Tre Skåningar o. En Dansk 18-20/6 2010 Helsingborgs SOKsö 2010-06-20 11:37
Totala resultatskapad av MT2003 © Stephan Krämer 2006

   Pl Startnr Namn                  Klubb                  Land       E1           E2           E3           E4           Tid 



H75  (12)                                  

    1       5 Klas Tykesson         Rävetofta OK           SWE     18:00    2   21:23    1   18:37    1   19:29    3  1:17:29 
    2       3 Jan-Eric Nelking      FK Åsen                SWE     20:08    5   22:23    3   22:00    5   18:09    1  1:22:40 
    3       8 Kjell Persson         Mariestads FK          SWE     18:07    3   21:30    2   25:05    7   19:31    4  1:24:13 
    4       4 Harry Söderberg       FK Friskus Varberg     SWE     19:56    4   22:23    3   20:07    3   22:55    6  1:25:21 
    5      10 Carl-Henrik Hallberg  IK Uven                SWE     24:38    8   22:52    5   23:23    6   24:14    8  1:35:07 
    6      11 Åke Strand            Örkelljunga FK         SWE     26:10    9   27:32    8   21:46    4   23:15    7  1:38:43 
    7      12 Kurt Stenberg         IK Gandvik             SWE     20:52    6   25:06    6   28:40    8   30:45   10  1:45:23 
    8       1 Börje Nilsson         Järfälla OK            SWE     30:36   11   39:45   10   29:37   10   39:48   11  2:19:46 

            6 Torild Bornetun       Skillingaryds FK       SWE     16:57    1  Felst.        18:43    2   18:11    2          
            7 Totte Holm            Markbygdens Orienterin SWE     27:42   10   34:42    9   29:24    9  Felst.               
            2 Bengt Edvardsson      OK Torfinn             SWE     21:10    7   26:28    7  Felst.        21:01    5          
            9 Ingvar Lennerstedt    Lunds OK               SWE     38:38   12 j start        37:20   11   24:54    9          



H70  (20)                                  

    1      24 Rune Arvidsson        Markbygdens Orienterin SWE     15:27    1   17:28    1   19:52    5   17:21    5  1:10:08 
    2      31 Ernie Broström        Halmstad OK            SWE     16:56    3   19:22    2   17:46    1   16:06    1  1:10:10 
    3      30 Peo Bengtsson         OK Pan-Kristianstad    SWE     16:03    2   20:16    4   18:20    2   17:03    3  1:11:42 
    4      18 Bo Wadensjö           FK Finn                SWE     17:31    5   20:06    3   20:47    7   16:57    2  1:15:21 
    5      16 Sune Hagström         IK Gandvik             SWE     17:26    4   22:10   10   22:26    8   19:04    8  1:21:06 
    6      14 Sven Göran Artur Beng FK Finn                SWE     21:11    7   21:16    7   23:06    9   18:25    7  1:23:58 
    7      25 Leo Lövdahl           Visby IF Gute Skid-och SWE     23:06   10   22:06    8   19:23    4   23:31    9  1:28:06 
    8      21 Gert Emanuelsson      Frölunda OL            SWE     21:25    8   25:44   11   24:51   10   25:01   13  1:37:01 
    9      17 Ingvar Josefsson      Rydboholms SK          SWE     18:36    6   21:10    6   34:01   16   25:37   15  1:39:24 
   10      28 Burne Nilsson         OK Torfinn             SWE     23:46   11   26:51   12   26:00   11   24:12   10  1:40:49 
   11      23 Curt Tillman          Linköpings OK          SWE     23:00    9   26:57   13   29:33   13   24:31   11  1:44:01 
   12      19 Kennerth Gustafsson   OK Virdarna            SWE     27:20   14   29:00   14   27:01   12   24:57   12  1:48:18 
   13      22 Gunnar Bylund         Rydboholms SK          SWE     24:57   13   30:49   16   31:10   14   25:05   14  1:52:01 
   14      20 Bengt Olofsson        Hjärnarps GH OL        SWE     34:17   17   36:05   17   33:00   15   33:54   18  2:17:16 
   15      26 Stig Svensson         OK Virdarna            SWE     31:25   16   37:18   18   36:42   17   32:48   17  2:18:13 
   16      13 Allan Hammar          OK Kompassen           SWE     24:08   12   39:21   19   44:19   19   31:34   16  2:19:22 

           15 Bo Svensson           Tockarps IK            SWE    Felst.        22:06    8   19:56    6   17:20    4          
           27 Ingemar Alfredsson    IK Uven                SWE    Felst.        21:09    5   18:48    3  Felst.               
           29 Ingemar Turesson      Malmö OK               SWE     27:44   15   29:04   15   41:59   18                       
          609 Allan Sunnergren      Hjärnarps GH OL        SWE                                            17:43    6          



H65  (40)                                  

    1      64 Karl Johansson        OK Skogshjortarna      SWE     18:54    1   21:17    9   17:43    1   16:03    2  1:13:57 
    2      56 Inge Persson          FK Boken               SWE     21:16   12   17:39    1   19:28    3   15:56    1  1:14:19 
    3      67 Roland Nilsson        Falköpings AIK OK      SWE     21:18   13   21:25   10   18:39    2   16:03    2  1:17:25 
    4      72 Lars Finbom           OK Landehof            SWE     20:15    6   20:32    4   22:54   13   17:45    7  1:21:26 
    5      59 Bo-Göran Gunnarsson   Markbygdens Orienterin SWE     21:02   10   22:04   11   20:57    8   18:10    9  1:22:13 
    6      70 Benkt Anderson        Lunds OK               SWE     22:27   18   20:10    3   21:18   10   19:23   13  1:23:18 
    7      41 Gösta Lindqvist       OK Löftan              SWE     24:08   23   21:04    7   21:18   10   16:56    5  1:23:26 
    8      39 Nils Karlsson         Växjö Allmänna IS      SWE     19:42    4   19:56    2   23:06   14   20:47   20  1:23:31 
    9      57 Ingemar Andersson     OK Orion               SWE     20:30    8   21:06    8   23:39   15   20:06   17  1:25:21 
   10      52 Anders Berglund       OK Skogshjortarna      SWE     19:29    3   23:02   12   20:18    5   23:10   28  1:25:59 
   11      37 Ingemar Wiklund       OK Skogsvargarna       SWE     21:46   14   24:09   18   20:35    6   20:07   18  1:26:37 
   12      58 Morgan Ljung          Vaggeryds SOK          SWE     19:11    2   20:47    6   27:42   29   19:02   11  1:26:42 
   13      35 Hans Karlsson         OK Orinto              SWE     21:49   15   23:38   17   24:57   20   16:59    6  1:27:23 
   14      54 Waste Byström         OK Virdarna            SWE     23:30   20   23:05   14   20:56    7   20:53   21  1:28:24 
   15      53 Bertil Olofsson       Andrarums IF           SWE     24:22   27   23:07   15   22:43   12   18:49   10  1:29:01 
   16      60 Ronny Andersson       OK Skogshjortarna      SWE     20:10    5   23:03   13   25:06   21   21:28   23  1:29:47 
   17      34 Göran Andersson       Stigmännen Karlshamns  SWE     21:58   17   26:20   24   25:43   26   16:17    4  1:30:18 
   18      43 Kjell Månsson         Ronneby OK             SWE     21:56   16   25:17   22   24:56   19   21:56   25  1:34:05 
   19      42 Ronny Ragnarsson      OK Skogshjortarna      SWE     24:08   23   24:10   19   24:27   16   22:22   27  1:35:07 
   20      71 Bengt Bergqvist       Stigmännen Karlshamns  SWE     25:11   30   25:10   21   25:40   24   19:47   15  1:35:48 
   21      55 Kent Carlgren         OK Skogshjortarna      SWE     24:21   26   26:55   27   24:46   18   20:00   16  1:36:02 
   22      62 Kjell-Åke Isaksson    OK Skogshjortarna      SWE     20:38    9   29:16   30   19:45    4   27:11   37  1:36:50 
   23      46 Karl-Axel Johansson   IK Uven                SWE     23:45   21   23:32   16   28:17   32   22:04   26  1:37:38 
   24      44 Lars-Olof Lannfelt    OK Skogshjortarna      SWE     24:13   25   24:16   20   28:00   30   21:23   22  1:37:52 
   25      63 Per-Åke Andersson     IS Kullen              SWE     27:41   35   26:54   26   25:39   23   20:46   19  1:41:00 
   26      47 Raimo Salminen        Växjö OK               SWE     26:34   32   26:51   25   26:04   27   21:46   24  1:41:15 
   27      50 Christer Westberg     IFK Göteborg           SWE     22:30   19   27:53   28   25:27   22   26:34   36  1:42:24 
   28      66 Gerth Sällström       Lessebo OK             SWE     26:11   31   25:35   23   25:41   25   26:26   35  1:43:53 
   29      51 Tom Lindberg          Lunds OK               SWE     28:30   36   29:30   32   26:47   28   19:34   14  1:44:21 
   30      49 Lars Wester           Stångenäs AIS          SWE     23:45   21   31:08   33   28:03   31   24:29   33  1:47:25 
   31      61 Göran Karlsson        Lessebo OK             SWE     30:20   38   28:55   29   29:17   34   25:59   34  1:54:31 
   32      48 Egil Nielsen          Fredensborg OK         DK      25:09   29   35:59   36   29:09   33   24:24   32  1:54:41 
   33      69 Göran Holst           Bottnaryds IF          SWE     27:04   33   29:18   31   35:02   35   30:22   38  2:01:46 
   34      33 Sven-Erik Forsell     Lunds OK               SWE     32:03   39   32:17   34   48:05   36   23:11   29  2:15:36 

           45 Mårten Svensson       Stångenäs AIS          SWE     24:37   28  Felst.        24:41   17   23:45   30          
           68 Kjell Erlandsson      OK Lindena             SWE     20:25    7   20:40    5  Felst.        19:08   12          
           40 Göran Bengtsson       Tockarps IK            SWE     21:15   11                20:58    9   17:56    8          
           38 Ulf Jönsson           Laholms IF OK          SWE     27:12   34   34:35   35 j start      j start               
           32 Johnny Malmgren       Hjärnarps GH OL        SWE     28:34   37                             24:12   31          
           36 Per-Arne Johansson    Vänersborgs SK         SWE     35:29   40 j start      j start      j start               



H60  (37)                                  

