   16   42:59   17   41:27   17       2:37:54 
   19 Maria Elmq.-Nygren    FK Boken               SWE    51:47   19   48:28   19   48:42   19   44:11   19       3:13:08 



D35  (8)                                   

    1 Camilla Brorsson      Tockarps IK            SWE    22:20    1   24:12    1   26:55    2   21:38    1       1:35:05 
    2 Jeanette Wiberg       Mullsjö SOK            SWE    25:24    3   26:58    3   25:59    1   23:38    4       1:41:59 
    3 Helena Rangert        IK Hakarpspojkarna     SWE    23:27    2   29:16    5   28:27    3   22:22    3       1:43:32 
    4 Anna Ljungqvist       Lunds OK               SWE    30:37    6   26:54    2   29:55    4   24:02    5       1:51:28 
    5 Cecilia Rönnfjärd     OK Skogsfalken         SWE    26:23    4   31:20    6   30:30    5   24:40    6       1:52:53 
    6 Sara Giselsson        Ronneby OK             SWE    26:25    5   28:56    4   36:52    6   22:18    2       1:54:31 
    7 Marie Anebreid        Tidaholm SOK Sisu      SWE    31:31    7   44:40    8   41:27    7   30:15    7       2:27:53 

      Maria Hammarstedt     Lunds OK               SWE    33:17    8   37:08    7                                         



D21  (50)                                  

    1 Rebecka Olsson        OK Skogsfalken         SWE    21:09    1   20:56    1   23:39    1   20:45    2       1:26:29 
    2 Anna Envall           IK Hakarpspojkarna     SWE    22:15    3   24:00    8   24:38    2   20:24    1       1:31:17 
    3 Jennifer Gull         OK Vilse 87            SWE    21:25    2   25:06   12   24:59    3   21:59    7       1:33:29 
    4 Sara Svensson         OK Pan-Kristianstad    SWE    23:14    6   23:25    4   25:51    4   22:38   12       1:35:08 
    5 Sofie Petersson       OK Pan-Kristianstad    SWE    23:45    8   22:44    3   26:37    6   22:06    9       1:35:12 
    6 Lina Blomqvist        OK Skogsfalken         SWE    22:39    5   23:52    6   27:41   11   22:30   11       1:36:42 
    7 Marie Svensson        OK Pan-Kristianstad    SWE    26:50   24   22:08    2   26:08    5   21:54    6       1:37:00 
    8 Lisa Pettersson       OK Dacke               SWE    25:09   15   24:06    9   27:18    8   20:54    3       1:37:27 
    9 Benita Hansson        Gotlands Bro OK        SWE    23:17    7   26:20   14   27:40   10   21:59    7       1:39:16 
   10 Anna Andréasson       OK Skogsfalken         SWE    24:35   11   24:08   10   27:27    9   23:48   17       1:39:58 
   11 Anna Hellner          Istrums SK             SWE    24:21   10   27:54   20   26:41    7   21:43    5       1:40:39 
   12 Emma Lindén           Sävedalens AIK         SWE    24:41   13   23:37    5   29:26   15   23:16   14       1:41:00 
   13 Malin Björkqvist      Norbergs OK            SWE    22:33    4   27:17   15   29:13   14   22:11   10       1:41:14 
   14 Linda Wennerlund      Göteborg-Majorna OK    SWE    24:06    9   23:57    7   29:58   18   26:13   26       1:44:14 
   15 Anna Olsson           Lunds OK               SWE    24:37   12   25:05   11   30:17   20   24:32   20       1:44:31 
   16 Malin Riis            Örkelljunga FK         SWE    25:38   17   25:16   13   31:19   22   23:24   16       1:45:37 
   17 Sofia Killander       Hästveda OK            SWE    26:21   21   28:20   21   29:45   16   24:29   19       1:48:55 
   18 Carin Emanuelsson     Lunds OK               SWE    26:37   22   27:33   19   30:11   19   25:24   22       1:49:45 
   19 Susanne Sjöö          Tullinge SK            SWE    25:06   14   31:39   27   30:38   21   23:49   18       1:51:12 
   20 Emma Lindgren         Visborgs OK            SWE    28:43   28   27:30   18   32:13   23   25:55   24       1:54:21 
   21 Marie Fransson        Lunds OK               SWE    26:38   23   29:48   23   32:42   24   25:42   23       1:54:50 
   22 Rikke Kofoed          Spring Cup OK          DK     25:20   16   28:21   22   35:26   29   26:58   28       1:56:05 
   23 Lina Hulander         Ulricehamns OK         SWE    26:14   19   36:24   38   29:55   17   25:08   21       1:57:41 
   24 Emilia Svärm          OK Gisle               SWE    26:17   20   31:12   26   37:40   33   26:06   25       2:01:15 
   25 Diana Persson         FK Göingarna           SWE    30:00   31   33:52   32   35:53   30   26:31   27       2:06:16 
   26 Emelie Andersson      Hässleholms OK         SWE    30:15   32   30:51   24   34:49   25   33:11   40       2:09:06 
   27 Eleonore Andersson    Hässleholms OK         SWE    28:41   27   35:18   35   36:52   32   28:48   31       2:09:39 
   28 Lisa Kaill            IK Omega               SWE    28:22   26   33:23   31   39:31   36   28:40   30       2:09:56 
   29 Matilda Jonsson       FK Finn                SWE    29:36   30   35:25   36   34:50   26   31:18   37       2:11:09 
   30 Emma Kriblad          Hjärnarps GH OL        SWE    29:32   29   33:01   30   41:52   39   28:13   29       2:12:38 
   31 Hanna Weimann         IK Uven                SWE    33:08   38   34:47   33   36:29   31   29:50   33       2:14:14 
   32 Anna Josefsson        Kalmar OK              SWE    30:56   33   38:15   39   35:25   28   29:51   34       2:14:27 
   33 Ellinor Ivarsson      Hässleby SOK           SWE    33:52   39   32:35   28   40:19   37   31:33   38       2:18:19 
   34 Madeleine Gunnarsson  OK Pan-Kristianstad    SWE    32:43   37   34:48   34   39:09   35   32:56   39       2:19:36 
   35 Karin Johansson       FK Göingarna           SWE    32:27   36   36:08   37   41:25   38   30:33   35       2:20:33 
   36 Anna Karlsson         SOK 68                 SWE    31:55   35   38:56   40   37:55   34   33:13   41       2:21:59 
   37 Marie Jinnemo         Hjärnarps GH OL        SWE    38:06   41   46:50   42   43:41   40   37:46   42       2:46:23 
   38 Linda Jinnemo         Hjärnarps GH OL        SWE    41:06   42   44:27   41   52:43   44   43:16   43       3:01:32 