    1      82 Carl-Henry Andersson  OK Orinto              SWE     17:48    1   17:48    3   18:13    1   14:53    1  1:08:42 
    2      75 Håkan Winnberg        IK Trenne Ullared      SWE     18:37    3   17:29    2   18:19    2   15:45    2  1:10:10 
    3     107 Agne Bengtsson        OK Kompassen           SWE     19:49    6   17:48    3   20:47    3   17:10    4  1:15:34 
    4      92 Björn Jägerström      IK Uven                SWE     19:46    5   19:14    7   22:49    7   18:54    9  1:20:43 
    5     106 Ronnie McGrail        Hjärnarps GH OL        SWE     19:02    4   18:29    5   24:35   13   18:45    8  1:20:51 
    6      89 Kenth Sundgren        Skåneslättens OL       SWE     22:58   14   19:56    8   21:38    4   19:36   10  1:24:08 
    7     105 Owe Nilsson           Stigmännen Karlshamns  SWE     21:04    8   22:08   13   25:40   18   18:31    6  1:27:23 
    8      93 Eric Tenland          Stigmännen Karlshamns  SWE     21:43    9   25:16   17   23:17    8   18:43    7  1:28:59 
    9      97 Anders Nilsson        Gotlands Bro Orienteri SWE     23:12   15   22:14   14   24:13   12   20:00   11  1:29:39 
   10      81 Bill Schölin          Tockarps IK            SWE     19:59    7   25:50   19   23:30    9   20:41   17  1:30:00 
   11     103 Gert Olsson           Skåneslättens OL       SWE     23:15   16   21:16   10   25:04   15   20:34   15  1:30:09 
   11     101 Anders Widén          OLG Säuliamt           SUI     25:04   21   26:13   20   21:40    5   17:12    5  1:30:09 
   13      76 Lars-Gunnar Bengtsson Stigmännen Karlshamns  SWE     25:06   22   20:45    9   24:12   11   22:14   21  1:32:17 
   14      83 Lars-Göran Axmalm     Sävedalens AIK         SWE     22:01   11   27:37   23   23:53   10   20:25   14  1:33:56 
   15      98 Karl Uno Andersson    Falkenbergs OK         SWE     22:02   12   21:47   11   29:01   24   21:16   19  1:34:06 
   16      78 Hans Morgan Carlsson  IFK Göteborg           SWE     23:40   17   25:17   18   25:16   16   22:53   25  1:37:06 
   17      90 Per-Åke Hull          Almby IK               SWE     22:00   10   29:57   29   25:19   17   21:24   20  1:38:40 
   18      73 Allan Wikström        Stångenäs AIS          SWE     24:47   20   29:56   28   26:56   21   20:37   16  1:42:16 
   19      85 Lars-Olov Dahlberg    OK Landehof            SWE     28:33   26   23:32   15   26:57   22   23:34   26  1:42:36 
   20      74 Hans Åke Djurbäck     Kinnaströms SK         SWE     22:17   13   27:27   22   33:04   29   20:18   12  1:43:06 
   21      96 Claes-Göran Green     Lunds OK               SWE     29:09   30   32:19   31   24:58   14   20:19   13  1:46:45 
   22     104 Lars Olsson           FK Boken               SWE     28:52   28   28:37   24   25:52   19   28:31   29  1:51:52 
   23      84 Sven Olle Söderberg   OK Skogsfalken         SWE     28:01   24   33:52   33   31:55   27   21:01   18  1:54:49 
   24      94 Sven-Olof Fransson    SOK Aneby              SWE     28:27   25   37:49   35   30:33   25   26:19   27  2:03:08 
   25      87 Christer Nelsén       Falkenbergs OK         SWE     28:50   27   33:09   32   34:10   30   27:16   28  2:03:25 
   26      88 Svenerik Johansson    Visby IF Gute Skid-och SWE     32:15   32   30:59   30   32:19   28   30:27   31  2:06:00 

           77 Göran Larsson         OK Kompassen           SWE     24:27   18   24:52   16  Felst.        22:24   22          
           99 Kjell Andersson       OK Skogshjortarna      SWE    Felst.        34:43   34  Felst.        31:03   32          
          102 Bo Sandahl            Gotlands Bro Orienteri SWE     24:31   19   27:17   21   26:21   20  Felst.               
           91 Björn Andersson       Gotlands Bro Orienteri SWE     28:54   29   29:30   26   31:11   26  Felst.               
          108 Conny Jidetoft        Stångenäs AIS          SWE     18:30    2   18:58    6  Felst.        16:18    3          
           79 Lars-Olof Rönnqvist   OK Löftan              SWE     30:08   31   29:31   27  Felst.        22:37   23          
           80 Kjell Ryberg          IFK Göteborg           SWE     27:44   23   28:39   25 j start        28:32   30          
           86 Thorwald Fransson     OK Virdarna            SWE     33:13   33   39:59   36 j start       Felst.               
          110 Lars Persson          OK Kompassen           SWE                  21:50   12   22:35    6  Felst.               
          109 Bengt Ståhl           Hjärnarps GH OL        SWE                               27:25   23   22:45   24          
          111 Gunnar Drue-Sörensen  Tisvilde Hegn OK       DK                   16:59    1                                    



H55  (43)                                  

    1     147 Göran Olsson          Idefjordens SK         SWE     18:24    1   17:39    1   17:56    1   15:19    1  1:09:18 
    2     121 Karl-Gunnar Olsson    Lunds OK               SWE     18:33    2   18:50    2   18:14    2   16:45    3  1:12:22 
    3     115 Inge Josefsson        Stångenäs AIS          SWE     20:48    7   19:13    3   21:13    7   16:48    5  1:18:02 
    4     153 Urban Larsson         IF Hagen               SWE     20:20    5   20:30    4   21:18    8   16:46    4  1:18:54 
    5     114 Kent Granqvist        Västerviks OK          SWE     21:18    8   21:46    7   19:49    3   16:09    2  1:19:02 
    6     126 Pierre Karlsson       OK Alehof              SWE     22:21   12   21:58    8   20:46    5   18:57   16  1:24:02 
    7     155 Karl Mollén           OK Denseln             SWE     20:16    3   24:52   17   21:26    9   17:29    7  1:24:03 
    8     146 Roland Hulander       Ulricehamns OK         SWE     23:08   15   23:19   14   20:37    4   17:02    6  1:24:06 
    9     113 Johan Ryberg          Stigmännen Karlshamns  SWE     21:31    9   23:05   12   21:54   11   18:22   12  1:24:52 
   10     127 Lars Strand           OK Älme                SWE     22:43   14   23:28   15   21:36   10   18:23   13  1:26:10 
   11     136 Kalle Lindqvist       Växjö OK               SWE     25:26   27   22:15    9   21:01    6   19:26   21  1:28:08 
   12     131 Bertil Månsson        Örkelljunga FK         SWE     24:57   25   22:52   10   23:19   13   18:50   15  1:29:58 
   13     129 Bengt Aspvall         Ronneby OK             SWE     25:56   30   22:52   10   24:02   15   17:51    9  1:30:41 
   14     120 Gunnar Bejbom         Uddevalla OK           SWE     21:54   11   27:58   30   23:44   14   17:42    8  1:31:18 
   15     138 Lennart Smedenmark    Ronneby OK             SWE     23:25   16   25:59   24   24:42   17   19:42   22  1:33:48 
   16     133 Max Prang             Fredensborg OK         DK      23:39   17   26:34   26   25:30   21   19:06   18  1:34:49 
   17     112 Kenneth Fager         FK Vittus              SWE     24:03   18   24:12   16   26:23   23   20:30   26  1:35:08 
   18     143 Lennart Svernestam    Linköpings OK          SWE     25:32   29   25:05   18   26:08   22   19:15   19  1:36:00 
   19     123 Hans Ekberg           Trollhättans SOK       SWE     25:26   27   29:31   31   22:56   12   18:15   11  1:36:08 
   20     142 Kjell Wilhelmsson     Andrarums IF           SWE     24:31   22   26:31   25   25:11   20   20:10   24  1:36:23 
   21     116 Göran Liljequist      OK Älme                SWE     24:12   19   25:15   20   28:05   28   19:48   23  1:37:20 
   22     125 Per Lindskog          Gotlands Bro Orienteri SWE     26:46   35   25:35   22   25:05   19   20:22   25  1:37:48 
   23     149 Bo Månsson            OK Löftan              SWE     24:43   23   26:53   27   24:40   16   22:48   30  1:39:04 
   24     117 Börje Sundberg        OK Gipen               SWE     25:07   26   25:49   23   28:02   27   22:56   31  1:41:54 
   25     118 Arne Bogren           OK Vivill              SWE     26:18   33   25:13   19   26:52   26   26:07   36  1:44:30 
   26     139 Roland Dahlman        Malmö OK               SWE     22:32   13   30:38   35   28:58   31   23:29   32  1:45:37 
   27     152 Bengt Hansson         Andrarums IF           SWE     28:08   36   30:34   33   28:37   30   21:52   27  1:49:11 
   28     144 Odd Ohlsson           Uddevalla OK           SWE     29:40   39   30:10   32   28:08   29   22:12   28  1:50:10 
   29     128 Håkan Carlbom         OK Gipen               SWE     26:44   34   27:17   29   25:01   18   31:11   40  1:50:13 
   30     130 Johan Wedlin          Sävedalens AIK         SWE     25:59   31   32:42   36   29:27   33   22:42   29  1:50:50 
   31     154 Göran Larsson         Vänersborgs SK         SWE     24:25   21   25:33   21   29:08   32   32:36   41  1:51:42 
   32     134 LarsOwe Ström         Täby OK                SWE     29:09   37   35:12   39   31:02   34   23:30   33  1:58:53 
   33     140 Per-Olof Nanneson     Simlångsdalens IF      SWE     34:49   41   30:34   33   31:29   35   23:38   34  2:00:30 
   34     132 Hans Andersson        IK Gandvik             SWE     32:28   40   33:41   37   33:01   36   24:31   35  2:03:41 
   35     119 Bengt Lindblom        Stigmännen Karlshamns  SWE     36:35   43   37:05   40   40:53   37   29:08   37  2:23:41 

          124 Roger Thörn           OK Vilse 87            SWE     21:31    9   20:45    5  Felst.        18:25   14          
          141 Nils-Olof Bodin       Almby IK               SWE     20:18    4   23:10   13  Felst.        18:13   10          
          145 Thomas Johansson      Almby IK               SWE     20:24    6   21:24    6   26:27   24  Felst.               
          135 Per Nilsson           Stigmännen Karlshamns  SWE     25:59   31  Felst.        26:43   25   19:05   17          
          151 Conny Sahlin          Vänersborgs SK         SWE     24:53   24  Felst.       Felst.        30:36   39          
          122 Kjell Ehrencrona      IFK Göteborg           SWE     24:19   20   27:09   28  Felst.        19:24   20          
          137 Lars Johansson        OK Nackhe              SWE     35:04   42   34:03   38 j start        29:27   38          
          148 Rolf Ohrlander        OK Pan-Kristianstad    SWE     29:16   38 j start      j start      j start               



H50  (25)                                  

    1     173 Mats Brorsson         Tockarps IK            SWE     21:25    1   17:01    1   17:43    1   13:18    1  1:09:27 
    2     179 Ulf Palmér            Ulricehamns OK         SWE     21:35    2   17:40    2   19:19    4   16:18    8  1:14:52 
    3     175 Kurt Svensson         IK Hakarpspojkarna     SWE     22:45    3   18:16    4   18:31    2   15:30    4  1:15:02 
    4     163 Ralph Johansson       Stångenäs AIS          SWE     25:34    5   18:01    3   19:17    3   14:23    2  1:17:15 
    5     158 Tommy Berger          Gävle OK               SWE     23:46    4   19:23    5   22:02    6   15:18    3  1:20:29 
    6     172 Arto Blomdahl         IK Hakarpspojkarna     SWE     25:40    6   20:26    6   19:23    5   15:41    5  1:21:10 
    7     161 Staffan Käll          OK Älme                SWE     26:23   10   21:29    9   22:46    7   17:06   10  1:27:44 
    8     169 Christer Mannfolk     Ulricehamns OK         SWE     27:03   12   21:10    7   23:52    9   16:00    6  1:28:05 
    9     156 Christer Bergagård    Tolered-Utby Ol-klubb  SWE     26:43   11   22:15   10   23:59   10   16:45    9  1:29:42 
   10     165 Lars Elfving          OK Gipen               SWE     26:13    8   25:36   16   23:33    8   16:00    6  1:31:22 
   11     178 Ulf Björkdahl         Herrestads AIF         SWE     28:05   14   22:45   11   24:59   14   20:49   19  1:36:38 
   12     160 Bernt O. Myrvold      Sarpsborg OL           NO      29:19   16   24:44   15   24:01   11   19:27   16  1:37:31 
   13     167 Henrik Carlsson       IK Uven                SWE     29:13   15   24:03   13   26:28   15   19:29   17  1:39:13 
   14     168 Kenth Edin            Boxholm-Mjölby OL      SWE     26:00    7   24:28   14   30:21   19   19:14   15  1:40:03 
   15     157 Tomas Nilsson         OK Gipen               SWE     30:57   19   25:49   17   27:22   17   17:53   11  1:42:01 
   16     174 Anders Pettersson     Mariestads FK          SWE     29:33   17   25:49   17   27:53   18   20:08   18  1:43:23 
   17     180 Lars Eklund           Växjö OK               SWE     30:27   18   23:37   12   32:56   24   18:16   13  1:45:16 
   18     170 Mikael Svensson       OK Pan-Kristianstad    SWE     34:06   22   28:25   21   26:28   15   22:29   22  1:51:28 
   19     166 Peter Larsson         Trollhättans SOK       SWE     32:37   20   30:36   23   30:52   20   21:47   20  1:55:52 
   20     171 Göran Håkansson       IK Uven                SWE     35:19   23   26:00   20   31:09   21   23:39   24  1:56:07 
   21     177 Jan-Olof Lindby       Gotlands Bro Orienteri SWE     33:46   21   29:15   22   32:01   22   23:18   23  1:58:20 
   22     159 Jonas Ledelius        IK Uven                SWE     40:29   24   42:15   24   32:08   23   22:21   21  2:17:13 

          164 Sten Gustafsson       Eds SK                 SWE     26:19    9   21:21    8   24:25   13  Felst.               
          162 Sten Segerslätt       Skåneslättens OL       SWE    Felst.       Felst.        24:12   12   18:16   13          
          176 Gunnar Svanberg       Järfälla OK            SWE     27:10   13   25:56   19  Felst.        18:07   12          



H45  (40)                                  

    1     182 Magnus Ihreskog       Gotlands Bro Orienteri SWE     22:23    1   20:23    5   19:22    1   15:49    2  1:17:57 
    2     198 Bo Granstedt          IK Hakarpspojkarna     SWE     23:52    2   18:33    1   19:43    3   16:19    3  1:18:27 
    3     211 Stefan Pålsson        Skåneslättens OL       SWE     24:30    4   20:56    6   20:09    7   15:46    1  1:21:21 
    4     220 Lasse Karlsson        Istrums SK             SWE     23:57    3   21:04    7   20:02    5   16:47    4  1:21:50 
    5     200 Andres Laas           OK Skogshjortarna      SWE     24:35    5   19:58    4   19:43    3   17:45    6  1:22:01 
    6     214 Bengt Olsson          Eslövs FK              SWE     26:51    9   18:49    2   19:37    2   19:12   12  1:24:29 
    7     191 Jonas Bornetun        Skillingaryds FK       SWE     24:49    6   21:24    8   21:08    8   17:19    5  1:24:40 
    8     219 Anders Pettersson     OK Dacke               SWE     27:12   10   22:40   12   20:06    6   18:11    7  1:28:09 
    9     213 Ola Andertoft         Markaryds FK           SWE     28:06   14   19:22    3   22:41   11   19:00   10  1:29:09 
   10     203 Magnus Porle          Växjö OK               SWE     26:07    7   23:30   13   21:47    9   18:13    8  1:29:37 
   11     193 Stefan Olovsson       OK Gisle               SWE     28:15   16   22:32   10   23:41   13   18:43    9  1:33:11 
   12     190 Jan Thuresson         Burseryds IF           SWE     29:37   22   22:36   11   23:27   12   19:03   11  1:34:43 
   13     195 Bengt Marthinsson     Hylte OK               SWE     29:20   19   23:56   15   23:51   15   20:15   18  1:37:22 
   14     201 Conny Bruhn           Boxholm-Mjölby OL      SWE     26:48    8   28:03   29   23:44   14   20:04   17  1:38:39 
   15     209 Ulf Linderfalk        Skåneslättens OL       SWE     27:41   13   25:22   18   22:38   10   23:03   27  1:38:44 
   16     196 Per-Göran Bern        Målilla OK             SWE     32:34   33   23:40   14   25:12   19   21:07   20  1:42:33 
   17     187 Bengt Holmén          Hylte OK               SWE     29:45   23   25:00   17   25:18   20   22:32   26  1:42:35 
   18     204 Torbjörn Salomonsson  Vänersborgs SK         SWE     29:25   20   27:19   27   26:05   24   19:56   15  1:42:45 
   19     189 Bengt-Åke Jonasson    FK Finn                SWE     29:49   24   27:57   28   24:57   18   21:20   21  1:44:03 
   20     185 Per Skoog             Katrineholms OK        SWE     27:19   11   32:21   34   24:54   17   19:53   14  1:44:27 
   21     216 Anders Levin          Svaide-Roma SOK        SWE     28:12   15   26:35   25   28:16   30   21:57   22  1:45:00 
   22     188 Stefan Spetz          Ulricehamns OK         SWE     32:11   32   26:17   22   25:43   22   22:08   23  1:46:19 
   23     202 Ola Hansson           FK Boken               SWE     31:46   30   26:17   22   25:44   23   23:36   29  1:47:23 
   24     217 Jörgen Göransson      FK Göingarna           SWE     30:50   25   32:53   35   26:48   26   19:48   13  1:50:19 
   25     205 Per Andersson         Ulricehamns OK         SWE     31:32   29   25:54   21   32:18   35   20:49   19  1:50:33 
   25     215 Anders Persson        Tockarps IK            SWE     30:55   26   25:32   20   30:01   32   24:05   30  1:50:33 
   27     212 Kent Jönsson          FK Boken               SWE     31:01   27   28:49   31   27:46   28   23:33   28  1:51:09 
   28     183 Gunnar Swärd          Hässleholms OK         SWE     32:03   31   26:23   24   30:24   33   22:28   25  1:51:18 
   29     186 Anders Nilsson        Hässleholms OK         SWE     34:07   36   28:14   30   27:36   27   28:43   37  1:58:40 
   30     181 Anders Pettersson     Västerviks OK          SWE     34:31   37   30:32   33   33:26   36   27:23   34  2:05:52 
   31     194 Leif-Åke Andersson    FK Boken               SWE     31:08   28   38:32   37   31:50   34   26:03   32  2:07:33 
   32     210 Mats Johansson        FK Boken               SWE     33:17   35   42:20   38   29:10   31   28:42   36  2:13:29 
   33     199 Peter Broberg         IF Rigor               SWE     28:20   17   52:28   40   28:12   29   27:22   33  2:16:22 
   34     206 Pi Persson            OK Orion               SWE     40:32   38   33:01   36   38:19   37   29:06   38  2:20:58 
   35     197 Christer Svensson     Ronneby OK             SWE     49:40   39   43:27   39   46:02   38   28:15   35  2:47:24 

          184 Jan-I Nygren          FK Boken               SWE     28:56   18   25:28   19  Felst.        22:27   24          
          192 Anders Claesson       Burseryds IF           SWE     27:23   12   24:39   16  Felst.        24:41   31          
          208 Stefan Edvardsson     OK Torfinn             SWE     32:54   34   26:40   26   25:18   20  Felst.               
          207 Mikael Svensson       Annebergs GIF          SWE     29:29   21   29:01   32   26:13   25  Felst.               
          221 Peter Larsson         FK Boken               SWE                  22:12    9   23:56   16   20:02   16          



H40  (21)                                  

    1     229 Håkan Mattsson        Gotlands Bro Orienteri SWE     22:19    3   18:34    1   19:33    1   16:22    1  1:16:48 
    1     235 Mats Granstedt        IK Hakarpspojkarna     SWE     21:06    1   19:09    2   20:09    3   16:24    2  1:16:48 
    3     227 Tommy Johansson       Stångenäs AIS          SWE     21:24    2   19:33    3   21:42    6   16:40    3  1:19:19 
    4     228 Lennart Söderberg     IK Hakarpspojkarna     SWE     22:36    4   21:08    8   19:43    2   17:20    5  1:20:47 
    5     233 Dennis Persson        Växjö OK               SWE     22:57    6   20:29    5   20:55    5   17:33    7  1:21:54 
    6     232 Magnus Larsen         FK Boken               SWE     22:41    5   21:00    6   22:46    9   17:29    6  1:23:56 
    6     238 Jan-Ove Wiking        Istrums SK             SWE     23:51    9   20:11    4   22:35    8   17:19    4  1:23:56 
    8     224 Fabian Ljungquist     Lunds OK               SWE     23:46    8   21:00    6   22:24    7   18:18    9  1:25:28 
    9     236 Magnus Månsson        Växjö OK               SWE     24:37   10   22:48   11   23:06   10   18:21   10  1:28:52 
   10     225 Jonas Roth            Linköpings OK          SWE     23:30    7   23:43   12   24:45   11   17:59    8  1:29:57 
   11     234 Jörgen Larsson        Ulricehamns OK         SWE     26:33   12   22:32    9   25:18   13   18:50   11  1:33:13 
   12     226 Håkan Persson         Laholms IF OK          SWE     28:57   15   27:37   16   27:40   14   22:56   15  1:47:10 
   12     239 Mikael Martinsson     Falkenbergs OK         SWE     27:59   14   25:58   14   31:46   15   21:27   13  1:47:10 
   14     237 David Gabrielsson     Sävedalens AIK         SWE     27:01   13   27:09   15   35:49   17   20:35   12  1:50:34 
   15     230 Håkan Andersson       OK Dacke               SWE     29:54   16   25:27   13   32:49   16   22:31   14  1:50:41 