      Susanne Andersson     Härlövs IF             SWE   Felst.       Felst.        27:56   12   23:13   13               
      Malin Sörstrand       OK Klyftamo            SWE    25:47   18  Felst.       Felst.       Felst.                    
      Lina Svensson         OK Skogsfalken         SWE   Felst.        27:22   16   28:25   13 j start                    
      Isabell Håkansson     Sävedalens AIK         SWE  j start        30:58   25   34:55   27  Felst.                    
      Charlotte Wedlin      Sävedalens AIK         SWE    36:10   40   32:53   29   45:26   42 j start                    
      Linn Nedergård        FK Friskus Varberg     SWE   Felst.      j start        44:42   41  Felst.                    
      Linda Ranbro          Malmö OK               SWE    31:22   34   27:27   17 j start      j start                    
      Mollie Nohave         OK Orion               SWE                              46:56   43   30:43   36               
      Lindha Hellner        Istrums SK             SWE                                           23:19   15               
      Anna Edenbrandt       -                                                                    21:28    4               
      Hanna Modin           Lunds OK               SWE                                           29:29   32               
      Pernilla Olsson       Skåneslättens OL       SWE    27:22   25                                                      



D20  (8)                                   

    1 Lina Sandström        OK Stigen              SWE    23:53    1   26:42    2   28:22    1   21:59    1       1:40:56 
    2 Angelika Larsson      Örkelljunga FK         SWE    25:02    2   27:06    3   29:16    2   23:37    2       1:45:01 
    3 Lisa Weimann          IK Uven                SWE    26:20    3   28:45    4   30:20    3   25:15    3       1:50:40 
    4 Lisa Borssén          OK Kroppefjäll         SWE    28:38    7   30:01    5   32:41    4   25:41    4       1:57:01 
    5 Jannie Hagård         Rävetofta OK           SWE    28:24    6   35:37    7   36:50    5   26:55    5       2:07:46 
    6 Emilia Schultz        OK Gisle               SWE    42:09    8   48:55    8   49:26    6   34:15    7       2:54:45 

      Sofia Salomonsson     Vänersborgs SK         SWE    27:30    5   25:49    1 j start        28:46    6               
      Emelie Olsson         Örkelljunga FK         SWE    27:05    4   34:09    6 j start      j start                    