          222 Martin Andersson      OK Skogsfalken         SWE     24:48   11  Felst.        24:48   12   25:07   16          
          231 Mats Dahlrot          IK Uven                SWE    Felst.        32:08   17   46:14   19   27:24   17          
          223 Jesper Rundbäck       Eksjö SOK              SWE     32:59   17   37:09   18 j start      j start               
          242 Lars Harrie           Lunds OK               SWE                               38:42   18   33:53   18          
          240 Henrik Nordholm       Sävedalens AIK         SWE                  22:39   10                                    
          241 Niklas Edvardsson     Hästveda OK            SWE                               20:45    4                       



H21  (48)                                  

    1     610 Erik Liljequist       OK Älme                SWE     20:32    1   20:56    1   17:29    1   16:27    1  1:15:24 
    2     273 Jonathan Gunnarsson   OK Pan-Kristianstad    SWE     23:11    2   21:05    2   18:36    2   18:19    5  1:21:11 
    3     276 Emil Svalbring        Målilla OK             SWE     24:14    7   22:44    3   18:38    3   18:40    6  1:24:16 
    4     250 Johan Salomonsson     Vänersborgs SK         SWE     25:23   14   22:45    4   18:56    4   17:33    2  1:24:37 
    5     287 Magnus Larsson        FK Göingarna           SWE     23:47    5   22:59    5   19:48    6   18:46    7  1:25:20 
    6     286 Christer Backman      Tullinge SK            SWE     24:00    6   23:34    6   21:25    9   17:46    3  1:26:45 
    7     252 Nils Spetz            Ulricehamns OK         SWE     23:23    4   25:01   15   19:40    5   18:57    9  1:27:01 
    8     288 Thomas Johannesson    Ronneby OK             SWE     23:21    3   24:44   14   20:21    7   18:53    8  1:27:19 
    9     271 Jakob Bengtsson       Stigmännen Karlshamns  SWE     24:16    8   24:05    9   21:36   11   18:17    4  1:28:14 
   10     255 Anton Hemlin          IK Uven                SWE     25:04   12   23:40    7   21:33   10   19:44   12  1:30:01 
   11     282 Andreas Liljegren     Gotlands Bro Orienteri SWE     24:56   10   23:43    8   22:12   13   20:17   14  1:31:08 
   12     275 Christoffer Ohlsson   Uddevalla OK           SWE     26:09   15   24:38   13   21:21    8   19:03   10  1:31:11 
   13     257 Emil Andreasson       Emmaboda Verda OK      SWE     25:20   13   24:20   10   22:26   14   20:17   14  1:32:23 
   14     247 Peter Hedberg         Lunds OK               SWE     24:37    9   24:31   11   23:28   17   19:50   13  1:32:26 
   15     264 Ted Gustavsson        Ronneby OK             SWE     26:35   16   24:33   12   22:01   12   20:18   16  1:33:27 
   16     251 Jesper Nelsén         Falkenbergs OK         SWE     26:36   17   27:10   18   23:57   19   19:18   11  1:37:01 
   17     253 Björn Karlsson        Svaide-Roma SOK        SWE     24:59   11   28:56   24   24:26   21   21:07   20  1:39:28 
   18     272 Roine Schölin         Laholms IF OK          SWE     27:41   25   27:53   20   23:18   16   21:17   21  1:40:09 
   19     243 Måns Faxén            Växjö OK               SWE     27:26   23   28:10   21   23:30   18   21:04   19  1:40:10 
   20     267 Andreas Blomqvist     FK Boken               SWE     28:41   26   28:46   23   22:47   15   22:11   26  1:42:25 
   21     260 Simon Månsson         Örkelljunga FK         SWE     29:40   28   28:12   22   24:23   20   20:48   18  1:43:03 
   22     285 Martin Kriblad        Hjärnarps GH OL        SWE     27:00   19   29:08   25   26:55   27   20:35   17  1:43:38 
   23     277 Emil Alexandersson    Hylte OK               SWE     27:13   21   29:53   28   25:52   24   21:42   22  1:44:40 
   24     248 David Boman           Stångenäs AIS          SWE     29:24   27   27:50   19   25:29   23   21:58   24  1:44:41 
   25     284 Tobias Edström        OK Gisle               SWE     27:25   22   29:46   26   26:10   26   21:43   23  1:45:04 
   26     283 Magnus Fransson       SOK Aneby              SWE     27:31   24   26:49   17   29:13   29   22:57   28  1:46:30 
   27     281 Tobias Persson        OK Kompassen           SWE     29:45   29   29:49   27   24:39   22   24:10   30  1:48:23 
   28     254 Oskar Lyding          Hylte OK               SWE     27:01   20   30:36   29   30:37   33   22:04   25  1:50:18 
   29     266 Per Henriksson        Eksjö SOK              SWE     34:41   36   31:21   33   25:56   25   25:03   31  1:57:01 
   30     256 Anders Nanneson       Simlångsdalens IF      SWE     35:00   38   31:15   32   27:10   28   25:34   32  1:58:59 
   31     270 Patrik Andersson      Hylte OK               SWE     34:18   34   30:37   31   31:53   35   23:43   29  2:00:31 
   32     262 Peter Josefsson       Stångenäs AIS          SWE     32:46   32   33:48   36   30:10   31   27:04   36  2:03:48 
   33     245 Petter Andersson      Växjö OK               SWE     34:18   34   34:15   37   31:01   34   26:12   34  2:05:46 
   34     279 Arvid Wedlin          Sävedalens AIK         SWE     34:41   36   36:25   39   29:55   30   26:24   35  2:07:25 
   35     269 Klas Johansson        Växjö OK               SWE     33:54   33   35:50   38   32:11   36   25:49   33  2:07:44 
   36     274 Emil Bruhn            Boxholm-Mjölby OL      SWE     39:30   41   37:03   40   30:28   32   31:54   39  2:18:55 
   37     249 Gert Olsson           Tockarps IK            SWE     39:53   42   38:12   41   34:41   38   27:13   37  2:19:59 
   38     265 Björn Andersson       FK Boken               SWE     38:34   40   39:48   42   32:19   37   29:24   38  2:20:05 
   39     246 Petter Jönsson        Hjärnarps GH OL        SWE     41:27   43   41:06   43   42:39   41   34:58   41  2:40:10 
   40     263 Anders Andersson      FK Boken               SWE     37:27   39   52:13   45   34:42   39   48:57   43  2:53:19 
   41     258 Christian Lindblom    Stigmännen Karlshamns  SWE     48:56   45   47:56   44   42:10   40   34:48   40  2:53:50 
   42     278 Henrik Roth           Hjärnarps GH OL        SWE     42:25   44 1:00:35   46   52:07   42   37:36   42  3:12:43 

          261 Filip Jansson         Sävedalens AIK         SWE     32:28   31  Felst.      j start        22:23   27          
          244 Arvid Sundkvist       Katrineholms OK        SWE     26:40   18   26:09   16 j start      j start               
          268 Klas Petersson        IF Marin Väst          SWE   j start        32:05   34 j start      j start               
          259 Anders Jonsson        IF Marin Väst          SWE   j start        32:34   35 j start      j start               
          289 Jörgen Münster-Swends Sölleröds OK           DK                   30:36   29                                    
          280 John D Söderberg      OK Skogsfalken         SWE     31:52   30                                                 



H20  (11)                                  

    1     290 Mattias Johansson     FK Boken               SWE     20:38    1   19:04    1   19:16    2   18:03    6  1:17:01 
    2     300 Gustav Stenberg       OK Skogshjortarna      SWE     24:43    5   19:14    2   20:11    4   16:43    3  1:20:51 
    2     294 Albin Andersson       Markbygdens Orienterin SWE     23:11    4   21:21    3   18:28    1   17:51    5  1:20:51 
    4     297 Jonas Hemlin          IK Uven                SWE     22:13    3   22:20    5   20:37    5   16:20    2  1:21:30 
    5     299 Adam Fredén           Falköpings AIK OK      SWE     26:57    9   21:50    4   19:29    3   16:47    4  1:25:03 
    6     295 Sebastian Mannfolk    Ulricehamns OK         SWE     25:46    6   23:40    7   25:06    6   19:40    7  1:34:12 
    7     296 Martin Frisk          Markbygdens Orienterin SWE     26:26    7   24:02    8   26:57    7   19:57    8  1:37:22 
    8     291 Joel Udd              Markbygdens Orienterin SWE     26:52    8   27:30    9   29:30    8   22:18   10  1:46:10 
    9     298 Johan Philipsson      Markaryds FK           SWE     29:12   10   27:55   10   33:42    9   20:31    9  1:51:20 

          293 Niclas Ståhl          FK Herkules            SWE     21:14    2   22:53    6  Felst.        16:08    1          
          292 Fredrik Olsson        Eslövs FK              SWE   j start        30:34   11   37:57   10   25:15   11          



H18  (14)                                  

    1     304 Mattias Engström      Skåneslättens OL       SWE     22:09    1   18:51    2   19:35    4   17:01    3  1:17:36 
    2     310 Gustav Hagström       Falköpings AIK OK      SWE     25:43    4   18:11    1   18:53    2   16:32    2  1:19:19 
    3     314 Anton Philipsson      Markaryds FK           SWE     25:52    5   21:00    5   18:18    1   16:31    1  1:21:41 
    4     307 David Arborelius      IS Kullen              SWE     25:10    3   20:18    4   19:21    3   18:34    5  1:23:23 
    5     305 Anders Ohlsson        Uddevalla OK           SWE     24:46    2   21:58    6   21:06    5   18:16    4  1:26:06 
    6     302 Axel Karlsson         Simlångsdalens IF      SWE     26:22    6   20:07    3   24:24    8   18:45    6  1:29:38 
    7     306 Anton Ledelius        IK Uven                SWE     27:41    8   27:21    9   23:54    6   22:24    9  1:41:20 
    8     303 Carl-Johan Bergman    OK Älme                SWE     29:06   10   28:04   11   24:12    7   20:52    7  1:42:14 
    9     308 Arvid Käll            OK Älme                SWE     29:38   12   27:11    8   26:17    9   22:21    8  1:45:27 
   10     313 Sebastian Ståhl       IS Kullen              SWE     27:30    7   26:00    7   28:07   12   26:30   13  1:48:07 
   11     311 Nils Ewald            IS Kullen              SWE     29:30   11   29:29   12   27:04   10   22:54   10  1:48:57 
   12     312 Henrik Dahlrot        IK Uven                SWE     31:04   13   30:41   13   27:24   11   24:28   12  1:53:37 

          301 Fredrik Sambergs      IS Kullen              SWE     27:54    9   27:28   10 j start        23:51   11          
          309 Martin Bengtsson      IS Kullen              SWE   j start      j start       Felst.       Felst.               



H16  (16)                                  

    1     315 Adam Granstedt        IK Hakarpspojkarna     SWE     16:40    1   19:24    5   14:59    1   14:11    1  1:05:14 
    2     328 Victor Flingmark      Uddevalla OK           SWE     17:28    3   18:00    2   17:49    2   14:38    2  1:07:55 
    3     325 Philip Persson        OK Orion               SWE     17:11    2   18:53    4   18:10    4   15:50    4  1:10:04 
    4     326 Fredrik Wennermark    OK Skogsfalken         SWE     19:11    4   16:21    1   20:56   10   15:35    3  1:12:03 
    5     330 Simon Engel           Hässleholms OK         SWE     19:22    5   18:32    3   18:03    3   16:13    5  1:12:10 
    6     316 Joel Kristiansson     Hässleholms OK         SWE     20:06    8   19:24    5   18:52    5   18:28   11  1:16:50 
    7     324 Robin Larsson         FK Göingarna           SWE     19:52    7   20:21    7   21:14   11   16:22    6  1:17:49 
    8     321 Per Samuelsson        IK Trenne Ullared      SWE     20:11    9   23:54    9   19:43    7   16:26    8  1:20:14 
    9     318 Anton Månsson         Örkelljunga FK         SWE     20:20   10   22:41    8   20:25    8   17:03    9  1:20:29 
   10     329 Henrik Pettersson     Västerviks OK          SWE     20:56   11   23:56   10   20:27    9   16:24    7  1:21:43 
   11     320 Marcus Nilsson/Kempff Hässleholms OK         SWE     22:01   13   28:56   14   21:47   12   18:10   10  1:30:54 
   12     323 Martin Nilsson        Stigmännen Karlshamns  SWE     21:20   12   25:07   12   19:21    6   26:53   13  1:32:41 
   13     327 Alexander Björsvik    FK Göingarna           SWE     32:41   16   30:18   15   28:45   13   26:38   12  1:58:22 
   14     317 William Lindblom      Stigmännen Karlshamns  SWE     31:43   15   39:57   16   33:08   14   29:07   14  2:13:55 

          322 Johan Sandlund        OK Njudung             SWE     19:22    5   24:09   11  Felst.       Felst.               
          319 Erik Bengtsson        IS Kullen              SWE     26:46   14   26:58   13  Felst.        41:38   15          



H14  (15)                                  

    1     335 Johan Wennermark      OK Skogsfalken         SWE     15:52    1   12:43    1   13:05    1   13:50    3    55:30 
    2     331 Mattias Johansson     Stångenäs AIS          SWE     16:39    2   13:15    2   14:04    2   13:00    1    56:58 
    3     340 Fredrik Levin         Svaide-Roma SOK        SWE     17:39    3   14:40    3   16:20    3   13:22    2  1:02:01 
    4     341 Daniel Nilsson Kempff Hässleholms OK         SWE     19:52    5   18:23    6   17:57    5   17:54    6  1:14:06 
    5     332 Amadeus Hansson       Gotlands Bro Orienteri SWE     23:30   10   17:03    4   16:26    4   18:16    8  1:15:15 
    6     345 John Gabrielsson      Sävedalens AIK         SWE     18:19    4   27:59   14   18:01    6   15:15    4  1:19:34 
    7     333 Erik Kristiansson     Hässleholms OK         SWE     24:24   12   18:42    8   20:02    8   18:19    9  1:21:27 
    8     339 Oscar Philipsson      Markaryds FK           SWE     23:14    9   18:40    7   21:21   12   19:24   11  1:22:39 
    9     344 Oskar Jonasson        FK Finn                SWE     24:00   11   21:34   12   20:23    9   17:22    5  1:23:19 
   10     342 Frej Hegg             Svaide-Roma SOK        SWE     24:42   13   21:30   11   19:48    7   17:55    7  1:23:55 
   11     338 Hampus Larsson        FK Göingarna           SWE     27:22   14   28:19   15   21:14   11   22:50   12  1:39:45 
   12     337 Jonas Eriksson        Hylte OK               SWE     27:53   15   24:52   13   30:09   14   23:26   13  1:46:20 

          334 David Gunnarsson      IK Hakarpspojkarna     SWE     22:46    8   17:46    5  Felst.        19:22   10          
          336 Johan Eklund          Växjö OK               SWE     22:34    7   20:02    9   21:52   13  Felst.               
          343 Martin Karlsson       Växjö OK               SWE     20:17    6   20:35   10   20:39   10  Felst.               



H12  (10)                                  

    1     347 Henrik Johannesson    Ronneby OK             SWE     12:24    1   10:03    2    8:31    1   10:32    1    41:30 
    2     350 August Mollén         OK Denseln             SWE     12:35    2    9:14    1    8:40    2   14:24    3    44:53 
    3     346 Andreas Gustafsson    IK Hakarpspojkarna     SWE     13:28    3   10:17    3   10:33    4   17:39    7    51:57 
    4     355 Emil Pettersson       OK Dacke               SWE     16:28    5   11:29    5   10:07    3   15:00    5    53:04 
    5     354 Albin Månsson         Växjö OK               SWE     17:21    7   11:06    4   13:13    8   14:14    2    55:54 
    6     349 Adam Broberg          IF Rigor               SWE     15:10    4   13:01    6   11:59    7   16:35    6    56:45 
    7     353 Adam Segerslätt       Skåneslättens OL       SWE     18:21    8   14:08    8   10:53    5   14:26    4    57:48 
    8     352 David Levin           Svaide-Roma SOK        SWE     37:45   10   17:26   10   16:53    9   24:22    8  1:36:26 

          351 Niklas Jonson         Ronneby OK             SWE     20:51    9   14:57    9  Felst.       Felst.               
          348 Erik Jönsson          FK Boken               SWE     16:48    6   13:07    7   11:58    6  Felst.               



H10  (7)                                   

    1     359 Lukas Granstedt       IK Hakarpspojkarna     SWE     12:18    1    9:10    1    9:22    2    8:34    1    39:24 
    2     357 Povel Hedberg         Lunds OK               SWE     17:33    3   12:08    4    9:51    3    9:40    2    49:12 
    3     358 Mattias Levin         Svaide-Roma SOK        SWE     17:35    4   12:27    5   19:45    6   11:47    4  1:01:34 
    4     356 Elias Torstensson     Emmaboda Verda OK      SWE     25:25    6   13:17    6   13:24    4   10:45    3  1:02:51 
    5     360 Ludvig Pettersson     Mariestads FK          SWE     36:43    7   11:08    3   28:02    7   14:35    6  1:30:28 
    6     362 Hilding Anger Axelsso Almby IK               SWE     21:31    5   42:16    7   18:15    5   12:12    5  1:34:14 

          361 Allan Hedberg         Lunds OK               SWE     16:53    2   10:06    2    9:18    1 j start               



D75  (6)                                   

    1     365 Gunvor Göransson      Laholms IF OK          SWE     20:12    1   24:00    2   20:33    1   22:06    2  1:26:51 
    2     364 Gunnel Nilsson        Linköpings AIK         SWE     21:09    2   26:44    3   25:14    3   19:59    1  1:33:06 
    3     366 Bernice Antonsson     FK Friskus Varberg     SWE     23:07    3   27:57    4   29:54    4   27:44    4  1:48:42 

          363 Gun Hansson           Andrarums IF           SWE    Felst.        22:05    1   22:15    2   23:17    3          
          367 Marianne Eriksson     Tockarps IK            SWE    Felst.        39:18    5   30:07    5   49:13    5          
          368 Gerd Boman            Gotlands Bro Orienteri SWE     29:23    4   42:53    6 j start      j start               



D70  (10)                                  

    1     375 Barbro Hugosson       Lunds OK               SWE     23:04    3   26:07    2   22:25    1   24:01    3  1:35:37 
    2     369 Karin Lexell          OK Torfinn             SWE     22:29    1   24:25    1   29:12    9   24:13    4  1:40:19 
    3     372 Kerstin Hagström      IK Gandvik             SWE     27:41    8   27:19    4   23:45    2   21:46    1  1:40:31 
    4     371 Vivi-Anne Bylund      Rydboholms SK          SWE     22:32    2   29:49    5   28:19    7   26:13    5  1:46:53 
    5     376 Britt Mari Johansson  Tormestorps IF         SWE     25:52    7   32:20    8   25:36    5   27:34    8  1:51:22 
    6     377 Anita Nilsson         OK Torfinn             SWE     24:44    5   31:31    7   27:49    6   29:01    9  1:53:05 
    7     378 Gunnel Börjesson      IK Uven                SWE     25:11    6   40:35   10   25:27    4   23:02    2  1:54:15 
    8     373 Mildred Josefsson     Rydboholms SK          SWE     28:55    9   32:23    9   28:44    8   27:16    7  1:57:18 

          370 Anne-Catrine Persson  Mariestads FK          SWE     23:52    4   30:16    6   24:38    3  Felst.               
          374 Inger Hallberg        IK Uven                SWE    Felst.        27:13    3  Felst.        27:12    6          



D65  (20)                                  