D18  (12)                                  

    1 Sanna Linsefors       Lunds OK               SWE    17:13    1   17:50    1   22:28    2   19:41    1       1:17:12 
    2 Maja Pettersson       OK Dacke               SWE    20:12    3   20:03    2   22:00    1   20:45    2       1:23:00 
    3 Erika Rovina          OK Skogsfalken         SWE    20:41    5   23:58    4   25:09    4   23:11    4       1:32:59 
    4 Elin Thuresson        Burseryds IF           SWE    25:40    6   25:54    5   32:07    6   26:43    6       1:50:24 
    5 Cecilia Emanuelsson   IFK Lidingös Skid o OK SWE    27:41    7   27:52    6   35:20    9   27:57    7       1:58:50 
    6 Lisa Sandström        OK Stigen              SWE    28:37    8   31:40    9   34:37    8   28:58    8       2:03:52 
    7 Camilla Nilsson       OK Torfinn             SWE    35:26   11   31:07    8   33:04    7   26:06    5       2:05:43 
    8 Emma Månsson          Örkelljunga FK         SWE    29:25    9   35:27   10   41:26   10   32:08   10       2:18:26 
    9 Emilia Johansson      OK Gisle               SWE    32:15   10   30:52    7   44:54   11   30:44    9       2:18:45 

      Sofie Hansen          Skåneslättens OL       SWE    19:40    2   20:26    3   27:50    5  Felst.                    
      Ann-Sofie Larsson     Örkelljunga FK         SWE    20:28    4 j start        23:15    3   21:45    3               
      Elin Månsson          OK Löftan              SWE                             Felst.                                 



D16  (19)                                  

    1 Lovisa Mannfolk       Ulricehamns OK         SWE    17:26    1   21:49    2   18:09    2   21:44    7       1:19:08 
    2 Stina Berg            IS Kullen              SWE    18:13    3   24:04    8   17:53    1   19:19    2       1:19:29 
    3 Elida Ottmer          Tormestorps IF         SWE    19:33    6   21:49    2   18:40    3   19:44    3       1:19:46 
    4 Frida Ansin           Svaide-Roma SOK        SWE    19:09    5   24:56   10   19:04    4   18:46    1       1:21:55 
    5 Lisa Nyberg           FK Åsen                SWE    19:01    4   22:04    5   23:23    7   20:17    5       1:24:45 
    6 Moa Olsson            Örkelljunga FK         SWE    19:51    8   19:20    1   25:56   11   22:31    8       1:27:38 
    7 Angelica Jörnling     Eksjö SOK              SWE    20:30    9   24:08    9   23:02    6   19:59    4       1:27:39 
    8 Louise Nordahl        Hjärnarps GH OL        SWE    18:05    2   22:58    7   20:47    5   26:19   15       1:28:09 
    9 Elin Andersson        IK Dran                SWE    21:56   13   22:04    5   28:29   15   20:34    6       1:33:03 
   10 Märta-Stina Lindqvist OK Älme                SWE    20:49   12   22:01    4   29:46   16   23:26   10       1:36:02 
   11 Erika Bengtsdotter    IS Kullen              SWE    20:38   10   28:09   14   24:51    9   24:57   13       1:38:35 
   12 Emelie Lennartsdotter Hästveda OK            SWE    20:38   10   31:37   16   24:30    8   22:45    9       1:39:30 
   13 Klara Hemlin          IK Uven                SWE    23:20   14   26:40   13   27:23   12   24:32   12       1:41:55 
   14 Mirjam Andersson      Svaide-Roma SOK        SWE    24:19   16   25:55   12   28:22   14   24:12   11       1:42:48 
   15 Emmy Thuresson        Burseryds IF           SWE    24:35   17   31:26   15   30:46   17   28:19   16       1:55:06 
   16 Jessica Bjelk         Hästveda OK            SWE    26:18   18   32:17   17   27:31   13   30:01   17       1:56:07 
   17 Alice Olsson          Visborgs OK            SWE    23:33   15   41:51   19   34:24   18   25:27   14       2:05:15 
   18 Amanda Persson        Tockarps IK            SWE    38:58   19   40:15   18   39:08   19   41:30   18       2:39:51 

      Linnea Östergren      Växjö OK               SWE    19:47    7   25:06   11   25:26   10  Felst.                    