    1     398 Britt Forsell Pirozzi Lunds OK               SWE     17:19    1   24:15    1   22:31    4   19:51    3  1:23:56 
    2     396 Gull Svensson         Tockarps IK            SWE     17:45    2   26:00    5   24:27   13   18:09    1  1:26:21 
    3     395 Gun Larsson           OK Lindena             SWE     18:46    3   27:34    8   21:55    3   20:59    6  1:29:14 
    4     385 Birgitta Carlsson     OK Orinto              SWE     20:14    5   25:54    4   23:34    9   21:28    8  1:31:10 
    5     393 Eva Isaksson          OK Skogshjortarna      SWE     20:56    8   27:46   10   23:05    6   19:26    2  1:31:13 
    6     391 Birgitta Stenström    Vänersborgs SK         SWE     22:37   11   26:13    6   23:22    8   20:34    5  1:32:46 
    7     392 Britt Rangert         IK Ymer                SWE     20:38    7   28:21   13   22:57    5   22:01   10  1:33:57 
    8     387 Kerstin Johansson     Markbygdens Orienterin SWE     22:13   10   28:05   11   23:46   10   20:03    4  1:34:07 
    9     394 Elisabeth Kimell      Gotlands Bro Orienteri SWE     20:18    6   27:35    9   23:58   11   24:39   15  1:36:30 
   10     399 Berit Byström         OK Virdarna            SWE     19:23    4   30:03   16   24:08   12   24:57   16  1:38:31 
   11     381 Berit Boberg          IF Rigor               SWE     24:39   13   29:02   14   24:41   14   23:05   12  1:41:27 
   12     382 Rose-Marie Johansson  FK Friskus Varberg     SWE     25:18   15   30:28   17   23:20    7   22:58   11  1:42:04 
   13     379 Bibbi Appelgren       Mariestads FK          SWE     21:40    9   32:01   18   27:35   16   21:31    9  1:42:47 
   14     389 Margareta Emanuelsson Frölunda OL            SWE     24:49   14   26:58    7   30:34   19   25:21   17  1:47:42 
   15     386 Birgitta Parkner      OK Landehof            SWE     25:29   16   29:56   15   27:42   17   28:23   18  1:51:30 
   16     384 Ulla Bergqvist        Stigmännen Karlshamns  SWE     30:04   18   40:58   19   30:58   20   24:38   14  2:06:38 
   17     383 Birgit Ljung          OK Gipen               SWE     26:17   17   44:21   20   29:31   18   55:18   19  2:35:27 

          388 Inga-Lill Wikingsson  Stigmännen Karlshamns  SWE    Felst.        28:17   12   21:18    2   21:17    7          
          397 Solbritt Gustafsson   OK Virdarna            SWE     24:31   12   25:12    2   25:37   15  Felst.               
          380 Torill Svendsen       Lunds OK               SWE    Felst.        25:53    3   20:39    1   23:48   13          



D60  (25)                                  

    1     407 Inger Glans           OK Torfinn             SWE     15:17    1   21:16    4   19:01    1   16:09    2  1:11:43 
    2     413 Bigge Bengtsson       Stigmännen Karlshamns  SWE     17:01    4   20:00    2   21:16    5   16:45    4  1:15:02 
    3     418 Gudrun Wester         Stångenäs AIS          SWE     18:02    7   22:01    6   19:56    3   16:49    5  1:16:48 
    4     400 Maj-Britt Byström     Rävetofta OK           SWE     16:27    3   21:20    5   23:52   12   16:44    3  1:18:23 
    5     411 Anita Andersson       OK Skogshjortarna      SWE     15:58    2   22:54    7   22:36    9   17:05    6  1:18:33 
    6     419 Viveka Backman        Tullinge SK            SWE     17:11    5   23:43    8   22:04    7   17:41    7  1:20:39 
    7     420 Eva Alsin             IK Ymer                SWE     17:11    5   21:08    3   19:44    2   22:41   20  1:20:44 
    8     414 Kajsa Toftén          Hjobygdens OK          SWE     18:50    8   26:35   11   22:09    8   18:32    9  1:26:06 
    9     412 Karin Bengtsson       OK Kompassen           SWE     19:05    9   28:24   13   26:51   17   17:50    8  1:32:10 
   10     417 Ingalill Nilsson      Stigmännen Karlshamns  SWE     21:19   13   28:28   14   23:25   10   20:19   13  1:33:31 
   11     416 Lena Jönsson          Laholms IF OK          SWE     20:22   11   27:58   12   25:44   15   20:16   12  1:34:20 
   12     409 Sonja Hammar          OK Kompassen           SWE     22:07   15   32:04   20   25:28   14   21:01   15  1:40:40 
   13     422 Kristin Lindberg      Lunds OK               SWE     27:46   17   25:30   10   26:33   16   22:19   19  1:42:08 
   14     404 Lena Weiming Nyberg   Kinnaströms SK         SWE     21:29   14   28:33   15   30:17   20   22:15   18  1:42:34 
   15     421 Karin Larsson         OK Kompassen           SWE     30:33   18   29:57   17   27:08   18   20:39   14  1:48:17 
   16     423 Gunilla Holst         Bottnaryds IF          SWE     20:31   12   31:52   19   31:44   21   26:34   21  1:50:41 
   17     415 Ingrid Tengeland      IK Gandvik             SWE     32:47   20   40:23   21   27:48   19   22:05   17  2:03:03 
   18     408 Kristina Fransson     OK Virdarna            SWE     36:19   21   30:09   18   32:06   22   29:11   22  2:07:45 

          401 Ann-Marie Holmström   IK Gandvik             SWE    Felst.        17:53    1   21:12    4   15:15    1          
          410 Rosa Johansson        IK Uven                SWE     19:14   10  Felst.        22:01    6  Felst.               
          406 Margareta Sjöberg     Lunds OK               SWE    Felst.        25:12    9   25:18   13   21:53   16          
          403 Lisbeth Damsgaard     Hjärnarps GH OL        SWE   j start        28:47   16  Felst.        19:52   11          
          402 Kristina Johansson    Vänersborgs SK         SWE     31:42   19 1:01:42   22 j start      j start               
          424 Åsa Ståhl             Hjärnarps GH OL        SWE                               23:43   11   18:58   10          
          405 Hjördis Erlandsson    OK Lindena             SWE     26:36   16                                                 



D55  (27)                                  

    1     449 Eva Tykesson          Rävetofta OK           SWE     20:07    2   21:15    1   19:17    1   17:22    1  1:18:01 
    1     433 Ina Lindeberg         Skåneslättens OL       SWE     18:29    1   22:05    2   19:34    2   17:53    2  1:18:01 
    3     444 Ulla Engelby          OK Pan-Kristianstad    SWE     20:14    3   22:47    3   20:15    3   19:43    6  1:22:59 
    4     445 Ingela Nelsén         Falkenbergs OK         SWE     22:41    6   24:05    5   20:44    4   18:31    4  1:26:01 
    5     435 Lena Söderberg        OK Skogsfalken         SWE     23:43    7   23:19    4   22:10    5   18:02    3  1:27:14 
    6     451 Christine Edenbrandt  Lunds OK               SWE     20:17    4   27:56   12   22:35    6   18:58    5  1:29:46 
    7     426 Gun Henriksson        Eksjö SOK              SWE     24:08    8   25:02    6   24:49    7   20:47    9  1:34:46 
    8     429 Ingrid E Ström        Täby OK                SWE     21:55    5   27:01    9   27:12   11   23:39   14  1:39:47 
    9     450 Karin Axelsson        IK Uven                SWE     25:16   10   26:24    8   26:39    9   22:24   10  1:40:43 
   10     427 Marie Svernestam      Linköpings OK          SWE     25:36   12   25:39    7   26:36    8   25:49   18  1:43:40 
   11     434 Berith Pettersson     Vänersborgs SK         SWE     26:34   13   27:22   10   29:55   14   20:04    8  1:43:55 
   12     438 Kerstin Karlsson      Tidaholm SOK Sisu      SWE     28:05   16   27:29   11   26:54   10   23:36   13  1:46:04 
   13     441 Åsa Svensson          OK Pan-Kristianstad    SWE     28:01   15   29:43   15   28:29   12   23:01   12  1:49:14 
   14     425 Lisbeth Lindqvist     OK Löftan              SWE     30:05   20   29:04   14   31:13   15   22:44   11  1:53:06 
   15     452 Mona Hull             Almby IK               SWE     25:21   11   31:09   19   31:44   16   24:56   17  1:53:10 
   16     447 Birgit Henriksson     Eksjö SOK              SWE     28:09   17   29:44   16   29:14   13   27:21   19  1:54:28 
   17     432 Eva Svanström         Västerviks OK          SWE     28:28   18   31:00   18   33:19   17   24:16   15  1:57:03 
   18     448 Ann-Sofi Lindskog     Gotlands Bro Orienteri SWE     27:53   14   34:36   20   34:07   18   24:34   16  2:01:10 
   19     439 Kerstin Ramström      OK Gipen               SWE     30:55   21   34:40   21   37:08   22   29:02   22  2:11:45 
   20     446 Eva Lingegård         OK Gipen               SWE     31:09   22   36:48   23   36:31   21   28:49   21  2:13:17 
   21     440 Berit Holmgren        Spårvägens OK          SWE     30:03   19   50:15   26   34:31   19   31:45   24  2:26:34 
   22     431 Rose-Marie Jidetoft   Stångenäs AIS          SWE     37:03   26   42:13   25   34:32   20   45:52   26  2:39:40 

          430 Ann-Britt Winnberg    IK Trenne Ullared      SWE     32:39   24   28:54   13  Felst.        27:57   20          
          442 Inger Johansson       OK Nackhe              SWE     33:06   25   38:08   24 j start        36:00   25          
          443 Birgitta Wiklund      OK Skogsvargarna       SWE     32:08   23 j start       Felst.        29:36   23          
          437 Barbro Liljequist     OK Älme                SWE     24:37    9   36:36   22 j start        19:59    7          
          453 Gerda Marie Christian Tisvilde Hegn OK       DK                   30:24   17                                    



D50  (18)                                  

    1     470 Jane Johansson        Istrums SK             SWE     21:12    1   22:59    1   23:22    1   18:54    1  1:26:27 
    2     466 Yvonne Jonsson        Växjö OK               SWE     24:25    4   24:14    2   24:29    2   19:18    2  1:32:26 
    3     467 Britt Thörn           OK Vilse 87            SWE     23:28    3   26:45    4   24:38    3   20:27    4  1:35:18 
    4     461 Monica Henriksson     Eksjö SOK              SWE     22:27    2   28:32    6   25:08    4   19:34    3  1:35:41 
    5     457 Stella Käll           OK Älme                SWE     26:06    9   26:42    3   27:43    9   21:46    7  1:42:17 
    6     460 Lisbeth Bergagård     Tolered-Utby Ol-klubb  SWE     24:53    5   28:48    7   27:56   10   22:29    8  1:44:06 
    7     454 Birgitta Nilsson      Stigmännen Karlshamns  SWE     25:17    6   30:58    9   25:34    5   23:27   10  1:45:16 
    8     456 Anne-Marie Karlsson   Svaide-Roma SOK        SWE     25:35    7   31:07   10   26:41    7   22:48    9  1:46:11 
    9     455 Ann Laas              OK Skogshjortarna      SWE     27:45   11   31:28   11   26:28    6   21:26    5  1:47:07 
   10     465 Elisabet Månsson      OK Löftan              SWE     25:47    8   34:32   15   27:37    8   24:04   11  1:52:00 
   11     464 Lena Håkansson        IK Uven                SWE     26:59   10   29:32    8   33:53   13   24:06   12  1:54:30 
   12     469 Elisabet Hemlin       IK Uven                SWE     31:49   13   32:33   13   28:14   11   24:23   13  1:56:59 
   13     468 Barbro Fyrman         Växjö OK               SWE     30:38   12   32:33   13   33:03   12   25:04   14  2:01:18 
   14     463 Carina Reichenberg    Idefjordens SK         SWE     33:38   14   31:47   12   38:52   14   31:03   17  2:15:20 
   15     458 Gunilla Holmberg      Herrestads AIF         SWE     42:32   17   39:39   16   39:26   15   30:07   15  2:31:44 
   16     459 Ulla Ragnarsson       OK Skogshjortarna      SWE     34:30   15   55:49   18   41:54   16   30:56   16  2:43:09 
   17     462 Vanja Jinnemo         Hjärnarps GH OL        SWE     40:46   16   45:19   17   43:17   17   36:14   18  2:45:36 

          471 Lena Olsson           Skåneslättens OL       SWE                  27:23    5                21:36    6          



D45  (25)                                  

    1     486 Britta Sahlin         Vänersborgs SK         SWE     21:30    2   21:01    3   22:12    1   20:14    9  1:24:57 
    2     492 Anne Bodin            Almby IK               SWE     23:21    3   20:40    1   24:21    2   17:48    1  1:26:10 
    3     488 Åsa Wadensjö-Leo      Bredaryds SOK          SWE     20:45    1   20:46    2   28:26   10   17:51    2  1:27:48 
    4     489 Eva Eklund            Växjö OK               SWE     23:41    4   23:09    6   24:40    5   19:30    6  1:31:00 
    5     490 Ingrid Johansson      Laholms IF OK          SWE     24:00    5   22:59    5   26:44    9   18:17    3  1:32:00 
    6     479 Eva Svanberg          Järfälla OK            SWE     25:25    8   25:11   10   25:08    6   20:07    8  1:35:51 
    7     491 Marita Philipsson     Markaryds FK           SWE     27:59   15   25:00    9   24:26    4   20:35   11  1:38:00 
    8     485 Nina Bejbom           Uddevalla OK           SWE     26:08   10   23:45    7   29:36   11   19:58    7  1:39:27 
    9     484 Lena Arnoldsson       Tidaholm SOK Sisu      SWE     27:50   14   25:30   11   25:52    7   21:47   14  1:40:59 
   10     478 Lotta Gyllensten      Skåneslättens OL       SWE     26:32   11   31:25   19   25:55    8   18:33    4  1:42:25 
   11     473 Gunilla Gustavsson    OK Orion               SWE     25:09    7   24:27    8   31:30   16   21:24   12  1:42:30 
   12     482 Kati Németh           Stigmännen Karlshamns  SWE     25:44    9   26:00   12   30:32   12   20:33   10  1:42:49 
   13     494 Annette Falck-Larsson Vänersborgs SK         SWE     28:59   16   26:41   15   31:08   14   19:23    5  1:46:11 
   14     477 Ing-Marie Samuelsson  IK Trenne Ullared      SWE     30:52   17   26:09   13   30:55   13   21:42   13  1:49:38 
   15     493 Tina Hagård           Rävetofta OK           SWE     27:20   13   28:15   16   32:39   17   22:12   15  1:50:26 
   16     472 Annika Marthinsson    Hylte OK               SWE     32:07   18   28:38   17   31:11   15   24:06   19  1:56:02 
   17     483 Sussi Jonson          Ronneby OK             SWE     27:08   12   26:18   14   42:06   23   23:32   17  1:59:04 
   18     487 Tina Ledelius         IK Uven                SWE     34:28   21   35:47   22   33:33   18   26:20   22  2:10:08 
   19     475 Ann-Kristin Spetz     Ulricehamns OK         SWE     36:39   22   38:13   25   34:07   20   24:30   20  2:13:29 
   20     480 Frida Mannfolk        Ulricehamns OK         SWE     34:12   20   35:09   20   35:31   21   30:38   23  2:15:30 
   21     481 Monica Larsson        OK Gipen               SWE     40:28   23   35:51   23   40:41   22   37:19   24  2:34:19 

          495 Gunilla Djuffelt-Mart Falkenbergs OK         SWE    Felst.        35:30   21   33:56   19   22:34   16          
          474 Maritha Henriksson    Eksjö SOK              SWE     24:50    6   22:14    4   24:25    3 j start               
          476 Ingrid Holmén         Hylte OK               SWE     32:59   19   36:06   24 j start        23:34   18          
          496 Kerstin Olsson        Eslövs FK              SWE                  29:15   18                25:20   21          



D40  (20)                                  

    1     508 Anette Granstedt      IK Hakarpspojkarna     SWE     26:45    1   21:42    1   22:15    1   16:44    1  1:27:26 
    2     505 Eva Pettersson        OK Dacke               SWE     28:28    2   26:45    6   23:21    2   18:17    3  1:36:51 
    3     513 Anna Eriksson         OK Landehof            SWE     30:10    3   24:36    2   26:26    5   18:16    2  1:39:28 
    4     499 Marie Olsson          Örkelljunga FK         SWE     31:19    4   25:30    3   25:24    3   20:49    5  1:43:02 
    5     515 Annika Engel          Hässleholms OK         SWE     32:00    7   26:13    4   25:47    4   20:50    6  1:44:50 
    6     510 Helena Kristiansson   Hässleholms OK         SWE     31:38    6   27:06    7   30:33   10   19:20    4  1:48:37 
    7     514 Anneli Carlsson       FK Finn                SWE     33:04    9   26:25    5   27:32    7   22:10    8  1:49:11 
    8     506 Ulrika Gustafsson     IK Vista               SWE     32:31    8   27:06    7   30:22    9   21:34    7  1:51:33 
    9     497 Susanne Johannesson   Ronneby OK             SWE     36:16   13   27:30    9   27:31    6   22:38    9  1:53:55 
   10     511 Lena Thuresson        Burseryds IF           SWE     35:07   10   28:21   10   32:48   11   24:12   11  2:00:28 
   11     500 Marie Anebreid        Tidaholm SOK Sisu      SWE     36:14   12   31:58   13   29:18    8   24:14   12  2:01:44 
   12     498 Liselott Roth         Linköpings OK          SWE     37:59   14   30:03   12   35:42   14   24:42   14  2:08:26 
   13     507 Susanne Burström      FK Boken               SWE     38:46   15   35:40   15   34:06   12   24:30   13  2:13:02 
   14     501 Ulrika Andersson      Hylte OK               SWE     45:19   18   38:45   16   35:26   13   28:54   18  2:28:24 
   15     502 Carina Svensson       Annebergs GIF          SWE     39:59   16   43:27   18   38:27   16   27:50   17  2:29:43 
   16     512 Mona Rosberg          Växjö OK               SWE     43:14   17   35:20   14   41:20   17   31:32   19  2:31:26 
   17     509 Carina Lindelöw       Härlövs IF             SWE     35:07   10   40:18   17   54:49   18   27:47   16  2:38:01 
   18     504 Åsa Larsson           Ulricehamns OK         SWE   1:07:01   19   58:45   19 1:09:28   19   37:53   20  3:53:07 

          503 Jeanette Andersson    OK Dacke               SWE     31:36    5   29:12   11  Felst.        23:07   10          
          516 Maria Harrie          Lunds OK               SWE                               36:35   15   27:32   15          



D35  (3)                                   

    1     519 Anna Ljungqvist       Lunds OK               SWE     28:02    1   26:01    1   25:55    1   21:57    1  1:41:55 
    2     518 Cecilia Rönnfjärd     OK Skogsfalken         SWE     28:54    2   26:02    2   26:12    2   22:27    3  1:43:35 
    3     517 Christina Olsson      Skåneslättens OL       SWE     29:57    3   27:50    3   26:47    3   22:14    2  1:46:48 



D21  (32)                                  

    1     531 Anna Persson          FK Göingarna           SWE     25:39    1   23:08    1   22:10    3   18:55    1  1:29:52 
    2     522 Lisa Pettersson       OK Dacke               SWE     27:43    3   24:07    2   21:25    1   19:07    2  1:32:22 
    3     526 Anna Edenbrandt       Lunds OK               SWE     26:44    2   26:38    8   22:18    4   20:27    3  1:36:07 
    4     527 Sofia Salomonsson     Vänersborgs SK         SWE     27:49    4   25:54    5   22:31    5   20:38    4  1:36:52 
    5     524 Kristin Skaar         Ryda SK                SWE     28:48    6   26:30    6   23:42    6   22:30    8  1:41:30 
    6     537 Jannie Hagård         Rävetofta OK           SWE     31:03   11   25:45    4   23:45    7   23:34   12  1:44:07 
    7     525 Agneta Nordholm       Sävedalens AIK         SWE     29:52    8   27:28    9   26:22   10   21:39    5  1:45:21 
    8     538 Malin Settergren      Oskarströms OK         SWE     30:08    9   29:30   13   23:57    8   22:15    6  1:45:50 
    9     534 Lina Larsson          Vänersborgs SK         SWE     28:37    5   28:22   12   26:27   11   22:45    9  1:46:11 
   10     542 Sara Andersson        Växjö OK               SWE     30:57   10   26:35    7   27:23   13   23:20   11  1:48:15 
   11     540 Isabell Håkansson     Sävedalens AIK         SWE     33:04   13   30:40   16   27:58   14   25:03   17  1:56:45 
   12     543 Camilla Moris         Katrineholms OK        SWE     33:01   12   29:45   14   30:19   20   24:22   14  1:57:27 
   13     521 Lisa Weimann          IK Uven                SWE     35:24   17   30:35   15   28:36   16   24:27   15  1:59:02 
   14     544 Emma Faxén            Växjö OK               SWE     35:01   16   33:13   19   29:16   17   24:42   16  2:02:12 
   15     528 Lisa Reichenberg      Idefjordens SK         SWE     34:30   15   35:14   24   28:22   15   26:33   22  2:04:39 
   16     523 Anna Hulander         Ulricehamns OK         SWE     36:46   20   31:50   17   29:18   18   27:37   24  2:05:31 
   17     541 Hanna Weimann         IK Uven                SWE     35:32   19   34:26   23   31:45   22   25:48   19  2:07:31 
   18     612 Josefin Bergagård     Tolered-Utby Ol-klubb  SWE     33:44   14   34:23   22   33:59   25   28:10   25  2:10:16 
   19     539 Emma Kriblad          Hjärnarps GH OL        SWE     36:49   21   34:17   21   33:46   24   26:16   20  2:11:08 
   20     529 Malin Nygren          FK Boken               SWE     39:02   22   34:15   20   35:12   26   26:57   23  2:15:26 
   21     533 Åsa Bogmark           Eksjö SOK              SWE     41:11   24   42:18   27   30:01   19   25:03   17  2:18:33 
   22     535 Sandra Wedlin         Sävedalens AIK         SWE     43:04   25   32:29   18   32:42   23   31:14   27  2:19:29 
   23     536 Marie Jinnemo         Hjärnarps GH OL        SWE     40:46   23   37:11   25   35:19   27   29:26   26  2:22:42 
   24     520 Ulrika Nygren         FK Boken               SWE     44:19   26   37:33   26   36:23   28   32:32   28  2:30:47 
   25     532 Linda Jinnemo         Hjärnarps GH OL        SWE     50:37   27   49:26   29   41:21   29   38:19   29  2:59:43 