D14  (12)                                  

    1 Mikaela Rönnbäck      Visborgs OK            SWE    15:21    1   15:29    2   25:25    1   18:35    1       1:14:50 
    2 Cornelia Hansson      Gotlands Bro OK        SWE    19:49    7   14:59    1   27:06    2   20:43    3       1:22:37 
    3 Ellinor Vejlens       Visborgs OK            SWE    18:13    2   19:37    4   30:36    5   20:27    2       1:28:53 
    4 Clara Mannfolk        Ulricehamns OK         SWE    19:01    3   19:59    5   30:16    4   22:31    8       1:31:47 
    5 Junia Birgersson      Visborgs OK            SWE    19:41    5   18:40    3   34:12    7   21:29    5       1:34:02 
    6 Anna Andersson        IK Dran                SWE    21:29    8   24:50    9   29:36    3   20:47    4       1:36:42 
    7 Lisa Wassén           Vänersborgs SK         SWE    19:30    4   25:35   10   32:34    6   22:30    7       1:40:09 
    8 Linn Möller           Visborgs OK            SWE    24:13   10   20:33    7   36:12   10   24:36    9       1:45:34 
    9 Sara Bainbridge       Laholms IF OK          SWE    25:00   12   22:56    8   47:50   11   36:30   11       2:12:16 
   10 Silje Björsvik        FK Göingarna           SWE    22:41    9   27:09   11 1:14:06   12   30:22   10       2:34:18 

      Matilda Berlin        Svaide-Roma SOK        SWE    19:48    6  Felst.        36:02    9   21:52    6               
      Agnes Carlsson        Visborgs OK            SWE    24:54   11   20:27    6   35:11    8 j start                    



D12  (10)                                  

    1 Elin Granstedt        IK Hakarpspojkarna     SWE    13:35    1   11:46    2   10:18    2   13:11    1         48:50 
    2 Tove Rönnbäck         Visborgs OK            SWE    16:09    2   11:30    1   10:00    1   14:27    2         52:06 
    3 Ebba Envall           IK Hakarpspojkarna     SWE    16:19    3   13:01    3   10:59    3   19:06    7         59:25 
    4 Klara Andersson       IK Dran                SWE    17:16    4   18:22    8   14:12    9   15:18    3       1:05:08 
    5 Emma Andersson        IK Dran                SWE    21:46    6   14:40    5   14:09    8   18:20    5       1:08:55 
    6 Tove Wiberg           Mullsjö SOK            SWE    23:11    7   17:22    7   12:28    5   18:39    6       1:11:40 
    7 Johanna Hagström      Falköpings AIK OK      SWE    24:41    9   13:38    4   18:03   10   15:32    4       1:11:54 
    8 Malin Fritzell        Mullsjö SOK            SWE    19:42    5   15:56    6   13:11    6   24:15    9       1:13:04 
    9 Lovisa Berlin         Svaide-Roma SOK        SWE    29:03   10   30:06   10   12:08    4   23:31    8       1:34:48 
   10 Clara Olsson          Lunds OK               SWE    23:51    8   29:50    9   13:44    7   40:34   10       1:47:59 



D10  (9)                                   

    1 Klara Andersson       Härlövs IF             SWE    15:56    3   10:43    2   11:35    4   12:22    2         50:36 
    2 Ida Olsson            IF Hagen               SWE    15:03    2   11:02    3   11:19    2   13:59    4         51:23 
    3 Sara Granstedt        IK Hakarpspojkarna     SWE    18:54    7   12:37    4   10:29    1   11:17    1         53:17 
    4 Linnea Bodin          Almby IK               SWE    13:43    1   13:48    5   12:27    5   14:29    5         54:27 
    5 Matilda Johansson     Stångenäs AIS          SWE    18:09    6   10:06    1   11:29    3   18:01    7         57:45 
    6 Isa Envall            IK Hakarpspojkarna     SWE    16:57    5   15:39    6   13:21    6   13:16    3         59:13 
    7 Elina Andersson       OK Tyringe             SWE    16:56    4   15:55    7   13:58    7   15:54    6       1:02:43 

      Alma Kappel           Gotlands Bro OK        SWE   Felst.        19:10    9   26:51    8   18:05    8               
      Sofia Larsson         Trollhättans SOK       SWE    20:05    8   18:50    8   31:50    9  Felst.                    



D80  (2)                                   

    1 Viola Gunborg Karlsso OK Gynge               SWE    38:01    1   45:46    1   42:04    1   38:47    1       2:44:38 
    2 Aster Olsson          SK Graal               SWE    48:41    2 1:00:19    2 1:08:11    2   42:57    2       3:40:08