          530 Anneli Berggren       OK Denseln             SWE     29:33    7   28:04   10  Felst.        22:22    7          
          545 Pernilla Olsson       Skåneslättens OL       SWE                  28:10   11   26:56   12   22:50   10          
          546 Camilla Sigbo         FK Boken               SWE                               25:39    9   23:50   13          
          548 Frida Andersson       Falkenbergs OK         SWE                  24:37    3   22:09    2                       
          613 Mollie Nohave         OK Orion               SWE                               31:43   21   26:18   21          
          547 Ingrid Söderberg      OK Skogsfalken         SWE                  43:18   28                                    
          608 Anna Nilsson          FK Snapphanarna        SWE     35:31   18                                                 



D20  (4)                                   

    1     552 Ann-Sofie Larsson     Örkelljunga FK         SWE     27:27    1   26:40    1   24:19    1   21:41    1  1:40:07 
    2     551 Emma Andersson        Ulricehamns OK         SWE     32:11    3   34:16    3   33:14    2   26:55    2  2:06:36 
    3     549 Elin Thuresson        Burseryds IF           SWE     34:27    4   37:37    4   33:19    3   27:49    3  2:13:12 

          550 Veronika Aspvall      Ronneby OK             SWE     29:45    2   29:05    2                                    



D18  (20)                                  

    1     572 Stina Berg            IS Kullen              SWE     19:26    2   18:30    1   17:45    1   16:55    5  1:12:36 
    2     557 Maja Pettersson       OK Dacke               SWE     20:03    3   19:00    2   22:34    5   14:52    1  1:16:29 
    3     568 Anna Bredfelt         Lunds OK               SWE     20:30    4   19:19    4   21:41    4   15:56    3  1:17:26 
    4     560 Julia Dahl            IS Kullen              SWE     21:31    6   19:00    2   18:31    2   18:28    6  1:17:30 
    5     567 Elida Ottmer          Tormestorps IF         SWE     21:18    5   20:10    5   19:40    3   16:29    4  1:17:37 
    6     553 Jenny Olsson          Örkelljunga FK         SWE     24:28   10   22:57    8   23:24    6   18:34    7  1:29:23 
    7     566 Anna Jonson           Ronneby OK             SWE     25:36   13   22:55    7   23:55    9   20:20   10  1:32:46 
    8     565 Maja Andersson        OK Dacke               SWE     27:03   14   21:57    6   23:51    8   20:24   11  1:33:15 
    9     564 Frida Ansin           Svaide-Roma SOK        SWE     23:05    7   25:32    9   25:56   11   19:42    8  1:34:15 
   10     571 Ida Swärdh            Eksjö SOK              SWE     24:09    9   26:36   11   23:25    7   22:46   15  1:36:56 
   11     562 Lisa Eriksson         Hylte OK               SWE     24:54   11   26:18   10   26:54   12   22:56   16  1:41:02 
   12     556 Linnea Östergren      Växjö OK               SWE     23:10    8   28:06   13   31:01   17   20:28   12  1:42:45 
   13     570 Klara Fredriksson     Falköpings AIK OK      SWE     31:02   17   27:16   12   25:17   10   22:29   14  1:46:04 
   14     559 Emmy Thuresson        Burseryds IF           SWE     28:01   15   33:41   15   27:11   13   19:58    9  1:48:51 
   15     554 Anna Edin             Boxholm-Mjölby OL      SWE     25:28   12   35:28   17   31:02   18   21:17   13  1:53:15 
   16     558 Emilia Johansson      OK Gisle               SWE     29:41   16   34:13   16   27:54   14   25:18   18  1:57:06 
   17     555 Emma Månsson          Örkelljunga FK         SWE     34:40   19   28:55   14   29:22   16   24:25   17  1:57:22 
   18     563 Amanda Persson        Tockarps IK            SWE     39:56   20   45:49   18   43:52   19   28:16   19  2:37:53 

          561 Märta-Stina Käll      OK Älme                SWE     31:23   18  Felst.        28:00   15  Felst.               
          569 Elin Månsson          OK Löftan              SWE     19:09    1                             14:53    2          



D16  (9)                                   

    1     573 Julia Ohlsson         Uddevalla OK           SWE     17:07    1   24:05    3   18:22    2   14:53    1  1:14:27 
    2     576 Hanna Gunnarsson      IK Hakarpspojkarna     SWE     21:22    3   22:10    2   19:09    3   17:37    2  1:20:18 
    3     577 Moa Olsson            Örkelljunga FK         SWE     20:30    2   24:14    4   18:12    1   18:49    3  1:21:45 
    4     579 Kajsa Spetz           Ulricehamns OK         SWE     21:36    4   24:34    5   23:43    4   19:07    5  1:29:00 
    5     580 Frida Strömgård       Rydboholms SK          SWE     24:02    6   22:01    1   24:31    6   19:05    4  1:29:39 
    6     574 Jenny Holmén          Hylte OK               SWE     23:50    5   28:37    6   23:57    5   20:33    6  1:36:57 
    7     575 Elinor Lindelöw       Härlövs IF             SWE     29:12    9   37:58    7   27:32    8   24:16    7  1:58:58 
    8     581 Julia Smedenmark      Ronneby OK             SWE     28:15    8   38:54    8   27:24    7   27:00    8  2:01:33 
    9     578 Sara Bainbridge       Laholms IF OK          SWE     26:42    7   41:09    9   32:29    9   32:55    9  2:13:15 



D14  (6)                                   

    1     586 Gabriella Gustafsson  IK Hakarpspojkarna     SWE     17:23    1   15:42    1   14:48    1   14:29    1  1:02:22 
    2     582 Anna Bengtsson        IS Kullen              SWE     23:20    2   21:33    3   18:38    3   18:14    4  1:21:45 
    3     584 Moa Granstedt         IK Hakarpspojkarna     SWE     23:27    3   28:30    4   16:56    2   17:15    2  1:26:08 
    4     585 Matilda Arborelius    IS Kullen              SWE     27:53    4   20:25    2   24:44    4   17:57    3  1:30:59 
    5     583 Clara Olsson          Lunds OK               SWE     32:23    6   29:18    5   33:17    5   27:23    5  2:02:21 

          587 Karin Linderfalk      Skåneslättens OL       SWE     31:16    5                                                 



D12  (6)                                   

    1     590 Elin Granstedt        IK Hakarpspojkarna     SWE     13:58    1   10:58    2   10:11    1   14:16    1    49:23 
    2     592 Jenny Bredfelt        Lunds OK               SWE     14:41    2   11:17    3   11:58    3   15:10    2    53:06 
    3     589 Johanna Hagström      Falköpings AIK OK      SWE     14:59    3   10:48    1   11:18    2   16:14    3    53:19 
    4     591 Lovisa Torstensson    Emmaboda Verda OK      SWE     18:38    4   15:41    5   12:53    4   19:04    5  1:06:16 
    5     588 Matilda Johansson     Stångenäs AIS          SWE     23:14    5   14:22    4   14:37    5   18:22    4  1:10:35 
    6     593 Rebecka Brorsson      Tockarps IK            SWE     33:19    6   18:18    6   17:54    6   19:23    6  1:28:54 



D10  (10)                                  

    1     595 Sara Granstedt        IK Hakarpspojkarna     SWE      7:17    1    9:33    1    9:31    1    8:07    1    34:28 
    2     597 Linnea Bodin          Almby IK               SWE      8:34    2   10:52    3   12:35    3   10:14    3    42:15 
    3     600 Hanna Johannesson     Ronneby OK             SWE      8:47    3   10:16    2   21:24    6    8:59    2    49:26 
    4     594 Maja Porle            Växjö OK               SWE     15:45    4   17:02    7   10:35    2   11:38    4    55:00 
    5     611 Frida Björk           Örkelljunga FK         SWE     15:47    5   13:20    5   19:40    5   16:34    6  1:05:21 
    6     598 Saga Leo              Bredaryds SOK          SWE     16:52    6   15:49    6   21:37    7   18:02    7  1:12:20 
    7     602 Towa Pettersson       OK Denseln             SWE     39:02    9   13:02    4   25:45    9   19:35    9  1:37:24 
    8     599 Moa Asplund           OK Kompassen           SWE     39:50   10   22:23    8   24:21    8   19:24    8  1:45:58 
    9     601 Elin Asplund          OK Kompassen           SWE     39:01    8   27:25    9   26:40   10   24:44   10  1:57:50 

          596 Tina Ljungqvist       Lunds OK               SWE     17:01    7                16:29    4   12:35    5          



H80  (4)                                   

    1     604 Stig-Allan Jönsson    Halmstad Garnisons IF  SWE     23:59    1   23:37    1   25:07    1   22:06    1  1:34:49 
    2     606 Lars-Gunnar Enström   OK Tranan              SWE     28:11    2   27:49    2   29:21    2   42:41    4  2:08:02 
    3     605 Nils Bohman           OK Kompassen           SWE     41:09    3   46:44    3   42:40    3   39:46    3  2:50:19 

          603 Nils Andersson        OK Kompassen           SWE    Felst.        51:53    4  Felst.        35:59    2